Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#153351) h1mpi válasza Viktoár (#153350) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Én is rég húztam fel magam, de most rossz helyre ütöttem rajta, mert azonnal megmakkant :C

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#153352) CirrMee


CirrMee
addikt

Beszereztem egy ilyen napi Lórika 40t gépet, sorrendben mire idomítsam a legénységet (kötelező BIA után)?
Valamint: milyen felszerelést célszerű beszórni a gépbe? :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#153353) Viktoár válasza h1mpi (#153351) üzenetére


Viktoár
addikt

Akkor pont hogy jó helyre ütöttél. :DDD

Üdv:Viktor

(#153354) h1mpi válasza Viktoár (#153353) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Végülis igen, mára ezzel annyi is lett a játéknak :DDD

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#153355) AtaWrc válasza xAttilax (#153342) üzenetére


AtaWrc
tag

:C

(#153356) jim bcs


jim bcs
MODERÁTOR

(#153334) sfefe
Légy oly kedves befejezni a Flame-et, vagy inkább el se kezd.

(#153322) (#153328) popey37
Már voltál figyelmeztetve személyeskedésért ugyanitt, takarítottam utánad, ha nem fejezed be a következő takarításnál távozni fogsz a topikból.

(#153342) xAttilax
Téged is megkérünk, hogy tartózkodj a személyeskedéstől.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#153357) notika77 válasza Greentea (#153349) üzenetére


notika77
senior tag

Ebben a topikban ez a classic!
[link]
[link]

:)

[ Szerkesztve ]

(#153358) sfefe válasza jim bcs (#153356) üzenetére


sfefe
őstag

Ok koszonom es ha igazsagos/nem elfogult szeretnel lenni nem csak nekem irnad....
Ha visszaolvasol van meg szemelyeskedes 1-2...

udv:sfefe

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#153359) jim bcs válasza sfefe (#153358) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Te flame-ért lettél figyelmeztetve, pont. Visszaolvastam a komplett oldalt hidd el, rajtad kívül 2 valaki esett át a ló túloldalára.

"ha igazsagos/nem elfogult szeretnel lenni"
Ha én most nekiállok igazságos lenni akkor nem csak itt lesztek figyelmeztetve. Legyen elég ennyi, itt a topikban, álljatok át normál módra. Te pl. tiszta vagy, nem hiszem, hogy szeretnél egy plecsnit.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#153360) sfefe válasza jim bcs (#153359) üzenetére


sfefe
őstag

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#153361) Jadro


Jadro
veterán

Na most kell mennem aludni, ennél jobb ma már nem lesz. [link]
40 kilőtt lövedék! (egész jó találati aránnyal - 50 fér a tankba.) :DDD

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#153362) ddt500hu válasza notika77 (#153357) üzenetére


ddt500hu
veterán

:DDD ÁÁÁÁÁÁÁ a klasszikus idegroham eredménye. Sajnos a kisfiam eltörte a korsómat. :O
Azóta megkomolyodtam. Csak ilyeneket csinálok 4-5 havonta egyszer. :DDD

(#153363) inferno88


inferno88
őstag

9805 csata után eljött az idő, hogy megvegyem az első 10-es tankom, az M48 Patton-t. 5. skilles crew-t kap a kis cuncimókus, ami már az M46-ban is jól szolgált.

Van 6.5millió credit a számlámon, de nem esne rosszul, ha spórolhatnék rajta. Várható decemberben T10 leárazás?

Semper fi!

