Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79651) CaNNa3IS válasza lorcsi (#79642) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Az a netto 100-130 elég kemény.
Hogy lehet ebből megélni ?

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#79652) Sleek válasza CaNNa3IS (#79651) üzenetére


Sleek
senior tag

Fater 17 éves kora óta melózik .. Folyamatosan az építő iparban. 6 szakmával a kezében. Nettó 90ezer ft t kap ... 62 évesen

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#79653) Hasaggymeg válasza TomMusic (#79650) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Munkába vagy bringával? ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#79654) Emtra Prime válasza Tothgera30 (#79647) üzenetére


Emtra Prime
csendes tag

Nem ismerem a márkát, de linkeld már be egyébként 54-55ös a méretem

E.P.

(#79655) Emtra Prime


Emtra Prime
csendes tag

[link]

És ez a gép?

E.P.

(#79656) Runner_fxr válasza CaNNa3IS (#79651) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nehezen, de Magyarországon ez az átlag kereset, van ahol még kevesebb. Vagy te nem ebben az országban éltél/élsz?

rétisün: Majd lehet, hogy írok egyszer róla részletesebben egy blogbejegyzésben, de egyelőre munkát kell keresnem, meg örülök, hogy annak vége. :)
Meg aztán most a pedelec-es cikket szerkesztem. :)

[ Szerkesztve ]

(#79657) ivana válasza Emtra Prime (#79655) üzenetére


ivana
Ármester

Sora alatt minden offos, de a sora se egy nagy eresztés. A btwinek elég szarok, főleg a váz. Ez a merida se egy nagy eresztés. 200 körül használtat kell venni. Kb. minden van, ha méretben jó Tothgera bringája azt vedd meg mert az jó cucc. Ennyiből simán kijön bármilyen jó szett használtban.

(#79658) SSJmeszes válasza Runner_fxr (#79656) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Isten hozott újra itthon.
Egy picikét se bántad még út közben sem?:DDD

szerk.: Ma megérkezett a csomagom a városunkba, viszont kihozni nem hozták ki.
Ha holnap se hozzák ki, akkor értesítő nélkül is elmehetek érte a postára?

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#79659) CaNNa3IS válasza Runner_fxr (#79656) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Itt élek de nem foglalkozom mások fizetésével. Ezalatt azt értem, hogy max a kollégám fizetését ismerem aki 2x ennyit keres és nyafog hogy kevés.
Inkább az ütött meg, hogy egy biciklis futár csak ennyit keres.

Itthon te alkalmazottként dolgoztál ? Nem gondolkodtál egy bolt-szerviz nyitáson ?

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#79660) Runner_fxr válasza SSJmeszes (#79658) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Köszi! Nem bántam meg semmit! Azt sem, hogy kimentem, megpróbáltam, meg azt sem, hogy hazajöttem. :)
Most egy kicsit pihenek, ez a december már nem a munkáról fog szólni, januártól meg majd meglátjuk, lehet visszamegyek az előző munkahelyemre, vagy valami más, de mindenképp a kerékpáros vonalon akarok maradni. Vannak terveim, hogyan lesz tovább.

CaNNa3IS: Csak azért kérdeztem, mert számomra fura, hogy valaki még meglepődik Magyarországon egy netto 120-130-on. Kereshet egy bringás futár kicsit többet is, de ahhoz mennie kell kb napi 150km-t a városban, akár heti 6 napot. Erre azért kevesen képesek. Volt egy ismerősöm a hajtás pajtásnál, az egyik legjobb futár volt, 10 évvel ez előtt megkeresett 160-200 nettot, de napi kb 150km volt az adagja, és sokszor heti 6 napban. Ha esett ha fújt, ő ment.

