Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#19151) Vitiris


Vitiris
aktív tag

Hali!

Egy kis teszt csomag 0.8.8 alá! Ha valaki nem akar keresgetni, configolgatni.

Tartalmazza XVM saját konfigoddal használhatod!

Müködik!
Markerek
Hitlog
HPlog
Minimap (név tartályok, propán)

Nem müködik!

Statisztika :SS
---------------------------------------------------------------
Fehér hulla tankok!
Jimbo célkeresz!
MaxZoom+noscroll+stb
Damagepanel grafikus forgás szögmérő, magyar config.
Köd effektek levéve
Kompakt vízszintes techtree.

Jó mazsolázgatást!

Ja alapból mellékelve van a paths.xml amiben átirtam hogy nem 0.8.8 Commontest könyvtárat használja hanem a 0.8.8 Scripteknél a hosszú könyvtárnév okozhat gondot. Másrész igy kényelmesebb majd átmásolni a véglegesbe ha működni fog minden.

(#19152) scyllarus válasza PAtr0n (#19149) üzenetére


scyllarus
veterán

"6-ban csak KV van még." - Nincs meg az F-30 a KV-1-en, de megvan a T6-os KV (-1S)? Valami nem oké. A KV-1 T5-ös. És szerintem fejleszd ki a KV-1S-t és a T-150-et is belőle (T6), próbáld ki mindkettőt, melyik jön be jobban. A 8.9-es patchben úgyis elveszik az IS ágyút a KV-1S-től, ha minden igaz. És a T-150 a játék egyik legjobb és legalulértékeltebb tankja.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#19153) Tenken


Tenken
őstag

Tegnap kegyes volt az MM hozzám. Még a patkány 3as francia td-vel is mestert kaptam a kétszeres körre t5-ös csatában. :DDD

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#19154) krysztyan


krysztyan
tag

Sziasztok!

Szerintetek egy ilyen gép elég a normális, akadásmentes, butítás nélküli játékhoz:

processzor Intel Pentium Dual Core G2120 3.1GHz, 3MB cache, "Ivy Bridge"
alaplap Intel H61 chipset, S1155, 7.1ch HD Audio, Gigabit LAN
memória 8GB 1600MHz DDR3
HDD Hitachi Deskstar 500GB 7200rpm SATA-3/6G
grafika nVidia GeForce GT 630 2GB DDR3
ház/táp Cooler Master Elite 241 ház / Approx 500W tápegység
Cooler Master Hyper T4 hűtés (alacsonyabb hőmérséklet, magasabb élettartam, csendesebb működés)

Előre is köszi a válaszokat! :R

"Csak a puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot"

(#19155) Djuree válasza krysztyan (#19154) üzenetére


Djuree
félisten

elég lesz. bár a procid elég gyenge a többi alkatrészhez képest, visszahúzza a teljesítményt, nem tudja rendesen kihúzni a vga-t, azt cseréld majd elsőnek. :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#19156) krysztyan válasza Djuree (#19155) üzenetére


krysztyan
tag

Köszi, elméletileg az S1155 foglalatos alaplapnak köszönhetően a későbbiekben akár Intel Core i3/i5/i7 processzorokkal is bővíthető a konfig. Bár lehet alapból már valamelyiket kellene venni, csak arra nincs meg még a keret! :))

"Csak a puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot"

(#19157) jano_77 válasza Tenken (#19153) üzenetére


jano_77
nagyúr

Mint írtam tegnap én is WG kegyeltje voltam és egészen jól sikerült a napom....talán még sosem volt ennyire jó. :B

Viszont egyet nem értek, amit segíthetnétek elmondani mitől is van.
Tegnap viszonylag sok Top Gun-t mentem 6 ill 8 killel (ez utóbbit SU-76 és ezért nem lett Radley-W.), szal nagyon jól adta és ezeknek a sok killes csaták ellenére sem lett a WN6-om olyan magas,, mint Neked!? Félre értés ne essék, nem irigy vagyok, gratulálok hozzá, csak szeretném megérteni, hogy mit kell még tennem azért, hogy mondjuk egy napon elérjem a napi 2000-es - jelenleg -álom határt WN6-nál!?

