Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12651) Zola007


Zola007
veterán

Mintha motorozna :DDD : [link]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#12652) Runner_fxr válasza Zola007 (#12648) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Fölösleges a végig 1.5, alulra kell a plusz merevség. A végig 1.5 plusz sújt jelent, épp ezért nem az lett az elterjedt.

(#12653) ---Lasali--- válasza Zola007 (#12650) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ne csak a cső súlyára gondolj, ha végig 1.5 akkor a váznak is baromi vastagnak kell végig lennie, a kormánycsapágy is nagyobb, a stucniba is sokkal több anyag kell, a dió vagy csillaganyába is és a tetőbe is.

(#12654) Zola007 válasza ---Lasali--- (#12653) üzenetére


Zola007
veterán

rendben, de azt gondoltam, hogy ahová 1,5-es nyak kell ott már annyira nem számít súly.
amiket felsoroltunk, kb 200 gramm pluszból meg lehet oldani. Tudom hogy elöl többet számít a súly, de a fejcső, kormánycsapágy és a villanyak első fele így is vastagabb, tehát nem a súlykülönbség nem egyenesen arányos a méretkülönbséggel.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#12655) cobranco


cobranco
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Sikerült összecsapnom egy rögtönzött előzetest a nyári alpoktúránkról:

Alpok-dosszié 2013. TAILER Karintia- Dolomitok /Austria-Italy/ FullHD 1080p:

[Alpok-dosszié 2013. TAILER Karintia- Dolomitok /Austria-Italy/ FullHD 1080p]

Útvonal:
Klagenfurt-Wörthersee-Velden-Villach-Bad Bleiberg-Villacher Alpe-Hermagor-Kötschach-Karnische Dolomitenstasse-Kartitscher-Sattel/1530m/-Innichen/San Candido/-Kreuzbergpass/Passo di Monte Groce di Comelico/1636m/-Stefano di Cadore-Campolongo-Frison canyon-Sella di Razzo/1800m/-Lago di Sauris-Lumiei szurdok-Ampezzo-Sella di Cima Corso/892m/-Passo della Mauria/1298m/-Piave canyon-Piave tunnel-Auronzo di Cadore-Lago di Santo Caterina-Ansiei völgye-Lago di Misurina-Col san Angelo/1756m/-Dürrensee/Lago di Landro/-val di Landro-Toblachersee-Toblach/Dobiaccio/-Pustertal-Drau/Dráva/ völgye-Lienz-Möllbrücke-Milstatter see-Brenn see-Afritzer see-Ossiacher see-Wörther see-Klagenfur

Aztán valamikor majd jönnek a komplett útifilmek,túrabeszámoló,képek stb…legalábbis reménykedek benne.

Cobranco

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/

(#12656) fungeld


fungeld
aktív tag

Ugye írtam, hogy elszakadt a láncom. Mennyire egészséges 2 patentszemet használni átmenetileg? Tavaszig nem akarok felrakni új láncot.

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#12657) Zola007 válasza fungeld (#12656) üzenetére


Zola007
veterán

ha normális patentszemet használsz, akkor nem lehet belőle gond.
szakadás helyén / környékén volt korábban bontva a lánc?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#12658) Doki-HUN1978 válasza cobranco (#12655) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ne haragudj, de mindig is érdekelt, hogy a magadfajta "világjáró" típusú emberek miből tartják fenn magukat?

Megmondom őszintén mindig irigyeltem ezt a fajta szabadságot, amit műveltek, de mint magánember, hogy tartod el magad és a családod? (amennyiben van, természetesen)

Tök szívesen szakítanék időt egy ilyen hosszabb túrára, de nem tehetem meg, mert melóznom kell, mivel abból fizetem a csekkjeimet stb. El nem tudom képzelni, hogy csináljátok ezt?!

Se kutyád, se macskád és annak élsz, hogy élvezed a természetet, az utazást és a szabadságot, vagy hogy csinálod?

