Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#19301) dorka16


dorka16
aktív tag

A mai(tegnapi) nap eredménye: 49 csata, 29gy/19v/1d, 52 kill.

[ Szerkesztve ]

(#19302) HellGreg válasza DVlad (#19300) üzenetére


HellGreg
őstag

Nem tudom, de majd megnézem, alul gondolod? a Gépház alján vagy a hátsó oldalon?

(#19303) Patrick76496 válasza Fel (#19279) üzenetére


Patrick76496
őstag

Ez most azt jelenti, hogy ha két nap belépek WoWP-be, akkor kapok annyi token-t, hogy vehessek egy nap prémiumot (ami WoT-ban is érvényes), vagy menni is kell néhány kört?

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#19304) DVlad válasza HellGreg (#19302) üzenetére


DVlad
őstag

Igen, az alján. :D

(#19305) Atlantis válasza munnergep (#19285) üzenetére


Atlantis
veterán

Az MM a legnagyobb hibája ennek a játéknak, nem fogom fel, mi a francért nem lehet skill-alapú MM-et létrehozni. Továbbá ahogy mások is írták, miért enged létrehozni olyan szakaszt, ami normál random csatában nem kerülhetne össze.

Régebben volt egy kívánságom, hogy inkább várnék többet csatába kerüléskor, csak értelmes csapattársakat kapjak...ez félig teljesült, várni már kell, sokszor több mint 1 percig tart, mire talál számomra elegendő mennyiségű idiótát, akikkel összerakhat...

Bingisz: mivel a játékosállományra semmilyen szűrő nincs, boldog-boldogtalan játszhat, ezért kár arra alapozni, hogy az ember gondolkodni is képes. Egy ésszerű szabályok között működő MM segítségével minden értelmi szintű játékos a saját fajtájával kerülne össze.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#19306) Cseri0058 válasza sutyi^ (#19298) üzenetére


Cseri0058
őstag

Mennyire szenvedős az angol td ág?

[ Szerkesztve ]

(#19307) virkir válasza Patrick76496 (#19303) üzenetére


virkir
veterán

10 legi kill+ 10 foldi+ 10 win

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#19308) Djuree válasza Cseri0058 (#19306) üzenetére


Djuree
félisten

nagyon. bár az AT2 nagyon brutál. szemből esély nincs h kilőjék. ott még a gyenge pontokat sem ismeri senki. az nagyon mókás. :D

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#19309) Djuree válasza HellGreg (#19280) üzenetére


Djuree
félisten

a vga nagyon kevés. itt a 187. helyen van, ami...hát, mondjuk úgy hogy nem jó. :)
[link]
ne csodálkozz h akad...hiába van jó proci a gépben, ha a vga visszahúzza, így ki se tudja használni a játék. fejlessz benne vga-t ha van lehetőséged.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#19310) Enzolord válasza Djuree (#19308) üzenetére


Enzolord
addikt

Na igen, azzal javítottam a túlélési statom, meg a steelwall medál számaim...:)
Viszont az azutániak szenvedősek valóban..:)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#19311) Cseri0058 válasza Djuree (#19308) üzenetére


Cseri0058
őstag

akkor elkezdem a német td ágat

(#19312) Sanya válasza HellGreg (#19280) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nézd meg, hogy kiegyensúlyozott, vagy minimum-ra van állítva az energiagazdálkodás. nálam az csinál ilyet :)

ilyen kategóriájú vga-m van, amit még lehetne tuningolni is, 70-80 fps-t tudok kisajtolni vele minimumon, legnagyobb látótávolság mellett :)

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#19313) Djuree válasza Cseri0058 (#19311) üzenetére


Djuree
félisten

francia? :DD sztem jók...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#19314) Angel1981 válasza PAtr0n (#19286) üzenetére


Angel1981
veterán

Helyes, én is a T-150 vonalat favorizálom! ;)

Amit keresel, külön progi, innen letöltheted!
Van online verziója is, de ott max. 7-es szintig nézhetsz csak tankokat.

(#19315) sith7


sith7
nagyúr

Lelőtték a teszt szervert ? :F

(#19316) #43783936 válasza Cseri0058 (#19311) üzenetére


#43783936
törölt tag

AT-8-ig érdemes elmenned.
Nagyon brutál jószág fullosan, és jól is hoz a konyhára.
Eladtam, de később visszavettem, mert függővé tett. :DD

A 7-es olyan hümm járgány, a 15-ös viszont már szenvedős a nagy ágyú nélkül.

