Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#34051) Angel1981 válasza Iron Funeral (#34048) üzenetére


Angel1981
veterán

Okok, értem, köszi! :)

(#34052) SoulReaver


SoulReaver
veterán

110E5 ÁSZ 2. köröm a kicsikével :D Angolt töröm... akinek szemet szúrna :D

[ Szerkesztve ]

(#34053) #43783936 válasza Iron Funeral (#34048) üzenetére


#43783936
törölt tag

Valaki nagyon félreértelmez valamit.
Hiába nagy a kalibered, ha lópikula az átütésed.
Ha logikusan belegondolsz, már a szó is azt a mélységet jelöli, amekkorán átmegy ha behatol.
A kaliber pedig csak annyi, hogy akkora átmérőjú lukat üt, illetve attól függő méretű robbanóanyagot visz.
Mármint a játékban. A valóságban egy picit másképp működik.

Speciel én pont TD voltam a való életben, bár nem csöves, hanem rakétás. :)

[ Szerkesztve ]

(#34054) v!ct0y


v!ct0y
veterán

5ből 5 vereség jagdtigerrel. KURVA jó ez a szar játék:DDD

(#34055) odrif válasza v!ct0y (#34054) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

nekem 8-ból 8 az IS3-al.
Szóval lesz ez még rosszabb is. :DDD

20 éve a Prohardveren

(#34056) Chris0321 válasza odrif (#34055) üzenetére


Chris0321
addikt

Én 2 csatányi esélyt adok egy tanknak, hogy le tudjam duplázni ha nem megy, jön a következő függetlenül attól, hogy mennyire lenne fontos húzni. Nem idegesítem magam feleslegesen.

(#34057) v!ct0y válasza odrif (#34055) üzenetére


v!ct0y
veterán

Csaló szar játék. Egyre jobban gyűlölöm. 6. csata m103 al. 2 perc alatt 0:6 oda. Előttem keresztbe megy egy tank. Tiszta célpont: CRITICAL HIT. ALT+F4 GG

(#34058) GeneraL_XTX válasza v!ct0y (#34057) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ez a játék megtanít veszíteni is ;]

[ Szerkesztve ]

(#34059) odrif válasza v!ct0y (#34057) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Igen egész hétvégén így volt ez, de nálam 0-7-el indult az első 3 perc.

20 éve a Prohardveren

(#34060) Diarmand válasza Jolet (#34050) üzenetére


Diarmand
senior tag

Nem engedi. Jobb klikk, társítás, tallózás, megkeresem a Wotexe-t, megnyitás és ugyanaz. Bejön a launcher :(

(#34061) Diarmand válasza Diarmand (#34060) üzenetére


Diarmand
senior tag

Már nem engedi szerkeszteni, de megoldottam! Három hónap után ismét tudok replayt nézni :DD
Kösz HáGé :))

(#34062) Angel1981 válasza SoulReaver (#34052) üzenetére


Angel1981
veterán

2. körre meglett?!?!
Szerintem most sokan meg tudnának ütni! :DD
Szép munka! :R

(#34063) Bad Pritt válasza Diarmand (#34061) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Semmiség, csak sikolts és Batman segít ;]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#34064) zozyk válasza SSJmeszes (#33939) üzenetére


zozyk
addikt

Én sem vagyok pro,3K alatt van a csatáim száma,de E75-el azért lehet aprítani. (igaz nekem már a X-es ágyú van rajta.

(#34065) Iron Funeral válasza #43783936 (#34053) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Orly.

Minek kevered ide a páncélátütést? Gondolod, hogy ha van 200 átütésed, rálősz 100mm páncélra akkor összesen még csak 10cm-t fog megtenni pluszban a lövedék? Hogyan fogod egyszerre kilőni a lövészt és a parancsnokot a torony elejéből így? Hol ebben a logika?

