Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#33651) sith7 válasza Patrick76496 (#33643) üzenetére


sith7
nagyúr

sejtettem ... túl szép lett volna :B

(#33652) scyllarus válasza jano_77 (#33650) üzenetére


scyllarus
veterán

Ritka.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#33653) Angel1981 válasza jano_77 (#33650) üzenetére


Angel1981
veterán

Hát angolul a jelentése; ritka, kivételes, de használják még a "félig sült" húsra is.
Valamelyik stimmel? :)

Amúgy köszi az ajánlást! :R

[ Szerkesztve ]

(#33654) Simulacrum válasza Angel1981 (#33646) üzenetére


Simulacrum
senior tag

Jogos, az átütést nem tudom miért nem vettem észre, talán csak amiatt, hogy 220 általában már mindenre elég, főleg egy medben. A mozgékonyság szerintem jelentősnek azért nem nevezhető.

(#33655) D1Rect válasza Angel1981 (#33653) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerintem erre a jelentésére kérdezett rá.

(#33656) jano_77 válasza D1Rect (#33655) üzenetére


jano_77
nagyúr

Talált süllyedt. :K

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#33657) Angel1981 válasza Simulacrum (#33654) üzenetére


Angel1981
veterán

A végsebesség nem, de 14 lóerő / tonna helyett a 19 lóerő / tonna, és a 32 fokos fordulás helyett a 44 szerintem már jelentős - persze nem eget rengető. :)

jano_77: áhá! :)
Jó, mondjuk személyes tapasztalataim alapján én is ritkának mondom.

[ Szerkesztve ]

(#33658) Dreadloord válasza Angel1981 (#33649) üzenetére


Dreadloord
senior tag

8.10- nek lesz 2 nagyon jó újítása, az egyik, hogy a vékony falak, kerítések, autók átlőhetőek lesznek végre, és nem akadnak el a lövedékek bennük, csak csökken a penjük egy kicsit, a másik a lerepülő tornyok mocsok jól néznek ki:D

(#33659) odrif


odrif
MODERÁTOR

Én nem tudom mi van ezzel a játékkal, dehogy tegnap óta képtelen vagyok egy csatát nyerni az már hihetetlen.
Rendre minimum 2X annyi sebzést osztok ki mint az utánam lévők és egyszerűen bukjuk a csatákat.

20 éve a Prohardveren

(#33660) szbalogh válasza Dreadloord (#33658) üzenetére


szbalogh
őstag

A leírás szerint csak az AP és APCR lövedékek nem halnak el a vékony akadályokon.

odrif: dobj be egy Snickers-t!

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#33661) Atlantis válasza Simulacrum (#33645) üzenetére


Atlantis
veterán

Ezt némileg másképp látjuk: E50M szerintem jelentősen jobb, mint az elődje, pláne mióta a T9-est "balanszozták". A felesleges T10-est orosz vonalon kell keresni, szerintem semmi értelme nincs 3 tök egyforma medet betenni.

M48-at én is szeretem, de el kell ismerni, több T10 medium is van, ami jobb nála. Bár stílus kérdése, kinek pap....

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#33662) odrif válasza szbalogh (#33660) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Az lesz. :C

20 éve a Prohardveren

(#33663) Simulacrum válasza Dreadloord (#33658) üzenetére


Simulacrum
senior tag

Kipróbáltad? Mert én igen és nekem egyszer sem ment át a házakon a lövedék, pedig direkt próbálgattam. Vagy csak nagyon vékony tárgyakra igaz?

(#33664) Simulacrum válasza Atlantis (#33661) üzenetére


Simulacrum
senior tag

Te milyen sorrendet állítanál fel a T10 medek között?

Azzal teljesen egyetértek, hogy a három orosz teljesen egyforma, nüansznyi különbségek vannak köztük. Én sem értem minek három.

