Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#125451) jr1994 válasza Jadro (#125450) üzenetére


jr1994
addikt

Tudtommal emeltek 10-et a végsebességén, tudtommal ennyi. Szakadékban ki is tudja használni, amúgy sík aszfalton nagy nehezen talán eléri az új végsebességét.

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#125452) jano_77 válasza Tarill (#125387) üzenetére


jano_77
nagyúr

Most elolvastam a wotinfo.hu oldalon az AMX 1375 elemzését és elég érdekes dolgokat olvastam. Többetek véleményével ellentétben - enyémmel is - konkrétan egy szarnak tartja az elemző Jackal_hun, mondván, hogy ugyan az mint a 12t, csak már nem T6-ba, hanem T10-be tud kerülni. Ezzel még nincs is baj, de vagy jött azóta, hogy megírta az elemzést vmi buff vagy nem ugyan azzal a 1375-el megyünk/mentünk, de én azt gondolom most érzésre, hogy jobb mint a 12t. Legalábbis mint linkeltem, nekem az eredmények is ezt igazolják.

"Tulajdonképpen az AMX 13 75 nem más, mint egy magasabb tierbe feltolt AMX 12t, némi tuninggal megáldva."
"ha figyelembe vesszük, az MM sorsolást, akkor a könnyű sorsolások 33%-át (T6) elveszítjük, helyette kapunk 33% nehéz sorsolást (T10), ahol egy gyakorlatilag azonos ágyúval kell(ene) érvényesülnünk. Igen ám, de hogyan, ha az ellenfelek felét át sem tudjuk ütni? Ezért találkozhatunk annyi 100%-ban APCR-t lövő AMX 13 75-tel, mert nem nagyon van más lehetőségük a sebzésre (ami ebben az esetben maximálisan érthető). Én a 18/18 leosztást használtam" - nekem fele-fele a sima és prém lőszer kiosztás, de a goldot csak akkor lövöm, mikor a sima kifogyott. Lehet, hogy a prémet kellene spammelnem és még jobbak lennének a mutatóim!? :F

"ez a tank már nem tud olyan sebzéskiosztó szerepben tetszelegni, mint a kisebb testvére" - khm

"Tűzre 15%-ban kell számítanunk, ez mondható "fejlesztésnek" az elődmodellhez képest, de azért nem kell tőle elájulni. Én végig automata tűzoltóval használtam, ezért nem nagyon gyulladtam ki vele." - apropó automata tűzoltó! Ez nem azt jelenti, hogy azonnal eloltja a keletkezett tüzet? Minap volt egy olyan csatám, mikor egy utolsó harcos T49 jött szembe velem - igaz volt ott más is rajtam kívül, de én kellettem neki - és belém durrantott és ki is gyújtott. Hiába az automata tűzoltó a tankban, elhaláloztam, mert a lövés utáni maradék HP (talán 65 ha jól emlékszem) azonnal elpárolgott és nem oltotta el a tüzet. Ez így normális, csak azért kérdezem, mert nem teljesen vagyok képben azzal, hogyan is kellene működnie pontosan. (pls nem beszólásokat válaszként írni, viszont szívesen elfogadom a magyarázatot, hogy azért mert ennek is kell bizonyos idő, hogy aktiválódjon, és az alatt simán le tud égni az a 65 HP vagy ilyesmit el tudok fogadni. :R )

"Ezen a tankon gyorsan túl kell lépni, szerintem nem érdemes megtartani, ezért a 13 90 és a Batchat lebegjen a szemünk előtt, amikor kiosztjuk a képzettségeket:" - nos ezzel jelenlegi tapasztalataim és ismereteim szerint nem tudok egyet érteni, de ezek szerint vannak itt a fórumon még páran. :N

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#125453) Dr.Én válasza Jadro (#125450) üzenetére


Dr.Én
veterán

Tier limites?
StugIV küldikhez is akarnám részben használni..

WOT: kissio

(#125454) Atti777 válasza jano_77 (#125452) üzenetére


Atti777
senior tag

"apropó automata tűzoltó! Ez nem azt jelenti, hogy azonnal eloltja a keletkezett tüzet?"

Én sem tudtam pontosan, úgyhogy megnéztem a wikin, ezt írják: "Activates automatically 0.5 seconds after the tank catches fire" - szóval fél másodperc után kapcsol be

Путин, иди нахуй!