(#153364) xAttilax válasza inferno88 (#153363) üzenetére


xAttilax
őstag

persze, karácsonykor 15%. Addig még bírd ki ;)

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#153365) Rellind válasza ddt500hu (#153362) üzenetére


Rellind
senior tag

Régebben volt valaki aki a monitort is K.O.-ra küldte... :DDD :DDD :DDD

(#153366) h1mpi válasza ddt500hu (#153362) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Én is átszokok az olcsóbb billre :)) Tegnap a 30K-s Roccat megsemmisítése fájt, főleg hogy nem lehet kapni HU kiosztással már. Most egy 8K-s Hamat vettem ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#153367) zozyk válasza h1mpi (#153366) üzenetére


zozyk
addikt

Én ezért veszek a 2e ft-os bill-t, fogyóeszköz nálam is. :DDD

(#153368) inferno88 válasza h1mpi (#153366) üzenetére


inferno88
őstag

Látom, van itt egy pár idegbeteg. :DDD
Volt lakótársam az IKEA-s asztalának vízszintes lapjába vert néhány hét játék alatt ívet. Neki az volt a baja, hogy Starcraft2-ben a pro-k közé rakták és kikapott.

Amúgy sosem értettem a játék miatti őrjöngést.

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#153369) zozyk válasza inferno88 (#153368) üzenetére


zozyk
addikt

Nem idegbeteg, csak hirtelen haragú.. :DDD :B

Diszkóhuszár korszakomban is először ütöttem, aztán kérdeztem, el is kalapáltak párszor, ha zokonvették a sorrendet. :DDD

Abban az időben még nem életre-halálra ment a bunyó, simán volt, hogy utána együtt ittunk tovább.

(#153370) jano_77


jano_77
nagyúr

T-44-100 a Calendarban!

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#153371) Yofej75 válasza jano_77 (#153370) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Nincs a link mögött semmi.

De a naptárban valóban az a tank van.

[ Szerkesztve ]

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#153372) jano_77 válasza Yofej75 (#153371) üzenetére


jano_77
nagyúr

Sorry nem vettem észre! MOST jó! ;)

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#153373) inferno88 válasza xAttilax (#153364) üzenetére


inferno88
őstag

Lehet, hogy nem leszek türelemmel addig. :)
Szerintetek mi az okosabb. 3. skilles legenyseg az M48-ba és 5. skilles az M46-ba vagy fordítva?

Semper fi!

(#153374) e-newsee válasza h1mpi (#153344) üzenetére


e-newsee
addikt

Amúgy ez is a WG manipulációja, hogy vegyél új, prémium billentyűzetet, amivel 25%-kal több xp-t és kreditet kapsz. Ha fullos csomagban veszed, kapsz hozzá prémium napot, és a tankod +2°/mp-cel forog. ;]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#153375) h1mpi válasza e-newsee (#153374) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Az egérpadom WoT-os azért van a recentem 2K WN8-ban :DDD Sajnos az egér nem volt kényelmes, székem meg már van más fajta. :P Pedig a 3-as kombó lenne az igazi :DD SerB-es bill kellene azt lehetne püfölni :C

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#153376) lacibacsi válasza h1mpi (#153375) üzenetére


lacibacsi
addikt

Nekem elég lenne egy ezer forintos billentyűzet és egy ezer forintos egér is, ha kapnék hozzájuk egy skill4ltu típusú kézmozgás vezérlő chip-et is ... :U

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#153377) hemaka válasza lacibacsi (#153376) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ezer forintos billenytuzettel meg egerrel azert jo jatszani, mert egy ido utan nem csinalja meg azt sem, amit kellene. O sem azzal nyomja, nem veletlen. :D
Nekem a periferiak megvannak, csak a skill hianyzik, de a lehetoseg legalabb adott. :DDD

(#153378) kdr730


kdr730
tag

Olvastam anno a hírepeszeknél a wotinfon és "megütötte" a szememet itt a hozzászólásokban is az az elmélet, hogy miért kerül mindenki low tierbe állandóan (egyesek szerint ez nem igaz és az MM hosszú távon kompenzál).

3 típus van (akinek nem elég a 100 csata tetszőleges 0-kat hozzábigyeszthet a számításhoz):
3/5/7 ez 100 csatára vetítve 20/33/47*
5/10 ez 100 csatára vetítve 33/66*
15 ez 100 csatára vetítve 100*

*Magyarázat:
15 tank kerül egy "csapatba", 3 top tier azaz 3/15 (20%) az esély arra, hogy ide kerülsz.
Ha mindig ugyanaz a 15 személy kerülne egy csapatba (és random tier lenne választva a tankjuk top/mid/low), akkor ahhoz, hogy valaki top tier legyen, az kell hogy 12-en ne legyenek azok.
Az igazságos rendszer törekszik arra, hogy mindenki legyen top tier, ezért hogy mindenkire sor kerüljön, nagyon sokszor kell a többieknek mid, de inkább low tierbe kerülnie.

