Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#193501) lacibacsi


lacibacsi
addikt

XVM fókusz téma...

Én egy noob játékos vagyok, kéretik ennek megfelelően kezelni a hozzászólásom!

Szóval. Ezt az XVM- arty-fókusz dolgot sohasem értettem... Az utóbbi időben sokat (lehet túl sokat) artyzok. Tehát noob/cancer/camper/clicker (válogasd ki!) üzemmódban nyomom. (Sajnálom, de vacsora/kávé/tea mellé ez fér be, hogy például a napi küldik meglegyenek) A lényeg: sosem xvm alapján fókuszálom az ellenfelet és nem is értem azokat, akik így csinálnak. Egy arty-huszár akkor hasznos, ha oda lő, ahol szükség van az ellenfél blokkolására. Ha valahol 3 vérpisti akar áttörni nehéz tankkal, de éppen csak 1-2 közepesünk áll velük szemben, akkor ezeket kell(ene) támadni, nem a kerekes szarban mezőn szaladgáló szuper unikumot.

Nem akarom feléleszteni az "arty kell/nem kell" vitát, de ha már van, akkor azt illene úgy használni, hogy a csapatnak hasznos legyen. Ehhez meg fel kell ismerni, hogy hol van a szűk keresztmetszet. Azért nem egyszer előfordul, hogy megköszönik a csapattársak a hathatós közreműködést (jelen lévő haterek kivételek), amivel sikerül megfékezni egy ellenséges előrenyomulást.

Szerintem tehát, aki xvm alapján fókuszál, annak a gondolkodásával van baj (nem kevés). A csata alakulásának figyelése és a szükséges helyen való beavatkozás helyett kergetik "szegény" lila playereket, a csatajelentőn meg végül ott figyelnek az utolsó helyek valamelyikén... Biztos van, akinek ez így jó, de akkor sem értem, hogy miért...

Bocsánat, hogy zavartam!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#193502) ivey


ivey
csendes tag

Üdv!
A napi küldetések milyen okból nem láthatóak nálam, ill. miért nem tudom teljesíteni őket?

(#193503) ollie válasza ivey (#193502) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Milyen napi küldetések?

***

(#193504) ivey válasza ollie (#193503) üzenetére


ivey
csendes tag

December 12. napi küldetés:
- pusztíts el 2 ellenséges járművet egy csatában.
- Jutalom: 1x +50% kredit bónusz 2 órán át, 1x +50% XP bónusz 2 órán át, 1x +200% legénységi XP bónusz 2 órán át,
- 1-szer teljesíthető

Ez mivel és hogy teljesíthető?

(#193505) jano_77


jano_77
nagyúr

Senki nem tudja, honnan kaphattam a 2250 goldot? :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#193506) notika77 válasza jano_77 (#193505) üzenetére


notika77
senior tag

Elvileg, ha vettél FL boostert és a végén maradt - akár ingyen szerzett - a depóban, akkor amit vettél azt most visszaadták aranyban, mintha az ingyenest használtad volna el. Mi erre jutottunk, hogy ez lehet a "véletlenszerűen" kiosztott aranyak mögött :)

[ Szerkesztve ]

(#193507) lacibacsi válasza ivey (#193504) üzenetére


lacibacsi
addikt

Ha nem adja fel játék induláskor, akkor lépj be a Bolt-ba, Adventi kalendárium - tovább a naptárhoz - napi küldetés és ott tudod aktiválni...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#193508) ivey válasza lacibacsi (#193507) üzenetére


ivey
csendes tag

Köszönöm!

(#193509) Stigma.HC válasza notika77 (#193506) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Pontosan, a vásárolt FL boostereket adják vissza aranyban ha maradt.

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#193510) ollie válasza Stigma.HC (#193509) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez érdekes, mert én is kaptam valahonnan 6-700 aranyat, de nem vásároltam FL boostert.

***

(#193511) notika77 válasza notika77 (#193506) üzenetére


notika77
senior tag

Ha kötvényt is kapott valaki, akkor volt nem beváltott tekintélypontja és azt kapta meg aranyban és kötvényben.

1 pont 300 gold + 100 kötvény (kb.)

