Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12101) Zola007 válasza Solad (#12100) üzenetére


Zola007
veterán

azt gondoltam, hogy görgőt 95%-ban outisok vesznek, outija általában meg nem a kocabringásnak van, de ha van létjogosultsága, akkor nem szóltam

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#12102) Pho3bus


Pho3bus
tag

Sziasztok!

Használ itt valaki Cube Peloton kerékpárt? Méretezési kérdésem lenne, mivel lehet hogy hamarosan tulajdonosa leszek egynek. A méreteim: 178.5 cm és 86 inseam hossz. Ki mit gondol az alábbi táblázatból melyik lenne a megfelelő számomra (kicsit furcsán méretez a Cube), vagy ha használ valaki ilyen kerékpárt, akkor ha leírná milyen magassághoz mekkora vázméretet használ, azt megköszönném! :R

(#12103) Solad válasza Zola007 (#12101) üzenetére


Solad
őstag

Outim van és kocabringás vagyok :D:D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#12104) #90933760


#90933760
törölt tag

Reggel ahogy mentem már hallottam hogy valami kis zaj jön hátulról ami nem természetes, délután ahogy zúztam le a lejtőn egyre hangosabb lett és csak akkor jelentkezett ha nem tekertem. Hát hazaérek a váltót tartó csavar az meg volt lazulva és lötyögött az egész váltó, kanál stb. Hogy a francba lazul az ki basszus.... Önálló életre kel ez a csodagép. :DD

Évi 1000 Km-rel én is kocabringás vagyok? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12105) Zola007 válasza Solad (#12103) üzenetére


Zola007
veterán

akkor csíkos-szatyorra fel ! :D

(#12104) Baltoafarkas: disz iz dö bigining of ö bjutiful frencsip :) sok szép szereléssel töltött óra vár még rád, üdv a bringás táborban. Ha nagyon lazulgat, akkor cseréld ki a csavart vagy meghúzás előtt egy csepp loctite csavarrögzítő

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#12106) fpeter07 válasza Zola007 (#12105) üzenetére


fpeter07
veterán

Azért azt megemlíteném, hogy a montimon nyár tavasz vége óta nem lett semmi állítva. és (majdnem) tökéletesen működik. A hátsó váltóbovdenen húzni kéne, csak itt ahogy néztem nincs olyan tekerentyű, mint az alsó kategóriába.

(#12107) D.Orion válasza fpeter07 (#12106) üzenetére


D.Orion
veterán

Váltóról és váltókarról dobj egy szép képet. ;)

(#12108) Zola007 válasza fpeter07 (#12106) üzenetére


Zola007
veterán

nem neked címeztem
azért ha az évi nagygenerált, zsírzást, takarítást maga csinálja az ember, akkor ne tagadd hogy el tud vinni pár órát.

ahogy látom, a kolléga fogja hajtani rendesen a kapott bringát és azok a cuccok feltehetően jobban kopnak majd mint neked az recon, a pg-950 vagy az XT váltó

solad: ha minden igaz ez az [link]

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#12109) Hasaggymeg válasza #90933760 (#12104) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Elég nehéz lenne behatárolni a kocabringás kategóriát.Munkahelyi kollégáim között vérprofi lennél az évi ezreseddel,itt viszont egyesek tízezreivel szemben az én 3-5ezrem is nevetségesnek tűnhet.Személyesen kocabringásként a talpközéppel,ne adjisten sarokkal a pedálon tekerő egyént szoktam nevezni.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#12110) Monya78 válasza Zola007 (#12099) üzenetére


Monya78
veterán

Szia!

Ezen a gumin nincs semmilyen hs xxx szám, Rocket Ron felirat után egy kelly's logo található.
(Kelly's Magic Masterhez járt gyárilag)

Mondjuk ilyen árak miatt meg fogom tartani.