A számokból az látszik, hogy mind a 3 szintű (20% vs. 47%), mind a 2 szintű (33% vs. 66%) csaták esetén,
2-szer annyiszor leszel alul mint felül.
Szóval ez nemcsak egy érzés, hogy "mindig" alulra kerülsz, hanem így is van, legalább x2 annyiszor.

Ehhez még hozzájön egy jó kis 20%-os súlyozás, heavyk, lightok előnyben :)
TIER 4 feletti heavyk
TIER 8 feletti medek
TIER 8 feletti TD-k
TIER 5 feletti lightok

(#153379) jano_77


jano_77
nagyúr

No csak, no csak! A WG szavahihetőségének újabb ékes bizonyítéka:
Nem lesznek kerekes járművek és nincs idő új térképekre! Khm....khm...
Fejlesztői Hírrepeszek #273
MBT-70, Kalinyingrád, Kerekes járművek (Puma), Új amerikai közepes tank (AGF Projekt)

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#153380) Gyuri27 válasza kdr730 (#153378) üzenetére


Gyuri27
félisten

1: ezt eddig is tudtuk.
2: a wg nem ezt ígérte.
Így mellé duma az egész.
Egyébként megértem. De azt azért nem, hogy miért nincs több tier azonos csata. Inkább dobálna be oda mint only t2. De hát meg lehet ezt csinálni amig a népek egy-egy tankra (vagy 2-re) kidobnak egy AAA kategóriás játék árát.

Amd - Radeon - Ryzen

(#153381) e-newsee válasza jano_77 (#153379) üzenetére


e-newsee
addikt

Akkor már jöhet a PSZH is! A majdani (végítélet előtti napon bevezetett :D) magyar ágon T2-es lightnak simán elmenne. :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#153382) jozefgucci1 válasza jano_77 (#153379) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Vicces milyen optimista a Wg , hogy 2020-at is megemlíti mint lehetséges bevezetést :DDD

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#153383) Papooo válasza e-newsee (#153381) üzenetére


Papooo
senior tag

Egy orosz BRDM-BTR-BMP kevert light ág jó lenne.
A BMP-ket megcsinálni kétágyúsra - Az egyik a toronyágyú, a másik pedig az IPCT lenne. ;]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#153384) Flash Gordon


Flash Gordon
senior tag

Nem minden konteo ami a szóbeszédben van, pl a KORM játékosok streamjeit nézegetve szóba jött pár olyan tény ami nem volt hivatalosan leközölve, pl. van ott egy tag aki + artys accountot gyártott és kb 15k csata után van vele, statisztikát vezetett hogy pl. hányszor rakja városi pályára, az esetek kicsivel több mint 50% ban kapta, ez a pályák típusát figyelembe véve nagyon magas arány. A másik, hogy pl. az strv meg még vlmi (már nem emlékszem) a gyakorlókban volt hogy fel tudott menni vele bizonyos helyekre, aztán egy mikropeccs után már nem, később megint igen, itt rejtett talajellenállás nerf-buff variálás történt. A scorp G ről is jött olyan állítás hogy rejtett nerfet kapott, mindez top ligás 4k wn8 játékosok állítása, akik ilyen gyakorlók tesztelése kapcsán pixelre kihegyezik az adott tank specifikációit...

"...még egyszerűbben: Olyanra tervezik átszabni a kezelőfelületet, illetve az egérhasználat módját, hogy ha éppen nincs kedved billentyűkkel matatni, akkor se legyél elveszve, de ettől még nem vagy rá kötelezve, hogy csak egérrel játssz."