Gondolkoztam rajta, de az a baj, hogy látom mennyire nehezen megy ez idehaza. Sokan foglalkoznak kerékpárral, persze minőségi munkával és alacsony árakkal lehetne működni, de az sem lenne több haszon, mint alkalmazottként dolgozni, csak annyi előnye lenne, hogy nincs főnököm. Maximum annyi pénzem lenne erre, hogy egy kis műhelyt béreljek. Komolyabb árukészletre nem lenne pénzem.

[ Szerkesztve ]

(#79661) bunddog válasza SSJmeszes (#79658) üzenetére


bunddog
tag

Értesítő nélkül nem hiszem, de ha rám hallgatsz nem éled bele magad, nekem 12.03-óta a postánál van és azóta nem került át a kézbesítő postához...

(#79662) SSJmeszes válasza Runner_fxr (#79660) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Így van. Tanuló pénznek jó volt. Jól állsz továbbra is kinti léthez, és nem vette el a kedved egy életre.
Legalább pihensz kicsit, mielőtt bemártózol újra a melóba.

#CaNNa3IS: Itt vidéken ez a pénz szinte jónak számít. ( szakmunkások, diplomások <is> ) És sokan, sokkal kevesebbet is keresnek ettől.
Persze ide sem ártana azért jóval több pénz.

#bunddog:

2016.12.12
07:37 Hódmezövásárhely 1
Item information :
Kézbesítő postához érkezett / Arrival to delivery Post

Így azért, nem annyira reménytelen.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#79663) -=RelakS=- válasza bunddog (#79661) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem hangzik jól. Úgy kimondottan, hogy legalább 12 kacatom kóvályog valahol a nagyvilágban, és a nagy részén nincs követő szám. Némelyiknél az ígért utolsó kézbesítési idő már másfél hete letelt :(((

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#79664) 6030D válasza CaNNa3IS (#79659) üzenetére


6030D
Ármester

Végzettség nélkül végezhető meló, gyakorlatilag betanított munka.
A kezdő mérnöki fizu is 20-30e-rel több. Csodák nincsenek, csak mindenki kamuzik. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#79665) rétisün válasza Emtra Prime (#79646) üzenetére


rétisün
veterán

bike-discount.de-ről vettem karbonvázas Feltet kb. 1000 euróért (postával) igaz csak tiagrás. 1 hét alatt megjött.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#79666) TomMusic válasza Hasaggymeg (#79653) üzenetére


TomMusic
őstag

Jaja, de ahogy kinézek az útra, nagy része már felszáradt, szóval nem kell BKV-zni. :DDD
Egyébként direkt nincs sárhányó a biciklin, továbbá nem szeretem ha koszos a bicikli. :D

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#79667) Sleek válasza TomMusic (#79666) üzenetére


Sleek
senior tag

Sárhányó az a kerék :C

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#79668) Tothgera30 válasza Emtra Prime (#79654) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Emlékszem is hogy írtad már korábban is hogy keresel outit, akkor és most is azt mondom/mondtam hogy 300k-ért használt Carbont vegyél, legalább 11-es 105, vagy Ultegra szettel. Alatta smafu, Tiagra felejtős, Sora se lesz az igazi. Bár az általad linkelt gépek alapján nagyon más ligában játszunk, egyik mellé se tenném oda az outim, mivel felesleges hasonlítgatni egy alig 7kg-os Carbon versenygépet egy alu, belépő hétvégi outisnak szánt 9-10kg-os bringával.

Jah, a Raguel méretei: (c-c): 55,5cm / (c-c): 53cm / (c-t): 56cm. Még szerintem jó lenne neked, de persze ha nem vagy benne tuti, akkor (M) 54-es méretűt nézz.

