Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12351) DjKoxi válasza lorcsi (#12350) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Megkérdezhetem, hogy mi az az AM? Márka, vagy kerékpárfajta?

Tegnapi kerékpározásom során beálltam egy traktor pótkocsi mögé, és kb 5 km-en át "vontattam" magam, pont egy szembe szeles szakaszon. Könnyedén tartottam a 40-et. Kis meglepi akkor ért, mikor egy rókatetem bukkant fel keresztbe az úton. Alig tudtam kikerülni:))

(#12352) lorcsi válasza DjKoxi (#12351) üzenetére


lorcsi
veterán

(#12353) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Mi a véleményetek a
Rock Shox XC 30 TK Coil teleszkóp-ról?

(#12354) Daniel Alves válasza lorcsi (#12352) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Jók ezek a biciklik :D

Viszont a másik dolog ,hogy most egy 250-300k-s bringát nem feltétlenül használnék ki sem első, sem második körben. Egyelőre nem tervezem ,hogy sziklákról ugratok le illetve ehhez hasonlókat [link] viszont azért ha 1-2 hegyi túrát egyszerűbb terepen azért bevállalnék. :D

[ Szerkesztve ]

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#12355) DjKoxi válasza lorcsi (#12352) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Köszi!
Most olvasom ismét az összefoglalót, és abban is benne van. Nem emlékeztem, pedig elolvastam párszor :)
Egyértelműen úgysem fogom tudni eldönteni, hogy melyik milyen, mert átfedések vannak.

Daniel : Szerintem is érdemes várni egy használt, alkalmi vételre. Ha belinkeled az oldalra, a szakértők véleményezik, és segítenek abban, hogy megéri-e megvenni vagy sem. Én is így vettem augusztus elején "0" tapasztalattal biciklit a Bikemagról, és nem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

(#12356) hoffman_ válasza Daniel Alves (#12354) üzenetére


hoffman_
nagyúr

na jó, de bármilyen jó am gépet rak fel Manitou, azért azzal se lehet majd ilyet csinálni. túl sokáig legalábbis :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12357) Daniel Alves válasza hoffman_ (#12356) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Értem én! :D
De pl egy ilyen túrára jövőre simán beneveznék :D http://www.bikeholidays.hu/biciklitura/bikepark-csomag-leogang--ausztria

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#12358) hoffman_


hoffman_
nagyúr

hű a nemjóját, de egyedi darab :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12359) Runner_fxr válasza Daniel Alves (#12339) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A garancia változó, általában 2 év a vázra és 1 év az alkatrészekre (kivéve kopó).
De a vázgarancia ettől eltérő is lehet.
Amit én ár értékben kiválónak tartok most, az a következő: Bergamont Vitox 7.3

Bergamont Vitox 9.3 itt a 219 ezres ár ne tévesszen meg, a weboldalon hibás az ár, ez is akciós modell 159-ért van jelenleg.
2 év garancia a vázra és 1 év az alkatrészekre.

A használt is jó lehet, viszont ott azért nem árt ha jól értesz hozzá, különben könnyen rosszabbul is járhatsz mintha újat vetél volna.

Vagy esetleg ez.

[ Szerkesztve ]

(#12360) Manitou válasza lorcsi (#12341) üzenetére


Manitou
addikt

Árban is :DDD

Esik az eső :W Nem tudom kivinni a bicajt egy jó fotózáshoz az udvarra. Lehet szobás fotózás lesz, csak ahhoz se túl jók a fényviszonyok.

(#12361) Daniel Alves válasza Runner_fxr (#12359) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Köszi az infót. :R
Basszus ezeket a bicikliket főleg az elsőt már tegnap néztem. De a második is bitang egy "jószágnak" néz ki. :K

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#12362) Manitou válasza hoffman_ (#12356) üzenetére


Manitou
addikt

Itt nem is a bicaj a korlát, hanem technikai tudás hiánya inkább :DDD

(#12363) hoffman_ válasza Manitou (#12362) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ez egy másik kérdés :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12364) D.Orion válasza Daniel Alves (#12354) üzenetére


D.Orion
veterán

Sokan röhögni fognak, de ez csak ár függő lesz most.
Hervis újságban láttam, hogy 40%-os leárazások vannak kerékpárokra! Ott van köztük a KTM Fun 29" vagy a félig saját márkásnak nevezhető X-Fact Kilimanjaro 29".

