Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12401) Runner_fxr válasza Daniel Alves (#12354) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Általában nehéz megmagyarázni egy embernek, aki még életében nem próbált ki minőségi össztelós bringát, hogy mondjuk mit nyújt az 500-600 ezer ft-ért szemben egy 100 ezressel, ilyenekre gondolnak, hogy az sokkal erősebb, de neki arra úgy sem lenne szüksége, ő azt nem érezné, nem használná ki. Azt érdemes tisztázni, hogy az All Mountain bringák elsősorban élmény bringák, nem a versenyzők a fő célcsoport.
Itt arról van szó, hogy egy olyan gép van alattad amivel tekerhetsz könnyen hegyre fel, de nem sz@rod össze magad amikor lefelé jössz mert a gép nem pattog el amikor kicsit megereszted, "odaragad" az úthoz, szemben egy 100-120 ezer ft körüli merev vázas mtb-al. Általában a 120-140mm-es rugóúttartományba sorolhatók ezek a bringák. És az értelmes használható darabok olyan 300 ezer ft-tól indulnak kb.
A különbséget egy abszolút amatőr, kezdő bringás is érezné. És nagyon hamar rájönne mi a különbség.
Az élmény a különbség, hogy nagyobb biztonságban érzed magad, a hibáidat jobban korrigálja.
Ehhez nem kell hatalmasakat ugratni, elég ha tempósabban nekiereszted egy nem túl durva, de nem is teljesen sima felületű erdei ösvényen lefelé. Csak azt érzed, gondtalanul bringázol és eszedbe se jut az, hogy te ezt nem használod ki, de amikor visszaülnél, az amúgy szintén nem rossz ám kategóriáját tekintve az olcsóbb merevre amit mondjuk 150-ért vettél, egyből éreznéd, hogy ja, na igen, hát az azért más volt és mindjárt mérsékelnéd a tempót lefelé. :)
Egy jó AM monti hatalmas buli, élmény, az igazi mtb feeling. Persze tény, hogy árban más kategória.
Mostanában egyre inkább elterjedt az, hogy kereskedők lehetőséget nyújtanak kerékpár tesztelésre, aki még soha nem ment komolyabb össztelóssal, próbálja ki.

(#12402) D.Orion


D.Orion
veterán

No megint találtam két nyeregcső ászt:
1 ez vagy ehhez nagyon hasonló már volt fent az elmúlt pát hétben. Egyébként szép a felszereltségi szint, jó lenne tudni, hogy az milyen Magura teló.
2

Itt meg két olyan ajánlat aminek érdemes lenne utánajárni:
1 Kéne kép, de ez így nagyon alkudozós ár.
2 Az a vágatlan nyak, remélem nem sokat mentek vele, mert akkor a váz bánta.

[ Szerkesztve ]

(#12403) fi:zi'k válasza D.Orion (#12402) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Szerintem nem vészes a nyeregcső egyiken sem.
A Magura teló valószínűleg egy Durin.

Az utolsónál pedig, ha nem DH-ztak vele, akkor szvsz nem sok baja lehet.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12404) fireproof


fireproof
őstag

Mit bénáznak ezek?! Kéne a 1,5+ gól ...

(#12405) hoffman_ válasza fireproof (#12404) üzenetére


hoffman_
nagyúr

egyel arrébb lesz ez uram :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12406) fireproof válasza hoffman_ (#12405) üzenetére


fireproof
őstag

Wáááá elnézést. :DDD

(#12407) SOAD19 válasza hoffman_ (#12405) üzenetére


SOAD19
addikt

Nem olyan biztos az, lehet a vásárolni szánt lámpára szeretné előteremteni az összeget sportfogadással. Kaptunk egy helyzetjelentést, hogy egyelőre tényleg kevés összegért kellene neki ajánlani, mert rosszul áll a fogadással. :P

(#12408) fi:zi'k válasza hoffman_ (#12405) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Már kezdtem azt hinni, hogy rossz topikba írtam eddig. ;]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12409) sanzi89


sanzi89
addikt

Ma voltam a debreceni SportDirect-ben. Hát, elég nagy csalódás az egész bolt. Én valami Decathlon szerűségre számítottam, de egy Hervises-Outletes-kínai piacot kaptam. Kár...

