Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#199351) maximilian4 válasza varsam (#199344) üzenetére


maximilian4
addikt

Én is olvastam azt a posztot. Akkor a srác 1,2 milliót fizetett ki előre és fél évig semmit nem kapott a pénzéért és elérhetetlen volt elvileg a faszi. Aki egyébként Leonyid Brezsnyev néven van fent facen. Kecskeszakállú fószer.

Maxi

(#199352) jjeahh válasza flash- (#199349) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem is inkább akkor vesztesz levegőt, amikor rányomod. Nekem SKS Twentyniner van, az max egy tizeddel mutat nagyobb nyomást, mint a digitális nyomásmérő.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#199353) Hasaggymeg válasza Toobee (#199339) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Pfff 😨Ha nem te írod el sem hiszem, kész röhej! :W Nem kellene még valamennyit átutalj neki mert miattad volt frusztrált?! Áh, vicc ez az egész! 😵

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#199354) Toobee válasza maximilian4 (#199351) üzenetére


Toobee
veterán

Meg Tobias Apro néven is, de amúgy Kiss Gábornak hívják. Istvánnal is felvettem a kapcsolatot, sajnos hasonló cipő. Neki picit jobb a helyzete, némi önbíráskodás belengetése után egy használt tesztkerékpárt kapott azért, tehát nem úszott el az összes pénze, de még mindig tartoznak neki. De tudok másokról is, akik szintén így jártak.

https://barbieripnk.hu/

(#199355) Barokk


Barokk
csendes tag

Sziasztok!
Ugyan már eső után köpönyeg, de azért kikérném és megköszönném a véleményeteket. Újonnan vásároltam egy Kellys ARC 50-et. Szerintetek van rajta egy vagy több olyan komponens, ami aránytalanul gyengébb minőségű a többinél, és van is értelme majd a jövőben pénzt költeni a minőségibbre cserélésére?

Országúton/aszfalton, illetve (magyarországi viszonylatban) jobb minőségű kerékpárúton használnám főleg sík-enyhén lankás útvonalon, márciustól október-novemberig tartó időszakban, heti 2-3x, alkalmanként kb. 20-25 km-t tekerve.

Biciklis előélet: Az elmúlt másfél évben a "leporolt", 30 éves (és általam évtizedekig méltatlanul mellőzött) 5-sebességes Schwinn-Csepel országúti kerékpárommal tekertem.

(#199356) zsocy válasza Barokk (#199355) üzenetére


zsocy
őstag

Szerintem ez egy tök jó kezdő bringa, sok jó tekerést kívánok hozzá hátszéllel!
De ha már kérdezed, ülést valószínűleg akarsz majd cserélni, felnit is mert az előbb utóbb mindenkinek bekattan hogy kellene :) Alapvetően a 105 groupset ami rajta van teljesen jó cucc, talán az a mechanikus tárcsafék méltatlan.
Ami viszont nem neked szól feltétlen, de döbbenet hogy egy ilyen bringa újonan már 450 ezer forint.

[ Szerkesztve ]

(#199357) vendingo válasza Toobee (#199354) üzenetére


vendingo
veterán

Nem akarlak elkeseríteni, de te ebből szerintem már csak ígéreteket fogsz látni. Sok módja van, hogy gond nélkül büntetlenül lelépjen.
Amúgy én is voltam hasonló cipőben, volt rendőrségi ügy, pereskedés, előállítás, bírói határozat, hogy kártalanítson, de mai napig nem láttam pénzt.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#199358) Barokk válasza zsocy (#199356) üzenetére


Barokk
csendes tag

Köszi! :R

Igen, a fórumot olvasgatva már azon kaptam magam, hogy az upgrade lehetőségeken gondolkodom, s ami még "rosszabb": már most elkezdtem nézegetni a Cube és Wilier weboldalakon az outi modelleket. :D
Tárcsafék-csere szerinted mennyire "sürgős"?
Igen, a 450 ezer nem kis pénz, de örülök, hogy egy ilyen felszereltségűt tudtam szerezni újonnan a jelenlegi viszonyok közt.

