Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#153751) jjeahh válasza Ironizer (#153744) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Dehogy nincsenek, egyéb sincs csak erdő erdő hátán :DDD . Csak hát brutál sár van... tekernék én a hargitára és ott friss hó is van, de nincs akivel, egyedül nem merek, nagyon medvés-farkasos hely és attól is félek, hogy ha valamilyen balesetem lesz, ott döglök meg a hegyen, mert nincs aki segítséget hívjon.

Toobee: pff te de jót tekertél, irigyellek, 6030D meg... 100km ilyenkor? :Y

Nekem ma csak egy rövid jutott és így is defektet kaptam, egy üveg kivágta a tyúkbelet. Ezt már nem fogta meg a tej, de nyomtam bele kukacot, felpumpáltam és gond megoldva. Nesztek egy műhavas kép :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#153752) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Nem is írtam: az új mérőkémmel kezdhettem elölről feltérképezni a guminyomásokat, és még nehezen hiszem, de elöl 1.25 baron mentem, hátul 1.6-on :Y. Nem mondom,hogy végleges, sőt, csak most épp ennyi lett. de elöl rendben volt, egyébként is hátul nem találom sose, most a ragadósabb sárban éreztem,hogy nagyon visszahúz valami, de lehet hogy ez már nem a tizedbáros kérdés kategória,hanem egyszerűen csak a sár ilyen:) Az biztos,hogy függ ez az egész az oldalfaltól, mármint hogy mennyire engedhetem le, de lassan már nem hiszem,hogy ez számít ennyit. Még a végén beigazolódik,hogy 5mm szélesség a felniben tényleg érezhető? Jó,az 1.6 egyáltalán nem extrém alacsony, de egyszer sem tűnt fel,hogy defekt érzésem lett volna. (29x2.25)
Legyen kép is:

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#153753) jjeahh válasza ZolkoW (#153752) üzenetére


jjeahh
nagyúr

1.25, hátul 1.6?? A végén kiderül, hogy anno nekem volt igazam az alacsony nyomással kapcsolatban, mert a fél topik 1 bar-on gurul, miközben azt hiszi, hogy 2-őn, mivel nincs tizedes pontosságú mérőkéje ;]
Amúgy milyen mérőkét vettél?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#153754) Yahhher válasza ZolkoW (#153750) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Hali.

Nem hagyhatod ott azt a vázat!
Nekem L-es van. Ilyen egyben 😀 .
Üdv B.

(#153755) ZolkoW válasza Yahhher (#153754) üzenetére


ZolkoW
őstag

Az már nem lehet véletlen, hogy legalább a 3. eset mostanában, hogy írom a hsz-t, és zöld halál (win10) szakítja meg... :W

P*tsába már, még te is!? :D
tudom, követem is a topikot ahogy tudom, de mintha nem írtál volna róla azóta! Vagy nem nem mentél még vele rendeset?
Frankó gép lehet, arról viszont még fogalmam sincs, hogy bejönne-e a pluszos életérzés, és ha igen, akkor mégis melyik méretű külsővel, mert a 2,6 már jelentősen ducibb az általam megszokottnál, de az eredeti elképzelésem az volna, hogy tudja a 3"-t is, aztán majd akkor eldönthetem, melyik a tuti. Ami a dilemmát okozza, hogy ennek a 29-es változata tud 27x2,8-ast, ha jól emlékszem, és ez is, de gondolom a középcsapágy nem egyforma magasan van a két változatnál. Aztán ha kiderül, hogy a 2,6 ami legjobban működik nekem, akkor azzal a 29es váz már alacsonyan lehet. Vagy ez olyan, mint a villa beépítési magasság? izgulok rajta, aztán semmit nem veszek észre belőle? :)