(#33665) Atlantis válasza Simulacrum (#33664) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem mindegyikkel van tapasztalatom, nekem csak 5 van meg közülük, így inkább nem írok sorrendet. Meg aztán erősen stílusfüggő, ezt nem győzöm hangsúlyozni.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#33666) szbalogh válasza Atlantis (#33661) üzenetére


szbalogh
őstag

Annak jó a sok egyforma tank, aki cw-zik, hiszen elég sokáig ki szoktak fagyni a tankok egy vereség után.

Simulacrum: Nálam a sorrend: obj 140 > T62 > Bat > 50M
Több nincsen, de szerintem az orosz medek nagyon jók, mert szinte minden helyzetben használhatók. CW-ken is ezeket használják a legtöbben, biztos nem véletlenül.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#33667) Enzolord válasza Simulacrum (#33663) üzenetére


Enzolord
addikt

Elvileg csak olyan objektumokon megy át a lövedék, ami amúgy is rombolható...

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#33668) Cseri0058 válasza Enzolord (#33667) üzenetére


Cseri0058
őstag

hát nem tudom, de én az előbb voltam teszt szerón és konkrétan azt hittem, hogy mögöttem a gyerek csal...konkrétan mindenen át lőtt...még a templomon is ami ugye nem lerombolható...

(#33669) dfsz34


dfsz34
őstag

Egy dolgot nem értek, bélával oldalba kaptam egy is8-t, és semmi, de bemondta, hogy kritikus sebzés. Utána azért kilőttem és felrobbant.

Először a szokásos lánctalpra gondoltam, de nézem a csata összesítőt és 1 kritikus találat volt csak, a lőszerrekesz, ami a második lövésem utána robbanást okozta, szerintem legalábbis.

Innentől csak azt nem értem, hogy mi a fenének mondta be először a kritikus találatot és mit találtam el? Mert sebezni azt nem volt hajlandó, nem hagyta kilőni a tankot először és a lánctalpat meg nem mutatja az összesítő.

Újabb rejtélye a játéknak, de nagyon szeretem az ilyent, mikor simán oldalba lövök valakit és nulla sebzés.

(#33670) Enzolord válasza Cseri0058 (#33668) üzenetére


Enzolord
addikt

Biztos ruszki volt... :) Ja , tegnap megjött az első roaming fecske, volt egy orosz az eu szerveren a csapatban...:)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#33671) Flayer válasza dfsz34 (#33669) üzenetére


Flayer
senior tag

Ezért írtam a modbuherátoroknak régen volt egy olyan mod ha rávittem a célkeresztet a meglőtt tankra kis ikonba kirakta mi sebződött rajta.
Ez jó lenne most is!!

Ne lépj a Fűre inkább szívd el!!! Xiaomi MI 9T

(#33672) Angel1981 válasza szbalogh (#33660) üzenetére


Angel1981
veterán

Talán Methos-ra gondoltál, nem?
Az oldja meg a problémákat! :D

dfsz34: a "critical hit" szerintem is csak placebo szöveg!
Jó párszor jártam úgy, mint Te, mármint, hogy meglőttem a tankot, 0 sebzés, de bemonta, hogy critical hit, aztán a csata utáni összesítőben nem mutatott semmit! Így nincs értelme ennek szövegnek!
Én a "we didn't even scratch"-et is kivenném, baromi idegesítő tud lenni időnként! :D :(((
(Pl. amikor 170-es pennel ezt mondta egy szinte 90 fokban álló Churchill I oldalra!)

[ Szerkesztve ]

(#33673) joergie válasza szbalogh (#33666) üzenetére


joergie
őstag

121-et kihagytad... nálam a bat az első. t62-t nem szeretem, jó support de nem több.
az fv4202-t is kihagytad de azt megbocsátom :DDD bár az ágyúja jóféle.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#33674) PR0JECTNR56 válasza Angel1981 (#33672) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Wir haben sie nicht mal angekratzt! - panaszkodik random Jürgenem valamelyik tankból, nos ezt én is utálom. A ricochet viszont nagyon szerettem, pedig ugyanúgy ráfaragtál mindegy melyiket hallod. :D

