Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#125601) Tarill válasza ollie (#125595) üzenetére


Tarill
őstag

ja tele vagyok prém, tankokkal amiket nem is használok :/ de ez a kis amx jónak tűnik meg spottolós küldikhez is jó brutál álcát ki lehet húzni belőle. most hezitálok hogy ez az amx legyen vagy egy jt. 8.8 mert ha azt is meg lehet majd venni csomagon kívül csak magát a tankot akkor talán az is 10k alatt lesz... végülis amg 12t,1375,1390 meglehet bármelyik mert rajta vagyok az ágon de a német vonalon sehol se vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#125602) Tarill


Tarill
őstag

nem emlékszik valaki h a 3. napon a type 62 csomagon kívűl mennyibe került?

(#125603) KisApám


KisApám
addikt

Nekem is van 40 valamennyi prém tankom (csak boltban vásárolhatóak vannak),
de a KV-5 nincs meg. Azt várom.
Az R2D2 (vagy szemetes kuka henger, hordó) az elején kicsit zavaró (gyenge pont), meg az átütése, de akkor is...
(AMX CDC, Löwe, Panther 8.8, T-34-3, Heavy Tank No. VI, 59-Patton, Type 62 nincs meg, azt tudom.)

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#125604) ollie válasza Tarill (#125601) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezek a nagy, böhöm, lassú TD-k most nem túl jók a játékban. A Jagdtigerrel is szenvedek, pedig az fürgébb, mint a jg88. Nem ajánlom a jg88-at prémium tanknak, nekem is csak csücsül a garázsban. Viszont egy gyors meddel (pl mutz), vagy heavyvel (patriot) jókat lehet menni.

***

(#125605) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Nyeremények [link].

Amd - Radeon - Ryzen

(#125606) HellGreg válasza kobipeti (#125588) üzenetére


HellGreg
őstag

Engem sose érdekel, hány % az esély. Nyertünk már 15%-os csatát és vesztettünk 80-ast. Arra viszont jó ha td-vel erlenbergnél védekezem akkor tudom, kb hol kell elhelyezkedni és általában bejön. Mire a sok balfasz elmegy megpusztulni a várhoz, én már a sarokban várom a foglalókat :)
A protanki modon kívül nem használok semmit, abban is csak a játékbeli wn8 az érdekes nekem.

KisApám: nekem életem egyik legrosszabb döntése volt a használhatatlan kv5. Biztos vagy benne hogy az kell neked? :)

[ Szerkesztve ]

(#125607) notika77 válasza ollie (#125598) üzenetére


notika77
senior tag

Dehogynem lesz belőle E3! Mész még vele 100-120 csatát majd beletolsz 100-150e FreeXP-t és már meg is van. Én csak 79 csatáig bírtam a folyamatos Sand Rivereket meg Redshire-öket. A végén összeszámoltam és ezt a két pályát kaptam a legtöbbet és Himmelsdorfot a legkevesebbszer (2x).

[ Szerkesztve ]

(#125608) DaveHutt


DaveHutt
őstag

Nekem is eljött a karácsony, én a Skoda T25-öt free xpztem fullosra, és megvettem a Skoda T40-et. No meg lett legénység is hozzájuk.
Érdekes módon mindkét tankban kb 20 csata után 1100 dpg körül vagyok, de a T25-ben 69% a winrate, a T40-ben viszont 33%.
Ennyit számítana az OP autoloader? Érzésre is hasznosabb vagyok a T25-tel, azzal odaérek időben, és a lényeges tankokat tudom lesebezni. Esetleg vmi tanács a T40-hez? Sniperkedek vele, néha még spottoltam is, ennek ellenére nem jön a győzelem.

