Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#153551) Somatom válasza kenguru99 (#153550) üzenetére


Somatom
veterán

Igen. A Berguson -tól vettem és átbeszéltük a kívánságaimat. Sárvédőket is kértem rá. Így vettem át az új bringát.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#153552) xy.zsolt válasza Somatom (#153544) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ha nem is "jobb kormányosak" de a két fékváltó kar ellentétes oldalon van.
Hasaggymeg: én itt a Giant márkát látom mindenütt.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#153553) parkr válasza Tothgera30 (#153549) üzenetére


parkr
őstag

[link] itt van, de drágább. szerintem már nem nagyon forgalmazzák
itt a plus olcsóbb [link] de nem derül ki miért special offer

(#153554) samujózsi válasza xy.zsolt (#153542) üzenetére


samujózsi
tag

Valamit nem értek: te nyaralni mentél oda vagy dolgozni? :DD

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#153555) zsocy válasza samujózsi (#153554) üzenetére


zsocy
őstag

Vannak olyan szerencsések akiknek ez a kettő ugyanaz :)

(#153556) xy.zsolt válasza samujózsi (#153554) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nem dolgozni...pár évente eljövök ismerősökhöz. Máskor meg ők hozzám

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#153557) gabro0 válasza Tothgera30 (#153549) üzenetére


gabro0
őstag

Van különösebb oka, hogy a simát nézted? Ha jól emlékszem csak a procija gyorsabb a Plus-nak.

[ Szerkesztve ]

(#153558) Hasaggymeg válasza xy.zsolt (#153552) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Arra tippeltem volna...meg esetleg a Specire,talán Trekre. Nem véletlenül a legnagyobb kerékpárgyártó,noha kis hazánkban nincs igazán elterjedve.

(#153555) zsocy...idegenvezető? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#153559) samujózsi válasza xy.zsolt (#153556) üzenetére


samujózsi
tag

Ufff... bocs, én azt hittem, végleg kiköltöztél... :B

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#153560) nexus6


nexus6
aktív tag

még mindig a bringám váltórendszer átépítésén gondolkodom, és a tesóm elültette a fülembe a bogarat, hogy legyen 1 tányéros a rendszer. néztem egy ilyet a kompatibilis lista alapján (alapvetően országúti tekerés minimális földúttal, amolyan gravelszerűen, és egyenes kormányom van egy fitnesz vázon, a fék rendszert hagynám):
Váltókar: shimano SL-RS700 (11)
Hátsó váltó: Shimano RD-RX810 (11-34T)
Fogas: Shimano CS-HG-700-11
Lánc: Shimnao CN-HG-701-11
Hátsóagy: Shimano FH-RS505 (old 135mm)
Hajtómű: 42 vagy 46 fogast nézek
Vagy jobban járnék egy sram rival 1 szettel?
persze még mindig nézem a shimano 105 R7000-et is, ami most elég jó áron össze lehetne szedni németországból.

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#153561) nyikszi


nyikszi
őstag

Sziasztok! Szeretnék venni vonóhorogra szerelhető kerékpártartót és az biztos, hogy Thule lesz. A Thule Velocompact 927-et néztem ki. Olvasgatva a hozzászólásokat, az tűnt fel, hogy állítva nem lehet tárolni vagyis én azon az oldalán szeretném tárolni, ami az autó felé néz. Igaz ez? Mert a következő, ami kis helyigényű az easyfold, de az már rettentő drága :(

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#153562) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok.
Városi bringázásnál szerintetek mik az alapvető aktív védelmet ellátó felszerelések? Télen szükséges térdmelegítőt?
Tudnátok ajánlani egy olcsó, könnyű, ruha alá vehető térdvédőt amiből van kisebb méret is?

[ Szerkesztve ]

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#153563) cdl válasza nyikszi (#153561) üzenetére


cdl
senior tag

Falon nem tudnád tárolni? Én úgy csinálom, ha kell, teszek fel képet

(#153564) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Napi karika, téli nadrágban lefőtt a kipufogóm. Kár, hogy a hó is teljesen elolvadt :(

Amúgy nem is értem, miért olyan kihalt a strava mostanság? :F

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#153565) 6030D válasza jjeahh (#153564) üzenetére


