Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#153201) Bicskás válasza Bicskás (#153155) üzenetére


Bicskás
tag

Alulról felfelé lepattintható a lámpaburkolat az elemcseréhez, ha esetleg valakit érdekelne. :)

(#153202) 6030D válasza Hasaggymeg (#153191) üzenetére


6030D
Ármester

El kell indulni, mielőtt felkel. ;)

Amúgy meg: "aki mást mond az sminkeli magát". Vagy suta és nem érzi. :DDD

TayRol: szerintem 9900.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#153203) TayRol válasza 6030D (#153202) üzenetére


TayRol
veterán

8990. :) (hogy mikori, ne kérdezd)

[ Szerkesztve ]

(#153204) 6030D válasza TayRol (#153203) üzenetére


6030D
Ármester

Döntetlen :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#153205) Hasaggymeg válasza jjeahh (#153197) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A Fenevad száma...mindig tudtam valami nem kóser azzal a szakállal,a dzsíró cipőt is a pata nyomhatta szét! :DDD

(#153202) 6030D...ha ébresztem,semmi,de ha el próbálok sunnyogni az ágyból... :U Tegnap alulmaradtam,ennyi! :DDD (Mától meg agyalhatok hova,mikor és hogyan ebben az első vizes hóban. :F )

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#153206) itouchfan válasza jjeahh (#153185) üzenetére


itouchfan
senior tag

Brutáljó ez a kép! :R :R ha lehet beraknám teló háttérképnek egy kicsit :B


Tegnap sétáltam a buszmegállóba és azon filóztam, hogy látom Straván a csoportban, hogy ki miket megy, ilyen időben... én meg a 10 perc séta alatt kockára fagyok :U biztos velem van a baj, meg nincs is megfelelő öltözetem de egyszerűen már nem érzem komfortosan magam, úgyhogy marad a görgő+kondi+futás. Futás még megy kint, pl szombat reggel is ment egy bő óra 0-1fokban, de a bringa az nem. :B

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#153207) 6030D válasza Hasaggymeg (#153205) üzenetére


6030D
Ármester

Ilyen időben outizni kell. :DD

itouchfan: ha bemelegszel, és nem állsz meg, akkor jó. Tegnap indulásnál lefagyott az ujjam a Deca 500-as kesztyűben, utána meg teljesen komfortos lett. Ki kell tapasztalni, hogy neked mi a megfelelő ruha (ez a harmadik telem, amikor hosszabbakat megyek kint). Defektet nem szabad kapni, akkor megfagysz.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#153208) jjeahh válasza 6030D (#153207) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha már btwin 500, tegnap nem volt olyan jó ötlet -6 fokban ezt felvenni, szerencsére volt nálam más is. Én is úgy tapasztaltam, hogy ha megvan a 140bpm és nem állsz meg, akkor nincs gond, csak a lábam, kezem, fejem és a nyakam kell különösebben védeni. Viszont a hosszú egybefüggő emelkedő, aztán megizzadva hosszú lejtő ilyenkor kínos tud lenni, érdemes inkább síkon tekerni, vagy dimbes-dombos helyen, ahol az emelkedők-ereszkedők váltogatják egymást.

itouchfan & (#153190) trialboj: köszi! Fura, de én nem látok bele semmi extrát ebbe a képbe, tegnap a legkevésbé havas hegyet fogtam ki, ráadásul aszfalton és csak a szokásos kormányos mobiltelóval lőtt fotó. Ehhez képest fb-instán is elég szépen lájkolgatják.
szerk: PH kicsit letömöríti, ha kell mobilra és elég a 2048x felbontás, itt van full "minőségben", használd egészséggel :B .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#153209) Ironizer válasza 6030D (#153207) üzenetére


Ironizer
tag

Meg lejtőn se szabad menni, mindig csak emelkedőnek. :D A hidegben ez a legutálatosabb, hogy vagy emelkedőre, vagy lejtőre öltözöl, a kettő együtt nem megy, ezért mindig öltözni/vetkőzni kell menet közben.

(#153210) Hasaggymeg válasza itouchfan (#153206) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Pörgetni kell mint állat,attól bemelegedsz anélkül,hogy a sebesség miatti menetszéltől szenvednél.