Köszönöm a segítséget :)

(#12111) elfelejtette válasza Hasaggymeg (#12109) üzenetére


elfelejtette
veterán

Akkor én is kocabringás vagyok a talpközepes tekerésemmel? :-)
Mondjuk én pont 6 hónapja kezdtem bringázni a melóba spórolásképpen. A munkahely kb. 9-10 km, amikor nem dolgozok hétvégén, akkor is tekerek valahova, tehát az elmúlt kb. 180 nap alatt megvolt kb. 3500 km...
A bringa egy nyugatról behozott 10+ éves canga Cube matricával, ami gondolom nem poénból lett felrakva rá, tekintettel a Sachs 3x7-es agyváltóra, meg a Magura HS11-es fékekre.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12112) Solad válasza Zola007 (#12108) üzenetére


Solad
őstag

Őőő oké, de most miért is nekem? :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#12113) Zola007


Zola007
veterán

én szvsz úgy definiálnám a kocabringást, hogy akire legalább 1 illik az alábbiak közül
- nem tartja be a kerékpáros kreszt és etikettet
- nincs rendben tartva menetkészre a kerékpárja
- nem biztonságos a bringa
- aki soha sem teker sportolási céllal

Az hogy valakinek egyedi stílusa van vagy keveset teker az egyéni preferencia kérdése.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#12114) Bandi18


Bandi18
tag

Bocsi rossz topik :S

[ Szerkesztve ]

(#12115) madmike


madmike
őstag

Tudnátok ajánlani valami térdmelegítőt télire? Magyar vagy kínai beszerzés is érdekel.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#12116) Hasaggymeg válasza Zola007 (#12113) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Akkor a futárok mind kocabringások. :DDD

(#12111) elfelejtette...3500km után már rájöhettél volna mennyivel könyebb/hatékonyabb ha lábujjpárnával tekersz. ;)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#12117) Zola007 válasza Hasaggymeg (#12116) üzenetére


Zola007
veterán

nem, ők egy külön állatfaj (jelenlévők kivételek :D )

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#12118) Zola007 válasza Monya78 (#12110) üzenetére


Zola007
veterán

szerintem is jobban jársz ha megtartod.
kevláros, hajtogatható gumi nem átlag júzer kategória és ha később versenyezni támad kedved vagy messzibb lévő komolyabb terepre vágysz, akkor jól jön a csere is, ami elfér a tatyóban

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#12119) Solad válasza Monya78 (#12110) üzenetére


Solad
őstag

Most nézem ki tűnt fel a topicban :) Üdvözlet!

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#12120) madmike


madmike
őstag

Szerintetek egy ilyen motoros térdmelegítő mennyire lehet kényelmes? Vagy jobb lenne egy ilyen Dechatlonos? Téli mínuszokra kéne.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#12121) cekkk válasza madmike (#12120) üzenetére


cekkk
veterán

A kérdés az, hogy a motorosban mennyire tudsz tekerni. Nekem az szimpatikusabb, de lehet mozogni nehezebb benne.

(#12122) ---Lasali--- válasza madmike (#12120) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

A motorosba nem fogsz tudni tekerni, az nem lesz jó szerintem, meg nem fog rásimulni a bringás gatya ha rá akarsz venni valamit.
Decathlonos jó lehet, csak nem tudom milyen az anyaga, nekem van decathlonosba hosszú, termós bélésű, az jó, ha ez is olyan akkor jó lehet, de télen ugye akkor még egy termós hosszú gatya rá, és akkor fasza.

[ Szerkesztve ]

(#12123) dqdb válasza madmike (#12120) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az a lényeg, hogy a téli ruházatban legalább egy szélálló réteg legyen a térded felett. A linkeltek egyike sem olyan, tehát más ruhadarabbal kell ezt a funkciót ellátni. A közel fix lábtartásra tervezett motoros térdmelegítő pántos rögzítési megoldásánál egy szilikoncsíkos változat sokkal jobb, mert abban tud rendesen mozogni a lábad.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#12124) rétisün válasza Zola007 (#12101) üzenetére


rétisün
veterán

én meg outival kocabringázom, és nem is tartom magam outisnak :DD

(#12113) Zola007: na jó, ezek alapján akkor mégsekocabringázom..... :U

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12125) Toomy válasza madmike (#12120) üzenetére


Toomy
senior tag

A motorosba tényleg nehezebb tekerni., de a decathlonos meg nagyon kevés a mínuszokra még ha rá is húzol még egy téli gatyát! Én azt +6 fokig használom.
Én a mínuszokban ezt használom. Egy decathlonos vitorlásos alánadrág, rá egy téli bringás nadrág és arra kivülről egy motoros térdmelegítő. Mivel azok nem mozgásra vannak tervezve ezért mindig le akar csúszni, de úgy oldottam meg hogy még felveszek egy kinyúlt rövid nadrágot és ahhoz hozzácsíptetem. :K
A tavalyi telet végig nyomtam így minden nap min. 50km -el.

