Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#212701) kchryss válasza BÁ Nutrition (#212700) üzenetére


kchryss
addikt

Ja Dezt kihagytam. Meg biztos kihagytam még másokat is, csak hirtelen a nagyját szedtem össze. Sokan szeretnek Skill csetjén lógni a többi streamer közül. Rendszeresen látni ott yzne-t, marty_vole-t, sofilein-t, de szoktam látni scheff-et és tankelitet is.

Más téma:
Tegnapi wg adásban volt beszélgetés a fejlesztőkkel. Jó hosszú volt, de itt van röviden leírva hogy mikről volt szó: Stream of the Year 2020: Q&A With Developers Digest

2021-re a főbb tervek:
1) arty mechanika teljes átdolgozása, elvileg sokkal skillesebb osztályt akarnak belőle csinálni, rá lennének kényszerítve hogy többet mozogjanak
2) repesz lőszer átdolgozása, vastagabb páncélon kisebbet sebezne mint most és rétegelt páncél ellen is kevésbé lenne hatékony (pápá hülyebiztos 60TP)
3) új legénységi rendszer, 1 fős legénység lesz minden tankban 75 pontos skill rendszerrel

Első két pont baromi jó lenne ha meg is valósítanák. Az arty-k és a repesz nagyon rombolják a jelenlegi játékélményt.
A legénység átdolgozása szerintem teljesen szükségtelen. Azt nem várom. Azt meg jó lenne tudni hogy ha 1 fős legénység lesz akkor mi lesz a mostani legénységgel, hogyan oldják meg az átváltást az új rendszerre.

Új tankágakról és térképről is írnak.
Kerekeseket látják hogy utálják nagyon sokan ezért a tervezett brit, ruszki és német kerekesek bevezetését egyelőre elhalasztják és nem erőltetik.

Lesz megint streamer event ahol 4 streamer közül lehet választani és a választottat megkapni parancsnokként. Tervek szerint ez a 4 streamer lesz: Circon, Daki, Orzanel, Newmulti
Jóval szorosabbnak várható ez a streamer verseny mint az előző volt. Most így hirtelen meg sem tudnám mondani ki a legesélyesebb közülük a győzelemre.

(#212702) 3 válasza kchryss (#212701) üzenetére


3
senior tag

"arty mechanika teljes átdolgozása, elvileg sokkal skillesebb osztályt akarnak belőle csinálni, rá lennének kényszerítve hogy többet mozogjanak"

Lesz majd pislogás, amikor a GWE100 mobilitás buffot kap, vagy baszóbb lőszert.

"repesz lőszer átdolgozása, vastagabb páncélon kisebbet sebezne mint most és rétegelt páncél ellen is kevésbé lenne hatékony"

Az ő kezükben van az irányítás, bármikor csökkenthették volna és csökkenthetnék a nem HE-re építő tankok HE lőszereinek átlagsebzését és átütését. Ja, nem lehet, mert nem csak ezt kúrták el, hanem a prémium tankokhoz való hozzáállásuk is nyomorék.

"Kerekeseket látják hogy utálják nagyon sokan ezért a tervezett brit, ruszki és német kerekesek bevezetését egyelőre elhalasztják és nem erőltetik."

Tehát legkésőbb 2022-ben beraknak belőle minimum két új ágat.

Ha a moderátor indokolja a döntését, korrektül tegye. Vicc.

(#212703) 3


3
senior tag


Alig debil.

Ha a moderátor indokolja a döntését, korrektül tegye. Vicc.

(#212704) peterson79 válasza kchryss (#212701) üzenetére


peterson79
őstag

Jó reggelt.

Akkor már ideírok, mert Ollie vagy valaki már berakta Dez videóját az SPG változásokról.
Először is nem nagyon látom át, hogy milyen változást hozna ez ennek az osztálynak. Egyrészt nerfelik, de aztán meg még jobban be tud lőni a fedezék mögé... hát, oké. Sokan gyűlölik, nekem sem a kedvenceim, de amikor valami beáll hulldownba és nincs lehetőség az oldalba támadásra, akkor eléggé rájuk számíthatunk csak...vagy esetleg arra, hogy HE spammel lecsipegetjük a HP-ját...

Max annyit várok el ettől, hogy könnyebben meg tudjam csinálni a 15-ös küldit és végre meglegyen az Obj.260 :DDD:DDD:DDD

Legénység 1 db lesz??? Miért nem maradhat annyi, mint most, csak többféle értelmes skilleket kapnak?? Esetleg még az, hogy bárkin lehet bármi. Pontosan tudjuk, hogy a töltőnek van 2 max 3 skillje ami fontos, aztán már csak tölteléknek van, míg a vezető 4 vagy 5 skillel lenne fasza...