#79665 rétisün: Az is jó vétel volt, legalábbis nekem tettszik, ugye a Felt is eléggé ismeretlen itthon, de ezért teper a gyár, és olyan bringákat akasztanak le a fogasról, hogy néha csak lesek.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#79669) TomMusic válasza Sleek (#79667) üzenetére


TomMusic
őstag

Jó, akkor sárvédő. :P
Egyébként sajnos hazafele nem mindenhol volt száraz az aszfalt, így sok helyen kénytelen voltam lassan menni. Viszont az eredmény magáért beszél: nem lett dzsuvás a váz. :DD

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#79670) #27813376 válasza CaNNa3IS (#79651) üzenetére


#27813376
törölt tag

Kérdezd meg azokat akik ezért felelősek. Tudtad, hogy a mentősök is hasonlóan keresnek? Én vidéken lakom, itt családok élnek ennyiből. Nagyon szerényen, forint megtakarítás nélkül.

(#79671) Sleek


Sleek
senior tag

Vezeték nélküli kilométer órából melyik legyen ? Sigma vagy Vdo ?
Sigma egy már van itthon több éve működik de szegény már ütött kopott

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#79672) Hasaggymeg válasza TomMusic (#79666) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezzel én is így vagyok.Sárvédő nem kell (csúnya,nehéz,zörög és tisztíthatatlan),a piszkos bringától meg rosszul vagyok.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#79673) rétisün válasza Hasaggymeg (#79672) üzenetére


rétisün
veterán

én a dolgozóbajárósra azért tettem sárvédőt, azzal esőben is kell mennem. a többin nincs....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#79674) TomMusic válasza rétisün (#79673) üzenetére


TomMusic
őstag

Ha lenne melóbajárós keróm, én is raknék rá. :K (Lehet jövőre beáldozok egyre). Ami most van, azt inkább hegymászásra-túrázásra vettem, de ahhoz képest az eddig vele megtett távolság ~80%-át a melóba járás teszi ki. :D

Szerk.: teljesen más téma: lánctisztítással kapcsolatban, olvastam más fórumokon is, hogy a Brigéciol-t ilyen célra igen hatékony, és jól alkalmazható. Szóval ha ezzel bepermetezem a láncot, hagyom egy 10-15 percet, majd kefékkel (pl. olcsó teszkós) leszedem a szutyok nagy részét, áttörlöm ronggyal, majd beolajozom (van láncolaj), jó lehet?
Bár ennek az állapotnak gondolom már bármi jó :DDD

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#79675) ivana válasza TomMusic (#79674) üzenetére


ivana
Ármester

Az vitatott, hogy a teljes mosás jó-e a láncnak. Én például csak a más által valami okádékkal kent láncokat mosom el petróban, utána meg sima műszer olajjal kenem (ez vált be, spéci lánckenő anyagok vagy a szárazat szeretik vagy a vizet, ez mindkettőre ok viszonylag, de ez tényleg finom jó minőségű olaj), ha sajátom akkor a mosás ritka, inkább csak letörlöm és olaj. Nyáron esetleg ultrás víz mert akkor probléma mentesen pillanatok alatt szárad.

(#79676) TomMusic válasza ivana (#79675) üzenetére


TomMusic
őstag

Teljes mosást nem csinálok, le se szedem a láncot, csak kefével átbirizgálom. Lehet nem is a láncot fújom be, csak a kefét. Ezt majd holnap még megálmodom.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#79677) zoli03 válasza TomMusic (#79674) üzenetére


zoli03
őstag

Nem lesz jó. A Brigéciolt alaposan le kell öblíteni vízzel. Ronggyal maximum kívül tudod áttörölni a láncot (ott se 100%-osan), belül attól még brigéciolos marad, és pont ott kéne kennie az olajnak, ami így viszont nem fog kenni.

