Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#198501) D1Rect válasza gabro0 (#198500) üzenetére


D1Rect
félisten

Pl. bicikliúton mész vele. :)
Esetleg lezárod.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#198502) zsocy válasza D1Rect (#198501) üzenetére


zsocy
őstag

blaszfémia mindkettő :)
Ráadásul Ultegráztok itt, amikor mindenki tudja hogy Campa a király!

(#198503) planbmokus válasza gabro0 (#198500) üzenetére


planbmokus
senior tag

[link] ;] ;] ;]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#198504) gabro0 válasza D1Rect (#198501) üzenetére


gabro0
őstag

Felszabadultan szoktam menni bringaúton is, mert nem gondolom hogy tönkretenné. Karbon montik sokkal többet kapnak. Na meg nem hallottam még olyat, hogy megsérült volna a váz, kerék vagy valami, mert ott tekert.

Egy valamire való alu is pár százezer. Lezárni? Pláne karbont, nemá... Ez inkább hanyagság, amikor biztosan tudja előre hogy mások cseppet sem vigyáznak rá, esetleg ellopják vagy odaverik, mégis csinálja.

Szóval oda jutottunk hogy nem kellene befolyásolnia a bringázás közben a felszabadultságérzést, hogy karbon vagy alu :)

(#198505) nmate91 válasza gabro0 (#198504) üzenetére


nmate91
tag

Helyesbítés: olyan szempontból nem tehetem meg, hogy karbon bringám legyen, hogy nincs hol tárolnom. Így vigyázni sem tudnék rá. De ez nem befolyásolja az érveimet, mindenesetre megértek mindenkit.

(#198506) Hasaggymeg válasza gabro0 (#198504) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Le lehet zárni, nincs azzal semmi baj, csak burkolt lezáró legyen ne sértse a festést és ne távolodj 20m-nél messzebbre te sem tőle. :DDD

nmate91... ha az a 91 az amit sejtek, akkor mark my words mert lesz még neked karbon bringád, talán több is. ;) Ha a piac egyszer beindul nincs apelláta, már a gyártók többsége és már néhány éve nem szerelnek alura bizonyos szint fölötti alkatrészeket, így korlátozva lehetőségeidet és terelve minden komolyabb kerékpárost a karbon felé. :U Tárcsafék ditto, MTB 1x váltás ditto, csak, hogy 2 példát említsünk. Ugyanakkor akár ki is lehet tartani a korábbi technológiák mellett, de az egyre macerásabb és költségesebb lesz.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#198507) Ijk


Ijk
nagyúr

Egy ilyen Gepida colstok lakatom van a régi kerékpárról, kb 10-es skálán mekkora lehet a biztonsága?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#198508) D1Rect válasza gabro0 (#198504) üzenetére


D1Rect
félisten

Olyan nyolcast szedtem össze kerékpárúton, hogy kérdés volt menthető-e egyáltalán.
Szerintem mindenki olyannal menjen amivel jól érzi magát.
Nekem fájna elhasználni egy 2-3e€-s bicajt, de teljesen megértem ha valakinek ez a hobbija és költ rá.
Amikor nagy néha tekergetem a FB bicajos csoportokat, néha azon reménykedem, hogy "jajj, remélem nem a méretem".

Nekem csak a saját időmet kell legyőzni, azt meg lehetne akármivel is.

Ijk: Csak legyen jobb mint amivel a másik zárta le közvetlenül mellette. :DDD

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#198509) Ijk válasza D1Rect (#198508) üzenetére


Ijk
nagyúr

Csak nem sok 200+ ezres bringa szaladgál a városban.
Egy óra maximum míg magára hagyom egyébként.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#198510) Ringman válasza Hasaggymeg (#198506) üzenetére


Ringman
nagyúr

így korlátozva lehetőségeidet és terelve minden komolyabb kerékpárost a karbon felé.

két koncentrikus furat megfelelő tűrésen belüli elkészítését mikorra tervezik a gyártók? :)

(hello hambini fans and welcome)

(#198511) gabro0 válasza D1Rect (#198508) üzenetére


gabro0
őstag

Tudsz linket dobni a kerékhez ami szétment alattad? Ha tudod a típusát az is elég.

Mindenkihez: van itt a fórumban valaki, esetleg ismerősnek ismerőse, aki durvább balesetet leszámítva elhasznált egy 600+k-s bringát?

