Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bird


Bird
addikt

Pécsett, bruttó 100 m2-es, belső két szintes FSZ+TT kialakítású 3 lakásos társasházban (alapjai 1890-ben épült villaként kezdték, hőszigetelt ablakok+ nyílászárók) éves rezsi közös-költséggel együtt 622.000 Ft. Gáz cirkóról megy a fűtés jó minőségű Wolf kazánnal, a melegvíz előállítása okos bojlerrel (sicc) történik. Gigabites net, és 5 m3 víz fogyasztással. Klíma is van, amit nyáron használunk bőséggel. Az áram a leghúzósabb tétel 19.000 Ft. Mindez két felnőtt és egy gyermek családmodellben. :R

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#2) Kolondrum válasza Bird (#1) üzenetére


Kolondrum
félisten

Köszi, leosztva hozzánk stimmelnek a számok kb. :R

(#3) Krugszvele válasza Kolondrum (#2) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

450 000 Ft.
Internet, telefon, gázkazán radiátorokkal, 10 köbméteres vízfogyasztás. 3-an vagyunk. 75 négyzetméteres lakás.

(#4) Krugszvele válasza Bird (#1) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Hogy lehet 5 köbméter a vízfogyasztása 3 főnek? Nálunk 9 köbméter! Amíg kádunk volt, addig elég volt sokszor 7 is, de a zuhanyzó egy iszonyat pazarló valami.

(#5) Bird válasza Krugszvele (#4) üzenetére


Bird
addikt

Mert kertrész is van + mosogatógép, szárítógép.... Elekzdtunk spórolni, tavaly előtt még a duplája volt. Persze nem a fürdéssel. 🤣

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#6) Krugszvele válasza Bird (#5) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

extrém kevésnek tartom az 5 köbmétert! Nem soknak :)

(#7) Sleeper987


Sleeper987
csendes tag

Budapesti 2000-ben épült sorház 90m2, kis kerttel 4 fő.
éves össz. 240e.
Napelem van2,5kwh ezért nincs áram költség.

(#8) weiss


weiss
addikt

Bp, 40 nm, gangos lyuk, ketten lakják. Az elmúlt 12 hónap 250 000, közös költséggel 410 000.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#9) joghurt válasza Krugszvele (#4) üzenetére


joghurt
addikt

Akkor ott bizony wellnesst játszik valaki nálatok, és a zuhanyt nem rendeltetésszerűen használja, hanem folyatja magára órákig - aminél valóban jobb, ha csak egy kádat tölt meg. De normális esetben egy zuhanyozás megoldható egy harmad-negyed kádnyi vízből is.

Tehát nem a zuhanyozás az iszonyat pazarló, hanem az illetékes családtag(ok).

Szerk.: Ja, és magára a kérdésre. Nálunk bár a legkisebb távközlési csomagok vannak, még így is többe kerülnek, mint amennyit áramra vagy gázra fizetünk.

[ Szerkesztve ]

A tej élet, erő, egészség.

(#10) papa019


papa019
senior tag

600e Ft 150nm-es kétszintes házban (2 felnőtt, 2 pici gyerek). A fűtés télen cirkó + radiátorok, az átmeneti időszakban klímák. Jövőre remélem kevesebb lesz, augusztusban került fel napelem, illetve novemberben szigetelés.

(#11) Phülöp


Phülöp
addikt

én nem merem összeírni se

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#12) Lars


Lars
őstag

Vidéki 100 nm-es kertes 80-as években épült, nem különösebben szigetelt házikó. 2.5-en lakjuk, ami annyit takar, hogy 2 felnőtt, és egy 4 hónapos gyerek.

450.000-körül van minden amit írtál, fűtés gáz, melegvíz villannyal. Tűzhely gáz. Nem spórolunk különösebben, de nem is tartom pazarlónak az életvitelünket, 20-21 fokra fűtünk, viszont néha megtöltöm a kádat forró vízzel és elzsibbadok benne. Amit látok egyértelműen, hogy kéne a házat szigetelni, és valahogy kevesebb vizet használni. ( ez amúgy meglepő módon a kézi mosogatás szerintem, egy gép sokat spórolna, már keresem a helyét :U )

(#13) Krugszvele válasza Lars (#12) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Ez nekem hihetetlen.
Vegyük sorra:
1 alap kábeles internet: 5000 Ft
1+1 mobiltelefon feltöltés havonta 3+3 = 6000 Ft
áram, átlagofgyasztás: 9000 Ft
Gáz, átlagfogyasztás: 12 000 Ft (minden hónapban, elosztva az éves átlagot)
szemétszállás: 1000 Ft
víz + szennyvíz 6 köbméterre: 5000 Ft
házbiztosítás: 2000 Ft
Ez összesen havonta 480 000 Ft
Hogy jön ki akkor a 450 ezer?

