Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#152051) Fandango


Fandango
veterán

Meg tudná valaki mondani, hogy mi a retkes istenért csinálja ez a sz*r, hogy teljesen random módon bezárja magát. Van, hogy 5 perc után, van hogy 1 óra után, mindentől teljesen függetlenül. Nem használok semmilyen addont, kiegészítést, csak az alap játék. :W :((( :(((

(#152052) ddt500hu válasza Emu (#152047) üzenetére


ddt500hu
veterán

1438. vagyok tier8 németben Löwe-vel. De a legjobb az, hogy a tegnap esti Tank Ászt a T49-el 02 óra után futottam ezért nem számít bele az értékelésbe. :W

(#152053) e-newsee


e-newsee
addikt

Ez a mai nap fémpontya. :)
Egyedül maradtam egy T34/100, egy arty, és egy Dicker ellen.
Most hála az álcának, és a jó legényeknek (na meg a Dicker bénázásának), sikerült lehozni a meccset. És még a Stug IV HT-15 is meglett. Persze kellett a 4000 kombinálthoz az is, hogy majdnem fullra lesebeztek. :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#152054) ddt500hu


ddt500hu
veterán

(#152055) ddt500hu


ddt500hu
veterán

Löwe-re ingyen adják a Tank Ászt. :DDD


Replay.

ui. Számításaim szerint ezzel az 570. helyre kerültem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#152057) Emu válasza ddt500hu (#152055) üzenetére


Emu
őstag

Azért látom csak összejött az ász. :C
Kapnék valami fincsi dombos pályát, talán nekem is összejönne egy Emil-el, de egyelőre ilyen szempontból nincs mellettem az MM :(

:U
Kattanjunk már le erről a modos témáról. Ha nem tiltott az használja aki akarja. Egyébként meg csak egy scroll a kizoomolás, és ugyanazt látod, a moddal legfeljebb megspórolsz 1-2 mp-t. Nem ettől fog lila statot lőni...

[ Szerkesztve ]

(#152058) jano_77 válasza Emu (#152047) üzenetére


jano_77
nagyúr

Nem derül ki a képből, hogy ez tier8 vagy tier9?
Ma a tier8 Svédeket nagyon megnyomták, mert eddig simán 5xx helyezett voltam, most meg már az 1000-ből is kiszorultam 5K feletti alap ponttal. :U
tier9-ben viszont még egyenlőre tartom az 5xx helyet. :K

Ma egy csapatba kerültem a nagy Orzanel-el. Természetesen szakaszban tolták és nyertünk. :K

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#152059) ddt500hu


ddt500hu
veterán

Hol a hiba a képen? :DDD És mi a megoldása? (Én tudom).

(#152060) kchryss


kchryss
addikt

Német 7-es March of a Nation első 30 helyezettjénél egy játékos csinálta tigrissel a csatákat, az összes többi mint az 5 csatájában E25-tel került fel. Sok értelme van így versenyt csinálni, hogy akinek nincs meg egy op prém tank az nem is nyerhet. :D

Ruszki 8-as kategóriában viszont sokkal kevesebb a defender, mint számítottam rá. Van mellette KV-5, IS-3, T-44-100, T-55 mod 1, de még olyan is aki IS-6-tal csinálta mind az 5-öt. :)

(#152059) @ddt500hu:
Csak 4 járművet sebesítettél meg és abból egy kisebb szintű mint te mégis megadta a küldetést.
A megoldás pedig az, hogy a leírás szerint ellenséges járművejnek kellett sebzést okozni és 1 járműj = 2 jármű. ;]

[ Szerkesztve ]

(#152061) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

elso tier 10es tankom E100 kifejlesztve :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#152062) kchryss


kchryss
addikt

Mai utolsó csatám rendesen felhúzott. TOG-ot próbáltam leszorzózni.
A csata végére egyedül maradt a mi t67-ünk az ellenfél t25at-jával. Ennek a két idiótának az 1v1-ét nézni felért egy benny hill show-val. A t67 nem tudom hogy gondolta, hogy szemből akarja megoldani a helyzetet, ha használja az agyát ezt simán le kellett volna hoznia hiába 7-es tank az ellenfél.
Érdemes megnézni mit szerencsétlenkedtek, tekerjetek a csata végére:
[link]

(#152061) @BÁ Nutrition:
Grat!