Van egy adott löveged a JÁTÉKBAN, aminek vannak különböző statjai, vannak amiket látsz, és van olyan is amit nem látsz, úgynevezett soft statokról van szó, ide tartozik maga a modul HP-sebzés is. Ez NEM ugyan az mint amit látsz kiírva átlagos sebzésként (320 pl). A játék mechanikailag úgy van felépítve, hogy minél nagyobb kaliberű a löveged annál több bónuszt kapsz, beleértve a nagyobb sebzést, nagyobb modul sebzést, (régebben nagyobb normalizációt is kaptak, mint a kis és közepes kaliberű lövegek, bár ez leegyszerűsítve most is megvan a kaliber és szubkaliber lövedékeknél), plusz; un. kaliber overmatch miszerint ha 3x akkora a kaliber mint a célpont páncélzata, akkor megháromszorozza a normalizációt (3x5fok AP lőszerre), tehát elviekben egy T92 240mm lövege AP lőszerrel csak nagyon extrém szökegnél fog lepattanni mondjuk egy E-50 oldaláról (tehát 90°-hoz nagyon közeli szögekről van szó), minden más esetben fog csak lepattanni, vagyis inkább ricochetelni. Ha már itt vagyunk megemlítem, hogy a bounce meg a ricochet más dolog, az első az a lepattanó amikor nincs elég ereje átütni a páncélt a lövedéknek, a másik meg a beesési szög miatt pattan le, feltéve ha nincs semmilyen overmatch.

Na, most hogy tisztáztuk az átütéses dolgot, rátérhetünk arra, hogy egy 100mm és egy 174mm kaliberű löveg, miután átütötte a páncélt (most komolyan, minek kellett ezt ide hozni). A saving throwokat most hagyjuk figyelmen kívül.

Van X modulod egy tankban, Y HP-val. Először jön a 100mm löveg ami kisebbet sebez mint Y/2 (legyen Y/3 az érték) emiatt az első találat nem is érdekes játékmenet szempontjából, azonban a modul HP-ja csökkent. Belelövünk még egyet, ekkor X modul HP-ja a fele alá csökken és besárgul. Belelövünk egy harmadikat, a modul HP-ja 0-ra csökken, bepirosodik, avagy használhatatlan lesz, (ekkor robban a lőszerrekesz pl.)

Jön a másik teszt ahol meglőjük X modult, azonban a 174mm löveg igazán aljadékul viselkedik, a löveg modulsebzése meghaladja Y teljes értékét, és egyből pirosra lövi a modult. Avagy egyből pukkan az ammorack, ha példálózni akarunk.

Minden lövegnek külön beállított modulsebző értéke van, de ez az érték arányos a kaliberrel.

(#34049) Diarmand: Mondtam, hogy CBT-topikban volt, de kipróbálhatod te is, nem tart semeddig.

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#34066) #43783936 válasza Iron Funeral (#34065) üzenetére


#43783936
törölt tag

Köszi. :R
Így már értem.
Hiába, egy picit más logika szerint működik a játék mint a valóság. :)

(#34067) diegho válasza Angel1981 (#34028) üzenetére


diegho
nagyúr

Az E-50M nem med, ezért annyira nem tetszett. Az ágyúja pontos, nagy az átütése és jó az alfa, de a rof elég gáz. A T-62A pl egy nagyon jó med, mozgékony, kicsi, gyorsan lő, egyedül a kis alfa ami problémás. A Patton szintén nem med, hiszen nagyobb, mint az E5. A bat pedig inkább egy light tank. 140-et nem játszottam, leo-t sem. Szerintem a T-62A a legjobb med, mert az tényleg mindent tud, amit egy mediumnak tudnia kell.

(#34068) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok.

Egy kis tippre lenne szükségem. Időnként csonttá fagy a játék. Elszámolásnál, csata közben, tök random. Csak reset gomb segít.
Létezhet, hogy a modok miatt lenne ez?
Ramok jók, vga cserélve fejlesztés miatt, de azzal is csinálta. XVM 5.0.1 test 3 van fent.
Mit kellene még tudnotok?

(#34069) nihill


nihill
őstag

Na végre, ideje volt már :)
Csináltam már több XPt is, de azon a héten annyi még nem ért ászt.