(#33675) virkir válasza Flayer (#33671) üzenetére


virkir
veterán

Ez a "mod" még mindig megvan csak úgy hívják, hogy Eagle Eye.
Ami egy perk a parancsnoknak.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#33676) Angel1981 válasza PR0JECTNR56 (#33674) üzenetére


Angel1981
veterán

Ez így van, de ugye, hogy mennyivel idegesítőbb? :D
A "that one didn't go through!" - val sincs bajom! :)

szbalogh:
"Annak jó a sok egyforma tank, aki cw-zik, hiszen elég sokáig ki szoktak fagyni a tankok egy vereség után."
Ilyen alapon az összes "profilú" T10-esből csinálhatnának hármat-hármat! :))

[ Szerkesztve ]

(#33677) Flayer válasza virkir (#33675) üzenetére


Flayer
senior tag

Azt tudom,hogy ez létezik de én még sohasem adtam ezt legénységnek ha jól emlékszem de lehet tévedek!Nekem valamiért célzó mod rémlik de meghajlok a tudás előtt!:)

Ne lépj a Fűre inkább szívd el!!! Xiaomi MI 9T

(#33678) Bingisz válasza Angel1981 (#33676) üzenetére


Bingisz
addikt

Hát medekből már gyakorlatilag csak a bat nem pótolható.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#33679) Angel1981 válasza Bingisz (#33678) üzenetére


Angel1981
veterán

Igen, valóban, az még mindig nagyon különleges darab!

(#33680) PR0JECTNR56 válasza Angel1981 (#33676) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Pontosan így van! Én sem értem miért, de van amelyik szövegen nagyon jól szórakozok, valamelyiknél meg ez hogy a viharba nem ment át, komolyan nem hiszem el arccal meredek a képernyőre. Mint amikor a Stuart pattintott a Jagdpanther II 246mm-es penjére és egy ilyen bénább szöveget dobtak, nos az bosszantó volt. :D

(#33681) Atlantis válasza joergie (#33673) üzenetére


Atlantis
veterán

Mi bajod szegény FV-vel? Én alig várom, hogy meglegyen, szerintem jobb, mint a Patton, amihez talán leginkább hasonlítható. Bár csak teszten mentem vele, így óvatosan kell megítélni.

Amúgy szerintem szbalogh csak a neki meglévő tankokról írt, azért hagyott ki belőlük. Leo 1 is kimaradt, ami nálam dobogó-közeli lesz, már a PTA is tetszett.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#33682) munnergep


munnergep
senior tag

Most mentem egy kört amx1390-el, malinovka, első, majd középső bokor a "rét" szélén. 7000 feletti közvetett sebzés, végig camp a bokor közepén, majd a végén foglaltam. Effire kijött 1478, WN6-ra: 259. A wn6 ennyire hálás a passzív felderítésért?

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#33683) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Srácok ez a mai E-25 30%-os akció hogy van pontosan?
A Winter Calendar 30%-ot ír, a premium shop 22%-ot, így ~6000 forint (garázshellyel)
Viszont 5500 aranyat lehet venni ~6000-ért, ingame 4690 az E-25+garázshely 300 arany, szal marad 500 aranyad. Miért érné meg a shopban megvenni? :F

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#33684) szbalogh válasza joergie (#33673) üzenetére


szbalogh
őstag

A felsoroltakról tudok nyilatkozni, mert azok vannak meg.
A 121 az én fantáziámat is izgatja a nagy dpm miatt.

Angel: arra gondoltam, hogy kifordult magából :B

Nick: HE_Storm

(#33685) Bingisz válasza munnergep (#33682) üzenetére


Bingisz
addikt

Nem tud számolni az assistal, mert nem tudják lekérdezni a szerverről.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#33686) munnergep válasza Bingisz (#33685) üzenetére


munnergep
senior tag

Ahhaaaa, köszönöm. (ráadásul csak kicsit vissza kellett volna olvasnom...) Mostanában sokat mentem passzív scoutként 3 tankkal is, már értem miért csökkennek a statjaim :)

Másik: Végeztem a 1390-el, de a stock lorainnel nem merek nekivágni az ágyú kihúzásának, és egy deka free xp-m sincs.
Teljesen stock állapotban alkalmas felderítésre? Lehet vele 1390 stílusban seggbe lődözni az ellent?