(#125455) jano_77 válasza Atti777 (#125454) üzenetére


jano_77
nagyúr

Köszönöm az infót. De azért az elég kevéske nem? Létezik, hogy a 65 HP az annyi idő alatt le is ég!? :F
Persze tudom ez sem sok, de kb mennyi HP megy le mondjuk 1 sec alatt, erre van adat vhol?

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#125456) ollie válasza jano_77 (#125452) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem azt jelenti az automata tűzoltó, hogy nem gyulladsz ki, hanem hogy majdnem azonnal eloltja a tüzet (tehát értelemszerűen így is fogy a HP, és ezért el is fogyhat, ha a kigyulladás pillanatában kevesebb van, mint amit az a rövid égés megesz).

***

(#125457) Jadro válasza Dr.Én (#125453) üzenetére


Jadro
veterán

Igen az, csak T8 és 9. Ezzel nyomtam én is a Stug küldiket, simán elég.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#125458) jr1994 válasza jano_77 (#125455) üzenetére


jr1994
addikt

Minden tank először többet, aztán egyre kevesebb hp-t veszít több lépcsőben, mikor kigyújtják. Az első, legnagyobb lépcső automata tűzoltóval is leég, kézit évek óta nem használok, azzal 2-3 lépcső kellett hogy kézzel eloltsam a tüzet.

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#125459) ollie válasza jano_77 (#125455) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ennyi van a wikiben:

There are two ways the enemy can set your tank on fire:

If your fuel tank's hitpoints reach zero, your tank automatically catches fire.
Each time your engine gets hit, there is a chance that your tank catches fire. This chance depends on the engine and is displayed on the engine module's properties in game or here on the wiki. Note that the transmission counts as part of the engine but hits to the transmission do not cause fires.

While your tank is on fire, it constantly takes both hull as well as module and crew damage. The exact damage rate depends on the tank but is not displayed in game. The duration of the fire also depends on the tank, on your crew's effective Firefighting skill level, and whether your Driver has the Preventative Maintenance perk active and whether you use Automatic Fire Extinguishers consumable. You can also extinguish a fire manually by using Manual Fire Extinguishers consumable.

[ Szerkesztve ]

***

(#125460) jano_77 válasza jr1994 (#125458) üzenetére


jano_77
nagyúr

Értem, köszönöm! :R

Most néztem meg ezt az összehasonlító videót a wotinfo-n, ahol a CDC és a Mutz tankokat hasonlítják össze egy igen látványos videóban. Ezt amúgy gyakorlóban hozzák össze ilyenkor? Baromi látványos lett.
Külön köszönet a készítőjének, hogy szerény személyemet is megemlíti feliratban kb 7:40 körül. :B

(#125459) ollie: köszi majd ha otthon lesz időm megnézem google fordítóval, hogy ez mit is jelent. :R :U

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#125461) Emu válasza jr1994 (#125451) üzenetére


Emu
őstag

Kapott a frontja egy kevés páncél buffot is, ami annyit jelent, hogy az IS-3 nem lövi át a felső lemezt, csak az alsót, meg ugye a végsebesség. Egyenes terepen kisebb csoda ha a 30-t eléri.

(#125462) Dr.Én válasza Jadro (#125457) üzenetére


Dr.Én
veterán

köszönöm! :R
csatákban vettem azt észre hogy szemből bittang nehéz belőni...
tervben van egy beszerzése...
illetve mivel Scorpio-G nem lesz ezért csak ez lesz...

WOT: kissio

(#125463) ballington válasza jano_77 (#125452) üzenetére


ballington
addikt

Szerintem az automata tűzoltó készülék se úgy működik, hogy szinte azonnal elolt hp veszteség nélkül. 65 hp szerintem simán elillan automatával is.

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#125464) zodo válasza lacibacsi (#125442) üzenetére


zodo
nagyúr

T-54 lwt poén = pedig anno neked mozgatta meg a fantáziád ;)

Trollkodhatsz de nem vagyok annyira noob, november 13-án IX-X akcióban vettem meg az Obj. 140-et.

Szép kincstár de nem irigykedem, gondolom nem kevés meló van benne.