[ Szerkesztve ]

(#125609) Jadro válasza DaveHutt (#125608) üzenetére


Jadro
veterán

Óvatosan kell vele játszani, második vonalból. Lassan szűkül, de elég jól sebez. Fedezék jó ha van. Ez egyébként igaz a T25 utáni két tankra is.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#125610) kchryss válasza ollie (#125598) üzenetére


kchryss
addikt

(#125611) kchryss válasza DaveHutt (#125608) üzenetére


kchryss
addikt

20 csata után nem érdemes wr-et nézni. Nekem sokkal jobb a sebzésem a skoda t40-nel és érzésre jobban is tudom befolyásolni vele a csatákat. Bár ennek ellent mond hogy a skoda t40-nel 55%, míg a skoda t25-tel 58% a wr-em, 97 illetve 87 csata után.

(#125612) emre válasza kchryss (#125610) üzenetére


emre
veterán

Ez nem is igaz, nekem tökre teccett a t95 mikor húztam.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#125613) CirrMee válasza mcwolf79 (#125590) üzenetére


CirrMee
addikt

Azt hiszem meg kellene tanulni értelmezni, mit jelent a százalékos érték. 6x% -al is van esélyed bukni, 3x% -al is van esélyed nyerni.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#125614) jr1994 válasza DaveHutt (#125608) üzenetére


jr1994
addikt

Én a PTA-val 40 csata után 30% winrate-en álltam. Most a végéhez közeledve talán átlépem az 50-et.

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#125615) kchryss válasza emre (#125612) üzenetére


kchryss
addikt

2 éve húztad azóta sok minden változott. :D
Szerintem az akkori metában egy kicsit jobban játszhatóak voltak a lassú tankok. Nem voltak ennyire rövidek a csaták. Akkor is voltak 15-0-ás eredmények, de most szinte csak ilyen van. Vagy lehet hogy csak én fogom ki ezeket a csatákat? :)
Megnéznék egy grafikont hogy az átlag csatahossz hogyan változott az évek során.

(#125613) @CirrMee:
Az a baj hogy néha annak ad 70%-ot akinek 30-at kéne. :)

[ Szerkesztve ]

(#125616) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ezek az Strv m sorozatlövő prémiumok milyenek?

***

(#125617) CirrMee válasza kchryss (#125615) üzenetére


CirrMee
addikt

Ezért írtam, hogy értelmezni.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#125618) gardzser


gardzser
csendes tag

Végre meglett a kis BC-re is az ász.
Nem túl izgalmas a csata. Néha tanácstalan is voltam és csak tipródtam egy helyben de azért csak sikerült.
azért a végén érdekes hogy nem spotoltam az arty-t pedig távcsővel megy a BC. Esetleg valakinek erre magyarázat?

És a visszajátszás.[link]

(#125619) mcwolf79 válasza CirrMee (#125613) üzenetére


mcwolf79
veterán

Ezt ne nekem magyarázd! Inkább azoknak ,akik már a meccs elején picsognak, hogy x % esély, és vesztünk, brühühü :O :W

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#125620) rolio1


rolio1
tag

Ezt a videót ismerte valaki? Mountain Pass E6-ból meglepett egy BC, a srác top gun-t lőtt innen, majd lejött és lehozta a meccset...
Szinte az összes hegyes pályát megmászta.
Nekem úgy tűnik, hogy ezek a helyek szándékosan vannak benne hagyva a map-ban, néhol pont ott van szikla, ahol kell egy kis "megtámasztás".
Az a baj, mire észbe kapok, hogy itt milyen jó kis helyekre lehet felmászni, addigra valaki biztosan arra fog kóricálni és nem érek fel...ráadásul a clickerek ellen nem érek vele sokat.