(#153385) ddt500hu válasza Rellind (#153365) üzenetére


ddt500hu
veterán

Én voltam! :DDD

(#153366) h1mpi Az még mindig drága. 4k a felső határ billentyűzet esetén. ;]

[ Szerkesztve ]

(#153386) Krytec


Krytec
tag

Patriot tier 10-ben OP tank NERF!!!!

(#153387) h1mpi válasza Krytec (#153386) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Mit lőttél? Super Conqeror tornyát? :DDD

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#153388) Krytec válasza h1mpi (#153387) üzenetére


Krytec
tag

Csak az E3 lövegpajzsát próbáltam hátha :))

(#153389) h1mpi válasza Krytec (#153388) üzenetére


h1mpi
nagyúr

E3-at múltkor HE-vel lőttem M48 Pattonnal. A kupolájából lecsipegettem 150 hpkat :DDD
Sajnos a hasa nem látszódott ki.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#153390) Dobi 562 válasza Flash Gordon (#153384) üzenetére


Dobi 562
addikt

Akkor biztos tudsz adni pár linket is, ahol valaki bebizonyítja az általad leírtakat.

(#153391) jano_77


jano_77
nagyúr

Másnál is laggol az EU1!? Nem kicsit. Durva képkocka rángások vannak. :O
Elmegy a büdös qva anyjába a WG! Konkrétan játszhatatlan ez a FOS, mert egyik pillanatban itt a tank, a másikban meg 3 kockával arrébb! :W

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#153392) morgolodo válasza jano_77 (#153391) üzenetére


morgolodo
csendes tag

Igen, szaggatva ment.

(#153393) jano_77 válasza morgolodo (#153392) üzenetére


jano_77
nagyúr

szánalmas! átmentem EU2-re és ugyan olyan trágya ott is!
FPS: 115
ping 400 ms és felette kb 10 sec-enként :O :W

pedig nem a netemmel van a gond

hol találom az EU1 és EU2 szerver címét, hogy meg tudjam pingelni? :F

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#153394) Hafy75


Hafy75
aktív tag

"Vicces" klán...És ezt így, bele a világba...

Na!!!

(#153395) e-newsee válasza kdr730 (#153378) üzenetére


e-newsee
addikt

Annyiszor volt téma mostanában a top tier, low tier, hogy gondoltam, kielemzem a mappámban lévő replayeket. Az jelenleg nem olyan sok, mindössze 242, de ezek már bőven a "soha nem volt még ilyen jó" MM-et elhozó frissítés utániak.
Eredetileg kicsit több volt, de kivettem a tier limites és a spéci MM-el rendelkező tankok replayeit, valamint a csapatozásokat, hogy ne torzítsák az eredményt.
Összesen négyféle összehasonlítást csináltam, hogy milyen tierben voltam a csatákban. Külön vettem a 2 és a 3 szintű csatákat, és mindkét kategóriából csináltam egy "Prémium vs Normál tank", valamint "Szakasz vs Szóló" párost.
De először is, íme a minden specialitástól mentes random csaták Tier eloszlása:

Ez igazából nem mond sokat, hiszen azt az aktuális sorban álló tankok döntik el, hogy hány szintes csatát tud összeállítani.

A következő már érdekesebb.
3 szintes csaták normál, és prémium tankokkal:

Ugyanez 2 szintes csatákkal:

Jól látszik, hogy prémium tankokkal mindkét esetben nagyobb arányban voltam Low tierben, mint Top tierben.
Ugyan nem követem annyira a híreket mindenféle oldalakon, viszont a topikot igen, de nem rémlik olyan nyilatkozat, hogy a premium tankok MM szempontjából máshogyan lennének kezelve. De javítsatok ki, ha tévedek! Pedig ezek szerint szigorúbban vannak fogva. Ami azért is érdekes, mert néhány kivételtől eltekintve a prémium tankok nem jobbak, mint a kifejleszthető párjaik (bár ez újabban változni látszik :( ), tehát logikusan semmi sem indokolja, hogy nehezebb körülményeket kapjanak.