6030D
Ármester

Mindenki titokban edz! ;] Én ma kint megyek, kipróbálom az új szerzeményem. Este beszámolok arról is, hogy milyen egy 12 éves alkatrész egy 3 éves bringán. :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#153566) jjeahh válasza 6030D (#153565) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na, este van, mesélj, láttunk itt már gumicsirkét, tűzoltópalackot, te mit eszkabáltál a bringára? :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#153567) Hasaggymeg válasza jjeahh (#153564) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Muszály lesz sztrávázzak,hogy életben tartsam? ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#153568) jjeahh válasza Hasaggymeg (#153567) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Gyere, hárman leszünk az egész "közösségi médeában", te, én és xy.zsolt :D . Gondolom március-áprilisig ilyen kihalt marad :F

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#153569) Ironizer


Ironizer
tag

Hú de utálom a sarat, meg amikor épp csak +1-2 fok van. Ahhoz elég, hogy kurva hideg legyen, cserébe kienged a talaj. Olyat taknyoltam miatta, mint a picsa. Lejtő, laza talaj (itt most sár), oldalirányba is lejtő út (nem kanyarban), ez a tuti recept a buktára. Ha nem tartasz ellen, akkor a vízmosásban végzed, és amiatt taknyolsz, ha meg ellentartasz, akkor azért, nem lehet nyerni. :D Ami még bosszantóbb, hogy amúgy egy erdőben önmagától nem is lenne sár, csak a munkagépekkel kijárják az utat, és azért van. Persze értem én, hogy vhogy dolgozniuk kell, de most épp láttam egy ránézésre nem erdész terepjáróst is, ott dagasztotta a sarat, na az olyannak a kurva anyját, direkt a sárra jönnek ezek a köcsögök, ezt élvezik, illegálisan, a természetvédelmi területen.

(#153570) 6030D


6030D
Ármester

Ezt
1 óra tekerésnél príma, ha nem lesz nagy dzsuva hétvégén, akkor kiderül hosszú távon is barátok leszünk-e.
Bringás kép nincs, mert sötét van, de oldalról olyan, mint az intimbetét. :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#153571) twine


twine
addikt

Urak, vállalom,hogy retard vagyok, de nem jutok előre,a computert pedig szeretném úgy felszerelni,hogy pontosan mérjen...
Tengelytol mérve, honnan tudom milyen távolságra kell raknom az érzékelőt a villán?(illetve a "pöcköt" a küllőre?) 27,5" kerekrol van szó...
Nemjövök rá a használati utasitasbol :O
Segítsetek légyszi.... :B

[ Szerkesztve ]

(#153572) rétisün válasza twine (#153571) üzenetére


rétisün
veterán

tök mindegy, mert a kerékfordulat alapján számol, az meg ugyanannyi, akárhol van a mágnes és az érzékelő.
fontosabb az egy fordulat alatt megtett út értékét pontosan beállítani.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#153573) jjeahh válasza 6030D (#153570) üzenetére


jjeahh
nagyúr

De király, honnan buheráltad? Úgy rémlett, hogy az enyém is 200 gramm alatt van, de rosszul emlékeztem, 224g :D . Mondjuk a WTB Volt Comp után így is előrelépés volt, az 316g.
Amúgy ez a Prime TI Sprint nekem az első nyergem, ami nem akar kopni és kifényesedni, nagyon ellenálló a felülete.

Ironizer: mit csinál arrafelé az erdőkben annyi munkagép? Már sokszor írták mások is, de nem értem, felénk nagyon ritkán cseszik szét az erdei utakat.

twine: mindegy, a lényeg csak annyi, hogy úgy rakd fel, hogy a szenzor közel legyen a mágneshez és érzékelje minden kerékfordulatnál.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#153574) twine válasza jjeahh (#153573) üzenetére


twine
addikt

Köszönöm mindenkinek :R
rétisün:
"fontosabb az egy fordulat alatt megtett út értékét pontosan beállítani."
Sygma bc 16.16-rol van szó,,ez egy egyszerű cucc...gondolom ennél megtett út értékének beállítása kimerül a kerékméret beállításában...
Akkor elvileg meg is vagyok...
Köszönöm nektek :R

(#153575) ZolkoW válasza jjeahh (#153566) üzenetére


ZolkoW
őstag

juteszembe, nektek fotóztam, asszem lidl:
(nem tudom, hány gramm, 999 Ft, és álló formátum :D)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#153576) samujózsi válasza twine (#153574) üzenetére


samujózsi
tag

Igen, csak nagyon nem mindegy, mennyire kemény a gumi, mikor tekersz.
Nekem +/- 10% körüli eltérésem volt montin a kemény és a viszonylag puha gumival tekerés között. :)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#153577) cdl válasza 6030D (#153570) üzenetére


cdl
senior tag

Mondom, hogy a legjobb. :)
Az enyém flow, meg kicsit újabb és nagyon szeretem.

