Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#122601) galervin93 válasza kchryss (#122590) üzenetére


galervin93
őstag

No de ha csak a szomszéd boltba megyek, bőven elég a mi autónk is... :-P

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#122602) jagada válasza kchryss (#122594) üzenetére


jagada
őstag

Köszi! Ezt kerestem már mióta!

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#122603) nyunyu válasza jano_77 (#122591) üzenetére


nyunyu
félisten

Gyáriak külön-külön kapcsolgathatóak ki-be:

DP melől kikapcsoltam az össz találat/pattitás/spot mutatókat, mivel a nálam ott az XVM hitlog van.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#122604) Midway válasza jano_77 (#122593) üzenetére


Midway
senior tag

Ezzel komoly gondok vannak.. Nem tudom mikor fogják javítani.
A light tankokkal így elég szenvedés játszani, de a többivel is xar. :W

Nem is értem. Nem tesztelik elötte ezeket a fejlesztéseket?
Nincs rá elég fanatikus idióta?

(#122605) jano_77 válasza Midway (#122604) üzenetére


jano_77
nagyúr

Nekem sikerült most Malinovkán:

Itt volt az, hogy a t44-100 simán eltűnt a szemem elől a tóban osonva.

nyunyu: azzal már minden ok! A FPS, PING és óra kijelzés hol módosítható?

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#122606) jagada


jagada
őstag

Már csak ezt a rohadék 6. érzék hangot kellene beállítani, az aslain féle packban írja is, hogy engedélyezni kellene a beállításokban de hol??:
"added 6th sense sounds (mp3) [after installing, go to the game settings and enable it there]"

[ Szerkesztve ]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#122607) emre válasza jagada (#122606) üzenetére


emre
veterán

A hatodik érzék hang XVM, vagy egyéb mod probléma. Valamit átírtak és nem találja a rendszer.
Nekem mostanra sikerült egy saját hangot lejátszatni replay közben, illetve a két gyári is működik.
A gyári 6.4.6.2-es xvm-el működik, de úgy látszik sok mod és modpack készítő nem ment a változások után

Más

A hitlogot hogyan tudom kalibrálni.
Nevezetesen hogy a sorok végén látható kis ikonok (megsemmisített, felrobbant stb...) ismét ott legyenek.

Jelenleg ilyen, és csak az a kis piros oszlop jelzi a megsemmisített gépet.

(#122608) Atti777

Ha a gyári nem szól akkor a saját sem fog. :(

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#122608) Atti777 válasza jagada (#122606) üzenetére


Atti777
senior tag

6th sense hangot tudsz már állítani a játékban is, el kell nevezni a fájlt sixthSense.mp3-nak és be kell rakni a res\audioww mappába, aztán a játékban ki tudod választani, hogy egyedi hangot használjon.

Путин, иди нахуй!

(#122609) Tarill


Tarill
őstag

Milyen ez az új swéd prém megéri azt a ~4500ft ot?

(#122610) fradi81 válasza kchryss (#122598) üzenetére


fradi81
veterán

Szerintem jó a térkép. Le van egyszerűsítve, így a 10 évesek is talán jobban eligazodnak rajta merre van előre meg hátra.

moto g72, Ninebot d28e

(#122611) CirrMee


CirrMee
addikt

Prémgépbe másik legénységét pakolva üzemelnek a jómunkásemberek képességei?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#122612) kchryss válasza emre (#122607) üzenetére


kchryss
addikt

A hitlog alap xvm-mel így néz ki:

Ez a hitlog.xc-ben így néz ki:
"formatHeader": "{{l10n:Hits}}: <font size='13'>#{{hitlog.n}}</font> {{l10n:Total}}: <b>{{hitlog.dmg-total}}</b> {{l10n:Last}}: <font color='{{c:dmg-kind}}'><b>{{dmg}}</b></font> <font face='xvm' size='21'>{{hitlog.dead=w?)|{{hitlog.dead=x?(}}}}</font>",
// List of hits format (macros allowed, see macros.txt).
// Формат лога попаданий (допускаются макроподстановки, см. macros.txt)
"formatHistory": "<textformat leading='-4' tabstops='[20,50,90,190]'><font size='12'>\u00D7{{hitlog.n-player}}:</font><tab><font color='{{c:dmg-kind}}'>{{dmg}}</font><tab>| {{hitlog.dmg-player}}<tab>|<font color='{{c:vtype}}'>{{vehicle}}</font> <font face='xvm' size='19' color='#FF0000'>{{hitlog.dead}}</font><tab>|{{name%.15s~..}} <font alpha='#A0'>{{clan}}</font></textformat>"

Ha ugyanezzel a kóddal nálad másmilyen jelek jelennek meg, akkor ott általában a betűkészlet szokott a ludas lenni.
A windows fonts mappából töröld az XVM, XVMSymbol, DamageLog Regular és hasonló betűkészleteket. A res_mods mappán belül pedig indíts egy keresést otf és ttf fájlok után, mert oda is szoktak pakolni a modkészítők.

