Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#198851) D1Rect válasza parandroid (#198817) üzenetére


D1Rect
félisten

Heves megye, ~250m emelkedő.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#198852) arcitec válasza -=RelakS=- (#198850) üzenetére


arcitec
addikt

Hahaha, nekem is volt ilyen, sőt autó is. Az ilyen, főleg az autós, maradna otthon a karosszékben és nézné a természetet a youtube-on, számára sok különbséget nem nagyon jelentene. A viselkedést, az életet,(a szépségét a természettel) az iskolában kellene .... :K

[ Szerkesztve ]

(#198853) Vasinger! válasza mobal (#198848) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Van

(#198854) bszg@ válasza Hasaggymeg (#198841) üzenetére


bszg@
tag

Majd az idő megmutatja, hogy mit valósítanak meg belőle, én minden esetre drukkolok az erdélyi embereknek.
Jjeahh
Én ugyan csak könyvekből és elmondásokból ismerem Erdélyt, de azt nem gondolhatod komolyan, hogy annyi erdő van, mint mondjuk 200 éve.
Elhiszem, hogy nem a nagyapád korosztálya idején, hanem előtte, de csak elfogyott egy jelentős része.

(#198855) -=RelakS=- válasza arcitec (#198852) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ja, autó.
Hárman elmennek mellettem.
A középső csak azért, hogy amint megelőzött, lelassítson, és beforduljon jobbra (tehát elém)
a mögötte érkező majdnem bele is szállt :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#198856) J.C.G. válasza balintbaba (#198840) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Na peszmeg, de jó a vérkeringésed. :D
De most eszembe jutott amint kiéhezett anyukák süteményt, esetleg fagylaltot nyalogatnak, majd a kopogó hangot hallva felpillantanak az asztal fölött és tátva marad a szájuk. Biológia óra megvolt gyerekeim, innentől mindenki gender semleges, esetleg valami más.
Szóval véleményem szerint a sportnak is meg kéne húznia egy határt, mert gyerekek is mennek szurkolni.

(#198857) bardi


bardi
aktív tag

Akik waxolnak. Mosogatószer, hideg zsíroldó,brigéciol utánzattal majd alkohollal letakarítottam a láncot, meg kiszárítottam. A láncszemek külseje mitől nem fog rozsdásodni? Első felvitelnél oda is kéne juttatni a waxból? Mindenféle kenés nélkül hagyva egy idő után rozsdás lesz a külseje nem?

'92 Honda VFR 750

(#198858) jjeahh válasza bszg@ (#198854) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Azt nem tudom, hogy 200 éve mennyi erdő volt, de azt igen, hogy 15-20 éve nem volt több erdő, mint most és mégsem volt ennyi gond a medvékkel.

#198857 bardi: nálam csak télen rozsdázik és akkor is csak olyankor, ha havas-saras tekerés után mosatlanul szutykosan kint hagyom a hideg lépcsőházban. Szal "szezonban" semmitől nem fog rozsdázni.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#198859) Hasaggymeg válasza mobal (#198848) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem is tetszik, jó bringa.Kissé drága, de ma ennyi egy ilyen.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#198860) bardi válasza jjeahh (#198858) üzenetére


bardi
aktív tag

Akkor holnap reggel rakok még rá, gondolom elsőre a láncnak egy réteg nem elég, aztán talán el tudok majd menni kipróbálni pénteken.

'92 Honda VFR 750

(#198861) stuka20


stuka20
aktív tag

Milyen megbízható km számlálót / mérőt ajánlanátok 10ezer körül?

(#198862) Beri válasza stuka20 (#198861) üzenetére


Beri
addikt

strava? :D

eladó Aromamizer RDTA V1

(#198863) Hasaggymeg válasza stuka20 (#198861) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szánj rá még tízet és kész is a km, szint, Strava minden, később meg majd ha kell pulzus, csapásszám, amit akarsz... mindez további bringára sterelt kütyük, vezetékek nélkül. Pl. [link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#198864) ígyvanferi válasza Hasaggymeg (#198863) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ez tök jó, hogy bringára ennyiért már ilyen cuccot kapni. Automatikus szinkronizálás, barométer, csatlakoztatható pulzusmérő, pedálfordulatmérő. Ha futás és óra, akkor az ennek a többszöröse (különösen a barométer, igaz ott jóval kisebb helyre kell mindent bezsúfolni, ez is lehet különbség). Azért az értékelések elég vegyesek, lehet hogy olcsó lé, híg hús esete forog fenn. Na mindegy, elsőre meglepett az olcsósága.