Pontos felszereltségi lista nincs, be kell menni a boltba és meg kéne nézni, hogy pontosan mi van rajta és leginkább azt, hogy mennyiért árulják. Azért ha 130K-ért hozzád vágnak egy 29"-es gépet amin már legalább alsó-közép kategóriás hajtás/váltás van, akkor azt már lehet később fejleszteni az igényeidnek megfelelően. Persze necces vétel, nagyon meg kell nézni. A te magasságodhoz nagy váz kell mindenképpen.

[ Szerkesztve ]

(#12365) Daniel Alves válasza D.Orion (#12364) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Egy gyors kérdés (mondom zöldfülű vagyok)
Mi ez a nagy különbség a 26" és 29" között? :B

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#12366) Runner_fxr válasza D.Orion (#12364) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A KTM még okés, ha épkézláb áron van, na de X-fact. :) Ez ugyan olyan gagyi mint az intersportos genesis vagy a decathlonos rockrider, szerintem ezeket a bicajokat el kell felejteni, a váz egy fos, sajnos ez az igazság. Én melóztam decathlonba is és intersportba is, ismerem ezeket a bicajokat. A decathlonban pl a 300 ezerért kínált all mountain össztelósnak olyan szinten csavarodott a váza, hogy ha a nyeregben ülve behúzott fékkel rátapostál a pedálra izomból, akkor láthattad fentről ahogy tekeredeik a középrésznél az egész, rémisztő volt. :)

(#12367) Bandus99 válasza Bandus99 (#12197) üzenetére


Bandus99
őstag

Sziasztok!

Koszonom szepen a valaszokat ez alapjan, akkor a mostani marok valtot lecserelnem erre az ST-EF40 valtora.
Ha mar cserelek, akkor elgondolkodtam, hogy a mostani MF-TZ20 racsnit lecserelnem egy MF-TZ31 tipusura. Igy a 14-28bol lenne egy 14-34. Ezzel konyebben feljonne az utcankban a nem kis emelkedon. Jelenleg felfele tolja csak az utolso szakaszon. Igaz alkatresz koltsegben ez igy durvan 8K, de remelhetoleg erezheto elteres lenne a tekeresben.

Amit meg kerdeznek ha ezeket lecserelem (vagyis csereltetem, nem igazan tudom neki merjek kezdeni egymagam), szoval ha mar ezeket cserelem lancot is szukseges cserelni?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#12368) fireproof


fireproof
őstag

Sziasztok. Tudtok ajánlani valami jó erős bringás lámpát ami viszonylag kis méretű? (első és hátsó is kellene). Az országútira kellene de valami kisebb méretű mert nem akarom elcsúfítani a vázat. Tudtok ajánlani ami nem túl drága? Esetleg ebay-ről?

(#12369) Runner_fxr válasza Daniel Alves (#12365) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hát ha rákeresel neten tesztekre, regényeket fogsz róla olvasni, de talán a lényegi különbség az, hogy 26: jól gyorsítható, fürge, könnyen fordul, lefelé haladva technikás pályán könnyebb az irányíthatósága.
29: nehezebben gyorsítható viszont a tempót jobban tartja ha már megindítottad, kicsit lomhábban fordul, kevésbé sportos mint a 26, viszont az út egyenetlenségein könnyebben átgördül mint a 26, kezdőnek biztonságosabb érzés lehet mint egy 26-os. Testmagasság is számít, nagyon magas emberek is sokszor jobban kedvelik a 29-et, bár ez egyénfüggő, alacsony embereknek a 29 annyira nem ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#12370) D.Orion válasza Bandus99 (#12367) üzenetére


D.Orion
veterán

Lemaradtam az elejéről. De 6 sebességes hátsó rész helyett a 7 sebességest nem biztos, hogy be tudod tenni.

Runner_fxr: Nincs tapasztalatom X-Fact -al, így elhiszem akkor, hogy nem olyan hű de jó a váz. De a KTM-et a helyében megnézném, hogy mennyibe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#12371) Runner_fxr válasza D.Orion (#12370) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Konkrét tapasztalatom nekem sincs az X-fact-al, de az előzőekből kiindulva nem sok jót remélek tőle, annyira meg nem olcsó, hogy megérje, KTM az más tészta, de KTM-nek is vannak nagyon gagyi bringái.