jjeahh: azért nem tudom még hova tenni, mert a gyíkbőr vastagságú könnyebb Schwalbékkal egyből baj volt, ha túl alacsony volt a nyomás, lapultak nagyon, meg kolbászolt alattam, ezeknek a vastagoknak meg mintha mindegy lenne, nem is a levegő tartja őket, hanem az oldalfal :) Közben történt a 20->25mm szélességre váltás a felni belső méretében, szóval nem tudom, mennyire egyik vagy másik okozza.
Az SKS-t vettem meg, ebike-on szerencsére leakciózták BF alkalmából.
Ügyes jószág, elég jól ismételhetőnek tűnik a mérés, leszámítva, hogy minden ráhelyezésnél kb 3 század bar-t esik a nyomás, ami reálisnak hangzik, hiszen szisszen egyet, és ezt is elég következetesen csinálja. Meg lehet vele engedni is a nyomásból egy gombbal, és alapból max nyomást jelez ki, ami nem esik vissza, ha engedni szeretnél, át kell váltani abba a módba, ahol nincs "hold".

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#153756) jjeahh válasza ZolkoW (#153755) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Jónak tűnik, majd ha tönkremegy a kék schwalbe nyomásmérő, én is valami ilyesmire váltok, amivel engedni is lehet a nyomásból, sajnos az enyémen nincs gomb.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#153757) Hasaggymeg válasza Massmurderer (#153742) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem tudom mivel jobb a 76,nekem 66 van,eccerű naccerű és fémessel is ajánlják...organikus meg a fémmentes műgyantás szokott lenni.

6030D...én is mentem egy szokásos harmincat itt a hulla-hoppos tanösvényen,de elégnek éreztem.Nehezen ment,volt pulzus mint állat.(nem mértem,éreztem. :P )

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#153758) Zufo válasza ZolkoW (#153741) üzenetére


Zufo
tag

úristen az a váz egy műalkotás, gyönyörű darab (köszi az értesítést), sajnos törpe vagyok az L es mérethez szerintem :DD 178 magas vagyok.

(#153759) mrst3ph3n válasza 6030D (#153743) üzenetére


mrst3ph3n
csendes tag

Üdv szemből, a Baross utcán. :D

(#153760) 6030D válasza mrst3ph3n (#153759) üzenetére


6030D
Ármester

Háhá! :DD Legalább integettünk? Milyen cuccban voltál? Én lobogtam valszeg a két outis mögött a 26-os csótánnyal. :)
Ott már nagyon ki volt a f*szom... Úgy volt, hogy normálisan tekerünk egy jót, erre kitalálták, hogy menjünk Bp-re embereket nézni... :(((

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#153761) mrst3ph3n válasza 6030D (#153760) üzenetére


mrst3ph3n
csendes tag

Igen, volt intés. Fehér sisak, zöld felső, zöld kesztyű, fekete gatya és hátizsák. Eddig abban a tudatban voltam, hogy 3 outis-t láttam. :D

(#153762) 6030D válasza mrst3ph3n (#153761) üzenetére


6030D
Ármester

Csak a sebesség volt outis. :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#153763) Hasaggymeg válasza Hasaggymeg (#153757) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...már látom,a 76 2x annyiba kerül és nem egy darabból van. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#153764) twine


twine
addikt

Sziasztok!
Régebben írtam a "tönkretett"(összeolajozott) hátsó tárcsafékemről (Hayes mx5)...
most hétvégére megjött az új betét(organikus a2z) uh. szétborítottam a hátulját a gépnek, átmostam a tárcsát "sterilen nyikorgósra", majd megkapta az új betéteket...
Háááát basszus, ezek nekem nagyon bejönnek ezek a betétek... Eddig azt hittem az eleje tapad úgy ahogy kell, a hátulja meg az olaj miatt "nyúlik"...MOst a hátulja olyan f@sza lett,hogy az eleje hozzá képest "takony":) (pedig azzal is tudnék dobni egy "előre szaltót", ha rendesen meghúzom :DDD )
Most már csak annyi a bajom, hogy nem sikerült hátul olyan "precizre" állítanom a féket, amilyenre szeretném...Vagy surlodik, vagy nem, de akkor hosszú a fékkar útja...
Asszem még pár videót, meg kell néznem , hogyan lehet f@szán belőni a tárcsaféket...

