Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) gyuszaa


gyuszaa
őstag

Pulzus mérő? :)
De véletlen, hogy a bixby-t (megint) nem lehet deaktiváni...

[ Szerkesztve ]

(#2) hroberto


hroberto
addikt

Ez gyors volt, köszönjük! :R

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#3) papi77


papi77
addikt

Köszönjük,de hunazE? :DD
AliceWake: Köszi,már várom. :)

[ Szerkesztve ]

Az első: NOKIA 1611

(#4) AliceWake válasza papi77 (#3) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Holnap ;)

Non omnis moriar.

(#5) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Uhh. 5 óra SoT? Ez komoly??? Az nagyon gyér... A Mate 20 Pro tud 7-8-at is...

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#6) kali válasza kakuk.tamas (#5) üzenetére


kali
legenda

[link] kontra [link]
Ezek azonos feltételek mellett készültek, ahol nem úgy van, ott semmi értelem hasonlítgatni, mert még egy meghatározott telefon topikjában is találsz olyat, hogy azonos típusú készülékkel több órás eltérés van két felhasználó között a beállítások, használt fényerő, környezeti tényezők és egyebek (például használt alkalmazások) miatt.
Ja, hogy más példát is említsek, az S10+ kijelzője jóval magasabb fényerőre képes, mint a Mate 20 Pro-é.

[ Szerkesztve ]

(#7) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Asszem' megvan az új topic, ami ezt fogja váltani.

Na de olvassuk a tesztet.Nem mintha már nem néztem volna meg minden youtube videót róluk. :D

Tissot PRX eladó

(#8) OPiiPO válasza kakuk.tamas (#5) üzenetére


OPiiPO
addikt

"Mate 20 Pro tud 7-8-at" - eléggé gyenge egy Nokia 2110-hez képest, azért? ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#9) ssppiikkee


ssppiikkee
tag

Kicsit a SoT-ot keveslem, esetleg ha elterjedt lenne mondjuk buszokon, irodákban, kávézókban, a vezeték nélküli töltési lehetőség, akkor sose lenne probléma. Személy szerint hiányzik az infra, elég sokat használom. (Klíma, tv, hifi) Kamera jónak tűnik, a tapasztalatok idővel úgyis kimaxoljak, a kijelző az csúcs ;)
Köszi a tesztet! :R

Tuning, Modding 4ever! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ssppiikkee

(#10) DrBubo77


DrBubo77
addikt

A Bixby-rutinokat miért nem engedik le a régebbi készülékekre is? Az sokkal használhatóbbá tenné a Bixby-t.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#11) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Nagyon furcsálltam a selfiekamera elhelyezést korábban, de a napokban volt alkalmam élőben is megtekinteni. Azt kell mondjam, hogy SOKKAL kevésbé zavaró mint ahogy képekről tűnik, vagy mint a korábbi notchos elrendezések. Annak is örülök ezután, hogy nem a készülékházból kiemelkedő motoros megoldást alkalmazták, mert így megmaradhatott az IP védelem.

Az üzemidő talán az egyetlen pontja a telefonnak, amiben elmarad a közvetlen konkurenciától, de nekem személyszerint ez is elég, mert mindenképp töltőre teszem este. Ráadásul nem is gyengébb mint a jelenlegi mobilomnál.
A sima S10 szinte miliméterre akkora mint a mostani telefonom, csak jóval nagyobb kijelzővel. Az árazása sem horror.
Várok még egy fél évet valószínűleg, de azt hiszem erre fogok cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#12) #16820480


#16820480
törölt tag

Ez a lyuk nem valami szép sajnos, főleg a dupla. Amúgy meg szokásos Samsung flagship színvonal.

(#13) csak mester


csak mester
csendes tag

Kedves Mobilaréna. "Antenna kivezetés" mint olyan, nem létezik. Amit láttok, az a fémkeret "megszakítása". Erre azért van szükség, mert ha folytonos lenne és körbeérné a telefont, akkor egy Faraday kalitkát alkotva, leárnyékolná a telefont. Az iphone-os "antenna gate" is ebből eredt. Ha izzadt kézzel rövidre zártad az újaddal akkor ment el a térerő. Ezért van már 4 helyen is megszakítva a fém keret (alul/felül 2-2), hogy kézben tartva, telefonáláskor ne tudd rövidre zárni.

