Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#33251) unravel


unravel
őstag

24 ezer csata
Victories/Battles: 44%
Average Experience per Battle: 258
Hit Ratio: 29.85%

¯\_(ツ)_/¯

(#33252) KisApám válasza diegho (#33247) üzenetére


KisApám
addikt

És honnan veszed, hogy nem azt csinálom, amit leírtál??? :DDD
Gondolom arra még emlékszel, hogy a Te szinteden azért olyan dolgok nem fordulnak elő olyan sűrűn, mint odalent a pirosaknál.
És igen, igazad van, van bőven olyan dolog, amit nem tudok.
1-2 héttel ezelőtt fel is soroltam legalább 8-9 emberkét, akinek a videóit IS szoktam nézni, hogy tanuljak valamit.
Remélem mire meglesz az 5k csatám, belejövök, megismerkedem rendesen a térképekkel és tankokkal is.
Remélem nem egy 10k-s és 43%-os tankos lesz belőlem 650 effivel.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#33253) #95904256


#95904256
törölt tag

Tegnap mi volt az a "Winter Surprise Calendar / Gold & Credits" akció amihez T1E6-os járt bónuszba? Régóta szeretnék egy ilyen tankot, most lemaradtam róla. Persze, ha egy rakás kreditet kellett volna vennem mellé, akkor ott maradt volna náluk egy újabb évig porosodni... :)

(#33254) D1Rect válasza #95904256 (#33253) üzenetére


D1Rect
félisten

3,000 Gold & 3,000,000 Credits + tank
37.95 Euro.

[ Szerkesztve ]

(#33255) emre válasza KisApám (#33252) üzenetére


emre
veterán

Mert akkor valszeg nem 900 körüli effed lenne.

Van egy hülye mondás miszerint az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag azonban van.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#33256) KisApám válasza emre (#33255) üzenetére


KisApám
addikt

Így van :DDD :R

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#33257) nyunyu válasza #95904256 (#33253) üzenetére


nyunyu
félisten

Tavaly karacsonyi ajandek volt a T1E6.
Sokat nem vesztettel vele, mivel kb. annyira hasznalhato, mint a halloweenra kapott T7 Car.

T18-aknak ingyen frag. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33258) Diarmand válasza #35692544 (#33245) üzenetére


Diarmand
senior tag

A látótávból nem vesz el semmit a random faktor tudomásom szerint. Csak az átütés/sebzés duót befolyásolja.

Ami számomra érdekesebb, hogy elvileg minden tanknak más-más a camo értéke, ezért más és más távolságokból veszik őket észre. De ha egy spotterrel elbújsz a bokorban és más ellenséges tankoktól max 100 méterre vagy, akkor miért van az, hogy egyszer észrevesznek, másszor nem. WZ131-gyel elbújtam és egy JagdpanzerE100 vígan harcolt tőlem hatvan méterre, míg agyon nem lőtték a csapattársak. Azonban mikor egy T62A volt ugyanott ő azonnal spottolt engem, pedig ad1, nem volt közelebb mint a jagde100, ad2 mindkét jármű 400 méterre lát el. A ruszki mednek "fejlettebb" a spottolása vagy mi? Más és más távolságokból vesznek észre azonos látótávú gépek változatlan camo értékkel rendelkező tankot? Hogy van ez?

[ Szerkesztve ]

(#33259) PAtr0n válasza emre (#33255) üzenetére


PAtr0n
addikt

Szerintem ez eff vitába ne szálljunk bele jobban, mert rohadtul az alfa DMG-től függ az egész. Amíg nem vagy magasabb tierben (7-8-9-10), az életben nem leszel 1500+-os ami az eff-et illeti. Főleg nem 1-2k csatával. Annyi csata alatt senki nem sajátítja el a játék sava-borsát. Amíg pl. KV1-el 130dmg-et osztasz T5-ben (ami ugye gyakorlatban Általában Tier 6 és 7 a kegyes MM miatt), addig baxhatod az effet, vért kell izzadni hozzá, és sokszor az is kevés az idióta csapattársak miatt. Low tier a scout-ok tiere, azzal lehet effet valamilyen szinten növelni, de messze nem annyira mint T7-től fölfele.

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#33260) diegho válasza PAtr0n (#33259) üzenetére


diegho
nagyúr

Én T1-el és Hellcat-el szoktam WN7-et növelni...

(#33261) D1Rect válasza PAtr0n (#33259) üzenetére


D1Rect
félisten

T2-ben is megy simán. :DDD

(#33260) diegho: Minek? Nem az a baj, hogy túl jó a statod?