(#212705) hulp01 válasza kchryss (#212701) üzenetére


hulp01
senior tag

Nálad ez a repesz témakör is nagyon be van csípődve. :) Szerintem pár hónapja ezen egész biztos, hogy tekertek valamit. Tegnap is az M53/55 artyval sikerült nulla sebzést lőnöm egy kilences francia heavy-be. Lestem is egy nagyot. És tankkal is előfordult már hasonló az utóbbi időben, nem is egyszer. Korábban erre nem igazán volt példa.
Az artyra egy megoldás lenne: törölni őket a fenébe, free xp-vel kompenzálni a jónépet.

(#212706) Viktoár válasza kchryss (#212701) üzenetére


Viktoár
addikt

Az artyknak most is többet kéne mozogni a hatékonyabb játékhoz, az más kérdés hogy a bírkák ezt nem képesek megérteni. Be áll az első bokorba és végignézni hogy te 3 ellen küzdesz de nem képes 50 métert odébb gurulni.. esetleg akkor már be tudna lőni hogy segítsen. :(

Más:

Az hogy van a lövegnél hogy amikor tereptágyak vannak útban akkor átmegy rajtuk, például házakba belóg, falakon átlóg, villanyoszlopon átmegy anélkül hogy kidöntené de még a tankokokba is belemegy?

hulp: "Az artyra egy megoldás lenne: törölni őket a fenébe, free xp-vel kompenzálni a jónépet."

Hát ez szerintem nem megoldható. Először is mennyi xp-t adnál cserébe? Annyit amennyibe az egész ág kihúzása került? Cserébe vérpistike kihúzna egy komplett tank ágat annnyi xp-ből úgy hogy egyet sem gurult a rajta lévő tankokkal.... És mi van ha minden arty megvan? Még több tankot kap játék nélkül. hol an a kompenzáció a beleölt időért ne adj isten pénzért Mi lesz a sok skilles legénységgel? Sok sok kérdés felmerül ha egy ágat törölni szeretnél...

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#212707) hulp01 válasza hulp01 (#212705) üzenetére


hulp01
senior tag

Ez lemaradt, és már nem tudtam módosítani:

Legénység: ezt az egy főt nem is értem. Ez miért lesz jó? Jó ez a mostani. Csak mondjuk ne variáljanak a legénység számával és leosztásával t5-6 felett. És adjanak nekik normális skilleket. Ja, és vigyék lejjebb a határokat. A 4., 5. skill megszerzése már nem normálisan sok xp-t igényel. Mondjuk egy parancsnoknál BIA, lámpa, javítás megszerzése után max. még egyre van reális esély normál játékmennyiség mellett. Abból is valami folyamatos, mert mire a 100% meglesz, rohadt sok csata kell, és addig az adott cucc használhatatlan. A BIA pl. pont egy olyan skill, ami simán lehetne folyamatosan megszerezhető, nem csak 100%-nál, mivel amúgy is %-osan ad hozzá a legénység tudásához.

(#212708) 3 válasza Viktoár (#212706) üzenetére


3
senior tag

"Az hogy van a lövegnél hogy amikor tereptágyak vannak útban akkor átmegy rajtuk, például házakba belóg, falakon átlóg, villanyoszlopon átmegy anélkül hogy kidöntené de még a tankokokba is belemegy?"

Mi a kérdésed?

Ha a moderátor indokolja a döntését, korrektül tegye. Vicc.

(#212709) Jadro válasza Viktoár (#212706) üzenetére


Jadro
veterán

A csapatban gondolkodás nem divat mostanság. Ez nem kimondottan arty problémakör sajnos.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#212710) Viktoár válasza 3 (#212708) üzenetére


Viktoár
addikt

Hát hogy fizikailag csak akkor van cső a tankon amikor "véletlenül" eltalálod? :DDD Minden más esetben csak optikailag van a tankon? Érdekes elképzelés.... :F

Üdv:Viktor

(#212711) BÁ Nutrition válasza kchryss (#212701) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

kerekesekre kene csapatonkent max 1 limit. az egyik lehetseges oka a 3 perces csataknak h berohannak kozetek "200al" aztan "1meteres" fordulokorokben cikaznak mindenfele. teljesen idiota volt az elkepzeles is h ezt az osztalyt ilyenre csinaltak. artybalancenak eleg lenne ha kerhetnel rajuk legicsapast, aztan egyek meg amit foztek.. termeszetesen olyat h csak artaba lehetne sebezni legicsapassal. orom lenne nezni h visszanyal a fagyi
a legenysegi rendszer elegge aggaszto h mindenfele konzultacio nelkul atmodositjak a rendszert, egyszer egy attivornyazott ejjel utan szerjozsa halicinal valamit aztan cseszheted sok ev munkajat
en a he rendszerhez se nyulnek sokat. vannak nagy attutesu he-vel medek amiket ez csunyan erinthetne. nem mondom azt se h ne probalkozzanak, de h a kozosseget ennyire kihagyjak ezekbol a dontesekbol az nem feltetlen jo

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#212712) 3 válasza peterson79 (#212704) üzenetére


3
senior tag

Annyi változást hozna, hogy nem tudnád, mire számíts. Vajon az artás köcsög kibasz AP-val full HP-ról? Vagy láncol és kábít, és a rád néző tíz lemming HP-z le két másodperc alatt? Netán csak leveszi a HP-d felét, trackel, és kinyír egy-két legénységi tagot? A cél, hogy minél több kiszámíthatatlan csata legyen, hogy a retardáltak is örüljenek néha, és nyíljon a pénztárca.