[ Szerkesztve ]

(#122613) fradi81 válasza CirrMee (#122611) üzenetére


fradi81
veterán

csúnya lenne ha nem üzemelnének.

moto g72, Ninebot d28e

(#122614) CirrMee válasza fradi81 (#122613) üzenetére


CirrMee
addikt

Kb én is így tudtam, csak nem volt módom korábban ezt tesztelni. :)
Viszont az előbb tigrikettő' átpakolt parancsnokának b*szott megszólalni a sokadik érzéke, holott az fullos, már a BIA fut minden tagnál.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#122615) nyunyu válasza CirrMee (#122611) üzenetére


nyunyu
félisten

A 6th sense, javítás, stb képességek mindig működnek, függetlenül attól, hogy milyen tankba ültetted a népet.

Egyedül az alap képzettségből * buksz 25% vagy 50%-ot attól függően, hogy milyen tankosztályba ültetted a legényeket.

Pl. med legény
-> nemprém med = -25%
-> nemprém heavy = -50%
-> prém heavy = -25%
-> prém med = -0%

Meg ha jól rémlik, meccs végén is csökkentett XPt kapnak.

*: ebből számolódik a látótáv, kormányzási sebesség, javítás, töltési idő, pontosság...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#122616) nyunyu válasza CirrMee (#122614) üzenetére


nyunyu
félisten

6th sense szerintem még bugosabb lett a 9.16-tal, mint eddig volt.

Egyáltalán nem vettem észre, hogy a spot rendszer jobban működne, mint a mostani "fejlesztés" előtt.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#122617) emre válasza kchryss (#122612) üzenetére


emre
veterán

Köszi, de ennek akkor venném hasznát ha az alábbi két sor végén levő kifejezéseket is bemásolnád. :) :R

"deadMarker":
"blowupMarker":

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#122618) kchryss válasza nyunyu (#122616) üzenetére


kchryss
addikt

Szerintem visszarakták a régit miután kiderült a bokor bug csak nem merik bevallani. :D
Össze-vissza működik, hol jelez hol nem. Az előbb mentem egy kört a skodával amin van 6. érzék. Rálőttem egy t37-re de nem találtam el, lámpa nem jelez sem ikon sem hang, erre a t37 visszalőtt és el is talált. Később a csatában jelzett a 6. érzék. Nem hiszem hogy vakon pont odalőtt volna és pont eltalált volna.

(#122617) @emre:
"deadMarker": "w",
"blowupMarker": "x",

[ Szerkesztve ]

(#122619) kchryss válasza emre (#122617) üzenetére


kchryss
addikt

PH motor átkódolja a spec jeleket így néz ki:

A formatHeader sor vége meg így:

De egyszerűbb ha leszeded az alap xvm-et és onnan másolod ki.

[ Szerkesztve ]

(#122620) jagada válasza Atti777 (#122608) üzenetére


jagada
őstag

Találtam, kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#122621) DVlad válasza emre (#122578) üzenetére


DVlad
őstag

Nálam is ez lett, meg brutál lag.

(#122622) jano_77 válasza kchryss (#122619) üzenetére


jano_77
nagyúr

azt nem tudod esetleg, hogy a PING, FPS és óra megjelenítője - asszem talán debug panel - hol állítható?

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#122623) emre válasza kchryss (#122619) üzenetére


emre
veterán

Ez van nálam is. :R
Meg van az eredeti, de nem azt akarom visszaállítani, hanem egy régebbi rendszert, amikor még nem volt battleLabelsTemplates.xc fájl. :B
Ezek szerint valami ismeretlen font készlet zavar be, mert a minimapon is oszlopok vannak az nem spotolt tankoknál.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#122624) kchryss válasza jano_77 (#122622) üzenetére


kchryss
addikt

Ping és fps nem mozgatható xvm-mel. Az óra eltűntethető, de nem mozgatható. A hitlog mozgatható xvm-mel.
Ha mindenképpen az előzőeket akarod mozgatni ahhoz külön modot kell vadászni.