Van ehhez esetleg pár jó tanácsotok egy kezdőnek?
Esetleg egy jónak tartott videó "gyorstalpalónak", ami ajánlott?
Minden segítséget ,megköszönnék :B :R

[ Szerkesztve ]

(#153765) Hasaggymeg válasza twine (#153764) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Állítsd rá a fix oldalt annyira,hogy éppen ne súrolja,majd a másik oldalon feszítsd a bovdent addig amíg az a betét is olyan közel kerül a tárcsához.Ha sokat kell közelíteni,akkor csípd újra a bovdent,majd a finom-állítóval közelítsd,vagy éppen távolítsd amíg jó lesz.Én az újracsípés előtt a finom-állítót csontra betekerem,majd ki a teljes útja negyedéig,ötödéig,hogy majd lehessen utána állítani a kopó betéteknek,de elején,ha túl feszesre csíptem a bovdent,azért másik irányba is állít6ó legyen. Lecke vége... :DDD
Szerk: az olajos fék automatikus ráállása egy megváltás a mechanikus folyamatos kézi utánaállításához viszonyítva.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#153766) twine válasza Hasaggymeg (#153765) üzenetére


twine
addikt

:R :R

"majd a finom-állítóval közelítsd,vagy éppen távolítsd"
Itt a fékkar "tekerentyűjéről" beszélünk? :B :B

"az olajos fék automatikus ráállása egy megváltás a mechanikus folyamatos kézi utánaállításához viszonyítva."

Melyik olajos fékszettet érdemes megvenni, ami kicsit jobb mint az említett Hayes Mx5?
(Azért mondom, hogy kicsit, mert tudom, határ a csillagos ég...)
Kaphatok pár típust kiindulási alapnak, hogy mégis mennyire kell agyonvernem a malacperselyt?

[ Szerkesztve ]

(#153767) -=RelakS=- válasza bringasisti (#153680) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ezzel két gond van:
1: beleméred a görgők kopását is, ami nem számít
2: Ha egy fél láncszemmel odébb mérsz (tehát a külső lemezes szemek közé teszed a mérőpofákat), akkor nem 12, hanem csak 10 csapnyi kopást fogsz mérni.

Nekem a korábban említett Shimano mérő is van, meg ParkTool-os láncnyúlás mérő is (kihajthatós), de valahogy nem értem ezeket.
Sheldon Brown is leírta, hogy 12 láncszemet mérve 1/16" felett kell nyúltnak tekinteni, és betervezni a cserét, 1/8" felett meg valószínűleg még a lánckeréknek is annyi. Az én láncaim még nem érik el az 1/16"-t (legalábbis úgy látom fém vonalzóval mérve), mégis az összes láncnyúlás mérőm beleesik. Az egész láncot mérve is kb 0,25%-al hosszabb, mint az új. Szóval, hogyapélóbavanez? :W

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#153768) Hasaggymeg válasza twine (#153766) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Arról a fékkaron ha van és erről. [kép] Valami alap Shimano is nagy előrelépés lehet...és ahogy írtad,a csillagos ég.

(#153767) -=RelakS=-...pont ezt írtam néhány hozzászólással korábban,hogy szerintem igenis beleszámít a nyúlásba a görgők kopása,hisz tulajdonképp azokon fexenek fel a fogak...vagy nem? :F Vagyis sarkítva azt mondom,hogy agyonkopott gyűrűkkel,de teljes hosszában,csaptól-csapig mért tökéletes lánccal is elfog kopni a hajtás,mert a szemek között,az egyes fogak felfekvési pontjai közötti távolságát a gyűrűk vastagsága is befolyásolja.Szerintem...

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#153769) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#153768) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A görgők nyúlása azért nem számít bele, mert azt tekinthetjük egyenletesnek. A görgők minden csapnál ugyanúgy is állnak, így végeredményben nem növelik a lánc nyúlásának mértékét.
Szépen hosszan kifejtve ábrákkal angolul

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#153770) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#153769) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Igazad van. :B

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#153771) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#153770) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

De legalább én is fordítva írtam szerintem :D

A belső lapos láncszemek "nem nyúlnak", a külsők meg "nyúlnak", szóval bringasisti képén 10 csap nyúlását méri, de ha a külső lapokhoz rakja a műszert, akkor meg 12 csapot mér.