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#12659) fungeld válasza Zola007 (#12657) üzenetére


fungeld
aktív tag

Ilyen van itthon, elég normális. Először azt hittem, hogy ott szakadt el, de nem. Egy sima szakadás után hogy néz ki a lánc? Egyébként nem volt bontva sehol, csak az elején kiszedtem pár szemet, de az ugye a patentszem mellett van. Az esőnek, hidegnek lehet hozzá köze vagy egyszerűen ennyit bírt?

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#12660) cobranco válasza Doki-HUN1978 (#12658) üzenetére


cobranco
csendes tag

A legtöbb ember aki nézi ezeket a videókat az jön le ami neked,biztos a böre alatt is pénz van,másnak sem él csak ennek,idömilliomos stb...
Nagy tévedés,ha azt gondolod,hogy sokba kerül egy ilyen túra,sőt,ha figyelmesebben odafigyelsz az is jól látszik,hogy én kimondottan sz@rrágó vagyok,mindent itthonról viszünk,szállásra kajára nem költünk,igazándiból túl messzire se járunk,bár tény,hogy a logisztikai rész a legbonyolultabb/autos szakasz,oda-visszajutás,stb/ és egyben a legköltségesebb is.
De nem kell nagy összegekre gondolni.

A szabadidöröl meg annyit,hogy évente 2 nagyobb/ahogy fogalmaztad hosszabb/ túrám van,ami darabonként egy hét,...szóval az összeadva 2 hét,meg még néhány egynapos.
Ettöl itt a fórumon szinte mindenki többet ül bringán,nem is kevéssel,csak nem csinálnak videót a tekerésekről.

Szóval a látszat néha csal...

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/

(#12661) Doki-HUN1978 válasza cobranco (#12660) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Értem.
Azt gondoltam, sokkal többet mész és ezért nem tudtam elképzelni a "hátteret".

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#12662) Zola007 válasza fungeld (#12659) üzenetére


Zola007
veterán

a SRAM patenszem bőven jó lesz, nekem is ilyen van gyárilag a sram pc-950-hez.
megnézegettem közelről, ha jól van összerakva és megfeszengetve a helyére húzva, akkor meg merem kockáztatni, hogy erősebb mint a többi láncszem.

egyébként attól függ hol szakad el és közben vagy utána beleakad-e valamibe.

lehet hogy ennyit bírt, az is hogy kapott valami ütést, a kérdés hogy hány km volt már a láncban. egyszer eljön a vég, szerencsésebb esetben csak kopással

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#12663) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

A szappanos vizes kenegetésen kívül ismertek még valami praktikát, hogy mivel lehetne a külsőt a helyére imádkozni? Már egy órája szenvedek vele, de nem akar a helyére menni. :W

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#12664) Zola007 válasza Szakbarbár (#12663) üzenetére


Zola007
veterán

70%-os alkohol
bekened vele a felnit meg gumi peremét jócskán, 'osztán jobban csu'szik

mod: f@sza házipálinka is jó, de azt inkább nem javaslom, főleg falun. Mert ha előkerül akkor minden lesz ott csak gumiszerelés nem :DDD

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#12665) D.Orion válasza Szakbarbár (#12663) üzenetére


D.Orion
veterán

Lehet, hogy mégse kompatibilis a két méret? :U
Ha jól rémlik, akkor te kérdezted, hogy adott felnire jó-e egy másik méretű külső.

[ Szerkesztve ]

(#12666) glacious válasza D.Orion (#12665) üzenetére


glacious
addikt

Elméletben egy 19mm széles felnire simán felmegy még a 47-es gumi is. Nekem 40-es van rajta, szenvedés szerelni, de megy.

[ Szerkesztve ]

(#12667) Zola007 válasza glacious (#12666) üzenetére


Zola007
veterán

16,5-es felnim jött gyárilag 50-es gumival
most 47-es Scwalbe van rajta, vígan felcuppantottam

szakbarbár: ha esetleg debreceni vagy, akkor gyere el és feldobjuk

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#12668) Szakbarbár válasza Zola007 (#12664) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Megoldottam, a belső foltozva van azon a ponton, és a felnivédőszalag is túl széles volt. Kicseréltem a belsőt egy újra és a szalagból levágtam 2 mm-t. Mondjuk ha nem csípem ki a vadonatúj belsőt az első próbánál, lehet hogy nem kellett volna foltoznom és egyből felment volna? :DDD :W

Az alkoholt én csak a kocsiba töltöttem amíg volt a közeli kúton. :B Egyéb felhasználási módja nálam nem játszik.