[ Szerkesztve ]

(#152063) Czmorek válasza Fandango (#152051) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Nekem akkor csinálja ha yútúb videó megy alatta és az nincs lerakva a tálcára.

(#152064) SoulReaver válasza hmb (#152056) üzenetére


SoulReaver
veterán

Hátte meg ki a tököm vagy? Jössz itt a szar dumáddal, azt még le is csalózol? :) Meg még le is hülyézel... :) Maradjunk annyiban, hogy emberek döntik el, mi tiltott mod és mi nem az... Nem pedig te.... :U Ostoba...

(#152065) inferno88 válasza h1mpi (#152016) üzenetére


inferno88
őstag

Jaja, azóta már volt nagyon gáz köröm is, de közrejátszott az is, hogy még nincs lámpám.
Amúgy meglepődtem, mert találtam egy négy csajból álló SIA-val rendelkező leányságot a barakkban. Gondolom még a svéd ág bevezetésekor volt ajándék. Mivel skill választás előtt képeztem át őket az strv-re, ezért van most csak 95%-on az 6. érzék és két álca.

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#152066) szbalogh válasza Emu (#152047) üzenetére


szbalogh
őstag

6000 xp mindenképpen kell hozzá. 5800-al lassan kicsúsztam az első 1000-ből. Aztán meg eladtam a T-54-et így már nem is kerülök vissza.

Nick: HE_Storm

(#152067) Jag válasza SoulReaver (#152064) üzenetére


Jag
senior tag

Engem különösebben nem érdekel, ki milyen modot használ, felőlem csalhat is, saját magát csapja be vele.
De megvan róla a véleményem.

Ez pont olyan, mint amikor valaki a dugót úgy akarja megoldani, hogy benzinkúton, vagy parkolón keresztül megpróbálja kikerülni. Megelőzött 4 autót, nyert 20 másodpercet és szentül meg van győződve, hogy milyen ügyes volt. Majd amikor ott is sor van és nem engedik be, ő van a legjobban felháborodva.
Ez megvan?
Kresz nem tiltja, hogy behajts egy benzinkútra, csak etikátlan.

Ilyenkor persze jönnek a kifogások, hogy siet, meg te miért nem mész arra...
Nem azért nem megy arra, mert olyan béna, hogy nem tudja a fasza benzinkutas kiskaput.
Más nem siet? Azért van dugó, mert a többiek csak unalmukban autókáznak.
Érted ezt?

(#152068) zozyk válasza Jag (#152067) üzenetére


zozyk
addikt

Ha már közlekedési példa,akkor jobban hasonlít rá a szombathelyi kétsávos körforgalom:

A sok birka nem tudja használni és a kamionokkal áll a külsőben,majd amikor elhúzok mellettük a belsőben,megszólnak,- "hú,de sietős" "nézd,hogy rohan" "mennyire tolakszik" - és közben csak tisztában vagyok a körforgalom rendjével,tudom hogy kell és használom is a kétsávos körforgalmat.

Ugyanannyi jogod van menni kint is,bent is. (sicc,ugyanannyi jogod van használni a modot)

(#152069) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Szerintem álljunk már ezzel a "szerintem csalás" dologgal! Nincs olyan, hogy "szerintem". Az csupán magánvélemény.

A (jog)szabályalkotó által deklarált szabályok be nem tartása csalás. Ha előírják, hogy ezt, vagy azt nem szabad használni, és te mégis megteszed, akkor te egy csaló vagy. Ebben az esetben nincs kifogás. Tiltott mod a tajga? Igen! Ha mégis felteszed magadnak, akkor szabályszegő csaló vagy, akit jogosan büntethetnek.

Nem kellene afelé menni a topikban, hogy jönnek sorban a magukat orákulumnak gondoló emberek és lecsalóznak mindenkit, aki nem az ő saját normájuk szerint csinál valamit. Ne gyertek már ilyen f@szság benzinkutas példákkal! Mi az, hogy etikátlan? Kinek a normája szerint? Sok esetben arra sütjük rá az etikátlan jelzőt, amihez mi magunk bénák vagyunk, hogy megtegyük. "Savanyú a szőlő". Ismerős?