Ha a moderátor indokolja a döntését, korrektül tegye. Vicc.

(#212713) 3 válasza BÁ Nutrition (#212711) üzenetére


3
senior tag

Ha a normál tankos légicsapást kapna, az artásnak tankkövető lövedék jutna (vagy valami még rosszabb). Nem biztos, hogy örülnél neki.

Ha a moderátor indokolja a döntését, korrektül tegye. Vicc.

(#212714) 3 válasza Viktoár (#212710) üzenetére


3
senior tag

Szerintem teljesen jó. De ha akarsz, találj ki jobbat, valósítsd meg, add el.

Ha a moderátor indokolja a döntését, korrektül tegye. Vicc.

(#212715) e-newsee válasza hulp01 (#212705) üzenetére


e-newsee
addikt

Neked meg ez az arty törlés a becsípődésed. ;]
De (ahogy fentebb peterson is írja) olyankor tényleg nem nagyon tudsz mit csinálni, amikor a végjátékban néhány serpenyőfejű beássa magát, hátulról bevédik a seggüket a láthatatlan bokor TD-k, aztán hiába ketet a spotteretek, és villogtatja a tankot, hogy ha senki sem tudja beütni.
Ahogy olvastam máshol ugyanerről a videóról, az lenne az arty változtatás lényege, hogy kétféle repeszt kapnának. Az egyik csak sebezne, és esetleg modulokat, legénységet vinne, de nem kábítana, a másik pedig kábítana, nagyobb szögben lőne, de jóval lassabb lövedékkel, és nem ölne meg legénységet, nem bántaná a modulokat. És lenne egy AP, ami be tudná ütni a páncélt, de ahhoz el kell találni a tankot, és nem sebezne akkorát, mint régen. Valamint, hogy két üzemmód lenne, mint a svédeknél, de annyi különbséggel, hogy az artyk utazó módban nem tudnának lőni. Ezen kívül a minimapon is felvillanna a kocka, hogy hova lőtt az ellenséges arty, a tracer pedig a cső végétől random távolságból indulna, hogy ne lehessen counter-artyzni. Mondjuk ezt pont bánom, mert most legalább amíg egymással vannak elfoglalva, addig sem a frontot basztatják.
Szóval azért, ha ez tényleg megvalósul, akkor azért előnyére változna az osztály, csak én attól félek, hogy amolyan WG-sen, valamelyik változtatást annyira túltolják, hogy gyakorlatilag egy értelmes használati módja lesz az artyknak, és valójában nem sok minden fog változni.

A repesz átdolgozás meg a WG fejlövése, időnként felbukkan, mint a szilvásgombóc a forróvízben, de nem történik igazán semmi vele. Pedig nem csak azzal, hanem az összes lőszertípussal kompletten kellene valamit kezdeni.

A legénységes dolgot meg nem is értem. Tényleg nem kellene alapvetően hozzányúlni a létszámhoz, csak a skilleket kellene átdolgozni, és balanszírozni a feladatkörök között. Mondjuk, a balansz pont nem az erősségük. A pontozós rendszer még belefér, mert ez a ki mikor mennyi XP-t kap, ez kicsit bonyolult, feleslegesen. Mindenki úgyis csak azt nézi, hogy megjelent-e a kis + jel az adott tag mellett, hogy lehessen új skillt választani.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#212716) BÁ Nutrition válasza 3 (#212713) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nekem az is jo lenne ha az artasat be lehetne "perelni" meccs utan es par oras eltiltast kapna haborus bunokert ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#212717) Viktoár


Viktoár
addikt

Emlékeztek milyen rossz volt amikor az arty még pontatlanabb volt, lassabban töltött, hosszabb volt a célzésidő, nem volt kábítás, kissebb volt a robbanási sugár..... most sokkal jobb hála a sírásnak... :C Nem tanultok semmiből, megint megy a sírás. :DDD

Üdv:Viktor

(#212718) Djuree


Djuree
félisten

strv s1 megéri?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#212719) Viktoár válasza 3 (#212714) üzenetére


Viktoár
addikt

Teljesen jó? :F Ezen nincs mit kitalálni, vagy van fizikailag löveg a tankon vagy nincs... egyszer van egyszer nincs ez pont a legrosszabb megoldás....