(#19317) Angel1981 válasza #43783936 (#19316) üzenetére


Angel1981
veterán

Abszolút megerősítem! :K

AT 5; gyenge tűzerő, cheater páncél - persze aki tudja hol és hogyan kell lőni, az hamar kivégez
AT 8; csodás, mind a páncélja, mind a tűzereje
AT 7; jó, jó, de tierjéhez mérten nem annyira, mint az AT 8
AT 15, top konfig nélkül felejtős, azzal együtt sem az igazi - mindazonáltal majd a jövőben újra előveszem, kíváncsi vagyok a Tortoise-ra!

(#19318) sutyi^ válasza Cseri0058 (#19306) üzenetére


sutyi^
senior tag

Szerintem mindegyik élhető, bár a szemetes vödrök egy némelyik tetején hagynak kívánni valót maguk után...

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#19319) Djuree válasza Angel1981 (#19317) üzenetére


Djuree
félisten

AT 5 :F nem AT 2-re gondoltál? :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#19320) Enzolord


Enzolord
addikt

Az IS6ot nerfelték valamikor ??
Most játszottam vele pár csatát, akkora SZ*r, hogy valami félelmetes...
K*rva lassan céloz, iszonyat pontatlan, mindenről pattog, és minden átüti...

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#19321) psycroptic válasza Enzolord (#19320) üzenetére


psycroptic
őstag

Ez eddig is így volt nem? :)

PSNID: Tomy83PS

(#19322) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Kifejlesztve:
121 jármű kifejlesztve. Elköltött tapasztalat: 180000. Elköltött szabad tapasztalat: 0.

:C :C

(#19323) Cseri0058


Cseri0058
őstag

(#19313) Djuree

utálom a franciákat...fujjj...egy darab franci tankkal nem mentem és nem fogok. :(((

(#19316) Mogyesz75

így nem fogom tudni eldőnteni, hogy angol vagy német vonal legyen :U

(#19324) Djuree válasza Cseri0058 (#19322) üzenetére


Djuree
félisten

azigen, egyszerre 121 járművet fejlesztettél ki? :DDD amúgy grat, nem sokat látni belőle. kiváncsi vagyok milyen.
pedig jók a franciák. de ha nem hát nem.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#19325) Cseri0058 válasza Djuree (#19324) üzenetére


Cseri0058
őstag

xDDD
én már csak így nyomom... :C

mindenesetre megvárom, hogy a leok után mi lesz leárazva...hátha... :U

[ Szerkesztve ]

(#19326) Enzolord válasza psycroptic (#19321) üzenetére


Enzolord
addikt

Akkor csak eddig nem tűnt fel, vagy én nem tudom, de katasztrófa...

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#19327) 04ahgy válasza Enzolord (#19326) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Eddig is így volt sajna. Az egyetlen pozitívuma, hogy KV-5-öt nem tudsz bármikor venni, ebben meg húzhatók a szovjet heavy legénység tagjai. Na jó, pozitívum még a könnyített MM...

Cseri0058: grats a 121-hez! A francia tankokról alkotott véleményed meg a Lorraine 40t és a Bat.Chat.25t használata után biztosan változna.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#19328) Djuree válasza 04ahgy (#19327) üzenetére


Djuree
félisten

lóri az pedig egy szar, szval nemigen változna a véleménye pozitív irányba. ha a t9 top tank egy lóri, akkor az már szinte biztos előbb hal, mint a többi, nagy, lassú és papír is. ;]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#19329) Linkin válasza Enzolord (#19320) üzenetére


Linkin
senior tag

akkor te nem tudsz vele játszani már bocs

Wot csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCu5WdaeI6J16mxqAjlAfHyQ

(#19330) Enzolord válasza 04ahgy (#19327) üzenetére


Enzolord
addikt

Nem mindig segít még a könnyített mm sem, ellennél van E75, még oldalról sem tudom lőni, azt meg nagyon ritkán teszi meg az ellen, hogy megkérem, és hagyja magát hátulról rapeelni...:)

(#19329) Linkin Az is lehet.. Ennek ellenére egy F*s..:) Type 59 klasszisokkal jobb...

[ Szerkesztve ]

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#19331) Angel1981 válasza Djuree (#19319) üzenetére


Angel1981
veterán

Dede, bocsánat!
A T5-ös AT 2! :)

Egyúttal kérdés!
Ugyebár a kredithozam nagy részben az okozott sebzéstől függ (tudom, vannak mindenféle bónuszok, de annyira nem jelentősek).
Az okozott sebzést befolyásolja az alfa?
Mármint, ha mondjuk pl. okozok 2000 DMG-t, akkor más a kredithozam, ha mondjuk 5x400-ból áll össze, vagy ha 10x200-ból?