[ Szerkesztve ]

(#198512) zsocy válasza Ijk (#198509) üzenetére


zsocy
őstag

A mai árak mellett meglepődnél milyen sok 200+ ezres bringa szaladgál :)
Max 1 órára szerintem jó lehet a lakat, bár ezt is ki lehet nyitni pár perc alatt, mint mindent, azért jobb mint az átlag.
Hosszabb időre használj mellé egy sodronyt vagy u lakatot ha van rá lehetőséged, a kombinált védelem a legjobb.

(#198513) D1Rect válasza gabro0 (#198511) üzenetére


D1Rect
félisten

Gyári kereke a merida outinak.
De az a bicikliút hibája, azóta nem járok arra.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#198514) D1Rect válasza zsocy (#198512) üzenetére


D1Rect
félisten

Anno eléggé belemerültem a lakatokba, akkus flex mindet nyitja, kivéve az igazán jó láncot, mert nem lehet "megfogni" rendesen a vágáshoz.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#198515) maximilian4


maximilian4
addikt

A végén felcserélődnek a szerepek és csak a csúcs alu gépek maradnak, a belépőszintet meg ellepik az olcsó karbonok. Őszintén megmondva nem bánnám. Nagy rajongója vagyok a hightech alu gépeknek, amíg vannak olyan szörnyek mint pl egy csúcs caad vagy allez sprint addig a jó. Nálam ezek dream bikeok.

Maxi

(#198516) bardi válasza D1Rect (#198508) üzenetére


bardi
aktív tag

Miféle úthiba volt az, ami 8ast okozott? Utoljára én egy szimplafalú nagyon hoki kerékbe raktam nyolcast egy olyan esésnél, ami után 2 hétig nem mozgott rendesen a térdem. De volt olyan, hogy a villanyak hajlott el, de a kerék ép maradt. Anno még azért is vettem a mostani multi toolt, hogy majd milyen jól ki tudom vele centírozni a kerekeim, de nincs mit :D

'92 Honda VFR 750

(#198517) Ringman válasza maximilian4 (#198515) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha tehettem volna, akkor acél bringát veszek (karbon villával), de a nuroad 360k-s ársávjában nem volt ilyen (főleg nem olyan, ami kapható).

egyszerűen tetszik a hagyományos csőváz.

[ Szerkesztve ]

(#198518) Beri válasza zsocy (#198512) üzenetére


Beri
addikt

A mai árak mellett meglepődnél milyen sok 200+ ezres bringa szaladgál :)
Van egyáltalán 200 alatt olyan bicikli, ami nem sajtból van? :DDD

eladó Aromamizer RDTA V1

(#198519) Hasaggymeg válasza maximilian4 (#198515) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Csúcs alu, ahogy acél is lesz mindig csak nem halandók pénztárcájára szabva.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#198520) bszg@ válasza Ringman (#198517) üzenetére


bszg@
tag

+1
Klasszikus formájú, filigrán acélváz...
Majd lottónyereményből.

(#198521) Ringman válasza bszg@ (#198520) üzenetére


Ringman
nagyúr

ribble crg 725 és breezer radar szerencsére *annyira* nem drága.

(#198522) planbmokus válasza gabro0 (#198511) üzenetére


planbmokus
senior tag

Egy cimborám vett tavaly egy 2017-es Cube Reaction GTC Pro-t kéz alól, 150 ezerért.
Nekem már akkor gyanús volt, természetesen nálam kötött ki, hogy nézzek rá...
Kedves Ex-tulaja levette a kis tányért, merthát látta, hogy a profik 1 tányérral mennek, láncterelő/első váltó nélkül persze lehordta a láncot. A váz a közepcsapágyház környékén lenyúzva több helyen (szerencsére egyik sem mély), az összes küllő laza, kormánycsapágy feszül (kuka), komplett fogaskeréksor/lánc/tányér sz*rrá kopva (csere); RS Recon teló felfújásnál kilőtte a szimmeringet 2,6 bar-nál (csere), új olaj, persely; összes bowden kuka, hátsó fékpofa fémig kopva, tárcsa felnyúzva (csere), kb 120-130-at kellett rákölteni, meg két nap munkát, hogy lábon legyen.

Ez csak a legutolsó gép emlékeimből...

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#198523) D1Rect válasza bardi (#198516) üzenetére


D1Rect
félisten

Úgy ráz lefelé, hogy nem tudod fogni a kormányt.
Pár száz méter lehet, ilyen erdei bicikliút ami legalább 20-30 éves.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#198524) Maximum1 válasza Ringman (#198517) üzenetére


Maximum1
őstag

Vehettél volna egy Deepspace vázat azt építgetheted volna.