Más témában segítséget kérnék, egy Kelly's Hook - véleményem a linken - táskával kapcsolatban. Miután laposvasból szegeccseléssel kicseréltem a rögzítő füleket használható lett a táska. Pár többnapos kirándulás után elkezdtem használni az oldaltáskákat a munkábajáráshoz. Kb 3 hét után az egyik oldali táskának kiszakadt az alja. Elhihetitek, hogy nem téglát szállítottam benne... Váltoruha, lakat, aznapi kaja. Ennyit bírt. Olyan szar és vékony anyagból van, hogy azokon a helyeken ahol terhelést kap egyszerűen elrojtolódik. Összesen nincs a táskában másfél hónap aktív használat. Jelenleg a másik oldala még egyben van, de nem jósolok neki sok jövőt.
Tehát keresnék melóbajárós, csomagtartóra rögzíthető táskát. Ki mit használ? Tudtok ajánlani valamit? Van valamilyen konkrét típussal személyes tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#12410) fireproof válasza SOAD19 (#12407) üzenetére


fireproof
őstag

Most úgy néz ki kapok egyik barátomtól 1000Ft-ért egy CatEye TL-LD 610 5 LED-es hátsó villogó-t. :D

(#12411) Bandus99 válasza sanzi89 (#12409) üzenetére


Bandus99
őstag

Szia

En innen, hollandbringa.hu rol vasaroltam 2 honapja BASIL Tour XL taskat.
Eddig meg vagyok elegedve vele es az elado is teljesen rugalmas es segitokesz volt.

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#12412) superecneB


superecneB
őstag

Egy ilyen multi-tool mennyire használható? Nem túl rövidek ezek a szerszámok? Ez a láncbontó meg tud menteni egy túrán?

(#12413) zoli03 válasza superecneB (#12412) üzenetére


zoli03
őstag

Nekem ilyesmi van Crank Brothers-ben. A láncbontóját sokat használom itthon (úgy nyertem a szerszámot, úgyhogy nem vettem külön láncbontót), nem annyira kényelmes, de simán lehet vele dolgozni. A többi szerszámot még nem használtam rajta, hosszabb utakon mindig nálam van, de még nem volt rá szükség.

[ Szerkesztve ]

(#12414) Zola007 válasza superecneB (#12412) üzenetére


Zola007
veterán

sose láttam túl nagy értelmét ezeknek a szerszámoknak
1/4-es krovám 10db bitfejjel
hagyományos láncbontó
2db kombinált (1 kulcson 6 méret) kónuszkulcs
ezek együtt nincsenek fél kiló és nagyjából el van minden intézve, ami útszélén megoldható.

tudom hogy nem 10 deka mint ez a csoda, de
- nem is 10 ezer ft
- erősebb, megbízhatóbb
- a 15-20 deka differenciát nem a szerszámon fogom megspórolni
szerintem ne vegyél ilyet, de ez csak az én véleményem

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#12415) D.Orion válasza Zola007 (#12414) üzenetére


D.Orion
veterán

+1 Én is kibasztam a multi-toolt. Bementem a helyi kis szerszámboltba és megvettem 3500Ft-ért mindazt ami nekem kell.

(#12416) sanzi89 válasza Bandus99 (#12411) üzenetére


sanzi89
addikt

Olyan kellene, amit külön lehetne szedni, mivel egy táska is elég a hétköznapokon.

