Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#267901) Toobee válasza avl (#267898) üzenetére


Toobee
veterán

171-173/56-58 kg. az S-es tökéletes, tökéletes a szabása. Mondjuk én ebből a drágább csomagból vettem, de ha jól látom, csak a mintákban van eltérés. Nadrágból M-es vagyok, azt is rendeltem, van belőle már rövid és 3/4-es is. A 3/4-es szára lehetne picit hosszabb így térd alá ér nekem ott meg kábé semmit nem fog a szára, hiába jó vastag a gumírozás.

#267899
RexpecT
pont most akartam írni, hogy nincs szállítási címed, azért sír. Biztos akkor tudtál rendelni, mikor még ment a paypal és az abban lévő szállítási címet kezelte az Ali rendszere. Csak egy tipp.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#267902) flash- válasza Speeedfire (#267890) üzenetére


flash-
veterán

ebben az árkategóriában külsőre ezt venném, szep,markas, meret kb jó lehet (52 173 centihez,de persze a próba fontos)
viszont a képen nem alivio váltás van hanem altus, nem ismerem, majd itt a többiek elmondják hogy a te felhasználásodra elég -e?
Illetve kerdezheted a hirdrtőt hogy akkor most mi a helyzet ,nem e esetleg a a fotózás óta cserélte..
link

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#267903) velizare válasza 6030D (#267872) üzenetére


velizare
nagyúr

neeem, félreértesz. konkrétan kb. kettétört a váz egy fán, azért írtam, ez nem garis eset. emberünk megpróbálta, hátha... de nem.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#267904) Friczy válasza rétisün (#267859) üzenetére


Friczy
senior tag

Igen, viszont nem működik a 10 sebességes Ultegrával (6600) :) Itt a Shimano képes volt azonos sebességen belül is inkompatibilitást létrehozni.

(#267905) fulton válasza flash- (#267883) üzenetére


fulton
addikt

Nézd én nem szeretnék használtat, ezt régen is írtam, nem változott, szikla szilárd dolog, ezért is volt alapos utána járás, próbálgatás (amit tudtam) hogy ne legyen kétely bennem ha rábólintok az adott bringára majd. A gép megvan, letisztult, mostmár csak vadászni kell. El vagyok a csepel-el is addig, de azért nah.. jó lenne nem 1.5 évet várni rá (az nagyon sok). Más alternatíva nincs, ezt érzem hogy kell nekem. Nem megyek bele itt a fórumban hogy miért ,mert láthatóan néhány nicket az is megvisel hogy megkérdeztem pár dolgot :D de mind1 is.

[ Szerkesztve ]

(#267906) Tin válasza f4lcon (#267873) üzenetére


Tin
veterán

6 és 3, de amúgy stimmel. Az 5 és 2 a 2011 előtti modellekre vonatkozott.

(#267907) dom1n0 válasza attiss66 (#267837) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Igen, nekem ez van, ahhoz képest hogy nem szeded le, egész szépen kisikálja belőle.

(#267908) avl válasza lsebestyen (#267900) üzenetére


avl
aktív tag

köszi

ebben kérnék még segítséget: "Vám nem lesz rá nagy valószínűséggel, ha shipping saverrel vagy selection standarddal rendeled"

-> ez mit jelent, hogyan tudom ezt elérni ?

ilyet latok, vagy nem itt kell keresni ?

(#267909) Tin válasza fulton (#267905) üzenetére


Tin
veterán

Megtudhatjuk pontosan melyik Cube modellt nézed?

Amúgy ha tuti, én előrendelném, aztán ha mégse kell, később is lemondhatod.

[ Szerkesztve ]

(#267910) Hasaggymeg válasza jjeahh (#267864) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Na így már ha xar lesz is agyondícsérem. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#267911) lsebestyen válasza avl (#267908) üzenetére


lsebestyen
addikt

Rákerestem én is, nem írja sajnos ennél, de ha jól emlékszem, akkor már rendeltem ezzel a Choice dologgal és nem volt semmi extra költség. De ha van is, még úgyis megéri simán.