(#79678) Sleek válasza zoli03 (#79677) üzenetére


Sleek
senior tag

Ezért kell benzinben áztatni
Olcsóbb is és le is szárad. Én úgy szoktam ,hogy egy széles szájú műanyag üvegbe benzin. Abba a lánc . Jó párszor megráz majd hagyom ázni. Utána megint megrázom az üveget
Kiszedem a láncot majd magától megszárad. Olajozás után meg visszatörlöm

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#79679) TomMusic válasza zoli03 (#79677) üzenetére


TomMusic
őstag

Ördögi kör. Ha vízzel leöblítem (a tiszta fémfelületet), akkor még kedvezek a rozsdának is. De aláírom, az se biztos hogy jobb, ha nem öblítem le.
Hát lehet marad a száraz rongy + kefe módszer. :)
Szerk.: vagy ja, benzin. Holnap úgyis tankolni kell a melóhelyen a kocsit.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#79680) -=RelakS=- válasza Sleek (#79678) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Próbáltam, jobb a lánctisztítóba benzint rakni, áttekerni, párszor cserélni. Ahogy a tisztítóban mozog a lánc, lehet, még jobban ki is pereg belőle a retek.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#79681) 6030D válasza TomMusic (#79679) üzenetére


6030D
Ármester

Arra a láncra kevés lesz a benzin+kefe. Kívülre jó, de a lapok közé nem tudsz benyülni, a mosó meg igen. A spray jó megoldás még, csak drágább. Az kifújja közte is.
Utána slaggal még ki tudod nyomni az oldott koszt, majd tekerj egy kis kört, pörgetve, nem terhelve. Kinyomja meg kipörgeti a vizet a láncból. Én pl csak másnap olajozok így is, soha nem rozsdás a lánc. (Belül sem, mert minimum ropogna vagy csikorogna)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#79682) zoli03 válasza TomMusic (#79679) üzenetére


zoli03
őstag

Meg kell szárítani egyből, aztán nem lesz rozsdás. Nyáron pl elég, ha kirakod a napra.

"De aláírom, az se biztos hogy jobb, ha nem öblítem le."
Lemosol valamit egy zsíroldó folyadékkal. Ha ezt a folyadékot rajtahagyod, szerinted, mennyire fog rátapadni az olaj?

(#79683) TomMusic válasza 6030D (#79681) üzenetére


TomMusic
őstag

Akkor marad a brigéciol. Viszont még a gyári lánc van rajta, és tavaszig nem akarok újat felrakni, illetve ezt leszedni. Ha brigéciol-al átsikálom, majd vízzel, utána kiszárítom és beolajozom, jó lehet?
zoli03: köszi Neked is a választ!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#79684) Emtra Prime válasza Tothgera30 (#79668) üzenetére


Emtra Prime
csendes tag

Köszi, hogy linkelted komoly gép! , meguntad?

Ivana:
Ha a B'TWIN f@s vázban akkor a csepel és neuzer vázai akkor mik?

Én úgy vagyok vele, inkább legyen a bringán jobb szett, minthogy a trek, merida, ktm stb. neveket fizessem meg.

Használtan szoktam nézelődni de sajnos kevés a jó ajánlat ami méretben is jó lenne .

[ Szerkesztve ]

E.P.

(#79685) Pttypang válasza Emtra Prime (#79684) üzenetére


Pttypang
veterán

A jobb szettnél nem fizeted meg a nevet? :)

A vázgyártás technologiaja azert nem mindegy es a tervezes soran kialakitott geometria se. Ne gondold, hogy ket vaz kozott csak azert van 200k kulonbseg, mert mas gyarto neve van rajta. :N

Everybody lies.

(#79686) pc360 válasza Emtra Prime (#79684) üzenetére


pc360
addikt

Ha a btwin a fos, akkor a Neuzer és a Csepel klasszikus ipari hulladék (a Csepelnél vannak / voltak kivételek). A vázak kategorizálása a most kiötlött 7-es rendszerben:

ipari hulladék < fos váz < béna váz < korrekt < egész jó < nyél < atomhintó

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#79687) Napfénysüti válasza Emtra Prime (#79684) üzenetére

Sokan úgy vannak vele hogy inkább a váz legyen jobb, minőségibb mert az alkatrészeket könnyebben tudod cserélgetni utólag mint a vázat.

Més que un club!

