Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 9T (kódnév: davinci) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Obyboy


Obyboy
Topikgazda

Köszönöm a tesztet. :R

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#2) xEon1337


xEon1337
őstag

Végre van rendes topikja! Köszi a tesztet! :)

Amint elérhető lesz a hivatalos üzletben feketében is, instant buy.

"Less but better" - Dieter Rams

(#3) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Remekül néz ki! Hihetetlen, hogy ilyen árkategóriában már ilyen telefonokat lehet kapni.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#4) Kleroo


Kleroo
veterán

Azt ne feledjük, hogy a MI9 SE egy számmal kissebb, ami párját ritkitó ajánlattá teszi. :) (leányzó cimbinek épp vadásztam telót és kb nuku. minden egyes telefon zavaróan nagy, kb minden ársávban)
Tehát papíron a T jobb vétel, viszont ha szempont hogy kezelhetőbb méretű legyen, akkor 9SE, és abban a ligában nem is nagyon focizik más ilyesmi árral és tudással. :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#5) tixem


tixem
addikt

Igen jó ajánlat, kár, hogy miui megy rajta de kétségkívül best buy.

Az első adag képnél a műszerfal milyen járgányhoz tartozik? :)

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#6) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

"FM-rádiózni viszont nem ezzel a készülékkel fogunk"
Elvileg van benne.

"érintésérzékelés"-el nálam nem volt gond az utóbbi 1.5 hétben.

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#7) wierra


wierra
senior tag

Külföldi teszteket olvasgattam erről a készülékről, és azok alalpján meg is rendeletem. Örülök, hogy az itteni teszt is alátámasztotta a döntésem! :R

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#8) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Akinek lesz ilyen írhatna majd róla , hogy ez az érzékelési hiba mennyire zavaró , amit a cikk is említ .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#9) fateless


fateless
veterán

Huh, de vártam már. Feleségemnek ez lesz majd az új telefonja pár hónap múlva, így bátran nógathatom, hogy olvassa el.
Kb ezt vártam tőle
(esetleg egy Mi 9 és Mi 9t kamera összevetés elképzelhető?)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#10) South Velen válasza jozefgucci1 (#8) üzenetére


South Velen
addikt

Én ilyet nem tapasztaltam..

..ellenben a "kiválóan összehozott sötét mód" kicsit túlzás, például a Gmail levelek tárgya nem igazán látszik az értesítési sávon és egyéb értesítések színeivel is van probléma.

(#11) PowerBuldog válasza fateless (#9) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Itt hasonlítsd össze őket.

(#8) jozefgucci1:
Olyannyira nem zavaró, hogy én még nem találkoztam vele.

(#10) Lidl Jacob:
Na ja, az elég zavaró sajnos.

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#12) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

"... az egyébként tízpontos érintésérzékelés minősége elmarad a csúcsmobilokétól, ritkán, de előfordult nálunk, hogy nem érzékelt, vagy félreérzékelt."

Ez komoly? Tényleg itt tartunk, hogy egy nem "csúcsmobiltól" ennyi várható? Ezt komolyan kérdezem. Nekem nagyon kevés okos telefonom (HTC Desire, Xiaomi Mi 2s és most Huawei P10) volt eddig (más 2 év alatt fogyaszt el ennyit), de egyiknél sem tapasztaltam ilyet (igaz ezek flagship-ek voltak). Viszont azt is tudom, hogy ha tapasztaltam volna, akkor vágtam volna ki a hóra...

A tesztben szereplő "apró hibák" (az előbb említett kijelző érzékenység és a gyenge proximity szenzor) okán nem értem, hogy hogyan lehet ez különösen ajánlott. Persze lehet nekem túl nagyok és/vagy eltérőek az igényeim....

[ Szerkesztve ]

(#13) szkaroly


szkaroly
senior tag

Remek telefon, de azért örülnék ha normál boltba is kapható lenne. Plussz a MIUI se a kedvencem.

Poco X3 Pro

(#14) wierra válasza tixem (#5) üzenetére


wierra
senior tag

NA MX5

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#15) SybenX válasza jozefgucci1 (#8) üzenetére


SybenX
őstag

Én 1 hónap használat után nem találkoztam érzékelési hibával.

(#16) Obyboy válasza fateless (#9) üzenetére


Obyboy
Topikgazda

"esetleg egy Mi 9 és Mi 9t kamera összevetés elképzelhető?" Ha itt MA-n nem is lesz akkor különböző fórumokon és youtube csatornákon biztosan fogsz találni.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#17) noro79


noro79
tag

Miért van az hogy a képernyő és a harder tesztnél megint más készülékek vannak? :F

(#18) Donki Hóte válasza szkaroly (#13) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A Lurdy házban a Mi Store-ban piros színben most is kapható.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#19) South Velen válasza noro79 (#17) üzenetére


South Velen
addikt

Mondjuk igénytelenség miatt? ;]

Pont van egy Honor V20-om is ami érezhetően gyorsabb a Mi 9T-nél, vártam is, hogy ott legyen a HW tesztben, ha már a kijelző résznél ott van, dehát...

