Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#267051) dom1n0 válasza 6030D (#267049) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Het kozepetol mar 18 fok maximalisat irnak, arra gondoltam. :))

fulton: most nezegettem kor idoket, van erosebb kor Cube-on mint ezen, csak ott nem erzodott olyan gyorsnak ezek szerint, rohadt erdekes, lehet a szelesebb gumi miatt.
Elvileg a Cube is Race geo (szerintuk), szerintem az inkabb atmenet a ketto kozt.
Szerintem meg oktoberben a Cube is kap egy normalisabb kerekszettet, meg gp5000-et, aztan meglatjuk :)

(#267052) fulton válasza dom1n0 (#267051) üzenetére


fulton
addikt

Ha pl belövöd a másik bringa (attain) geóját rá, stucni drop.. közelítőleg, és lecseréled a kereket és gumit, meglesz az az érzet mint a másikon :) majd írd meg az eredményt, érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#267053) Napfénysüti válasza jjeahh (#267046) üzenetére

Dettó, már nem is tudom hány éve van meg a Rudy Projectem fotokromatikus lencsével de még mindig baromi jó. :R

Més que un club!

(#267054) Hasaggymeg válasza Ixion77 (#267050) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem polarizált és fényre sötétedő van, arra varrj gombot! :o :D

#267051dom1n0...hát persze, hogy nem vagy sokkal gyorsabb, csodák nincsenek, a placebo meg dolgozik bennünk.

#267032fulton...néhány lánckerék viszi a hajtás oroszlánrészét ami a hasonló sík körök eredménye.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#267055) fulton válasza Hasaggymeg (#267054) üzenetére


fulton
addikt

Hát én a láncra gyanakszom, mivel más kereken is ugrik, amit am alig használtam..lehet kifogtam egy ilyet, hamarosan felteszem a 3.ik láncot, azon meglátjuk mi lesz terhelve.
Kár mert szeretek kiállva tekerni olykor, és állandóan ott a "visszafogottság" egyszer kétszer eléggé kibillentett egy ilyen megugrás már.

Ez a placebo azért érdekes, én mikor mentem outin, hatnia kellett volna, és mégsem éreztem magam gyorsabbnak. Sem a meridán, sem a Cube-on... nehéz összevetni , de első benyomás ez volt. Fene tudja

[ Szerkesztve ]

(#267056) Friczy válasza Dark Archon (#267039) üzenetére


Friczy
senior tag

Nekem mindegyik szemüvegem fényre sötétedő. Nem csak a bringás (Rudy Project ImpactX), hanem a normál szemüvegem is, korábban mindig az volt. a gondom, hogy nyáron cserélgetni kellett a szemüveget, hogy dioptriás vagy napszemüveg, attól függően, hogy sütött-e a nap vagy sem. Úgyhogy vagy tíz éve a normál szemüvegem is fényre sötétedő, és hasonlóképp a bringás is, és meg vagyok elégedve ezzel a megoldással.

(#267057) Friczy válasza Ixion77 (#267050) üzenetére


Friczy
senior tag

Autóvezetés esetén a fotokromatikus valóban nem az igazi, illetve lencsetípus-függő. Az első fényre sötétedő szemüvegnél (ImpactX) az eladó felhívta a figyelmemet, hogy autóvezetésre nem jó, mert a fényre sötétedő lencsék UV-re sötétednek, és a normál üveg is kiszűri az UV sugarak nagy részét, így a lencse nem sötétedik be üveg mögött.
Az ImpactX2 újítása, hogy az így is besötétedik.
Viszont kerékpározásnál ez nem probléma, ott nincs előtte üveg, ami az UV sugarak kiszűrésével megakadályozza a sötétedést.

(#267058) MC Pite


MC Pite
veterán

Sziasztok!

Nekem is fotokromatikis+polarizált van, de utóbbinbringán kevésbé fontos nekem mint előbbi. Autóban is, ide azért kellett hogy ne legyen sötét ha már polár.