6030D...talán az országút a legrosszabb most,a felsózott latyakra csak ráadás a csúszkáló autók és a műfajra jellemző menetszél. :F

(#153209) Ironizer...tavaszig egyre csak fel,szépen beosztva a legmagasabbik hegyig,aztán tavasszal a hóolvadással leereszkedsz te is. ;]

(#153208) jjeahh...szerintem is a terepes hulahoppozás a legjobb ilyenkor,mire kimelegednél már ereszkedsz,majd ahogy fázni kezdesz újra mászol.Olyan hely kell ahol te válogathatod mikor melyik következik,úgy talán kibekkelheted a szétfagyást. Én ilyenkor is sz@rráizzadok,de nem állok meg csak otthon,így elviselhető.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#153211) Toobee válasza jjeahh (#153174) üzenetére


Toobee
veterán

Tudnál ajánlani? Vékony is jöhet, lehet megpróbálkoznék két réteggel.

https://barbieripnk.hu/

(#153212) jjeahh válasza Toobee (#153211) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Egyelőre nem tudok mit írni róla, mert nem sikerült letesztelni rendesen, felfele bőven elég volt egy hipora betétes kesztyűvel, síkon -4 fokban szintén, de hosszú 15-20km lejtőn -6 fokban a merinóval is szétfagyott a kezem. Persze irreális elvárni, hogy ilyen hidegben hosszú lejtőn is jó legyen, valszeg olyan kesztyű nem létezik, amiben nem fagyott volna meg, az egész testem egy darab jégtömbbé dermedt, pedig a thermo nadrág, thermo sapka, csősál és 4 réteg felső síkon még túl sok is, ahogy leértem a hegyről, le kellett vetkőznöm. Valszeg holnap megyek egy sík kört, akkor többet tudok mondani róla... de a tartóssággáról majd csak tavasszal tudok nyilatkozni :D . Ilyenem van amúgy, nagyon-nagyon vékony.

Szerencsém, hogy bármilyen hideg van, sosem hagyom abba a tekerést, túrázást, futást, így az immunrendszerem eléggé edzett, ha nem lennék szokva, valszeg a tegnapi miatt most brutál lebetegedtem volna :K .

szerk: amúgy a sok kísérletezéssel rájöttem pár dologra
- a több vékony réteg mindíg jobb, mint a kevés vastag
- a rétegek között legyen hely, szal a felső réteg nem árt ha 1-2 számmal nagyobb a méretednél
- a legfelső réteg ruházat sosem árt, ha szél-vízálló

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#153213) ZolkoW válasza Tothgera30 (#153158) üzenetére


ZolkoW
őstag

Nekem kell minden jogosulatlan előny a felfeléken!
Ugyanezt mondhatom a merevvillára is (550g).

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#153214) f4lcon válasza jjeahh (#153212) üzenetére


f4lcon
őstag

nem szeretem a Dekát, mert általában sz.rt árulnak, de van egy olyan termék, ami bevált nálam: az "alákesztyű" vagy ahogy ők hívják "alsókesztyű" selyemből.
gyakorlatilag bármilyen nyári kesztyű alá is fel lehet venni (azaz 5 fokban sem para) de igazán a téliek alatt funkcionál nagyon jól

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#153215) SOAD19 válasza jjeahh (#153212) üzenetére


SOAD19
addikt

Egy hülye kérdést megengedsz?! Arrafelé állítólag eléggé elszaporodtak a macik. Van valami eszközöd, egy medvével történő találkozás esetére? Vagy, csak próbáltok, zajt kelteni időnként, hogy kisebb esélye legyen egy véletlen összefutásnak, amiből a gond szokott lenni?
Tavaly, tavalyelőtt gondolkoztam, hogy Debrecenből letekerek ide, ahol volt barátnőméknek volt nyaralójuk. De, nem sikerült senkit beszervezni, egyedül meg f*stam nekivágni ekkora távnak (meg, csak jobb lett volna egy társ alapból is), főleg, hogy főúton is kellett volna menni egy darabon.

(#153216) csipesz2020


csipesz2020
tag

Hello!
Tudnátok segíteni?
Egy csepel woodlands crmo 29er váz "M" méretben használható lenne 185cm magassággal?
Nem nagyon találni ilyen vázat és ha még belefér (nyereg+kormány játékkal) akkor lecsapnék rá. :B

I am a ninja...shhh!>:O now i have to kill you.

