Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#153301) SOAD19 válasza jjeahh (#153296) üzenetére


SOAD19
addikt

Régebben láttam, ezt a videót Lacitól, amiben a mobil zuhanyzóját mutatta be. Ez lehet jó alternatíva lenne Neked is.

(#153302) Somatom válasza SOAD19 (#153301) üzenetére


Somatom
veterán

Ugyanilyen porszívóm van. Én is a Convoy -ban vettem. :) Zuhanyzóból létezik olyan, amit a kannára lehet rácsavarni (a kupak helyett) és szivargyújtós. Nyárra beszerzek egyet. Kempingshopokban lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#153303) jjeahh válasza SOAD19 (#153301) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A permetező nagyobb nyomással nyomja ki magából a vizet, egy ilyen zuhanyzó gyenge bringát mosni. Egy ilyent még majd lehet megfontolok, bár ehhez külön kell vinni egy veder vizet is.

Más: ma -6 fokban sikerült picit túlöltözni, izzadtam rendesen :DDD . A hipora betétes kesztyű amúgy annyira nem vált be, jobb mint a klasszikus thermo cuccok, de azért lefagyott benne az ujjam. De nem gond, vittem magammal ezt a kínait is és meglepő, de a merino alákesztyűvel ez már tökéletesen melegen tartotta a kezeimet :K . Persze azért ez sem tökéletes, a tenyerén lévő műbőr miatt merev és eléggé vastag is, ezért az ESI Chunky markolatot le kellett váltsam a tartalék vékonyabb ESI Racers Edge-re, hogy átérje a piciny kezem a vastag kesztyűvel.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#153304) csipesz2020


csipesz2020
tag

Szóval, sikeresen hozzájutottam eme csodához.

Csak ilyen formában váltak meg tőle, én meg eléggé kezdő vagyok az építgetésben. (mi mihez passzol)
Kérnék pár tippet.
Merev karbon villa van benne jelenleg, + single speed-nek volt építve így a hátsó kerék csak egy soros.
Ehhez akármilyen 1x-es hajtást vehetek? (Pl.: Integrált csapágyas shimano xy)
Vagy a hátsó kereket mennyire bonyolult átalakítani esetleg? (Pl.: 1x10-re)
Bocsi a láma kérdésekért, sokat fogok google-ban is keresgélni meg a fórumon, de gondoltam ha már itt járok biztos kapok pár jó tanácsot. :DDD

I am a ninja...shhh!>:O now i have to kill you.

(#153305) ivana válasza csipesz2020 (#153304) üzenetére


ivana
Ármester

Fotózd le hátsó agyat. Általánosságban az 1x hajtás egysebihez nem jó.

(#153306) ZolkoW válasza csipesz2020 (#153304) üzenetére


ZolkoW
őstag

Ha a hátsó agy normál, kazettás, akkor sima ügy. (ivana: miért ne lenne jó az 1x hajtás?)
A villa Exotic? Olyan volt nekem (egy kis trükköt sejtek benne, a hangja és a súly alapján az belül alu díszkarbonnal, de nem volt egyértelmű nekem sem)
Amúgy biztos királyság lesz, hajrá! :)

ma kényszerűségből itthon maradtam, hát kihasználtam picit a jó időt... a végére a termó kamásli azért vékonynak bizonyult. És itt jegyezném meg, hogy a téli cipőnek valószínűleg -a kamáslival szemben, ami kb 5-ször volt rajtam- nem megy tönkre a zippzárja, meg még melegebb is...
A kesztyűm gond nélkül vette az akadályt, igaz, csak -3 volt, a végén éreztem, hogy a belül felgyűlt nedvesség már kitöltötte a teljes térfogatot, és úgy már nem szigetelt olyan jól. De inkább az izzadás volt a jellemző a kezemen. (jövőre téli cipő, nem viccelünk!)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#153307) jjeahh válasza ZolkoW (#153306) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Téli cipő jó dolog szerintem, a kamáslinál mindenképp melegebben tartja a lábat, legalábbis az enyém tuti. És akkor még mindíg ott van a lehetőség, hogy a téli cipőre is ráhúzhatod a kamáslit, osztán -15 fokban sem fagy le a lábad.
A kesztyűd milyen?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#153308) SOAD19 válasza jjeahh (#153303) üzenetére


SOAD19
addikt

De, amit linkeltél, az nagynyomású mosó kis méretben, amik nem ajánlottak bicaj mosásra. Vagy ezeknél annyira vissza lehet venni az erősséget, ami már okés?! Amit én linkeltem, az arra lehet jó, hogy benedvesíted a bicajt, majd szivaccsal, mosószerrel megtakarítod, végül leöblíted az apparáttal. Mondjuk, így jobban belegondolva, nem sok előnye van egy vödör vízhez képest. :D

(#153309) jjeahh válasza SOAD19 (#153308) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Annyira nem hiszem, hogy nagy nyomásúak ezek, a Karcher OC3 főleg nem, csak arra jók, hogy a sarat levigye szenvedés nélkül.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#153310) SOAD19 válasza jjeahh (#153309) üzenetére


SOAD19
addikt

Értem. Amúgy átérzem a problémádat, mivel én is panelben lakok, kínlódás a bicaj takarítás.