(#267912) Hasaggymeg válasza Toobee (#267882) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Akkor még jó, hogy nem kaptad meg mikor megrendelted? :DDD Meg kellene köszönd a forgalmazónak, hogy megpróbált átb@szni és így nem xar Commencalod lett. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#267913) Hasaggymeg válasza Speeedfire (#267886) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az jó.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#267914) Lacerta válasza attiss66 (#267868) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Eléggé bevált, már a másodikat nyűvöm.

Valszeg soká bírja, az elsőnél elkövettem azt a hibát, hogy egyszer Brigéciol 2000-et tettem bele, és az anyaga az alkoholos cuccokat nem szereti, így elkezdett repedni a tartály, de még úgy is elment +2 évet amíg el nem kezdett szivárogni.
Így valami 5-6 évet bírta ( alkohollal egyébként sem érdemes láncot mosni, korrodálhat tőle ). Petróleummal, Brigéciol D3-al kb. örök élet meg egy nap.

Nagyon jól takarít, két töltet után nekem már fémtiszta szokott lenni a lánc, a harmadiknál a folyadék sem fekete benne.

(#267915) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Hámló markolat kuka, vagy van rá valami trükk, hogy tovább lehessen használni?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#267916) f4lcon válasza Tin (#267906) üzenetére


f4lcon
őstag

ja félreértettem!! értő olvasás egyes, leülhetek
valóban 6 és 3 év! elnézést fulton-tól is, meg akit majdnem megtévesztettem

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#267917) Tin válasza f4lcon (#267916) üzenetére


Tin
veterán

Ne gondold túl, én is csak onnan tudom, hogy tegnap utánanéztem neki. Tegnapig azt hittem, simán 2 év a gari nekem is. Tegnap írták itt, hogy de a Merida élettartamot ad, de ők is trükkösek, mert csak az egyik garis oldalukon van odaírva az egyik bekezdés végére egy rövid mondatban hogy a kerékpárjaik élettartama tíz év, és ez is direkt szóval van kiírva, nem pedig számmal, hogy ne legyen feltűnő :) Szerintem a 6/3 is csak azért lett később a Cube-nál, mert mások is ennyit adtak. De fulton, aki egy évben elmegy 10.000 km-t, 3 hónap alatt leteszteli a vázat, és akármi gyártási hibája is van, az tuti kijön nála.

Most már amúgy kíváncsi lennék rá, melyik Cube-ot nézte ki. Én az Attain GTC SLX-re tippelek. Túl korán tippeltem, ez nem csak hogy van raktáron az ő méretében, de még akciós is.

[ Szerkesztve ]

(#267918) fulton válasza f4lcon (#267916) üzenetére


fulton
addikt

Semmi nem lesz 2024 ben belőle idehaza. még most várják a 2020 ban leadott rendeléseket...pf nagyon gyenge..legalábbis ebben a szegmensben. Bár nem tudom minek lepődöm meg MO-on, mikor a német fórumon olvasom 9 hónapot várt míg megjött a bringája x nek...

[ Szerkesztve ]

(#267919) avl válasza lsebestyen (#267911) üzenetére


avl
aktív tag

köszi, megrendeltem, kifizettem, majd beszamolok

(#267920) f4lcon válasza fulton (#267918) üzenetére


f4lcon
őstag

ebben azért közrejátszik a koronavírus és az azt követő hisztéria, hogy mindenki bringát akart venni. a gyártók megúsztak (volt olyan pillanat 2020-ban, amikor a Shimano, a Suntour és a Velo sem tudott 2 évnél rövidebb szállítási időt adni egy akkori megrendelésre) és ez mostanra kezd kiegyenesedni... annyira, hogy a kiskereskedők már viszont tele vannak, és nem nagyon akarnak új bringát átvenni így tél előtt.
2020-ban leadott rendelésre idehaza szerintem már senki nem vár, max. 2022-es függő rendelések lehetnek a rendszerekben akármelyik gyártónál is.

és a német fórumon is azért várt 9 hónapot, amiért itthon sem volt: nem volt alkatrész, kereslet meg igen.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#267921) Speeedfire válasza flash- (#267902) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Jónak tűnik, de nagyon messze van tőlem. :U


Hasaggymeg: :R :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#267922) dom1n0 válasza fulton (#267878) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Melyik Cube?