(#199359) zsocy válasza Barokk (#199358) üzenetére


zsocy
őstag

Ezen most ne cserélj semmit szerintem, használd ahogy van, tetszeni fog! Majd a következő szezonban ráérsz ellocsolni egy csomó pénzt :)
Ha mindenképpen kell valami vegyél egy minőségi bringás mez szettet, az mindig jól jön :)

[ Szerkesztve ]

(#199360) Barokk válasza zsocy (#199359) üzenetére


Barokk
csendes tag

Igen, igazad van. :K

(#199361) Hasaggymeg válasza Barokk (#199355) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem is jól van ez így ahogy van, elég egységes a gyári verzió, használd egészséggel. :) Ha majd esetleg kevésnek érzed a féket (amit nem gondolok) akkor ez a hibrid megoldás relatíve kis befektetéssel tökéletes fékerőt biztosít6. [link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#199362) bardi válasza Barokk (#199358) üzenetére


bardi
aktív tag

Nekem a decás outi egy még ennél is gyengébb fék lehet, promax 330r, miután beállítottam, simán jó egy ujjas fékezésre alsó fogásban, ha ezt te is meg tudod csinálni, szerintem ráérsz a cserével.

'92 Honda VFR 750

(#199363) Barokk válasza Hasaggymeg (#199361) üzenetére


Barokk
csendes tag

és bardi

Köszi a válaszokat. Igen, a puding próbája az evés. Elvileg holnap érkezik a bringa, de nem én veszem át, mert még egy hétig nem vagyok otthon. Majd, ha hazaértünk a nyaralásból, kipróbálom, és valószínűleg zaklatni fogom a fórumot a kérdéseimmel. :)

[ Szerkesztve ]

(#199364) parkr válasza parandroid (#199346) üzenetére


parkr
őstag

Mindig elfelejtem megírni, de ha már szóbajött:
a Pro Stealth nyerget tudom ajánlani országútira (vagy akármire), még az én vézna csontos seggemnek is bejött.
Igaz hogy hangyányit dönteni kellett rajta, mert vízszintben nagyon nem volt jó - legalábbis nekem.

(#199365) #75376384


#75376384
törölt tag

A héten megtaláltam a tavalyi Swiss epic első etapjának a gps fájlját neten. Aztán mivel mára jó időt írt, mondom miért ne. Lehet nem kellett volna annyira elhamarkodottan dönteni, mivel cirka egy hónapja áztatja az eső az országot. :D na de, aki valaha arra adja a fejét, hogy tekerjen pár napot Svájcban, akkor Graubünden a legjobb erre. elsődlegesen mindenképp az ilyen fajta túrákat javaslom.
A kezdeti mászás után (1600m kb) jött egy turautvonalbol avanzsált bicikli út (ez elég durván szét volt ázva, plusz csúsztak a kövek) majd a hegyről lefelé pedig nagyrészt flow trail hozott le. Végül pedig bevitt egy erdős részre, ami már inkább látvány, km és plusz emelkedő miatt volt benne szvsz.
Igaz kifingtam, de megérte. Kb minden volt benne, amiért elkezdtem biciklizni és pont kellően hosszú is volt. nem fulladt unalomba. Itt pedig egy pár kép ha vkit érdekel:




sajnos ez fos fórummotor elforgatja a feltöltött, állított fotókat, így azok hülyén néznek ki, de íme:




köszi aki olvasta, és köszi a gps segítséget. Semmi gond nem volt vele. :)

(#199366) Barokk válasza #75376384 (#199365) üzenetére


Barokk
csendes tag

Gyönyörű hely! Egészségedre! :)

(#199367) Alg válasza #75376384 (#199365) üzenetére


Alg
veterán

Széééép :C

Én mióta visszajöttem a Dolomitokból, valahogy unalmas lett itt a környékbeli jól ismert táj... :O

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#199368) Hasaggymeg válasza #75376384 (#199365) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Csatol6tad volna úgy, hogy ne kelljen lefeküdnöm megnézni. :U :DDD