(#12126) Muton


Muton
addikt

hi!

rég trollkodtam a topikban, gondoltam benézek :DDD

Jövök reggel dolgozni, elhúz mellettem egy fixis csaj. előttünk nem messze váltott a lámpa pirosra, megindult keresztbe egy babakocsis anyuka. hipermenő kis csajunk (volt csíkos zokni, Booga vagy milyen táska, csak hátrafelé nem világító villogó a táskán, nagyon trendi, vérhipszter fajta :DDD) nem bír megállni, majdnem elcsapja a babakocsit, őt meg egy autó majdnem, mert a kereszteződés közepén bírt megállni.

komolyan nem értem, h miért kell erőltetni ezt kivagyiságot, főleg olyan áron, hogy alanyunk közben ön- és közveszélyes egyaránt...

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#12127) fi:zi'k válasza Muton (#12126) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

bagaboo

Pusztán emberi hülyeség.
Legalább jól nézett ki? ;]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12128) Hasaggymeg válasza Muton (#12126) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Minden téren tapasztalható,hogy a dizánynak alárendelik a funkcionalitást.Tulajdonképp életérzést árusítanak és nem terméket.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#12129) deicide válasza fi:zi'k (#12127) üzenetére


deicide
veterán

Kilapítva biztos jól nézett volna ki.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12130) Muton válasza fi:zi'k (#12127) üzenetére


Muton
addikt

reggelre jó lett volna :DDD

Hasaggymeg: és ha én azt találom ki, h qrva menő lenne 2 kaszát a hátamra kötni, ami minden járdán közlekedő fejébe beleáll? azért kellene némi határt szabni a hülyeségnek. ez olyan, mint a hupákolás. h klasszikust idézzek: "ha hupákolni akarsz, akkor menj ki b+ a pusztába", ott senkit sem fog vele zavarni, de ne a legforgalmasabb helyen nyomd, mert nem, hogy nem kíváncsi rá senki, hanem zavarja a többieket.

demokrácia van, mindenkinek jogában áll hülyének lenni, de jöhetett volna egy rendőr, aki biztosította volna az életérzést egy 50-es számlával a hiányos felszereltségért, meg egy 100-sal a közlekedés biztonsága elleni bűncselekményért (vagy valami ilyesmiért). legalább a blogjában (ha jól tudom az ilyeneknek kötelező ;] )lett volna téma egy hétig...

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#12131) Zola007 válasza Muton (#12130) üzenetére


Zola007
veterán

cibánkos facebook oldaláját nekije ! :D

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#12132) Packersbay válasza Muton (#12126) üzenetére


Packersbay
tag

Igaz nem fixis volt,hanem kosaras :) de nálam is hasonló játszódott le reggel. Megyek a kerékpárúton a stadionok felé. Itt kettéválik a bringaút középen sövényekkel, a kis csaj pedig jött az én sávomba. Ilyenkor elgondolkozok hogy ha még a kreszt nem is,de a jobb kéz szabályt sem?....

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#12133) Runner_fxr válasza Muton (#12126) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ezektől én is rosszul vagyok, a fixi pályakerékpár és nem közlekedési eszköz, akárcsak a fék nélküli bmx-ek és dirt gépek, még is sokan ezt baromi menőnek érzik és mindenhol használják. Az ilyeneket valóban úgy meg kéne büntetni, hogy elmenjen a kedve ettől a hóbortól. Ha kinyíratja magát az ő dolga, de mások épségével ne szórakozzon.
Na meg itt sportról szó nincs, cigarettával együtt nem lehet kerékpározni, már rengetegszer láttam akár tekerés közben is szívta a hülye gyerek, vagy a kis csaj.
Meg ezek a levágott 2 maroknyi széles kormányok, ráadásul olyan emberek kezében, akiknek a kerékpár kezelési technikájuk egy csimpánz szintjén van, még tapasztalt bicósnak is veszélyes.