(#153217) trialboj válasza Toobee (#153211) üzenetére


trialboj
őstag

Én ilyet vettem, de még nem jött meg: [link] , azért tetszik, mert állításuk szerint magában is lehet hordani, pl munkába járni, v ha nem vagy kint sokat, picit szél és vízálló, mind jól hangzik, de nem tudom mennyire vékony.
Viszont ahogy olvasom, milyen szitukban, és ruházatban teker jjeahh, az én tetszjeim amiben max 0 fokig merészkedek el, lepkefingnak sem jók, mert ő az aki kimaxolja a határokat.

Ha megjön, majd lövök róla egy képen, milyen a valós mérete, és hogy befér-e egy téli kesztyű alám, ami eddig passzentosan kényelmes volt.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#153218) Tothgera30 válasza csipesz2020 (#153216) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Elméletileg pont az lenne megfelelő (608/460mm), egy 400mm+-os nyeregcsövet és 720-740mm-es kormányt szúrnék bele. Azért titkon remélem hogy SS lesz és full rigid, épp azt építgetek most én is, csak egy Kona Unit vázra. Szénszálas mellé kell valami, amitől érzem hogy élek.


"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#153219) robee19 válasza 6030D (#153207) üzenetére


robee19
tag

Azt tapasztalom, hogy nekem a dekás téli polgár sál is kevés. Vagy csak véletlen egybeesés, de sikerült benyelnem egy torokgyulladást.

(#153220) jjeahh válasza f4lcon (#153214) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Vajon ez jobb, mint a merino? Mert az is erre való.

SOAD19: ordítunk, beszélgetünk, zajt csapunk. Medvével eddig nem volt gondunk, pásztorkutyákkal viszont annál több.
Az utad kb 160km/1500m lenne, ez szerintem montival is bevállalható egy nap alatt, de ilyen távra tényleg nem árt egy társ.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#153221) Hasaggymeg válasza 6030D (#153207) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Éppen azon agyalok,hogy bár cipelem mindig a gumit és foltkészletet,ha nincs egy meleg hely ahova behúzódhatok,hiába van nálam minden,nem tudom kicserélni. :( Szerencsére a defekt is talán ritkább télen.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#153222) csipesz2020 válasza Tothgera30 (#153218) üzenetére


csipesz2020
tag

Köszi a megerősítést. :R
Ha sikerül megszerezni, akkor se lesz kész még egy darabig sajna. Én valami gyöngyház lilát szeretnék a váznak, van festő ismerős :DDD de ez még a jövő zenéje.

I am a ninja...shhh!>:O now i have to kill you.

(#153223) Hasaggymeg válasza csipesz2020 (#153216) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezek szerint aligha.
Még az L-nek is a felső 6árára esel,de nem is nyereg/kormányszárral kell megfelelővé tenni egy kerékpárt,első körben jó méretet kellene vásárolni. :)
Szer.:vagy az alunál annyival más lenne a CroMo váz geója? :F Enyém 620-as felső csővel rendelkezik és cseppet sem nagy 187 cm-emhez ~10cm-es kormányszárral.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#153224) csipesz2020 válasza Hasaggymeg (#153223) üzenetére


csipesz2020
tag

Igen, ezt a táblázatot néztem az összefoglalóban, de nemtudom hogy cm-re hogy adja ki a felső cső hossz stb.
Tothgera30 leírta hogy ezekkel a méretekkel jó lesz.608/460mm
Szivesen fogadok tanácsolat! :R

I am a ninja...shhh!>:O now i have to kill you.

(#153225) Tothgera30 válasza csipesz2020 (#153222) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Biztosan nem fújnám, így elég sok pénzmagot rá lehet költeni egy viszonylag korrekt árban lévő acél vázra, bár ahogy érzed.

#153223 Hasaggymeg: Ha megnézed a Csepel Woodlands Expert Cr-Mo vázakat, tisztán látható hogy három méretben készült, és ami ettől nagyobb, az 510/630mm, ami szerintem inkább 190cm fölött érdemes választás.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#153226) SOAD19 válasza jjeahh (#153220) üzenetére