[ Szerkesztve ]

(#193512) jano_77 válasza Stigma.HC (#193509) üzenetére


jano_77
nagyúr

Az lesz akkor, mert ilyen Booster az biza maradt vagy 5-6. Fájt is a fejem, hogy nem tudtam felhasználni, mert amit az utolsó etapra kaptunk, abból alig használtam, csak amiatt, hogy farmoljak. De keveset toltam az utolsó etapban már. Köszönöm az infót. :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#193513) Stigma.HC válasza notika77 (#193511) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Tényleg, még ott vannak a tekintélypontok is akinek maradt.

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#193514) kchryss válasza Dobi 562 (#193459) üzenetére


kchryss
addikt

"E50M weak tank!" ;]

(#193448) h1mpi
Én is így vagyok vele mint te. Gyakorlatilag zéró ingert vált ki belőlem, hogy golddal lőnek be vagy gold nélkül.
Abba egyébként érdemes belegondolni mennyit változott a játék gazdasági rendszere az évek során. Én évekig teljesen free2play játszottam, semmit nem költöttem a játékra és a mai napig vásárolt prém fiók nélkül játszom, szóval jól tudom érzékelni a különbséget a játék régi és a mostani rendszere között. Amikor én kezdtem akkor még alig volt pár 8-as prémium tank. A WZ-111 volt az első 8-as prémem amit maratonnal szereztem. Akkoriban még úgy volt, hogy a prém tank elsődlegesen kredit farmolásra volt használva és rosszabbak voltak a fejlesztési fában lévő normális társaiktól. Annak a rendszernek is megvoltak az előnyei, több csatát kellett alacsonyabb szinten játszani, lassabban lehetett haladni, ha farmolni akartál akkor alap lőszerrel kellett játszanod és jól meg kellett tanulnod a gyenge pontokat. Én gyakorlatilag a WZ-111-gyel tanultam meg igazán játszani mivel egyetlen prém tankként azt kellett nyüstölnöm orrvérzésig a 175mm-es átütésével. Aztán megjelentek a klános bónuszok és az első olyan prém tankok amik jobbak vagy ugyanolyan jól voltak mint normál társaik, például cromwell b. Akkoriban a kreditem nagy részét osztagban farmoltam, alap fiókkal sima cromwellel csináltam és így is összejött pár óra alatt pár millió kredit, jó hangulatú társaságban gyors kis csatákban. Aztán egyre több prém tank jött, egyre több maraton is, egyre jobb tankokkal. Aztán kezdetben évente egy, majd az utóbbi időben évente két event amikor +50% kredit van hetekig. Aztán jött a frontline.
A gazdasági rendszer gyakorlatilag teljesen felborult. Megváltozott a prém tankok szerepe. Manapság már nem elsődleges, hogy random csatákban kreditet farmoljunk velük, mert vannak sokkal nyereségesebb játékmódok kredit szerzésére. Én például már nem is emlékszem mikor játszottam normál csatában utoljára prém tankkal a kredit farmolása miatt. A prém tankkal való normál játéknak más okai lettek:
1) szeretem a tankot ezért játszom vele, a fun faktor miatt
2) legénységet húzok
3) küldetést csinálok ami fekszik az adott tanknak
4) op prém tankkal a győzelmi arányom növelem és molesztálom a gyengébb tankokat
5) gunmarkot húzok
6) én nem szoktam, de vannak akik statpadderkednek és a wn8-at húzzák valamelyik prém tankkal

Ráadásul régebben évente összeadva kb 1 hónap prémet kaptunk ajándékba, míg manapság évente 3 hónap összejön szerintem. A sok szorzóval és eventtel az xp és kredit is ömlik.
Vásárolt prém fiók nélkül is dugig vagyok kredittel. Innentől pedig sokadlagos szempont, hogy az amúgy sem farmolás céljából futtatott prém tankjaimban milyen lőszert használok.

(#193515) popey37


popey37
addikt

ez azért érdekes, mert maradt 7 bosterem amit nem használtam el, 3x vettem meg a lehetséges bostereket a frontline során. de nem kaptam semmit vissza, a bosterek meg eltüntek a garázsból.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#193516) Massmurderer


Massmurderer
őstag

Amúgy nem értem wotba miért csak holnaptól lesz ládanyitogatás.Wowba már van ma is.