(#125465) kchryss válasza zodo (#125416) üzenetére


kchryss
addikt

Eladtad az első 10-es tankod az is-7-et? :Y
Ejnye! Nem tartott sokáig a szerelem. :)
10-es tankot szerintem sosem érdemes eladni, elfér a garázsban, ha meg később vissza kell venni akkor elég nagy bukta.

[ Szerkesztve ]

(#125466) galervin93 válasza kchryss (#125465) üzenetére


galervin93
őstag

És ha az árából megvesz egy kilenceset, amit imád? Közgáz... :))

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#125467) Lovi24


Lovi24
senior tag

Sziasztok!
Nem tudom ma mi folyik a játékban, de kissé kezd aggasztó lenni...
Gyönyörű hazafiak anyáznak lökdösnek mindenkit, mindegy hogy velük vagy ellenük vagy( az egyébb cirkamas szidalmakról már nem is beszélve)
A legutolsó díszpintynél kissé betelt a pohár... Hogy tudok a wg-nek írni, a játék report rendszerét szerintem senki sem nézi. Lementettem az irományait is hogy tudjam csatolni...lusio01 tanktárs irogatot,AMX 50 Foch ben ülve.
Ugyan nem nagy szám, de itt a csata visszajátszása is, ha valakit érdekelne...

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#125468) galervin93


galervin93
őstag

Ilyenkor beesik az eső? Puttony lő egy blindot (előtte lőttem őt a bokrokból, ő meg vissza, 2-2-szer talán), visszagurul, leesik a szpot, majd... ...mi a...? Emu kolléga említette, hogy bugos lehet a kis puttony, pontosabban a "szpottolható pontjaival" lehet valami (alacsonyabban van mint a tank valós textúrája?). Arra nem is merek gondolni, hogy esetleg az a pár belógó falevél volt az oka, mert menten eldobom az agyam...

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#125469) kchryss válasza galervin93 (#125468) üzenetére


kchryss
addikt

Szerintem az lttb spotolta és miután az lttb visszagurult, leesett róla a spot. Elég közelinek tűnik, az érdekes hogy nem spotoltad miután lőtt, de ki kéne próbálni gyakorlóban, lehet nagyon op kamója van. :)
A falevél viccesnek tűnhet, de ha keresztezi a spot pontokat akkor valamennyit számít.

(#125470) DaveHutt válasza galervin93 (#125466) üzenetére


DaveHutt
őstag

Legnagyobb hülyeség eladni egy X-est, konkrétan 3,05 millió kreditet bukik rajta az ember. Inkább farmoljon még néhány napot, két prém 8-assal röhögve megvan a kredit.

Még vmi: attól, hogy nem jón be egy tank, még nem biztos, hogy szar. A X-esekkel akár 100 csatát is menni kell, mire leesik, hogy milyen az ágyú, a páncél, a camo, mit enged a tank, és mit nem. Tier 10 eleve jól balanszolt, néhány jobban teljesítő és néhány rosszabb tankkal, amik inkább a metagame miatt olyanok amilyenek.

(#125471) ollie válasza Lovi24 (#125467) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A reportolást egy automata rendszer figyeli. Minél többen reportoljnak valakit, annál valószínűbb, hogy a rendszer automatikusan bannolja.

***

(#125472) lacibacsi válasza zodo (#125464) üzenetére


lacibacsi
addikt

Június elsején mozgatta meg a fantáziám? Már arra sem emlékszem, hogy tegnapelőtt mi volt a reggelim! Az én koromban már Cavintonnal sem megy az emlékezés, hát még nélküle... :U

Ha már off vagyok... Beugrott ez a vicc:

Az aggkorban lévő Géza bácsi elmegy a kuplerájba. Odaszól a madamnak, hogy:
- Madam, adja elém a leghuncutabb lányát, kedvem támadt virgonckodni egy kicsit!
Mire a madam:
- Géza bácsi! Maga már rég túl vanazon.
Mire a bácsi:
- Igen? És hol kell fizetnem???

Ja, amúgy tudom, hogy nem vagy noob, csak az az egy csata hitette velem, hogy most vetted. De én is akkor vettem meg a T-54 és T-54 ltwt párost és nekem is csak 3 és 1 csata van bennük... :B

[ Szerkesztve ]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#125473) Macka


Macka
veterán


[link]

4300 dmg, 3700 spot és 4900 lepattanó.... Tiger 2-vel...