SOAD19
addikt

Igen, kóborkutyákkal, vagy ahogy írod akár pásztorkutyákkal is lehet gond. Régebben láttam, ezt a videót. Kemény szitu, és mi lett volna, ha nem jön elő a két gazda... [link] Ilyen esetre, lehet jól jött volna neki egy paprika spray. Maci ellen egy kézi gázkürtre gondoltam, hogy adott esetben végső megoldásként talán jó lehet elijeszteni + a szemébe elemlámpával világítani. Az más kérdés, hogy adott esetben lenne-e az embernek ideje mindezekre. :D
"Az utad kb 160km/1500m lenne, ez szerintem montival is bevállalható egy nap alatt"
Jó vicc! Ne magadból indulj ki. :D Kocabringás vagyok, csak városi közlekedésre használom a bicajt, nagy ritkán lekerek keresztanyámékhoz a szomszédos településére, de az is csak 13 km-re van, ill. talán évente egyszer Nagyvárad (kb 70 km ez nekem kb 4 óra egy-két pihenővel), vagy valamerre máshova. Pedig lenne rá igény, csak nincs kivel. Emlékszem, mikor először tekertem le Váradra, megálltam félúton (30-35 km környékén enni, pihenni egyet vagy negyed órára. Még bedurrant a combom, rossz volt újra nekidurálni magam a hátralévő távnak). Mikor megérkeztem, utána még a séta se esett túl jól... Igaz, kis pihenés után, általában el szoktam menni szétnézni a városban kb. 10-15 km-t. Jó, az is hozzá tartozik, hogy a hátitáskám ilyenkor szokott nyomni vagy 6-7 kilót. De ettől függetlenül is kijelenthető, hogy az állóképességem nem túl acélos, és ezen az se segít sokat, hogy cross bicajom van nem monti. :)

[ Szerkesztve ]

(#153227) Hasaggymeg válasza SOAD19 (#153226) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Halomra kellene lőne az összes korcsot,majd rendesen pofán vágni azt a 2 suttyó parasztot...még nekik áll feljebb...pfff. :(( Ha tényleg rendőr igazán visszamehetne,ezúttal csőre töltött pisztollyal. :U Halomra b@sszák ott egymást a kutyák,a gyökér juhászok meg hagyják őket szaporodni mint a nyulakat amíg tényleg halálra marnak valakit és akkor a törvényhozók majd hüledeznek,hogyan történhetett ilyen és elkezdenek tenni is valamit ez ügyben. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#153228) samujózsi válasza Hasaggymeg (#153227) üzenetére


samujózsi
tag

Nem értesz a kutyákhoz, ugye?
Ezek simán békén hagyták volna a biciklist, ha ordibálás helyett simán átteker köztük.
Sokkal ijesztőbbnek látszik a helyzet, mint amilyen valójában volt.
Ezek nem őrizték a területet, csak ugattak. Nem volt bennük támadási szándék. Szerintem.
Tegnap egy kis biewer yorki majdnem megharapott, mikor a figyelmeztetés ellenére az orra alá dugtam a kesztyűmet. :DD
Na, az tényleg harapni próbált.
Igaz, ő rettegett, nem agresszív volt.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#153229) jjeahh válasza SOAD19 (#153226) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kb mintha magamat látnám a bicajon, már megszámlálatatlanul sokszor jártam pont így, legutóbb ennyire agresszíven itt támadtak meg, de azóta is túléltem 3-4 kisebb támadást... és ez csak november :((( . Szal furcsának tartom, hogy felénk napi 3-4 hír a medvékről szól, pedig a legnagyobb gond a pásztorkutyákkal van és nem csak terepen, hanem aszfalton is támadnak.
Cross bicajjal is lehet állóképességet fejleszteni szerintem, már az is sokat segít, ha többet tekersz, ha megfigyeled az ilyen aszfaltos bikepackingos turisták, mint cobranco is hasonló bicajokkal tekernek sokezer km-t :) . De társ nélkül én sem vállalnék be egy ilyen 160km túrát.

samujózsi: amikor egy tucatnyi medve méretű eb habzó szájjal körbevesz, te megőriznéd a hidegvéred? Mert én olyankor majd' magam alá pakolok :(( . De már alapból egyszerűen meg sem kéne támadjanak senkit, ha a pásztorok normálisabbak lennének és a törvények szigorúbbak, kevesebb ilyen fordulna elő.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#153230) SOAD19 válasza jjeahh (#153229) üzenetére


SOAD19
addikt

A medvetámadásnak nagyobb a hírértéke, hasonló ez a cápatámadásokhoz. Abból is nagyon kevés eset van, de ha van, akkor nagyot szól a médiában.
Ige, elismertem, hogy nem a bicajjal van a gond, hanem az állóképességgel. Pedig a közelmúltig napi 12 km-t tekertem minden nap (melóba oda-vissza 6-6 km), de ez láthatóan nem sokra elég.

