Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79701) TomMusic válasza 6030D (#79696) üzenetére


TomMusic
őstag

Megpróbálom brigóval, időközben vettem egyet a teszkóban.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#79702) bringasisti válasza gergo5991 (#79697) üzenetére


bringasisti
őstag

Van egy olyan lehetőség hogy "nappali kórház" ortopéd és reuma rendelés tud beutalót adni.

BENEFON DELTA--------N8

(#79703) Strezi válasza ivana (#79695) üzenetére


Strezi
őstag

Kb. 2000 és a Giant TCR (korszakváltás az országuti vázakban) óta, ha a merev és acélváz szavakat egy mondatban használja valaki én csak mosolygok :D

De ha te elégedett vagy vele, az a lényeg :P

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#79704) ivana válasza Strezi (#79703) üzenetére


ivana
Ármester

A korrekt itt a használható kategória. Legalább a geója normális. Nem lesz olyan merev mint egy rendes alu az biztos, ez egyértelmű. Az a btwin az nagyon gáz, még geóban is, de túl merevnek se mondható miközben 11-2kg-s bringák.
Mondjuk szívesebben hajtanék valami olasz csodát, de arra nincs pénzem. Amúgyis tanxabike forever, szinte csak azt használom már ilyenkor télen.

[ Szerkesztve ]

(#79705) Sleek válasza gergo5991 (#79699) üzenetére


Sleek
senior tag

Ha ennyire képzelt beteg fazon vagy (én is voltam az ) dobj be egy szorongásoldót inkább. Amúgy vannak nagyon jó ízületvédők meg krémek ,vegyél olyant és használd. Könyvet meg ne olvass mert csak pánik és szorongás lesz belőle. Amúgy ne akarj minden áron sebész keze alá kerülni, mert lehet rosszabb lesz mint amilyen most.

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#79706) Runner_fxr válasza Emtra Prime (#79684) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ma már nagyon fejlett a kerékpárváz gyártás, még btwin szinten is. Épp ezért adnak rá örök garit, kicsi az esély rá, hogy reped általános használat mellett. Viszont geometriára, merevségre egy trágya. Most ez 50-100k-s kategóriában még elmegy. Viszont 200-300K értékű kerékpárnál már nem annyira. Épp ezért érdemesebb olyan gyártótól venni aki veszi a fáradtságot, hogy tervezzen egy épkézláb geometriával rendelkező vázat, megfelelő merevséggel. Sokkal fontosabb ez, mint az, hogy épp egyel jobb rajta a váltó, vagy a hajtókar. A váz a kerékpár lelke. Ha az szar, akkor kár is költeni a bringára. Ha viszont jó, akkor van miért fejleszteni. Tehát amikor bringát veszel, a legfontosabb az, hogy a váz legyen jó, utána jön az összes többi. Montinál is a váz a lényeg, utána jön csak a villa és a többi cucc.

(#79707) Tothgera30 válasza Emtra Prime (#79684) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az a sztori hogy nem nagyon használom ki. De nyáron valószínű fogok venni valami olcsóbb Carbon-t, mert beteg vagyok.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#79708) TomMusic válasza TomMusic (#79701) üzenetére


TomMusic
őstag

Na jó, ez hülye ötlet volt. :))
Nyilván utána jövök rá mit kellett volna csinálni, miután megcsinálom a hülyeséget. Szóval a legjobb megoldás lehet a petróleum lenne. Ez a brigó cucc hülye ötlet volt, meg szerintem bármi, aminek köze van a vízhez.
Másik nagy butaság a dologban, hogy nem vettem le a láncot. Szóval így a fogaskerék is olyan lett, bár azt amúgy is meg akarom tisztítani, mert az is elég dzsuvás.
Hát nem gondoltam volna, hogy ilyen béna vagyok. :DDD

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#79709) zoli03 válasza TomMusic (#79708) üzenetére


zoli03
őstag

Egyáltalán nem hülye ötlet a Brigéciol. Le kell venni hozzá a láncot (ha nem veszed le, mással se tudod jól megtisztítani), a víztől meg nem kell félni, akár hajszárítóval is ki lehet szárítani a láncot, nem fog korrodálni.

(#79710) -=RelakS=- válasza TomMusic (#79708) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Csak nem rozsdul a lánc? :DD

Vegyél lánc tisztító kézi készüléket. Ilyet, olcsóbb kisebb vackok xart sem érnek.