[ Szerkesztve ]

(#122625) emre válasza emre (#122623) üzenetére


emre
veterán

Hát nem az lett amit szerettem volna, de szerintem így sem rossz. :)
Még a betű méreten lehet állítok.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#122626) jr1994 válasza nyunyu (#122616) üzenetére


jr1994
addikt

Nálam a hiányzó 6. érzék hang probléma megoldása az volt, hogy fel kellett hangosítani :DD sosem volt vele baj, most peccs után valahogy az interface hangok túl halkak voltak.

Amúgy a spot rendszer bugjait én nem tapasztaltam, bár lighttal nem játszottam most inkább meddel, heavyvel. Viszont az biztos hogy hamarabb felvillan egy közepes távolságban fedezék mögül kirohanó tank, ez egyértelműen látszik.

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#122627) jano_77 válasza kchryss (#122624) üzenetére


jano_77
nagyúr

és hogy, hol lehet az órát onnan kiszedni? végső esetben az is jó lenne megoldásnak. :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#122628) kchryss


kchryss
addikt

Kb 3. köröm a t49-cel mióta meglett rá a troll ágyú. Így jár a bc aki kávéra költi a tűzoltó árát. :D
1 lövéssel 1775 sebzés. Szeretni fogom ezt a tankot nagyon. :C

(#122627) @jano_77:
battle.xc
"clockFormat": ""

[ Szerkesztve ]

(#122629) jano_77 válasza kchryss (#122628) üzenetére


jano_77
nagyúr

Nagyon köszönöm :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#122630) zodo válasza emre (#122607) üzenetére


zodo
nagyúr

Ha a gyári hang sem szól akkor tiltani kell az xvm/sound-ban hogy a saját xvm.bnk (helye: res_mods\0.9.16\audioww) állományával dolgozzon.

"sounds": {
"enabled": false,

Amúgy a "soundMapping": részben pl említi hogy kikapcsolja sok egyéb mellett a gyári 6. érzék hangokat.

// Disable original sixth sense light bulb sound event
// Отключить оригинальный звук лампы шестого чувства
"lightbulb": "",

(#122631) zodo válasza zodo (#122630) üzenetére


zodo
nagyúr

Mondjuk ez sem 100 mert Rudy "kutyaugatása" elveszett. :(((

de legalább visszatértek a csata előtti bombázás hangok.

[ Szerkesztve ]

(#122632) galervin93 válasza kchryss (#122628) üzenetére


galervin93
őstag

Aztán te használsz-é tűzoltót, vagy bevállalod a kólát? :-D Utóbbi esetben fel kell készülnöd a fentire neked is, rossz esetben a gonosz ikertesótól, ami igen kellemetlen (én minap a hátsójába nyomtam egy 300-at, menekülés közben ő meg 900+ plusz gyújtás... Kösz rng...) De érdemes használni a kólát, sokat dob rajta.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#122633) emre válasza emre (#122625) üzenetére


emre
veterán

Lassan összeáll a cucc. :))
Van valaki akinek kellene? Mert akkor feltöltöm.

Ezek vannak benne:
xvm 6462, a fentebb látható színezéssel, hp bar a players panelban
betax icon
hd minimap
j1mb0 crosshair
hitlog
Bővített damage panel (KopiBDW)

(#122627) jano_77

Feltettél egy battle observer mod-ot.
Onnét kellene kigyomlálni amire nincs szükséged. :D

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#122634) galervin93 válasza galervin93 (#122632) üzenetére


galervin93
őstag

Jaj most jut eszembe, tegnap Grille pofijába 1087... :-)
Tényleg, ha már it tartunk, kinek mi volt a legnagyobb egy lövéses sebzése T49-cel (gyújtás, ammo stb. nélkül)?
Én lőttem már ki Borsigot fullról, de ugye közel 1200 az elméleti maximum, valaki esetleg lőtt már olyasmit? :-)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#122635) emre válasza galervin93 (#122634) üzenetére


emre
veterán

1007 volt bat-be a max, de volt hogy 3 lövésből összejött 2800
de általában 300-400 körülieket sebez.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#122636) hemaka


hemaka
nagyúr

Melyik prem tankot erdemes mostanaban megvenni?

(#122637) jr1994 válasza hemaka (#122636) üzenetére


jr1994
addikt

Attól függ.

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#122638) kchryss válasza galervin93 (#122634) üzenetére


kchryss
addikt

Ilyen szempontból ki nem állhatom a grillét. A wte100-at ha megláttam, tanktól függetlenül töltöttem rá a repeszt és 99%-ban át is ütötte teljesen. A grillének olyan pici feje van hogy nagyon nehéz eltalálni főleg ha még mozog is közben. A hosszú csöve ráadásul nagyon jó repesz pajzs. Legtöbbször leveszi a repeszt löveggel és ilyen 100-200-akat sebzek bele.
Kólát még nem használtam t49-ben. Le vagyok égve kreditet tekintve és a legénységre sem ártana akkor egy tűzoltó skill. Most akciósak a fogyócikkek, lehet kipróbálom pár körre elsősegély helyett.