(#12372) Daniel Alves válasza Runner_fxr (#12369) üzenetére


Daniel Alves
őstag

:R
Szerintem a héten olvasok 1-2 cikket plusz ha már élőben is látom a bicikliket akkor talán egyszerűbben fogok tudni dönteni. :K

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#12373) Hasaggymeg válasza Daniel Alves (#12372) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én legalább eddig elmennék.
[link]
[link]...és használtat én sem vennék.Soha.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#12374) fi:zi'k válasza Hasaggymeg (#12373) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

És az neki miért segítség, hogy te nem vennél használtat? :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12375) hoffman_ válasza Hasaggymeg (#12373) üzenetére


hoffman_
nagyúr

és használtat én sem vennék.Soha.

ez már a te bajod :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12376) fpeter07 válasza Daniel Alves (#12354) üzenetére


fpeter07
veterán

Én az 50k-es bringám határait sem tudtam feszegetni, képzeld el mit tudhat egy csúcskategóriás...

(#12377) Hasaggymeg válasza fi:zi'k (#12374) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Pl. mert nem,hogy laikusként de még hozzáértőként is vásárolhatsz egy meggyilkolt,rejtett hibás bringát,mellyel aztán csak gondod lesz. :)

...látom több tyúkszemre is ráléptem egyszerre. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#12378) Daniel Alves válasza fpeter07 (#12376) üzenetére


Daniel Alves
őstag

...inkább arra értem ,hogy ne kelljen 1 év múlva a biciklin az összes alkatrészt cserélni... :D plusz egy kisebb kátyútól ne feküdjön meg :)

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#12379) hoffman_ válasza Hasaggymeg (#12377) üzenetére


hoffman_
nagyúr

használt autót vagy pc alkatrészt se vegyél soha :N

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12380) fpeter07 válasza Daniel Alves (#12378) üzenetére


fpeter07
veterán

Jó mondjuk a 50 km/h felett durva volt vele menni erdőben. Gondoltam nem fékezek, mert úgy is hegymenet jön utána. Akkor kicsit megszaladtam.

(#12381) Hasaggymeg válasza Daniel Alves (#12378) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Minél magasabb kategóriás vásárolsz,annál több odafigyelést,szervizelést és anyagi ráfordítást fog majd igényelni.Kezdőként nem hiszem xt-nél kellene kezdened.

(#12379) hoffman_...autónál az anyagiak miatt lehet,hogy végül használtra fanyalodom,de ott is inkább új Szuzuki,mint régi BMW.A pc alkatrész meg szóba sem jöhet használt. :N

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#12382) fi:zi'k válasza Hasaggymeg (#12377) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ez nem válasz a kérdésemre. :P

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12383) Hasaggymeg válasza fi:zi'k (#12374) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azért mert talán véleményem hallva nem vásárol egy használt,kezdőként neki talán még magas felszereltségű és szervizigényű kerékpárt. :P.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#12384) Hasaggymeg válasza D.Orion (#12370) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Vannak időnként jó ár-érték arányú Fuji és KTM gépek a Hervisben. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#12385) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#12383) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azért én úgy gondolom, hogy aki valóban ért a kerékpárokhoz, azt azért nagy meglepetés nem érheti ha használtat vesz. Ez kezdőknek, nem hozzáértőknek lehet csak veszélyes.
Egy valóban hozzáértő, már szinte képről kiszúrja mi lehet jó vétel, persze élőben dől el, de aki ért hozzá azt nem könnyű átverni. :)
A hajtás kopottságát ránézésre meg lehet mondani, egy láncnyúlás mérő kb 700 ft. A csapágyak lötyögését is simán érezni ha az ember tudja hogy ellenőrizze, ha valami szorul azt is érezni, ha a váz nem gyári fényezésű, már is lehet gyanakodni javításra, illetve az értéke is jelentősen csökken ezáltal. Egy teleszkóp, rugós,levegős tag is ereszti az olajat ha gond van vele, a teleszkóp is lötyög ha már kikoptak a perselyek.
Ha össztelósról van szó, enyhén megemelve a nyeregnél, érzed ha lóg a hátulja, csapágycserés.
Az internet mai korában szinte lehetetlen egy évjáratot eltitkolni, bárki rákereshet és megtudod kb mennyi idős a gép amit árulnak, nyilván nem ismerhet még egy hozzáértő se minden típust és évjáratot. Szóval aki valóban ért hozzá azt igen nehéz átverni. Aki nem ért hozzá az vagy vigye szakszervizbe átnézetni vásárlás előtt, de lehetőleg olyan helyre ahol értenek is hozzá, vagy új.