(#153311) ZolkoW válasza jjeahh (#153307) üzenetére


ZolkoW
őstag

csak azért reklámozom, mert nekem elég jól bevált, bár -15ben nem tudom, elég lenne-e.
annó 8 ezres volt, ami nálam drága, de most azt mondom, simán megérte (ahogy a BBB sapkám is, de az feleennyibe került)

szerk.: ez is jó régi, valahol 5-10 év között, és akkoriban azért nem volt annyira alap, hogy 10 alatt semmit nem kapsz, nem hogy még jó is legyen... olyan túl sokat nem használtam mondjuk, szóval nem véletlenül nincs szétkopva.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#153312) jjeahh válasza ZolkoW (#153311) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem tűnik rossznak, bár a kesztyű eléggé kényes téma (csak nálam?), ritka ami kemény mínuszokban is elég meleg és csak próba alapján lehet eldönteni, hogy megfelelő-e vagy sem.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#153313) Somatom válasza SOAD19 (#153308) üzenetére


Somatom
veterán

Így van, nem ajánlják. Ettől függetlenül én ilyen mosóban mosom az e-bike -ot. Mert lehet azt ésszel is használni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#153314) csipesz2020 válasza ivana (#153305) üzenetére


csipesz2020
tag

Akkor ehhez milyen hajtás passzolna? Vagy átalakítható?

Bocsi a minőségért

I am a ninja...shhh!>:O now i have to kill you.

(#153315) ZolkoW válasza csipesz2020 (#153314) üzenetére


ZolkoW
őstag

ez rendes egysebis agynak tűnik,azaz nem tusz rá váltós sort tenni,ha jól látom. /átütőst tud? úgy még érdekelne is! :D/
a legtöbb egytányéros hajtóművel jó lesz szerintem,de a láncvonalat nézd meg,mennyi hátul (gondolom pici játéklehetőség ott is van)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#153316) Tothgera30 válasza csipesz2020 (#153304) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szabad tudni milyen összegért sikerült szerezni? Ehhez egy Narrow wide tányért kell szerezned, amit szinte bármilyen (pl.: integrált Shimano) hajtásra rá tudsz szerelni.

A hátsó keréken nem tudom milyen Novatec agy van, de elvileg azokhoz szinte bármilyen kazettatest beszerezhető, és kazettát is pakolhatsz oda. Bár én nem bántanám, SS bringaként nagyobb a fun factor.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#153317) Fall-N válasza Tothgera30 (#153316) üzenetére


Fall-N
veterán

Csak egy nagyobb emelkedőn oda is lesz a fun factor. Tudom miről beszélek több mint tíz évig SS-t hajtottam, így akár most is erőből fel tudok tekerni bárhol. De azt, hogy hatékony azt nem mondanám sem azt, hogy kényelmes, meg lassabb is az ember. Bár ez kisebb gond vele, mert a sport nem a kényelemről szól. Sokkal jobban bejön a váltó + pörgetés az emelkedőn.

[ Szerkesztve ]

(#153318) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Aki még esetleg nem látta: [link]
Eddigi legdurvább Urban DH (Freeride), szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#153319) ZolkoW válasza Tothgera30 (#153316) üzenetére


ZolkoW
őstag

az ilyennek keskenyebb a kazettateste is, nem fér rá a rendes váltós kazi. bocs, a rendes a single speed, szóval a másik kazi ;)
cserébe erősebb is a kerék. vagy merevebb. brit tudósok kimutatták.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#153320) xy.zsolt válasza Hasaggymeg (#153294) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Igen...itt még a neheze hátra van. ezért írtam, hogy lehet visszasírom a hideget még :) Ma egy hegyi tekerés van tervben...10% feletti szakaszokkal, de erdős, árnyékos részen...emlékeim szerint.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#153321) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#153320) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Na, most már akarom a telet!! :) Emberesen megszívattam magam, 40-46 fokban (!) 30km-en 660m szint: [link] Biztos nem megyek nyáron ismét a hegyek felé :) Egy úttévesztés miatt az árnyékos, pálmafaerdős részhez még el sem értem....pedig ott akartam nektek képeket lőni.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#153322) Hasaggymeg válasza xy.zsolt (#153321) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Pedig kép az kellene,mert sztráva nélkül sz@rt sem látok mesés kenguruföldből. :DDD ...itt továbbra is -1°C :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#153323) TayRol válasza Runner_fxr (#153318) üzenetére


TayRol
veterán

az ilyen típusú bringának ez a "normális" felhasználási módja? :D

(#153324) jjeahh válasza Runner_fxr (#153318) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Pont néztem tegnap, hogy Párizs ilyen alacsonyan van basszus? Meg 500km DH... :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#153325) csipesz2020 válasza Tothgera30 (#153316) üzenetére


csipesz2020
tag

110k Ft volt.
Az agy Novatec D252SB.
Ezt gondolom akkor nem lehet átalakítani, csak ha új aggyal újrafűzetem!?