Eddig a Vaude Aqua Back-t szemeltem ki. Belefér a notebookom, van vállpántja, lehet külön használni és túrákra is megfelelne. Elég borsos az ára, de eddig mindenki dicsérte. Valakinek esetleg tapasztalata?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#12417) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Üdv! Bár már betettem a bringát a görgőbe, de azért még pénteken mentünk egy szezonzárót :)

[link]

Eddig életemben az egy napi rekord 90 km körül volt. Ahhoz képest ez hatalmas élményt jelentett. Nem oly rég kerékpározom aktívan de egyre jobban függő leszek :D

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#12418) fi:zi'k válasza CsiguszMaxim (#12417) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Szép teljesítmény. :)

A görgőzés hogy megy? :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12419) CsiguszMaxim válasza fi:zi'k (#12418) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

Elég jól beleszoktam már. Igaz csak 3-as ellenálláson használom a 7-ből de eléggé megszerettem. Igyekszem mindig zsírégető pulzuson menni, mert az volna a cél. De még ha nem is jön össze, akkor is hasznos, mert meló után kitisztítja a fejem és még este is használható vagyok.

(#12420) fi:zi'k : Csak van amelyik hatékonyabb, vagy rosszul tudom? Ami egyébként meglehet, mert eléggé hiányosak az anatómiai ismereteim.

[ Szerkesztve ]

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#12420) fi:zi'k válasza CsiguszMaxim (#12419) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Minden pulzus tartomány zsírégető. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12421) Zola007 válasza CsiguszMaxim (#12419) üzenetére


Zola007
veterán

a pulzusszám növekedésével változik a felhasznált zsír - szénhidrát - fehérje arány, fokozatosan tolódik el a szénhidrátmetabolizmus felé

max pulzus 55-60%-nál nagyjábol okés, itt mintegy 2/3-a a felhasznált tápanyagnak zsírsav
ez egy átlagos felnőtt férfinél (180cm/75kg/25év) úgy 110-120 ütés körül (pl. túrázáskor, hosszútávúszók)
maxközelben nagyjából 98% gyors szénhidrát, itt direkt zsírbontás nincs (pl. 100-as sprinterek)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#12422) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!

8sebis országútira milyen láncot ajánlanátok? shimano hg40-et hg50-et nézegettem, megéri a dupla árat a hg50?

(#12423) ---Lasali--- válasza jackbacsi87 (#12422) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Duplát általában semmilyen lánc nem ér meg. Két kicsit gyengébb lánccal mindig többre megy az ember mint egy darab kicsit jobbal.

(#12424) Zola007 válasza ---Lasali--- (#12423) üzenetére


Zola007
veterán

+1
qrva drágák a láncok mostanság, 4-5ezer ft-nál nem érdemes többért láncot venni hobbiszintű 8/9-es mtb-re és outira

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#12425) Muton válasza Zola007 (#12414) üzenetére


Muton
addikt

azért ne csak egy aspektusból nézzük. az igaz, hogy megbízhatóbb, használhatóbb egy kupac külön szerszám, de a súly mellett a térfogatot is nézzük már. egy multitoolt be lehet lökni egy ragtapasszal és egy mini pumpával, kulcsokkal, pénzzel a legkisebb nyeregtáskába, "azt' csá", míg ha a fél garázst hurcolod magaddal, annak kell hátizsák vagy valami szerszámos izé is.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#12426) Zola007 válasza Muton (#12425) üzenetére


Zola007
veterán

ahová a krova + bitek + láncbontó nem fér be, oda a pumpa se

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#12427) jackbacsi87 válasza ---Lasali--- (#12423) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

(#12424) Zola007
köszi mindkettőtöknek, meggyőztetek. egyelőre hobbiból megy, majd jövőre talán egy-két kisebb verseny, de addig nézek valami olcsóbbat, valószínű hg40 lesz.

(#12428) Zola007 válasza jackbacsi87 (#12427) üzenetére


Zola007
veterán

szívesen
inkább láncnyúlásmérőt, jó olajat és 2 patentszemet vegyél a különbözetből :K

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#12429) Muton válasza Zola007 (#12426) üzenetére


Muton
addikt

biztos vagy benne? az én pumpám 9,9 cm :P

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#12430) Hasaggymeg válasza superecneB (#12412) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem ilyen van,mindig magamnál hordom és már soxor jó szolgálatot tett.Nyereg állítástól,küllőhúzásig már mindenre használtam tekeréseim során.Otthon is többnyire ezt használom.
Egy ilyen nyeregtáskában még van gumileszedő,folt,egy új belső,1pár cérna kesztyű...na meg a vázra pattintott mini pumpa.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#12431) Zola007 válasza Muton (#12429) üzenetére