A másik, ami b@ssza a csőröm, amikor azzal jön valaki, hogy bár nem csalás, de ő nem használja, mert jogosulatlan előnyt jelent és ő annyi szent, hogy nem szeretne ezzel élni. Az ilyen bullshit dumától mindig dobok egy hátast. Ez olyan, mint ha azt mondanám, hogy nem megyek 130-cal az autópályán, mert van, aki Trabanttal megy előttem és én jogosulatlanul szereznék előnyt azzal, hogy ha annyival mennék, amennyivel szabad.

Ennyi. Megyek megiszom a reggeli kávém, meg bedobok egy Snickers-t. Addig lehet engem szidni...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#152070) Jag válasza zozyk (#152068) üzenetére


Jag
senior tag

Sztem nem hasonli't jobban, ugyanis itt a közlekedési szabály ismeret hiánya áll fenn. Fogalma nincs, hogyan kéne szabályosan és gördülékenyen használni a körforgalmat. Te nem teszel olyat, amivel etikailag megkérdőjelezhető előnyhöz jutsz. Sőt, te használod helyesen. A többiek nem ismerik a körforgalom fogalmát.

Ez akkor lenne igaz, ha másnak fogalma nem lenne a modok használatáról, ami a játék alap szolgáltatása és ezért menne a hiszti

(#152071) Zolee_70 válasza lacibacsi (#152069) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Ott a pont!

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#152072) Jag válasza lacibacsi (#152069) üzenetére


Jag
senior tag

Kié szerint?
Minden normálisan gondolkodó ember szerint.
Vagy a tiéd szerint nem az?

Ezek szerint a jegypénztárnál álló sorban is beállsz előre, mert szerinted az úgy oké és semmiféle szabály nem tiltja?

Sok esetben arra sütjük rá az etikátlan jelzőt, amihez mi magunk bénák vagyunk, hogy megtegyük. "Savanyú a szőlő". Ismerős?

:-)
Pontosan erről beszéltem, idézem:
Nem azért nem megy arra, mert olyan béna, hogy nem tudja a fasza benzinkutas kiskaput.
Te vagy a fasza gyerek, mert megteszed. :-)
A többi a nyomorék, aki áll a dugóban.
Nincs ezzel baj, aki érti érti, aki nem nem....

(#152073) zozyk


zozyk
addikt

Tegnap este néztem egy TRIGG streamet,11:5 ről buktak egy meccset.
K4rcsee twitch,a meccs 1:04-nél kezdődik.
Érdemes az utána lévő TS párbeszédeket is hallgatni.

(#152074) Zolee_70 válasza Jag (#152072) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Szimpla belemagyarázás, amit írsz. Nem kell mély társadalom-szociólógia ehhez.

Vannak módok. Ezek közül a WG van amit enged, van amit tilt. Amit enged, azt lehet/szabad használni.

Ennyi. Nincs benne több.

[ Szerkesztve ]

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#152075) Jag válasza Zolee_70 (#152074) üzenetére


Jag
senior tag

Itt ne lenne mély "társadalom-szociólógia"?
Akkor nem zúdulna népharag arra, aki a szent modokról le meri i'rni a véleményét. :-)

Mondom, engem nem izgat különösebben, csak egy példát i'rtam arra, hogy sokak szerint mit jelent a modok használata. De a reakciókból is látszik, hogy náluk sem kerek a történet. :-)

(#152076) nanus válasza Jag (#152072) üzenetére


nanus
senior tag

Nem kell kardoskodni ,úgyis hiába.Vannak akik szerint ami nem tilos azt lehet, és hála istennek vannak még akik ezt nem így gondolják, magam részéről tisztelet az utóbbiaknak. :R
Ezért lehetett évekig azt csinálni amit akarsz a wot-ban is,így lesz valami népszerű,mert ilyen az emberek többsége. :B
Majd 4-5 év után elkezdik deklarálni hogy mi a csalás , ez már maga kész röhej,meg az egy hét ban is :D
És mindig ugyan ide jutunk vissza[link]

(#152077) lacibacsi válasza Jag (#152072) üzenetére


lacibacsi
addikt

Tényleg nem fogod fel ugye? A szabály nem attól szabály, hogy a "normálisan gondolkodó emberek" mit gondolnak. Az attól szabály, hogy a szabályalkotó azt deklarálta. Ebben mi nem érthető?