I am a ninja...shhh!>:O now i have to kill you.

(#153326) samujózsi válasza Runner_fxr (#153318) üzenetére


samujózsi
tag

Ez hol készült? Abból, hogy helyenként kicsit emlékeztet Budapestre a város, Párizsra vagy Marseille-re tippelnék.

Szegény bringából mi maradt, mire a végére értek? :C

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#153327) ivana válasza csipesz2020 (#153325) üzenetére


ivana
Ármester

Én elpasszolnám egybe ezt a kerékszettet vagy elcserélném egy normál kerékszettre. Az agy sima 135mm-es papucstávval rendelkezik, szóval a normál monti kerekek jók bele.

(#153328) ZolkoW válasza csipesz2020 (#153325) üzenetére


ZolkoW
őstag

megtaláltam én is, úgy láttam, csak egyféle van, esetleg több küllőszámhoz, de sajnos semmi nem utalt arra, hogy átütősre lehetne alakítani, pedig tényleg érdekelt volna, akár csere is :(

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#153329) Hasaggymeg válasza samujózsi (#153326) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Miután ott a Louvre és az Eiffel torony is,gondolom csak viccelsz kérdéseddel.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#153330) samujózsi válasza Hasaggymeg (#153329) üzenetére


samujózsi
tag

Nem, én csak részleteket láttam belőle.
Viszont a régi fotósok munkáiból tudom, hogy ezek a városok sok helyen emlékeztetnek a régi Budapestre :)

Sajnos elég jól bele tudom élni magam a bringás helyébe, így hosszan nézni... hát nem biztos, hogy kibírnám. :DD

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#153331) Hasaggymeg válasza samujózsi (#153330) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ügyesen koreografált meglehetősen életszerűtlen,de annál látványosabb video. Azt az illúziót kelti,hogy ez egy egyhuzamú őrült futam,ahol a kerékpáros minden sarkon életét kockáztatja,ami persze semmit sem von le a kerékpáros nyilvánvaló technikai felkészültségéből,mégis olyan mintha én összevágnám az összes mászós videómból a legfickósabb perceket,majd a végén felvitetném magam helikopterrel a Mont Blanc tetejére egy befejező kép erejéig. :DDD Ez a nyers anyag pl. nekem sokkal jobban tetszik,mert nincsenek beállítások,koreografált ugratások,vagy tökéletességig ismételt trükkök,ezért életszerűbb,ami talán a fickó bal első hiányzó metszőfogán is érzékelhető. ;] Igazi gettófutam! :C

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#153332) samujózsi válasza Hasaggymeg (#153331) üzenetére


samujózsi
tag

Hát azt én sem gondoltam, hogy egy a Mont Blanc csúcsára épült városban tekert végig :DDD
Viszont némelyik kanyarba vagy épp ugrásba annyira bele tudtam élni magam, hogy muszáj volt félretenni.
Pedig a DH még terepen is távol áll tőlem.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#153333) Hasaggymeg válasza samujózsi (#153332) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egyre jobbak ezek a videók,komoly technikával készülnek,mely már sokkal gyorsabban fejlődik mint alanyaik tudása,ami persze szintén nem elhanyagolható,hisz ilyen szintű stábra csak a legjobbaknak telik.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#153334) zsocy válasza Hasaggymeg (#153331) üzenetére


zsocy
őstag

Úristen, végignéztem már attól szédültem pár helyen.
Tudom hogy a kamera perspektíva csal, de volt olyan rész ahol gyalog és oldalazva sem mertem volna elmenni :DDD
Van töke a srácnak :R

Azt hiszem ez továbbra sem az én sportom, megmaradok a normál úton gyorsan menésnél, a jó kis outi az való nekem

[ Szerkesztve ]

(#153335) Tothgera30 válasza Fall-N (#153317) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ez nem a kényelemről és hatékonyságról (bár valamilyen szinten hatékony, mert egyenes a láncvonal) szól, inkább egyszerűség, és edzés a lényege. Másrészt azt nem hiszem hogy bármilyen emelkedőn fel lehet menni vele, van ahol 32:42-vel is vizet lehet facsarni mezemből és felpakolom 50-es kazettára. Számomra második, harmadik bringa egy 1x1-es gép, egyszerűsége magával ragad.

