Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#152051) samujózsi válasza Hasaggymeg (#152050) üzenetére


samujózsi
tag

Esetemben a bringázással kapcsolatos a kapuzárási pi... pardon... pánik. :D (ki tudja, még meddig bringázhatok)
Mondjuk néha eljárok prostikat nézegetni, Rákospalotára, a szemétégető mögötti útra ;)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#152052) TayRol


TayRol
veterán

A franc az impulzusvásárlós belembe, vettem egy montit...
Még egy Bergamont, csak hogy legyen a családban három is.

(#152053) Toobee válasza Hasaggymeg (#152045) üzenetére


Toobee
veterán

Én voltam, de berezeltem, mikor elkezdett esni. Visszaértem szerencsére időben, nagyon nem áztam el.

https://barbieripnk.hu/

(#152054) 6030D válasza TayRol (#152052) üzenetére


6030D
Ármester

Nincs kép, meg sem történt!

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#152055) Fall-N válasza Hasaggymeg (#152050) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem meg nincs most generál még. A sokak által lenézett Tourney TY is szépen és gyorsan vált és a felszerelés óta (4-5 hónapja) nincs hozzányúlva. ;] Egyedül egy mosás kéne a bringának az átkozott esős idő miatt. Meg persze utána egy lánckenés.

(#152056) TayRol válasza 6030D (#152054) üzenetére


TayRol
veterán

kép még nincs, uccsó darab volt így link sincs, de ilyen.

(#152057) benfolds válasza Fall-N (#152055) üzenetére


benfolds
őstag

6 éve használok egy tourney váltót, igazából csak átmeneti megoldásnak vettem, gyorsan kellett valami, és ez volt a boltban olcsón (3000 párszáz ft). aztán fent maradt, azóta beletekertem kb.40000 km-t, városba szerintem pont elég. csak azért fogom lecserélni, mert nem kapok hozzá való görgőt, vagy ha van, akkor az annyiba kerül, hogy inkább megéri új váltót venni. a másik hasonlóan jó vétel a force szivacsmarkolat volt. előtte sokat szívtam a markolatokkal, semmi nem volt jó. több mint 4 éve van fent, nem mállik, nagyon tartós, nem túl kemény, nem túl puha, olcsó (1800 ft). ugyanez fut még pár néven.

(#152058) robee19 válasza Toobee (#152053) üzenetére


robee19
tag

Én is voltam. Próbáltam ezt a 140-es pulzust nem átlépni ... Valóban nem könnyű. De élveztem mind a 40km-t amit megtettem. Csodaszép idő volt hozzá.

(#152059) Somatom válasza Hasaggymeg (#152050) üzenetére


Somatom
veterán

Ezzel nem értek egyet. Sokkal kellemesebb úgy pánikolni, hogy van az embernek egy Harley -ja is a bringa mellett. :D

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152060) Hasaggymeg válasza Somatom (#152059) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Már azt hittem barátnője... ;]

TayRol...gratula hozzá,akárhányadik is. :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#152061) samujózsi


samujózsi
tag

Normális az, ha második használat után már büdös a mez? :(
Olyan szúrós, csípős izzadtság szaga van... a nyári mezzel nem volt ilyen gondom, amikor pár napig (direkt) nem mostam ki. Az is Northwave, meg ez is. A nyárival azért próbálkoztam, mert valahol olvastam, hogy olyan anyagból van, ami nem büdösödik.
Ezzel... azt nem tudtam, hogy öblítőt nem illik használni hozzájuk, így eddig az is ment a mosógépbe. Lehet, hogy ezzel tönkretettem benne valami antibakteriális bevonatot?
Vagy csak az a baj, hogy eddig szellősebb volt a felső réteg, az elmúlt pár napban meg az esőkabátom, amit szél ellen vetettem be, nem hagyta szellőzni?