[ Szerkesztve ]

(#14) leslien


leslien
nagyúr

köszi a tesztet... egyébként lehetne a cím:

A klónok támadása,az igazság a tengeren túl van ... ;] ... :DDD

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#15) noro79


noro79
tag

Drága. Nem is kicsit. Semmi újjat nem mutat. S9 ugyan ezt tudja,csak féláron...

(#16) youngboy


youngboy
senior tag

Én továbbra sem adok ennyi pénzt telefonért.
Autót adtunk el ennek feléért, harmadáért.
:)

[ Szerkesztve ]

(#17) #24536576 válasza noro79 (#15) üzenetére


#24536576
törölt tag

Újjat nem is. 😂

(#18) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

A sima S10 személyében meg is van az új telóm. Majd...egyszer. Ha meguntam az S8+-t. De még lassan 2 év után is tökéletesen megfelel. Szóval majd jövő ilyenkor féláron. :DDD

(#19) Ateszpapa válasza <Lacy85> (#18) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Egyetértek.
:K

(#20) Juhaszatti válasza noro79 (#15) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Drága, de nem drágább mint a konkurencia. Akinek ez a szint kell, nem tud mit csinálni. Az iPhone XS még fél évvel a megjelenése után is drágább, mint a sima S10 megjelenéskor, úgy hogy az XS-ből a fele akkora tárhellyel szereltet nézzük.
Persze a Xiaomi, OnePlus vonalon találunk olcsóbban is, illetve fél év múlva az LG G8 is biztosan olcsóbb lesz mint ez akkor, pedig még meg sem jelent csak bemutatták.
Itt jönnek képbe az igények és az egyéni preferenciák.

(#22) kali válasza noro79 (#15) üzenetére


kali
legenda

Néhány dolog csak, amikben az S9 gyengébb, mint az S10:

- SoC
- RAM
- tár
- wifi
- 4G+
- CGG
- kamerák adta funkciók
- ujjlenyomat-olvasó
- vezeték nélküli töltési lehetőségek
- HDR10+
- Bixby adta lehetőségek

Talán nem is ugrott be minden hirtelen és más is van még, de már így is elég, miszerint az S9 közel sem tudja azt, amit az S10.

[ Szerkesztve ]

(#23) noro79 válasza #24536576 (#17) üzenetére


noro79
tag

jogos... :C megint megszivatott a szövegbevitel

(#24) junior11


junior11
veterán

Szokásosan vastagon fog a ceruza már régóta Samsungéknál is... Az üzemidő pedig továbbra sem az erősségük.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#25) Jakesz


Jakesz
őstag

Az élek lekerekítései finomodtak az S9-hez képest? A Note 9 élei már barátságosak, és ha itt is olyan, akkor nem para.

(#26) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Ezek a fotók nektek jó minőségűek?
Még nappal is eléggé gyér.
Főleg 300-400e-ért!

(#27) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Köszönjük a tesztet!
Szolgáltatónál vannak jobb árak is, persze hülyeségidővel cserében(pl voda: S10+ 247e, S10 216e, S10e 203e)

[ Szerkesztve ]

(#28) atike


atike
nagyúr

Nem rossz... Ezzel most nem jött fejlesztett Dex? Csak a korábbi verziók maradtak?

Sajnálnám, ha nem vinnék tovább azt a vonalat - jó volt látni, hogy az első után hogyan fejlesztették tovább a második generációt... Megálltak, nincs harmadik...?

(#29) Rinocerosz


Rinocerosz
senior tag

Érdekes, hogy youtube-on 7-9 óra üzemidők vannak.. itt meg 3-4.. :U

(#30) kcsa


kcsa
veterán

Azt miért írjátok, hogy csak az S10e használható egy kézzel, a sima S10 már nem? Összvissz 7mm-el hosszabb, és fél milliméterrel szélesebb. Ez azért nem akkora különbség...

(#31) szkaroly válasza Rinocerosz (#29) üzenetére


szkaroly
senior tag

Mert van youtube-os üzemidő meg normál üzemidő. :D

Poco X3 Pro

(#32) kali válasza Rinocerosz (#29) üzenetére


kali
legenda

Mindenki másként használja, ezért nem érdemes messzemenő következtetéseket levonni az ilyen jellegű (használati) tesztek alapján.