Érdekes lenne látni ahogy a sok paradicsom "kardozik" a tereptárgyakkal meg egymással. :DDD

Üdv:Viktor

(#212720) hulp01 válasza e-newsee (#212715) üzenetére


hulp01
senior tag

Ja, hát nálam ez egy ilyen. Utálom őket nagyon. Szerintem nem vesztenénk semmit, ha kivennék őket. A minimum, hogy ne gyilkolhassanak legénységi tagot, és ne okozzanak láncon kívül másban sebzést. Arty odacsap, kinyírja a gunnert meg a loadert, meg mondjuk sebzi az ágyút és a láncot, aztán arra a csatára már az a tank ki van ütve. És még csak vissza se tudsz lőni a köcsögnek. Rettentő igazságtalan játékmódnak tartom. És játszani se jó velük szerintem. Nem egy pályán próbálok counterezni, de amikor sebez a direkt találatom 200-at az ellenfél artyjába, akkor sok értelme nincs. Nagyon ritka, hogy egy lövéssel ki tudom szedni direkt találat esetén is. 9-es artyval bakker.
Inkább maradjon a HE a hulldown tankok ellen, mert sokszor artyval se lehet ellenük mit tenni. Változtassanak a térképeken, hogy ne nagyon lehessen ilyet csinálni.

(#212721) e-newsee válasza Viktoár (#212706) üzenetére


e-newsee
addikt

Egyetértek az első bekezdéseddel. Amikor mondjuk artyval megyek, és vagyunk 3-an. Aztán a csapatunk elfelejti az egyik oldalt, és lemingel a másik oldalra. Én fogom magam, lövök egyet, és töltés közben elindulok a csapat után, hogy be legyen védve a valagam, mire az ellen átjön. A másik két arty mit csinál? Ott marad az üres oldalon, és megvárja, amíg láthatatlanul kilövik őket, majd szidja a csapatot, hogy idiots. Még ha igaza is van, ő is ugyanolyan balf@sz, mint a lemingek. :U

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#212722) e-newsee válasza hulp01 (#212720) üzenetére


e-newsee
addikt

Ezzel is egyetértek. Az szerintem is egy jó megoldás lenne, hogy a sebzésen kívül max láncol, és kábít, más kárt nem okoz.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#212723) e-newsee válasza 3 (#212703) üzenetére


e-newsee
addikt

Mit vársz? Ez egy tankos játék. Az emberi modellek kb a Fallout 3 szintjén vannak. :D

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#212724) jano_77 válasza kchryss (#212701) üzenetére


jano_77
nagyúr

Na a 3-as pontra és amire Te is, nagyon kíváncsi vagyok/leszek, hogy miként oldják meg a kompenzálást a jelenlegi legénységeket illetően!? :F Mert ha elqják, akkor az lesz az utolsó szeg a játék koporsójába részemről! Szinte az összes tankomban minimum 4 skill-es a legénységem, de van pár, ahol 7-ik skill-t tapossák a lányok vagy épp srácok, szal nagyon bízom abban, hogy ezt jól átgondolja ez a nyomi brigád. :o

Ami a stremer versenyt illeti, szerintem Daki fogja nyerni ezek közül. :K

Ami az alacsony tierű játékot illeti: hát nem is tudom megmondani, hogy mikor mentem utoljára ilyen kicsi tankkal, mert én akkor sem csináltam meg azt a küldetést, amit említettél, mert egyszerűen letojtam. Viszont szeretném megcsinálni azt a pár hiányzó Szakértő plecsnit és a Tank Mester-t, ehhez viszont elengedhetetlen sajnos. :U
Amiatt gondoltam tier2 tankra, mert azzal összekerülhetek tier1 és tier3-as tankokkal is és ezek között van a legtöbb, amit még ki kell lőnöm.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#212725) jano_77 válasza peterson79 (#212704) üzenetére


jano_77
nagyúr

Arra ne számíts, hogy a küldiket majd a változásokhoz igazítják! Ez a WG és nem egy rendes, normális cég, aki mindenre IS gondol.

hulp01: 1 fős legénység: biztos a mostani Karácsonyi event és Chuck Norris ültette el a bogarat a fejlesztők fülébe és miatta gondoltak az 1 fős legénységre! Lehet, hogy Chuck maikor elvállalta, hogy részt vesz ebben az akcióban és az arcát és hangját adja a játékhoz, akkor kikötötte, hogy ok, de csak 1 fős legénység esetén, mert Ő egyedül dolgozik! ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#212726) e-newsee válasza jano_77 (#212724) üzenetére


e-newsee
addikt

Csaxólok, idegbajt fogsz kapni. A high tier botok az alsóházhoz képest hawkingi magasságokban vannak. Voltam a napokban párszor 6-os tankkal 4-esek ellen. Csak pislogtam tátott szájjal, hogy mi megy ott.
Választhatsz, hogy vagy a sok kezdő (valódi és annak látszó) tudatlan bottal harcolsz (piros tabletta), vagy a T3-ban jellemző pedózó unikum Pz I C-k (kék tabletta) miatt kapsz agyérgörcsöt. :D ;]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#212727) e-newsee válasza jano_77 (#212725) üzenetére


e-newsee
addikt

Lehet, hogy igazad van:

:D

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#212728) jano_77 válasza e-newsee (#212726) üzenetére


jano_77
nagyúr

Tegnap és előtt sokat mentem tier5 tankkal, tehát sajnos tudom miről beszélsz. :U Katasztrófa milyen csapatok vannak az alsó házban.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#212729) galervin93 válasza Viktoár (#212719) üzenetére


galervin93
őstag

Beb*szna ha még arra is figyelni kellene, nehogy befordítsam a csövet a falba. Teljesen jó a jelenlegi megoldás.