(#153231) ZolkoW válasza Tothgera30 (#153218) üzenetére


ZolkoW
őstag

Ahogy magamat ismerem, még idén leadok egy rendelést Shimi kompatibilis kazettatestre, és akkor fel tudom tenni a SS lánckereket :)
És egyetértek, legalábbis ha a saját méreteimből indulok ki (180cm -> 605mm vízszintes felsőcső, 100-as stucnival), akkor jó lesz az a váz neki.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#153232) samujózsi válasza jjeahh (#153229) üzenetére


samujózsi
tag

Hát ennyihez még nem volt szerencsém, de amilyen "kutyabuzi" vagyok, szerintem megállnék játszani velük. ;)
Amíg csak ugat, nem azt látom, hogy támadni próbál... meglepően aranyossá tudnak válni az ilyen "vadállatok", ha azt látják, hogy barátkozni próbál velük az ember.
Félre ne érts, nem a területet/nyájat/stb őrző munkakutyákról beszélek, azok azért más kategória. Kimondottan a videón látható falkára vonatkozott amit írtam. Látszik a testbeszédükön, hogy csak jelzik az idegent, hangoskodnak, nem agresszívek.
Ezeket (esetleg remegő lábakkal ;) ) simán ignorálni lehet.
Amikről te számoltál be korábban, azokkal én sem szeretnék találkozni :)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#153233) f4lcon válasza jjeahh (#153220) üzenetére


f4lcon
őstag

nem tudom, mert olyanom még nem volt
aláöltözőben amúgy nem szeretem a merino-t, mert fura érzés, kétlem, hogy kesztyűben más érzés lenne, de ettől függetlenül kipróbálnám egyszer
bár mint mondtam, ezzel is nagyon meg vagyok elégedve, így a csere igénye elég alacsony prioritás

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#153234) Tothgera30 válasza ZolkoW (#153231) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Fertőző az érzés. Számomra még egy Narrow wide lánctányér, két Avid Centerline féktárcsa és egy KMC 9 sebességes lánc kavarog valahol a posta felé. Utána össze is áll a "vas". :B

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#153235) Hasaggymeg válasza samujózsi (#153228) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem...de dolgoztam 7 évet a marosvásárhelyi állatkertben nagymacskákkal,farkasokkal,medvékkel,majd főemlősökkel,és óvodás koromtól szenvedélyesen gyűjtöm az infót az állatokról úgy általában.Azt viszont,ahogy te egy falka juhászkutyával leállsz játszani,mert testbeszédük nem jelez agressziót,jó műsornak tartanám és szívesen megnézném.Ilyent általában Cesar Milan műsorokon szocializálódott emberek mondanak,akiknek ölebeknél és kutyaiskolát megjárt úrikutyáknál egyébbel nem volt dolguk.Egy ilyen félvadon nőtt falkában mindig akad olyan idegbajos egyed is amely felhergeli a többit,beléd akaszkodik és akkor neked sz@rral meszeltek.Csaxólok... :U 1 kutya,hacsak nem emberölésre idpmított harci eb,még elmegy,kettőnél már csak egyik kell bolond legyen,a másik majd követi.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#153236) samujózsi válasza Hasaggymeg (#153235) üzenetére


samujózsi
tag

Hát akkor járj éles lőfegyverrel és rettegj! Ha szerinted az a videón látott falka vagy annak bármelyik tagja veszélyesnek látszik és nem az ordibáló, félhülye biciklis csinálta a fesztivált... :U
Az az én privát hülyeségem, hogy idegen kutyákkal leállok bratyizni, sokszor akkor is, ha a gazda szerint nem kéne (és 90%-ban nekem van igazam, ha meg nincs, akkor úgyis látszik a kutyán, hogy nem tetszem nekinés békén hagyom)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#153237) twine


twine
addikt

Bocs az offert, de a sok medvés történet után eszembe jutott ez a kép...
De a vicc legalábbis részemről biztos igaz egy ilyen falkanyi kutya esetén is... :DDD