(#122639) vJokka válasza galervin93 (#122634) üzenetére


vJokka
aktív tag

Ugyan nem sebzés rekord, de kritikus találatok számát tekintve nekem az (egy lövés és nem volt gyújtás, sebzés nem volt sok, kb 150 hp-ról szedtem ki egy wz-131-et)

[ Szerkesztve ]

"I'm Gonna Sine Yo Pitty on da Runny Kine!"

(#122640) galervin93 válasza kchryss (#122638) üzenetére


galervin93
őstag

Prémium cikkekből előre be kell vásárolni a fun tankokba, amikor akciós, 10 ezret megérnek. 100 db = 1 millió, én általában a kerek számok bűvöletében élek. :-)

vJokka
Korrekt. :-) A T49 erről (is) szól. Főleg meccs vége felé fájdalmas odaverni pár modulnak/legénységnek, amikor általában már nincs javítója az ellennek. Aztán csak vigyorog az ember, amikor egy med csiga sebességgel, nulla toronyforgással próbál evickélni... :-D

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#122641) hemaka válasza jr1994 (#122637) üzenetére


hemaka
nagyúr

Lovet farmolni kell, semmi masra. :D

(#122642) fradi81 válasza hemaka (#122641) üzenetére


fradi81
veterán

Lovet? Akkor neked löwet kell venned :)

moto g72, Ninebot d28e

(#122643) Dr.Én válasza hemaka (#122641) üzenetére


Dr.Én
veterán

IS-6 is jó pénzt farmolni!

WOT: kissio

(#122644) CirrMee válasza fradi81 (#122642) üzenetére


CirrMee
addikt

Na azt szereztem én is, tegnap lett is belőle egy T29 / T34/100 bevásárlás. :)
Csak mocskosul lassú, meg modul érzékeny. Annyira prémbenzin sem segít rajta, arra viszont sikerült rájönni, hogy kifizetődőbb a tűzoltó szajrét második javító csomagra cserélni. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#122645) Fel


Fel
addikt

A kínai tier 8 prémium heavy, a 112 is egész jó lett a HD modell váltással. Egészen jól használható lett a páncélja. Nem csak a 120mm-es oldal, hanem a valamivel jobb LFP is sokat dobott rajta. Nem olyan könnyű átlőni, ha szögelve van, úgyhogy most már nem csak a sidescrape játszik védekezésnél.

Itt lőtt rám IS-6, WZ-111, IS, FV 4202, Conqueror, és egy WTF borsi. A négy átütő a Borsigtól és az FV-től jött, mindenki más koccolt.

Mivel így többet bír ki, többet is tudok sebezni..
Az utóbbi időben (9.16 előtt), ha összejött vele 2k sebzés, akkor már bontottam a pezsgőt.. Most meg nagyon nem is kell görcsölni vele 3k közeli össz. sebzésért.

[ Szerkesztve ]

(#122646) zodo


zodo
nagyúr

Azt hiszem még nem volt téma a gyári Sebzés hozzájárulás számláló.

Nos, ne hidegedjetek neki :(
Alábbi esetben cirka - 763-al jelzett kevesebb mint valójában, nyilván nem kergettem volna az elméletileg hiányzó +56 hp-t a 4k spot+sebzés ill. éld túl küldihez.

[ Szerkesztve ]

(#122647) Antonius1978 válasza Dr.Én (#122643) üzenetére


Antonius1978
addikt

Kell majd menjunk egyutt par kort az IS-6-al, latom rendesen odaversz vele a nepnek :D

(#122648) Papooo válasza zodo (#122646) üzenetére


Papooo
senior tag

Ha nem, látod hogy sebződik, akkor nem számolja.
Úgy tippelem, valakit láncoltál, és miután leesett róla a spot, valamelyik csapattárs rutinból odalőtt, a még leláncolt ellenfélbe..

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#122649) jano_77 válasza zodo (#122646) üzenetére


jano_77
nagyúr

"hidegedjetek"?!? ez meg miféle szó, sosem találkoztam vele?! :F Nem "higgyetek"-et akartál írni?

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#122650) Dr.Én válasza Antonius1978 (#122647) üzenetére


Dr.Én
veterán

Tényleg azt tudom nyilatkozni róla hogy remek tank, főleg ha melletted van az RNG is akkor meg leírhatatlan érzés..
Szakaszt is összehozzuk...

WOT: kissio

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.