Ha jól értelmezem a rajzokat... le fogom rajzolni otthon, esküszöm, mert idegbajt kapok attól, hogy mi kopik, és mitől nyúlik a lánc :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#153772) csipesz2020


csipesz2020
tag

Úgy néz ki ideiglenesen kész lett a gépezet, tegnap már meghajtottam egy rövid kör erejéig és eddig minden rendben. Egyenlőre maradt egysebis, alap shimano hidraulikus fékekkel, nekem hozza amit vártam. :)
Később még szeretnék egy 100-120mm-es telót + esetleg 1x10-re átépíteni.
Olyan kérdésem lenne, hogy a féknyergen 2 helyre lehet bekötni a hidraulika csövet, nálam a belsőben van gyárilag elől-hátul. Ez így probléma? Hogy szokott lenni? Első hidraulikus tárcsáim. :DDD


(Elég gyatra a képminőség, majd ha lesz időm meg hazaérek egyszer világosban akkor próbálok jobbat lőni)

I am a ninja...shhh!>:O now i have to kill you.

(#153773) jjeahh válasza csipesz2020 (#153772) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem a fék csövet így szokás elvezetni, szal a fejcső túloldalán, a nyereg szöge még fura és a bmx kormány sem tetszik, de ezeket leszámítva nagyon szép gép lesz ez :K. Ahhoz, hogy a fékbe hol kell bekötni, sajnos nem tudok hozzászólni :B

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#153774) f4lcon válasza csipesz2020 (#153772) üzenetére


f4lcon
őstag

így áll a nyerged alapból? ott valami komoly probléma van akkor
ezzel a pozícióval szinte az egész felsőtested súlyát a csuklóidra terheled, nem szokott zsibbadni a tenyered? (majd fog)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#153775) Massmurderer válasza csipesz2020 (#153772) üzenetére


Massmurderer
őstag

Jó a fóka(vagy rozmár) a fotelbe :D :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#153776) csipesz2020 válasza jjeahh (#153773) üzenetére


csipesz2020
tag

Tényleg ,köszi. Egyenlőre még csak gyorskötözővel lett felrakva jobbhíján. :DDD
Kormányból mindig ezeket az emelteket preferáltam valamiért.

F4lcon: így állt alapból, egy kicsit én is furcsáltam de még csak egy rövid kört mentem vele úgyhogy nem éreztem. Próbálok majd állítani rajta.

Massmurderer: fóka kardfogakkal!? Még én sem értem pedig már ott hever egy ideje :DDD
Valami bevásárló központi szökevény (talán penny) :D

Más:
A fékre kíváncsi lennék, mit mond egy hozzáértő.
Lehet belőle baj hogy a küllőkhöz áll közelebb a cső, vagy így kell lennie :F

I am a ninja...shhh!>:O now i have to kill you.

(#153777) Hasaggymeg válasza csipesz2020 (#153776) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Eddig nem is figyeltem,de enyém gyárilag mind2 belül van vezetve,a kerékhez közelebb,és így már nem is tudom miért kellene kijjebb vezetni,ahol esetleg fennakadhat terepen valamiben. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#153778) Hasaggymeg válasza csipesz2020 (#153776) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ami nyerget illeti,nagyon rövid lehetett az a kör,mert azon a nyergen személy szerint nem tudnék megmaradni...hacsak nem könyökölnék a kormányon,mint az időfutamosok. :D Kezdetnek állítsd vízszintesre és lődd be a magasságot.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#153779) Massmurderer válasza csipesz2020 (#153776) üzenetére


Massmurderer
őstag

Kardfogat kivéve fóka :D Az valami hibridféle :DDD :DDD

Van belsö csatlakoztatásos féknyereg is.Shimanoból,Tektroból van pár olyan.Ha jól van belöve,és rögzitve a féknyereg,nem ér bele.