Egyébként a másik dolog ami zavar, az a kerékpár utak hiánya és a folyamatosan mutogató, beszólogató gyalogosok.
Ez azért kezdett egyre zavaróbb lenni nekem, mert mostanában elég sokat megyek városba is, előtte nálam a bringázás kizárólag a hegyi kerékpározást jelentette.
Oké, hogy vannak hülye gyerekek aki a járdán fék nélkül szlalomoznak a gyalogosok közt, borzolva kedélyeket, de szerintem lehet ott kulturáltan is közlekedni, ha elegendő szélességű.
Bevallom őszintén, nem vagyok odáig a csúcsforgalomban autók közt tekeréstől amikor nincs kerékpárút.
Ha nagyon veszélyesnek ítélem az útszakaszt, megyek a járdán. Persze ezt mindig normálisan teszem, nem száguldozok, türelmesen, de hiába, a járókelők úgy néznek mintha valami bűnöző lennék, sokan beszólogatnak, tele már a ceruzám a sok fölöslegesen pattogó emberrel. Komolyan az az érzésem, hogy keresik a konfliktusokat az emberek. 2,5 méter széles járdán ne legyen már gond ha elmegyek mellette egy kerékpárral, húzódjon egyik oldalra én meg megyek a másikon. Ha van kerékpárút én szívesen megyek rajta, de ha nincs?
Ha olyan országban élnénk ahol az emberek figyelnek egymásra és tudnak közlekedni is, ott megbíznék az autósokban annyira, hogy közéjük merészkedek, na de Magyarországon, ahol még a zebrán is úgy kell átrohanni ha nem akarod hogy kivasaljanak. Ha nem vagy elég gyors, csikorgó gumikkal satufékkel áll meg a zebránál, hányszor volt ilyen. Meg a kétsávos úton zebra, megáll az egyik sávban egy autó, elindulok a zebrán, a mögötte haladó kikerüli és elhúz előttem a zebrán mintha ott se lennék. Ilyen vadbarmok között kockáztassam az életem? De itt még gyalogosan sem tudnak közlekedni az emberek. Néha persze muszáj menni az autó úton, mert ha keskeny a járda akkor ahhoz végképp nincs türelmem, de ha tehetem nem megyek autók közé.

[ Szerkesztve ]

(#12134) hoffman_ válasza Muton (#12126) üzenetére


hoffman_
nagyúr

lehet jól fixizni, csak a nagy többség nem tud.

Runner_fxr:

az én kormányom is 40 centi széles(bár ez nem két marok), nincsen azzal semmi baj :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12135) Runner_fxr válasza hoffman_ (#12134) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A fixinek normál használat mellett nem sok értelmét látom, persze lehet ezt jól kezelni, de attól még veszélyes marad városi használat mellett, pláne Magyarországon ahol tényleg az életükkel játszanak még a normál kerékpározók is, a barom autósok miatt (tisztelet a kivételnek).

40 centi kormány még határeset, de nekem mondjuk a széles tetszik, azzal lehet stabilan kerékpárt irányítani.

[ Szerkesztve ]

(#12136) cekkk válasza Runner_fxr (#12135) üzenetére


cekkk
veterán

Szerintem pont annyi barom autós van mint biciklis, mondom ezt úgy, hogy többségében biciklizem :D

Tegnap barátnőm vezetett jöttünk a soroksári úton befele és a Müpánál lévő lámpa megfogott minket, erre mikor zöldre váltott egy biciklis nem át húzott azon a soksávos úton keresztbe, baszott nagy szerencséje volt, hogy nem ütötte el senki, persze életem egy fixin ült.
De ne beszéljünk akkor azokról akik esténként kivilágítatlanul mennek, vagy szembe jönnek az egyirányú utcában ahol nincs engedve, rendszeresen áthajtanak a piros lámpákon.
Vagy pl itt a 9. ker, mester utca páva utca részen bicikliznek a járdán, mert hát nehogy már kerülni keljen egy picit is.
Nekem több bajom van a többi biciklissel, mint az autósokkal sajnos. A többsége a KRESZ-t szerintem hírből nem ismeri sajnos :(

(#12137) hoffman_ válasza Runner_fxr (#12135) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nem utcára lett optimalizálva, de én azok közé tartozom, akik azt vallják, hogy ha tudja kezelni, akkor használja. a fenti esetek nyilván nem férnek be ebbe a kategóriába.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12138) G@ben