(#33) Csarli85


Csarli85
aktív tag

Hát a nappali képminőségben nem látok túl sok változást az S6 edge-hez képest se, pedig az nem mai csirke. Attól függetlenül még jó. Az viszont szerintem elég gáz, hogy csak a főkamerával lehet nyers képeket csinálni. Ebből a szempontból az S7 edge a Lens Coverral jobb megoldás fotó szempontjából. Nem értem miért ez a korlátozás.

Galaxy S21 Ultra, Galaxy A14 5g

(#34) Jakesz válasza kcsa (#30) üzenetére


Jakesz
őstag

Az S10e is határeset egykezes használatban. Itt van nálam az S7-em, ami fizikailag méretben szinte milliméterre ugyanakkora. Egy kézzel a telefon tetejét már csak fogásváltással és nagy nyújtózkodással érem el, amivel elveszik a telefon stabil fogása.

(#35) spawn21 válasza kali (#22) üzenetére


spawn21
veterán

Tedd légyszíves mindegyik szó mellé a "picit" szót és igazad is lesz :)

iPhone 13p

(#36) atike válasza spawn21 (#35) üzenetére


atike
nagyúr

..."picit" nélkül is igaza van... :U

De itt is érvényes az, mint annyi másik telefonnál, hogy akinek az előző generáció van annak valószínűleg nem buli váltani. Majd a következőre... :)

(#37) Ateszpapa válasza atike (#28) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Új VR szemüveg sem jött ki az S8 óta.

(#38) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Köszönjük a tesztet, ez igazán gyors volt! :R

Az S10 és az S10+ nekem egy iszonyatosan komoly faceliftnek tűnik. A legtöbb pontban természetesen jobb, mint az elődmodellek, de vannak olyan dolgok, amik szerintem nem feltétlen jelentenek előrelépést.

A kijelzőbe integrált olvasó sokaknak fog fejfájást okozni, ugyanis ha nem működik megfelelően üvegfóliával, akkor sokan inkább a többi feloldási módszer közül fognak választani, vagy szimplán olyan készüléket, amin még rendes olvasó van. Ráadásul az S9-nél az is rendkívül praktikus, hogy a hátlapi olvasó simogatásával kényelmesen le lehet húzni az értesítési sávot, a tízesnél ez az opció így megszűnt.

A másik negatívum, hogy nem, a kameralyuk egyáltalán nem fért bele az értesítési sávba, ha melléteszünk egy S9-et, akkor látszik, hogy az értesítési sáv mérete nőtt azért, hogy a kamera ne lógjon be a képbe, ezzel nagyjából azt sikerült elérni, hogy a hasznos felület pontosan ugyanakkora legyen, mint az elődmodellen. Sok hűhó semmiért tipikus esete.

Minden másért jár a pacsi a Samsungnak, látszik, hogy nagyon odatették ezt a családot ismételten!

Engem az S10-széria most nem érint, az S9+ megmarad 2 évig, akkor pedig ha maradok a márkánál, akkor az akkor kifutó S11 fog érdekelni, valamikor decemberben.

Egyébként hatalmas plusz pont a kompakt S10e megjelenése!

atike

A DeX valóban egy remek dolog, de szerintem ennél sokkal több dolgot nem lehet vele kapcsolatban fejleszteni, inkább az App készítőknek kéne, hogy minél több alkalmazás működjön teljes képernyős nézetben. Neked mi hiányzik még belőle?

[ Szerkesztve ]

(#39) ghiottone válasza leslien (#14) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A Snapdragonos verziókra gondolsz?

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#40) Jakesz válasza atike (#36) üzenetére


Jakesz
őstag

Viszont ekkora fejlődés már évek óta nem volt 2 egymást követő Samsung között. Talán az S6-S7 volt az utolsó ilyen, bár ott az S6 lett lebutítva rendesen, amit aztán pótoltak az S7-ben, ezért tűnt nagynak a fejlődés.
Csodálkozom is, hogy az S10 csak tetszett plecsnit kapott. A teszt akkurészén kicsit fogom a fejem, mert a 4-5 óra sot nagyon kevésnek tűnik, pláne a 4100 mah esetén. Youtube-os akkutesztben jóval beelőzte a Mate 20 Prot, aminek szintén nem 4-5 óra sotja van...