Arty: szerintem nem annyira toxic, legyen mondjuk 1 db csatánként.
A jelenlegi legnagyobb probléma a kerekes genyó. Ehhez a sebességhez túl kicsik a pályák, továbbá irreális a mozgásuk, ehhez képest lézerágyú van rajtuk, ami ha talál, még legalább sebez is, papírba nem is keveset.
A sebességből picit vissza kellene venni. Nem sokat, mert a valóságban is tudtak nagy sebességgel menni. A fordulási sebességet meg azt az egész fizikát meg kellene bolygatni, növelni a fordulókört, adott esetben boruljon csak fel, sodródjon ki stb. Az ágyúkat nyugodtan lejjebb lehetne vinni 1, de kár 2 szinttel is (tehát ami most T8, az legyen T10-ben sebzés/átütés tekintetében). Továbbá elvenni a nagyot sebző HE-t. Nem az a baj hogy eltalál, legyen lézerágyú rajta, de ne sebezzen akkorát.

Továbbá a könnyű tankokon kívül az összes tank látótávját csökkenteni kellene 5-10%-kal, ugyanis jelenleg az igazi könnyű tank, mint osztály, halott.

Lőszer és páncél: teljes rebalance, nincs más megoldás. Az AP legyen a kiindulási alap, HE tekintetében jó az irány (vastag páncélba kevesebbet sebezzen), az aranynál szerintem meg kellene lépni a nagyobb átütés de kisebb sebzés kombót, valamint globálisan, minden tankot érintően csökkenteni a dpm-et. A gyors csaták nem (csak) a botok miatt vannak, hanem mert pillanatok alatt párolog el több ezer hp. Itt is 10-20%-os csökkentést nyugodtan meg lehetne ejteni. A töltésidőkhöz nem nyúlnék, inkább az alfa csökkenjen bizonyos esetekben (T10-ben 2500-2800 hp/perc szerintem bőven elég lenne átlagban.)

Röviden ennyi. :DDD
De a sok kemény tornyos tank is vicc, a csőpályák bokrok nélkül stb... Volna mit csinálni, és a legjobb, hogy simán meg is lehetne, nem olyan nagy dolgok ezek.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#212730) jano_77 válasza galervin93 (#212729) üzenetére


jano_77
nagyúr

Tegnap néztem talán Tankelit stream-ét - néztem másét is, de ha jól emlékszem akkor Ő mondta - hogy szerinte az újabb prém tankokkal a WG-nek szerinte is - mint ahogy most leírtad Te is - az a célja, hogy a DPM-et tudatosan lecsökkenti, hogy ezzel is mérsékelje a turbo csatákat. Mert azt mondta, hogy az utóbbi időben olyan tankok kerültek be - Bisonte, GSOR - amik alapból nem rosszak, de a DPM alacsony és hogy ez tudatos.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#212731) hulp01 válasza e-newsee (#212726) üzenetére


hulp01
senior tag

Azt hittem már velem van a baj. Gondoltam nekiállok a cseh ágnak. De ami alsóbb tierekben van, az valami hihetetlen. Bár én most inkább t5-t6-ra gondolok. Agyatlan zombi az összes. Nagyon szarul ment a játék egész hétvégén. És még a nagyon jó csatákat is sikerült elrontaniuk. Pedig csak annyi kellett volna, hogy ne az első útjába eső bokorban kempelje végig a csatát. Mert azért a t6-os Skoda hp-ja is véges, és 2,3k dmg után nem bírtam tovább. Hárman estek rám, és kinyírtak. Külön vicces, hogy a Sherman (e8 talán) majdnem ugyanolyan gyorsan lő, mint a Skoda, csak ugye a Shermannak nem kell utána tölteni.

#212729 galervin93 ezek se rossz ötletek. A lóbaszót sebző td-ket is nerfelni kéne. Egy vicc, hogy mondjuk a t7-es su prémium td-nek majdnem ugyanannyi a töltésideje, mint a t-34/100-nak, csak a sebzése a duplája. Olyan simán kinyírt, mint a huzat. 450-et sebzett t7-ben.
Amúgy szerintem a GSOR pont nem jó példa a csökkentésre. A probléma az vele, hogy lehet, hogy 1600 a dpm-je, viszont abból 1300-at csinál 6mp alatt. Rémesen op cucc lett szerintem. Ha kicsit szerencséje van, akkor a t8-asokat egy sorozatból kinyírja. De ha nem is, 300hp-val már senki nem vitézkedik. Ráadásul sokszor nem is tudsz rámenni, hogy a hosszú töltésidő alatt visszaadd neki, amit kaptál. Szépen elbújik, és újratáraz. Aztán ott az isu is. Kinek van kedve tovább játszani, miután bekap egy 1300 hp-s tankba egy 800-as lövést? Most az ajándék tankok miatt lett belőlük pár. És akkor az örök vesszőparipámat az FV4005-öt még meg se említettem. (Tudom, szar vele játszani, évente adja be a full hp-s lövést, de nem érdekel.)
A EBR fizikáját nem is értem. Az a fordulókör és sebesség nem normális. A Forma-1 kutya füle ehhez képest.