[ Szerkesztve ]

(#33262) Iratus bug


Iratus bug
tag

Nagyon ideje lenne már egy TD nerfnek vagy egy arty buffnak. Szerintem elfogadható lenne ha az egyujjas (kamú védekező) verzióknak felére vennék a életüket. Vagy az artyk nerfjét kell megszüntetni amit csináltak. Azon is változtatnák, hogy t5-t6 könnyú tank ne kerüljön t10 csatába, mert ennek igy értelme nincsen!

TD: helyezd 1 ujjadat az egérre, majd nyugodtan maszturbálhatsz is hiszen 1 ujjas járművel játszol a leghátsó sorban elbújva.

(#33263) emre válasza PAtr0n (#33259) üzenetére


emre
veterán

Nem az alfa a lényeg, hanem hogy alacsonyabb tierben legalább a saját hp-dat sebezd le.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#33264) sith7 válasza D1Rect (#33261) üzenetére


sith7
nagyúr

omg :W

(#33265) diegho válasza D1Rect (#33261) üzenetére


diegho
nagyúr

Már eladtam a T1-et, Hellcat pedig kell majd később.

(#33266) PAtr0n válasza diegho (#33260) üzenetére


PAtr0n
addikt

T1? érdekes, Hellcat-et még el is hiszem, mert egy mocsok OP csótány "szar". :)
Egyszerűen nem hiszem el, hogy alacsony tierben ezt lehet csinálni. De hát te öreg motoros vagy, neked elhiszem :)

emre:
Hát egy ralatíve nagy alfájú, és nagy dps-es ágyúval azért könyebb a dolog. Olyan meg azokban a tierekben nem nagyon van.

D1Rect:
Köszi a cáfolatot, visszavonok mindent! :D

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#33267) emre válasza PAtr0n (#33266) üzenetére


emre
veterán

Nem ez a lényeg, hanem hogy egész addig míg a játékos ennyit nem tud sebezni csak ront az eff értékén.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#33268) Gyuri27 válasza PAtr0n (#33266) üzenetére


Gyuri27
félisten

A cat mitől op?
Mert még ha a t150-t mondod pl. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#33269) PAtr0n válasza emre (#33267) üzenetére


PAtr0n
addikt

Az oké, de míg egy KV1-nek ez legalább 5 találatot jelent, addig a hellcatnak elég 3! Akkor ezek szerint, ha mondjuk Grille-vel, vagyok és full hp-ról kikapok egy T1-et mondjuk, akkor rohadtul növeltem az effet 1 rohadt killel?

Gyuri27:
A papír testét leszámítva, OP. Gyors, gyorsan céloz, gyorsan lő, nagy Pen, és nagy Alfa. Ja és TD létére forgótornyos, ami b@szott nagy előny ha mozgás közben akarod védeni a segged. T150 ugyan mitől az? Lassú, nem sokkal jobban páncélozott test, mint a KV1, a tornya még ráadásul vékonyabb. Szeretem nagyon, de nem több mint egy picit átlagon felüli Heavy. A KV1-S az inkább OP, mert az legalább szalad.
Persze az OP relatív fogalom, de én a Hellcatot mocsadék tanknak tartom.

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#33270) diegho válasza PAtr0n (#33266) üzenetére


diegho
nagyúr

A kill/battle és a tier-hez viszonyított sebzés nagyon sokat számít.

(#33271) PAtr0n válasza diegho (#33270) üzenetére


PAtr0n
addikt

a tier-hez viszonyított sebzés nagyon sokat számít

El is érkeztünk oda amiről beszélek. Az Alfa az, ami igazán számít.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#33272) PR0JECTNR56 válasza PAtr0n (#33269) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

A T29 pedig az én keresztem, annyira meg tud még mindig szívatni, ha hull down pozícióból csak a tornya van ki és nincs rá lehetőség, hogy flankeljem a szemetet. :D A csapatra random csatákban csak a legritkább esetekben lehet számítani (tisztelet a kivételnek persze, néha akadnak remek random csapatjátékosok is) és akkor nagyon el tud intézni egy-két ilyen végére maradt tank egy egyébként nyerésre álló csatát.