(#34070) echterion válasza zozyk (#34064) üzenetére


echterion
nagyúr

Grat. :C
Csinosak a lányok, honnan vannak? :))

**********

(#34071) Bad Pritt válasza nihill (#34069) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Üdv az Ász Pedotankerek Klubjában ;]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#34072) nihill válasza Bad Pritt (#34071) üzenetére


nihill
őstag

Ezt a tankot be kéne tiltani :)

(#34073) bbchris


bbchris
senior tag

Erről a játékról lerí hogy manipulálják a végeredményt . Figyeljétek meg már látni a játékban hogyha hatástalanok a lövések vagy gyengén sebzel többszöri lövéssel is vagy a semmiből bukkannak elő az ellenek vagy csak azt látod hogy elmennek a holdba a lövések akkor szinte biztosra vehető a vesztés .
Na meg ami kiakaszt az a 15:0-ás vereség , kérdem én hogy válogat a szerver ilyenkor ?
Sok csatában megfigyeltem ezt , amikor lövök és minden jó akkor fogy az ellen damage-ja akkor nyerés a vége de amikor mint előbb írtam hogy ezek a tünetek vannak akkor szinte tuti vesztés lesz . Persze vannak noob emberkék is én sem tartom magam ásznak csak amatőrnek de nem kell ahhoz okosnak lenni hogy ezt észrevegye az ember . Elvagyok vele mert jó játék csak bosszantó az ilyen dolog .

(#34074) diegho válasza bbchris (#34073) üzenetére


diegho
nagyúr

Ez szimplán hülyeség. Nem manipulálnak semmit.

(#34075) Stigma.HC


Stigma.HC
senior tag

Szép a kilátás, de hogy mit kaptunk chat falon :D

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#34076) Bad Pritt válasza Stigma.HC (#34075) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Lol Szecska, pár napja együtt zúztunk egy csatában asszem Sacred Valleyn. Meg is jegyeztem szakasztársamnak, hogy valszeg magyar vagy, nem is tudom miből gondoltam :DD

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#34077) Stigma.HC válasza Bad Pritt (#34076) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Lehetséges, nem nehéz felismerni a nevemet :)

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#34078) bbchris válasza diegho (#34074) üzenetére


bbchris
senior tag

Pedig látom a fentebb hozzászólásokból hogy nem csak nálam van ez . Érdemes megfigyelni ezeket a tüneteket mikor vesztesz .

(#34079) diegho válasza bbchris (#34078) üzenetére


diegho
nagyúr

Ezzel az a baj, hogy mindig a gyengébb játékosok látják csak, a jobbak nem.

(#34080) TESCO-Zsömle válasza bbchris (#34073) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Vettem részt 15-0-ás meccseken, mindkét oldalt. Ez általában úgy néz ki, hogy egy nagyobb tömeg megindul a pálya egyik felén, és bedarálják a szabályosan vagy épp hülyén felállt ellenséges csapatokat, mert hiába küldesz a 3 kulcspontosságú helyre 4-4-4 tankot + a maradék az arty vagy báziskemper, ha egyik oldalt megindul 6-8 főnyi heavy/td, ott kő kövön nem marad. A 0-hoz meg csak az kell, hogy mindenki más tankot lőjön. Jellemzően azt, amit épp tud és legfeljebb egyszer, mert aztán 4-8 lövedék landol a tankban.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#34081) bullseye válasza bbchris (#34078) üzenetére


bullseye
addikt

Hát, az MM-et sok kritika éri, mert nem elég jó. Az RNG-t sok kritika éri, mert az is vacak. De azért ez az összeesküvés elmélet, hogy az NSA megfigyeli az eredményeinket és direkt rontja, az elég ritkán hallható 1000 WN7 felett.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#34082) sith7 válasza bbchris (#34073) üzenetére


sith7
nagyúr

Kb. így ? :
"Veszíteni fogsz !"

Amiről te beszélsz az inkább lagg miatt lehet, de nem tudják, és nem is akarják manipulálni , ha így lenne, és kitudódna , lehúzhatnák magukat a wc - n

[ Szerkesztve ]

(#34083) szallasi007


szallasi007
őstag

Tudom hogy nem vagyok nagy spiller de IS-3-al háromszoros szorzóval hogy az csudába kapok ilyen kevés xp-t és cash-t? Az volt a baj hogy kevés volt a kill?

