Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#122501) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

bocsánat de ebben most sok kép lesz.
spotting rendszer probléma: egy t44 eltűnik előttem egy bokorban állva max 100 méterre, közelebbmegyek, meglő kb 50 méterről, még mindig nem látszik, 44 méternél (!!!!) jön elő... na hagyjuk már.

köszönettel vennék minden magyarázatot

replay

ott az áldozat, max 100 méterre, mások spútolták fel

még mindig ott van, kb 80 méterre vagyunk

50-60 méter körül, hopp, eltűnt bazmeg

kb 50ről meglő, és még mindig nem látszik ! (a sebzés csak a replay miatt mutat 1400at)

közelebbhaladunk a gyanús bokorhoz, még mindig semmi

és 44 méteren végre meglátjuk... hát bravó

- no es importante -

(#122502) galervin93 válasza Sixkiller6 (#122501) üzenetére


galervin93
őstag

Dupla bokor, illetve tartotta okosan a 15 méter távolságot a(z első) bokortól. Az utolsó 50 méteren meg szpottoltad. A szpot-rendszer ismeretében teljesen hétköznapi, azon már lehet vitatkozni, hogy jól van-e ez így...

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#122503) rlazol válasza Sixkiller6 (#122501) üzenetére


rlazol
addikt

szerintem spot-bug :(

ki kéne mérni pontosan a távolságot pl gyakorlóban. Kettős bokor, de szerintem nincs 15 méterre a második a tanktól amikor lő, így az nem kellene, hogy elnyelje a lövést.

50 métertől auto spot van, mivel 37-vel mentél és a két kocka között 1 mp a különbség vsz ez a késlekedés jelentkezik a 44m-es megjelenítésben.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#122504) fradi81


fradi81
veterán

Hát jól van ez így?

moto g72, Ninebot d28e

(#122505) jano_77


jano_77
nagyúr

Én is tennék fel pár képet és vele együtt pár kérdést:
1. O-Ni, hogyan kaphatott több XP-t, mikor ennyire látványosan kevesebb a sebzése?!?

2. Minimap bugos, hogy 2x írja ki a Chi-Ri nevét?

3. Players panel gon: hol tudom szerkeszteni, hogy az ikon a jobb oldalon ne tükrözve legyen

4. Illetve hogy a clan logók ne lógjanak bele az ikonokba?

Most, hogy ez az új rendszer van, az XVM-et hol, melyik file-ban lehet szerkeszteni? :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#122506) kchryss válasza rlazol (#122503) üzenetére


kchryss
addikt

Szerintem a dupla bokor a magyarázat az majdnem mindent elnyel. Nem néztem még meg a replay-t, de lehet hogy amikor lőtt hátrébb volt aztán gurult előre mivel lövésnél számít a távolság utána viszont előre kell menni hogy neki 1 bokor számítson az ellenfélnek meg 2 a spotnál.
Holnap csinálhatunk pár példát gyakorlóban dupla bokros szituációkra.
Ha viszont nem a bokor a magyarázat hanem késett a spot akkor tényleg megérdemelnek egy jó nagy pofont mivel épp ezt javította volna ez a patch. :D

(#122507) kchryss válasza jano_77 (#122505) üzenetére


kchryss
addikt

1. neki 3 killje volt neked 0, ő életben maradt, te nem, lehet a 2 felderített tank is számít és még azt sem tudjuk milyen tankokat milyen meszziről lőtt ő és te
2. ha nem volt 2 chiri ott akkor nyilván bugos :D
3. Ez attol fugg hogy használsz-e xvm-et vagy nem, mert 2 módszer van. Gondolom te használsz szóval battle.xc "mirroredVehicleIcons" false legyen
4. playerspanel.xc "clanIcon" után x és y módosításával. Piszkosul megbonyolították ezt a konfig fájlt, alig lehet kiigazodni rajta.

Nem tudom milyen új rendszer van és te mit raktál fel. Nekem ugyanúgy kell felrakni az xvm-et mint eddig és ugyanott vannak a konfig fájlok is mint eddig.

(#122508) galervin93 válasza kchryss (#122507) üzenetére


galervin93
őstag

1. + 43 bázis foglalási pont.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#122509) zodo válasza kchryss (#122468) üzenetére


zodo
nagyúr

Igazad van ez egy újabb bug.
Csatában és itt visszajátszásban ahol már nincs gyári sebzés hud.

(#122475) robogo81

Köszi de így akkor feleslegessé vált a javaslat.

