Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#33801) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Nem bírok tank ászt csinálni isu-val... Túl papír, hogy közelebb menjek a nagy csatákhoz, messziről meg lőszer pocséklás célba lövöldözni...

(#33802) vhw


vhw
addikt

Ez jó... az artyk már annyira nem tényezők a csatákban, hogy szinte számolni se kell velük... álló tank mellő lőnek, de még így sem jó... :N

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#33803) joergie


joergie
őstag

Most nyertünk severogorsk-on ami a legújabb havas map(tényleg ez a neve?). tier10 csata. ellen 8:1-re vezetett, 2 arty(egyik én) fókuszoltuk az ellen 1850 effis idienpanzerét. amikor meghalt 8:1nél beszólt valami ilyesmit, hogy retard arty, úgyis vesztetek. Lehoztuk, ráírtam:
joergie (11:46:41) hey what up. you lost this battle
joergie (11:46:48) what happened?
joergie (11:47:09) you was leading by 8:1
Namiriel (11:48:04) my team was retarded.. and you was lucky.. its all... but you are still retard :-D
Majd letiltott :DDD

Utolsó 8 tankból 6ot én lőttem ki. szerintem tényező voltam.

[ Szerkesztve ]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#33804) vhw válasza joergie (#33803) üzenetére


vhw
addikt

És hány artys csatával a hátad mögött?
És hány csatából mennyi jön össze így?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#33805) Jo33by


Jo33by
tag

Ez tényleg opp ez a T28 prototype. De jó pontos ennek a lövegje.Feláltam vele a hegyre és szedtem őket.Mikor nem kell mozdulni ezt neki találták ki. 6154

[ Szerkesztve ]

(#33806) Kean_Sorbo


Kean_Sorbo
őstag

Én szoktam artyval játszani. Amikor nerfelték őket használhatatlan volt mindegyik. Most viszont korrigáltak rajta, mert megint megvettem a GWP-t, és most korrektül használható. Nerf után ha rákövettél egy tankra, akkor úgy szétcsúszott a célzókör, hogy teljesen felesleges volt ilyet megpróbálni. Most kicsit tágul csak, egy másodperc és lőhető a cél. Így bizony a kiszemelt áldozat ha megáll, megy is rá az áldás. Ráadásul megint pontosak, minimális szórással.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#33807) SSJmeszes válasza Chris0321 (#33773) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Ahogy a Tiger II is szenvedő volt az elején!:)))
Nekem legalábbis.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#33808) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Derp derp derpedi derp ;]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#33809) joergie válasza vhw (#33804) üzenetére


joergie
őstag

Miért, te hányszor ölsz meg akármilyen tankkal az utolsó 8ból 6ot? 4879 arty csatám van. heavyvel több, és azzal se jön össze ez gyakrabban.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#33810) Jo33by válasza Jo33by (#33805) üzenetére


Jo33by
tag

Most látom ez az előbbi csata egy "tank ász" lett.

(#33811) #35692544


#35692544
törölt tag

ma nekem is jól adja

tegnap is 79%-os win ratám volt
meg érte kihagyni egy pár napot

(#33812) Jo33by


Jo33by
tag

Hoppá, valaki gratulálni akart? Nem ez csak egy "magyar" mentalitás. Minthogy örülne hogy megnyertük a csatát. Dögöljön meg a szomszéd tehene is.

[ Szerkesztve ]

(#33813) [HUN]Dani


[HUN]Dani
őstag

IS-8-al sem volt még ennyi szerzett lehetséges sérülésem. :D

magyarsrac

(#33814) LZs?! válasza Cseri0058 (#33766) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Hát mert szerintem sokat számít az az 5%+. Kempelni nem sokat szoktam max addig míg a periszkóp aktiválódik. Szerintem erre a tankra full felesleg az álcaháló. Mikor majd lehet 2. Skillnek a biat teszem majd be. Addig jó a camo.

Végiggondolva, lehet, hogy nálam ez a camo dolog csak placebo...

Lassan érik a crew-nál egy skill re-roll (4. skill ~40%), így szerintem kipróbálom BIA+Venti kombóval.

Nevermind...

(#33815) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Egyébként az E75 re milyen modulokat érdemes rátenni?

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#33816) Chris0321 válasza SSJmeszes (#33815) üzenetére


Chris0321
addikt

Töltésgyorsító, vertikális stabilizátor szerintem alap, plusz én periszkóp távcsövet használok mellé. Sokan hülyeségnek tartják heavyn ezt de mivel normál csatában nem igazán szoktak spottolni nem egyszer előfordul, hogy magamnak kellett.

(#33817) Bingisz válasza diegho (#33791) üzenetére


Bingisz
addikt

Ezek jók nagyon.