[ Szerkesztve ]

(#20) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Nekem még egy IP védelem hiányzik ezekből a telefonokból .A családban már csak én vagyok almás mindenki más xiaomis és most azért a MI9-es szériával elcsábultam . :))

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#21) noro79 válasza South Velen (#19) üzenetére


noro79
tag

:R én se értem. Teszteljük a kiskocsikat. Gyorsuláshoz benzines ,fogyasztáshoz Diesel motorral.

(#22) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Nagyon jó látni, hogy ennyi pénzért is már ilyen szuper telefont kapni. :R
Számomra kicsit gyenge a kamera, és hiányozna az IP védelem is, de ennyi pénzért egy szavam nem lenne. Ha ilyen árkategóriában keresnék telefont, komoly esélyes lenne.

(#23) TomPack


TomPack
őstag

Szuper! Akkor megszületett a topik is végre! :DD

(#24) Z_A_P


Z_A_P
addikt

egyedül az alkalmazásmenüre vágyók érezhetik azt,

Olyan ember pedig nem letezik szerintem!
Amikor neha "hagyomanyos" android kerul kezeim koze, agyverzest kapok hogy most milyen ikonok vannak az asztalon, mik az appok kozott, mit hol keressek, kaosz.

OK

(#25) Napfénysüti

A nevét látva azt hittem valami turbózott Mi 9 lesz de érdekes hogy ez a Redmi K20 európai néven. :) Viszont maga a telefon ennyiért tényleg baromi jó vételnek tűnik, nagyon korrekt a tudása.

Més que un club!

(#26) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

A héten váltottam fekete 128GB-os Mi 9T-re, érintési problémát nem tapasztaltam.

Van benne FM rádió.

(#27) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Tényleg jó lett

Kár hogy a hátulja élőben nagyon nagyon bazári

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#28) tibz03 válasza Z_A_P (#24) üzenetére


tibz03
őstag

Pedig bizony, hogy létezik. Egyből ment fel rá a Nova Launcher. Tényleg marha nagy káosz, hogy a használt alkalmazásokat kiteszed a főképernyőre, és egyből ott van minden, a nem vagy alig használtak meg el vannak "dugva" az alkalmazástárban. :U

(#27) enginev3.0: Erre megoldás a fekete verzió.

[ Szerkesztve ]

(#29) contaxg


contaxg
veterán

Van benne FM rádió és még fülhallgató sem kell hogy beinduljon a progi.
Gcam használata ajánlott itt is!!

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#30) rewonka


rewonka
tag

"... az egyébként tízpontos érintésérzékelés minősége elmarad a csúcsmobilokétól, ritkán, de előfordult nálunk, hogy nem érzékelt, vagy félreérzékelt."

Hát én tapiztam tíz ujjal, test appba és nem érzékeltem ilyet, de egyébként milyen életszerű szituációba kell tíz új vagy akár hat?

(#31) tibz03


tibz03
őstag

Más nem találkozott értesítésbeli problémákkal? Vagy megjön egy értesítés, vagy nem, mikor milyen kedve van a telefonnak.

(#32) South Velen válasza enginev3.0 (#27) üzenetére


South Velen
addikt

Feketét kell venni

(#33) lócitrom


lócitrom
őstag

„Aki eddig nem volt benne biztos, hogy a Xiaomi-márkák szétválasztása pusztán marketingdöntésként született, és nem volt semmiféle fejlesztési indok a háttérben...”

elképesztő. szó volt valaha az ellenkezőjéről?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#34) szmissz


szmissz
senior tag

"Xiaomi eszközök esetén leginkább a távolságmérővel szokott probléma előfordulni"

Az a "távolságmérő" szerintem inkább egy közelség érzékelő...

Ha mégis lehetne vele távolságot mérni, akkor szóljatok, mert vágyom erre a funkcióra! ;]

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#35) aelod válasza jozefgucci1 (#20) üzenetére


aelod
veterán

Motorikus kamerás telefon esetén felejtős az IP védettség.

(#12) <Adamsky>

Nem biztos, hogy másnak is jelentekzik a hiba. A másik meg nézd már meg a versenytársait és után tedd fel ugyan ezt a kérdésed...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#36) NorbixD válasza Kleroo (#4) üzenetére


NorbixD
tag

Igen!