(#153238) trialboj válasza samujózsi (#153236) üzenetére


trialboj
őstag

"idegen kutyákkal leállok bratyizni, sokszor akkor is, ha a gazda szerint nem "
:C Itt van különbség, az említett kutyáknak NINCS jelen a gazdájuk. Én sem fosok azoktól a kutyáktól ahol látom, v tudom hogy közel a gazda, viszont itt arról beszélünk, hogy kóbor kutyákkal találkozol, v pásztor kutyákkal, v csak nincs megcsinálva a kerítés, és a kutyák ott vannak hagyva hogy őrizzék a házat, amíg a főfax, dolgozik.
Ezekben a helyzetekben nincs kommunikáció, a gazdával, és segítséget sem várhatsz mástól.(feltételezzük, hogy egyedül tekersz mint én) és valahol igazad van, mert a kutyák jelentős része területet véd, és ha csak átmész rajta, nem támad meg csak jelzi hogy vékony jégen jársz, de ez nehéz mindig pontosan megítélni.
Nálam ott a limit, hogy ha elkezd ugatni, én megállok hátrálok picit, de a kutya jön felém, és hörögve ugat, akkor azzal jobb nem kísérletezni.
Viszont ahogy Hasaggymeg írta, ha sok kutya van, ráadásul pásztorkutyák, egyből körbevesznek, és ráb@sztál. Engem már vettek körbe, egyedül voltam, kvára nem volt ötletem mi a francot csináljak, csak forogtam, a kutyák tereltek lassan. A pásztor meghallotta füttyentett nekik, és mind elhallgatott, de ha ő nincs ott, nem sok öltetem lett volna mit kezdjek velük. Én itt amúgy olyan sokkot kaptam, hogy nem fogtam fel mi van, mikor már eltelt 5 perc gondoltam bele, hogy viszonylag necces szitut úsztam meg.
A kutya magától nem rossz, csak a hülye gazdája miatt lesz veszélyes, és én is jobban fosok tőlük mint bármilyen vadállattól az erdőben /ok, ez nem nehéz, mert erre nincsenek medvék, sem farkasok /

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#153239) Hasaggymeg válasza trialboj (#153238) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ott volt 20 korcs...az még mókusból is sok ha körbevesznek,és nem tudod mind szemmel tartani.:U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#153240) 6030D válasza robee19 (#153219) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem olyan akkor van, ha túlhajtom magam és kapkodom a hideg levegőt vagy hideget iszom közben. De mát figyelek erre is, pl a kulacsból a vizet először lötykölöm a számban és úgy nyelem. Egy-egy kortyot.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#153241) Hasaggymeg válasza 6030D (#153240) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Lassan már úgy kell kirázd a jégkását a kulacsból! :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#153242) 6030D válasza Hasaggymeg (#153241) üzenetére


6030D
Ármester

Megesik. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#153243) trialboj válasza jjeahh (#153130) üzenetére


trialboj
őstag

"nem létezik rossz idő, csak sz*r ruházat"

Ezzel majdhogynem egyet is értek, habár szerintem mindenkinél van egy pont ami alatt már a puszta lihegéssel is lazán összehoz egy torokgyulladást, v bármilyen lázzal járó nyavalyát.

De a fő gond hogy milliónyi opció van ruházatból, és nagyon de nagyon kevesen értenek hozzá. Sokaknak nincs ideje, napokig összehasonlító teszteket kutatni, melyik ruháról mit mondtak, és nyilván az olcsóbbjáról nem is találni szinte semmit, aztán ott van a méret gond, amivel én állandóan küzdöm, mert a valós méretemhez képest van h 2-vel is nagyobb lett volna jó, de hát ezt ugye nem tudom még fel nem próbáltam, viszont ha nincs bolt ami szállítana minőségibb ruhákat akkor marad a vagy jó v nem. Jelenleg a hibike, nem akarja vissza venni a nyilvánvalóan nyári nadrágot, mert hogy felpróbáltam, nem is értem hogy gondolják ezt, annyit volt rajtam mint amennyit egy próbafülkében is lett volna.

Király lenne, ha valamelyik nagy online bót, venné a fáradtságot, és összeállítana 3-5 szettet, télre meg akár nyárra is, habár ez utóbbi nem nagy kunszt.
Ők biztos tudják miből megy a legtöbb, mire van a legkevesebb panasz.
Vennének 3 árkategóriát, és belőnék a legolcsóbbat, a közepest meg a szinte versenyzőknek szánt ruházatot, mindenhez írnának kicsit, hogy a marhája aki nem ért hozzá tudja hogy ha ezt a szettet veszi akkor 1.5 órás 10 fok KÖRÜLI időben, tud majd tekerni, ha ennél komolyabb kell akkor a köv szettre kell beruházni.
De ez ami most van nekem nagyon nem tetszik, fogalmam sincs mit kellene néznem, abból milyen lesz a méret ami jó, mert már itt is van tight fit, meg regular meg mit tudom én még hány.