Benzint bele, párszor peregjen át rajta a lánc, maaajd ... cseréld a benzint. Én legutóbb nyolcszor cseréltem, mire úgy döntöttem, hogy a kijövő retek már nem éri meg a kínlódást :Y Viszont a lögybölős módszerrel ellentétben a ropogás is kijött a láncból :C

Persze, ésszel kell forgatni a hajtókart, mert különben ezzel is csupa benzin lesz a:
Hajtómű
Kazetta
Váz
A kezed
A padló
A szomszéd közelben nyivákoló macskája

Nyugisan csinálva, rászánva az időt viszont indokolatlanul jó eredményt hoznak a suvickoló kefék + a benzin rendkívül agresszív oldó hatása.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#79711) TomMusic válasza -=RelakS=- (#79710) üzenetére


TomMusic
őstag

Nem, még nem rozsdul. :D
Viszont most hála cimborámnak lett hirtelen lánc-leszedő szerszámom, amivel le tudtam szedni a láncot. De maximalista leszek, és mára (érted, éjfél előtt fél órával.. :DD ) már így hagyom a láncot, félig szutykosan - brigósan, és holnap veszek petróleumot, mert azt nem kell öblíteni. Szóval leoldom vele a dzsuva nagy részét, aztán egy másik befőttesüvegben átmosom, és kiszárítom. A vízben nem bízok, egyszerűen nem tudja befogadni az elmém az acél és víz találkozását (mondjuk már kapott belőle, de holnap a petró majd helyre teszi).

zoli03: köszi a választ. Még megpróbálom petróval, hogy tovább bonyolítsam a dolgot. :D

Egyébként tényleg elég jól oldotta a retket a brigó..

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#79712) -=RelakS=- válasza TomMusic (#79711) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A petróleum nem jóval büdösebb mint a benzin? Vagy az a gázolaj? :F

Mindenesetre én a benzint sem öblítem le :] Elpárolog az.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#79713) bunddog válasza -=RelakS=- (#79712) üzenetére


bunddog
tag

A petro az vállalható :))

(#79714) 6030D válasza TomMusic (#79711) üzenetére


6030D
Ármester

Próbáld ki amit írsz, tapasztalatnak jó lesz. Azért rendelj egy kici-kínai mosót (szerintem ugyanaz a 600 Ft-os is), megéri. Nem kell leszedni a láncot hozzá, és ha azzal pörgeted, feloldja a váltógörgőkön is a koszt. Tény, hogy nem szobában kell csinálni, de az, hogy pár csepp benya megy a gumira az nem gond, utána le kell mosni. Valahol a fórumba linkeltem egy képet, milyen lesz tőle a lánc 5-10 perc alatt.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#79715) Topuka


Topuka
csendes tag

2017-es Radon Slide, eléggé bejövős. :Y

(#79716) Emtra Prime válasza ivana (#79695) üzenetére


Emtra Prime
csendes tag

" A btwin vázak olyanok, hogy ahhoz képest az én acél vázam is az atomhintó kategória"

Szerintem ez hülyeség, ne mond már, hogy 300k bringa váza nulla...

Ha megfigyeled a ultra vázánál a felső vázcső lapított ami az oldalírányú merevséget hívatott növelni.

Meg azt mondjátok, jobb a vázra fejleszteni utólag. Aha ezért adják el 1000k bicókat 300k ért...

Sok pénz az, ha utólag vesz dolgokat az ember...

Csak egy 105-ös hajtómű 50+k újonnan persze...

Runner_fxr: köszönöm neked a választ, akkor nézelődök tovább használtan ha nem találok megfelelőt akkor nem tudom mit vegyek...

[ Szerkesztve ]

E.P.

(#79717) Napfénysüti válasza Emtra Prime (#79716) üzenetére

Mondjuk az nem leeht hogy a bringákat azért adják el mert sokkal komolyabbra váltanak? Még a márkás vázak között is bőven vannak különbségek, azért egy 500k-s karbon gép nem ugynaolyat kap mint egy 2M-ás. Más a gyanta, a layup, meg a karbon alapanyag minősége is.

Nekem amúgy semmi bajom a Btwin gépekkel, ha valakinek bejön vegye nyugodtan olyan rossz nem lehet. Volt ismerősök között többeknek is.

Més que un club!

(#79718) ivana válasza Emtra Prime (#79716) üzenetére


ivana
Ármester

Most melyik btwinről van szó? Mert az ilyen 180-190 körüli ami szóba jöhet ha mindenáron új kell vagy 300 körül mert nem mindegy... De 300-ért sokkal jobbat is lehet venni.

[ Szerkesztve ]

(#79719) Sleek


Sleek
senior tag

Sziasztok vásároltam sisakot. Giro Revel lett a választás.
Tény az Uvex kényelmesebb volt. De az közel 40ezer ft.
Annyit nem tudtam kiadni rá

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#79720) maximilian4 válasza Tothgera30 (#79707) üzenetére


maximilian4
addikt

Mi bajod, ha szabad megkérdezni? :(

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#79721) Pttypang válasza maximilian4 (#79720) üzenetére


Pttypang
veterán

Kerekparfuggosegre utalt szerintem. (Remelem?)