(#125621) kchryss válasza rolio1 (#125620) üzenetére


kchryss
addikt

Nem szándékosan vannak benne hagyva. Folyamatosan szűntetnek meg csomót és raknak be láthatatlan falakat hogy ne lehessen felmenni. Mountain Pass-on is szívtam már meg úgy hogy láthatatlan falat tettek valami elé ahova előző patch-ben még fel lehetett menni aztán nekimentem. :)
Itt egy 9.16-os videó is Montain Pass mászásról: How to Climb 9.16! (Mountain Pass)

(#125622) Tarill válasza ollie (#125604) üzenetére


Tarill
őstag

rendben. akkor legyen a mai kis light? :)

(#125623) galervin93


galervin93
őstag

Huh, 7 csata alatt sikerült leszorzózni a három új szerzeményt (Type 58, Skoda T25, Cromwell), ezzel a háromszorozással plusz egy kis boosttal legalább gyorsan ki fogok lépni a stock stádiumból velük. A Cromwell jó lesz (B-m van, azzal megyeget), a Skodánál a teljes tár és a lövedékek közti idő is nagyon pöpec, szóval az is bejövős. Egyedül a Type tűnik neccesnek, az a 120 mm naaagyon karcsú, pláne a nulla csőlehajlással... (mondjuk 4 meccs alatt 1100+ átlag jött vele, és ebből csak egyet nyertem, de azért ezt nem fogom tudni hozni vele). Az a baj hogy a fullozáshoz + valamelyik utód kifejlesztéséhez 80ezer xp kell, és nem tudom, mi az isten kerül 11+16ezer xp-be azokon az ócska motorokon pl... Mindegy, valahogy túl leszek rajta, az egy hetes szorzózás sokat fog segíteni. (Holnap már a saját gépemen, most fater gépén low grafon, 25-35 fps-sel nem volt nagy élmény.)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#125624) kchryss válasza galervin93 (#125623) üzenetére


kchryss
addikt

Type 58-nak a legjobb a modulfejlesztése a játékban. Nem kell rá semmi free xp, mert szinte ugyanolyan fullosan, mint stock-ként. :D

(#125625) GoTReX


GoTReX
őstag

Tankvadasz vonalon a JagdPanther2 és Ferdinand elágazásnál a Ferdinandot választottam.Mennyire volt ez rossz döntés? :DDD

XBOX ID: GoTReX #4839

(#125626) Sanya válasza GoTReX (#125625) üzenetére


Sanya
nagyúr

Semennyire. Az a páncélvadász is jó.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#125627) Enzolord


Enzolord
addikt

Taktikai kérdés, sehol nem találtam megbízható infót.. milyen lapost vegyek wothoz? VGA a lényeg, meg a ram, proci az I7 lesz, ez fix.. és mennyire birjak a mostani laposok el a jatékot? Mas jatek max diablo, vagy Heroes, szoval nem lényegesek.. :)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#125628) HellGreg válasza Enzolord (#125627) üzenetére


HellGreg
őstag

Én vettem tavaly egy használt Thinkpad T430-at, olyat amiben van egy NVS 5400M. Low settings + 8xAA 60fps, medium mondjuk már csak 25fps körül, de asztali konfig mellé nekem nagyon jól jön ha utazunk valahova és este unatkozom :)
Persze egy Alienware-en jobban muzsikál gondolom :)

(#125629) jano_77


jano_77
nagyúr

Imádom, hogy vannak ezek a 3x és 5x akciók, mert ilyenkor kizárt, hogy tudjak nyerni, de he véletlen mégis becsúszik egy-két győzelem, akkor az a legszarabb csatánál. Mai is egy ilyen nap volt, mert hogy 3x szorzó van az első győztes csatákra - illetve lenne, ha lehetne nyerni. :W
MM:

Csoda csapat 1:

Amikor az arty egyedül sajnos kevés:

És amikor mégis artyval kell megnyerni a csatát (úgy látszik Karélia lesz az a pálya, amikor artyval nyerem meg a csatákat. :B )

Köszönöm WG ezt a csodálatos estét! FU

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#125630) Enzolord válasza HellGreg (#125628) üzenetére


Enzolord
addikt

Az biztos, viszont az 600nál kezdődik, en meg annyit nem akarok erte kicsattintani..:) inkább gamer asus, vagy HP Omen, esetleg Acer Predator.. Csak arról kellene info, hogy a 9 es széria kartyai hogy bírják? Vagy a 1060as.. :)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#125631) Rick3D válasza jano_77 (#124199) üzenetére