(#267923) jjeahh válasza lsebestyen (#267884) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Köszi, ez nagyon hasznos, meg is probalom! :R

#267888 avl: Én is nemrég rendeltem, még nem jött meg. Táblázat alapján a helyedben talán L-est rendelnék, de a méreteket összehasonlíthatod egy meglévő bevált mezed méreteivel is. Áfa, plusz költség nincs, legalábbis felénk sosem fizettem rá. Itt Romániában kihozza egyik futárszolgálat ingyen.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#267924) parandroid válasza fulton (#267918) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én még mindig azt mondom, hogy kijössz a németekhez gy hosszú hétvégére, szombaton bemész egy fahradxxl-be, végigpróbálsz 5-6 különböző bicajt, aztán a végén elhozod, amelyik tetszik. Saját tapasztalatból mondom, hogy 200 eur alatt marad a benzinköltség (Passau-Regensburg, esetleg Nürnberg esetén annyi sincs), + osztrák matrica + valami booking.com-os szállás a környéken. Ha +1 napot rászánsz, akkor még egy napnyi kirándulás is belefér valami szép helyen, vagy hazafelé foglalsz egy éjszakára valamit az Alpokban, aztán lehet mászni az új bringával.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#267925) Csokicsibesz válasza parandroid (#267924) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Ott a Radwlet MichiKnopf 30 percre Soprontól, tudnak magyarul is.
Garantáltan nagyobb a készlet, mint bármelyik magyar boltban.

(#267926) Ixion77 válasza avl (#267919) üzenetére


Ixion77
őstag

Detto. Vettem egy országútit, meg egy MTB-set. Ezen a nadrágon is gondolkodtam nagyon, de ezt egyelőre nem rendeltem meg.

Reméljük, jjeahh szép jutalékot kap azért, hogy a fél fórumot bevásároltatta Kemaloce cuccokba :D

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#267927) parandroid válasza Csokicsibesz (#267925) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem ez a kínálat jobban tetszik: [link] . ;)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#267928) jjeahh válasza Ixion77 (#267926) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem nem igazán tetszik a mezek színe-mintázata amúgy és az sem, hogy a nadrágokba ugyanazt a random betétet rakják, amit az X-tiger meg még egy rakás másik filléres alis márka is használ. De ezeket a mezeket ennyiért én is muszáj volt berendeljem, kihagyhatatlan ajánlat, ha nem jó, akkor sem bukok sokat :D . A Racmmer ami nekem nagyon bevált a 15$ alatti kategóriában és náluk sokkal több a szín is, de sajnos most 30$ körül mennek, annyiért már nem éri meg. Most a Raudax megy még jó árban, de azt sem ismerem, nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#267929) avl válasza Ixion77 (#267926) üzenetére


avl
aktív tag

az elsö linked nem ugyanaz a cucc, mint a 2. ?

szamuk: 4000023021065

(#267930) avl válasza jjeahh (#267923) üzenetére


avl
aktív tag

köszi, L-est is rendeltem, a hosszakat es szelessegi cm-eket is meglesve

(#267931) Ixion77 válasza jjeahh (#267928) üzenetére


Ixion77
őstag

Erre e Racmmerre gondoltál, vagy erre? :)

Valóban, Raudax nadrág & felső együtt 15 dollár körül már gyanúsan jó ár. Egyelőre jók a visszajelzések, de még csak kevés van belőlük.

#267929 avl
Rosszul linkeltem. Ez az MTB-s. Ezek közül szerintem egyik-másiknak egész jó a mintája, bár nem vagyok otthon kerékpáros divatban.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#267932) jjeahh válasza Ixion77 (#267931) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Csak official store-ből szoktam rendelni, onnan is a PRO vagy PRO FIT vált be.