(#33273) Bingisz válasza PAtr0n (#33269) üzenetére


Bingisz
addikt

Tessék:

WN6 számítási képlet (pontosabb képet ad a játékbeli teljesítményről):
WN6=(1240-1040/(MIN(TIER,6))^0.164)*FRAGS
+DAMAGE*530/(184*e^(0.24*TIER)+130)
+SPOT*125
+MIN(DEF,2.2)*100
+((185/(0.17+e^((WINRATE-35)*-0.134)))-500)*0.45
+(6-MIN(TIER,6))*-60

Ebből lehet látni, hogy miből jön össze a WN6.

Az 1. hsz.-ben van hozzá leírás is.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#33274) emre válasza PAtr0n (#33271) üzenetére


emre
veterán

Az alfa csak akkor számít ha képtelen vagy egynél több célzott lövést leadni csatánként.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#33275) diegho válasza PAtr0n (#33271) üzenetére


diegho
nagyúr

Látom nem fogod... Tier1-ben 400 körüli átlagot lehet hozni, az 400 sebzés tier pontonként. Tier10-ben ehhez 4000 kell... Ugye mennyivel könnyebb tier1-ben? Ráadásul tier1-ben sokkal több a kill/battle. Mennyi is ott az alfa? Mennyi tier10-ben? Naugye?!

(#33276) PAtr0n válasza Bingisz (#33273) üzenetére


PAtr0n
addikt

Köszi!

emre:
Sokan pont ezért szeretik a nagy alfa-t, ami sokszor meg is hozza a gyümölcsét. :)

diegho:
De, fogom most már :) Azért abban már csak igazam van, hogy nem 1-2k csata kell a nagy wn-hez :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#33277) diegho válasza PAtr0n (#33276) üzenetére


diegho
nagyúr

Láttam már 4k csatás 2000+ WN-es játékost, aki nem második accon tolja.

(#33278) csapee válasza diegho (#33275) üzenetére


csapee
senior tag

Meg egy Tier10-es meccs ritkan 10 percnel rovidebb, mig T1-be az mar epic osszecsapas:))

Csapee

(#33280) #95904256 válasza D1Rect (#33254) üzenetére


#95904256
törölt tag

Köszi! 38 EUR... :N:)):N LOL, ki a fene vesz ennyi kreditet? :)

[ Szerkesztve ]

(#33281) PAtr0n válasza diegho (#33277) üzenetére


PAtr0n
addikt

Akkor ő ráérzett! :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#33282) Jo33by


Jo33by
tag

Tegnap vettem egy Obj 140 tankot. Hát ez egy másik dimenzió amiben ő játszik. Nagyon jó tank és még lesz jobb ha a legénységet kifullozom, 3 skillesek de Td-be voltak eddig. Igazi poéntank vele menni. És gazdaságos, csak 21 K a javítása tehát ha keveset lövök sem megyek csődbe vele. Gold lőszer nélkül mindent átlő. Nagyon gyorsan újratölt. Sniperkedni is jó, próbáltam és meglepődtem milyen pontos messziről.

(#33283) [HUN]-Kisa


[HUN]-Kisa
aktív tag

Megvan :) vééégreee :)

[ Szerkesztve ]

Bmw 330 Ci, Samsung Galaxy S7 Edge

(#33284) KisApám válasza [HUN]-Kisa (#33283) üzenetére


KisApám
addikt

Legénység miket tud már?

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#33285) [HUN]-Kisa válasza KisApám (#33284) üzenetére


[HUN]-Kisa
aktív tag

1. Hatodik érzék
Pillanatkép
Kuplung égető
Elit alakulat
Biztonságos

2. Elit alakulat 96%
Elit alakulat 96%
Elit alakulat 96%
Helyzetfelismerés 96%
Elit alakulat 96%

Most jön a 3-ik nem tudom még mi lesz!

Bmw 330 Ci, Samsung Galaxy S7 Edge

(#33286) Bingisz válasza [HUN]-Kisa (#33285) üzenetére


Bingisz
addikt

Nincs javítás??
Az azért merész. :U

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#33287) Angel1981 válasza Bingisz (#33248) üzenetére


Angel1981
veterán

Jó, persze, nekem is többségben vannak az olyan tankjaim a garázsban, amiken nincs 6. sense, de szerintem a legjobb skill, mindig örülök, amikor kifejlődik egy parancsnoknál. :)

unravel #33251: LOL! 24.000 csatára 3 Top Gun? :P

[ Szerkesztve ]

(#33288) [HUN]-Kisa válasza Bingisz (#33286) üzenetére


[HUN]-Kisa
aktív tag

Minek a javítás :D így élvezetesebb túlélni :D

Bmw 330 Ci, Samsung Galaxy S7 Edge

(#33289) D1Rect


D1Rect
félisten

Az IS-t ugye nem érdemes megtartani?