(#198865) Alf65 válasza evilskati (#198842) üzenetére


Alf65
csendes tag

Csak egy apróság, remélem mindenkinek rémlik még, úgy hívják:

KRESZ

47. § Teherszállítás [link]

De hogy ne kelljen senkinek ÚJRA végigolvasnia (újra, mert a vizsgára ugye mindenki megtanulta az egészet):
OLDALRA a rakomány nem nyúlhat ki.
Elméletileg.
A kilátást nem akadályozhatja.
Márpedig ha túlnyúlik, akkor a tükör felejthető.
Vagyis kizárólag a rendőrön múlik, hogy megbüntet-e.

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#198866) woodworm válasza Alf65 (#198865) üzenetére


woodworm
veterán

Te is elolvastad? Mivel kíváncsi voltam, belenéztem. Külön bekezdés foglalkozik az autó hátuljára rögzített csomagokkal. Ebben pont engedélyezi az oldalra kinyúlást.

(#198867) Alf65 válasza stuka20 (#198861) üzenetére


Alf65
csendes tag

Bike citizens

Nem kell megijedni elsőre, néha eléggé cikcakkos a térképre rajzolt útvonal, de letisztázza, kiszűri az ugrásokat.

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#198868) parandroid válasza woodworm (#198866) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Engem is érdekelt, ki is kerestem:

47. § (7) * A gépkocsi hátsó részéhez rögzített rakományt úgy kell elhelyezni, hogy
a) a gépkocsi hátsó részén elhelyezett világító és fényjelző berendezések és a rendszámtábla látható legyen,
b) a gépkocsi hossztengelye irányában hátrafelé legfeljebb 1 m-re, oldal irányban legfeljebb 0,4 m-re nyúljon ki,
c) a rakomány szélessége 2,5 m-t ne haladja meg,

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#198869) Alf65 válasza woodworm (#198866) üzenetére


Alf65
csendes tag

Igen, valóban, bocsi.
Túlnyúlhat.
Akkor már csak a kilátással van némi gond.

Tolatott már neked egy ilyen masina?
Engem akart már eltaposni, mert SEMMIT nem látott.
Pedig csak álltam gyalog az útszélén már akkor is, amikor, amikor odaért.

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#198870) parandroid válasza Alf65 (#198869) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Vezettél már furgont, vagy van-t? Esetleg valódi teherautót? Van két tükröd oldalt, és ennyi. Ilyennel tanulja meg az ember, hogy merőleges parkolóba orral előre soha nem állunk be. Illetve csak ha kimondottan tiltják a hátrafelé parkolást, vagy ha a csomagtérbe kell rakodnod, és ezért nem állhatsz rá a falra, de ilyenkor segítség kell a kiálláshoz. Vagy sok-sok bizalom, hogy aki jön az megáll, a gyalogosok meg nem sétálnak mögéd.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#198871) woodworm válasza Alf65 (#198869) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem akinek szokatlan a hasonló teher, az túlnyúlás nélkül is el fog sodorni. Nem a túlnyúlás a lényeg, hanem alkalmazkodni kell a megváltozott szélességhez. Az emberek nagy többsége egyszerűen nem tud tükörből tolatni, pláne, ha csak a külső tükrök használhatóak.

(#198871) woodworm
Hétköznapi ember számára felfoghatatlan például, hogy ha elég közel jön mögöttem, akkor egyszerűen egy személyautó is eltűnhet a holttérben.

[ Szerkesztve ]

(#198872) parandroid válasza woodworm (#198871) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, elvileg utánfutót (lakókocsit, lószállítót, csónakot) is húzhat bárki, de ez nem jelenti azt, hogy tud is. Németeknél nagy divat, hogy aki vontatni akar, az vesz pár órát egy autósiskolánál. Szinte az össze Fahrschulénak van ilyen ajánlata, gyakran látni is az utcán tanuló autókat vontatmánnyal.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#198873) cettlee


cettlee
őstag

hali!
a fékeimet szeretném uprgradelni
belső kábelezésü a bringában.
azt meg lehet oldani, hogy a hátsó fékcső marad ? shimano mt420-at szeretnék Zee-re cserélni.