Barokk... az idei kérdéskvótád kimerült. ;]

Alg... igaz csak a keleti Kárpátokból, de a hazajövetelem inkább az elhomokosodott erdő miatt sz@r kissé. :F Eső hiánya bringát kisodró homokmedreket eredményez a megszokott ösvényeken, a néhány durva felhőszakadás meg kimos minden földet, avart a kövek, sziklák közül melyek így csupaszon merednek az égnek kirázva a beledet. :U Ha így folytatódik a globális prájdosodás a grevöl után új niche jelenik majd meg a piacon, a dűne bájk. 🤭

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#199369) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Saraztá?
Pucováld meg a kecskét :D [video]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#199370) Barokk válasza Hasaggymeg (#199368) üzenetére


Barokk
csendes tag

"Barokk... az idei kérdéskvótád kimerült. ;]"

De kár! ...esetleg nem hozhatnám előre a jövő évi adagomat? :DDD

(#199371) parandroid válasza #75376384 (#199365) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Iphone nem ment képpozíciót a metaadatokhoz, ezért nem tudja a fórummotor kezelni. Tudom, velem is ezt csinálja. Ha beleszerkesztesz a képbe (akár a telefonon), utána már jó lesz.

Amúgy szép kör volt, gratula!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#199372) mickemoto


mickemoto
őstag

Sziasztok. Tudnátok olyan külföldi webshop-ot ajánlani ahonnan érdemes rendelni outi kerékpárt és postáznak utánvétellel is?

(#199373) Hasaggymeg válasza mickemoto (#199372) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem az nem létezik... vagyis külföld és utánvét együtt. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#199374) mickemoto válasza Hasaggymeg (#199373) üzenetére


mickemoto
őstag

Értem. Akkor ugyanez csak utalással?
Hogy érdemes bonyolítani az utalást ha csak forint folyószámlám van visa kártyával?

(#199375) parandroid válasza mickemoto (#199374) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én paypallal szoktam fizetni, azt szinte mindenhol elfogadják.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#199376) jjeahh válasza Hasaggymeg (#199368) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Gyertek néha pár kilóméterrel arrébb, a Hagymás hegységbe és a Naskalatra, ha nem vagy szokva, utánna 1-2 hétig sz@r lesz a kisebb-kevésbé meredek, kevésbé sziklás dombokon menni.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#199377) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#199369) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Picit sokallom azt a víznyomást ott egy perc környékén...de hát ő tudja. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#199378) velizare válasza mickemoto (#199374) üzenetére


velizare
nagyúr

a paypal jó ötlet, csak fizetésnél figyelj rá, hogy ne náluk legyen a devizakonverzió, mert nagyon szar árfolyamon váltanak.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#199379) INTELligent válasza Hasaggymeg (#199300) üzenetére


INTELligent
senior tag

Én egyszer szívtam vele korábban, azóta sose tépem rá, pont az ilyen esetek miatt :U .

vzarmo: wow, csodaszép :Y .
Tobee: kitartást, remélem sikerrel jársz.

[ Szerkesztve ]

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#199380) #75376384 válasza Alg (#199367) üzenetére


#75376384
törölt tag

oke, de a dolomitok megint egy masik kategoria. neztem onnan videokat es az nekem mar picit tul sok. :D egyebkent szerintem egy dimbes-dombos helyen is lehet nagyon jo traileket kialakitani, ha valaki foglalkozik vele. ahol en lakom, itt nem igazan vannak benne a turizmusban (plane nem a biciklisben), plusz ez a kanton sokkal meredekebb hegyekkel van tele. Graubünden ezert is jo, mert ott kb minden osszeer.

#199368 Hasaggymeg: a monitort probaltad elforditani? nekem az mukodni szokott. ;]
sajnos az idei nyar es tavasz is egyarant nagyon tre, ami a turazast es biciklizest illeti. rengeteg eso, kesoi havazasok, amik a hideg miatt meg mindig nem olvadtak le. remelhetoleg az augusztus, szeptember, oktober jobbak lesznek. normalis esetben ezek a legszarazabb idoszakok. aztan ki tudja.