Ami viszont még durvább eltérést eredményez, az a szólóban vs. szakaszban játszott csaták tier eloszlása.
Íme a 3 szintes, és a 2 szintes csaták eredményei:

Ha jól tudom, épp az volt egy nagy hír nem is olyan régen, hogy könnyítik a szakaszok életét az MM-ben, és nagyobb arányban lesznek Top tierben. Hát ez nagyon nem jött össze. Vagy akkor milyen lehetett előtte? :F

Tudom, ezek a számok nem olyan sok csatából jöttek, de még a legkisebb kategória is 18 csatás, és azért ott is túl nagy különbség van ahhoz, hogy a kevés mintára fogjuk az eltérést.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#153396) Viktoár


Viktoár
addikt

Na Dobi 562 halljunk valami magyarázatot az iménti kördiagramokra. ;]

Üdv:Viktor

(#153397) kchryss válasza e-newsee (#153395) üzenetére


kchryss
addikt

Azért van itt sok dolog ami torzíthatja a statisztikát. Nem írtad le mennyi csatát mentél normál és mennyit prém tankkal. Nem írtad le milyen tierben mentél normál illetve prém tankban. Ha például 8-as prém tankokkal farmoltál és esetleg 7-es normál tankot húztál akkor simán lehet az eltérés oka az hogy a 7-es tankokat gyakrabban teszi top tiernek, mint a 8-asokat. Az se mindegy melyikkel melyik napszakban játszol. Mióta tükör mm van a tankosztály sem mindegy.
Olyan statisztika lenne érdekes ha például valaki menne 200 csatát defenderrel és 200-at IS-3-mal felváltva. :)

(#153398) Dobi 562 válasza Viktoár (#153396) üzenetére


Dobi 562
addikt

Mit kene magyaraznom rajta? Eloszor tudnom kene neked mit sikerult kikovetkeztetni belole. ;)

Masreszt tul kicsi a minta (es hianyosak az informaciok), hogy messzemeno kovetkezteteseket levonjunk.

Ez nekem kicsit olyan mint amikor itt megy a siras "hogy biztos aznap elfelejtettem jatszani". Pedig siman csak lehet, hogy aznap faradtabb az illeto, nem annyira figyel oda, olyan palyakat kap ahol az adott tankjaval nehezebben ervenyesul, lehet epp gond volt a nettel, stb.

Szerintem egy ilyen jatek eseteben nincs ertelme ilyen kis mintat statisztikailag vizsgalni.

(#153397) kchryss: az az IS-3 es Defender parositas mar jo otlet, de 200-nal tobb csatat kene vizsgalni, valamint arra is oda kene figyelni, hogy azonos napszakban fusson a ket tank. Mikor kevesebb jatekos van fent, tobbszor fog tier 10 csatat menni.

-------------------------------------------------------------------
Ezt meg ajanlom vegigolvasasra az osszes konteosnak "akiket szivat", "nem enged tovabb fejlodni", "elore eldonti a csatat", "manipulal". :)

A játék működése és konspirációs teóriák, avagy tényleg szívathat engem a WoT?

[ Szerkesztve ]

(#153399) galervin93 válasza Dobi 562 (#153398) üzenetére


galervin93
őstag

"nincs ertelme ilyen kis mintat statisztikailag vizsgalni"

:K

---

szerk.: várható idén olyasmi akció, amikor "t" ideig egy adott nemzet tankjai vannak akcióban? Vagy már tavaly sem volt? Régebben egy hétig tartott egy nemzet, de most már lassan annyi zászló van, hogy hónapokig tartana egy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#153400) kchryss válasza Dobi 562 (#153398) üzenetére


kchryss
addikt

Tudom ezért írtam, hogy felváltva kéne a két tankot pörgetni. 1 csata ezzel 1 csata azzal. Nem csak a napszak, hanem a nap sem mindegy. Lehet olyan event vagy küldetés ami torzítja a sorban álló tankok szintjét, típusát. Hétvégén is más szokott lenni a játékos állomány, mint hétköznap.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.