Raudax: csak a mez 15$, nadrággal drágább és ez sem official store. Innen érdemes, vagy Choice akcióst.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#267933) Fall-N válasza 6030D (#267835) üzenetére


Fall-N
veterán

Igen. Cube alap MTB-jének volt széria hibája, hogy a nyeregcső és a felsőcső találkozásánál repedt el. Azt hiszem Cube AIM 2021 volt az. Igaz ott az aluváz nagyon el volt vékonyítva. A Cube szó nélkül cserélte, volt FB csoportban aki így járt. Az más kérdés, hogy másik modellt vett és ráfizetett, mert nem mert még egy ugyanolyat bevállalni.

[ Szerkesztve ]

(#267934) Fall-N válasza AH-Thfrstmkd (#267836) üzenetére


Fall-N
veterán

Ahogy írtam általában a 7 és 8 sebességet elviszi simán a 9s váltó. Inkább a lánc szélessége szokott lenni a gond, az nem átjárható a 6/7/8 sebességnél a 9-es lánccal. Még a váltókar sem gond. Ha például van egy 8s karod és a váltó és a fogaskoszorú is 7s simán viszi, csak az utolsó fokozat "vak". De régóta a legtöbb 8s váltó inkább 7/8 még papíron is. Például amikor a Tourney kanala elferdült akkor még 3x7 volt a gépen és ideiglenesen az Altus váltót 7s-re határoltam le. Utána lett belőle 1x8.

[ Szerkesztve ]

(#267935) Fall-N válasza arcitec (#267852) üzenetére


Fall-N
veterán

Mi a gáz a bolttal? Elvileg sajnos ők a hivatalos magyar Shimano forgalmazók és importőrök.

(#267936) Dark Archon válasza parandroid (#267924) üzenetére


Dark Archon
addikt

Egyrészt ez sajnos egy működő megoldás lenne, mivel L/XL bringákat még tartanak is. Másrészt így fennáll a veszélye, hogy tényleg vehet egy bringát, és nem onthatja magából tovább a vérnyomáspumpáló értelmes hsz-eit :D

Sokkal jobb 100+ hsz-en keresztül sajnálkozni, hogy 1,5 év, és véletlenül sem megemlíteni, mit nézett ki, hadd kérdezze meg mindenki, aki nincs annyira képben a sráccal. Mert még a végén segítséget kap a beszerzésre (persze nem tőlem), és akkor mi lesz a Csepellel?!

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#267937) Fall-N válasza Friczy (#267856) üzenetére


Fall-N
veterán

Természetesen a váltókar határozza meg, hogy a váltó mennyit mozduljon el, és hidd el, hogy be lehet állítani egy 9s váltót 8s-re. A lánckerekek távolsága most ott nem számít, mert a 8s váltókar annyit fog húzni, hogy jó legyen. Kérdezz meg egy szervizest, bevett szokás 9s váltóval pótolni a 8s váltót, ha nincs más normális.

De ahogy írtam tökéletes példa a Shimano RD-M5120 váltója, kezeli a 10/11 sebességet a megfelelő karral. Pedig a kazetták között ugyanúgy van különbség.

A 7/8 nem nagyjából, hanem teljesen ugyanolyanok. Annyi, hogy a 7s-ről hiányzik a 8. lánckerék, ezért kell a 2,5 mm-es hézagoló gyűrű a kazetta elé az agytestre. Régen volt keskenyebb 7s kazetta, azért kell hézagolni.

Az outit ne keverjük bele, mert nem konzisztens az egész, 10s óta szétvált eleve az MTB/trekking volnaltól és ahogy írod szándékosan nem kompatibilis két különböző outi váltó. Régen legalább 6-9 sebességig kompatibilis volt egymással az egész. Igaz erre hajaz most a Cues is, közben már van Deore és XT is LinkGlide változatban.

[ Szerkesztve ]

(#267938) Tin válasza parandroid (#267924) üzenetére


Tin
veterán

Már mondtam neki. Azt is hogy ott van tőletek nem messze a Canyon showroom, ott mindent kipróbálhat. Azt összeköti egy Münchennel, ahol még vagy 8 Cube Store van, és máris tud mit venni. Ajánlottam neki Ausztriát is, de azt mondja nem akar szabit kivenni emiatt.