Előre is köszi. :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#19158) Djuree válasza krysztyan (#19156) üzenetére


Djuree
félisten

jah most nézem ez 630 GT, kevertem vmivel. akkor nem szóltam, ehhez elég a proci is. :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#19159) Vitiris válasza krysztyan (#19154) üzenetére


Vitiris
aktív tag

Nem lesz gond vele! Én mondjuk Hithachi winyo helyet mást választanák. De ez magánvélemény.
A videokártya is elég lesz bőven. De vigyázz vele, mert van belőle 64 és 128 bites memóriavezérlővel is!

Igazából ezek a 440 butított verziói. Szerintem ezen az áron kaphatsz Radeon HD 7750 -t nagyságrendekkel jobb.

De a world of tankhoz és még jó pár játékhoz tökéletes lesz! A többi már az én finnyásságom :)

(#19160) krysztyan válasza Vitiris (#19159) üzenetére


krysztyan
tag

Köszi mindenkinek a tippeket. Tudom, hogy van mindenből jobb, vagy hasonló, csak ez kész konfig igen kedvező árral, és ha cserélgetni akarnék benne valamit, akkor már szerintem nem lenne annyi amennyi. :(
De azért még megfontolom a dolgokat! :U
:R

"Csak a puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot"

(#19161) Atlantis válasza jano_77 (#19157) üzenetére


Atlantis
veterán

Az átlag tankosztályhoz mért sebzés neki sokkal jobb (neked 190, neki 247), ezzel ellensúlyozza a magasabb kill-arányodat. Emellé ő többet spot-olt és neked semmi bázisvédelmed nem volt, ezek adják a kettőtök közti különbség zömét, a győzelmi arány közti eltérés csak minimálisan számít bele a WN-be.

Szóval tessék bázist védeni és felderíteni, a többivel nincs baj, bár a 200-as átlagsebzést átlagosztályonként illik elérni, nekem legalábbis az nem jó nap, amiben ezt nem érem el . :)

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#19162) jano_77 válasza Atlantis (#19161) üzenetére


jano_77
nagyúr

rendben, nagyon köszönöm a felvilágosítást! :R

általában szoktam vissza menni védeni....legtöbbször pont ezért halok meg egy csatában, mert egyedül is vissza megyek én marha, majd jól kilőnek, mert a többiek csak arra figyelnek, hogy beérjenek az ellen bázisára. azzal nem törődnek, hogy ők már 50%-nál járnak a foglalással és semmi esély a foglalásra, de nem baj, gyorsan CAPeljenek ez a lényeg. legtöbbször olyan játékosok persze, akik a csata során vagy alig lőttek vagy egyáltalán nem lőttek, hanem kullogtak olyan tankok mögött, akik törték az utat. na az ilyen játékosok nem tudom mit élveznek ebben a játékban!?

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#19163) Vikthor válasza krysztyan (#19154) üzenetére


Vikthor
nagyúr

én elfelejteném a HDD-t úgy ahogy van, lassú és az lenne a leggyengébb láncszem a konfigodban. SSD-t bele én is arra installáltam a wot-ot és kb 3 másodperc alatt tölti be a játékot és a csatát is... Kár, hogy nem hamarabb tettem meg a cserémet HDDről SSDre.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#19164) Atlantis válasza jano_77 (#19162) üzenetére


Atlantis
veterán

Igen, a bázisvédő sokszor önfeláldozó típus, de ha naponta 1-2 alkalommal resetelni tudod a foglalást, azzal már jót teszel a napi WN-nek...bár ez csak ~10%-ot számít, szóval kell mellé a jó sebzés és a kill-arány, ezek adják a WN 70%-át.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#19165) Djuree válasza Vikthor (#19163) üzenetére