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#152062) Somatom válasza Hasaggymeg (#152060) üzenetére


Somatom
veterán

50 felett két nő? Az garantált pánik. Persze, akinek telik feleségre, annak talán nem kell pánikolnia. Ilyesmit csak gazdagok engedhetnek meg maguknak. Nekünk, csóróknak marad a Harley, meg a kurvázás. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152063) jjeahh válasza samujózsi (#152061) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az normális ha második tekerés után sem fürödsz meg és büdös vagy? ;]

Hasaggymeg: mivel csak egyedül mentem, 35km/760m körre futotta, de legalább végig élveztem azt is... hűvös, köd, sár, minden adott, imádom az őszt :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#152064) samujózsi válasza jjeahh (#152063) üzenetére


samujózsi
tag

Esetemben igen, de nem mindenkinél. :DD
Viszont átsiklottál a lényegi részeken:
1. A nyári cuccommal kipróbáltam, szándékosan, de nem lett büdös. A használt ruha szagát és ezt a durva izzadtságszagot ne keverjük!
2. Állítólag részben valami antibakteriális anyagból készülnek ezek a cuccok, nem lenne kötelező minden használat után mosni (ugye itt még van aláöltözet is). És nem tudom, hogy ebből hiányzik vagy a mosással sikerült tönkretenni.
+1: a nadrágom kantáros, az aláöltözet és a mez közt szokott lenni, az mégsem lett szagos.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#152065) Hasaggymeg válasza samujózsi (#152064) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Antibakteriális ide,lélegző oda,mindegyik büdös lesz ha átizzadod.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#152066) -=RelakS=- válasza jjeahh (#152063) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Régi rigmust átköltve:
A jó bringás ember nem fürdik!
A jó bringás ember leizzadja a koszt!

:))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#152067) Hasaggymeg válasza jjeahh (#152063) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Itt a napokban lehullt az egész elmaradt őszi adag eső. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#152068) rétisün válasza Hasaggymeg (#152067) üzenetére


rétisün
veterán

itt most csinálja :(((

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#152069) samujózsi válasza rétisün (#152068) üzenetére


samujózsi
tag

Nálu(n)k is folyamatban van. ;)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#152070) Fall-N válasza Hasaggymeg (#152067) üzenetére


Fall-N
veterán

Itt is délen esik egész nap.

[ Szerkesztve ]

(#152071) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha megnézitek fél országban most csinálja.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#152072) 6030D válasza Hasaggymeg (#152071) üzenetére


6030D
Ármester

#mindenkicukor :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#152073) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Ha valaki kicsinek érezne egy 20 centis tárcsaféket :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#152074) Somatom válasza -=RelakS=- (#152073) üzenetére


Somatom
veterán

Nincs új a Nap alatt. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152075) -=RelakS=- válasza Somatom (#152074) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Legfeljebb annyi, hogy ez nem motoron van :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#152076) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Tudom, hogy szerintetek felesleges, nem szabad pénzt költeni az Auchan bike-omra, de mivel olcsóbban megúsztam a fejlesztést, mint ha újat vettem volna, így belevágtam. Minimális használathoz kell csak. Így nekem nem éri/érte volna meg a nagyobb volumenű befektetést.

Nos elég sok minden ki lett cserélve, de kiderült, hogy a hajtóművemben nyolcas van, cserélni kellene, így az új első váltó nem tudja rendesen ellátni a feladatát.

Ezekből az alkatrészekből keresem a legolcsóbbat, ami még nem szemét! Menyiből lehetne kihozni?

- Hajtómű
- Hajtókar
- Mono blokk (126mm)
- Pedál

90%-ban falun használt, boltba járós, elvétve 1-1 kisebb túra, de semmi extra.

Köszönöm a türelmet előre is.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#152077) ivana válasza Predator2 (#152076) üzenetére


ivana
Ármester

Szia!

A hajtómű és a hajtókar az ugyan az. Újban kb. 13-ért egy integrált acera, használtan kb. egy régi deore dx/lx 4-5 ezer.

(#152078) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Üdv!

Schwalbe Smart Sam 26*2,1 külső helyett mi ajánlotok? Én nagyon meg voltam elégedve vele, de már nem nagyon kapni és ideje lecserélnem. Télire szeretnék valami cross gumit, amivel aszfalton sem szakadok meg, de nedves földúton is jó. Nyárra, ill. csak aszfaltra van ahhoz való gumim, szóval inkább a földút a szempont.

Előre is köszi!