[ Szerkesztve ]

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#33687) psycroptic válasza munnergep (#33686) üzenetére


psycroptic
őstag

Nem, mert olyan fürge, mint egy döglött ló. Egy magányos tankot éppen megkörnyékezhetsz, de nem fogod tudni megtáncoltatni.

PSNID: Tomy83PS

(#33688) Angel1981 válasza Bad Pritt (#33683) üzenetére


Angel1981
veterán

Hogy ilyen szemfülesek, mint pl. Te jól járjanak! :D

Ne feledjük, hogy attól függően, hogy mennyi aranyat veszel, van egy "árfolyam".
30.000 aranyat egyben sokkal gazdaságosabban tudsz megvenni, mint pl. 1000-et.
Valszeg a shopban a vas árát egy ilyen "gyenge aranyárfolyamhoz" viszonyítják.
Igen, ha egyben veszel 5500 aranyat, jobban megéri, de ha a 2500-as aranypakkal számolunk, már egálban van a kedvezmény, ha meg az ezressel, akkor már a vas direkt megvétele a jobb.

Igazad van a felvetéseddel, de remélem, érted, miről beszélek! ;)

[ Szerkesztve ]

(#33689) Bingisz


Bingisz
addikt

Újabb elrettentő videó, hogy megértsük azt, hogy mit is gondolnak a "játékosok" miközben össze vissz lövöldöznek: [link]

Szerk.: Amúgy több minden is észrevehető a videóban. Egyrészt az ellenfélnél ott az EFE-V ;) .

Másrészt ott van a srác csapatában egy szintén magyar platoon, akik nem értik, hogy hogyan kerültek be tier2-3-al ebbe a csatába. :U

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#33690) Bad Pritt válasza Angel1981 (#33688) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Értem, persze, de most nem volt szükségem többre, úgyhogy vettem 5500-at és megvettem a kis méregzsákot. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#33691) Angel1981 válasza Bingisz (#33689) üzenetére


Angel1981
veterán

(IMG:/dl/upc/2013-12/06/247898_mhmxqq6ulvegdw19_ultimatefacepalm.jpg)(/IMG)

(#33692) Plasticbomb válasza Bingisz (#33689) üzenetére


Plasticbomb
addikt

:Y :Y :Y brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :W :W :W :O :O :O :O :O :O :O

