Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  ANNO 1800

Hozzászólások

(#1) powermause

Látom hogy még nincs topic ennek a (lehet hogy ) remek Játéknak. :DDD Leginkább a problémák miatt érdekelne hogy játszik vele valaki?Van akinek csont nélkül futnak a DLC-k? :F Nekem az alap játék minden probléma nélkül megy,(legalább 1500óra) de a "sunken treasure" megvásárlása után...hát,jött a hideg zuhany.15percenként omlik össze!Na megveszem a "botanikát" is mert valahol egy külföldi fórumon olvastam hogy egyedül azzal javult a helyzet.Javult,most 30percenként omlik össze,fagy ki,vagy dob ki a szerver. :DDD :W Windows 10 64 1906.driverek frissítve,a configom az adatlapomon ,szerintem az elég neki. :D Én még ilyen gagyi munkát sehol nem láttam!Ha esetleg valakinek van ötlete ossza már meg velem,mert ez egy gyönyörű játék(lenne)! :)

[ Szerkesztve ]

powermause

(#2) powermause

Megoldódott a probléma.Vettem még +16Gb RAM-ot.Sajnos KELL a 32Gb RAM, mert a DLC-kel együtt a játék 11-12Gb RAM-ot foglal.Ami azt jelenti ,hogy 16Gb rendszer memória mellet ~ 92% a memória használat,de ez folyamatosan nő(!).Az Ubisoftnak is írtam , csak annyit válaszoltak, hogy próbáljak meg minden ,a háttérben futó ,felesleges programot leállítani.Diplomatikusan közölték,hogy "vegyé még ramot öcsi" :DDD .(Persze a minimum gépigénynél "elfelejtették" ezt a 32Gb Ram-ot kiírni.) :U Most már minden rendbem,nagyon szép a játék!Lehet alatta rádiót halgatni,nem kell semmit leállítani. :C :)

[ Szerkesztve ]

powermause

(#3) powermause

:N :U :K :U

powermause

(#4) Dlite


Dlite
tag

Én tegnap előfizettem a Uplay+-ra gyorsan le is szedtem. Elvarázsolt :)

RTX2060 I5-9500

(#5) powermause válasza Dlite (#4) üzenetére

Hát igen.Ez valószínűleg a legszebb városépítő stratégiai játék most. :) :DD

powermause

(#6) Dlite


Dlite
tag

Kérdés.'coal'-t hogy bányászok. Mert ugye kell a 'steel' gyártásához.

RTX2060 I5-9500

(#7) powermause válasza Dlite (#6) üzenetére

Szenet csak fejlettebb társadalomban tudsz bányászni.Amíg nem ajánlja fel a szén bányászatot az építés menüben, addig faszén égetőből jutsz coal-hoz .

powermause

(#8) Dlite válasza powermause (#7) üzenetére


Dlite
tag

Á, akkor még nem jutottam oda. Szóval elég az égetőt az erdőbe tenni. Köszönöm!

RTX2060 I5-9500

(#9) powermause válasza Dlite (#8) üzenetére

:K

powermause

(#10) powermause

powermause

(#11) powermause

alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""" alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

[ Szerkesztve ]

powermause

(#12) powermause

powermause

(#13) Zoolee1976 válasza powermause (#12) üzenetére


Zoolee1976
aktív tag

Terveztem a játék megvásárlását de mivel a gépemben csak 12gb 1800 MHz RAM van egy i3 4170 és gtx 1060 3gb, ezért letettem róla.Kérdésem az lenne hogy javult e a gépigény?A képek amiket feltöltötték fantasztikusan szépek!😉

Zoolee

(#14) Dlite válasza Zoolee1976 (#13) üzenetére


Dlite
tag

I3-8100, 1050Ti, 16giga RAM. Tökéletesen fut. Szerintem a Te gépeden is "eldöcögne".