(#34084) Bingisz válasza szallasi007 (#34083) üzenetére


Bingisz
addikt

Nem mondom meg. :P

Viszont azt most tudatom veled, hogy a játék egyszerre több helyen is megjeleníti a nevedet....;)

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#34085) szallasi007 válasza Bingisz (#34084) üzenetére


szallasi007
őstag

Közben rájöttem, aztán rájöttem hogy egyáltalán minek szégyelem, a 2k csatámmal magam :)

(#34086) bullseye válasza szallasi007 (#34083) üzenetére


bullseye
addikt

majdnem 1000xp prém nélkül az teljesen rendben van szerintem, mert a saját tieredben lődöztél.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#34087) Jo33by válasza bbchris (#34073) üzenetére


Jo33by
tag

Igen ezt vettem észre én is. Lövök és egyszerűen nem talál ami máskor igen, megint lövök megint nem talál. Aztán nézem hogy áll a csapat és az eredményjelzőn drasztikusan fogy a csapatom, 5-el , majd 6-al, 7-el kevesebben vagyunk. Ezt több csatában megfigyeltem, tapasztaltam és ezek után jön az 1:15-ös állás. Olyan mintha nem csak én nem találnék hanem úgy az egész csapat nem talál. Mintha az egyik oldalt eleve vesztesnek itéltetne.Nyilván azért fogyunk mert az ellen meg akkor is talál ha ránk köp egyet. Olyan mint egy dobókocka. Hatost dobsz és talál, egyest dobsz nem talál.

[ Szerkesztve ]

(#34088) Pete55555


Pete55555
addikt

Volt valakinek WZ 131 - 132-je ?
A 132 is olyan gyúlékony, mint a 131 ? Mert akkor rakok a sofőrnek megelőző karbantartást. (most lesz meg a 2. képesség, nyilván 1.-re megy a karbantartás, 2. lesz camo.

...Szeretem leracsniztatni...

(#34089) Drenadar válasza Pete55555 (#34088) üzenetére


Drenadar
veterán

nekem nem rémlik, hogy mindkettő sokat gyulladt volna, inkább csak egy-két lövéstől elpárolgott a tank... inkább a németek akik szeretnek égni :D

Én csak ezért a két tankért tuti nem tennék...
Nekem a wz-120 sem az a nagyon égős....

(#34090) Pete55555 válasza Drenadar (#34089) üzenetére


Pete55555
addikt

Nálam a 131 elég sokat ég, elöl, hátul gyújtják (kis tulzással) ezek szerint lehet csak nekem van ilyen rossz tapasztalatom vele, viszont a 132-t meg fogom tartani, ezért érdekelne az info. Köszi a segítséget :R

...Szeretem leracsniztatni...

(#34091) szallasi007 válasza bullseye (#34086) üzenetére


szallasi007
őstag

Értem, viszont a pénzt keveslem, arra nem jár a szorzó :F (a kérdés költői)

(#34092) Drenadar válasza Pete55555 (#34090) üzenetére


Drenadar
veterán

huh... ha megtartod, és ha az is ég neked sokat akkor tegyél rá... nekem ezzel nem volt bajom, de én nem is nagyon szerettem... hozott pár kellemes pillanatot, pl mikor egy teambattle -t én hoztam le azzal egyedül 3 enemy ellen, de amint kifejlesztettem a wz-120-at már adtam is el... :D

(#34093) bullseye válasza szallasi007 (#34091) üzenetére


bullseye
addikt

Az is vagy 60k lett volna prémiummal, az nem rossz szerintem. Talán kevés kill volt...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#34094) Pete55555 válasza Drenadar (#34092) üzenetére


Pete55555
addikt

Én imádom a 131-et, ezen is gondolkodtam (sőt, még minddig gondolkodok) hogy megtartsam :D
Szeretek light tankozni, light/med tankokkal játszok a legjobban, nem véletlen, hogy tetszik a tank.

Azért gondolkozom, mert a 131 nekem elég sokat van T8-ban, ott meg elég jól lehet aprítani, viszont t10-ben nyilván előnyösebb lenne a 132, de az meg nem fog T8-ba kerülni kb sosem.

Azért akarom meghagyni egyébként, mert a 120 már lassabb jóval ahogy néztem, nem véletlenül med tank, ezzel viszont tetszik a játékstílus, és nem is megy vele rosszul. Nekem már 1-2 hete ki van fejlesztve a 132, meg is volt rá a lóvé, de inkább megvettem a JT-t, ebben meg húzom a legénységet, jó kis tank ez :D

DAT spotdmg ;)

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#34095) szallasi007 válasza bullseye (#34093) üzenetére


szallasi007
őstag

A kill lesz a hunyó nézegettem most néhány replayt :R

(#34096) ztibor


ztibor
senior tag

Embereknek mire van ideje...