(#212732) HellGreg


HellGreg
őstag

Most komolyan... 2500 WN8-as játékos tier 3 csatában végig campel a saját base-en egy bokorban, úgy hogy a csapata fölényes nyerésre áll. Mi erre a magyarázat? :W

(#212733) köpet válasza kchryss (#212701) üzenetére


köpet
aktív tag

"2021-re a főbb tervek:
1) arty mechanika teljes átdolgozása, elvileg sokkal skillesebb osztályt akarnak belőle csinálni, rá lennének kényszerítve hogy többet mozogjanak
2) repesz lőszer átdolgozása, vastagabb páncélon kisebbet sebezne mint most és rétegelt páncél ellen is kevésbé lenne hatékony (pápá hülyebiztos 60TP)
3) új legénységi rendszer, 1 fős legénység lesz minden tankban 75 pontos skill rendszerrel"

1-Jelenleg a mozgékonyságukban elég nagy a különbség, ha a lassabbak is képesek lesznek mondjuk újratöltés közben pozíciót váltani, az érdekes lehet.
2-A repeszt már nerfelték szerintem, vastag páncélon pl. is-7 torony nem sebez, pattan most is. Ha ezt még tovább tolják, akkor értelmetlen lesz próbálkozni vele.
3-??? :Y

Ha felkel a nap, kezdődnek a gondok...

(#212734) peterson79 válasza jano_77 (#212730) üzenetére


peterson79
őstag

Ezt abban a videóban mondta amit linkeltem.
Van benne igazság.

(#212735) peterson79 válasza jano_77 (#212725) üzenetére


peterson79
őstag

Pedig volt rá példa, hogy variáltak rajtuk. Legalább egyszer, de talán kétszer is. Akkor lett dömping az Obj.279e-ből, mert egy csomó unikum is csak akkor tudta megszerezni.

(#212736) HellGreg válasza köpet (#212733) üzenetére


HellGreg
őstag

Én már rég kivettem volna az artyt mint kategóriát a játékból. Látszik hogy nem tudnak vele mit kezdeni, és szerintem a jelenlegi formában mindenkinek csak egy kínlódás az egész. Az artynak azért, mert nem nagyon sebez, de cserébe k. lassan is tölt, a célpontnak meg csak kellemetlenséget okoz a folyamatos stun, igazi veszélyt nem.
Azt bírom a legjobban amikor az amcsi tizessel megküldök egyszerre 3 tankot, akik persze azonmód legyógyítják a stunt, és mire újra betöltök, b-szhatom mert vagy szétszélednek, vagy megölik őket, amire én nem kapok semmit. Ennek így semmi értelme. Legalább ne lehetne levenni a stunt az elsősegélydobozzal, már az is nagy segítség lenne.
El kéne már ezt a szarakodást engedni. Az eredeti formájában még nagy fun volt, 3 lövésből 5000 sebzést produkálni, de most már nagyon nem az szerintem.
A T55A SPG-15 küldit is képtelenség megcsinálni, nem elég hogy csinálj 3k sebzést meg 2400 stun dmg-t, még első is legyél szerzett xp-ben, ami persze esélyes győztes csatában... ja nem. :(((

[ Szerkesztve ]

(#212737) peterson79 válasza e-newsee (#212715) üzenetére


peterson79
őstag

Khryss írt jó múltkor egy listát, hogy miket kellene vagy lehetne változtatni. (vagy még korábban írta)
Vagy csökkenteni kellene a létszámot random csatában, mint pl a Brawl-nál, 7vs7, egyből kinyílt a pálya, volt hova menni, lehetett flankelni, mint állat.
Vagy, növeljék meg a pályákat...nem akkorára, mint a Frontline vagy Steel Hunter, de azért nagyobbra. Legyen több útvonal egy-egy csomópont eléréséhez. Sok pálya nincs kiegyensúlyozva, ha a csapatod gyengébb képességű, máris borítékolható a vereség, mert nem foglalják el a kulcspoziciokat és nagyon kevés az esély a fordításra olyankor.
Most beállunk arra a pár helyre hulldown-ba, osztjuk az áldást, majd lesz valami alapon. Kevés a taktikus, izgalmas csata ahol egy jó vagy éppen rossz döntésen múlik a kimenetel.
Tudom, ez randomtól mindig is messze állt, ezért vannak a klán csaták...de talán van még remény :D

[ Szerkesztve ]

(#212738) EQMontoya válasza kchryss (#212701) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem a jelenlegi MM mellett nem kene csokkenteni a repeszt, mert ameddig az esetek jelentos reszeben low tierben jatszol, addig kb. a nem atutes eseten is sebzo troll agyukkal tudsz csak csinalni valamit high tierben.