Engem nem dob fel a vascső látványa, jobb szeretem az alú és a karbon formavilágát.
Ezt a csepelt sem értem miért kapták fel, nehéz elhinni hogy az olyan qva jó, mondom ezt úgy hogy van egy acél SS gépem 10 éve, imádom de 50 kili után bevágnám a bokorba, presszóba járni való az acél.

[ Szerkesztve ]

(#198525) Ringman válasza Maximum1 (#198524) üzenetére


Ringman
nagyúr

Engem nem dob fel a vascső látványa, jobb szeretem az alú és a karbon formavilágát.

hát kinek mi tetszik, az a csepel szerintem elég nehéz :)

(#198526) Beri


Beri
addikt

Ezt a (gondolom) sérülést megszakértenétek nekem? Hajtásnál, karbon vázon.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#198527) Hasaggymeg válasza Maximum1 (#198524) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A nagy hype, nem véletlenül lett alu, majd karbon az acélból. :U... minap ilyennel [link] láttam egy manust Gödön a kerékpárúton, biztos az is jó drága.

beri... hát azt ott mi üthette? :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#198528) ZolkoW válasza Beri (#198526) üzenetére


ZolkoW
őstag

nekem ez festés előttinek tűnik.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#198529) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Mai:

Hihetetlen mennyire por van, ahogy az is, hogy néhány helyen a víz hogy elmosta az erdei utakat. "Természetesen" ma is megtámadtak a kutyák.
Ez meg tegnapelőtti Nyergestető:

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#198530) vallas válasza Beri (#198526) üzenetére


vallas
senior tag

Itt nem a első váltó bovdenjének kéne feljönni?

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#198531) Beri válasza vallas (#198530) üzenetére


Beri
addikt

Nem, az felülről jött.

ZolkoW: Az jó? :DDD

Hasaggymeg: Csavarhúzó talán? Fene tudja. Én is próbálom kitalálni, hogy oda hogy tud bármi bejutni akkora erővel. Talán a keréktől?

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#198532) vallas válasza Beri (#198531) üzenetére


vallas
senior tag

Hát akkor tényleg érdekes, mi tud ilyen lyukat csinálni....

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#198533) Beri válasza vallas (#198532) üzenetére


Beri
addikt

Én igazából arra lennék kíváncsi, hogy ez csak kozmetikai, vagy nagyobb probléma.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#198534) Hasaggymeg válasza Beri (#198531) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mintha ráejtettek volna egy hátsó sort, vagy befeszítettek volna oda valamit szerelésnél feszegetni... ugyanakkor bár nem vagyok szakértő, ezért én nem aggódnék, nem néz ki vészesnek, semmi hatása nem lehet a váz tartósságára,merevségére. :F Betapsztanám ne folyon be víz. 🤔

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#198535) Beri válasza Hasaggymeg (#198534) üzenetére


Beri
addikt

Sorry, én vagyok retardált. Belevilágítottam a lyukba és teljesen átmegy a vázon (eddig azt hittem, hogy csak felületi). Az ott a bovdené lehetett valamikor, csak azt nem értettem, hogy akkor mért van a vázon fölötte egy bovdentartó.

Igazad volt, vallas :R

eladó Aromamizer RDTA V1

(#198536) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Minap épp szembeugrott egy Tommasini Fire Gravel Disc... Egyszerűen nyálcsordogálós...



"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#198537) Maximum1 válasza Tothgera30 (#198536) üzenetére


Maximum1
őstag

XTR fékkar, ultegra rotor, giga kormány, be sem férne egy 60as ajtón, csupa nem oda illő dolog van ezen a vason.
Olyan mint a Zsiráf, szép-szép, de otthonra nem kéne.

(#198538) vallas válasza Beri (#198535) üzenetére


vallas
senior tag

:D :D :D :D

Juhhé, akkor nincs gond...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#198539) Louro


Louro
őstag

Sziasztok!

Idén már tényleg beadom a derekam, mert jó lenne nosztalgiázni is. (Na meg gyerekkoromban triatlonoztam is, szóval van egy kisebb szeretet a témában :) .)

A Decathlonban volt szerencsém kipróbálni a Riverside 500-as és 900-as változatokat. Utóbbi tényleg kényelmesebbnek tűnik. Főként fékben, de van egy olyan érzésem, hogy csak rosszul volt beállítva.