(#122510) jano_77 válasza kchryss (#122507) üzenetére


jano_77
nagyúr

azt hittem variáltak megint vmit a 9.16-al. Köszi az infókat. :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#122511) DaveHutt válasza kchryss (#122485) üzenetére


DaveHutt
őstag

Nem a hatodik érzék bugos, hanem a spotting rendszer és a bokrok működése. Amikor átlátszóvá válik a bokor, leesik a camo faktorja 0-ra.
Tegnap többször is kispottoltak 400-450m-ről heavyvel a T37-ben.
Link: http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/593117-improved-visibility-mechanics/page__pid__13200249#entry13200249

(#122512) jagada


jagada
őstag

Ha valaki tudna linkelni egy működő 10 másodperces 6. érzék jelzőt az jó lenne, nekem az emre által korábban linkelt orosz verzió nem működik.

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#122513) nightmare13 válasza kchryss (#122489) üzenetére


nightmare13
senior tag

Szia!

Esetleg ehhez nincs véletlen egy angol nyelvű változatod? :)

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#122514) Stanislav84


Stanislav84
tag

Ahogy nézem a fórumokat a spotting rendszer is bugos lett. :D

LINK

Röviden: a bokrok 0 camo bonust adnak, ha a tankkal mozogsz a bokor mögött. (értsd éppen hogy csak megmoccansz, de még bőven bokrok mögött vagy) És ez bizony light tankokra is érvényes.

Orosz szervereken ma javítják, szóval hamarosan jön itt is.

(#122515) emre válasza jagada (#122512) üzenetére


emre
veterán

Egyik sem jó?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#122516) mcwolf79 válasza jano_77 (#122494) üzenetére


mcwolf79
veterán

Ne kezdjünk már bele megint az összeesküvés-elmélet gyártásba!
Nem tier limites,igen. Bedobhat nagyobb tier-be? Igen. Előfordulhat,hogy egymás után nagyobb tier-be dobál? Igen. Engem ma max. T7-ig dobott. És akkor mi van? 2-ből 2-őt nyertem vele (a T7-esek közt még többet sebeztem, mint top tier-ben).
Szóval azt kijelenteni, hogy a "beetetés" után CSAK T7-T8 jön az erős túlzás, ráadásul valótlan is.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#122517) jagada válasza emre (#122515) üzenetére


jagada
őstag

Csak a másodikat próbáltam, most látom, hogy korábban is linkeltél egyet, azt délután tudom tesztelni.

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#122518) nightmare13


nightmare13
senior tag

Ha esetleg érdekel valakit, van YasenKrasen 9.16-hoz. Az adatbázisa nem tudom, mennyire friss.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#122519) Hafy75


Hafy75
aktív tag

Sziasztok

Egy jó kör AT7-el



Na!!!

(#122520) DVlad


DVlad
őstag

Nekem szinte tökéletes volt eddig, de most brutális lag, ebből kifolyólag viccesen darabos mozgás, néha 4-5 sec késéssel, célzás így kb. lehetetlen sokszor, hang késése, stb. A chat kifelé nagyon hiányzik. Kihúzták a spirituszt a játékból. :D
Azt vettem észre, hogy míg korábban 30.000 k volt a mérete az exe fájlnak, most csak 25.000 k lett. Ez érdekes.

(#122521) #15106560


#15106560
törölt tag

Nem rossz ez a kis svéd csoda. Igaz, nem is op, de el lehet vele lenni. Az ágyú egész jó, mobilitás elfogadható. Sajna kicsit modulérzékeny. Ez egy teljesen átlagos tank. Még olyan lúzer, mint én, nekem is van vele sikerélményem. :D

[ Szerkesztve ]

(#122522) Ryna válasza Hafy75 (#122519) üzenetére


Ryna
csendes tag

Szép, grat. :)

(#122523) Jadro válasza #15106560 (#122521) üzenetére


Jadro
veterán

Akkopr megvárok egy 30%-os leárazást és begurítom. Az első beszámolókból nem must have, de a svéd ág miatt majd jöhet. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#122524) jagada válasza #15106560 (#122521) üzenetére


jagada
őstag

Azért nem árt ha van már némi tudása az embernek a játékról, ha ezzel a tankkal harcol. Eddig akikkel összefutottam ellenfélként (igaz csak sárga és narancs stattal rendelkeztek) nem okozott nehézséget úgy kilőni őket, hogy még sebezni sem tudtak és én t-34, vagy cromwell tankban ültem.

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#122525) emre válasza jagada (#122517) üzenetére


emre
veterán

Szerintem a gyári rendszerrel van valami hiba, mert a beépített sem az igazi.
A második legalább oroszul visszaszámol, és a lámpa is 10 másodpercig világít.