(#153578) Ironizer válasza jjeahh (#153573) üzenetére


Ironizer
tag

Termelik ki a fát.

(#153579) robee19 válasza cdl (#153577) üzenetére


robee19
tag

Én is szemezgettem egy flow-al az egyik adok-veszek én, de látatlanban nem mertrtem megvenni, mivel még sosem ültem ilyenen.

Twine: nem hiszem, hogy annyival kimerülne. Még a 3000 Ft-os Aldis órában is meg lehetett adni mm-ben a kerületet.

(#153580) 6030D válasza jjeahh (#153573) üzenetére


6030D
Ármester

A kedvenc szerelőmnek volt kettő. Először a 135 g-ost akartam elhozni, ha már lúd, legyen kövér.... izé, minél soványabb... illetve annyiban különböznek, hogy ennek a közepén van egy kis tömés még, ami egy kis dudor. Attól féltem, hogy ez majd barack a seggemben érzés lesz, ezért lebeszéltük, hogy a kicsi kell. Itt látszik a púp.
Erre kiderült, hogy rosszul emlékezett, és annak meg nincs a helyén a pálcája... marad a 180 g.
Közben felkerült az apróra egy ütött kopott 135 g egy marék szotyi áráért, ami ugyan ronda, de arra jó, hogy megnézzem, milyen érzés. Illetve amióta nyáron egy csapattársam mutatta, hogy ebből a legnagyobb királyság az, ha leszeded a bőrt, és csak a karbonlap marad (mivel az rugózik), azóta ez a véglet is érdekel, és erre tökéletes egy ilyen rossz állapotú. Ja, megnyúzva 110 g. ;] Sajnos a hirdetett nyereg ferde, de az eladó teljesen korrekten leírta nekem, viszont nem lett olyan nyergem.
Előtte a Prologó 302 g volt.
Nyeregcsövet is mértem, az 292 g (Specialized Zertz 27,2x400), abból nem lesz olcsó érdemben (<200) jobbat találni.

cdl: szerintem olyan van az egyik ismerősömnek. Az aminek a hátsó felénél van a "nyíl" alakú átlátszó zselé?

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#153581) jjeahh válasza Ironizer (#153578) üzenetére


jjeahh
nagyúr

No de állandóan? Ha egy helyen kitermelik, majd újraültetik, ott jó sokáig nem lesz amit újra kitermelni, szal ha egyszer elvégezték a munkát, nem tom mit keresnek még ott. Bár gondolom nem ilyen egyszerű a dolog, felénk valahogy mégsem teszik tönkre sehol az erdei utakat, sőt, munkagépet is nagyon ritkán látok :F .
Lett amúgy valami baj? Sérültél az eséstől? Bringa egyben van? :)

6030D: nabaszus, rá is kerestem, hogy a nyeregcsövem mennyit nyom, 308g és 31.6x400mm, ezek szerint nem olyan nehéz (?). Ez az SLR széria mind ilyen könnyű amúgy? Most fölösleges nyerget vennem, de azért utánnanézek én is ennek, jó az ilyesmiről tudni, előbb utóbb minden tönkremegy vagy cserés lesz :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#153582) nyikszi válasza cdl (#153563) üzenetére


nyikszi
őstag

Azt megköszönöm ha küldesz képet, akár privátban is jöhet. Társasházban lakunk és kikönyörögtünk egy kis ficakot, szóval nem sok hely van, ezért lenne jó valami tárolási megoldás. Összecsukott állapotban lehet feltenni falra? Az talán megoldható, majd le kell menjek megnézzem hogy van az ablak, mert egyik helyen csap van, a másik oldalon meg a társasház kamerarendszere, harmadik oldalon az ajtó, szóval marad az ablak felőli fal, de szerintem van ott annyi hely.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#153583) cdl válasza 6030D (#153580) üzenetére


cdl
senior tag

Ez az. Bár ez monolinkes, nagy különbség nem lehet.
nyikszi, holnap csinálok.