(#267939) fulton válasza Dark Archon (#267936) üzenetére


fulton
addikt

persze nem tőled? hát most teljesen tönkre tettél, pedig benned volt a bizodalmam. Na majd kiheverem valahogy, de bízom benne a jövőben azért változik szerény hozzá állásod irányomba csak hogy kicsi jó is jusson felőled :D
De el ne felejtsd megkérdezni "miért zsibbad a kezed".. legyen eszed :D

[ Szerkesztve ]

(#267940) Tin válasza fulton (#267939) üzenetére


Tin
veterán

fulton, rám nem mondhatod, hogy cseszegettelek vagy hogy nem bátorítottalak, bár ez szerintem itt sokakról elmondható. Oké, a purhabért szívva van a véred, de az szerintem belefér.
Viszont azért ha nem tűnt fel, itt elég sok ember próbál segíteni neked tanácsokkal, felajánlanak személyes találkozót, adnak tippeket és tanácsokat, vagy próbálnak le- illetve rábeszélni dolgokra. Azt gondolom te is látod, hogy ez másoknak idejébe és energiájába kerül, amit érted, vagyis tulajdonképpen a közösségért tesznek. És azt se mondhatod, hogy nem fogadnak el, és ezt még én se mondhatom el ezt, pedig aztán engem is nekiállnak néha oktatni - van, amikor jogosan, de van, amikor csak feszültséglevezetésként.
De ugye azt te is látod, hogy azért ha egyrészről segítséget kérsz, akkor a másik részéről illik is valami visszaadni. Én például személy szerint úgy érzem, hogy a neked adott tanácsok süket fülekre találnak. Azt érzem, hogy néha túráztatod az embereket, és aztán máskor egy másik témában újra, és nem igazán fogadsz meg semmilyen tanácsot. Amikor meg mondjuk megkérlek, aztán más is, hogy áruld el pontosan milyen bringát keresel, csend van. Szóval csak annyit akartam, hogy ez a dolog akkor tud igazán működni, ha kétirányú. Nem kell bringát venned, sem olyan bringát, ami mások szerint jó, de ha te túráztatni jársz ide, akkor nem ártana elfogadni, hogy idővel szépen lassan az egész csoport vagy lemond rólad, vagy bokszzsáknak használ.

[ Szerkesztve ]

(#267941) attiss66 válasza Lacerta (#267914) üzenetére


attiss66
senior tag

Az 5-6 év jól hangzik. petro vagy brigéciol inkább? Mennyi megy el belőle egy teljes mosással. Benzin is lehet petró helyett? A leírás benne van, hogy hogyan kell használni? Ha kínaiul van írva, azzal nem vagyok előbbre. :DDD
dom1n0: szerintem rendelek egyet, kiváncsi vagyok, nálam hogy válik be

(#267942) itouchfan válasza Tin (#267940) üzenetére


itouchfan
senior tag

+1, és tényleg, ha belinkelne két-harom konkrét bringát, lehet hogy több szem többet lát alapon, tudnánk linkelni.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#267943) Sleek


Sleek
senior tag

Sziasztok esetleg aki új karbonvázas bringában gondolkodik most a Wilier Gtr Team rim 820ezerről le van árazva 560ezer ft re
[Wilier ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#267944) f4lcon válasza Tin (#267940) üzenetére


f4lcon
őstag

kár, hogy nem lehet like-ot nyomni egy-egy hozzászólásra

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#267945) Dark Archon válasza fulton (#267939) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nagyon nem tudsz leakadni a kézzsibbadásról, pedig legalább fél éve volt szó róla. Ellenben te az összes testrészedről írtál már itt felváltva, hogy fáj, fázik, izzad, zsibbad, görcsöl, nyom, stb.

Ugyanez ruházatokkal, kerékpár alkatrészekkel. De nem ezzel van a gond, hanem, hogy mindig találsz valami kiskaput, hogy miatt ne kelljen bringát venned, miközben a boltok, webáruházak tele vannak 56/58-as bringákkal, és számtalanszor próbáltak neked már segíteni, köztük én is. De nem hallgatsz senkire, mész a saját fejed után. Ami szintén oké, csak akkor nem kell kérdezni.