(#193517) CirrMee válasza popey37 (#193515) üzenetére


CirrMee
addikt

Szvsz a presztízspontokat válthatta be.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#193518) Stigma.HC válasza CirrMee (#193517) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Én vissza kaptam mind a 2500 aranyat a boosterekért.

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#193519) e-newsee válasza Massmurderer (#193516) üzenetére


e-newsee
addikt

Azon kívül, hogy wargaming, semmi köze egymáshoz a két játéknak. Mások fejlesztik, más elvek alapján. Csak gondolj bele, ott évek óta van a kikötőben óra. Itt a garázsban még mindig csak modokkal. Na ennyire beszélnek egymással kb.:)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#193520) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Ládáknál az lehet a nyerő taktika, ha egyből megveszi az ember a nagy láda csomagot? Az a baj kinyitni csak este tudom majd, akkor meg már szerintem vége lesz a beetetésnek... reggel mikortól indul?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#193521) jano_77 válasza h1mpi (#193520) üzenetére


jano_77
nagyúr

gondolom 6:00 vagy 7:00-kor, amikor váltani szoktak. Tavaly az biztos, hogy az elején sokan nyitottak tankokat, de azért a későbbiekben is lehetett nyitni tankot. ;)

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#193522) h1mpi válasza jano_77 (#193521) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Akkor lehet megvárom a 7 órát akkor vált a szerver szerintem

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#193523) Dr.Én válasza h1mpi (#193522) üzenetére


Dr.Én
veterán

Tuti hogy reggel hét órától lesznek ládák..párat veszek egyből én is..aztán csak este felé tudom meg mit vettem vajon :DDD

WOT: kissio

(#193524) jano_77 válasza Dr.Én (#193523) üzenetére


jano_77
nagyúr

Én reggel később megyek be dolgozni, így veszek én is, de ki is nyitom. :B

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#193525) h1mpi válasza Dr.Én (#193523) üzenetére


h1mpi
nagyúr

szerintem nem a vétel, hanem a nyitás a fontos!

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#193526) Dr.Én válasza h1mpi (#193525) üzenetére


Dr.Én
veterán

Jogos, ebben van igazságod. :K

(#193524) jano_77
Kíváncsi vagyok hogy kinek milyen szerencséje lesz, illetve szurkolok hogy mindenki szerencsével járjon! ;) :R

WOT: kissio

(#193527) jano_77


jano_77
nagyúr

Nem tudom volt-e már itt én most néztem meg Skill4tu WZ-111-5A tankkal a 100%-os csatáját.
Nagyon durva, majdnem 9K-t spottolt heavy létére. Beteg, amit ez a csóka tud ebben a játékban. Jó lenne csak fele annyira jól játszani, mint ahogy Ő nyomja. :B

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#193528) jano_77 válasza h1mpi (#193525) üzenetére


jano_77
nagyúr

6:00

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#193529) h1mpi válasza jano_77 (#193528) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ja láttam köszi csak ez UTC, ami itt 7:00

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#193530) dokee78 válasza h1mpi (#193520) üzenetére


dokee78
félisten

Tavaly és tavaly előtt 1. 11-es ládában Skorpion G és T26E5 volt.

Most is reggel egyből veszek egy közepest.
Aztán vagy bejön vagy nem.

Szerintem az elején több Prémium tankos ládát kiszórnak,kapjon rá a nép.

(#193531) jano_77


jano_77
nagyúr

Az ünnepi harci küldetések esetén vajon lehet egyszerre többet is teljesíteni vagy szigoruan csak egymás után szerintetek? Erre vonatkozó infot nem tálaltam. :F
Arra gondolok, hogy ha sebzek 1600, kilövők két eltérő osztályú tankot, akkor rögtön teljesítettem az első 4 és kapok 6 ládát!?