Djuree
félisten

felesleges az SSD...csak a wot-hoz meg aztán pláne. max winyó mellé, mert az SSD drága, már egy 128 gigás is drága, pedig az még tárhelynek édeskevés.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#19166) Atlantis válasza Djuree (#19165) üzenetére


Atlantis
veterán

Egyetértek, én is vinyóról használom, nincs ebből probléma. Az, hogy a játék lassabban indul, nem sokat számít. Inkább egy stabil, jó net kell hozzá.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#19167) Vikthor válasza Djuree (#19165) üzenetére


Vikthor
nagyúr

128-as nem drága egyáltalán, tárhelynek meg kevés az 500 giga én 6x HDD-t használok 14 TB-ra, de az OS és a WOT azon van és atomstabil, nincsenek fagyások kimerevedések és a kezdeti bajokat már régesrégen kijavították. Szóval felesleges szerintem az SSDtől való óckodás...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#19168) Djuree válasza Vikthor (#19167) üzenetére


Djuree
félisten

kb. 25k egy 128gb-os SSD. ez neked nem drága? jó neked. ennyiért kapok 2TB-os winyót...nem mindegy. nekem winyón van a wot, gyorsan tölt, nem fagy, nem akad...nekem is van SSD-m, 64GB-os, de csak a win van rajta.
a másik meg hogyha sok az adatírás, 5 évente lehet kidobni az SSD-t...a winyó meg bírja jóval tovább. meg az SSD-t azért nem árt jól beállítgatni h megfelelően működjön, ami nem is olyan egyszerű. szval ha nem létfontosságú, akkor sztem sok értelme nincs az SSD-nek. még...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#19169) Drenadar válasza Djuree (#19168) üzenetére


Drenadar
veterán

van akinek a wot prémium az a 9 eur/hó is rohadt drága...

(#19170) forras2 válasza vhw (#19140) üzenetére


forras2
őstag

És állandóan amm racket kap :U

(#19171) iwu válasza Djuree (#19168) üzenetére


iwu
addikt

Szerintem ez a topic nem erre a vitára való...
SSD - HDD pro és kontra érvek mindig is voltak, vannak , lesznek. Az pedig vitathatatlan, hogy jelentősen esett az ssd-k ára.
A 2 eszköz teljesen más célokra való...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#19172) Angel1981 válasza Antonius1978 (#19105) üzenetére


Angel1981
veterán

"Akkor inkabb keresek egy masik jatekot, pl Stalker, ahol a Exoskeleton cuccomba es a Gauss puskammal en vagyok pl az Istencsaszar!"

Nem is igaz, mert ÉÉÉNNN! :D :R
Ősz végén, vagy télen előveszem újra! Életem egyik legjobb játéka - és tényleg nincs vele annyi idegeskedés, mint ezzel! :P :D

[ Szerkesztve ]

(#19173) Vikthor válasza Djuree (#19168) üzenetére


Vikthor
nagyúr

jól beállítani egy SSD-t... kb nekem ez 3 percet vett igénybe, tudom miről beszélsz. Amúgy nekem már 2x HDDm is beszart már az egyik 3 hónapos volt, de ehhez nem kell SSD, ugye ami elromolhat az el is... 5 éven belül, szted nem cserélem le az OS SSD-t vagy az egész rendszert? Ne röhögtessük már ki magunkat kérem. :)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#19174) 04ahgy válasza krysztyan (#19154) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nos, nézzük sorjában: más is mondta, csak megerősítem: Radeon HD7750 / HD7770 / HD7790 körül nézelődj, amelyik belefér a keretbe. Szigorúan csak GDDR5-ös verzió (ha mondjuk a DDR3-as HD7750-t megpillantanád, azonnal mehet az ignore).

Jóbarátom i3-2100, HD7750 kombóval, közepes grafikán tankozik, 1920*1080-ban, 30-40FPS megvan. A gyári hűtőt nem kell lecserélned, szinte zéró a CPU melegedése, a megmaradt összeget inkább VGA-ra vagy CPU-ra költsd. A G2120 amúgy elég lesz bőven.