(#33290) PR0JECTNR56 válasza D1Rect (#33289) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Ha nem szeretsz vele játszani, akkor nem.

[ Szerkesztve ]

(#33291) D1Rect válasza Enzolord (#33236) üzenetére


D1Rect
félisten

[link]
[link]

(#33290) SHiZUOKA: Elég sokat rak szopóágra vele (persze lehet csak én képzelem be).

[ Szerkesztve ]

(#33292) Taktoj


Taktoj
aktív tag

hali... valaki esetleg tud ajánlani olyan komplett mod packot ami nem dobál ki?

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#33293) PR0JECTNR56 válasza D1Rect (#33291) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Nekem a szovjet TD vonal volt ilyen, a SU-85-ig kiszenvedtem, de azóta hozzá se nyúltam. Tömény szívás volt az egész, nulla játékélmény, gyalázatos winrate stb. Mindent eladtam onnan és ment a pénz olyan gépekbe amiket kedvelek és szórakoztatóak, mert végső soron a szórakozás miatt játszik az ember.

(#33294) Gyuri27 válasza PR0JECTNR56 (#33293) üzenetére


Gyuri27
félisten

A 85b és a 100 jó. A többiben szerintem igazad van.

Amd - Radeon - Ryzen

(#33295) emre válasza PR0JECTNR56 (#33293) üzenetére


emre
veterán

Mióta elvették a 107-es löveget a su85-től én sem játszok vele. Azóta su-100 az első komoly gép azon a vonalon.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#33296) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Gyuri27, emre én a német TD vonalon nevelkedtem, az ottani lövegek karakterisztikáját imádtam, itt meg Iván mikor már a 30000. lövedéket lőtte négy térképnyivel mellé eléggé meguntam őket. Pedig lett volna olyan amire kíváncsi lettem volna, de annyit nem fogok érte grindolni a vonalon.
Lesz inkább Jagdtiger rövidesen helyette. :)

(#33297) KisApám válasza zsolthee (#33154) üzenetére


KisApám
addikt

Amint az ARL 44-en meglesz a hatodik érzék (amint remélem nem vesznek ki a játékból), azonnal továbblépek róla. Lehet, hogy jó a löveg átütése, de a tank átütése is "jó", valamint a célzási ideje is valami "frenetikus"...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#33298) Gyuri27 válasza PR0JECTNR56 (#33296) üzenetére


Gyuri27
félisten

Su85b-vel 64% a találatim (amúgy lövök mindenre ami mozog).
Su100 70% (itt is szoktam, bár kevesebbet csak úgy lődözni).
Azaz kicsi odafigyeléssel lehetne ez jobb is.
Is3 80%. Pedig az se pontos ágyú. Szóval mindent lehet csak akarni kell.

Amd - Radeon - Ryzen

(#33299) Flayer válasza PR0JECTNR56 (#33296) üzenetére


Flayer
senior tag

Üdv!

Én most vettem a jagtigert de nekem egyenlőre csalódás!Igaz betudható még a legénység noobságának + még hiányzik a top gun.Nagyon hiánylom a jp2 mobilitását!
Lehet át is rakom a jp1-ből a 3 skilles legénységet!

Ne lépj a Fűre inkább szívd el!!! Xiaomi MI 9T

(#33300) diegho válasza [HUN]-Kisa (#33288) üzenetére


diegho
nagyúr

De mi értelme úgy játszani, hogy direkt vesztésre mész? Te pont olyan vagy, mint akikről itt pár napja szó volt. Már a garázsban eldöntöd, hogy veszíteni akarsz és ezért mindent megteszel. 296%-os legénység egy heavy-n és 0% repair... ehhez jön a 43% win rate és a fergeteges 1200 átlagsebzés. Ez már tényleg az a kategória, hogy teszel a bukásért. Magyarázd már el nekünk, hogy miért csinálod ezt?! Engem nagyon érdekelne, hogy mi vezet rá arra, hogy akarattal veszíts, mert azt el nem hiszem, hogy nyerésre játszol. Komolyan az 1200 valami brutális, az még egy panther-hez sem elég egy tier9 heavyben. Mit csinálsz a csatákban? Rakjál már fel pár replay-t az átlagos buktáidról, mert lövésem nincs hogyan lehet ilyent összehozni egy E-75-el, bár mondjuk ahogy látom a többivel sem megy jobban.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.