Ha ezen csokkentenek, akkor nagyon sok tank teljesen hasznalhatatlan lesz ilyen esetben.

Szoval eloszor az MM-et kene kidobni a picsaba, ha +1-re korlatozodna a matchmaking, akkor lennenek normalis meccsek, aminel mar van ertelme elgondolkodi ezen.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#212739) galervin93 válasza EQMontoya (#212738) üzenetére


galervin93
őstag

Hagyjuk már, süket duma. Low tierben is lő az ember 3-4 sebzőt hátrakötött kézzel is. Akinek a HE sebzése több annál, mint amennyit sima AP-val hozna össze, ott nem a lőszerekkel meg a pályákkal van a baj...

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#212740) peterson79 válasza kchryss (#212676) üzenetére


peterson79
őstag

Ilyouxin-ról jut eszembe. Nagyon bírom a srácban, hogy sok olyan videót tesz fel YouTube-ra, ahol azt mutatja meg hogyan legyünk jobbak. Hova helyezkedj, mire figyelj. Azt is elmondja, hogy kockázatos, de ha bejön nagyot nyerhetsz vele és ezáltal a csapat is. Azt szeretné, ha jobb, izgalmasabb csaták lennének. Szerintem többen vagyunk így ezzel :)
Az igaz, hogy Ő is más kategóriában van, mint az átlag, de azért rengeteg dologban segített már, nekem személy szerint is. Szerintem csak az Ő videóinak köszönhetően, kb 500 pontot, - ha nem jóval többet - javult az átlagsebzésem.

(#212741) hulp01 válasza EQMontoya (#212738) üzenetére


hulp01
senior tag

A hétvégén a fent említett cseh ág húzása miatt sokat játszottam t5-t7-ben. Engem tök nem zavart az általad említett mm. Tök sokszor volt csak adott tierű tankokat tartalmazó csata. Ha plusz 2 tier volt, akkor max. 3-4, a +1 tiert meg simán lehet sebezni. Amelyik tankkal meg nem, az a saját tierjében is hulladék általában. Persze ez csak most hétvégre igaz, lehet máskor sokkal rosszabb a helyzet.

#212740 peterson79 lehet akkor az ő videóiba is bele kellene néznem. Bár van amikor túlerőltetem az ott látott elképzelést, és volt, hogy Malinovkán stb1-gyel (t8-as csatában ráadásul) annyira igyekeztem a megfelelő helyre (a tó melletti feljáróba), hogy mire odaértem maradt 200hp-m, és a végén, hogy ne kapjak még egy lövést, leestem a szikláról. Menet közben valami kerekes szart eltaláltam, így 350 körüli sebzéssel zártam a természetesen vesztes csatát. Jó lenne több ilyen videót látni, amiben valamit elcsesztek, és elmondják, hogy mi volt az, és mit kellett volna csinálni helyette. Skillnek néha van ilyenje, illetve meg szokta említeni, ha bemelegítő csatában túlzottan támadóan játszott, és hamar kiszedték.

[ Szerkesztve ]

(#212742) EQMontoya válasza galervin93 (#212739) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mivel, mire?

Mert egy Luchssal igen, megkerulod az ellent, es siman romma lovod a T6 heavyt is hatulrol.

De egy T6 meddel vagy heavyvel good luck T8-ban. :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#212743) Viktoár válasza HellGreg (#212736) üzenetére


Viktoár
addikt

Szerintem már az is nagy százalékban csökkentené az artyk számát ha nem lennének artys küldik...

Sokan csak azért nyomják hogy hátha sikerül például az említett T55A SPG-15. Ha nincs küldi/kihívás az értelmesebbje nem is gurul vele. Na jó néha....... :DDD

Üdv:Viktor

(#212744) popey37


popey37
addikt

se az artykkal se a kerekesekkel nincs baj, csak limitálni kellene a számukat: az artynál max 1 csatánként, a kerekesnél meg ugyanaz a játékos csak minden 10. csatánál mehetne vele, plusz a sebességét levenni a többi lighthoz, az autoaimot levenni róla és a pontosságot is felhuzni a többi szintjére, és abba a vékony szar páncélba ne legyen kritikus meg lepattanó, mert talán az a legdühítőbb, hogy belelösz egy 100mm kaliberrel 250-es átütéssel és pattan vagy benyeli vagy kritikus.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#212745) EQMontoya válasza popey37 (#212744) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem gyanus, hogy a problema forditott?

Azert jatszananak sokan artyval meg kerekessel, mert ezeknek van olyan tulajdonsaga, amivel low tierben is tudsz valamit kezdeni. Erdemben tudod veluk befolyasolni a csata kimenetelet ilyen esetben is.