Én maradtam utoljára IS3-al ellenfelem egy jgpz100, elölről, csak a teteje látszik, nem tudtam természetesen kilőni, ő szedett ki 1 lövésből, mire visszamegyek, látom üzenetem van, a csapatban top gunt szerző kolléga anyázik hogy miért nem lőttem ki , és ezért nem nyertünk és töröljem a játékot...hozzáteszem 2k-t sebeztem és volt 2 killem is. míg mögöttem X-es, IX-es tankok tömege 0 körüli sebzéssel.

Elküldtem melegebb helyre és tiltólistára tettem. Lehet noob vagyok, de de tuti nem ebben a csatában voltam az.

(#34097) #43783936 válasza bbchris (#34073) üzenetére


#43783936
törölt tag

Ha logikusan belegondolsz, már akkor rájössz, hogy a manipulációhoz bele kell nyúlni a játékba, ahhoz pedig több számítási kapacitás kell, mit egyik oldalt telerakni nyomikkal, a másik oldalt meg prókkal.
Egyértelmű, hogy inkább a második féle manipulációt alkalmazná a wg.
Az eltűnő és előbukkanó tankokkal, a penetration (elqrtad) beszólással és az eltűnő lövedékekkel együtt kell élni. Már nem foglalkozom velük. Attól nem lesz jobb, hogy felhúzom magam.

(#34098) Iratus bug válasza #43783936 (#34097) üzenetére


Iratus bug
tag

Az első verziót is simán el tudom képzelni ezért van az, hogy 30-50 ms ping mellett is laggol sűrűn, más online játékok meg 300ms pingnél sem.

Amúgy igen érdekes az összes olyan eset amikor az ellenséges tank páncéljától 150-200mm-el több átütéssel simán csak láncolsz vagy a tank mögött robban a lövésed (ghost effekt) sebzés nélkül.

TD: helyezd 1 ujjadat az egérre, majd nyugodtan maszturbálhatsz is hiszen 1 ujjas járművel játszol a leghátsó sorban elbújva.

(#34099) zozyk válasza echterion (#34070) üzenetére


zozyk
addikt

Bocs. Mobilról vagyok.

Itt a mod : http://www.skins-wot.net/load/mody/finalnaja_statistika_quot_girls_quot_dlja_world_of_tanks_0_8_5_007/200-1-0-2107

(#34100) #43783936 válasza Iratus bug (#34098) üzenetére


#43783936
törölt tag

Én a laggot 150 körül kezdem csak érezni.
Ha belegondolsz, hogy mekkora adathalmazt dolgoz fel folyamatosan a játék, hogy összehozza a csata fizikai részét, ami a tankok, a tereptárgyak és a lövedékek mozgása és egymásra gyakorolt hatása, akkor már érthető számomra, hogy miért kezd ilyen hamar laggolni, illetve ezek az apró fizikai hibák.

Sokan panaszkodnak, amikor megszivatja őket a játék például az ilyen fals lövésekkel, de akkor senki se panaszkodik, amikor egy lehetetlen helyre elküldött kapáslövése betalál. :)

Egyszer karélián 400 méterről egy kapáslövéssel menetből kiszedtem egy Tortoise-t Pantherrel.
Gyakorlatilag csak felvillant valami a szemem sarkában bal oldalt. Odafordítottam a tornyot, és elengedtem egy lövést abba az irányba miközben a sziklák között padlógázzal rohamoztam.
Olyan helyen volt, hogy arty nem lőhette, ráadásul egyik csapattársam se tudott rálőni a helyzete miatt.

Ez volt az a helyzet, amikor a játék nekem kedvezett.
Mondjuk, ekkora malacom ritkán szokott lenni, de azért elég sokszor kedveznek nekem a játék hibái.

Máskor elfelejtkeztem róla hogy tankot váltottam, és a negyedik sniperkedős 400 méter feletti kilövésnél jöttem rá, hogy kv-3-al- vagyok, ami ugye néha 100 méterről is képes elvéteni az állócélt. :Y
Akkor is az én javamra hibázott a játék az ágyúpontossági adattal. :)

A hibák mindkét irányba működnek, de csak azt vesszük észre, ami hátrányosan érint minket. :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.