(#14) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A mobil is telefonnak számít? Ha igen akkor Szeged 42nm gáz cirkó - de minden más villany éves szinten 1'084'000Ft

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15) razorka777


razorka777
veterán

Budapest, belvárosi önkormányzati lakás társasházban(58 nm3), ketten a párommal.
320.000 forint

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#16) joghurt válasza Lars (#12) üzenetére


joghurt
addikt

Az otthoni vízfogyasztás legnagyobb tétele a vízöblítéses wc - a legtöbb helyen ivóvízzel. A minimum a két adagos tartály, de a legjobb a start-stop. (Ezúton is küldenék valami nemkedveset azoknak a közismert szanitergyártóknak, akik csakazértsem forgalmaznak ilyet.)

A tej élet, erő, egészség.

(#17) Lars válasza Krugszvele (#13) üzenetére


Lars
őstag

Úgy, hogy pl a lakásbiztosítás nem szerepelt a listán, tehát nem is vettem bele, a víz fogyasztásunk nincs 6 köbméter havonta, szemétszállítás nem volt a listán. Mobilokból céges van. A többi összeg kb annyi amit írtál.
Ja, és ugye tavaly enyhe tél volt, azt a gázt számoltam.

(#18) Lars válasza joghurt (#16) üzenetére


Lars
őstag

Stoppos az öblítő természetesen.

(#19) UnA


UnA
Korrektor

Társasházi lakás, 75 négyzetméter, 4 felnőtt: 440 ezer.

(#20) UnA válasza Krugszvele (#4) üzenetére


UnA
Korrektor

"a zuhanyzó egy iszonyat pazarló valami"

Nem valami, hanem valaki ;)

Nálunk egyértelműen kevesebb a vízfogyasztás, ha senki sem pancsol a kádban. És persze órák hosszat sem folytatja magára a zuhanyt...

(#21) dabadab válasza Krugszvele (#4) üzenetére


dabadab
titán

Amíg kádunk volt, addig elég volt sokszor 7 is, de a zuhanyzó egy iszonyat pazarló valami.

Nem a zuhany pazarló, a kádatok kicsi :DDD

DRM is theft

(#22) szabonagyur


szabonagyur
félisten

2 fő, 80nm lakás, kb 400.000-420.000 ebben van kb 8e/hó Ft közös költség, TV-t nem nézünk klasszikus formában és csak céges telefon van így annak sincs költsége, klíma megy kb május közepétől szeptember végéig legalább, fűtés 22,5 fokon.

Ha belerakunk plusz dolgokat akkor biztosítás kb 40.000/év, garázs is még vagy 400.000/év, klíma tisztítás is valamennyi most nincs meg hirtelen. Van még mellé szinte az összes létező streaming is 7-8e/hó talán.

Eléggé sok mindent be lehetne rakni még :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#23) weiss válasza szabonagyur (#22) üzenetére


weiss
addikt

Wow, csak 8k a közös költség? :Y

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#24) szabonagyur válasza weiss (#23) üzenetére


szabonagyur
félisten

Zsir uj tomre ezt is soknak erzem :DDD

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#25) thesound válasza szabonagyur (#24) üzenetére


thesound
őstag

42-es panel, távhő, 2 felnőtt, 1 gyerek, éves szinten:
~210 távhő
~117 közös ksg.
~75 villany
~141 víz, szemétszáll.
~30 utcai parkolás
~60 net

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#26) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szvsz a biztosítás és a telekadó is beletartozik a rezsibe :R

(#27) dugo_


dugo_
veterán

752k, 2 fő, 64nm lakás

Lebontva:
-net: 72k
-streaming: 64k
-telefonok: 74+110k
-fűtés: 2k hőmennyiség (nem igazán fűtünk) + 12k alapdíj (ami egyben a HMV része is)
-víz: 72k (10m3/hó) + 31k vízmelegítés
-villany: 90k (átlag 210kWh/hó, 180kWh téli, 300kWh nyári fogyasztás)
-közös költség: 225k

(#28) albiosz


albiosz
őstag

Net/tv/telefont én nem venném bele, mert mindenkinek más az igénye.