RTX2060 I5-9500

(#15) Dlite válasza powermause (#12) üzenetére


Dlite
tag

Szép! :C

RTX2060 I5-9500

(#16) powermause válasza Zoolee1976 (#13) üzenetére

:N Sajnos nem.16-17GB ramot használ a játék a DLC-k miatt.Az alapjátékhoz elég a 12GB az szinte biztos.A video memóriából nálam 4GB -ot fogyaszt "Full"beállításon. :U :)

powermause

(#17) Dlite válasza powermause (#16) üzenetére


Dlite
tag

Na ezért nyergelek át konzolra. 20 éve tolom PC-n de a pöcsöm kivan hogy szinte évente kell új gépet építenem. Vettem egy PS4-et. Csak azokkal a címekkel játszok PC-n ami nem jön ki PS-4-re. És ugye itt "csak" egy stratégiai játékról beszélünk....bár gyönyörű élő játék az igaz.

[ Szerkesztve ]

RTX2060 I5-9500

(#18) powermause válasza Dlite (#17) üzenetére

:D :DD Van benne valami.Ez most túlzás a 32GB rammal,és bár nem vagyok gazdag de ez a játék rá vett a bővítésre.( :DDD Szerény hozzájárulásom az informatikai ipar fennmaradásához :DDD :U)

powermause

(#19) powermause

:D Van egy kis gépigénye ,mindez limitált max.40fps mellett. :) :DDD

[ Szerkesztve ]

powermause

(#20) powermause

Felépült Monument(+ Egy kalóztanya az Újvilágból.):

powermause

(#21) powermause

A "The Passage" DLC,most már téli pálya is létezik! :D

powermause

(#22) Dlite


Dlite
tag

Láttam :) Sajnos mostanában nem volt időm játszani...na de majd most :D

RTX2060 I5-9500

(#23) powermause válasza Dlite (#22) üzenetére

:DD :D

powermause

(#24) Capricornus


Capricornus
aktív tag

Sziasztok!

Karácsonykor megvettem a gold verziót és tök jó a játék, nagyon élvezem. De, most már hogy 4 régióban is tevékenykedek, néha elfogy a 16 GB ram, ami elég szomorú. Ezzel lehet valamit tenni, vagy ez a "normális"?

Edit:
Ja, látom, nem, azon kívül, hogy vesz az ember még 16 GB ramot a gépébe. Szomorú vagyok.
:(

[ Szerkesztve ]

Per aspera ad astra!

(#25) powermause válasza Capricornus (#24) üzenetére

:)) Ez az a helyzet, amikor drága de megéri. :DDD :)

powermause

(#26) Capricornus


Capricornus
aktív tag

Season 2 Pass

Per aspera ad astra!

(#27) powermause válasza Capricornus (#26) üzenetére

:D :DD március 24.-én meglátjuk ! :) :D

powermause

(#28) FireKeeper válasza Capricornus (#24) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ahogy néztem mindenki erre panaszkodik. nonszensz, hogy 16G nem elég... :W
úgy látszik ez ilyen visszatérő probléma az anno szériánál, talán a 2070-nél nem volt ilyen gond, de az összes többi mindig az akkori elvárásokhoz képest több ramot fogyasztott. főleg a 2205 volt brutál, ami általában 1 óra után már játszhatatlanná vált...

pedig meg akartam venni most akciósan, de így inkább nem... szívok elég ubisoftos játék miatt :D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#29) powermause válasza FireKeeper (#28) üzenetére

Hát nekem csak az 1800 DLC-éknél jött elő a kevés ram.16GB mindenre elég volt! A 2205-nél sem volt semmi gond, :U az 1800 alapjátéknak is elég.Csak a DLC-ék után kell a 32GB. :DDD :)

powermause

(#30) FireKeeper válasza powermause (#29) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

na behúztam a year1-2 passokkal együtt, meglátjuk mire elég a 16GB ram. a kampány normálon megvolt, most elkezdtem egy sima játszmát 3 AIval, de a DLCk közül a sunken treasures-t direkt kikapcsoltam, gondolom talán az viszi a legtöbb erőforrást, elvégre is az egy elég masszív terület jó nagy várossal.

elég durvák amúgy a termelési láncok, ez kb anno szteroid kiadás. meg nonszensz, hogy mennyi alkoholt fogyasztanak ezek (látszik hogy németek a fejlesztők :D)... elég nehéz akár kis pozitívban tartani a workforce-t és pénzt egyszerre, pedig még az engineer-nél se járok. pár hasznos tipp esetleg?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#31) powermause válasza FireKeeper (#30) üzenetére