A kérdés amivel jöttem: valakinek van tapasztalat, hogy szélesebb felnivel (19C) mekkora gumi férhet Courier bringába? 2014es. 38mm sanszos, de talán a 40 is? 35ös gyári setup volt, ott még volt hely.
Megérkeztek a 32mm-es One-ok nejem bringájára amivel ingázztam melóba, de megszűnt a pozim; így viszint kislányomat kísérem inkább ezzel, és vmi 38mm környéki Gravelking Slick/G-One Speed/TerrenonZero papucs lenne rá inkább megfelelő erre a célra (közepesen kopott a mostani Giant S-R3 AC 32mm-es külső rajta).

Gyerekbringás friss infó, ha valakinek érdekes lehet: Woom 3ba befér éppen a Rocket Ron 2" gumi (nagyobb belső is kell, plusz sárvédőket le kell szedni).
1,4" 1,2/1,8b helyett 2" 0,6/1,0b, lányom szerint simább vele az út :)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#267059) Hasaggymeg válasza fulton (#267055) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez a placebo azért érdekes, én mikor mentem outin, hatnia kellett volna, és mégsem éreztem magam gyorsabbnak. Sem a meridán, sem a Cube-on...áh, te nem érted ezt a placebo dolgot! :o Ez csakis akkor működik ha te is akarod, pl. tiéd már a kerékpár és megerősítésre vágysz mennyire jó vásárt csináltál. Ha úgy ülsz rá, hogy az én Csepelem is van ilyen és a hibákat keresed a másikokban akkor nem fog működni a placebo egy Pinarello Dogmával sem. Csengesd ki a lovét és figyeld ahogy beüt egyből. ;) Én fogadok veled, hogy megveszed és egyből könnyen indul majd (még ha nem is), kényelmes lesz (akkor is ha szakad le a derekad rajta) és méréseidet is úgy csűröd-csavarod majd, hogy az jön ki gyorsabb lettél alacsonyabb pulzussal és kevesebb wattal. Meglátod ez lesz, legalábbis egy ideig az elején... :D Aztán ha elég pragmatikus vagy szembejön a valóság és rájössz, hogy leginkább nem a bringán múlik, ha meg nem vagy az akkor itt fogsz minket fárasztani azzal, hogy kábé te lettél az új Froome. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#267060) fulton válasza Hasaggymeg (#267059) üzenetére


fulton
addikt

az a bajos a placebóval ha van is elmúlik és marad a valóság :D
Ellenben mikor gumit és kereket cseréltem, éreztem javulást, ami megmaradt utána is
Fogalmam nincs ki az a frome, de valami mém lehet :D ;]
Szerintem hót tényszerű leszek, annyi pályám meg köröm van rajtuk, hogy zsigerből érezni fogom a különbséget ez tuti. Ezért írtam hogy nehéz így összevetni, mert idegen helyen más más körülmények közt mentem.

[ Szerkesztve ]

(#267061) Hasaggymeg válasza fulton (#267060) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Úgy van, ezért nem szabad kerékpárt cserélni azért, hogy 2, vagy 5, vagy 8 km/h-val gyorsabb légy, hisz akkor mi van ha 28 helyett 30, vagy 32-k lesznek az átlagaid? Van akinek 35, vagy 40 és ha azt megszoknád attól sem ájulsz már el ha simán megy. Helyette azért vásárolj kerékpárt mert egyszerűen KELL neked, és akkor nem lesz csalódás soha. :K
Froome....nézd a wattokat.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#267062) tisn válasza Hasaggymeg (#267059) üzenetére


tisn
addikt

nekem szetvagja a seggem a cube ulese, hiaba szerettem meg villamgyorsan roppantul a bicot.

(#267063) Hasaggymeg válasza tisn (#267062) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az csak egy nyereg, nem sok köze van a kerékpármárkához....cseréld le.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#267064) Tin válasza tisn (#267062) üzenetére


Tin
veterán

Ugyanez a nyereg van az enyémen. Mennyit mész hogy annyira vág?

[ Szerkesztve ]

(#267065) tisn válasza Tin (#267064) üzenetére


tisn
addikt

ma 40km volt

Hasaggymeg: az lesz, a courieren egy eleg jo ules vo't

[ Szerkesztve ]

(#267066) Tin válasza tisn (#267065) üzenetére


Tin
veterán

Hm érdekes. Oké, nem a kényelemről szól, de megszokható. Én ekkora távokat csinálok edzésként, és nem vág szét, pedig ott tolom neki. Betétes gatya nélkül sem. Betétessel meg semmi.