(#125474) zodo válasza kchryss (#125465) üzenetére


zodo
nagyúr

El mert az csak plátói szerelem volt de a viszonzás hát ízé, mint korábban írtam nem igen jött be.
Lehet láma dolog volt de nem gondolnám hogy valaha visszaveszem és kellett a kredit.
1,9M -t találtam a modulok eladásával, prém VIII-as tankom csak egy az is pár napja és kizárt hogy 3-4M-t
összeharácsoljak az akciókig.

galervin93 talán átérzi, nekem most kell a kiszemelt három tank amiből kettő med amikkel utóbbi időben szeretek játszani. Ha lesz kredit, Pershinget tuti vissza veszem. stat

(#125475) HellGreg


HellGreg
őstag

Elég nagy csalódás ez az adventi naptár egyelőre. Eddig egy fillérembe sem került. Remélem holnap isu122, vagy jagdpz 8.8, vagy esetleg egy jó francia ötös arty lesz a menü és akkor megint nem kell semmit költeni. Van ám üzleti érzékük meg kell hagyni...

(#125476) rlazol válasza jano_77 (#125447) üzenetére


rlazol
addikt

jano_77: Te csinálod jól. Nálam is van 210k free, és az a tervem, hogy ha összegyűlik 600k, 0-ról kihúzok egy 10es tankot. De ez hülyeség. Amikor egy tank nehezen használható a stock felszerelésével, akkor kell használni. Sajnos én ehhez túl spúr vagyok. :(

ami a tűzoltást illeti: én nem tudtam ezeket a pontos számokat, Atti777 köszi! Viszont én is azt figyeltem meg, hogy egy "szám" le szokott menni még a hp-mból.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#125477) Stanislav84 válasza HellGreg (#125475) üzenetére


Stanislav84
tag

Holnap ISU-122s Berlin, 13-án pedig Jagdtiger 8.8 várható.

(#125478) ollie válasza Stanislav84 (#125477) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az ISU122-t érdemes megvenni?

***

(#125479) DaveHutt válasza ollie (#125478) üzenetére


DaveHutt
őstag

Ugyanaz mint a SU152 premium pénztermeléssel és xpvel. Max akkor éri meg, ha kell neked a legénység.

(#125480) galervin93 válasza kchryss (#125469) üzenetére


galervin93
őstag

Hát bármilyen álcája van, lövés után abból a távból mindenképpen szpottolódnia kellett volna, olyan távból még egy light is feltűnik, ha lő (bokor nélkül ugye), legalábbis érzésre ezt mondanám.

bodry123
Értem én, persze hogy bukik, tiszta sor. De ha tudja, hogy medddel szívesebben játszana, akkor ugyan miért álljon(!) a garázsban egy heavy, amivel tudja, hogy nem fog játszani, mert ugye meddel akar...
Én sem adnék el T10-es tankot, mert csak olyat húzok ki, ami valószínűleg tetszeni is fog. :) De ettől függetlenül "gazdasági" szempontból nem éri meg, hogy benne álljon a pénz. Nem csak itt, a való életben sem. Az a pénz nem pénz, ami áll. Forgatni kell, akkor termel hasznot.
(Az aranytömb is áll, de egy T10-es tank, amit használni kell, álltában nem hoz semmit, de ha helyette, az árából a kolléga használ egy 9-est, akár ki is húzhat egy olyan tízest, amit használ... és már ott is a nyereség.)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#125481) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Egy kis Hellcat történelem az indexről [link]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#125482) rudii válasza h1mpi (#125481) üzenetére


rudii
tag

LOL :D Ezt ma én is elolvastam!
Úgy 90%-ban utálom tankos dokumentum filmeket meg írásokat mert nagy részül USA hype. :((

De itt a végén egész korrekten leírják a tankot jogosan. Egyszer egy d.filmben volt, hogy német katonák imádták mert a parancsnok feje mindig kint volt.... :D ill közelről is könnyebb volt megsemmisíteni. Illetve usa katonák, hogy milyen jók voltak mindig az időjárási körülmények. :)

(#125483) h1mpi válasza rudii (#125482) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ott végre OP-ok ha már a WoT Orosz hype :DD

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#125484) HellGreg válasza Stanislav84 (#125477) üzenetére


HellGreg
őstag

Ezt honnan lehet tudni?