Valamint a Spotted extented mod sem az igazi.
Viszont a 9.15.1-es Bővített damage panel (KopiBDW) frankón működik. Mondjuk a gyárit célszerű kikapcsolni, de az amúgy sem ér szart sem.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#122526) jagada válasza emre (#122525) üzenetére


jagada
őstag

Nekem az újabb aslain van felrakva és ott már nincs a gyári xar damage panel, ami bezavar.

"A második legalább oroszul visszaszámol, és a lámpa is 10 másodpercig világít."
Az most melyik is?

[ Szerkesztve ]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#122527) Dr.Én válasza Dr.Én (#122481) üzenetére


Dr.Én
veterán

Ma sikeresen felhasználtam a 30%-os kupont 14500aranyat vettem...
Jövőhét szombattól lesz nehéz tankokra kedvezmény, remélem a tier 8-as tankokra is fog vonatkozni...
Akkor kicsit kedvezményesebb áron kapom meg az IS-6 tankot...

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#122528) emre válasza jagada (#122526) üzenetére


emre
veterán

időrendben amit másodjára linkeltem :D

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#122529) jano_77 válasza emre (#122528) üzenetére


jano_77
nagyúr

Én végül azt szedtem le, de betenni viszont robogo leírása alapján egy saját hangot tettem be - EKG hang - és rendesen működik. 10 sec hosszú volt pont. Mondjuk még nem ellenőriztem, hogy tényleg annyi ideig csipog.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#122530) jano_77 válasza mcwolf79 (#122516) üzenetére


jano_77
nagyúr

Csak Neked, ha haza érek, majd átfutom a tegnapi napomat, hogy akkor mennyi is az annyi, de ne Te tudd már, hogy én milyen MM-et kaptam.....please! :R
Egyébként nem azt mondtam, hogy szar a tank, csak annyit, hogy túlnyomó többségben T7-8 csatákba dob. Ennyi. Ettől függetlenül nekem jó lesz, mert én a legénység képzése miatt vettem meg.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#122531) mcwolf79 válasza jano_77 (#122530) üzenetére


mcwolf79
veterán

Azt gondolom nem írkálod be ide, mikor top tier vagy,vagy épp berak néhány T7-est.
Lehet sírni az MM miatt, csak nem érdemes. Ez ilyen.
Most lehet jönni azzal, hogy engem biztos a prémfiók miatt nem szopat az MM igaz? Engem azért dobott be ma 4-ből 2-szer T6-T7-be?
Elhiszem,hogy volt egy rosszabb szériád, de gyanítom amikor gyakrabban vagy top tier-ben akkor nem sírsz miatta :U

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#122532) Jadro


Jadro
veterán

A lámpa világítási idejét itt tudjátok állítani Jacktor csomag esetén: configs/xvm/default/battle.xc.

// Duration of the sixth sense indicator (msec).
// Длительность отображения индикатора 6-го чувства (мсек).
"sixthSenseDuration": 2000,

Ez mehet 9000-re és csókolom.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#122533) nyunyu válasza Jadro (#122532) üzenetére


nyunyu
félisten

Visszakerült ide a lámpahossz állítás?

Régebben (9.12/9.13 környéke?) mintha áttették volna az elements.xc-be, legalábbis a saját konfigomban ott is van ilyen:

Elvileg itt lehet állítani a lámpa helyét a képernyőn, viszont a mostani default mintakonfigban nincs ilyen bejegyzés.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#122534) nyunyu


nyunyu
félisten

Tényleg, ha már modolás:
Tudtok valami programot, amivel vissza lehet fordítani a pyc fájlokat py-re?
Amiket eddig találtam, nagyon nem akarnak működni a frissebb Pythonokkal fordított fájlokkal. :(

Úgy belenyúlnék pár modba, kiiktatva egy-két idegesítő featuret belőlük.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#122535) Jadro válasza nyunyu (#122533) üzenetére


Jadro
veterán

Ezek szerint. :) Az elemets.xc-ben most nem látom. A "SixthSenseDuration" parancsra emlékeztem és ráengedtem egy fájlban keresést. Itt találta meg. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#122536) nyunyu válasza Jadro (#122535) üzenetére


nyunyu
félisten

Elements.xc konkrétan erősen hiányos, ami meg benne maradt, az is ki van kommentelve. :DDD

Valószínűleg nem implementálták még újra ezeket a funkciókat, mióta WG áttért az AS3-ra, és emiatt az XVM nagy részét újra kellett írniuk.
De az is lehet, hogy ez a rész az akkori konfig átszabás áldozata lett, csak nekem nem tűnt fel a changelogokban.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#122537) jagada


jagada
őstag

Nekem most a 6. érzék semmilyen hangot nem ad ki ezt lehetne orvosolni?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#122538) Tarill


Tarill
őstag

Mr. Scheff wg alkalmazott még?