A H61-es lap a G2120-szal nem fog 1600-on hajtani neked memóriát, így elég az 1333MHz-es is, ha olcsóbb. A CPU sem sokat profitál a dual channelből, így egy modul is elég. Ha a költség a szempont (most drága a RAM), akkor bőven elég egy modul 4GB 1333MHz elsőre. Nekem is annyi van a gépben. A tanknak bőven elég. Ha a RAM ára lejjebb megy, veszel még egyet mellé.

Táp: azt az Approx 500W ipari hulladékot felejtsd el. FSP350-60APN 85+ a te tápod. Még az is sok.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#19175) GeneraL_XTX válasza 04ahgy (#19174) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

"Jóbarátom i3-2100, HD7750 kombóval, közepes grafikán tankozik, 1920*1080-ban, 30-40FPS megvan."

Az érdekes, nálam ugyanezeken a beállításokon fut a game egy A10 5800K-n 30-35fps simán megvan az esetek 90%-ában. Azt hittem a 7750 azért erősebb.

(#19176) 04ahgy válasza GeneraL_XTX (#19175) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Lehet, hogy a magasabb CPU órajel és a turbo (nála ugyebár fix az i3 órajele) miatt jobb nálad. Azt a WoT szereti. :D Nálam is az i7-3770K korlátozza az FPS-t, nem a GTX680, pedig abszolút maxon van a grafika, 8x FXAA mellett.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#19177) GeneraL_XTX válasza 04ahgy (#19176) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Jó mondjuk meg van rángatva minden, CPU fix 4,1ghz-en a GPU meg valami 1015mhz-en pörög :DDD

De még így is meglepően jó teljesítmény ez egy APU-tól, nem hittem volna h normálisan fogok tudni vele tankozni FullHD mellett, de kellemeset csalódtam. :K

(#19178) 04ahgy válasza GeneraL_XTX (#19177) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Na, ő meg semmit nem tuningol. Újabb megerősítő érv.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#19179) Angel1981 válasza nyunyu (#19128) üzenetére


Angel1981
veterán

Nem, de a valóságban a víz az égő tankot is eloltja! :D
(Saját tapasztalat, hogy itt nem....)

(#19180) 04ahgy válasza Angel1981 (#19179) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha belülről ég, akkor hogy oltja el? A legénység fulladásának árán...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#19181) dorka16


dorka16
aktív tag

Én most vettem új gépet ami az adatlapomon van. Egyes pályákon 60FPS-el megy de a legrosszabb esetben is meg van a 40 de ez ritka. Full HD-ban játszom, élsimítás ki, fejlesztett grafika és minden közepesre állítva. Megjelenítés távolsága nyilván maximumon van.
Ja és az SSD kurva jó. :K

(#19182) dorka16


dorka16
aktív tag

Szerintetek örüljek, hogy 4-ből 4-et nyertem vagy sírjak, hogy mindig legalul voltam és 500XP-ket dupláztam meg?

(#19183) Angel1981 válasza 04ahgy (#19180) üzenetére


Angel1981
veterán

Részben kívül ég, részben belül, mivel egy rá leadott lövés átszakította a páncélját, megsértette az üzemanyagtartályát, a szanaszét (kintre is és bentre is) folyó üzemanyag meg lángra kap.

Ha így bemegy az őt ellepő vízbe, annak illene mindenhol oltania, a kívül lévő lángokat egyértelmű, hogy miért, a belső égést meg úgy, hogy a felszakított páncéltesten nagy erővel betódul.
(Persze ettől még a legénység fulladozhat, tök OK lenne a visszaszámlálás - mondjuk a belső füsttől is fulladoznának, még sincs visszaszámlálás, ha csak égsz).

Szerintem logikus lenne...