Hogy az adott témánál maradjunk: majd amikor a WG kijelenti, hogy a lövegiránymutató mod szabálytalan és ennél fogva tiltott, majd akkor jöhet bárki azzal, hogy X, vagy Y csal, mert ezt használja. Addig amíg nem szegek szabályt, senkinek semmi köze ahhoz, hogy mit használok. A normálisan gondolkodó emberek (általában) gyorsan megértik, hogy ha valami nem tiltott, akkor annak használata nem csalás.

A sorban állós példád nem jó. A sorban állásra semmilyen írott szabályrendszer nincs. Nincs mihez igazodni, kizárólag a társadalmi elvárásnak illik megfelelni. Amikor valamit szabályozunk, akkor meg az adott szabályrendszerhez igazodunk.

(#152074) Zolee_70: Neked is jut egy pont! :R

(#152076) nanus: Amikor majd egyszer deklarálják, hogy egy adott mod tiltott, akkor majd büntethető lesz. Majd, majd, lesz. Jövő idő. Az megvan, hogy a kokain a századfordulón (mármint az 1800-1900-as évek fordulóján) hétköznapi gyógyszer volt? Recept nélkül vehettél fájdalomcsillapítónak. Még a Coca Cola is tartalmazott jócskán. Használta is boldog-boldogtalan. Ma meg ugye tudjuk, hogy tiltott kábítószer és keményen büntetendő a használata. De attól még a száz évvel ezelőtti emberek nem voltak bűnözők, Abban az időben az volt az elfogadott. Attól még senki sem lesz csaló, mert használ egy LEGÁLIS mod-ot még akkor sem, ha X év múlva kikiáltják az csalásnak.

[ Szerkesztve ]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#152078) jr1994 válasza zozyk (#152073) üzenetére


jr1994
addikt

Kár, hogy pont az a rész van lenémítva.

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#152079) e-newsee válasza jr1994 (#152078) üzenetére


e-newsee
addikt

Vajon miért? :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#152080) Jag válasza nanus (#152076) üzenetére


Jag
senior tag

Nézd. Véleményem szerint kétfajta ember létezik:

1; Az aki fociban a gyengébbekhez áll be, mert:
a, van benne annyi, hogy a tudásával (annyi, amennyi) segi'theti a gyengébbeket,
b, az ügyesebbtől nem szégyen kikapni
c, i'gy tanulni is jobban tud a jobbaktól

2; Az aki az ügyesebbekhez áll, mert úgy tuti nyer.

Felteszem a költői kérdést,
Ki fog jobb érzéssel távozni a meccsről és kinek lesz jobb érzés gólt lőni? :-)

Van, aki kikerüli a dugót a benzinkúton, van aki nem.
Van aki használ modot, van aki nem.
Van aki érti ezt, van, aki nem...

(#152081) nanus válasza lacibacsi (#152077) üzenetére


nanus
senior tag

Sorban állás , íratlan szabály.
Nincs tiltva, mégsem teszem mert erkölcstelennek tartom.
Magánvélemény ,vagy mégsem mert mások is gondolkodnak hasonlóan.

Kár erről vitázni .

(#152082) zozyk válasza jr1994 (#152078) üzenetére


zozyk
addikt

1:50nél is szépen beszél az irányítójuk,értem én,hogy életre-halálra megy a játék,de azért van egy hangnem,amit nem tűrnék el. :B

(#152083) Viktoár válasza Jag (#152080) üzenetére


Viktoár
addikt

Szóval te a fociban a gyengébb csapathoz állsz? :)

Nem vagyunk hülyék, értjük hogy lovagias, nagy igazságérzéttel rendelkezel és csak is az erkölcsi, etikai eszményt keresed.. Becsülendő szó se róla. :R

De ugye nem használtál még egyszer sem prémium lőszert? Mert ha igen akkor egy álszent f@szság amit írsz.
Az nem sérti az erkölcsi normáidat, lelkiismeretedet hogy szegény Type5 heavy-t prémium lőszerrel faragod?