(#79688) rétisün válasza Napfénysüti (#79687) üzenetére


rétisün
veterán

én is így vagyok vele.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#79689) Strezi válasza Napfénysüti (#79687) üzenetére


Strezi
őstag

A vázban mi jó vagy rosz a geometrián kívül? Pláne ha alu mindkettő?
Ha ugyanúgy jó a geója egy olcsó vázas bringának jobb felszereltséggel, és van valami garis háttere, akkor én is azt venném!

Pl. nem vennék állítólag jó nevű olasz használt vázat itt magyarországon egy olyan helyett, amit beviszek gariztatni a sarokra. ...

Teljes, új bringára értem egyben. Csak mielőtt valaki fehozza a használt Speci vázamat ;]

PL, ajánlanám a Radon XTR-t mielőtt megemlítenék egy Speci Epic Expert-et XT szinttel pl.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#79690) ivana válasza pc360 (#79686) üzenetére


ivana
Ármester

Pontosan, a 3*-os csepel az tanyabike szint. Geoban is, anyagban is. Neuzer is felejtős. A HR designtól meg végképp mentsen meg az ég. A rendszert adom :DDD

Emtra Prime 54-55 a leggyakoribb méret ne mond már, hogy semmi nincs. Itt érdemes nézelődni 200-ért már nagyon brutál bringák szoktak lenne, full karbon olasz, 10-es campával simán belefér.

Strezi Amiket leírtál az montira igaz. Outiban a váztörés esélye elég kicsi ha nem baleset miatt törik. A merevség is fontos szempont, meg a súly is.

[ Szerkesztve ]

(#79691) pc360 válasza Strezi (#79689) üzenetére


pc360
addikt

Tartósság, megfelelő merevség / rugalmasság, és a SÚLY.

Strezi: A jó nevű olasz váz, ha acélról van szó, az 20 év múlva is jó nevű olasz váz lesz. Ezek örök életűek, és örökké javíthatóak. Azon pl. nincs mit garizni.

Amúgy én a jobb vázra szavazok. Egy felszereltség-szint fölött az az, ami alapvetően meghatározza a bringázás élményét, nem pedig az, hogy XT vagy XTR a hátsó váltó...

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#79692) Napfénysüti válasza Strezi (#79689) üzenetére

Anyaghasználat, tömeg, merevség, ergonómiai kialakítás.

Ugyanolyan geónál és minőségnél nyilván érdemes lehet akár a kisebb nevű, olcsóbb modellt venni. De általában az ilyen nagyon "noname" cégek még a geometriát se tudják igazán eltalálni és már itt kezdődnek a gondok.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#79693) Strezi válasza Napfénysüti (#79692) üzenetére


Strezi
őstag

Egy amatőr bringásnak szerintem fontosabb az alkatrészszett minősége mint a váz súlya vagy merevsége. Persze ha alap ergonómiai bakik nincsenek (kábelvezetők, kulacsszem(ek) stb.

pc360: nem hátsóváltóra gondoltam, hanem full szettekre ;) Azért úgy azt XT <<< XTR.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#79694) Hasaggymeg válasza Strezi (#79689) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A Radon-Speci párosnál még érthető,de mondjuk pl. B-Twin-Speci,vagy Neutzer-Cannondale párban már erősen mérlegelendő a váz minősége versus felszereltség.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#79695) ivana válasza Hasaggymeg (#79694) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem egy outinál egyértelmű, ipari hulladékot nem érdemes venni. A btwin vázak olyanok, hogy ahhoz képest az én acél vázam is az atomhintó kategória :) A szettet még mindig cserélheted később viszonylag normális áron, a vázat nem éri meg semmiképpen.
Pedig pc360 kategórizálása szerint az enyémet, valahová az egész jó és a korrekt közé sorolnám, ha olasz menetes lenne akkor egész jó, így viszont francia menettel inkább a korrekt kategória.