:D Hát nekem mindig az első a komoly flotta!Ahogy lehet, Dreadnought kell minél több (amíg nincs addig jó a vitorlás "battleship" is).Inkább kevesebb partvédelmi ágyú.Ha meg van a tengeri uralom (ami lassú dolog),lehet szabadon hajózni,és van pénz,irány az új világ.Jól kell kiválasztani az első szigetet(sok olaj,arany,cukornád(a rumhoz)). De ,egy sziget sosem elég,2-3 kell a megfelelő mennyiségű nyersanyaghoz.Persze nem a legelején.A népesség.Csak úgy lehet fejlődni ha "városházát" is építesz,és lehetőség szerint telepakolod népesség szorzókkal(a legtöbb, ilyen könyv alakú bónusz tárgy,és a semleges játékosoktól lehet venni jó pénzért).Pl.15%-kal emeli a körzetében található lakosság számát.Van olyan is amelyik 40%-50% -is!Ezek nélkül egyszerűen nem tudsz elég "workforce"-t fenntartani !A második terület a "Cape Trelawney" ,itt található az öreg "Old Nate".Tőle lehet termelés sokszorozót venni(+35% mindennek ami az adott "Trade Union" körzetén belül van) és még sok hasznos dolgot..Most csak ennyi. :) :D

powermause

(#32) powermause

[ Szerkesztve ]

powermause

(#33) FireKeeper válasza powermause (#31) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a mostani mentésemben Cape Trelawney pont nincs benyomva, hogy elég legyen a memória. többi 3 DLC-vel és 3 AI-val most elég jól fut, olyan 5-6GB memóriát eszik, bár a populációm még mindig relatíve kicsi, engineer a max ahol tartok.

amúgy az investoroknál nem mindegy a workforce?
nekem eddig a kedvenc itemem a farm-szigetekre kitett városokhoz ahol nincs burgonya, az ami a kocsmák által lefedett farmereknek meg munkásoknak ad schnapps-ot, elég jól felboostolja a jövedelmem.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#34) powermause válasza FireKeeper (#33) üzenetére

:) Az investorok is adnak workforce-t 95fő házanként ,és ami a lényeg +2 influencepont/ház !Mondjuk nem termelnek "direkt" azaz egyik gyárba se kellenek(!) de az influencepont miatt mégis nagyon fontosak,azonkívül nagyon sok pénzt termelnek!Persze tele vannak "igényekkel".Az egyik legérdekesebb, hogy ha tartósan hiányzik nekik valami,elkezd akadozni a kőolaj ellátás.Tele van a kikötőd olajjal de az erőművekbe nem jut el!Le állnak a mozdonyok amik az olajat viszik az erőművekhez. :DDD

powermause

(#35) powermause

A season 2 pass után,még egy kis plusz RAM felhasználás.De én itt kiszállok nem veszek több DLC-t , mert nem lesz elég a 32GB se. :DDD :O :W

[ Szerkesztve ]

powermause

(#36) Dlite


Dlite
tag

Én kicsit elhagytam most sajnos. A legjobb építős játék amivel valaha játszottam, de egyszerűen nem megy most...lehet kiöregedtem :D

RTX2060 I5-9500

(#37) powermause válasza Dlite (#36) üzenetére

:)) Kizárt! Ebből nem kehet kiöregedni. :D Van amikor félévig nem játszom mert pl.a WOT -ban vagyok elveszve.De az ANNO sorozat fix pont a univerzumban :) .Mindig visszatalálok valahogy. :DDD Majd ha lesz kedved játszol vele. :D

powermause

(#38) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

gyors kérdés: a sunken treasures DLC területére, ha nem fedezem fel, az AI sem telepszik be addig?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#39) powermause válasza FireKeeper (#38) üzenetére

Ha úgy érted , Old Nate(az AI ) állandóan ott van.Oda is mehetsz, nem kell letelepedni feltétlenül.De saját "feladatai" vannak a pályának.Amiket szintén nem kötelező megcsinálni.Rá ér ha már "nagyon" betelepültél. :)De ha a memória használat miatt kérdezed,amíg nem települsz,kereskedsz addig semmi RAM-ot nem is használ.Csak azok a világok foglalják a memóriát ahol tevékenykedsz. :D