Jól van az a nyereg beállítva?

(#267067) fulton válasza Hasaggymeg (#267061) üzenetére


fulton
addikt

Én abban titkon reménykedem hogy már ahogy megkapom, azzal is alapból gyorsulni fogok (azonos "befektetés" mellett és könnyebb sebesség tartás eceterá) (imádom a fürgeséget/sebességet-et bringán) de nem ez motivál szimplán szeretnék egy letisztult modern új 0 km-es roadbike gépet :B tetszett az a fajta élmény amit ad. Más.

Abban viszont elég bizakodó vagyok hogy későbbiekben több potenciál lakozik majd a vasban, mint a csepelben sebesség tekintetében (is). (már pusztán a rajta elfoglalható pozi miatt is) Mind a kettőt szeretni fogom és használni nincs olyan terv hogy csak az egyik vagy másik.

[ Szerkesztve ]

(#267068) dom1n0 válasza Hasaggymeg (#267054) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Itt nem a bringarol volt szo leginkabb, hanem a kerekszett+gumirol :)
De ha meglesz az uj szett, feny derul az igazsagra majd :)

(#267069) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok,

Szeretném megtisztítani a bringámat, és a hajtás résszel gondban vagyok. Nem csak egyszerűen koszos, hanem teli vagy szösszel és macskaszőrrel, erkélyen állt, és a macskák előszeretettel mászkáltak körülötte, ezt néhány hónap alatt hozták össze.

Kerékpárszervizes ismerősöm gőzborotvát javasolt 30-40 centiről, meg voltam nyugodva, hogy megvan a megoldás, de itt beírva keresőbe úgy láttam, hogy a gőzborotva nem kifejezetten javasolt, mert szétszedi a csapágyakat.

Tehát a kérdés, hogy most akkor használhatom, vagy inkább ne? :U

Pár kép a helyzetről, amit rendbe kellene hozni:
[kép] [kép]

Köszönöm! :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#267070) jjeahh válasza Hasaggymeg (#267054) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az ilyen lencse lehet a legjobb, főleg ha sötétben még víztiszta is. Kivéve persze ha valakit zavarnak a polarizált lencse apróbb hülyeségei, mert olyan is van :D . Engem szerencsére nem.

#267057 Friczy: igen, autóban a fotochromatikus semmit nem ér.

#267069 A_ScHuLcZ: Macskaszőrös hajtással szerintem még senkinek nincs tapasztalata :DD . De mehet rá a magasnyomású is, csak a csapágyak környékét hagyd ki, mert beázhatnak.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#267071) fulton válasza A_ScHuLcZ (#267069) üzenetére


fulton
addikt

Lehet kevés lenne ide a magasnyomású
ez ilyen zsíros szaft azon köretnek a macskaszőr-nek fest.
Én a benzinhez nyúlnék segítségül valami zsírt/olajat oldó cucc/spra. mindenképp tolnék egy generált utána.

[ Szerkesztve ]

(#267072) 6030D válasza A_ScHuLcZ (#267069) üzenetére


6030D
Ármester

Féktisztító vagy brigéciol.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#267073) Hasaggymeg válasza A_ScHuLcZ (#267069) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én forró mosogatószeres vízzel és kefével esnék neki, utána szárítás, szárazra törlés és kenés, majd újra alapos törlés.