"A Mi 9T-ben lévő akkumulátor ugyanis 700-1000 mAh-val nagyobb, mint az itthon elérhető szériatársaké (Mi 9 és Mi 9 SE), miközben azoknál alig érezhetően vastagabb vagy nehezebb, és ez már önmagában is jó eredmény."

SE-vel hasonítva:
155 g vs 191 g!!!
147.5 x 70.5 x 7.5 mm vs 156.7 x 74.3 x 8.8 mm

Szerintem erre a jóval vaskosabb jelző lenne a realitás. Közel 200 gramm súlyával egyik legnehezebb forgalomban levő készülékről beszélünk!

Ennek ellenére biztosan jó választás, mindenki döntse el mi a fontosabb, súly a kecsesebb forma vagy a jack, hoszabb üzemidő és notch mentesség.

(#37) South Velen válasza NorbixD (#36) üzenetére


South Velen
addikt

Így van, ezt sem értettem a tesztben. Nekem rendesen megfájdul a csuklóm 1 óra használat után, ez a súly már túl van a tűréshatáron. Előtte én is 155g körüli telefont használtam, ég és föld a különbség. De elviselem a nagyobb akksi miatt.

[ Szerkesztve ]

(#38) ates


ates
aktív tag

Köszi a tesztet. Ár - érték arányban a legjobb telefon most a piacon és még jól is néz ki. Gratula.

(#39) jUUh


jUUh
Topikgazda

Nagyon türtőztetni kell magamat, hogy ne váltsak... :DDD

Samsung Galaxy S23+ | Samsung Galaxy eredeti szövet szíj eladó

(#40) subset válasza jUUh (#39) üzenetére


subset
senior tag

Ne kínozd magad :)

Használj Te is szabad szoftvert !

(#41) TomPack válasza jozefgucci1 (#8) üzenetére


TomPack
őstag

Nekem is ilyen telefonom van, és nem érzékelem egyik hibát sem.
Mate 10 pro-m volt előtte. Ott gyakrabban félregépeltem, és hívás közben is össze-vissza nyomkodtam a kijelzőt!
Szerintem nagyon patent, semmi baja nincs!
A fényképezőtől féltem, de marha jó képeket csinál!

(#42) Neerpelt


Neerpelt
tag

Nekem is ilyen van már, semmi érzékelési hibát nem vettem észre. Viszont a hangerő+kikapcs gombok lehetnének kevésbé lötyögősek, bár nem tűnik úgy hogy ebből később baj lehetne (Redmi 4x-nél se volt baj, igaz a későbbi szériáknál ezen javítottak). Best buy.

[ Szerkesztve ]

(#43) erahurka


erahurka
félisten

Up

(#44) alázógyík


alázógyík
őstag

79K-ért ettől jobb nem létezik.
Meg is rendeltem.

(#45) erahurka válasza alázógyík (#44) üzenetére


erahurka
félisten

Hol 79?

(#46) fateless válasza PowerBuldog (#11) üzenetére


fateless
veterán

Köszönöm, itt már néztem.
Köszi, obyboy, de számomra a vicces nem ekég kifejező arra, mikor fotós képességeket yt-on vetnek össze.

Jó a statikus összevetés a photo compare tool-lal, de élethelyzetekben készült képek inhomogén megvilágításnál és más távolságban levő tárgyakkal azért többet mond

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#47) Nimda


Nimda
addikt

Nagyon jó teló lett, nincs noccs/kameralyuk, kellemes kapacitású akksi, vállalható kamera, egyedül a méretét kellene szokni. Az év végére, ha nem jön szembe más, esélyes a megvételre.

[ Szerkesztve ]

(#48) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nagyon gondolkoztam a Pocophone F1 leváltásán, és igazából simán jó is lenne a Mi9T.

De az F1 is még annyira jól teljesít, hogy talán az lesz az első olyan készülékem, ami kihúz velem másfél évet is :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49) <Adamsky> válasza aelod (#35) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"A másik meg nézd már meg a versenytársait és után tedd fel ugyan ezt a kérdésed..."

Nem tudom, nem ismerem a versenytársakat. Ezért is kérdezem, hogy most itt tartunk, ennyit lehet várni egy ilyen kategóriájú készüléktől? Mert, akkor még jobban vigyázok a jelenlegire. :)

(#50) Sanyesz. válasza Graphics (#48) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Szerintem a kettő közt nincs akkora különbség, hogy okod legyen leváltani. :N
Mondom én, akinek 9T-je van :B

(#51) barney96: A nejemé is onnan való. 6/64-es változat, 85k volt.EEA ROM-mal jött.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.