(#12665) D.Orion Igen, nálam volt kérdés, de visszavittem a boltba és kicserélték 700x32c-re. A 38-as a sárvédő miatt nem fért volna el.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#12669) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Országúti cipőket nézegetek, Mavic pelotonnalvan valakinek tapasztalata? Muddyfox-ról lebeszéltek, ez a mavic és a speci sport a kiszemelt.

(#12670) TripleB válasza jackbacsi87 (#12669) üzenetére


TripleB
senior tag

Speci sport van nekem, bevált. Nálam egy számmal nagyobb kellett belőle, mint a montis comp-ból.

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#12671) jackbacsi87 válasza TripleB (#12670) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

méreteket már nagyjából kitapasztaltam, mert valószínű webshopos vásárlás lesz:)
mavic-et nem sikerült próbálnom, az ugye meglenne kb 15ezerből, speci az nagyon kényelmes volt 21-22 körül tudnám beszerezni.

(#12672) fpeter07 válasza cobranco (#12655) üzenetére


fpeter07
veterán

Átlagsebesség adatot kérhetnék? Mármint vagy erről, vagy az erdélyi utatokról. Utóbbi jobban érdekelne.

(#12673) evilskati válasza jackbacsi87 (#12671) üzenetére


evilskati
aktív tag

félrement

[ Szerkesztve ]

(#12674) ---Lasali--- válasza jackbacsi87 (#12669) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Valami hasonló mavic cipőt hozott egyszer egyik haverom mutatóba, de olyan gyenge talpa volt, nyeklett nyaklott nagyon gáz volt az én sidi cipőmhöz képest.. az anyaga se nézett ki tartósnak, szerintem hanyagold.

[ Szerkesztve ]

(#12675) hoffman_ válasza ---Lasali--- (#12674) üzenetére


hoffman_
nagyúr

mondjuk a sidi elég fasza cucc :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12676) planbmokus válasza ---Lasali--- (#12653) üzenetére


planbmokus
senior tag

Cannondale Trail SL3 29er-em (SS) 9,1 kg a jelenlegi felállásban.
Az 1,5" nagyon durván merev.
A váz súlya 1470 gramm (excenter nélkül).
A villa súlya 990 gramm.
Ha okosan van megtervezve és megfelelően van alakítva, akkor semmivel sem nehezebb az 1,5" rendszer, az 1,8"-nál. Maximum a kormánycsapágyban lévő plusz golyók súlyával...
Véleményem szerint ez a tapered dolog azért lett kitalálva, hogy a kompatibilitást növeljék.
Tippre 10-20-30 grammokat lehet maximum spórolni.
Meg hát kellett egy új szabvány, amire az emberek költik a pénzüket, a régi beragadt stucnikat is el lehet adni...

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#12677) stracker06


stracker06
aktív tag

Sziasztok!

Bandázsoláshoz kellene segítség.
Vásároltam egy Acor márkájú kormánybandázst és szeretném feltenni. Én azt hittem, hogy az összes ilyen bandázsnak öntapadós az egyik oldala, viszont ennek nem, egyik oldala sem "ragad". Ezen kívül van a dobozban 2 csík nem túl hosszú, fekete színű papírszerű cucc, aminek az egyik oldala ragasztós. (olyan mint egy matrica). +van még 2 kormányvég dugó is.
Hogy kell ezt felrakni?? :F

SFm™

(#12678) Solad válasza stracker06 (#12677) üzenetére


Solad
őstag

Feltekered a csővégtől kezdve, a másik végét meg a fekete papríszerű ragadós izével rögzíted :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#12679) Zola007 válasza stracker06 (#12677) üzenetére


Zola007
veterán

esetleg ha tutira akarsz menni, akkor papírírószerben lehet venni kétoldalán tapadó vékony fóliát.