Mondjuk én még szeretem Steppest és Cliffet is. Valamint az új Serene Coast se rossz.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#33818) L-e-f-i-e válasza Jo33by (#33812) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Ott a smile a végén, ejj ez a magyar mentalitás, hogy mindent szó szerint, véresen komolyan kell venni .. :)

=^-^=

(#33819) vhw válasza joergie (#33809) üzenetére


vhw
addikt

Nem hinném, hogy az ilyen, kivételesen szerencsés csaták gyakorisága (amennyire gyakoriak...) fogják eldönteni, hogy egy-egy tanktípus mennyire "tényező".

Újabban (~arty nerf óta) meglehetősen ritkán lehet látni artykat top sebzőként... pedig, hát tényleg csak ez az egy feladatuk van - sebzést osztani.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#33820) joergie válasza vhw (#33819) üzenetére


joergie
őstag

Igen. sebzést osztani. csak nem mindegy hol, mikor, és milyen tankon. ha ez van szem előtt tartva, akkor igenis tényező tud lenni. én mindig top3-ban vagyok. abban viszont egyetértünk, hogy ez nem általános.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#33821) dfsz34 válasza vhw (#33819) üzenetére


dfsz34
őstag

Az biztos, hogy a nerf előtt sokkal hatékonyabbak voltak az artyk és többen is voltak. Azért, ha most kapunk top tanknak 2-3 nagy artyt, akkor azok szépen terrorizálnak.

Más, megadta magát a churchill vii egy nagyon durva csatában, szó szerint 1 másodpercen múlt a győzelem, hogy bele tudtam lőni egy foglaló t150-be mert elfordította a tornyát.

Győzelem!
Map: Karelia
Date: 2013.12.07. 13:24:13
Jármű Churchill VII
Szerzett tapasztalat 6 096 (x3 minden nap az első csatáért) Szerzett kredit: 59 130
Csatában elért Achievement: Szárnysegéd, Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász"

(#33822) KisApám válasza vhw (#33819) üzenetére


KisApám
addikt

Én tolom minden nap az artyt, igaz csak 3-4 csatát a G.W. Panther-rel (kaja közben kényelmesen le lehet vele lenni :DDD ).
Úgy vettem észre, HA az arty az 1. vagy 2. helyet szerzi meg a csapatban, ott nagy gondok vannak, sokszor vereség.
Artyval jó esetben kb. 10 lövést tudok elereszteni (a fedezékbe bújó és az össze-vissza mozgó tankok - nem az egyenes vonalban mozgók miatt). (26 sec töltési idő, célzás....)
Egy kb. 10 perces csatában amúgy is kb. 21 lövést tudnék max. elereszteni.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#33823) Diarmand válasza vhw (#33804) üzenetére


Diarmand
senior tag

Teljesen máson van a hangsúly.
Miért, ó miért van az, hogy a kimondottan jó effijű játékosok viselkednek a legundorítóbb módon a játékban? Természetesen tisztelet a kivételnek. Joergie-ék is kiszedték a szaros indipanzert, erre az meg retard arty-zik. Mire fel? Miért? Mert ó bocsánat, ki merték lőni? Btw ha az utolsó nyolc tankból hatot ő szedett ki 1:8 állás után, tehát azon a meccsen szerintem tényező volt.
Én is kapom a flémet v (akár perceken keresztül is) bőven mikor kiszedem a túloldalt a legjobbat, bezzeg mikor a siemkák hullanak az E100-am előtt egyik sem ír vissza.

(#33824) KisApám válasza Diarmand (#33823) üzenetére


KisApám
addikt

Sokszor veszem észre, hogy azok a jó pár effjű játékos szépen megvárja, míg leszedem szépen az ellen HP-ját addig, hogy neki a következő lövéssel meg is legyen a frag.
Mostantól erre is figyelek, kíváncsi leszek rá, hogy fog-e lőni az illető, ha észreveszi, hogy leállok a lövéseimmel...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#33825) odrif


odrif
MODERÁTOR

Egész használható ez a KV13 a 76 mm ZiS-5 ágyúval :DDD

20 éve a Prohardveren

(#33826) #43783936 válasza Diarmand (#33823) üzenetére


#43783936
törölt tag

Én is imádom, amikor valami megaszuper unicum jószágot kiszednek, erre elkezd magyarázkodni és anyázni.
A legszebb pár napja volt, amikor a magyar gyerek megáll az AT-8-am előtt t-29-el és elkezd rám lövöldözni.
Olyan aprósággal nem foglalkozott, hogy mögöttem állt még két Panther és egy Hellcat, vagy hogy a weakspotot lője.
Természetesen 10 másodperc alatt szétkaptuk mint foxi a lábtörlőt. :DD
Erre beírta hogy reportol engem, mert lehetetlen hogy egyedül kiszedtem őt, ráadásul komoly laggja is volt.
Mire én beírtam magyarul: Magadat reportold mert f@sz voltál, hogy egyedül kiálltál négyünk ellen! :C

KisApám Az már nekem is többször feltűnt, hogy némelyek rendkívüli mód jók fraglopásban.
A legszebb amit láttam az 8 kill volt 1000 körüli sebzéssel 7-es csatában, ahol a mezőny szinte csak heavykből állt.