#267070jjeahh...nem víztiszta, vagyis van egy alap színe sötétben is, de nem zavaró, vagyis ha éjjel feltenném valszeg. zavaró lenne míg megszoknám a szemüvegnélküliség után a sötétben, de ha fent van teljesen jól látok vele éjjel-nappal. Persze kényszermegoldásként lett beszerezve, ez az un. fitover, vagyis gyógyszemüvegre megy rá második szemüvegként. A polarizáltsága meg érdekes újdonság számomra, pl. míg a gagyi alis ájfón utánzat csereképernyőt nem (zasszonyé), addig az eredetit látni lehet benne, a vizes út, vagy csatornafedelek pedig amolyan rajzfilmesen színesek rajta keresztül nézve. :D ...a régi Tamagochi Bryton Ryder 15 pedig nem, vagy alig látszódott benne, mikor először használtam hirtelen azt hittem bekrepált a kijelző. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#267074) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ejj, kicsit tele volt a zsákom a héten...
Most már hivatalos, hogy vesekövem van. A fájdalom elmúlt, de mivel pár éven belül ez már a harmadik, komolyabb kivizsgálást igényel. Viszont jól vagyok, mennék tekerni.
Kedden voltam, aztán defektet kaptam. Szerdán kicseréltem a belsőt, aztán látom, hogy lett egy kis vágás a GP5000-en. Mindegy, kicseréltem a belsőt, kimentem gurultam egy picit, hogy elkezdi e kinyomni a belsőt azon a kis vágáson. Erre elszakadt a hátsó váltó bovdenem... :DDD :U
Jó, tegnap a szaki megcsinálta, ránézett a külsőre, azt mondta, hogy ez nem komoly vágás, szerinte mehetek vele.
Szóval, remélem, hogy ma már tudok tekerni egy 30 vagy 50km-t legalább. Aztán szombaton mennék Dobogókőre felavatni a mezemet végre. :D

Egyébként a GP5000-et szépen lejártam már. Szerintem télen kellene rendelnem majd új külsőket. Majd megnézem, mi a választék. Elsőre ez jött velem szembe: [link] A Corsa Pro 90-101€/db. Azt lehet kihagyom inkább. :D

szerk.: Ja most nézem, hogy van még ez a bundle, akkor lehet, hogy ez lesz: [link]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#267075) Hasaggymeg válasza .LnB (#267074) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A váltóbowden nagyon ritkán szakad, meg volt ütve, vagy rosszul lett becsípve? :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#267076) szuszinho válasza semmiho (#267013) üzenetére


szuszinho
őstag

1,041 W, meg pár KOM :C

.LnB:
Mikor mész szombaton?

(#267077) .LnB válasza Hasaggymeg (#267075) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Fent szakadt el a váltókarban. Többet nagyon nem tudok mondani róla. :)

#267076 szuszinho
Még nincs pontos terv. Attól is függ, hogy ma mi lesz amikor tekerek. De általában 8 fele szoktam indulni.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#267078) lsebestyen válasza .LnB (#267074) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nem valamikor tavasszal vetted a gp5000 gumikat? :F Mennyit mentél vele? Nekem most van bennük 5500km de minimális kopása van.

(#267079) .LnB válasza lsebestyen (#267078) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Márciusban. 6000km körül van bennük.

Nem biztos, hogy le is cserélem őket rögtön. Nem is azt írtam. De mindenképp kell majd tartalék. Úgy értettem, hogy szépen lejártam már, hogy ha végigsimítom a futó felületet, akkor frankó "kockásra" van kopva. Mármint síkra. És elfékezve se volt. Kell rendelnem majd, mert ez a kis vágás is nyugtalanít azért.
Én úgy tudom, hogy elvileg 10ezret el kellene futniuk ezeknek a GP5000-eknek. Ilyen alapon még jónak kell lenniük. De ez az első ilyen szettem, nincs tapasztalatom velük.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#267080) Dark Archon válasza Friczy (#267057) üzenetére


Dark Archon
addikt

Kedden rendeltem egyébként épp normál szemüveget, és kérdezték, hogy sötétedjen-e autóban is. Szóval megugrották már ezt a problémát is.

Ixion77: nincs összehasonlítási alapom, nem használtam polarizáltat. Az egyik optikai boltban viszont azt javasolták bringázáshoz. jjeahh felhasználása a medvékkel meg farkasokkal kutyákkal extrémnek számít :)

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#267081) Dark Archon válasza Hasaggymeg (#267061) üzenetére


Dark Archon
addikt

Na, én ezt hiányoltam a mostani közvetítésekből. Se sebességet, se semmit nem írnak ki, csak a hátralevő távot. Miért?

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#267082) .LnB válasza Dark Archon (#267081) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ezt hiányolhattad akkor is a közvetítésekből, mert ez így nem volt kiírva akkor sem. (És soha sem.) Ez rá van szerkesztve. ;) Sebességet viszont szoktak rendszeresen írni.