(#122539) kchryss válasza Hafy75 (#122519) üzenetére


kchryss
addikt

Szép kör. Replay van?

(#122527) @Dr.Én:
Ne reménykedj a td akció is 7-esig volt a heavy is addig lesz.

(#122537) @jagada:
Akiknél hang hiba van azok nézzék meg hogy van-e sounds.xc xvm konfig fájluk és "enabled": false van-e az elején. Ha van ilyen fájl és true-ra van állítva akkor írjátok át false-ra. Nem biztos hogy ez okozza a hibát, de hátha.

(#122514) @Stanislav84:
És ez a spotting bug nem derült ki teszt szerveren? Ezek szerint igaza volt h1mpi-nek amikor arra panaszkodott a teszt szervernél, hogy a t49-ét azonnal kispotoljták folyton amint bokor mögé ért. :D
Elég nagy szégyen hogy ekkora hibákat nem vesznek észre teszt időszakban.

(#122513) @nightmare13:
Nem tudom hogy van-e belőle angol. Én szótárral fordítottam oroszról magyarra. Sokat nem kell fordítani, 10-20 bejegyzés van csak. A most kijött yassenkrassen-ben megint nem ezt használják alapként ahogy nézem, mivel ennek 2x nagyobb a fájlmérete, mint a yassenkrassen félének.

(#122540) Dr.Én válasza kchryss (#122539) üzenetére


Dr.Én
veterán

Most szombattól a könnyü tankosztályra lesz kedvezmény, ha ott is úgy lesz akkor igazad van és holnap már megveszem az IS-6-ot..
Tudod remény hal meg utoljára... :D

WOT: kissio

(#122541) zodo


zodo
nagyúr

Ismét van pár darab Alienware arena - Invite Code hogy ne kelljen keresgélnie az új játékosnak.

(#122542) Hafy75 válasza kchryss (#122539) üzenetére


Hafy75
aktív tag

Szia, köszi:)

Replay

Na!!!

(#122543) kchryss válasza h1mpi (#121747) üzenetére


kchryss
addikt

Jól érezted tényleg bugos volt. Jelentened kellett volna a hibát a wg-nek és akkor talán nem kerül be éles szerverre. :DDD

(#122544) Atti777 válasza nyunyu (#122534) üzenetére


Atti777
senior tag

Én az Easy Python Decompilert használtam, nem működött minden fájllal, de elég nagy arányban igen.

(#122538) Tarill: tudtommal community contributor (volt?), és _szerintem_ az nem azt jelenti hogy WG alkalmazott, csak kap teszt accountot tankokhoz, kap meghívót WoT-os eseményekre, stb..

Путин, иди нахуй!

(#122545) kchryss válasza nyunyu (#122534) üzenetére


kchryss
addikt

EasyPythonDecompiler és uncompyle2 a leggyakrabban használt programok erre a célra. Mindkettő szokott hülyeségeket fordítani.
Ruszkik csináltak speciálisan a WoT-hoz fordítót én azzal próbálkoznék (orosz nyelv ismerete előny :D):
Project "ORION"

Illetve elég sok mod eredetijének a forráskódja megtalálható valahol a koreanrandom fórum orosz részlegében. Ha van eredeti forráskód akkor azt célszerű használni, nem pedig a decompile féléket.

[ Szerkesztve ]

(#122546) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

van vmi jótanács a svédprém megjátszására?
nyilván pontos és papír, szóval hátul kéne maradni, de bármi más okosság?

- no es importante -

(#122547) jagada válasza kchryss (#122539) üzenetére


jagada
őstag

Nem az a gond.

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#122548) h1mpi válasza kchryss (#122543) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Igen de azt hittem én vagyok fax :DDD

(#122549) Midway válasza zodo (#122541) üzenetére


Midway
senior tag

Ez nem egy nagy karrier.
Kapsz egy csak papíron létezett prém tankot.

(#122550) kchryss válasza Hafy75 (#122542) üzenetére


kchryss
addikt

0-8-nál nem gondoltam hogy meg lehet ezt még fordítani. :D
Tipikus AT csata volt, a legjobb tankok ha bázist kell védeni és egyenként jön az ellenfél. Akkor van baj ha neked kell menned vagy ha egyszerre sokan esnek rád és meg tudnak kerülni. Sajnos az utóbbi a gyakoribb szituáció ezért utálok velük játszani. :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.