[ Szerkesztve ]

powermause

(#40) csabsz13


csabsz13
aktív tag

sziasztok!
két rövid kérdésem lenne a memória ügyben:
1, a grafikai felbontás (FHD, 2K, 4K) a rendszermemória mennyiséget is befolyásolja vagy csak a GPU memóriát eszi?
2, ha felhúzom kicsit a memória frekvenciát, akkor az segíthet azon, hogy ha "elfogy" a memória?

köszi!
csaba

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#41) rhonin


rhonin
senior tag

Ha valaki esetleg tervezi a season pass 2 beszerzését az most a 10 eurós kuponnal 7,5-ért bezsákolhatja az epic storeba. 25öt sokalltam de így abszolút vállalható. :))

(#42) FireKeeper válasza csabsz13 (#40) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

1, szerintem ha a textúrákat lejjebb veszed az segíthet valamit.
2, nem, mivel a memória mennyisége nem változik.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#43) Capricornus válasza rhonin (#41) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Egy noob kérdés: ha nekem Uplay-en van meg az Anno és megveszem Epic-ben, akkor azt tudom ott használni? Illetve valamiért a Season 2 Pass nekem nem megvásárolható. Ezt lehet tudni, hogy miért lehet? A standard edition, meg a complete edition az megvásárolható, de azt nyilván nem akarom, mert a season 2 passon kívül már minden megvan.

Per aspera ad astra!

(#44) rhonin válasza Capricornus (#43) üzenetére


rhonin
senior tag

Epicen vettem eredetileg az alapjátékot, nekem engedte.
De nálam is minden a Uplayen fut.
Vásárlás után pár perccel automatikusan aktiválta a Uplaybe a season pass 2-őt.

(#45) Capricornus válasza rhonin (#44) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Értem. Sajnos nekem a Uplay-en van a játék és így még a kosárba sem tudom belerakni a Season 2 Pass-t az Epicen.
Írtam az Epic supportnak ők azt javasolták, hogy írjak az Ubisoft supportnak. :-)

Na mindegy, megvárom akkor hogy Uplay-en is akciós legyen. Na meg addig úgyis venni kell még 16 giga RAM-ot a gépbe, hogy biztos elég legyen a játéknak. :-D

Per aspera ad astra!

(#46) FireKeeper válasza Capricornus (#45) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

biztos elég legyen

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#47) Capricornus válasza FireKeeper (#46) üzenetére


Capricornus
aktív tag

:D
Igazad van, lehet, hogy inkább még 32 gigát kellene bele venni. :)

Per aspera ad astra!

(#48) FireKeeper válasza Capricornus (#47) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

többek írták hogy bekapcsolt DLC-kkel, nagy városokkal elfogy a 16Gb is.

szerk: jah most látom hogy így leszel 32-n, az azért egy darabig elég lesz :D

meg olyat is olvastam hogy ez a ram-elfogyás akkor jelentkezik, ha lassú tárhelyről (HDD) fut a játék. ezt meg tudja erősíteni valaki? akinél elfogyott a RAM, ott SSD-ről vagy HDD-ről fut a játék?

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#49) Capricornus válasza FireKeeper (#48) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Tudom, nekem 16 giga van otthon és ha játszani akarok, akkor csak a játék meg az uplay futhat, mert különben 3 perc után kidob. És a feladatkezelőben egyértelműen látszik, hogy a RAM-ot eszi meg.

Mondjuk nem teljesen értem, hogy ezen miért nem tudnak optimalizálni. Vannak más játékok is, ahol elég nagy területeket tölt be, mégis megoldották, hogy ne fogyjon el a RAM.

Per aspera ad astra!

(#50) powermause válasza FireKeeper (#48) üzenetére

:) Hát nálam egy Samsung PM981 512GB M.2-ről megy (3000/1800 ) ,ez azért nem a leg lassabb tárhely,de az első (!) DLC után elfogyott a 16GB RAM. :U :DDD

powermause

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  ANNO 1800
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.