Nem a tekercses kétoldali ragasztóra gondolok, hanem ez A4-es ív, kb 100 ft
ebből vágsz egy 1 centi széles csíkot, egyik felét lehúzod, felragasztod a kormányra.
Majd ahogy tekered fel, előtte mindig húzod le a fedőréteget is.
így minden egyes fordulatnál megfogja a bandázst, de utólag könnyen eltávolítható

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#12680) Muton válasza Runner_fxr (#12638) üzenetére


Muton
addikt

basszus. most jó kicsesztél velem ezzel a linkkel :DDD
Zsömlét át kellene építeni egy fullyra a gerincem miatt, de nem láttam az utóbbi időben értelmesen kinéző, és normális színű vázat, erre itt van ez

de azért már kinőhetnének ebből a törjük meg a felső csövet a nyeregcső előtt divatból így két év után....

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#12681) Mansi válasza cobranco (#12655) üzenetére


Mansi
csendes tag

Mostanában néztem végig a felvételeid, és kedvet csináltál jövőre nekem egy kis barangoláshoz a hegyekben, mint kecskeméti meg főleg, ah te is megjegyezted a videókban, mi max. a homokban teperünk, szépség nem sok a környéken :DD
Várom a folytatást, köszi!

(#12682) TripleB válasza jackbacsi87 (#12671) üzenetére


TripleB
senior tag

Annyiért nagyon jó vétel. :-)
Nézd meg a cyclestore.co.uk -t, vannak jó kis akcióik.

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#12683) Runner_fxr válasza Muton (#12680) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Csak vázat nem árulunk sajnos, Bergamont csak kompletten van. Amit linkeltél a Contrail 6.3 nincs a boltban, de már nem biztos, hogy rendelhető egyébként, meg kell nézni a Németországi készletet. 2014-től a 27,5"-es méretre állnak rá, meg a 29"-re. A Contrail már 29"-es lesz. Egyáltalán nem is lesz 120mm-t rugózó 26"-os Bergamont kerékpár. 120mm-ben 29"-es lesz. 140mm-ben 27,5"-es, és egyetlen 26"-os enduro marad 155mm rugóúttal, ez: [link]
Illetve a FR/DH vonalon marad a 26"-os.

Most készleten Contrail-ből csak ez van: [link]
Nyáron rendelésre hoztunk egy ilyet: [link]

És még kb fél éve volt ebből a 2012-es típusból, nagyon kedvező áron, 240 körül: [link]

[ Szerkesztve ]

(#12684) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sipákoltam, hogy miért nem lehet igazán tetszetős darab fixiket/ss-eket kapni. nos, itthon nem lehet. cimbora mutatta az imént. és teljesen vállalható árak!

statebicycle

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12685) cobranco válasza fpeter07 (#12672) üzenetére


cobranco
csendes tag

Hát,most megfogtál,az erdélyi túrán semmi kütyü nem volt nálunk,se gps,még a mobilok se müködtek,minek is,végülis csak a világ végén voltunk:)...szóval nem nagyon vannak adatok,csak amit rámondtam a videók elején a VDO-ról.
Egy biztos,túl fényes átlagot nem produkáltunk az biztos,de az ilyen csomagos túráknál nem is az a cél.

Az alpokkal jobb a helyzet,ott van minden,de egyenlöre a túratársam ül rajta.

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/

(#12686) cobranco válasza Mansi (#12681) üzenetére


cobranco
csendes tag

Nekem tényleg van viszonyitási alapom,2x három évet húztam le föiskolán Kecskeméten valamikor 100 évvel ezelött,szóval pontosan tudom,milyen a homokban teperni...és az igazat megvallva,még nosztalgiázni sem vágyok vissza oda.