(#198874) itouchfan válasza parandroid (#198872) üzenetére


itouchfan
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget, akkor ezek szerint elvi akadálya nincs kis autóra hátra bringát tenni. Aztán lehet, hogy kerék kivétellel belülre is befér, ahogy írtátok néhányan. Köszi még egyszer. :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#198875) zsocy válasza parandroid (#198870) üzenetére


zsocy
őstag

Évekig egy régi Ford Transitot vezettem Budapesten amin nem volt hátul ablak, tolatóradar, kamera, de szervókormány sem. Azon megtanultam az úristen nevét a tükörből tolatást.
Annyi könnyítés volt a dologban hogy hátul vas fellépő volt rajta meg horog, egyedül a betonfalat nem tudtad arrébtolni vele. Kitolatásnál a határozottság volt a kulcs, nagyon lassan, de egyenletesen ki kellett gurulni, a többiek megálltak, max szólt a duda. De ilyesmi fehér furgonban már nem is érdekelt :) Nem sírom vissza azokat az időket :)
Ehhez képest a radaros-kamerás autóval tolatni felszerelt szállítóval semmiség.

(#198876) 6030D válasza zsocy (#198875) üzenetére


6030D
Ármester

Öcséméknél az egyik szervizesnek volt olyan, hogy tolatott ki dobozos Dokkerrel a bolt parkolójából, és valami elkezdett kopogni hátul. Megállt, elhallgatott, lassan gurult, kopogott. Kiszállt megnézni mi az, és egy néni volt (az úton) banyatankkal, és a bottal verte a hátsó ajtót, ha mozgás volt. :) A Miért az út közepén várakozik?-ra nem tudott válaszolni.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#198877) Hasaggymeg válasza ígyvanferi (#198864) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Tavaly november óta használom, teljesen jó...ennyiért nagyon jó vétel. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#198878) jjeahh válasza Hasaggymeg (#198877) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Te már meg is jártad a Hargitát? :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#198879) FeniX-


FeniX-
aktív tag

Sziasztok,
csupán érdeklődésképpen kérdezem, hogy teljesen normális az, hogy tavaly kb. pont 1 éve vettem magamnak egy sima egyszerű trek bicajt (gepida alboin 100) és elég sokáig vigyáztam is a láncra (brigéciol, wd40-es mosogatás, törölgetés, kefével, ronggyal, újraolajozás) 1-2 alkalommal használtam terepen, és ma néztem, hogy a hátsó lánckerekeim szinte fullra lekoptak. Még nem szalad meg a lánc, de erősen kopott már.

Ismerőseimnek vannak régi bringáik, amiken még a gyári belső gumi van, meg a gyári ezeréves lánc, és 0 nyúlás, semmi kopás. (persze heti párszor alkalomszerűen használják)

Nemrég csíptem megint egy teljesen egyszerű montit, amivel megyek földútra is, de semmi vadulás. (Neuzernek egy alap gépe) Kb. ennél is számíthatok rá, hogy a rendszeres mosogatás ellenére is 1 év és "kuka" ?

(#198880) mobal válasza FeniX- (#198879) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Milyen kazetta, milyen lánc? Hány km. van benne? 10k körül szerintem simán.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#198881) FeniX- válasza mobal (#198880) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Egy belépő szintű bicajon? ... pássz... 10 ezer? annyi nem.. sztem max 4-5 lehet benne. nem mértem ezeket sosem, bár sokfelé jártam vele.

(#198882) jjeahh válasza FeniX- (#198881) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nálam 2500km-t bír egy lánc, 5-6000km-t egy fogaskoszorú, igaz terepezek vele és sarat is kap, cserébe rendszeresen waxolom. Egy rosszabb minőségű kenőanyaggal egy alap fapados sor el tudom képzelni, hogy ennél kevesebbet tart.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#198883) sebgutkopf válasza FeniX- (#198879) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Lehet pont a rendszeres wd40 alkalmazása akadályozta meg, hogy az olaj (vagy olaj mentes más kenőanyag) rendesen megtapadjon a láncon és bejusson a csopok közé ahova kell...

Illetve kérdés, hogy az 1 év alatt mennyit futott, milyen minőségi szintű a hátső fogsor (polc aljáról való nincs úgy felületkezelve, könnyebben kopik). A fő kérdés pedig milyen gyakran kapott kenést a lánc, amikor el is jotott a helyére a kenőanyag?

A lánc tisztán tartásában egy jó kenőanyag (száraz időben száraz) csodákra képes.