(#19332) psycroptic válasza Angel1981 (#19331) üzenetére


psycroptic
őstag

Az attól függ, hogy mennyi a lőszer ára amivel lövöldözöl, de az is csak a végelszámolásnál.
2000DMG ugyanazzal a tierű tankkal ugyanabba a tierű tankba kiosztva ugyanannyit ér, mindegy, hogy mennyi lövésből hoztad össze.

PSNID: Tomy83PS

(#19333) Atlantis válasza Angel1981 (#19331) üzenetére


Atlantis
veterán

A kapott alapösszeg ugyanannyi, ebből jön le a lőszer ára, ami 10 lövésnél lehet több is, mint 5-nél (de nem feltétlenül). Ezen kívül a tankok kreditszorzója is más lehet azonos osztályon belül is, pl.: T5-ben a M4 jobban keres, mint a PzIV, azonos sebzést és körülményeket feltételezve.

#19344: T6-ban szerintem az M6 a király, bár az ARL sem vészesen rossz, igaz én az F3-as puskával használtam. A nagy átütésű ágyúja igen lassan céloz és a DPM is kevés vele.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#19334) Angel1981 válasza gy-daniel (#19290) üzenetére


Angel1981
veterán

Ugye ez nem irónia? :)

Nem rég kinéztem magamnak, mert valami brutál ágyúja van, viszonylag mozgékony, és a páncél sem olyan rossz.

psycroptic és Atlantis: köszönöm szépen, én is ezt tartottam valószínűnek! :R
A lőszer ára meg evidens, hogy bekalkulálandó. :)

[ Szerkesztve ]

(#19335) zsolthee


zsolthee
senior tag

Sziasztok!

2 napja meg van már a Tigris és nagyon bejött. Viszont folyton az ammo storage sérül. Én használom rosszul vagy tényleg ennyire sebezhető? Vizes lőszertartót kéne feltennem, ugye? Még milyen modult ajánlotok rá? Most töltésgyorsító, célzórendszer és venti van rajta.
:R

(#19336) Gyuri27 válasza zsolthee (#19335) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ficsör. Lesznek napo mikor égni fogsz. Meg olyan is, hogy minden csatában ellövik a crew egyik tankját.
Válts szerót és tankot.

Amd - Radeon - Ryzen

(#19337) yerico válasza Djuree (#19308) üzenetére


yerico
senior tag

Azért az AT-2 könnyen kilőhető, legtöbben ismerik a gyenge pontokat, és sokan azonnal HE-vel lőnek rá. Szóval jó tank, de ha olyat kap ki az ember, aki ismeri, akkor esélytelen. Leginkább rohamozni jó szűk utcákban, ahol nem kerülnek a hátába. Amúgy könnyen trackelik, és utána már bárki szétkapja.

(#19338) Djuree válasza yerico (#19337) üzenetére


Djuree
félisten

hát egen ám, de t5-ben a játékosok 90%-a piros effes és ők bizony azt se nagyon tudják melyik a tankjuk eleje. :K ha néha 1-1 tank mögém került akkor persze baj volt, de igyekeztem ugy helyezkedni hogy mindig legyen mögöttem vki. mert ugye azt hiába kértem hogy fedezzék a seggem és akkor miénk a győzelem, de nem, mondhattam én akármit.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#19339) yerico válasza Djuree (#19338) üzenetére


yerico
senior tag

Fene tudja, szinte mindig KV1S-t kaptam szembe, az meg azonnal kupolára, vagy sofőr nyílására lő, és annyi. Közel kell vele menni az ellenhez, akkor ér valamit. Az 57 mm-es légpuska messzire semmit sem ér, a HE löveg meg 2-3 mp, mire becsapódik messzire. Közelről viszont bárki becélozza a kupolát. De sokan tényleg azonnal váltanak HE-re egy AT2 ellenében, és onnantól a bukta garantált. T5 med esélyes, hogy megdöglik, de több ellen biztos a halál.

(#19340) dorka16


dorka16
aktív tag

Eddigi legjobb csatám a T34-85-el. Persze buktunk pedig duplázós lett volna.
8 kill.

(#19341) dorka16


dorka16
aktív tag

Egyébként ma. 6cs/4gy/2v, 16 kill!