(#153239) Hasaggymeg
Nem értem miért nekem címezted, én nem vitáztam veled, ugyan azt mondom, ha sokan vannak game over, csak a gazdájuk menthet meg. V esetleg Runner, ha jön a puskájával :U De ennyi kutyát már lehet egy puska sem ijeszt el teljesen.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#153244) Jester01 válasza Hasaggymeg (#153241) üzenetére


Jester01
veterán

Mondjuk nem is tudom minek viszem magammal, mostanában nem iszom egy kortyot se. Csak nehezék.

Jester

(#153245) Hasaggymeg válasza trialboj (#153243) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem meg lehet szokni a hideg levegő belihegését is,hisz emberek százezrei élnek,dolgoznak,fáradnak,lihegnek roppant hideg éghajlaton is.

(#153244) Jester01...megszokásból. :DDD Holnap kipróbálom aláírásomban levő képen is látható Terminatoros termoszom. ;)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#153246) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

mai nézelődős nosztalgia köröm az előző lakhelyemen ...volt 36 fok is :) [link]

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#153247) Hasaggymeg válasza xy.zsolt (#153246) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szürreális,mint ahogy gondolom neked is most az,hogy ma reggel 10 percet kapartam a jeget autóm ablakáról,most meg irodám előtt ketyeg,hogy kissé megmelegedjen belül is...ja és azon morfondírozok forró italt vigyek-e délután termoszomban a tervezett körömre,vagy inkább szoba hőmérsékletűt (utóbbi felé hajlok),mert míg első biztos jól esne az előreláthatóan 0°C erdőben,második hősokkjától legalább nem törnek ki a lihegéstől kihűlt metszőfogaim. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#153248) 6030D válasza Hasaggymeg (#153247) üzenetére


6030D
Ármester

Ugyanolyan fontos ilyenkor is a folyadékpótlás, mert veszíted folyamatosan, csak nem veszed annyira észre. Aztán jönnek a görcsök meg az erőtlenség. Nyilván ez az elmélet, én is csak 1 kulacsot tudtam inni 3 óra alatt, 3 kulacs helyett, pedog kellett volna.
Ha keveset akarsz vinni, akkor vagy tegyél fél literes kulacsot, vagy még kisebb laposüveget (többieknek: nem töménnyel! ;) ) a kabát hátsó zsebébe, akkor fincsi langyos itókád lesz.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#153249) jjeahh válasza trialboj (#153243) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezzel egyetértek, a mai formájában nagyon macera netről ruhát rendelni és sajnos a többségnek nincs más választása. Szerencsére felénk az egyik bringaboltban egyre nagyobb a választék, a gond csak az, hogy még mindíg nem elég, pl. a legutóbb nem kaptam cipőt a méretemben.
Persze személyfüggő is, nálam így néz ki jelenleg a dolog:

-15 fok alatt, vagy ha 2 méteres a hó: elkezdődött a futószezon
-5 és -10 fok között: téli cipő, thermo nadrág, thermo sapka, csősál, 3-4 réteg felső, lehet tekerni
0 fok: normál cipő + minden-proof kamásli, thermo nadrág, thermo sapka, csősál, 3 réteg felső
5 fok: kamásli, sapka otthon marad, őszi-tavaszi hosszú cicanaci, 2-3 réteg felső
10-15 fok: rövidnadrág térdmelegítővel, 2 réteg felső
15 fok fölött: minden rövid, kva meleg vaan :DDD

Meg persze ebbe beleszólnak olyan apróságok is, hogy mászni kell-e, süt-e a nap stb.

Más: annyira tekerhetnékem van, de lehavazott és amíg friss a hó a közutak is havasak, ami felénk Romániában ugy-e annyit jelent, hogy ma nem lesz tekerés, mert havas és jeges közutakon tiltja a szabályzat :((( .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#153250) 6030D válasza jjeahh (#153249) üzenetére


6030D
Ármester

Menj el túrázni, olyan gyorsan sétálva, hogy a pulzusod 110-130 közé essen. 1-1,5 óra, megállás nélkül, és kész is az állóképességi alapozó edzésed mára. ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.