(#29) buherton


buherton
őstag

2 felnőtt, 2 gyerek. 69 m2 távhős panel.
Kkt: 198k k/év (elsőre soknak tűnhet, de ebben van a lift, biztosítás, szemét, karbantartások, rendszeres felújítások, és pl. az is, hogy a kerületi előkert szépségversenyen mindig dobogósak vagyunk, stb.)
Hő: 162 k/év
Villany: 96 k/év
Víz: 120 k/év
Gáz: 16 k/év

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#30) joey04


joey04
titán

60-as panel, ketten, klasszik rezsi valamivel 480 alatt évente.

Ha a mobilokat is belvesszük, akkor 20k havonta még kettőnknek. Nem tudom miből mennyit fogyasztunk, nem kell figyelni, meg nem én intézem.

Korábban öreg, semmilyen szempontból nem modernizált 44-es téglában volt 2 főre kb pont ennyi, csak ott a fűtésnél én nagyon szigorú voltam, hogy beleférjünk, ott én intéztem a dolgokat. Itt nincs ilyenre lehetőség, de nem is kell, túl meleg is van.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#31) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Köszönöm a válaszokat! Azt szültem le, hogy semmivel sem rosszabb számokkal dolgozik a mi házunk mint a többi. :R

Kalandor! Mondjuk ez igaz, de aki panelos az más vonalon van.

(#32) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

3 emelet * 30 nm-es kisház (kb. 90 nm, ebből 60-at fűtök, 15 cm fal, 20 cm tetőszigetelés)
- víz: 25.000 Ft
- villany: évi kb. 125.000 Ft

Más nincs (fűtés fa, ami ingyen van + klíma)

Biztosítás: évi 55.000 Ft
Telekadó: évi 86.000 Ft

[ Szerkesztve ]

(#33) joghurt válasza Kalandor (#32) üzenetére


joghurt
addikt

Csatornadíj?
Hogyhogy ingyen van a tűzifa? Saját erdő? Lomizott bútorlap?

A tej élet, erő, egészség.

(#34) Kalandor válasza joghurt (#33) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szippantás benne van.

A fát ingyen szoktam elhordani a környékről: kivágnak egy fát és nekik nem kell vagy sokszor az új tulaj nem akar fával fűteni és köbméterszám hozható el a felesleges fa. És ha mégis kevés lenne, anyáméknak a földjáradék fában is kérhető.

(#35) Moleman


Moleman
addikt

100 m2 sorház, 10+ éve szigetelve, műanyag ablakok, gázcirkó (22 fokra fűtve), 2 fővel összesen 481.035 Ft.

A vízfogyasztásunk az eddigi felháborodáshoz képest is jóval több, havonta átlag 14 m3, a rekord 17 m3 volt. :DDD De azt ne felejtsük el, hogy teljesen más felhasználás, ha mindenki egész évben otthon van home office-ban, és nem a munkahelyén húzza le a WC-t, nem az étteremben mosogatják el a tányérját, nem a konditeremben zuhanyzik le. Mosogatógép lenne, de nem mosogat szépen, úgyhogy maradt a kézi megoldás.
Az áramfogyasztást is valószínűleg megdobja, hogy 2 hűtőszekrény mellett folyamatosan be van kapcsolva 2 asztali gép és 3 laptop, de aránylag takarékosak, klíma nincs, így 208 kWh a havi átlag.
+ 500-as internet, biztosítás, szemétszállítás, ezeket beleszámoltam. A mobilt nem számoltam bele, de az szinte elhanyagolható, fejenként 1.125 Ft havonta.