[ Szerkesztve ]

(#79696) 6030D válasza TomMusic (#79683) üzenetére


6030D
Ármester

Úgy értettem, hogy ha csak átkeféled, úgy kevés lesz. Kellene a mosó szerkezet.
Szerintem jobb a benzin, mert elpárolog, amit nem tudsz kipörgetni. A Brigéciol ott marad. Ha van időd, kipróbálhatod a Brigéciolt, ha után vizezed, tejszerűen kicsapódik, akkor látod, mennyi marad rajta (azt, hogy a szemek között marad-e, azt nem). Utána is ráérsz benzinezni, ha nem vagy elégedett az eredménnyel.
Én az elején brigóztam, aztán rájöttem, hogy erre egyszerűbb, hatékonyabb a benya. Meg olcsóbb is.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#79697) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, hát problémákban ki jártas? több éves derékfájdalmaimmal ma végre orvoshoz mentem, (megjegyzem ha rövid pálcával surolok csak akkor fáj nagyon, meg ha előrehajolva mosogatok, amúgy nem is szokott annyira) röntgen készült csak, MRI az istenért se akart elküldeni az orvos (lehet jattra vár), egyenlőre azt irta minden rendben kivéve: spina bifida s1, neten rákerestem a spina bifida valami nyitott gerincet vagy csigolyát jelent. Mindjárt agyvérzést kapok valaki nyugtasson meg hogy neki is van vagy akármi.

(#79698) Pttypang válasza gergo5991 (#79697) üzenetére


Pttypang
veterán

Ha rágugliztál, akkor megtaláltad a wiki cikket, ha tényleg érdekel, végigolvasva nagyjából a feléig, eljuthattál addig a pontig, ameddig az orvos is eljutott a saját tudása alapján, vagyis ha szerinte nincs semmi, akkor erről lehet szó:

Spina bifida occulta
Ebben a típusban néhány csigolya külső része nem záródott teljesen.[6] A nyílás olyan kicsi, hogy a gerincvelő nem tud kitüremkedni. Felette a bőr lehet normál, vagy szőrös, anyajegyes vagy szemölcsös.[7]

Sok ilyen típusú nyílt gerincű ember nem is tud erről a betegségéről, mivel többnyire tünetmentes.[7] Előfordulása 10% a népesség körében,[8] és többnyire véletlenül veszik észre, amikor más okból röntgenfelvételt készítenek. A röntgenfelvételeket használó kutatások összesítése nem talált kapcsolatot a hátfájás és a nyitott gerincnek ennek a típusa között.
[link]

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#79699) gergo5991 válasza Pttypang (#79698) üzenetére


gergo5991
őstag

hát még így se fogok tudni aludni 1 hétig, am orvosnak mondtam az egész job oldalam csípőtől felfele egész az alsó bordaívemig érzékeny, a hátam is a vízre meg érintésre, erre csak nézett bambán hogy ilyen nem is létezik, na 3 hónap mulva kontrol ha akkor nem ad MRI-re papirt megyek a fizetőshöz :(

köszi szépen a linket amúgy.

(#79700) Hasaggymeg válasza gergo5991 (#79697) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem elég rég fáj a derekam,a nyakammal is voltak komoly gondok,de azt mondom,hogy örülj ha a doki azt mondta nincs baj.Azok inkább arról híresek,hogy seperc alatt műtétre küldenek,aztán nézheted magad.Nem kell semmi MRI,ráér az ha komoly a gond,pl. zsibbad a végtagod.Sőt,olyant is olvastam,hogy ugrásszerűen megemelkedett a fölösleges műtétek száma amióta ennyire nagy felbontású képekkel dolgoznak az orvosok.Adj időt magadnak a gyógyulásra,pihenj pár napot,kíméld 1-2 hétig,és csak utána keresd az orvosokat ha még szükséges.
Szerk: ja és fogadd meg Mark Twain tanácsát,aki azt mondta ne olvass orvosi könyveket mert még a végén nyomdahibába halsz bele. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.