G@ben
addikt

Felnit vennék utcai durvulósabb használatra, azaz járdaszegély, kátyúk, csatornafedelek játszanak nagy sebességgel. Kettőt néztem, az egyik Rigida Zac 2000, a másik Ryde Zac Pro. Árban majdnem ugyanaz, talán a Zac 2000 kicsit erősebb és nagyobb a fékfelülete. A tömege is nagyobb kicsit, ami nem zavar. Szerintetek melyik legyen?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#12139) Hasaggymeg válasza Muton (#12130) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ráhangolódtál avatarodra? ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#12140) Runner_fxr válasza cekkk (#12136) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Persze, de ettől még az engem nem fog vigasztalni, hogy ugyanennyi barom biciklis is van ha mondjuk elüt egy barom autós és megnyomorodok, mert épp a telefonján sms-t ír vezetés közben, vagy könyvet olvas (ilyen is van, láttam már).
Tehát ezért sok helyen kénytelen vagyok járdán biciklizni.
Sajnos be kell látni nem csak gazdaságilag sz@r ez az ország, hanem a lakosság jelentős része is primitív.
Ez ellen meg nem igazán lehet mit tenni, ez nem azon múlik, hogy 100 ezer a netto fizetés vagy 400 ezer vagy 500 ezer, a bunkók havi 2-3 ezer eurós fizetéssel is azok lesznek.
Dolgoztam Ausztriában, érdekes módon ott senki nem siet sehova, se gyalog, se biciklivel se autóval. Legalább is nekem ez jött le nagy általánosságban.

(#12141) cekkk válasza Runner_fxr (#12140) üzenetére


cekkk
veterán

Nincs kultúrája az egésznek sajnos. Nem hittant, meg roma anyám-kínját kellene oktatni, hanem közlekedési kultúrát és ha ebbe nőnének fel, akkor jobb lenne. De mivel így egymást szidják az emberek és nem foglalkoznak a tudjuk kikkel így ő nekik az jó :D
Tudod cirkusz és kenyér :D Ez meg van :D

(#12142) Hasaggymeg válasza G@ben (#12138) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem az utóbbi van.~80kg vagyok.Elég erősnek tűnik,bár bunny hopp-ot nem próbálnék vele.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#12143) G@ben válasza Hasaggymeg (#12142) üzenetére


G@ben
addikt

Bunny hopp-ot nem csinálok, mivel nem tudom felkapni a bicaj hátulját, ezért is necces a hátsó kerék járdára felugráskor. Bár a gumit elég keményre fújom, hogy ne a felnit üsse és "csak" 70 kg vagyok, azért erős felnit szeretnék.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#12144) Tomi_Sci válasza Hasaggymeg (#12142) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Amin nem mersz megcsinálni egy bunny-t szerintem nem való arra, hogy ráülj. Egy úthibát vagy hasonlót érdemesebb átugrani mint átrongyolni rajta, mert így a leérkezést is szépen kontrollálni tudod.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#12145) evilskati


evilskati
aktív tag

Sziasztok, valahol azt olvastam egy régebbi cikkben,hogy nem érdemes megvenni használtan a régebbi/öreg/veterán 28"-os kerékmérettel rendelkező outikat, mert nem lehet már hozzájuk új kereket kapni.

Ennek van valami valóságalapja?

(#12146) stracker06 válasza Tomi_Sci (#12144) üzenetére


stracker06
aktív tag

szerintem érdemesebb kikerülni... ;]

SFm™

(#12147) Tomi_Sci válasza stracker06 (#12146) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Érdekes megközelítés.. :Y erre még nem is gondoltam :DD

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#12148) fpeter07 válasza Zola007 (#12113) üzenetére


fpeter07
veterán

Én próbáltam sportolni, elmentem futni aláírást egyetemen. Valószínűleg soha többet nem megyek, idén legalábbis biztos, úgy se lesz már meg az előírt mennyiség...
A kerékpározás kikapcsolja az agyamat, ami általában pereg. Kivéve dolgozatok közben, azon még ügyködnöm kell...

(#12149) belaazallat válasza stracker06 (#12146) üzenetére


belaazallat
addikt

Ha az úthiba az úton keresztbe, az út teljes szélességében fennáll, pl keresztbe bemartak az útba egy 10cm mély csíkot, azt hogy kerülöd ki? ;] :U

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#12150) stracker06 válasza belaazallat (#12149) üzenetére


stracker06
aktív tag

már vártam, hogy valaki ezzel jöjjön ;] :DD

SFm™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.