Everybody lies.

(#79722) szjoci válasza maximilian4 (#79720) üzenetére


szjoci
őstag

Szerintem csak kényszeres biciklivásárló ;) . Ami annyira nem baj ha van miből :))

(#79723) maximilian4


maximilian4
addikt

Akkor jó. :D

Maxi

(#79724) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

LINK
Ez wtf. Cipőben van ennyi hely? Azt hogy?

[ Szerkesztve ]

(#79725) Hasaggymeg válasza IMIIKE1998 (#79724) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Te ha ezt a kitartásodat mellyel itt a bringád méretével bíbelődsz jó irányba,mondjuk bringázásba csatornáznád,akár első három hetes körverseny győztesünk is lehetnél. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#79726) IMIIKE1998 válasza Hasaggymeg (#79725) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Csak azért fura, mert én elvileg nagyot vettem, de nekem cipőben simán van 5-6 centi is így ez a távolság.

(#79727) Tothgera30 válasza szjoci (#79722) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Talált, süllyedt. :D

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#79728) ShiTmano válasza IMIIKE1998 (#79724) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Add hozzá a SAG-et. Elöl-hátul legalább 3 centi plusz. :U

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#79729) szjoci válasza IMIIKE1998 (#79724) üzenetére


szjoci
őstag

Ez már valami perverzitás részedről. Ne a mérettel törődj, tekerj jókat, élvezd az életet. Ha valami probléma van menet közben akkor nem vagytok egymásnak valóak, na ekkor agyalj és lépj túl rajta :)) ;)

[ Szerkesztve ]

(#79730) ígyvanferi válasza szjoci (#79729) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ez tökéletesen úgy hangzott, mintha valami női magazin tanácsadó rovatába írtad volna. :P (Feltételezem némi tudatossággal lett kétértelmű.)

(#79731) Napfénysüti válasza szjoci (#79729) üzenetére

Már kezdem azt gondolni hogy csak nézegetni szereti a gépet de tekerni nem. Még outinál se tökölnek ennyit pedig ott a milliméterek is számítanak. :DDD

Més que un club!

(#79732) cobranco


cobranco
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Pár perc nyár ebben a fagyos időben :)

Itt egy „best of” ízelítőként még augusztusból:

Tátra csillagtúrák 2016. /Trailer/ FullHD 1080p

Helyszín:
Északi-Kárpátok/Tátra,Pieninek/

További infók a fotoalbumban:
[link]

Kellemes nézelődést!

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/

(#79733) pc360


pc360
addikt

Asszem megtaláltam a megfelelő méretű gépet. :) Az a fejcső! Sosem országútiztam még úgy, hogy kényelmes legyen az alsó fogás... Kíváncsi vagyok, ezen az lesz-e. Ami azt illeti, kiskoromban bicajoztam úgy utoljára, hogy megfelelő méretű és kifogástalanul kényelmes legyen egy bringa, szóval már itt az ideje...

A kormányt persze cserélni kell szélesebbre (42 cm, wtf), ahogy a nyerget is. 198 centivel használta az ürge, indokolatlanul hosszú lábakkal, azért van még ezen is így kihúzva a nyeregcső. :D A 203 centimhez viszont normál testarányokkal tökéletes-közeli lesz. Már csak le kéne utaznom érte...

A Cube Reaction HPA SL 2x kicsit váratni fog magára, főleg, amíg nincs leárazva. De ezzel a 2 masinával már nagyon vígan ellennék hosszútávon. :)

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#79734) parkr válasza pc360 (#79733) üzenetére


parkr
őstag

a kerekeken majd fordítsd meg a gumikat mert fordítva vannak :)

(#79735) pc360 válasza parkr (#79734) üzenetére


pc360
addikt

Hehe, öcsém gépére került egy Conti ugyanilyen mintázattal, akkor az is fordítva van eszerint... :) Nem volt jelzés rajta. De vajon számít, hogy egy kicsit előre nyúlik ez a két ív, vagy kicsit hátra? Máshogy harap rá a vizes felületre, vagy mi?

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#79736) Napfénysüti válasza pc360 (#79735) üzenetére

GP 4000 S2-vel elsőre én is megszívtam. Nézzétek meg a gumit mert csak az egyik oldalán van feltüntetve a forgásirány. :)

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#79737) pc360 válasza Napfénysüti (#79736) üzenetére


pc360
addikt

És tényleg... :(((

Pedig úgy örültem, hogy már egyben van, ráadásul kézi pumpával nyomtam bele a közel 7 bar-t.