(#41) leslien válasza ghiottone (#39) üzenetére


leslien
nagyúr

mi másra... :)

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#42) kali válasza spawn21 (#35) üzenetére


kali
legenda

Néhány tényezőnél igaz lehet, sok másiknál meg nem, de csak azt néztem, hogy valamiben jobb, vagy sem.
A tár például nem mindegy, hogy alapban 64 vagy 128 GB, ahogy a RAM esetén sem a 4 kontra 6 GB, ezek például nem pici előnyök szerintem.
Ha valaki kihasználja a wifi ax szabvány adta előnyöket, mert van hozzá megfelelő routere, akkor ott is bőven van különbség.
Sok más dologra ráfogható persze, hogy csak kicsivel jobb, de a lényeg, előre haladnak, nem toporognak egy helyben.

(#43) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Nem olvastam el a teljes tesztet, csak a "Kialakítás, külső, kijelző" részt. Elég is volt :(

" ... ha már mindenképpen muszáj belerondítani a panelbe."
Nem, nem muszáj. A gyártók mégis "full-ba nyomják a kretént", és most már a Samsung is beállt a sorba.

"Igen pontosan kell tapicskolni, ami jelent némi kihívást."
Szuper! Akkor most ez jobb így? Nekem, biztos nem lenne ...

"A Bixby gomb bezzeg pont kézre esik ... az új felhasználói felületben már egyáltalán nem lehet deaktiválni."
A ki/be kapcsoló gombért tornázni kell, de a sz@ros Bixby mindig kéznél van :(((

"... fémes (zöld és sötétkék) színárnyalatok pedig taktikusan láthatatlanná teszik a fogdosás nyomait."
"Az S10 és S10+ végre nem addig gyönyörű, amíg csak nézzük őket."
Végre valaki odafigyel, hogy ne búcsús, csillogó, ujjlenyomatgyűjtő hátlapot tegyen a készülékre. :K

"Értesítő LED ugyan nincs... "
Nem tudom az "aod" mennyire eszi az akkumulátort, de gyanítom jobban, mint egy RGB led. De, hát "fejlődni kell" és ugye haladni a korral. :(

(#38) .Szaki.
" .. a kameralyuk egyáltalán nem fért bele az értesítési sávba, ha melléteszünk egy S9-et, akkor látszik, hogy az értesítési sáv mérete nőtt azért, hogy a kamera ne lógjon be a képbe, ezzel nagyjából azt sikerült elérni, hogy a hasznos felület pontosan ugyanakkora legyen ... "
Szuper! Ezt nem tudtam., de sejtettem. Mondjuk jó ideje tart ez a trend, hogy ugyanakkora méretben nagyobb kijelzőt ígérnek, de a vége vagy ugyanakkora hasznos (!) felület és/vagy csak nő a ház mérete. Mindig egy picivel. Ezért fogunk lassan egy lapos-TV-t magunkkal hordani. :(((

[ Szerkesztve ]

(#44) T0rnad0


T0rnad0
addikt

Azért a kameralyukért kár. Ma fogtam kézben, szokni kellene biztos...S9+ ot visszont simán lecserélném rá, ha nem lenne a Mate 20 Pro.

Z Fold 4

(#45) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Előrendelve, város nagyon a + modell :K

(#46) scyllafren


scyllafren
senior tag

Nekem egy kerdesem van: Miert baj, hogy nincs infra es FM radio? A TV-t nem a telorol kell iranyitani, FM radio helyett meg ott az internetes, aminek jobb a minosege, es ott is foghato, ahol az FM nem.

(#47) bigrock válasza Gergőke88 (#45) üzenetére


bigrock
addikt

Melyik város?

(#48) forgonati


forgonati
őstag

Most kell venni S9-et. Feleennyiért megkapod, és majdnem hozza ezt a szintet. Igazából nem tudnak annyit újítani minden évben hogy érdemes legyen azonnal váltani. Viszont nagyon megéri mindig az előző generációt venni ilyenkor. Egyedül az E variáns tudna érdekelni, végre egy lapos kijelző amire talán majd lehet normális üveget venni, meg nem lesz színtorzulás a kijelzője szélen a hajlított üveg miatt. Csak ott meg az ujjlenyomatolvasó van túl magasan szerintem.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#49) istnag válasza scyllafren (#46) üzenetére


istnag
addikt

:C

(#50) envagyok


envagyok
veterán

S7 edge mellett még mindig nincs meg a must have érzés :(

Főleg hogy használtan amennyiért eladnám az s7e-t kb 6x annyi pénz lenne az 1.5x tudás teljesítmény.

Az 5-6 óra kijelző kevés már új korában is, és ne felejtsük, hogy az akkuk vesztenek is kapacitásukból.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.