A cél egy kis városi tekerés és nagyon-nagyon ritkán esetleg terepen. Nem vagyok az az 50-nel tekerős fajta. Szerintetek jó lehet ez? (Hátha egyszer érkezik még készletre és nem csak a kiállított, nem eladó darabot tekerhetem meg.) Voltak még ott Rockrider és Triban, de azok nehezebbek voltak vagy a lélektani 150e feletti árral rendelkeztek.

Mess with the best / Die like the rest

(#198540) nmate91 válasza Maximum1 (#198524) üzenetére


nmate91
tag

Ja mi köze az acélnak ahhoz, hogy belevágnád? Milyen acél?

(#198541) Maximum1 válasza nmate91 (#198540) üzenetére


Maximum1
őstag

Az hogy kényelmetlen, szét üti a csuklómat, hiten, mi más lenne.
Gondolom most meg akarsz majd győzni hogy Reynolds vagy Columbus csöves az más, nem az én világom.

(#198542) vendingo


vendingo
veterán

Olyan jó eső után csapatni, csak ne kéne utána annyit takarítani. :)

Erre a paripára szeretnék majd karbon villát, karbon nyeregcsövet és kormányt. Ha ezeket lecserélem, elég sok súlyt megtakarítanék. Sajnálnám lecserélni fitness-cx hibridre.
Szerintetek milyen színű nyeregcsövet vegyek? Sárga, kék, fekete?

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#198543) petipetya válasza jjeahh (#198529) üzenetére


petipetya
nagyúr

Normál vagy ultrahangos sípot használsz, és miként reagálnak rá a kutyák?

"nincs rá lezsóidő"

(#198544) jjeahh válasza petipetya (#198543) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ultrahangosom van, de nem használom, mert a kutyák kb. 40%-án max ha működik, de azokon is csak közelről. Ha ez nem lenne elég, mobilra is van app (nem próbáltam). Elektromos sokkoló jobb, nekem nincs, de láttam, hogy amikor a haverok bekapcsolják, a kutyák csupán a hangjától összefossák magukat :D . Nekem most csak egy bors spray van.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#198545) maximilian4 válasza Tothgera30 (#198536) üzenetére


maximilian4
addikt

Trekkingnek szép. De rákeresve, szerintem gyári felállásban koskormánnyal sokkal szebb. Nekem amúgy gravel-ben pinarello grevil a favorit. Szigorúan vörösben.

Maxi

(#198546) vendingo válasza jjeahh (#198544) üzenetére


vendingo
veterán

Jobban járnál egy piexon gurdian angel-el. Nagyobb hatótáv, nagyobb stop hatás. Nem tudom mi ott a törvény, de gázpisztoly? Már a hangjától elszaladnak.
Átérzem a helyzeted, sokat motoroztam a balkánon: albánia, makedónia, szerbia. Azok nem is kutyák, hanem medve-kutya hibridek. Megvárják a susnyásban amíg kellően közel érsz és csak aztán támadnak. Alattomos dögök. Mondjuk engem már bika is kergetett, az rosszabb.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#198547) ZolkoW válasza vendingo (#198542) üzenetére


ZolkoW
őstag

ki van nézve a villa típusa? csak érdekel.
a nycső színe nekem egyértelmű: fekete, a többi karcolódik, csúnya lesz, vagy komolytalan :) jól tud kinézni egy színes elox alu, de a festett nem olyan tartós. alapból persze bírja, de egyszer kell kijjebb húzni, mint előtte volt, vagy óvatlanul rögzíteni rá nyeregtáskát ;)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#198548) jjeahh válasza vendingo (#198546) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Csak 4 méter a hatótávolsága, amit használok (KO FOG) annak 5 méter és 100ml, ráadásul az enyémmel célozni sem kell. A gázpisztolyhoz engedély kell :( .
Ja, ezek már medve ölők.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#198549) vendingo válasza ZolkoW (#198547) üzenetére


vendingo
veterán

A kopásra nem is gondoltam, köszi a tippet. Nyeregtáskát használok a szerszámoknak, hamar lenyúzná a festéket.
Ezt a [link] villát néztem eddig, ez tapered és nem átütős.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#198550) Hasaggymeg válasza Beri (#198535) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nos ha ez így van akkor ezt a lyukat biztos úgy ütötték valamivel utólag. ... enyém alján is van, de az szabályos, kerek, fúrt. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.