[ Szerkesztve ]

(#153584) 6030D válasza jjeahh (#153581) üzenetére


6030D
Ármester

Nézz utána, van már SLR-ből is ezer féle, össze vissza grammsúllyal. De a minősége biztos mindegyiknek kiváló.
Tessék, nyeregcső, majdnem annyiba kerül, mint egy dropper. :D

cdl: basszus, tudtam, hogy a 135 g-os kellett volna nekem. :W :DDD :R

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#153585) cdl válasza 6030D (#153584) üzenetére


cdl
senior tag

Ugyan már, pár gramm.
Az Én rendszeremet kokainnal tömhették ki, legalábbis az akkori árát elnézve: [link]
Ezért is halhatott ki.
Nagyon jó, de a nyerget Franciaországban találtam legközelebb(ebay)

(#153586) 6030D válasza cdl (#153585) üzenetére


6030D
Ármester

Azért 200 g alatt még mindig 60e Ft a minimum, amit el kell költened náluk. [link]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#153587) ZolkoW válasza jjeahh (#153581) üzenetére


ZolkoW
őstag

Ha bátor lennék, ilyesmit néznék, ez a rendszer úgy is kihozható könnyűre, hogy nem kell hozzá űrtechnika: [link] Nekem kicsit biztonságibb játékos van, 250g körül (szégyen, de nem emlékszem), abban több az alu akatrész, és vaskosabbak is, de persze kínai :)

megnéztem, 247g-ot írtam fel (:
/31,6-400/

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#153588) cdl válasza 6030D (#153586) üzenetére


cdl
senior tag

Ezek az árak teljesen irreálisak számomra.
Bár akik 1-2 millióért vesznek bringát, 500-ért karbon felnit, azoknak pont beleférhet.

(#153589) Hasaggymeg válasza twine (#153571) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Öreg hiba,sokan belefutnak. ;]

Grammbuzulás...csoda,hogy nehezen mászok ilyenekkel?! [link] ...és akkor még ~750 grammos nélkülözhetetlen nyeregtáskám mellett még ez is eltörpül. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#153590) Ironizer válasza jjeahh (#153581) üzenetére


Ironizer
tag

Persze nem állandóan egy helyen vannak, de valahol szinte mindig vágnak fát. És nyilván el kell jutni vhogy a különböző helyekre, szóval a főbb útvonalakon járnak akkor is, ha máshol vágnak, szóval azok mindig ki vannak jobban járva.

Nem sérült az egómon kívül semmi, nem volt (már) nagy a sebesség, láttam, hogy az egy gázosabb rész lesz. Óvatos duhaj vagyok, nagyon figyelek, és eddig még mindig megúsztam sérülés nélkül, de azért most már nagyon kéne egy sisak.

(#153591) 6030D válasza Hasaggymeg (#153589) üzenetére


6030D
Ármester

Nana, csak idő kérdése és elkap téged is. Pulzust már mérsz, versenyzel, lassan jön a tubeless, Strava és nincs megállás. :DD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#153592) Fall-N válasza jjeahh (#153573) üzenetére


Fall-N
veterán

Csemetekert és fakivágás ami miatt mennek folyamatosan. A csemetekertbe mennek a földfúrós traktorok, amibe ültetve lesznek a facsemeték. A régi vágásérett kertbe meg értelemszerűen a fakitermelők. Az ágfát is persze gyűjtik közben. Tényleg szétcseszik a földutakat. Főleg itt félénk rossz az agyag miatt. Ha kiszárad nyáron akkor még kemény és rögös lesz.

Ahogy írták egész évben megy a kitermelés. Az ültetés csak márciustól nyár elejéig. Utána nem verne gyökeret a csemete. Nyáron meg a csemeték gondozása folyik. Egész évben van mit csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#153593) Somatom válasza cdl (#153588) üzenetére


Somatom
veterán

Gondolkodtam is, hogy a 24 kilós bringámra veszek egy ilyen 200 grammos nyerget. :D

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#153594) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

ma "idegenvezettem" egy magyar srácnak aki csak tegnap érkezett. Először jártam úgy hogy bekapcsolva felejtettem a computert este töltés után, így frankón le is merült reggelre....ezért ma nem volt strava-zás...de túléltem :D Azért lőttem pár képet...pl ezt a "két paripás" télapó szánt :) plusz egy gekkot füleltem le bent a házunkban :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#153595) Hasaggymeg válasza Somatom (#153593) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...és micsoda különbség lenne! ;] Erről az a vicc jut eszembe,mikor az van kifüggesztve a zsinagóga bejáratára,hogy "Fedetlen fővel belépni ugyanolyan bűn mint felebarátod feleségével hálni"...aztán egyszer valaki ráírja filccel,hogy "Én mindkettőt megtettem,de mmmicsoda különbség!" :DDD

(#153594) xy.zsolt...szürreális szánkót látni ott,ahol hó még sosem volt. :) ...amúgy meg a gekkó semlegesíti a pókokat. ;)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#153596) jjeahh válasza 6030D (#153591) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hasaggymeg méri a pulzusát? Hol lehet megnézni? Linket! :DD

Ironizer: Sisakot viszonylag olcsón is meg lehet úszni és ha terepezel, meg nem ódzkodsz tőle, nagyon ajánlom, hogy minél hamarabb szerezd be, úgy egy évig az elején nekem sem volt és ma már alig hiszem el, hogy túléltem :DDD . Pedig én is óvatos vagyok.