Elég meredek volt eleve, egy Dura Ace 7800-as agy rotorjából lett pl. a magasított bordázat leesztergálva javaslatotokra annyira, hogy ezzel HG-rendszerűvé alakuljon. Amúgy jól sikerült a művelet, 5 perc alatt megvolt profi kezek által, 1 ezresért. :) Csak úgy ráklikken most a fogassor. És még könnyebb is lett, ami ugye lényeges a buzinehéz Duránál... :DDD

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#79738) rétisün


rétisün
veterán

most én is erősen gondolkodok 44-es kormányon....másfél hóapig nem volt outi, aztán mikor lett, az egyenes kormányos bicók után kicsit szűknek tűnt a 42 centis kormány. feltettem a felt 44 centisét kipróbálni (ráadásul olyan szűk a hajlítása, hogy ilyent nem is kapni) és tetszik tetszett. kár, hogy tegnap postára adtam, szóval most agyalok, mi legyen.

(#79733) pc360: "Sosem országútiztam még úgy, hogy kényelmes legyen az alsó fogás..."

mert lehet, hogy mindig túl nagy hajlítású (sok volt a drop/esés) kormánnyal mentél eddig.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#79739) JackFeryll válasza rétisün (#79738) üzenetére


JackFeryll
őstag

+1

Én anno 144-ről 128-as dropra váltottam kormányban. 13 centi nyeregsík-kormánysík (felső) drop mellett nekem lényegesen kényelmesebb lett, főleg a két pozíció közti váltás.

A nagy drop, a nagy flare (alsó fogás mennyivel szélesebb, mennyire vezet kifelé) és a hosszabb hátranyúlás alsó pozícióban előny lehet a sprinteknél. Kevésbé töri szét a csuklód a görbület felső része.

[ Szerkesztve ]

(#79740) Hasaggymeg válasza ígyvanferi (#79730) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jár neki a nők lapja. ;] ...amúgy van itt már egy hipochonder,egy méretfétises,egy kényszeres drága bringákat vásárló meg egy rakat bringabuzi,így elfér egy nők lapját olvasó is. :DDD

(#79739) JackFeryll ...13 cm sem kevés,kemény lehet a deréknak fogást váltani.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#79741) pc360 válasza JackFeryll (#79739) üzenetére


pc360
addikt

Nekem amúgy a könyököm cseszte szét az országútizás, pontosabban a belső szalagot, amivel befelé feszítem az alkarom. Túlságosan elöl volt a testsúlyom, és az életemért kapaszkodtam. Nem volt az jó... Szóval tuti én is kis esésű kormányt keresek, ha már úgyis kell a szélesebb. Jó, hogy szóba került.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#79742) rétisün válasza pc360 (#79741) üzenetére


rétisün
veterán

kompaktban 125/80 a leggyakoribb, de van 125/70-es is. esetleg a 3T ergonova, az 123/77-es, ennél kisebbet (főleg 44 centi szélesben) nem találtam.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#79743) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Sziasztok
2k kornyeken tudnatok valami jo kis hatso villogot ajanlani? Lehetoleg AAA-sat.

(#79744) Pttypang válasza Sterilzona (#79743) üzenetére


Pttypang
veterán

Btwines szilikonos hatso villogo, asszem 1500 huf, 2 db cr2032-es elem kell bele, eleg jo fenye van.

Everybody lies.

(#79745) Sterilzona válasza Pttypang (#79744) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Koszi :)
Raneztem, de vagy 990 vagy 1990.
Melyik akkor ?
Ezerote nem talalok.

(#79746) Pttypang válasza Sterilzona (#79745) üzenetére


Pttypang
veterán

Akkor 990, en meg az akciozas elott vettem, eleg regen..
[link]

Ha egyszerre veszel elsot meg hatsot, akkor 1699 a szett :D

Everybody lies.

(#79747) pc360 válasza rétisün (#79742) üzenetére


pc360
addikt

Elég vállas vagyok. Ahhoz is elég a 44-es? Van van/érdemes szélesebb?

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#79748) Sterilzona válasza Pttypang (#79746) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Koszonom :)

(#79749) rétisün válasza pc360 (#79747) üzenetére


rétisün
veterán

néhány kormánynál láttam 46 centi széleset is. itt keresgéltem, ezek elvileg 46 centi szélesben is vannak, a hajlítás alapján még továb lehet szűrni....(jobb oldalon, Drop ≤ 130 mm, Reach ≤ 80 mm)

hogy aztán éppen van-e raktáron, illetve magyar boltban kaphatóak-e (ha nem akarsz külföldi webshopból rendelni) azt nem tudom....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#79750) Hasaggymeg válasza Sterilzona (#79748) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez egy rendes hátsó lámpa,a többi jobbára karácsonyfadísz.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.