(#198884) mobal válasza FeniX- (#198881) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Képet ha tudsz beilleszteni, akkor az illtékes kollégák tudják véleményezni. Főleg a kazettáról. Egy kazetta jó ha két láncot kibír.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#198885) FeniX- válasza mobal (#198884) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Ez szerintem még menetes, de este megpróbálok fotózni valamit. Köszönöm szépen a válaszokat, már viszonyítási alapnak is nagyon jó. A 2500 szerintem simán megvolt azért.
Csak meglepődtem, hogy nem voltak nagy elvásárok a bicajjal szemben, de azért valamennyit bírjon már ki, normál felhasználás mellett.

Akkor wd-zni nem is kéne, csak olajozni meg sima ronggyal szárazra törölni? kb. ennyi az alap lánc-ápolás?

(#198886) J.C.G. válasza FeniX- (#198885) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Nekem tavaly egy alap Sunrace kilences sort és egy ugyanezen márka láncát 3000 km után kompletten cserélni kellett, mivel nem figyeltem a láncnyúlásra. Idén két láncot cserélgetek, ebből az egyik már 0,5mm, lassan mérnem kéne a jelenlegit is. Így gazdaságosabb szerintem.

(#198887) FeniX- válasza J.C.G. (#198886) üzenetére


FeniX-
aktív tag

A láncnyúlással mit kezdesz egyébként? Nem arra való a hátsó váltókarnak a rugós része? (bocsi, az amatyór megfogalmazásért.. ) :)

(#198888) mobal válasza FeniX- (#198887) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Nem. [link]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#198889) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#198890) jjeahh válasza Hasaggymeg (#198889) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na ott a nyíl irányába eresszed lefelé :DD. Kicsit szar az idő ma, de legalább nincs meleg.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#198891) Hasaggymeg válasza jjeahh (#198890) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Zasszony ki van már. 🤭... irány haza. 🙄

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#198892) szimpláncsak válasza ígyvanferi (#198864) üzenetére


szimpláncsak
tag

Azért futó órákon van még csuklós pulzusmérő is. Az is megdobja az árát. :)

(#198893) Ringman


Ringman
nagyúr

(#198894) szimpláncsak


szimpláncsak
tag

Strava és a beépített wattméréshez egy kis okoskodás :D
Lehet, hogy országútit jól mér, de hogy MTB-ra totál hülyeséget ír ki az biztos.
Nekem két féle bringa van beállítva. Egy MTB és egy Cyclocross. Mai gyors reggeli tekerés.
30.41km, 30,5km/h átlaggal, 42m szintemelkedés ( Nem röhög :D ) . MTB: 345w Cyclocross: 161w. Nyílván könyebb tekerni a cyclocross-t, de nem hiszem, hogy MTB-on több, mint dupla akkora teljesítmény kéne hozzá :)

[ Szerkesztve ]

(#198895) xy.zsolt válasza szimpláncsak (#198894) üzenetére


xy.zsolt
őstag

A 14kg-os monti nem 8kg-os outi....több watt kell egy azon tempóhoz. Mondjuk, hogy dupla annyi azt én is kétlem. Az én 26"-os montim és outi tekerésem között ugyanazon 25km-es távon Avg 4-5km/h a különbség.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#198896) szimpláncsak válasza xy.zsolt (#198895) üzenetére


szimpláncsak
tag

Ki kérem magamnak, mert 9,9kg a cube :D

(#198897) xy.zsolt válasza szimpláncsak (#198896) üzenetére


xy.zsolt
őstag

oooh verrry sorry :R :) viszont így még inkább hihetetlen a dupla watt igény

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#198898) bardi válasza xy.zsolt (#198895) üzenetére


bardi
aktív tag

Az a különbség inkább a légellenállásból jön, mint a súlyból. Főleg, ha hasonló szintemelkedésről van szó, mint szimpláncsak esetében. Csak be kell állni egy busz szélárnyékába, hogy kipróbálja az ember. Hirtelen, mintha az égvilágon semmi ellenállása nem lenne a biciklinek, annyira egyszerű tekerni, mindegy milyen kerék van rajta, milyen pozícióban ülsz, hány kiló.

'92 Honda VFR 750

(#198899) xy.zsolt válasza bardi (#198898) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ez is igaz :R Már csak az üléspozíció miatt is.
Bár én a montit is bekönyökölve tekertem mikor az avg32-33kmh-t tudtam 20-25km-en :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#198900) Ringman


Ringman
nagyúr
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.