[ Szerkesztve ]

(#12386) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#12385) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

1etértek.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#12387) Daniel Alves válasza Runner_fxr (#12385) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Sajnos én az első táborba tartozok annak ellenére is , hogy imádom biciklizni és megszámlálhatatlan alkalommal tekertem 100pluszos tavokat. :)
Nem azert vennék biciklit mint jópár ismerősöm hogy menozzek vele :( hanem azért mert én szeretek tekerni és élvezni a szabadságot. Tekerek esőben, hóban nem számít. :D

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#12388) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#12386) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Tudod hány olyan taknyos, gazdag gyerek van a XII. kerület környékén, aki kitalálja ő most Downhill bicózni akar, összerak egy gépet egy valag pénzből, majd kb 5 ször felmegy vele a hegyre és eladja mert utána kitalálja inkább motort vesz stb. Kb új bringát veszel meg tőle, akár féláron, ki lehet jó vételeket fogni, sok olyan bicót árulnak használtan amit tényleg összesen párszor használtak még akkor is ha az mondjuk 4-5 éves. Én pár éve vettem egy kb 10 éves cannondale-t amiben szerintem 1000 km nem volt a 10 év alatt, potom összegért. Jelentős haszonnal adtam el kicsit később. Persze a mérleg másik nyelvén ott vannak azok a gépek is amik akár 1-2-3 év alatt rengeteg verseny kilométert megéltek és drágán próbálják rásózni a gyanútlan vásárlóra aki simán bedőlhet.

[ Szerkesztve ]

(#12389) SOAD19 válasza Runner_fxr (#12388) üzenetére


SOAD19
addikt

Megerősítem, ki lehet fogni ilyen bicajokat is, amiket alig használtak. Az enyémet se sokat használhatták, a hajtáson látszott is, a tárcsafék tárcsája se volt bekopva pl. Szóval ki lehet olykor fogni szinte új, alig használt bringát.

(#12390) hoffman_


hoffman_
nagyúr

nagyon hangulatos kis dh video. olyan kis könnyednek tűnik, pedig odarakják rendesen.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12391) Runner_fxr válasza hoffman_ (#12390) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Jópofa, ez még az a vállalható szint. Az viszont kissé fura hogy nincs rajtuk kesztyű. Teljes védőfelszerelésben vannak és a kesztyű hiányzik? Én anélkül el sem indulok, pláne nem ilyen pályán.

(#12392) #90933760 válasza hoffman_ (#12390) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az enyém is pontosan így viselkedik terepen...

;]

(#12393) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

(#12394) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Szomorú szívvel, de el raktam az outit jövő tavaszig... :O

(#12395) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Hmmm
Itt is szép számmal vannak biciklik :D [link]

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#12396) D.Orion válasza lsebestyen (#12394) üzenetére


D.Orion
veterán

Puhány! Vagy csak nincs pénzed téli ruházatra. ;)

(#12397) lorcsi


lorcsi
veterán

kész őrület ez az óraállítás :(
nem lehet világosban elindulni és tekerni egy jót, ha nem délelőtt vagy nem 12-kor indulok el :Y
ez a 4-kor már sötét ..borzasztó :((

ok, van világításom, de azrét az nem ugyanaz mint világosban lazán tekerni

(#12398) lsebestyen válasza D.Orion (#12396) üzenetére


lsebestyen
addikt

Sajna a második, múltkor összeszámoltam mennyi lenne a téli kollekció, sajna annyi pénzem nincs...De mozogni nyilván fogok, csak nem bringázni. Amúgy most néztem vissza endot, és szvsz elég sokat fejlődtem, elégedett vagyok ezzel az idénnyel, jövőre még több versenyre szeretnék menni, bár nem tudom mennyi időm lesz... :)

(#12399) D.Orion válasza lsebestyen (#12398) üzenetére


D.Orion
veterán

Szintén, nekem is ez a bajom. Ha megvenném mindazt ami kell a téli és a kora tavaszi/késő őszi tekeréshez, akkor 60ezer nem takarná be, és akkor még erre rájönnek az esős és extrém hideg kiegészítők.

(#12400) deicide válasza D.Orion (#12399) üzenetére


deicide
veterán

Nem biztos, hogy lóvé kérdése, én nem ruha miatt nem bringázom annyit télen, hanem mert sokszor vizes az aszfalt, azt meg nem szeretem. Így már el is kezdtem az alapozást, gyaloglással/futással, tavaszra. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.