Rick3D
senior tag

Szia !
Igen , lehetséges. Már amennyire látszik a képen közted és az arty között van 3 bokor+1fa míg a T55A - Arty között csak egy darab (KIS) bokor van az itt lényegtelen hogy 20méterrel esetleg messzebb van. A te látómeződet blokkolta a sok susnyás , ez minden ;)

(#125632) BÁ Nutrition válasza jano_77 (#125629) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Nekem adta. En latok azert benne vmi tudatos vezerlest. Vagy az van h a jatekosok 75%a agyhalott es ugy nem mindegy h 2 vagy 5 normalisat kapsz magad melle, ami egy normal eloszlas lenne, es okozhat ilyen kilengeseket. Ezert is mondjak a platoont, ill van lekorlatozva 3ra. 5 mar 90%winratet adna :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#125633) Sanya válasza HellGreg (#125628) üzenetére


Sanya
nagyúr

Neked a cpu-gpu meddig melegszik fel?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#125634) HellGreg válasza Sanya (#125633) üzenetére


HellGreg
őstag

Mérni nem szoktam de órákig játszom néha és elég meleg ugyan de semmi baj nincs vele. Persze lehet kéne neki egy hűtő ha bármit segít.

Öszehasonlítva a mezei packard bellel ami 2. Gen i5, hd6570 és 4gb ram volt, minimumon is szaggatott...

[ Szerkesztve ]

(#125635) rlazol válasza GoTReX (#125625) üzenetére


rlazol
addikt

GoTReX: én is úgy mentem. Aszondják, hogy a JPII egy fokkal élvezetesebb, de a Ferdinand legénysége azonos a későbbi kiosztással.

jano_77: jah, tegnap nekem is hasonló volt. És a két stock tankom maradt a végére, vagy 10 csatába tartott mire lecsillagoztam őket. Persze botrányos WN8-val :o

BÁ Nutrition: a játékosok nagy része agyhalott. Plussz nagyon sokan mennek részben vagy egészben stock tankokkal, amit az MM nem vesz figyelembe. Minden statisztika, tanulmány és józan észérv az irányított MM ellen szól. A játékmechanizmus szerint kiemelten rossz szériában érdemes valami módon lezárni a szériát. Szerverváltás vagy hosszabb szünet pl. A gond az, hogy nem tudjuk, hogy meddig tart minimum egy széria, így van, hogy ez hiábavaló. A másik gond, hogy a saját egyéni "rossz forma" megmarad. Én magamon érzem, hogy van, amikor sorozatban rossz döntéseket hozok, rosszul célzok, kapkodok, elnézek dolgokat. Ilyenkor mindegy, mit csinál az MM vagy a csapat, nem lesz jobb, pihennem kell.

Az utóbbi napokban nagyon sok 1k csatás, bot statokkal bíró prémtankot láttam. Nálatok is? gondolom a sok vérpistike előkarácsonyi ajándékot kapott. :s

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#125636) 4580693 válasza rlazol (#125635) üzenetére


4580693
senior tag

Ez az MM távolról sem tökéletes. Sokszor tapasztalom, hogy össz HP-ban egyik vagy másik csapat jóval többel rendelkezik. Pl. minap 4 heavy vs. 3 heavy. Itt 2 10-es + 2 9-es. Ott 1 9-es, 2 8-as. Medekben is jóval erősebbek voltunk, mint az ellenfél. 15:1 lett ide, kb. 4 perc volt a csata. De ennek a fordítottja is sűrűn előfordul. Nem értem, miért nem lehet kiegyensúlyozottabban megcsinálni. És sok ilyen példát tudna bárki felhozni.