A med es heavy agakat elvezhetetlenne tette az MM, majd sokan meg vannak lepve azon, hogy tele vannak a csatak kerekessel es artyval. Holott ez nem az alap problema, hanem a kovetkezmeny.

Nekem az a gyanum, hogy a legtobb ember azert jobban szeret tenylegesen reszt venni a harcban, mint artyval loni fel percenkent egyet. Marmint alapbol, aztan persze megunta, hogy sokszor csak golyofogo szerep jut neki.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#212746) galervin93 válasza EQMontoya (#212742) üzenetére


galervin93
őstag

Nincsenek rossz emlékeim T6-ból, meg low-tierként játszani bárhol máshol sem. Kifogások helyett tapasztalj, tanulj.
Annak idején simán kerülhettél a T8-asok közé nem hogy a saját csapatodban, de az egész csatában egyedül a T6-osként, 29 T8, 1 T6! Csak úgy dőlt az xp, ha sikerült jól szerepelni! De ennél kevésbé extrém szituk gyakrabban előfordultak, 10 T8. pár T7, 1-2 T6 járgány oldalanként, esetleg megfűszerezve egy T5-ös felderítővel. Ráadásul nem volt az mint most, hogy ugyanannyi heavy, med, td oldalanként neeem, 8 heavyvel szemben lehet hogy állt 6 med meg 2 td. Én spec sokkal jobban szerettem azt az időszakot. Kisírták ezt az egyenlősdit is, pedig az is egy taktikai elem volt, hogy adott pályán milyen típusból mennyi volt. Teljesen máshogy kellett viselkedni. Most meg tükör csapatok, tükör pályák, még a tojás is tükör.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#212747) peterson79 válasza hulp01 (#212741) üzenetére


peterson79
őstag

Az élő stream-ek a legjobbak erre. Ott nincs szerkesztés, vágás, nekik sem jön össze mindig, minden, nekik is van RNG, sőt, sokszor vannak fókuszban - bár az anonymiser óta kevésbé -, de a legtöbb csatában akkor is átlag feletti teljesítményt nyomnak és elképesztő szitukból jönnek ki jól.
Legjobb skill4ltu. Konkrétan az új olasz premium heavy-t Trashante-nak hívja :D kétszer nyomott miatta Alt+F4-et, azt hiszem ez sok mindent elmond. Rá nem nagyon jellemző, de sok tankról mondta már, hogy extrém nehéz a markolása. Egyébként le a kalappal előttük, nekem tegnap 2 óra volt a szintidő, de nem bírtam tovább. Nem volt semmi extra, egyszerűen elfogyott a türelem vagy nemtom. Még csak azt sem mondanám, hogy minden lövés mellément vagy hogy mindig vesztettünk. Nem, semmi ilyen, szokásos meccsek, csak egyszerűen torkig lettem a játékkal. Én nem tudnék 10-12 órát játszani már csak ezzel. De egy játékkal sem szerintem. Mondjuk biztos a kor is teszi, 30 évesen 14-16 órát simán lenyomtam a CoD-MW-vel, imádtam és elég jó is voltam benne. Most már?? Meg sem próbálom inkább :DDD

(#212748) popey37 válasza EQMontoya (#212745) üzenetére


popey37
addikt

szerintem sok a 3 arty egy csatában: kapok egy szpotot valami lassabb tankkal és a 3 arty csak engem lő, sec perc kivégeznek. ennek nincs értelme, 1, max 1,5 perces bukó csatákból amugy is van elég. nem beszélve arról, hogy van táras is belőlük. no az végképpen nem kéne.

hát azért láttam már karón varjút: 5-10k csata artyval egy játékosnál, van belőlük bőven.

Más: a kpz50t nálam el van átkozva:
Kpz 50 t 0/3 2 781 1 981
ez a mai ráta eddig

[ Szerkesztve ]

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#212749) ollie válasza BÁ Nutrition (#212700) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Dezzel haverok igen (ha még skill4ltu a téma), mert valójában pont Dez "fedezte" fel őt. Dez csinált skill egyik replay-éről egy youtube videót, és azzal lőtt ki a népszerűsége hirtelen (mármint olyan értelemben, hogy előtte alig voltak nézői, utána meg elkezdett nőni). Szóval skill nagyon szereti Dezt, és időnként emlegeti is, hogy mennyit köszönhet neki, és pont ez az oka annak, hogy ő is próbál segíteni másoknak azzal, hogy mindig raid-el valakit a streamje végén (többnyire olyanokat, akiknek kevés a nézettségük).

Egyébként azt vettem észre, hogy Dezt mindenki szereti, mert válogatás nélkül készít videókat a streamerek játékairól (kivéve persze QB-t, mert ő sose említ meg más streamereket, sehol).

***

(#212750) e-newsee válasza peterson79 (#212740) üzenetére


e-newsee
addikt

"Kockázatos, de ha bejön..."
Ja, csak ami neki ilyen, és mondjuk 20%-ban bejön, az az átlag játékosnak kb. egyszer az életben összejön. :D

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.