Filu meg Ati ment szerdán egy Pilis kört. Ott 450W átlagot mutatott Filu Garminja, tett ki videót. Már az is durva.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#267083) Hasaggymeg válasza Dark Archon (#267081) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem is kevés az infó amit felraknak a képernyőre úgy, hogy a közvetítés órákig tart és néha unalmas is. :F Ott a pulzus, watt, sebesség, csapásszám, vagy éppen az aktuális hőmérséklet ami egy mai nagyméretű TV-n egyáltalán nem is zavarná a nézést.🤔...nem is kellene az összetett esélyesekét mutatni ha az titok (amúgy ha nyílt lapokkal játszunk akár miért ne?!) hanem van ott a mezőnyben egy rakat esélytelen figura akik paramétereit pont olyan érdekes lehetne követni. Én sem igazán értem...(én pl. néha jútyúb metronómot kapcsolok, hogy megszámoljam pontos csapásszámukat :DDD )

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#267084) .LnB válasza Hasaggymeg (#267083) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ezek nem publikus adatok. Ahogy az autós sportokban sem a teljesítményadatok.
Ilyet nem lehet. Ha te tudod, hogy "xy"-nak mi a terhelhetősége, akkor ki lehet számolni, hogy milyen terheléssel lehet őt kikészíteni, hogy elfogyjon. Ilyen nincs.

Pulzus, sebesség szokott lenni kiírva, és az emelkedő pillanatnyi meredeksége. De a versenyzők computer adatai egyáltalán nem publikusak. Strava-n sem osztják meg a mért Wattokat ezek a versenyzők.
És egy verseny ettől sem lenne izgalmasabb ha látnád, mert akkor csak számokat néznél. Abban mi izgalom van? A tájat kell nézni, meg a versenyt. :)

Számunkra, átlag nézők számára ezek a számok teljesen irrelevánsak. Szerintem 300W feletti átlagtól, már mindegy. Az kb olyan álom számunkra, mint a holdraszállás. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#267085) Fall-N válasza A_ScHuLcZ (#267069) üzenetére


Fall-N
veterán

Hát ha ennyire gázosan fest én lehet, hogy leszerelném a komplett hajtást és külön tisztítanám meg, mert biztos ü, hogy nem jön le könnyen a szőr.

(#267086) MC Pite válasza A_ScHuLcZ (#267069) üzenetére


MC Pite
veterán

Használni lehet, de tisztítani kellene.

Brigéciol (legtutibb ha van miből spriccelni) + fogkefe megoldja, de a lánc mintha rozsdás is lenne... megméretném a nyúlását, mert lehet amúgy is érdemes cserélni.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#267087) dom1n0 válasza Hasaggymeg (#267083) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Ezeknek a top versenyzőknek ezek az adatai mint a watt, pulzus általában üzleti titok, kb. ugyanannyira ha nem jobban mint a felkészülés, étkezés, regenerációt segítő technikák.
Próbálják minél jobban titkolni, nem véletlenül :)
De emlékeim szerint a MTB közvetítéseken sem írnak semmit, néha-néha a pulzust, de azt sem jellemzően.

(#267088) andrisbandi


andrisbandi
őstag

How do you REALLY know when to replace a chain

Alap dolgokat magyaráz az öreg, de jön a döbbenet, hogyhogy ennyire egyszerűekre nem jöttem rá magamtól?! Itt a fórumon sem meséltek az összefüggésekről.
- Láncot mérni megtisztítottan lehetséges.
- Nem mindegy hova akasztod a láncnyúlásmérő végét.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#267089) avl válasza .LnB (#267077) üzenetére


avl
aktív tag

egyszer nekem is volt, Ultegra 6600-nal ez, akkoriban utana olvastam es többek panaszkodtak, hogy ez megtörtent

valoszinü tipustol (esetleg gyartasi szorastol) függ, hogyan alakul

(#267090) avl válasza .LnB (#267074) üzenetére


avl
aktív tag

az a bundle egesz jo arban van (a szokasos bundle árakhoz képest) ...vagy csak en latom igy ?