(#125485) BÁ Nutrition válasza HellGreg (#125484) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Piciket olvass vissza. 2x is be volt linkelve a tablazat a napokban

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#125486) jano_77


jano_77
nagyúr

Tudja vki esetleg, hogy meddig lesz még elérhető a Teszt szerver!?
Most jöttem rá, hogy ott simán kipróbálhatnám, hogy a javasolt kb 3 féle felszerelvényezés opcióból - az AMX 1390-nek -, melyik lenne a legoptimálisabb a számomra. Ezt kipróbálnám még, de mára már csak arra futotta, hogy az update-ket leszedjem, leragadnak a szemeim. :U

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#125487) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

Isu122s holnap meglepi:)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#125488) zodo válasza jano_77 (#125486) üzenetére


zodo
nagyúr

Elméletileg 14. re ígérték az új patchet és általában min. 2 nappal zárják a teszt szerót.
Szerintem még a hétvégén lehet tesztelni.

BÁ Nutrition

Mostantól nem?

[ Szerkesztve ]

(#125489) Dr.Én válasza BÁ Nutrition (#125487) üzenetére


Dr.Én
veterán

Ma kapható, egész jó csomagban...

WOT: kissio

(#125490) BÁ Nutrition válasza zodo (#125488) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Vesszo lemaradt. :) holnap meglepi lesz

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#125491) h1mpi válasza Dr.Én (#125489) üzenetére


h1mpi
nagyúr

És ez mennyire jó tank? QB az egekbe marasztalja és egész jó mobilis jó kredithozammal.

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#125492) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Fekete mániásoknak Mutz a boltban, négy féle csomagban...

1
2
3
4

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#125493) zodo válasza BÁ Nutrition (#125490) üzenetére


zodo
nagyúr

Sejtettem de nem volt világos.
Bocs ha elrontom a holnapi meglepit de egyáltalán nem az mert AMX 13 57 GF érkezik.

Szerk: lacibacsi megelőzött

[ Szerkesztve ]

(#125494) Dr.Én válasza h1mpi (#125491) üzenetére


Dr.Én
veterán

Hát jó kérdés hogy mennyire jó...én ezen tankon is elgondolkodtam hogy megvételezem, de egyenlőre a Jagdtiger 8.8van már csak tervben..

WOT: kissio

(#125495) h1mpi válasza Dr.Én (#125494) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A 8.8 nekem megvan hónapok óta elő se vettem, 0 élvezetet ad...

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#125496) nightmare13 válasza BÁ Nutrition (#125490) üzenetére


nightmare13
senior tag

Én úgy tudom, 10-én az amx 13 57 lesz.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#125497) DaveHutt válasza lacibacsi (#125492) üzenetére


DaveHutt
őstag

Ez a Panzer 58 csak hogy pontosak legyünk, a Mutz a medvés skinre vonatkozik. :P
És sztem medve nélkül nincsen Panzer 58. :)

Ui.: akit érdekel, egyik legjobb 8-as med a játékban, jó ágyúval, ágyúsüllyedéssel és még fürge is. Nagy kedvencem.

Galervin: és ha x hónap múlva jön egy heavys küldetéssorozat, amit szeretne az illető kihúzni? Vagy ha esetleg az illető ráun a medekre? Sebaj, ezen nem fogunk egyetérteni.

(#125498) Dr.Én válasza h1mpi (#125495) üzenetére


Dr.Én
veterán

Valahogy sejtettem, hogy nem a legjobb, de StugIV küldihez jó

WOT: kissio

(#125499) Jadro válasza h1mpi (#125495) üzenetére


Jadro
veterán

Én tegnap elővettem. Westfield, kirakott a mező közepére és volt kért arty is. Egyik sem vörös... :DDD No túl sokra nem is mentem, úgyhogy tegnapra ennyi volt a JT 8.8-ból. :DDD Ez a fő baj ezzel a géppel.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#125500) Gyuri27 válasza Dr.Én (#125498) üzenetére


Gyuri27
félisten

Sima jagdpantherrel csináltam meg.

Amd - Radeon - Ryzen

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.