[ Szerkesztve ]

(#33827) arpeen2


arpeen2
senior tag

Egy picit lefőttem :)

(#33828) Bad Pritt válasza KisApám (#33824) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ezt én azóta vettem észre, mióta a játék az orrod elé tolja a "Kill to Death" arányodat. Azóta feltűnően sokan lopkodnak, mintha attól lennének sokkal jobbak, ha ott az a tized vagy század minél magasabb számon áll.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#33829) odrif


odrif
MODERÁTOR

Pici hendikeppet mindig ad a mai napon a csapatom az ellenfélnek. Általában 0-7-el kezdünk. :C

20 éve a Prohardveren

(#33830) Stigma.HC


Stigma.HC
senior tag

Hát nem tudom mivel játszik itt a többség, de ha én találkozok egy vagy több szép lila játékossal(lehet akár még türkiz is vagy mit tudom én milyen színnel jelölik a legtöbb xvm-ben ezeket az értékeket) akkor az esetek túlnyomó többségében az élen végeznek sebzés tekintetében :D
A beszólogatós fajtával pedig igen ritkán találkozok, úgy írjátok ezeket mintha szinte az összes ilyen lenne :D

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#33831) odrif


odrif
MODERÁTOR

Van ennél lejjebb: [link] ?

És azért rendelkezik T-54-el.

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#33832) dfsz34 válasza Diarmand (#33823) üzenetére


dfsz34
őstag

A jó "effű" játékosok döntő része azt az elvet követi, hogy hagyja a népet civakodni az elején, amíg ők ismerik a leshelyeket és onnan csipegetnek. Aztán, ahogy lefogyott a csapat mindkét oldalon és nincs minden bokorban egy lapuló td, akkor megindulnak és ők lesznek a hősök. Egyébként aki próbálta már lehozni a meccset több ellenféllel szemben, az tudja, hogy ez nem is olyan egyszerű, hiába alacsony hp-s az ellenfél. Ilyen értelemben persze szép a teljesítményük, csak én sem ezt várnám tőlük.

Tulajdonképpen van egy racionális elv, azaz a közelharcot a legnagyobb ászok sem tudják megúszni bekapott találat nélkül csak a legritkább esetben. Ha nem figyel, hiába jó az eff, szétkapják, mint foxy a lábtörlőt, mert egyébként nagyon kevés tank alkalmas és képes a több ellenféllel való egyidejű harcra.

A sok ellenfél kilövéséhez, akár alacsony hp-s akár nem, akkor is kell erős, pattintós páncél és gyorsan forgó torony és komoly ágyú, ami gyorsan betölt és persze mozgékonyság sem árt és ha lehet komoly látótáv vagy ezekből minél több. Vannak ilyen tankok, de kevés. Most mondhatnék példákat, szerintem az E75 ilyen, azt jól beforgatva a franc se tudja meglőni, illetve ilyenek még szerintem például a su12244-su101-su12254-obj263, ezekkel simán lehoztam még én is sok csatát, ahol alacsony hp-s ellenfelek maradtak a végére, a tortoise-val is láttam már, hogy a srác legázolta az ellenfelet 2000 feletti alap xp-t kapott, de van még több más tank is, csak én ezeket ismerem. Sok ellenfelet legyőzni mindig nehéz és elismerem, hogy a profiknak ez jobban megy.

Mindezzel együtt én is rühellem, mikor a zöld, kék meg a lila nekiáll a bokor mögött lesni vagy amikor a top nehéz tank szakasz nem a húsdaráló felé megy, hanem oda, ahova a medek szoktak és ők a nagy királyok, hogy legázolják az ellenfél kisebb tankjait. Ez utóbbi nagyon gyakori, ha látom az ellenfélnél top szakasz van, szinte biztos, hogy nem az ütköző területre mennek, hanem körbe, oldalra stb.

[ Szerkesztve ]

(#33833) #43783936 válasza dfsz34 (#33832) üzenetére


#43783936
törölt tag

Azt kifelejtetted, hogy utána meg két marékkal osszák az észt, hogy a sok a sok nyomi mit hibázott.
Engem ezek kergetnek az őrületbe. :W
Bár ha az ő szemszögükből nézem igazuk van, hulljon a férgese, és legalább nem lesznek neki láb alatt.
Az olyanokat viszont tudom tisztelni, akik már az elejétől odateszik magukat. :C

(#33834) Angel1981 válasza odrif (#33831) üzenetére


Angel1981
veterán

Mit akarsz, ez még csak nem is mínuszos! :D

(#33835) Diarmand válasza odrif (#33831) üzenetére


Diarmand
senior tag

Hogy ne lenne! Emlékeztek matyashunra? Na ő, [link] még nála is szarabb. És ki ne hagyjam, hogy drága Hermi barátunk is MAGYAR játékos :DD

(#33836) diegho válasza Diarmand (#33835) üzenetére


diegho
nagyúr

Most hogyan kérdezzem meg, hogy ne legyen belőle cseszegetés... ő fogyatékossággal élő?