Gondolj bele, szerecsétlen kis paradicsom ül az alig 2900-nyi hp-ban te meg arcátlanul (csaló módon?) lövöd a nagyobb átütésű lőszerrel. Hát hol itt a lovagiasság vagy az erkölcsi/ etikai norma betartása? :F

Én mondom cudar egy világot élünk..... cudar egy világot... :(

Üdv:Viktor

(#152084) dokee78 válasza lacibacsi (#152069) üzenetére


dokee78
félisten

A másik, ami b@ssza a csőröm, amikor azzal jön valaki, hogy bár nem csalás, de ő nem használja, mert jogosulatlan előnyt jelent és ő annyi szent, hogy nem szeretne ezzel élni. Az ilyen bullshit dumától mindig dobok egy hátast. Ez olyan, mint ha azt mondanám, hogy nem megyek 130-cal az autópályán, mert van, aki Trabanttal megy előttem és én jogosulatlanul szereznék előnyt azzal, hogy ha annyival mennék, amennyivel szabad.

Nevezzük becsületes játéknak.
Mivel nekem szólt a hozzászólás ezen része.
Inkább maradjak még sokáig kezdő,mint ilyen előnyt generáló modokat használjak.

[ Szerkesztve ]

(#152085) Jag válasza lacibacsi (#152077) üzenetére


Jag
senior tag

"Tényleg nem fogod fel ugye? A szabály nem attól szabály, hogy a "normálisan gondolkodó emberek" mit gondolnak. Az attól szabály, hogy a szabályalkotó azt deklarálta. Ebben mi nem érthető?"

Te nem érted. Vannak a szabályok, amik a határértékeket határozzák meg. Általában tiltanak vele, ugyanis fogalmuk nincs, mit lehet engedélyezni, hiszen egy összetett rendszerben a lehetséges változókat nem ismerjük.
Tehát ami nem tiltott, az attól még lehet morálisan megkérdőjelezhető.
És vannak az i'rott/i'ratlan etikai és morális szabályok, amik árnyalják az élet egészét.
Vagy ez úgy működik, hogy csak i'rott szabályok alapján él az ember? Van egy zsebkönyv, amit előkap az ember egy helyzetben és megnézi, mit i'r?

"A normálisan gondolkodó emberek (általában) gyorsan megértik, hogy ha valami nem tiltott, akkor annak használata nem csalás."

Erről beszéltem az elejétől fogva, nekem ezt nem kell mondani, pont erről van szó.
Te nem érted. :-)
Csalásról egyébként szó nem esett. Nem csalás. Lei'rtam, mihez hasonli't.

Hamár ilyen erős példát hozol, mint kokain.
Embert ölni sem volt gond régen...
Most sem azért nem ölsz, (remélhetőleg) mert szabály tiltja.

(#152086) szbalogh válasza dokee78 (#152084) üzenetére


szbalogh
őstag

Erről a Gallipoli c. film jut eszembe :C

"Legyél csak te a futár, én megmeghalok helyetted...."

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#152087) szbalogh válasza Jag (#152067) üzenetére


szbalogh
őstag

Nem az a baj, hogy arra megy valaki, hanem az, hogy van aki utána beengedi maga elé. :(((

Nick: HE_Storm

(#152088) nanus válasza Viktoár (#152083) üzenetére


nanus
senior tag

Szezont a fazonnal :DD

(#152089) Avitus44 válasza ddt500hu (#152055) üzenetére


Avitus44
csendes újonc

Nekem is volt olcsó Mastery-m tegnap, csak néztem utána, kábé másodosztálynak éreztem a csata végén:

Igaz, a WoTReplays friss T34 ászai közül nem ez volt a legalacsonyabb pontszámú. :)

(#152090) e-newsee válasza dokee78 (#152084) üzenetére


e-newsee
addikt

De prém tankkal te is játszol. Sok közülük előnyt jelent a fejleszthetőkhöz képest.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#152091) Jag válasza Viktoár (#152083) üzenetére


Jag
senior tag

Szóval te a fociban a gyengébb csapathoz állsz? :)

Pontosan.

Nem vagyok meglepve, hogy süket fülekkel és óriási ellenállással találkozik az ember, amikor hasonló téma merül fel. Arról nem is beszélve, hogy higgadt értelmes vita meg sosem tud kialakulni. Ez sem véletlen...
Szó nincs arról, hogy szent lennék. Senki sem az. Lehetetlen is lenne.
Arról van szó, hogy megpróbálok helyesen dönteni helyzetekben, ami vagy sikerül, vagy nem.
Egy játékban nem tudok véleményem szerint helyesen dönteni, akkor a való életben mire szám,i'tsak?