[ Szerkesztve ]

(#153780) csipesz2020 válasza Hasaggymeg (#153777) üzenetére


csipesz2020
tag

Gondoltam már mindent, ha kívül van én is gondoltam rá hogy felakadhat, de belül is felkaphat valamit a kerék és már túlkomplikáltam... :D
Tényleg rövid kör volt, 2-3 km lehetett. Először kicsit lecsúszós volt az ülés de az új élmény elterelte a figyelmet, próbálgatom még aztán meglátjuk.
Köszi a tanácsokat! Biztos jövök még :DDD

I am a ninja...shhh!>:O now i have to kill you.

(#153781) f4lcon válasza csipesz2020 (#153776) üzenetére


f4lcon
őstag

igen, ahogy mondva volt, kezdésnek vízszintes nyereg :)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#153782) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Ennyit a mai időjárásról, mára is marad a spinning: :W

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#153783) Hasaggymeg válasza Szakbarbár (#153782) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A +négy nem is olyan rossz,engem inkább a szürkeség,majd a gyors sötétség hangol le jobban.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#153784) Szakbarbár válasza Hasaggymeg (#153783) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Tegnap még úgy volt, hogy bringával jövök dolgozni, de amikor reggel megláttam a ködöt, és a hőfokot (1°C) valahogy nem volt kedvem tekerni. Itt egész nap köd van.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#153785) Hasaggymeg válasza Szakbarbár (#153784) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Itt felszállt még a délelőtt,de borús,szürke,hideg volt utána is,és lassan már sötét is lesz.Holnap,vagy holnapután azért újra erőt veszek magamon és nekiveselkedek,csak még fáj a hátsóm is a múlt 7végi seggreeséstől,így mikor erőltetem felfele,bizony rossz érzés...pedig annak már lassan 10 napja is van. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#153786) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Ezzel most futottam össze éjjel a konyhában. Egydunsztos üvegbe kergettem aztán ment a kertbe vissza☺

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#153787) Hasaggymeg válasza xy.zsolt (#153786) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Linket,ne csigázd tovább kíváncsiságunkat! :D...már látom,jó nagy dög. :Y

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#153788) zsocy válasza xy.zsolt (#153786) üzenetére


zsocy
őstag

Ez Ausztrália, egész évben lehet bringázni, de cserében minden élőlény meg tud és meg is akar ölni :DDD

(#153789) bringasisti válasza -=RelakS=- (#153767) üzenetére


bringasisti
őstag

Már bocsi ,de ezt nem értem . Teljesen mindegy hogy hol méred a távolság a lényeg és annak az 1 vagy fél %

BENEFON DELTA--------N8

(#153790) Toobee válasza Szakbarbár (#153784) üzenetére


Toobee
veterán

Én bringával jöttem ma, meg a hét többi napján is azt terveztem. Megint a kezem fázott, felülre elég volt a Dekás 100-as aláöltözőm, meg a futósorból vett kabátom, ez szélálló. Alul 500-as hosszú gatya, Rose-os merinó zokni + 500-as dekás spd cipő. 6.30-kor indultam, 1 fok körül volt. Holnap reggel felveszem az Oneal téli kesztyűm alá a korábban itt ajánlott 500-as vékony kesztyűt.

https://barbieripnk.hu/

(#153791) gabro0 válasza Szakbarbár (#153782) üzenetére


gabro0
őstag

Keresd a 16 fokot, onnan írok :DDD Bánom is hogy nem mentem el egy körre.

(#153792) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

[link]
Jól gondolom, hogy ha a jelenlegi villám beépítési magassága 48 cm, akkor ezt a merev villát felejtsem el? Bár írják, hogy 26-os, telós geóhoz való, mégis 42,2 cm a beépítési magassága.(Az a 6 centi difi csak sok lenne, nem?)

(#153793) ZolkoW válasza IMIIKE1998 (#153792) üzenetére


ZolkoW
őstag

Annyi különbséggel, hogy a teleszkópnál igazából a beült magasságot kéne nézni, ami gondolom 46 cm körül van, de még ez is talán sok egy kicsit különbségnek.
Habár feleségem gépében 40 centis mezei acélvilla van, és az sem annyira orraesős... szóval simán használható, meg minden. Eredetileg az is teleszkóphoz lett tervezve, bár nem tudom pontosan, mekkorához, a kora alapján max 80-as mehetett bele, de vázként vettem használtan. Én nem beszélnélek rá, de teljes biztonsággal le sem - sokat segítettem, igaz? :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#153794) IMIIKE1998 válasza ZolkoW (#153793) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

:D
Azért filózom, mert most 12 ropiért tudnék egy ilyen szerezni(kb. féláron), de tartok tőle, hogy túl alacsony lesz.