(#33837) #43783936 válasza diegho (#33836) üzenetére


#43783936
törölt tag

Szerintem ő valami egész más játékot játszik.
Egy új dimenzióját fedezhette fel a WoT-nak. :D

(#33838) Bingisz válasza diegho (#33836) üzenetére


Bingisz
addikt

Passz, de valaki mondja már meg neki, hogy nyomja meg a Shiftet amikor artyval tolja... :U :DDD

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#33839) diegho válasza #43783936 (#33837) üzenetére


diegho
nagyúr

De, ha fogyatékossággal élő, akkor ez nem akkora baj, ha viszont nem...

(#33840) Rico33


Rico33
aktív tag

Ha valaki unja a sok barmot; csabaf2 , 22-ig szakasz ( délutános a zasszony ;] )

(#33841) Linkin


Linkin
senior tag


Egy Jó meccs

Wot csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCu5WdaeI6J16mxqAjlAfHyQ

(#33842) #43783936 válasza diegho (#33839) üzenetére


#43783936
törölt tag

Csak akkor ha vak, vagy nyaktól lefele béna.

(#33843) L-e-f-i-e válasza Bingisz (#33838) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

És ez nem vicc, egy csomó kezdőnek fogalma sincs róla, hogy van "belső nézet" is több ezer csata után sem...

=^-^=

(#33844) odrif válasza L-e-f-i-e (#33843) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

ez most komoly?

20 éve a Prohardveren

(#33845) Scheff


Scheff
tag

Magyar Liga: WD GAming vs. HUN-C pár percen belüL!

World of Tanks Twitch csatornám: https://www.twitch.tv/mrscheff

(#33846) diegho válasza odrif (#33844) üzenetére


diegho
nagyúr

3500 csata körül tudtam meg, hogy van külön arty nézet, kb 4-5 csatát toltam artyval addigra.

(#33847) L-e-f-i-e válasza odrif (#33844) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Sajnos, és nem az a baj, hogy nem tudja azonnal, hanem az hogy több ezer csata után se...

=^-^=

(#33848) q13579


q13579
senior tag

Srácok :).

Sikerült nagynehezen végigszenvedni jópár órát III-as szinten a V-ös szintűek között, végre vehettem egy M8A1-es páncélvadászt.

Erre mi történik??

Berak egy olyan körbe, ahol 6 db VI-os szintű van és 5 db V-ös szintű :). 3-an pedig az én szintenem, tehát IV.

Sikerült elkezdenem lőni egy TIER V-ös páncélvadászt, telibe is kaptam 5-ször és maradt olyan 40%-a, mikor valaki kilőtt messzebről természetesen egy lövéssel. :).

Kérdezném, hogy mikor lehet elkezdeni élvezni is ezt a játékot?? :). Mármint kb a legjobban eddig a kis PZ I C-vel volt szórakoztató, mikor már elég gyors és ütőképes volt. Ott már tényleg lehetett élvezni a játékot. Az összes többivel egyszerűen csak szenvedek, hogy legyen már elég TP-m a szintlépéshez, bízva, hogy jobb lesz a következő.... De úgy, hogy berak mindig egy és két szinttel erősebbek közé, piszkosul nehéz.

(#33849) sith7 válasza odrif (#33844) üzenetére


sith7
nagyúr

munkatársam tier 4 - ben tudta meg, hogy a Shift lenyomása után lehet zoom - olni is ... mindig csodálkozott, hogy nekünk mennyi találatunk van meccsenként, + kilövésünk, ő meg örült, ha 1 - et is eltalált :DDD

(#33850) pws válasza dfsz34 (#33832) üzenetére


pws
aktív tag

Szerintem erősen túlzó, hogy a 'jó' játékosok meglapulnak és csipegetnek. Pont attól jók, hogy az adott csatához alkalmazkodnak. Amit mostanság a csapat minősége határoz meg inkább, mint a pálya adottságai.
Vannak sunnyogók, akik inkább bujkálnak az ellenség elől, de ezek messze nem jók.
Hiába van cc 10 gyenge játékos az ellenségnél, nem érdemes az elején rájuk rontani, mert sok lúd disznót győz. A saját 10 IQ bajnok meg nem fog segíteni.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.