(#267091) Hasaggymeg válasza .LnB (#267084) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mit változtatna a verseny menetén ha mindenki adatai nyilvánosak lennének? Szerintem semmit, relevanciája akkor lenne ha csak egyesek adatai lennének azok. Ez az egész cirkusz a nagyközönség szórakoztatására született meg egyáltalán, ami túlmutat egyes versenyzők, csapatok, mögötte levő befektetők stb. személyes ambícióin, vagyis ha a nagyérdemű igényli akkor a cirkuszistáknak fel kell fedniük lapjaikat...legalábbis én így látom. Még talán a sport is tisztulna kicsit tőle. :F

#267088andrisbandi...ja, ez is feltalálta a meleg vizet. :U Egyrészt én továbbra sem értem a különbséget abban, hogy éppen hova teszed a mérőt, hisz minden egyes ponton jó kell legyen a lánchossz, a tiszta láncot azt értem, hisz egy dzsuvásnál tele lehet a görgők alatt is mindennel, így nem pontos a mérés, de pl. én mindig felül mérem éspedig úgy, hogy a hajtókarral feszítem a láncot, hisz a váltókanál aligha feszít annyit ami hasonlítson kicsit is a valós terheléshez. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#267092) avl válasza Hasaggymeg (#267061) üzenetére


avl
aktív tag

a pulzus nagyon gyanus (allandosaga vs. a gyorsitasa/ visszavetele)

(#267093) Ixion77 válasza Dark Archon (#267080) üzenetére


Ixion77
őstag

Jaja. Múltkor lekapta a trafifax, ahogy lehagyta a kutyákat :)

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#267094) .LnB válasza avl (#267090) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én ilyen bundle-t vettem márciusban (csak a Rosebike-ról). Szerintem így éri meg legjobban. Meg ha kiszámolod.. akkor is. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#267095) lsebestyen válasza .LnB (#267082) üzenetére


lsebestyen
addikt

"Ott 450W átlagot mutatott Filu Garminja", az a 10mp-es watt érték volt, átlagba menne olyat, akkor nem egy olyan csapatban tekerne, mint most. :)) Igen, alatta ott a körátlag is, de azt indíthatta 10mp-cel a videó kezdete előtt is. Ha megnézed a teljesítménygörbét, akkor azért profikhoz képest elég laza ride volt.

szerk.: bocs, felül írja a köridőt is: 1 perc. Az az átlagtól igen messze van.

[ Szerkesztve ]

(#267096) Ringman válasza avl (#267090) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem kirívó, sajnos nagyon megdrágultak a külsők, kb ennyiért az s tr-t vettem tavasszal. (talán 45-ért darabját)

(#267097) fulton válasza Ixion77 (#267093) üzenetére


fulton
addikt

AI - egész jót összehoz.

(#267098) 6030D válasza Hasaggymeg (#267091) üzenetére


6030D
Ármester

Ha a következő versenytől mutatnák, azon a versenyen nem valószínű. Viszont a következő versenyken már látni fogják (nem az átlag user), hogy Sanyika az emelkedőn mindig X puzlus/vagy wattnál áll meg felfelé, esetleg ott fogy el, esetleg onnan még éppen mekkorát tud robbantani, mert mennyi tartalék van benne. És akkor Józsinak bemondjuk, hogy tartsad még egy picit ezt a wattot, el fog fogyni Sanyi 10 perc múlva, akkor robbants egyet, és megvagyunk.

Amatőr versenyeken én ugyanígy viccesnek tartom, amikor becsipog mellettem mászáskor másnak a Garmin, hogy ajjaj, baj lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#267099) Csokicsibesz válasza dom1n0 (#267087) üzenetére


Csokicsibesz
tag

MTB-n utólag közzé azért közzé szokták tenni (nem mindenkiét, de van rá példa).

(#267100) Hasaggymeg válasza avl (#267092) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ellenfelek megtévesztésére van, (dez)informatikai dopping. ;]

#267098
6030D...ez lesz a következő fejlesztés, a tiéd mellett a melletted tekerő versenyző adatait látod (lopod) és úgy versenyzel. :DDD

#267099
Csokicsibesz...gondolom ez ott, éppen az adott pillanatban lennének fontosak az ellenfeleknek, így utólag nem sokat tudnak kezdeni vele. :F ...korábban egymás képébe bámultak a hegyen, így próbálva kifürkészni ki, hogyan áll éppen, most a Garminját kellene leolvasni valahogy. :D

#267098
6030D...
becsipog mellettem mászáskor másnak a Garmin, hogy ajjaj, baj lesz....az milyen funkció?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.