Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szeretnék ilyen "bárki" lenni, aki a havi megtakarítás negyedéből csak úgy berittyent egy ilyen szemüveget a kosárba...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#2) ddekany


ddekany
veterán

Hát, nem tudom... gondlom nem fogják kapkodni. Avagy, érdekelne majd egy kimutatás, hogy aki ezeket megvette, napi hány órát és mire használja.

Meg most 1,5 millióért... Sokan megtehetjük, de azért ilyen összegnél az ember már erősen kalkulál, hogy megéri-e.

[ Szerkesztve ]

(#3) adamssss


adamssss
veterán

Gondolom akkora a beragadt készlet, meg a rengeteg lekötött gyártói kapacitás, hogy rákényszerültek erre a lépésre. Az Apple eddig mindig akkor hozott ki egy-egy új terméket amikor a technológiák már készen voltak, azokat már csak össze kellett gyúrni egy működő egésszé. És ezen a részen verhetetlen az Apple. Itt viszont szerintem a technológiák egyszerűen még nincsenek olyan állapotban, hogy abból felhasználóbarát, produktivitást valóban növelő eszközt lehessen készíteni. Túl korai volt ezt kiadni.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#4) Szemjuel válasza adamssss (#3) üzenetére


Szemjuel
tag

szerintem a technológia készen áll. felhasználói igény nincs rá

(#5) Zanik válasza Szemjuel (#4) üzenetére


Zanik
addikt

+1

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#6) t72killer válasza Szemjuel (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Dehogynincs, a meta Quest-jét viszik, mint a cukrot.
JA: az 500 dodó alatt vihető, minálunk egyik-másik telekom-társaság adja promóban szerződés mellé
JA2: komplett ökoszisztéma játékbolttal

Dehát az alma nem versenyezni akar, csak abban reménykedik, hogy a sok sznob félbites agyú rajongója majd megveszi 3 vese áráért csak azért, mert kapott egy kukacosalmás logót.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7) adamssss válasza Szemjuel (#4) üzenetére


adamssss
veterán

Ne haragudj de szerintem amikor egy fél kg-os eszközt kell a fejemen cipelnem plusz akisis zsinór... Remélem nem ez az ultimate megoldás...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8) inteltunder


inteltunder
tag

ezt a félkész ipari hulladékot még ingyen se :(((

jobb ma egy intel mint holnap egy amd

(#9) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ha a sportközvetítéseket ki tudják/nák sajátítani (nem mintha ezt akarnám!!!), akkor óriási lenne a kereslet rá. Amit a yb-on láttam, ha igaz, és nem fake, a videó, az komoly előrelépés lenne a sportközvetítésekben, akár foci, kosárlabda, vagy a számomra érdekes F1 lenne a cél.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#10) joey04 válasza t72killer (#6) üzenetére


joey04
titán

tőled ritkán látni ekkora fröcsögést. :DDD

(#12) t72killer válasza tibaimp (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ehhez egyrészt fel kéne ismerni a piacot amit nem ők kreáltak (ebben az alma kifejezetten gyenge), és még hát van ott még pár nagykutya, akik mellett a kisajátítósdni nem biztos, hogy működne.

#10: :))

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13) Zanik válasza t72killer (#6) üzenetére


Zanik
addikt

Oké, de a Quest 3 az VR, nem MR.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#14) tibaimp válasza t72killer (#12) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK, ez jogos! Akkor csak simán AR közvetítést ad.

szerk: Én becsokiznék egy ilyen F1 közvetítéstől az tuti [link]

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) SindaNarmo válasza Zanik (#13) üzenetére


SindaNarmo
tag

A pontosabb megfogalmazás az az, hogy VR és MR.

[ Szerkesztve ]

(#16) somogyib


somogyib
őstag

Hát nem is tudom mire való ez.
Tech2 laci videóját megnézve nem fogott el az a "hűha" érzés.

(#17) Szemjuel válasza t72killer (#6) üzenetére


Szemjuel
tag

a meta quest egy reklámfelület. teljesen más alkalmazási területtel, céllal létrehozva.
Nem is akartak versenyezni vele, hiszen akkor nem 10x annyiba kerülne.
"minálunk egyik-másik telekom-társaság adja promóban szerződés mellé"
Mondjuk ettől még a piaci igény nem lett rá nagyobb. Az usában 2018 óta stagnál a VR headset iránti kereslet, piaci részesedése szintén.
Én örülök, hogy neked van egy ilyened és élvezed, használd egészséggel :) :R

(#18) SindaNarmo válasza Szemjuel (#17) üzenetére


SindaNarmo
tag

Lehet hogy más az elsődleges prioritás, de ha nagyon akarnák kb pont ugyanarra használható lenne a Quest3 is.
pl ezek az MR-s közvetítéseket szerintem probléma mentesen tudná.

szóval ez alapján nagyon is verseny társa lehet. persze mind a kettőnek vannak erősségei és hátrányai.

(#19) Soulles válasza joey04 (#10) üzenetére


Soulles
tag

Minden tisztelettel kérdezem de meg tudnád mondani, hogy mi kerül ebben a HMD-ben ennyibe? De komolyan, kíváncsi vagyok, nagyon.

(#20) hapakj válasza t72killer (#6) üzenetére


hapakj
aktív tag

Hát nálam volt egy Quest 2, mert fejlesztettem rá. Hát őszintén szólva nagyon nem voltam elájulva tőle. Bőven van itt még hova fejlődni.

Szerintem az Apple jobban is csinálta, hogy alapból ilyen AR irányból fogta meg a dolgot.
BTW, az ökoszisztémája az Applenek is megvan, csak AR/VR tartalom kell bele, ezzel meg kb mindenki küzd.

(#21) t72killer válasza hapakj (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A quest3 elég lényeges előrelépés, én már eleve azzal indítottam. Ez se tökéletes, de már "elmegy" kategória, amivel szvsz 2-3évig elbohóckodunk amíg lesz érdemben jobb.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#22) joey04 válasza Soulles (#19) üzenetére


joey04
titán

Az utolsó bekezdésre reagáltam. Az a fröcsögés. Személyes véleményem az, hogy a technológia félkész, csakúgy, mint a hajlíthatós telefonok. Így aztán egyik sem éri meg az árát. De van annyival jobb, mint amennyivel drágább, csak még így is szar, szóval nem ér ennyit. Én azt sajnálom inkább, hogy az Apple is elment abba az irányba, hogy félkész technológiákat használ. Régen ez nem volt jellemző rájuk. Kaptak is érte rendesen, hogy bezzeg xy márkánál már van. De azok a haterek, le vannak tojva. Viszont sajnos már a hajlíthatós iphone is lassan kész, és hát nagyon nem jó még a technológia, szóval esélyesen az is szar lesz. Szóval válaszolva a kérdésedre semmi, de nem is ez volt a téma. :)

(#23) Soulles válasza joey04 (#22) üzenetére


Soulles
tag

Köszönöm a korrekt választ! :K

(#24) ddekany


ddekany
veterán

Amúgy 3D p*rn* sincs, vagy nem elég, hogy hajtaná ezt? Persze ilyen 1,5 millás AR-re kihegyezett cucc arra tán nem kelne el, de ha már szóba jött a Quest stb.

(#25) t72killer válasza ddekany (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azé' aki millákat tudna egy recskafelületért kiadni, az élőben veszi inkább a húsárut, tetszés szerinti sávszélességgel.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.