(#36) buherton válasza Moleman (#35) üzenetére


buherton
őstag

Szerintem ne bánkódj a vízfogyasztás miatt, ha fenntartható forrásból jön. Mi a Dunából kapjuk, emiatt nem igazán izgat. De pl. odahaza a Viharsarokban a lőkösházi sóderkúpról vagy honnan jön a víz, és az pl. nem fenntartható. Már egy jó ideje a víz egy része a románoktól jön, mert elkezdtek düledezni a házak. :(

A mosogatógép is tud legalább olyan szépen mosogatni, mintha kézzel csinálnád. Fontos, hogy jó legyen a gép, de szerintem még fontosabb a tabletta.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#37) anjani182


anjani182
őstag

Vidék, 100m2 2 szintes új építésű (7 éves) + még bónuszban 2 éve extrásan felújított sorház. 3fő.

2db klíma, gázcirko, 40m2 elektromos padlófűtés + fürdőben vizes, szárítógép, 2 TV, 1 PC, 2 laptop, 1 XBOX, 3 telefon. Nem spórolunk semmin.

Éves díjak:

- 1000-es Net/ Családi HD tv/ 3db voda telefon előfizetések - 216.000 Ft
- Gáz- melegvízzel (ha van) - 50.000 Ft igen, ennyi! Sőt még ennyi sem, csak felkerekítettem...356m3 volt tavaly!
- Villany - 111.194 Ft
- Víz - 75.000 Ft
- Fűtési rendszerek éve karbantartási díja - 40.000 Ft

Összesen: 492.194 Ft

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#38) Digital


Digital
addikt

Szeged, lakótelep, 47 négyzetméteres lakás
360.000Ft/év
Net-tv 10000/hó
Fűtés átlagban 13500/hó
Gáz 3500/negyedév
Villany 5500/hó

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#39) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

120nm haz
Futes, aram, szemet, viz/csatorna egyutt kb 550-600k egy evben. Viz 16-17 m3 egy honapban.
Net, telefon, streaming meg 200k kb.
Biztositas meg egy 80k a hazra.
Jovore biztosan olcsobb lesz :D

[ Szerkesztve ]

...csak én vagyok helikopter?

(#40) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Víz témához:
Kertes ház, 2 fő, 9-11 m3 között. Évszaktól függetlenül. Úgy, hogy nyáron locsolom a zöldségeket és néha a füvet.
Faragni ebből úgy lehet 9-re, ha nem órákig zuhanyzik valaki és elzárja még zajlik a szappanozás.
Napi 400-500 liter gáz megy el meglegvíre és főzésre.

[ Szerkesztve ]

(#41) weiss válasza Kolondrum (#40) üzenetére


weiss
addikt

elzárja még zajlik a szappanozás

WTF, ez nem alap?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#42) joghurt válasza weiss (#41) üzenetére


joghurt
addikt

Hagyományos gázos cirkónál egyáltalán nem alap. Ha ugyanis elzárod, utána fél percig kell folyatni a vizet, mire újra meleg jön. Vannak kisebb-nagyobb tárolótartályos típusok is, de ez nem általános.

A tej élet, erő, egészség.

(#43) Krugszvele válasza weiss (#41) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

,.

[ Szerkesztve ]

(#44) weiss válasza joghurt (#42) üzenetére


weiss
addikt

Anyámnál ilyen van, és van a vezetékben annyi melegvíz, hogy utána rögtön jöjjön meleg. Aztán pár másodpercre kiesik, utána megint jó. Szóval minimális kényelem csökkenés miatt percekig folyatni a melegvizet feleslegesen nálam a nonszensz kategória.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#45) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Lövésem sincs, az asszony intézi :D

Amúgy persze van elképzelésem, mert közös kártyáról megy.

- Gáz: 17 ezer körül általány havi ,de eddig mindig túlfizetésünk volt.
- Villany 10 körül, minden takarékos cucc, ledes lámpák, illetve szárítógépet csak ősztől-tavaszig nyúzzuk
- Meg csekély víz, de az nagyon karcsú
- Net 6700 Ft havonta, streaming nincs, lemondtuk, mert nem néztük már egyáltalán.

Éves szinten az első évben volt irdatlan magas a gáz nálunk, mert a kazán nem jól működött, utána szigeteltünk, födémet is.

Szerintem úgy ~500 ezer körül mozog az éves. ( ha még hozzáveszem a netet.. ) , de lehet túlzó számot írtam. Van még rajta egy 65 ezres lakásbiztosítás. ( 120nm családi kádár-kocka, kertváros)

Én nyáron már átálltam a kinti fürdésre, KPE csőben tárolok melegvizet, és esténként kint lepancsolok, mert amúgy is a kertben ténykedek.