Zola007
veterán

az enyém nagyobb ;] ;)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#12432) Muton


Muton
addikt

törölgetek a gépemről cuccokat, eljutottam pár angol mtb újságig, "belelapozgattam" és szomorúan azt vettem észre, hogy ezeket a fél misi körüli cuccokat most ha nagyon kellene meg tudnám venni, de már se időm, se kedvem, se fizikai alkalmasságom sincs hozzájuk. bezzeg régebben, amikor nagyon szerettem volna egy pöpec bringát, akkor pénz nem lett volna rájuk. mindig rosszkor szeretném a dolgokat :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#12433) Muton válasza Zola007 (#12431) üzenetére


Muton
addikt

mármint a pumpád :P :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#12434) Zola007 válasza Muton (#12433) üzenetére


Zola007
veterán

ki beszélt itt másról? ;) :B

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#12435) HollyBoni


HollyBoni
veterán

[link]

Ez milyen árban van? Hasonló felszereltséggel szoktak lenni ennyiért fitnesz bringák?

(#12436) Zola007 válasza HollyBoni (#12435) üzenetére


Zola007
veterán

szerintem jó áron van
mondjuk inkább 180 centi és felette, az 56-os 82-es átlépővel nem kicsi.
183cm vagyok, de ez már nekem is "érzékeny" magasság

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#12437) HollyBoni válasza Zola007 (#12436) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én asszem 185 körül vagyok. Nem ezt fogom megvenni, csak érdeklődök, mert pl ezzel a felszereltséggel ez így nekem tökéletes bringa lenne.

(#12438) #90933760


#90933760
törölt tag

Esett ez a sok eső és úgy néz ki a bicikli mint a hányadék.
Annak nincs értelme, hogy félrerakom a bicót és csak nyáron a szárazban használom. Fszomat. 10ezres kínaira majd így vigyázgatok. Annak sincs értelme, hogy vegyek egyet külön amit nyáron használok, télen meg ezt a vacakot nyüstölöm szét.
A mindennapos takarítás meg olajozgatás esélytelen, eszembe nincs. És megoldás az se lenne, mert az első métertől kezdve a sár öli a láncot, fogaskoszorút, féket.
Repülni nem tudok, kerülőút többszörös és a végén akkor is sárba kell menni, mert tanyán a munkahely az ilyen... Szóval sáros lesz, szarrá fog menni, kész. Így viszont az ég világon semmi értelme egy fillért se beleölni. Amúgy is hülyeség lenne ilyen kaliberbe, de így meg pláne.

Szóval ilyen, amíg bírja addig bírja. Kár sajnálni... A másik fos biciklimet láttátok, nehezebb volt a sár rajta mint a bringa. Évekig kiszolgált mégis. Remélem ez is hasonlóan "jó lesz".

Amúgy a tárcsafék teljesen tiszta marad valóban. De azért potyogott rá sár és néha köszörült, de gyorsan abbahagyta.

(#12439) HollyBoni válasza #90933760 (#12438) üzenetére


HollyBoni
veterán

Sárvédő+ szerintem 2-3 naponta ki lehet bírni egy lánc olajozást, lightos bringamosást, 10 perc.

(#12440) superecneB


superecneB
őstag

Valami igazi ilyen esős időre való kenőanyagot nem használ véletlen valaki? A Rolhoffot laza kis 3.12 km-es hazautamon ki is mosta az eső...

(#12441) ---Lasali--- válasza superecneB (#12440) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Grafitos kenőanyagot próbáltál már?

(#12442) superecneB válasza ---Lasali--- (#12441) üzenetére


superecneB
őstag

Nem. Teflonost próbáltam, az szárazon tovább tartott mint a Rolhoff, de megvárom míg elfogy még vagy 2-3 kenés van hátra aztán elfogy úgyis. Viszont esőben viszonylag hamar elment a teflonos is.

A grafitosra tudsz konkrét típust mondani?