[ Szerkesztve ]

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/

(#12687) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Azt már tudom, hogy jövőre veszek valami all mountain vagy enduro gépet, de még a pontos típus nem biztos.
Nagyon esélyes lehet ez: [link] 2600 euro-s ára nem kevés, de nem is annyira sok, figyelembe véve a teljesítményét.

(#12688) Muton válasza Runner_fxr (#12683) üzenetére


Muton
addikt

ó de kár, h nincs csak váz. sok átrakható cuccom lenne...

az a rendelésre hozott, az viszont nagyon szép :K

amúgy mi ez a nagy 27,5 mánia? ennyire nem tudnak mit kitalálni/fejleszteni? :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#12689) Zola007


Zola007
veterán

Ma van utoljára elfogadható idő az éven !

Így aki még tette el a bájkot, tekerjen egy utolsót mert tavaszig nem nagyon lesz rá lehetősége

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#12690) Muton válasza Zola007 (#12689) üzenetére


Muton
addikt

:N szombaton is sütni fog a nap, és 1 fokkal lesz elvileg csak hidegebb, azért az nem vészes

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#12691) cekkk válasza Muton (#12690) üzenetére


cekkk
veterán

Hm, sokszor másnapra nem tudnak pontos időjárást jósolni, így én nem lennék biztos benn, hogy szombaton is jó idő lesz :DDD

(#12692) Runner_fxr válasza Muton (#12688) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Próbálj ki egy 27,5"-öst, am/enduro vonalon nem sok értelme van a 26-nak. Ez nem csak marketing.

Úgy néz ki tudok nagykeráron focust szerezni, így ez valószínüleg eldől, hogy mit veszek.

(#12693) rétisün válasza Zola007 (#12689) üzenetére


rétisün
veterán

terveztem is, de úgy veszem észre magamon, hogy egyre finnyásabb vagyok az 'elfogadható idő' tekintetében :B

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12694) Szakbarbár válasza Muton (#12690) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Általában mire hétvégén működőképes bicikli közelébe jutok, addigra vagy besötétedik, vagy elkezd esni az eső. :((( A hideg annyira nem zavar.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#12695) Zola007 válasza Muton (#12690) üzenetére


Zola007
veterán

Felénk napról napra egyre szelesebb és már csak 11-16 között érdemes lassan kimenni

(#12693) rétisün: nekem tavasszal megfázott a térdem, azóta is azt nyögöm, így bárki bármit mond én már nem megyek tekerni az éven. Tegnapelőtt voltam utoljára, akkor is két mackónadrágban, elrakom a bringát az évre.

(#12694) Szakbarbár: "A hideg annyira nem zavar" - majd fog

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#12696) Solad válasza Zola007 (#12695) üzenetére


Solad
őstag

Két mackónadrág? jézusom, életemben nem volt még rajtam annyi :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#12697) Zola007 válasza Solad (#12696) üzenetére


Zola007
veterán

nem kockáztatok, elég volt fiatalon megélni milyen mikor ülni sem tudsz térdfájás nélkül és székből felállni is nehéz

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#12698) Muton válasza cekkk (#12691) üzenetére


Muton
addikt

ismerőslány apja meteorológus, azt mondja, h buli van, ha eltalálják az időjárást :))

Runner_fxr: lehet, h jobb, csak kicsit fura, h 30 év alatt jönnek rá, hogy 1,5 collal nagyobb kerék mennyivel jobb. nem mondom, h nem jobb, csak gyanús. sőt, több, mint gyanús...

Szakbarbár, Zola007: én munkába járok bicajjal, kerek 20 perc, szóval kibírom még. normális tekerésre, amire be kell öltözni, 15 fok alatt nem vagyok hajlandó. szerintem korral jár az ilyen irányú lustulás :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#12699) Runner_fxr válasza Muton (#12698) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A gyártóknak egyszerűbb volt az, hogy montinál minden a 26" köré épül, de ez még nem jelenti azt, hogy az a helyes elgondolás.

(#12700) rétisün válasza Muton (#12698) üzenetére


rétisün
veterán

"szerintem korral jár az ilyen irányú lustulás"

szerintem is :K

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.