Gondolj bele, szerecsétlen kis paradicsom ül az alig 2900-nyi hp-ban te meg arcátlanul (csaló módon?) lövöd a nagyobb átütésű lőszerrel. Hát hol itt a lovagiasság vagy az erkölcsi/ etikai norma betartása?

Lesarki'thatod a témát ennyire, ha neked i'gy könnyebb. :-)

Ha hiszed, ha nem, nagyon ritkán használok prém lőszert. De természetesen nem ismeretlen előttem.
Nem is szeretem, jobban örülnék egy olyan rendszernek, ahol nem a lőszeren múlik egy pofozkodás végeredménye.
De a játék része. Innentől kár tovább vinni a témát, mert ez nagyon messzire vezet, jön a pay to win, stb....

(#152092) jr1994 válasza e-newsee (#152079) üzenetére


jr1994
addikt

A twitch némítja le amikor copyrightos zenét észlel.

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#152093) lacibacsi válasza Jag (#152080) üzenetére


lacibacsi
addikt

Megint egy olyan példát hozol, ahol nincs írott szabályrendszer. Ha a te áldott jó lelkednek az a szimpatikus, akkor állj be a gyengébb csapatba. Nemes tett, elismerem. de ha az erősebb csapatba állnál sem mondanék mást, mert azt is megteheted. Úgy felelsz meg a saját erkölcsi normádnak, ahogy akarsz. De amikor írott szabályrendszerről beszélünk, akkor ne gyere már nekem erkölcsi kérdésekkel.

(#152084) dokee78 Nem csak neked szólt. Mindenkinek szólt, aki az erkölcsi kérdésként kezel valamit, ami nem erkölcsi, hanem jogi kérdés. Hogy az adott jogszabály (jelen esetben játékszabály) erkölcsös-e vagy sem, arról lehet vitatkozni. Az élet ezer területéről tudnánk szabályokat idézni, amik sok embernek (akár a többségnek is) sérti az erkölcsi normáját, de attól még a szabály az szabály. Amúgy feltételezem, hogy te modok nélkül játszol, mert ha egy is van fent, akkor már megbukott az elved, ugyanis a modok kivétel nélkül adnak valami előnyt. Vicces is lenne, ha azért tenne fel valaki egy modot, mert az hátrányt okoz neki...

(#152085) Jag A "morálisan megkérdőjelezhető" nem jogi kategória. Neked nem tetszik, meg nem tetszik még száznak, vagy ezernek. Tökmindegy. Ha nem ütközik a szabályrendszer által meghatározott feltételekbe, akkor az szabályos akkor is, ha közben akármennyien gondolják morálisan megkérdőjelezhetőnek. És bár lehet, hogy te nem tettél említést csalásról, de a történet onnan indult, hogy topiktársunkat konkrétan lecsalózták a lövegirány jelző mod miatt.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#152094) Jag válasza szbalogh (#152087) üzenetére


Jag
senior tag

Igen, mert egy elvtelen beszari.
Az szokott még előfordulni, hogy bepofátlankodik és még beenged párat maga elé, amivel magának jóváteszi a szemétségét. :-)

(#152095) Yofej75


Yofej75
aktív tag

Nyami...jó kis vita alakult ki köztetek :C

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#152096) Jag válasza lacibacsi (#152093) üzenetére


Jag
senior tag

Attól, hogy többször lei'rod ugyan azt, nem fogunk előrébb jutni.

"de ha az erősebb csapatba állnál sem mondanék mást"

Itt a baj.
És ez nem jogi kategória...

Azt i'rta: feléjük csalásnak hi'vják.
Lássuk be, erre i'gy felkapni a vizet arra példa, hogy érzi ő is, hogy valami nem kerek.

Részemről befejeztem, én nem csak szimplán jogi szabályrendszer szerint élek.
És ez kettőnk között akkora rés, hogy átugorhatatlan.
Szíve joga bárkinek száraz jogok és viszonylag egyszerű és silány szabályok alapján létezni...

(#152097) Viktoár válasza Jag (#152091) üzenetére


Viktoár
addikt

Én sem örülök a prém lőszernek, egy jó ideig nélkülöztem a használatát. Azonban be kellett látnom hogyha sikeresebb szeretnék lenni a játékban akkor bizony vannak olyan helyzetek ahol használnom kell.