#153319 ZolkoW: Azt lesem én is hogy benéztem egy kicsit, ez only SS agy.

#153325 csipesz2020: Annyiért szerintem megérte. Írok egy privit.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#153336) truefx válasza ZolkoW (#152755) üzenetére


truefx
aktív tag

Jó régi hsz ez, amire válaszolok, de vicces, hogy rólam a Trek FX jut eszedbe, mert 1-2 nappal az írásod előtt foglalóztam le egy Trek FX 4 Sportot :)
FX3-at akartam venni, aztán az üzletben elém ugrott a fent említett, és rám parancsolt, hogy próbáljam már ki... :D Pár kör, és nyereg állítgatás után megvett. Brutál fürge bicaj, Tiagra váltóval, karbon villával... Mondtam is az eladónak, hogy parázok kicsit, mert annyira élmény a canga, hogy az országútimat meg el fogom hanyagolni :DDD

Itt egy fotó, de ez még a próba alatt született, pár dolgot biztosan megcustomizálok majd rajta. Színe milyen? Lopakodó, az már tuti.

(#153337) jjeahh válasza truefx (#153336) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Durva a fejcső mérete :Y :D . A színe szerintem rendben van. Mekkora ez a gép, XL?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#153338) 6030D válasza truefx (#153336) üzenetére


6030D
Ármester

1: Gratulálok hozzá.
2: Ennyi pazarlást, abból a fejcsőből kijött volna kettő másik. :DDD Majd kíváncsi leszek, hogy fog mutatni, ha outis testhelyzetre alakítod, fordított stucnival, meg kicsit lejjebb rakva lehet hogy mást mutat. Nekem ez így kicsit olyan silex-es... :R

jjeahh: amikor a xc-seknek kiesik a szeme, mi? :DD

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#153339) Napfénysüti válasza jjeahh (#153337) üzenetére

Nekem is az szúrt rögtön szemet. Kolléganőmnek is Trek XF fitness bringája van, de az kicsi méret így ott nem ennyire látványos a fejcső magassága.

Més que un club!

(#153340) jjeahh válasza 6030D (#153338) üzenetére


jjeahh
nagyúr

XL méretben 21cm, ilyent még nem láttam és :B :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#153341) Hasaggymeg válasza truefx (#153336) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nyereg is jó hátra van tolva,mi vagy te,valami óriás? :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#153342) gabro0 válasza truefx (#153336) üzenetére


gabro0
őstag

A sor mögötti műanyag izé eltávolítása legyen az első customizálás ;]

(#153343) Hasaggymeg válasza gabro0 (#153342) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ja,tiszta muglis! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#153344) TayRol


TayRol
veterán

Van rá esély, hogy egy 178 cm magas hölgynek "váltós" (így fogalmazott) bringát találjak 80e ft környékén? Lehet használt is. Gárdonyban lakik, semmi extra nem kell, csak pl padkáról le tudjon azért jönni, meg murvás úton is el tudjon menni vele.

[ Szerkesztve ]

(#153345) zsocy válasza TayRol (#153344) üzenetére


zsocy
őstag

Persze hogy van, csak azt kellene tudni mi az a váltós bringa és hogy használt is jó-e neki. A tó környékén és Fehérváron sok jó használt gépet szoktak hirdetni.

Vagy ott van 80 (89.900) körül a Rockrider 520 újonan a Dekából, az is van Gárdony környékén.

[ Szerkesztve ]

(#153346) truefx válasza Hasaggymeg (#153341) üzenetére


truefx
aktív tag

182 cm vagyok, miközben az átlépőm az átlagnál kisebb, 81 cm. Hát remélem nem csak azért beszéltek rá az XL-re, mert annyira el akarták adni, tekerni kényelmes volt a bicaj. Az tényleg lehet, hogy a kormányt lejjebb engedem vhogy, de nagyon nem akarok a csuklóimon támaszkodni.

(#153347) Hasaggymeg válasza truefx (#153346) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A kényelmessel nem lehet vitatkozni. :) ...a kormányt meg könnyű lentebb engedni,hisz a kormányszár is fordítható és ott van egy marék távtartó gyűrű is alatta,de...ne engedd le csak a kinézet miatt,úgy legyen ahogy te kényelmesnek érzed. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#153348) Somatom válasza Hasaggymeg (#153347) üzenetére


Somatom
veterán

Bezzeg, én kaptam a pofámra a kormánykiemelőért. :U :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#153349) TayRol válasza zsocy (#153345) üzenetére


TayRol
veterán

wow, ez a női váz? sosem figyeltem a Deca női vonalát... de köszi a tippet, nem rossz.

(#153350) 6030D válasza TayRol (#153349) üzenetére


6030D
Ármester

Rövidebb a stucni meg más a nyereg. Más is így csinálja (pl Canyon tuti).

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.