Reggel veszek egy 25 ládát biztos és lehet még egy 11 csomagot és ki is nyitom, mert kíváncsi leszek. Onnantól viszont, amit gyűjtök azt megtartom és meghagyom a kislányomnak, mert tavaly is nagyon élvezte és már kérdezte, hogy apa mikor nyitunk ládákat!? :B

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#193532) e-newsee válasza jano_77 (#193531) üzenetére


e-newsee
addikt

Annyit számol be, ahányat teljesítettél. Ha egyszerre 4-et, akkor kapsz egy halom ládát. Tavaly is így volt.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#193533) kchryss válasza h1mpi (#193411) üzenetére


kchryss
addikt

Mindig tanul újat az ember. A rombolható házak ablakán át lehet lőni anélkül, hogy összeomlanának: [klip]

Bónusz pár mókás klip:
cuki macska: [link]
álom csapattársak: [link]
amikor 1v1-ben maradsz az arty-val és az lehozza a csatát ellened: [link]
egy átlagos supertester: [link]

(#193534) #21346560 válasza kchryss (#193533) üzenetére


#21346560
törölt tag

Vajon tudja, hogy tiltott modot használ?! :U

(#193535) wwenigma válasza #21346560 (#193534) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mire gondolsz?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#193536) e-newsee válasza wwenigma (#193535) üzenetére


e-newsee
addikt

Ez engem is érdekelne. Mármint, hogy mire gondolt a költő.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#193537) e-newsee válasza kchryss (#193533) üzenetére


e-newsee
addikt

Bakki, ilyen dörgölőzés a 7-es buszon sincs. Max egy késő esti járaton, amivel az egyetemisták mennek be a buli negyedbe.:D

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#193538) notika77 válasza kchryss (#193533) üzenetére


notika77
senior tag

Az ablak lyukas volt, nem volt benne üveg :). A másik oldalt pedig a nyitott ajtón ment ki a lövés vagyis a házat el sem találta. A BC kontúrja is akkor látszott, mikor a két lyukon keresztül célzott és utána a szerencsés lövése még oda is ment.

[ Szerkesztve ]

(#193539) Gyuri27


Gyuri27
félisten


Amd - Radeon - Ryzen

(#193540) h1mpi válasza Gyuri27 (#193539) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nem is jöttek a ládák :DDD

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#193541) Dr.Én válasza Gyuri27 (#193539) üzenetére


Dr.Én
veterán

Világvége van, nincsenek ládák :D :D

WOT: kissio

(#193542) h1mpi válasza Dr.Én (#193541) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Mekkora egy szánalmas cég ez a WG... még ez sem megy Nekik időre... ezután már sokat nem várok Tőlük...

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#193543) zozyk válasza Dr.Én (#193541) üzenetére


zozyk
addikt

Gondolom elkúrtak valamit, jó WG-s szokás szerint. :D

(#193544) h1mpi válasza zozyk (#193543) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szerintem csak fokozzák a várakozást :))

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#193545) Melorin válasza h1mpi (#193544) üzenetére


Melorin
addikt

Az egyik percben még lehúzod őket, hogy elbénázták, ez sem megy nekik, a másik percben meg szándékosságról beszélsz... :U

(#193546) Gyuri27 válasza Dr.Én (#193541) üzenetére


Gyuri27
félisten

Amd - Radeon - Ryzen

(#193547) peterson79


peterson79
őstag

Most akkor ebben az évben tök mindegy melyik ládát veszem, lunar,magic, new year vagy Christmas?

(#193548) jano_77 válasza Gyuri27 (#193546) üzenetére


jano_77
nagyúr

50 TP Prototyp a mai kalendár akció a Webshopban. Ládák viszont még nincsenek. :C

(#193547) peterson79: ez nekem sem világos, de jó lenne tudni :F

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#193549) zozyk válasza peterson79 (#193547) üzenetére


zozyk
addikt

Én a lunar-t veszem, az a festés tetszik a legjobban. :B

(#193550) AlexHerceg


AlexHerceg
tag

Egy oldalon azt olvastam, technikai problémák miatt magyar idő szerint csak nyolckor jelennek meg a ládák.
...hogy ezen miért is csodálkozom a nagysikerű halloween event után :D

Hominem te esse memento...

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.