(#12443) #90933760 válasza HollyBoni (#12439) üzenetére


#90933760
törölt tag

(#12444) HollyBoni válasza #90933760 (#12443) üzenetére


HollyBoni
veterán

Terepen mész? Az ellen tényleg nem sok megoldás van, max vékonyabb sima gumi, de az terepen meg kaki lesz.

(#12445) ---Lasali--- válasza superecneB (#12442) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nem biztos hogy kapható még, nekem ez van:
44670006 WELDTITE LÁNCSPRAY GRAFITOS GPO
De létezik rengeteg félébe. Van csepegtetősbe is, de én azokat nem ismerem személyesen.
Nekem ez tűnt a legkevésbé csirizesnek, viszont a legtovább tartónak. Egy hátránya van, hogy szürke lesz tőle a lánc, tehát nem nagyon lehet megkülönböztetni az "olajsártól". Érdemes kipróbálni.

(#12443) Baltoafarkas
Erre elsőből vagy valami rövidített, elvágott hátsóból lehet tákolni, lehet meg kell hozzá fúrni a hátsó részt is. Ezekre nyeregcsőre rögzíthetőt szokás rakni, de az csak a hátadat fogja védeni, vagy azt se.

[ Szerkesztve ]

(#12446) #90933760 válasza ---Lasali--- (#12445) üzenetére


#90933760
törölt tag

A hátam nem érdekel, engem a bringa aggaszt, hogy a láncot, koszorút megöli a sár. Ha nem húzom be a hátsó féket akkor még a pofa meg a felni és életbe marad. De hát a lánc meg a koszorú az ilyenkor roszog a sártól. Mást nagyon nem bánt. Ugye azt se érdemes elfelejteni, hogy bármi ami közel van begyűri a sarat, mint ahogy a váz is meg a szerencsétlen fék is, haladni nem fogok tudni.
De nem tudom mennyire érdemes foglalkozni ezzel, ha a másik is elment évekig ezzel a felállással. Akkor ez is elmegy annyit remélhetőleg, úgy meg kit érdekel, a 10 ezres árát kiszolgálja bőven.
Sajnálom szerencsétlent amúgy, de különösebben nem tudok mit csinálni vele. Használni kell.

(#12447) HollyBoni válasza #90933760 (#12446) üzenetére


HollyBoni
veterán

Tudsz egyátalán így haladni? Nálam elől iszonyat kevés sárférőhely van 2.5-ös gumival, nagyobb sárban teljesen beragad a kerék, nem is tudok menni. Brutál nagy sárférőhelyes váz és teló a megoldás. :))

(#12448) #90933760 válasza HollyBoni (#12447) üzenetére


#90933760
törölt tag

Tudok haladni, elől nem vészes. A másik bringa rosszabb volt, mert a kanti féket ugye közel kell rakni a gumihoz. Ennél elől egész sok hely van. Viszont ettől még nem egy egyszerű mutatvány elhajtani, nő a comb. :DDD Na meg persze többet megy keresztbe mint egyenesen.

Gondoltam rá tenni kéne bele 24-es kereket, akkor sokkal több hely lenne, meg ahhoz rövidebb hajtókar is kell, nem egy jó ötlet. És a szélessége ismét változatlan marad a keréknek, tehát a láncra ugyanúgy felkúrja. Az ilyen Csepel lemez láncvédők semmit nem érnek ide, annyira be kéne burkolni, mint egy Simsonon kb. Na de hát az kivitelezhetetlen, meg meg se éri.

(#12449) superecneB válasza ---Lasali--- (#12445) üzenetére


superecneB
őstag

Köszönöm, kipróbálom!
Esetleg a motorosboltokban ami kapható grafitos láncspray az jó lehet?
A sima kenő spray nem nagyon vált be mert magasabb fordulatszámhoz volt tervezve és nagyon ragacsos volt.

(#12450) #90933760 válasza #90933760 (#12448) üzenetére


#90933760
törölt tag

Holnap lehet megpróbálom az aszfaltot, meglátom mennyire lesz a bekötőúton sáros. Mert ha tiszta marad akkor esetleg elgondolkozok rajta, hogy arra járok. Csak hát khm... Rühellem az autókat. :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.