A gáz árát legalább ekkor megspórolom.

Vannak még egyéb praktikák is, de igazából mi nagyon takarékosan élünk alapvetően, és így évről-évre mindig sikerül faragni lefelé azért. ( mégha az árakon nem is, de az elhasznált mennyiségen igen.)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46) SutPet


SutPet
aktív tag

55nm pesti panel, 2-en vagyunk.
net 7e
kk 33e(ebben benne a fűtés sajnos nem egyedi mérőórás pedig jó lenne mert nem fűtünk semmit se, saját kazánja van a társasháznak)
áram havi 6k körül mozog
gázáltalány(főzéshez használt) 3 havonta 4200,
víz-csatorna díj változó, havi szinten 5e körül mozog.
sose számoltam össze de így ~660e éves szinten

God must love stupid people, he made so many of them.

(#47) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Kazincbarcika, 1 fő, 48 nm, társasházi tégla, 2. emelet.

Áram: 400e
Víz: 36e
Közös költség: 60e
Szemét: 20e.
Kommunális adó asszem: 15e.

Ez 531e forint évente. Emellé jön (amik szerintem irrelevánsak, mert mindenhol más, más összegel):

Internet: 84e
Biztosítás: 50e
Távfelügyelet: 40e (ennyi lenne, ha nem szerződött viszonteladó partner lennék)
Mobil 30e+ (változó, attól függően hogy kell-e pl pályamatricát vennem. De ebben nincs benne telefon törlesztő).

Ez pluszba 204e+ forint.

Összesen 735e+ forint. Ez havonta egy picivel több, mint 50e+.

Ehhez hozzá kell tenni, hogy minden elektromos nálam. 2 klímával fdűtök, októbertől állandóan 25 fokon mennek, nyáron hűtésre nem félek használni, szintén 25 fokon. Villanybojler idővezérelt, hétköznap reggel 7-re, dálután 5-re csinál melegvizet, hétvégén nonstop. Fürdőben plusz egy törölközőszárítós radiátor, ami nagyjából együtt üzemelt a bojlerrel.

Igen, mehetnének a klímák 20 fokon is H tarifával, mobil előfizu is van olcsóbb, riasztó távfelügyeletet is lehetne telefonos átjelzésre kiváltani (van is, csak értelme nincs sok). Biztosítás is biztos van olcsóbban, csak nem mindegy, hogy fizet-e, vagy sem (olyan magas elvárások vannak cserébe, hogy hihetetlen). Bojlert is vezérelhetném szigorúbban, mert lehet langyos vízben is zuhanyozni. Net helyett oszthatnám itthon magamnak a korlátlan mobilnetem, pláne hogy egyedül élek.

Tehát lehet irogatni, hogy mennyi a reszi, hány négyzetméteren, de hozzá kellene tenni azt is, hogy milyen feltételekkel :)

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#48) Zolaash


Zolaash
aktív tag

74 m2, szigeteletlen társasház, két felnőtt és egy kislány

Havonta:
Távhő+melegvíz tippre átlag olyan 25k
Közös költség 20k, ebben benne a hidegvíz, lépcsőház takarítás biztosítás, ilyesmi
Áram 8k
Lakásrészlet 60k

Ez kábé a lakhatás, és ehhez jön válaszható extraként:

Internet, telefonok 17k
Streaming ~6k
Bizosítás 2k
Kocsik minden szarral 50k
Nyugdíjpénztár, babakötvény számla 14k

Ez összesen 113+89= 202k havonta.
Rezsi éves szinten 1.356m, a plusz pedig 1.068m

Rip and tear

(#49) ktr_lala


ktr_lala
csendes tag

Akkor ezt most kár volt kiszámolni.
130 m2 családi ház vidéken. 4-en lakunk. Nem gondoltam, hogy ilyen magas összeg lesz.

[ Szerkesztve ]

(#50) bacus


bacus
őstag

Fogalmam sincs, de úgy érzem addig vagyok boldog amíg ezt nem számolom ki :D, mert k. sok.

3 autó + 1 motor, csak ennek az éves díja (szervizktg-el, autópálya matricával, stb) meghaladja az 1 misit évente.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.