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#152079) benfolds válasza ivana (#152077) üzenetére


benfolds
őstag

nagyon meglepődnék, ha egy auchanos biciklin integrált hajtómű lenne. :DDD vagy érdemes legyen átalakítani integráltra. a hajtómű és a hajtókar nem ugyanaz. (integrált esetében persze a hajtókar része a hajtóműnek, de még ebben az esetben sem mondanám, hogy "ugyanaz")

(#152080) Fall-N válasza benfolds (#152079) üzenetére


Fall-N
veterán

Így igaz. Hagyományos felépítés az integrált előtt a monoblokk + lánckerekek + hajtókar + pedál. A legtöbb olcsó bringán még sokszor négyszögtengely van, ami nem integrált. Persze átjárhatóság van, így igaz, hogy érdemes lecserélni egy Acera integrált hajtóműre.

(#152081) Somatom válasza Fall-N (#152080) üzenetére


Somatom
veterán

Négyszögtengely? Az én kis kempingemen kerek a tengely és egy menetes végű ékkel rögzül a hajtókar. Az egyik ék elveszett. Jópár bringaboltot végigjártam, mire sikerült szereznem egy passzoló méretű éket. Tény, hogy nem mai a verda. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152082) Fall-N válasza Somatom (#152081) üzenetére


Fall-N
veterán

Az ékes hajtás az már nagyon régi. A Csepelek is azt használták, szóval a hajtás kőkorszaki. Viszont lehet bele venni monoblokkot ha nagyon tönkremegy. Nem véletlen nem tudtak adni sok helyen alkatrészt hozzá.

(#152083) Somatom válasza Fall-N (#152082) üzenetére


Somatom
veterán

Újkora óta családi "vagyon", úgyhogy biztosan tudom, hogy keveset használt(am). Hibátlanok voltak a gyári gumik. Csak, utóljára tíz éves koromban valamiért "megszereltem". Akkor veszett el az ék, meg néhány golyó. Aztán így pihent pár évtizedet. Szerencsére golyókat kaptam, egyébként meg csak szétszedtem, kipucoltam, bezsíroztam, összeraktam.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152084) Hasaggymeg válasza Fall-N (#152082) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hú mennyit ütöttük azokat a nyolcvanas évek elején-közepén mikor folyton megkotyogósodtak.Végén olyan volt mintha szegecselve lett volna,el volt lapulva a feje a sok ütéstől. :D Aztán ha ki kellett ütni,akkor már nem ment fával,így szét kellett ütni a menetes végét is kalapáccsal ami után már nem lehetett a tízes anyát rákapatni többet.Vagy így használtuk biztosítóanya nélkül,vagy cserélni kellett egy zsír újra. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#152085) TayRol


TayRol
veterán

Technikai kérdésem volna:

a jövőbeni bringán M315-ös fék lesz, amit szeretnék egy M6000-esre (vagy ami éppen ajánlott) lecserélni. Általában 100/170 centisek a szettek, ezeket kell vágni vagy nagy általánosságban ezek a hosszak kellenek ezáltal csak fel kell szerelni és kész?

A másik kérdésem pedig, hogy amit leveszek, azt áttenném egy másik bringára (a régimre, aminek kicsit rosszalkodik a fékje), de a hátsó fékcső a vázban fut. Ezt meg lehet oldani házilag - komolyabb szerszámok nélkül (ha igen, mi a trükk) - vagy vigyem inkább szakihoz?

Köszi! :)

(#152086) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Milyen eső, hol? :D Mai:

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#152087) benfolds válasza Fall-N (#152080) üzenetére


benfolds
őstag

de hogy lenne már érdemes átalakítani egy boltba járós auchanos biciklit négyszögesről integráltra? hacsak nem 120 kiló a kérdező, és nem egy domb tetején van a bolt, ahova nyeregből kiállva, izomból szokott feltekerni, akkor tök felesleges az integrált.