(#19184) Atlantis válasza Angel1981 (#19183) üzenetére


Atlantis
veterán

Azért talán ennél súlyosabb hiányosságok is vannak ebben a remek játékban... :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#19185) Drenadar válasza Atlantis (#19184) üzenetére


Drenadar
veterán

apróság, de sose értettem, hogyan lehet hallani ezek a halknak nem mondható monstrumok mellett az állatok hangjait... sirályt, ciripelést, stb... :D

(#19186) Angel1981 válasza Atlantis (#19184) üzenetére


Angel1981
veterán

Persze, tudom, nem is balhézok miatta, eredetileg poénnak szántam, csak 04ahgy kolléga maradt nagyon komoly a témában. :)
(Mellesleg nem értem, hogy szerinte ez miért van rendjén realisztikusság szempontjából is....)

Drenadar: arról nem is beszélve, hogy hiába megy már percek óta a csata, és sütöttek el több tucatszor ágyút, a madarak mégis tök komótosan repkednek alig 100 méter magasan. :D

[ Szerkesztve ]

(#19187) Vikthor válasza Drenadar (#19185) üzenetére


Vikthor
nagyúr

több oka van, legtöbbször 3rd person a kamera nézet, másodszor ha úgy van beállítva a hangmenüdben, akkor akár az is elérhető, hogy csak a sirályokat halljad...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#19188) GaburroSan


GaburroSan
aktív tag

Skacok ez most mi? GW-E100 vagy JagP E-100

(#19189) Angel1981 válasza GaburroSan (#19188) üzenetére


Angel1981
veterán

Mindenek előtt 'fotosop'. :)
Egyébként GW E100 lesz - szerintem.

(#19190) ng0ofy válasza Angel1981 (#19186) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

jaja, egy dolog a motor, de az a zörgés meg csörömpölés... (:

Nem fotosop, korabeli "3D", sztereoszkopikus felvétel (szerintem, de nem biztos)

[ Szerkesztve ]

(#19191) virkir válasza GaburroSan (#19188) üzenetére


virkir
veterán

Fotosoppolt GW-E100 akar lenni.
Ölég gagyi.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#19192) nihill


nihill
őstag

Ez itt szerintem "kötelező olvasmány" :)

[link]

(#19193) Angel1981 válasza nihill (#19192) üzenetére


Angel1981
veterán

(#19194) krysztyan válasza nihill (#19192) üzenetére


krysztyan
tag

Köszi mindenkinek a pc-s hozzászólásokat, bocs, ha nem ide való volt, remélem majd jól választok! :) :R

Jó sorozat, a kurkszi tankcsata meg is van belőle! :DDD

"Csak a puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot"

(#19195) Cseri0058


Cseri0058
őstag

A 121 mostanában lesz leárazva? :))

(#19196) CHaooSS válasza Cseri0058 (#19195) üzenetére


CHaooSS
őstag

Mivan mi? ilyen gyorsan haladsz? :DDD

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#19197) szbalogh válasza 04ahgy (#19176) üzenetére


szbalogh
őstag

Én tegnap tértem át 22-es monitorra 15-ösről. Radeon 6570 és G530 kombóval full hd-ban minimumon nagyobb az fps, mint 1024x768-ban közepes beállításokkal. Improved-en és max textúrákkal 1600xXXX-ben 50-60fps.
És a gépem csak 35 Wattot fogyaszt idle-ben :DDD

Angel: fent van mind youtube-on

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#19198) vhw válasza szbalogh (#19197) üzenetére


vhw
addikt

Ez meg hogy?
Hogy lehet jobb a teljesítmény lényegesen nagyobb felbontáson egyéb hardver változás nélkül? :F

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#19199) Cseri0058 válasza CHaooSS (#19196) üzenetére


Cseri0058
őstag

muhahaha :DDD
le lesz árazva mostanság valamikor? :U

[ Szerkesztve ]

(#19200) GeneraL_XTX válasza vhw (#19198) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Mert minimumra tette a beállításokat.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.