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#33693) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Csak felvetés szintjén, egy ilyen célzási rendszert tudnék elképzelni az artik számára. A mostani műholdas nézetet teljesen kivenném a játékból. Teljesen baromság. Helyette bevezetnék a mostani térképrács helyett egy 2x vagy akár 4x sűrűbbet és koordináta alapú célzást vezetnék be az artiknak. A tankok csinálják a spot-ot, de ezt az arti nem láthatja (hegy mögül elég vicces is lenne), hanem csak olyan spot-ot láthat valósan, ami a látóterében van, nincs előtte semmilyen terepakadály (ház, hegy, fal). A tankok leadnák az artiknak a bespottolt ellenséges jármű koordinátáit (pl. N14-es rács), ezt az artik szépen manuálisan beállíták és területet lőhetnek. Nyilván az artik splash dmg-jét meg kell növelni és a hatósugarukat is, hogy ennek legyen értelme, de végre eltűnne ez a műholdas célzórendszer, amivel egy 65-el haladó 1390-est is telibe tudnak lőni. Ezzel a módszerrel legalább egy kicsit közelebb kerülne az artik használata ahhoz, ahogy az a valóságban is volt. Ilyen célzási móddal nyilván már megengedhető lenne 2-3 artinál több is egy partiban, mert a valóságban sem 1-2 arti lőtt egy területet. Hátránya ennek, hogy az artik nem fognak tudni mozgó célpontot lődözni, de szerintem ennek amúgy sincs az égvilágon semmi realitása, hogy egy mozgó tank elé lőnek kiszámítottan és telibe lőtték. Ilyen a valóságban még csak megközelítőleg sem volt soha. Célkövető rakétával persze lehet ilyet is Természetesen a tankok leadhatják az artiknak a spottolt jármű haladási irányát és a hozzávetőleges sebességét is, de ehhez már tényleg nagyon jó csapatmunka és arti userek kellenek, hogy működjön. A noob-okat biztosan hamar megszűrné ez a rendszer. Az artik célzási (szűkölési) idejét teljesen nullára kellene redukálni, mert a koordináta megadása és a löveg és/vagy test irányba állása úgy is elvisz pár másodpercet. A splash dmg hatósugarát a mostani 1-5méterről jelentősen meg kéne növelni, mondjuk 20-40méterre és attól függően adná be a sebzés mértékét az arti 0 és akár 1500dmg között, hogy milyen közel csapódik be az adott tankhoz a lövedék az adott rácspontban. Minél messzebb van egy vagy több tank a becsapódástól, annál kisebb dmg-t kapna be, vagy csak a lánca esne le. Nyilván ehhez a módszerhez szükség van a rombolható épületek bevezetésére is.

Vélemények?

(#33694) bullseye válasza Cingáriusz (#33693) üzenetére


bullseye
addikt

:)

Így artyval játszani vagy frusztráló, vagy totál unalmas lenne, a megnövelt splash és a random találati hely meg még durvább RNG szívással járna mindkét fél részére. BF1942 arty nézete már kicsit talán jobb lenne. Ott emlékeim szerint a spotter szemszögéből látta a célt az arty - igaz, ott 30 mp volt a megvilágítás, és azalatt simán lehetett korrigálni a lövéseket, amik elsőre általában totál mellé mentek.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#33695) Flayer válasza Cingáriusz (#33693) üzenetére


Flayer
senior tag

Nem lenne olyan rossz csak éppen adok kapok között kinek lenne ideje koordinátákat pötyögni az artynak!?

Ne lépj a Fűre inkább szívd el!!! Xiaomi MI 9T

(#33696) TESCO-Zsömle válasza Cingáriusz (#33693) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én benne lennék, de akkor a realitás kedvéért lehessen légicsapást is kérni, illetve házak/sáncok rejtekéből a gyalogság random gránátzáporral ritkítsa az ellenséges tankokat.

sz: Jah, és legyenek aknák. Mész a mezőn, és egyszer csak bumm. Nincs láncod.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#33697) Cingáriusz válasza Flayer (#33695) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Pl a campereknek, akik azzal töltik egy meccs idejének 90%-át, hogy lapulnak egy kő vagy ház mögött :D

(#33698) bullseye válasza TESCO-Zsömle (#33696) üzenetére


bullseye
addikt

És játék közben Kaley Couco... masszírozza a vállamat stresszoldásképpen!

Amúgy a WT-ben együtt lesznek a tankok, repülők és hajók, ha minden igaz. Bár gyalogság ott sem lesz.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#33699) Cingáriusz válasza bullseye (#33694) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Ebben nem értek egyet, akár még sokkal izgalmasabb is lehet a játék amennyiben a csapat jól alkalmazza ezt a rendszert és az artik rendesen kapják a koordinátákat. A csapat úgy adhatná le a koordinátákat, mint most amikor bepingelsz játék közben egy rácspontot, csak az artiknak erre egy külön jel9ölési szín lenne pl.
Az, hogy egy rácspontban van csapattáérs és sebződik? Miért? A valóságban a frindely fire-ben a saját tankok nem sérültek?

(#33700) Cingáriusz válasza TESCO-Zsömle (#33696) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Ez már nyilván túlzás lenne. Én abból indultam ki, hogy a meglévő dolgokat kéne kicsit a reálishoz közelíteni.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.