S én legalább elmentem bikefittingre, amiből többek közt megtudtam, hogy 515-520 mm felsőcsőhossz lenne ideális számomra országútin. Valamint a túl előretolt nyereg miatt több súly nehezedik a kezemre, amiatt (is) zsibbad.

EZZEL pl. mi bajod? Ne mondd, hogy túl görbe a felsőcső, mert hozzád vágok valamit :D

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#267946) Friczy válasza Fall-N (#267934) üzenetére


Friczy
senior tag

A váltó igen, a váltókar nem. 9-es váltókar nem lesz jó a 8-as sorhoz. Érdekes egyébként, hogy elvileg a 8 és 9 fokozatú váltó bowdenhúzása azonos (országúti szett), a 8-as (Sora) váltó működött a 9-es fékváltókarral és a 9-es sorral, de időnként pontatlan volt a váltás, bárhogy is állítottam.
Aztán vettem egy 105-ös (9-es) hátsó váltót, lecseréltem a Sorát, és egyből minden szépen ment.

(#267947) dom1n0 válasza Dark Archon (#267945) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Az a baja szerintem, hogy nemet aron akar itthon venni probalva, garival, ami kb. a lehetetlennel vetekszik, mar csak az afa kulonbseg miatt is…

(#267948) Friczy válasza Fall-N (#267937) üzenetére


Friczy
senior tag

Én végig országútiról beszélek, egyébként pedig nyugodtan keverhetjük, mert a lánckeréktávolságok a hátsó soron (9-ig biztosan) megegyeznek, montis sort nyugodtan feltehetsz az országútira. Nem érdemes idekeverni a 10-es rendszert, amíg 7-8-9-es rendszerekről van szó.

És mivel folyamatosan téves dolgokat hangoztatsz, kénytelen vagyok vitába szállni veled. Szóval lássuk:
7-es és 8-as rendszerek azonos szélességéről:
[link]
Nézd meg: 7-es Shimano HG: lánckerekek távolsága: 5,0 mm.
8-as Shimano: 4,8 mm.
Igen, ez a 0,2 mm nem sokat számít, ha a 8 sebesség (7 sebességköz) mindössze 1,4 mm, tehát ha valahol középtájon állítod teljesen pontosra, akkor a széleken lesz 0,7 mm távolság, ennyit még tolerál a rendszer.
Ezzel szemben a 9-es rendszernél a távolság 4,34, hasonlóképpen középen pontosra állítva a széleken már 4x0,42, azaz 1,68 mm lesz az eltérés, ennél pontosabbra elvben sem állítható. (9-es rendszernél a lánckerekek közti távtartó mérete - szintén a táblázat alapján - 2,56, tehát az eltérés már a távtartó méretének több mint felét kiadja - ideális esetben. 9-es váltókarral 8-as rendszeren is kiadja a távolság felét, szóval ott is lesz elég komoly pontatlanság.

(#267949) Lacerta válasza attiss66 (#267941) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Attól függ, olajozol, vagy vaxolsz? :D

Nem mértem, mennyi folyadék megy bele, valahol 0.5-1 deci közt, amikor húzod a láncot, valamennyit folyamatosan ki is hord, nem az elkoszolódás a szűk keresztmetszet, hanem hogy inkább az, hogy elfogy a lötyi ( megjegyzés: mivel hordani fogja a lánc a tisztítószert, csepegni is fog, erre számíts ).

Én Brigéciolt használok, amit aztán vízzel átforgatva lemosok, aztán a legvégén megforgatom petróleummal egyszer, hogy a vizet kihozzam a láncból. Utána, ha megszáradt, olajozom.
Ha waxolsz, akkor a petróleum nem kell, de érdemes jó alaposan megtörölni/szárítani a láncot, meg ne kapja a rozsda.

Esetleg benzinnel próbálkozhatsz, bár nem tudom, azt mennyire bírja a tartály, nem próbáltam.

(#267950) Ixion77 válasza Sleek (#267943) üzenetére


Ixion77
őstag

Wilier GTR Team Rim 2023
2050€ helyett 1399€

A bikeinről ugyanaz:
1300€ helyett 910€

De amúgy tényleg érdekes. Mitől ilyen (relative) olcsó ez?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.