(#152088) Hasaggymeg válasza jjeahh (#152086) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én lassan 40 éve bringázok,de ilyen sáros még nem volt soha a kerékpárom. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#152089) Somatom válasza Hasaggymeg (#152084) üzenetére


Somatom
veterán

Vagy, volt az embernek egy végtelen türelmű, műszaki zseni nagyapja, aki képes volt az éket addig fínomreszelni, amíg teljes felületen felfeküdt, valamint gyártott menetes célszerszámot a kiütéshez.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152090) bringasisti válasza Somatom (#152089) üzenetére


bringasisti
őstag

Meneten az anyát meg kellett lazítani és úgy megkínálni

BENEFON DELTA--------N8

(#152091) Szakbarbár válasza 6030D (#152072) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Inkább csak nem vagyunk fanatikusok. Szerintem ilyen időben még a versenyzők sem mennek ki edzeni, inkább görgőznek.
2016 májusában hasonló időben kerültem meg a Balatont. Elég volt 8 órán keresztül ázni, egy életre megutáltam az esőben tekerést.
#152084) Hasaggymeg
A nagypapám bringáján nem szenvedtek az ékkel, a hegesztést választották inkább.
De egy időben hordtak nekem ékes bringákat szerelni, volt amelyikből ki kellett fúrni annyira be volt rohadva.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#152092) Hasaggymeg válasza bringasisti (#152090) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Úgy-úgy,kitekerted amíg színbe került a menet végével,majd ütötted a fa alátéttel rajta mint állat. :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#152093) Somatom válasza bringasisti (#152090) üzenetére


Somatom
veterán

De, az csak egy anya szélességű felületen feküdt a meneten. Kicsit jobban odacsaptál neki, akkor ugyanúgy szétbarmolta a menetet, ráadásul még az anya is rágyógyult.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152094) vendingo


vendingo
veterán

Üdv.

Bringás gyerekülés hány hónapos kortól használható?
Amúgy honnan és milyet érdemes venni?
Fitnesz bringán lenne.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#152095) Maximum1 válasza jjeahh (#152086) üzenetére


Maximum1
őstag

Jól lerendezted a vasat. :DDD
Nekem kisebb a minta a gumin, kevésbé lett saras, szerencsére még kiértünk az erdőből az eső előtt, már betonon kapott el, ott áztam szét.
Holnap megjön a cipőm, mehet fel az spd pedál. :)

(#152096) ivana válasza benfolds (#152079) üzenetére


ivana
Ármester

integrált esetében persze a hajtókar része a hajtóműnek, de még ebben az esetben sem mondanám, hogy "ugyanaz" Nem a hajtókar és a hajtómű bicikli esetén ugyan az, annyi, hogy egyben inkább hajtóműnek hívják, ha meg csak az egyik kar van meg akkor szokás a hajtókar elnevezést használni (balos, jobbos). Ha megnézed az összes webshopban hajtómű néven fut.

(#152083) Somatom & (#152084) Hasaggymeg Annyi a titka, hogy az éket nem szabad újra használni, legalábbis amíg nem reszeled síkba (amit csinál a fene mióta egyszer 3000Ft-ért vettem vagy 500 éket). Plusz legalább 5-6 féle ék van. Csepel, WM, szovjet, osztrák, indiai, angol, német etc.

Az a baj, hogy nagyon puha az anyag, szóval hiába próbálkozol néha anyával is elferdül a menetes rész, a felület pedig soha nem sík.

(#152087) benfolds Újonnan az a legolcsóbb, amit érdemes megvenni, ennyi. De én is inkább valami vintage montis négyszöget ajánlok e célra.

(#152094) vendingo Kb. egy évesen szokták.

[ Szerkesztve ]

(#152097) Fall-N válasza benfolds (#152087) üzenetére


Fall-N
veterán

Az jó kérdés, én is maradtam a négyszögtengelyen. Én csak reagáltam ivana felvetésére.

Az ékes hajtás nekem kimaradt, de volt USA BMX szabványú Z-tengelyes hajtásom a Cruiseren, ami kónuszos, golyóskosaras volt. Abba is inkább vettem ipari csapágyakat.

[ Szerkesztve ]

(#152098) vendingo válasza ivana (#152096) üzenetére


vendingo
veterán

Szuper, köszi. :R

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#152099) jjeahh válasza Hasaggymeg (#152088) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem olyan vészes, volt sarasabb is már :D

Maximum1: de szép bicaj, jól áll neki a dzsuva is :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#152100) Hasaggymeg válasza Somatom (#152093) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azért kellett a fa a kalapács és az anya közé,legfeljebb szétverted,de a menet kibírta.

ivana...akkor tizenéves fizetés és zsebpénz nélküli suhanc voltam,így végül görbült,majd megszakadt menetes ék maradt,anya nélkül.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.