Még most is úgy vagyok vele hogy nem hogy kreditért de még aranyért se lehessen vásárolni belőle.

Nem sarkítottam le, csak egy példát írtam arra hogy te is használsz olyan dolgot ami mással szemben előnyhöz juttat. Erre jó példa a prémium lőszer vagy akár egy tankon használt felszerelés. (töltésgyorsító, stb...)

De maradjunk a focinál ha neked az jobban fekszik és értékelhetőbb.

Vannak akik csavaros stoplisban rúgják a bőrt, és vannak akik a sima talpú kínai tornacipőben nyomják. Ők csúszkálnak a füvön holott az öltőzőben mindenkinek ott a stoplis csak ki kell menni és felvenni. Ki fog ügyesebben/jobban játszani? A spori kiállítja a stoplist használó játékost mert nem fer a tornacipős ellen?

Érted? Miért vagy saját magad ellensége? Itt nincs jó vagy rossz. Egy játék van ami játszható bizonyos modokkal (stoplissal) és modok nélkül (tornacipővel).

Te mint tisztalelkű tornacipős, lehet hogy etikátlannak tartod a stoplis használatát de csak magadnak köszönheted ha a többiekhez képest kevésbé eredményes a játékod. Ha te szándékosan gyengíted a csapatod azzal hogy tornacipőben akarsz gólt rugni, hát leked rajta, de ettől a többiek még nem erkölcstelen játékosok.

Így rendben van vagy megint sarkítottam? :U

Yofej75 Ide hallom ahogy ropogtatod a pop corn-t. :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#152098) Yofej75 válasza Viktoár (#152097) üzenetére


Yofej75
aktív tag

:DD jaja, az fogyjon ne a Xanax :DDD (popcorn)

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#152099) jr1994 válasza Viktoár (#152097) üzenetére


jr1994
addikt

Jó szar példákat hozol. Láttál már focistát aki nem stoplisban játszik? Vagy aki azért nem használ töltésgyorsítót, mert az nem etikus?

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#152100) Jag válasza Viktoár (#152097) üzenetére


Jag
senior tag

"Én sem örülök a prém lőszernek, egy jó ideig nélkülöztem a használatát. Azonban be kellett látnom hogyha sikeresebb szeretnék lenni a játékban akkor bizony vannak olyan helyzetek ahol használnom kell.

Még most is úgy vagyok vele hogy nem hogy kreditért de még aranyért se lehessen vásárolni belőle."

Egyetértek.

Fociban a stoplis cipő alap. Sima cipőben ki sem engednek a pályára.
A játék része.(gold) Felszerelésnek hi'vják. (töltésgyorsi'tó)

Ha meg a grundon, a lakótelepi srácokkal rúgják a bőrt, ott bizony sportszerű levenni a stoplist, ha másnak nincs. :-)
Persze le lehet menni a térre spotlisban is, hogyne, semmiféle szabály nem tiltja.
Csak épp rajtad ki'vül sok embernek nem lesz benne öröme.
Mondhatod, hogy Gézám, meg Sanyi i"gy jártál, de véleményem szerint a játék is jobb és a dicsőség is nagyobb, ha egyenlő esélyekkel nyer az ember.

Tehát ha az alap játékot nézzük, (már ha eltekintünk olyan baklövésektől, mint gold, meg premium tank és pay to win rendszer és RNG, meg egyéb szarságok... ) akkor bizony véleményem szerint sportszerű a játék alap dolgait használni.
Ennyi.
Nem több.
Én nem gondolom csalásnak azokat a modokat ami nem tiltott, de sportszerűtlennek annál inkább.
Pláne egy olyan rendszerben, ahol még a fejlesztőknek sincs fogalmuk arról, mit lehet csinálni a rendszerük kivezetett információival. Éppen ezért szokták zárt rendszerre megcsinálni a klienst. Már amennyire ez lehetséges. Csak a WG annyira szarrágó, hogy inkább te végezd el a számi'tási műveletek nagy részét, ne a szervereiket terheld.
Ezzel lehet egyet érteni, meg nem.
Ezért van az, hogy valaki használ modot, valaki nem.
Nem azért, mert béna 2 fájlt felmásolni, vagy végig Next-elni egy telepi'tőt.

Szerk.: Moshatod = Mondhatod

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.