(#19342) Plasticbomb válasza nyunyu (#19116) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Valamint a sok fájlos configomat másoljam ki az xvm mappába közvetlen, hogy lássa is a tankrange.xc-t a config, különben nem megy. Már megcsináltam. Szépen teszi adolgát. Mostmár tudom, hogy binocularral a T28 Protomnak majd 500 méter a spot köre..XD

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#19343) Patrick76496 válasza virkir (#19307) üzenetére


Patrick76496
őstag

Köszönöm! :R

(#19315) sith7: Igen, tegnap kora délután egyik csata után ledobott azzal a hibaüzenettel, hogy a szerveren előre tervezett karbantartás van, azóta nem megy. Természetesen erről semmit sem írtak a worldoftanks.eu-n, hogy mikor kezdődik/lesz vége. :U

(#19323) Cseri0058: Pedig nem tudod miből maradsz ki, a francia tankok nagy részben jók. :K Én a németeket kerülöm messziről. Amúgy grat a 121-hez, örülnék, ha az én T10-es med tankom is az lenne.

(#19340) dorka16: Szép! Nagyon jó kis gép az a T-34-85, ha van elég garázshelyed/pénzed, akkor szerintem tartsd meg. Amikor a hónap tankja volt visszavettem, azóta funolok vele, mindhárom fajta gold festést felpakoltam rá.

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#19344) dfsz34 válasza Plasticbomb (#19342) üzenetére


dfsz34
őstag

Max spot távolság 445m, amire te gondolsz az a látótávolság. Persze van összefüggés, mert a cél tank kamo értéke csökkenti az észlelhetőséget, de 500m látótávnál az még mindig bőven beleférhet és észre tudod venni.

Ezzel a T28 protoval vigyázni kell, az biztos, ha nincs bino, akkor is nagyon jó a látótávja.

(#19345) dorka16


dorka16
aktív tag

Valóban. Most egy 7 killes csatát futottam vele. A Tierjében nagyon jó. Persze csak fullosan mert az alap ágyú botrányos.

(#19346) sith7 válasza Patrick76496 (#19343) üzenetére


sith7
nagyúr

köszi

(#19347) zserrbo


zserrbo
aktív tag

Ilyenkor kap el az ideg, miért nem mariot játszanak...Minél többen játszanak a wottal annál szerencsétlenebb a csapatjáték.

(#19348) Kean_Sorbo válasza Cseri0058 (#19323) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Szia!

Talán segít a döntésben.

Jagdpanther - Gyors, könnyen kezelhető TD. A városi harc a páncél miatt veszélyes, de állandó mozgással és kis odafigyeléssel szépen lehet vele sebezni ott is.
A nagyobbik 88-as kell rá. Az pontlövő, gyors, olcsó a lőszer. Ráadásul meglehet vele játszani a takarásból kijövő tankok láncolását, sebzését felváltva. Nagyon kellemetlen az ellenek amikor egy ilyenbe belefut.
A 10,5-ös sokat pattan, drága a lőszer.

Ferdinand - Igazi távlövő. 500 méter feletti távolságokról is kilövöd a kupolát. Gyorsan tölt és céloz, kapás lövések 80%-a betalál. Viszonylag mozgékony, városi harctól sem kell vele megijedni. Frontpáncél elég erős, de az oldalát nem érdemes mutogatni. 9-es tier-ig alap lőszerrel is általában átlő bármit.

Jagdtiger - Ezzel nehéz rosszul játszani. Hihetetlen pontos az ágyúja, szinte mindig mindent átüt. Mivel 500 méter felett is célkeresztre megy a lövedék, egy jó zoom-mal igen szépeket lehet kiosztani. Gyorsabban tölt mint a Ferdinand, és a kapáslövések szinte mindig (kb. 90%) betalálnak. A frontpáncél iszonyat erős, ezért városban egy mozdonyként lehet közlekedni. Megállni azért ezzel sem szabad. Most állítólag 30-ról kb. 40-re akarják állítani a végsebességét, akkor meg az nagyon ütős lesz.

Tehát messziről támogatni, vagy bemenni a sűrűbe is tökéletes mindhárom.

Az AT-s öngyilkosokat, pedig imádom. Sokszor túl nagy a mellényük. Tegnap többször is belefutottam ilyen bátor tankozóba. Lövik a csapattársak, pattognak. Ekkor úgy felbátorodnak, hogy elindulnak ők majd lerendeznek mindenkit. Akkor kapnak egy 750-es puszit az ISU-tól, és mire észbe kap a garázsban találja magát.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#19349) jano_77


jano_77
nagyúr

(#19347) zserrbo: Üdv. a klubban!

Mit csinálhatott ugyan az agyhalott csapatom szerintetek?!? :O :W

Azért ha nyerünk ez ÁSZ gyanús eredmény lett volna nem!? :F

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#19350) #35692544 válasza jano_77 (#19349) üzenetére


#35692544
törölt tag

te hetente mész másik klánba? ;]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.