(#153795) itouchfan válasza IMIIKE1998 (#153794) üzenetére


itouchfan
senior tag

Kérdés hogy miért szeretnél ilyet és szükséged van-e rá...

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#153796) IMIIKE1998 válasza itouchfan (#153795) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Mtb-re kéne, alföldi vagyok. Ezek az olcsó teleszkópos villák meg semmirevalók. Most volt frissen villaszervizben az RST Gila-m, 2 hétig köpi az olajat, most megint alig mozog, +15 fok alatt meg merev villaként üzemel. Javítani azt nem lehet, mert nincs hozzá szimmering, rugó, stb...

[ Szerkesztve ]

(#153797) rétisün válasza IMIIKE1998 (#153792) üzenetére


rétisün
veterán

én annak idején simán beletettem a magellán corvus vázba a 63 mm-t mozgó(?) teleszkóp helyett egy 'mezei' trekking alu villát, nem nagyon éreztem, hogy át akarnék esni akormányon.
de ha veszel bele egy trekking villát, ami 622-es kerékhez van, lehet jó is lenne a beépítési magassága a vázadhoz.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#153798) IMIIKE1998 válasza rétisün (#153797) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Azzal már próbálkoztam, de sajnos ezeknél a villáknál is 415-420mm-ben kimerül a beépítési magasság. :/

(#153799) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Ma a hugomék nyaggattak, hogy tervezzek valami szatyor dizájnt, + fel kellett dolgozzak kb. 100 raw képet, + ismerős nyaggatott, hogy segítsek neki telefont rendelni. A végén már fájt a fejem, de gondoltam sebaj, ha minden megvan, megyek tekerni, kiszellőztetem a fejem.
Aztán sikerült minden, pumpálnám a gumit, de nem lehet... a tubeless tej tömítette a szelepet, eldugult. Sebaj, szétszedtem egy rossz belsőm szelepjét és megjavítottam a tubeless szelepet, pumpálnám a gumit... de kiderült, hogy a tegnap az üveg úgy kivágta, hogy a kukac mellett eresztette a levegőt, szal jó nagy vágás lett a gumira, ez kuka :( . Sebaj, van tartalék Maxxis Rekon, aszfaltra jó lesz tavaszig, csak hát bent volt a városban a műhelyben, ami kb. 2km. gyalog. No mindegy, elindulok, félúton eszembe jut, hogy nem zártam be az ajtót, aztán meg kiderült, hogy nincs a műhelyben a Maxxis, rosszul emlékeztem, otthon van :D . Ehh, evvan, megyek haza, előkeresem a Maxxisokat, leviszek mindent az udvarra, hátsó gumi gond nélkül felment, de az elsővel vért izzadtam és végül nem tudtam felrakni műhelypumpával, pedig anno sikerült volt. Sebaj... (azért itt már elhangzott pár "kvaannyja!"), gondoltam teszek bele belsőt és begurulok a műhelybe, mert ott van kompresszor, majd rárobbantom a gumit azzal. Igen ám, de kiderült, hogy a kompresszor bedöglött :DDD . Szerencsére jött egy ismerős, hogy neki van egy zsír új kompresszorja és ideadta, különben öngyi hajlamaim lettek volna :D . Így mostmár fent van a Maxxis, egyelőre minden frankó, remélem reggelig nem ereszt le, de ma nem sikerült tekerni :( .
Itt a vége, fuss el véle :D

szerk: mostmár holtbiztos, hogy veszek valamikor egy boostert :U

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#153800) Zufo


Zufo
tag

Ha még valakit érdekelne 29'' mtb váz, 190 eur ért szerint nagyon jó deal !

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.