[ Szerkesztve ]

(#125637) saltanus válasza KisApám (#125603) üzenetére


saltanus
aktív tag

most megjottt a KV 5

[ Szerkesztve ]

https://www.pcgamebenchmark.com/signature/intel-core-i7-4770k/16gb/nvidia-geforce-gtx-1070/twitch.png

(#125638) h1mpi válasza saltanus (#125637) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem nem nyerőek ezek a lassú HT-ok :N

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#125639) 4580693 válasza h1mpi (#125638) üzenetére


4580693
senior tag

A jelenlegi meta nem nagyon kedvez nekik. :)
Ami jó lenne, az az E5, csak ne lenne annyira ammo rack érzékeny. :)

(#125640) galervin93 válasza kchryss (#125624) üzenetére


galervin93
őstag

Igen. És fullosan is ugyanolyan fos, mint stock-ként.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#125641) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

azt jól tudom h a venti es a bia kb ugyanazt nyujtja?

libertere most lesz meg lassan a full elso skill es biat raknak ra +parancsnoknak van lampa
a ventit meg lecserelnem vertikalis stabilizatorra h ne lodozzon osszevissza annyit

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#125642) xAttilax válasza BÁ Nutrition (#125641) üzenetére


xAttilax
őstag

mi van még rajta ha a ventit kell cserélni?

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#125643) BÁ Nutrition válasza xAttilax (#125642) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

toltes optika venti van rajta

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#125644) ollie válasza jano_77 (#125629) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hehe, tegnapi egyik csatában négyen (mind heavy) mentünk egyik oldalon, a másik oldalon az összes többi játékos. Na most mi mind a négyen sebeztünk szépen, a másik oldalon 2-3-an sebeztek egyáltalán valamennyit (ők is 1-2 lövést vittek be csak), a csapat 2/3-a szó szerint nulla sebzéssel végzett (köztük top tankok is), és végül is úgy vesztettünk, hogy 3 oldalról kerítettek be minket négyünket.
A tegnapi nap förtelem volt, nem éreztem, hogy nagyon tudnék hatással lenni a végkimenetelre.

(#125641) BÁ Nutrition: érdekes, mert pont akartam írni, hogy a BIA-ban az feltétlen különbség, hogy ha megsérül valaki a tankban, akkor megszűnik a hatása, de rákerestem és nem, megmarad akkor is. Amúgy ja. ugyanaz. Én a legtöbb tankba beteszem a ventit (főleg heavyvel és medekkel játszok), és kifejlesztem a BIA-t is. Együtt ugye már 11%-it nyomnak a statokon, mindenen gyakorlatilag, és az már sokat számít.
Amúgy nem tudom, hogy ismered e ezt az oldalt: [link]. Itt megnézheted, hogy a játékosok többsége milyen felszerelést tesz a tankba, ill. milyen skilleket ad a legyénségnek (mindezt külön részletezve unicum playerek szerint is).

[ Szerkesztve ]

***

(#125645) BÁ Nutrition válasza ollie (#125644) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ezt az oldalt nem annyira hasznaltam meg(1x mar linkeltek nekem szerintem), de thx, megkukucskalom

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#125646) xAttilax válasza BÁ Nutrition (#125643) üzenetére


xAttilax
őstag

optika egy közelharci tanknak?
mit szoktál többet vele? csiki-csuki lövök vagy spotolni?
szerintem enged el azt az optikát nyugodt szívvel.

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#125647) BÁ Nutrition válasza xAttilax (#125646) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

minden tanknak jo ha kilat a fejebol valamennyire. rühellem ha ugy lovlodoznek h azt se tudom ki honnan. nem allithatod be ha te csak varosi palyan játszol, a csapattarsakra meg nem lehet szamitani semmiben. igy az h 0,2 masodpercig tovabb maradok fedezékben kevesebbet ront mint a +40m latotav
ezert a venti ment egyenlore pihenni. palyak felen jól jon

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#125648) jagada válasza BÁ Nutrition (#125643) üzenetére


jagada
őstag

Optikára semmi szükség ennél a tanknál, nem kempülésre vagy spotolásra való.

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#125649) BÁ Nutrition válasza jagada (#125648) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ok

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#125650) xAttilax válasza BÁ Nutrition (#125647) üzenetére


xAttilax
őstag

tőlem hagyjad rajta, max ha ellenfél leszel akkor csak könnyebb dolgom lesz ;)

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.