Fall-N: elég sz*r lehet így terepezni, bár gondolom akkor van a legnagyobb gond, ha sár van. Egyszer ha eljutok felétek bringával, mindenképp kipróbálnám a montizást ott is, sok szempontból kíváncsi vagyok milyen körülmények között, milyen tájon tekernek a topiklakók :B .
Itt is szokott gond lenni amúgy az erdei utakkal, de másféle, felénk le szokták őket szórni zúzott kővel, hogy ne legyen sár és amíg le nem taposódik addig nagyon csúszik, főleg kanyarokban, vagy ha fékezni kell.

ZolkoW: nem vagyok bátor :D . Kormányt, stucnit, vázat, kereket, pedált, nyeregcsövet nem mernék kínait venni, viszont tartozékokból, mint pl. lámpák szinte csak azt veszek.

xy.zsolt: a srác nyitott első gyorszárral bringázik? Extrém :D ;]

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#153597) Hasaggymeg válasza jjeahh (#153596) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem lehet,ezt csak én és Hippokratészre felesküdött az orvosom láthatja! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#153598) Hasaggymeg válasza 6030D (#153591) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Belevisztek minden rosszba. :DDD Amúgy tegnap azt hittem eljött a kerékcsere ideje,mert hazafele beakadhatott a fekvő kalapács és folyton vitte magával a sort szabadonfutás helyett,ki-ki feszítve a váltó kanalat a maximumig.Érdekes hangja volt ...aztán otthon meghallgattam és még mindig működik 4-ből a 3,így marad még pár 100 km-t,amíg csereéretté válik a lánc és sor,akkor majd megy a kerék is a levesbe...vagy Erdélybe. Ja,és minap újra felhozta a tányér a láncot! Bár már életciklusa 80%-ánál lehet a lánc,a hajtómű meg csak valahol 20%-ánál,így nincs magyarázat erre a jelenségre. Egy ideje azt gyanítom,hogy a láncvonal/villa kialakítás és az XT váltókanál rugó veleszületett gyengesége körül lehet a kutya elásva. Egy valószínű,éspedig,hogy egy gyűrűvel hamarosan kijjebb helyezem a láncvonalat,megnövelve itt a távolságot a nagy tányér és a láncvilla között,ezzel megakadályozva a lánc felhozatala utáni beszorulást, és a majdani váltócsere előtt megpróbálok a kanálrugón poénból egy további kört feszíteni,ha egyáltalán kibírja törés nélkül,mert egy erős váltókanál biztos letépné a láncot az esetleges chainsucking lánckerékről.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#153599) jjeahh válasza Hasaggymeg (#153598) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Fura dolgok történnek mostanság, újabban nálam is elkezdett kattogni a hajtás, amikor 11, vagy 13T-re váltok hátul és olyan, mintha folyamatosan ugrálna a lánc körbe-körbe a kis lánckerekeken, szal mintha nem tudna ráharapni a fogakra :F . Egyelőre csak feltételezem ezt, mert csak akkor produkálja, ha rajta ülök a bringán, ergo nem tudom megnézni menet közben, hogy mi a probléma.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#153600) Hasaggymeg válasza jjeahh (#153599) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A kicsik a legérzékenyebbek a lánckopásra is,és mivel azokra általában ritkán váltunk,és a leváltás legtöbbször rugóerővel történik (kivétel a ritka fordított húzású váltó) ,gyakran gondolkodik a váltó mielőtt egy hónapban egyszer lepakolná rájuk.Az 1x váltásnál ritkább az ilyen gond,mivel ott gyakran teszik arra a bringások,hisz még az is kevés egy aszfaltos ereszkedőnél,de 2-3 tányérral elől bizony ritkán megy a 9,10,vagy éppen 11-es sebességre hátul.Időnként ejtsd vissza azokra is "ne felejtse" el a rugó,hogy néha bizony oda is le kell húznia a láncot.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.