#199371 parandroid: köszi, igy mar ertem. bar nem szeretnek csak azert beleszerkeszteni, hogy a ph motor tudjon vele valamit is kezdeni. :) kicsit olyan mint ha megrekedt volna az egesz az internet öskoraban.

[ Szerkesztve ]

(#199381) szuszinho


szuszinho
őstag

Holnap megint montizás lesz :)
Tervezett útvonal: Pilis-nyereg, Dobogó-kő, Prédikálószék, aztán vissza. Merretekerjek nem mindig a számomra tetszetős útvonalakat rajzolja, ezért szakaszonként kell összedobjam a túrát. DBK-Prédikálószékre tudnátok tanácsot adni?

(#199382) ZolkoW válasza #75376384 (#199380) üzenetére


ZolkoW
őstag

Ha jól értem, itt ez nem a motor hibája... honnan tudná, mi a helyes irány, ha a kép nem tartalmazza? Én amúgy is majdnem mindig kisebbre vágom a képeket, minek terhelni az univerzumot FHD-nél nagyobb képekkel.. de azt látom, a méret nálad is le van véve.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#199383) planbmokus válasza Toobee (#199354) üzenetére


planbmokus
senior tag

[link]
Ha tudni szeretnéd ki az Apró Tóbiás...

Lényegi info középtájékon:
"...hála a Commencal CoFactory programjának és persze annak is, hogy sikerült azt elérnünk, hogy mi lettünk, a T-Bike Store-ral ennek a király márkának a magyarországi forgalmazója. A webshopunkban bringákon kívül sok új, Magyarországon eddig nem forgalmazott kerékpáros cuccot is megtaláltok, mint a Michelin gumik, Slicey és STFU termékek."

Hétvégén DH OB. Jó eséllyel ott lesznek...

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#199384) #75376384 válasza ZolkoW (#199382) üzenetére


#75376384
törölt tag

A mérete egy képnek max 10 mega körül van. Mivel a motor csak 5 megát enged, ezért csökkentem azt. Mivel csökkentem, ezért a konvertáláskor elforgatja. Alapból nem lenne semmi gond, ha nem 5 mega lenne a limit.

(#199385) Hasaggymeg válasza planbmokus (#199383) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ugyanakkor jó sportember még lehet sz@rházi,vagy éppen béna üzletember,a kettő nem zárja ki egymást. 🤔

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#199386) xy.zsolt válasza szuszinho (#199381) üzenetére


xy.zsolt
őstag

A paprétről hallottam, hogy combosabb tekerés....esetleg oda felmehetnél a kedvemért :DD

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#199387) Toobee válasza planbmokus (#199383) üzenetére


Toobee
veterán

Igen, köszönöm szépen! OB-n lévő ismerős üdvözölte már a nevemben. Én magam nem tervezek odamenni, igyekszem most a családommal tölteni az összes szabadidőmet. Bár lehet hamarabb célt érnék, de semmi kedvem önbíráskodni (elvenni a fia kerékpárját stb. nálam nem fér bele). Így is ment már a rimánkodás a telefonban, hogy vegyem le a FB oldalukról a negatív kommentet, mert a fia mit sem tud az egészről és ha meglátja, akkor összeomlik majd. Azóta már megkaptam azt is, hogy az ügy miatt már indulni sem szeretne. Még a végén kiderül, hogy én vagyok a szívtelen geci :DDD Felajánlom a kissrác versenyzésére azt az 1,1M Ft-ot :(((

https://barbieripnk.hu/

(#199388) Csokicsibesz válasza Toobee (#199387) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Valamilyen adásvételit írtatok? Számlát vagy díjbekérőt kaptál?
Én simán indítanék ellene egy fizetési meghagyásos eljárást. Közjegyző pikk-pakk kiállítja.

(#199389) Hasaggymeg válasza Toobee (#199387) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Menni kéne egy PH bringás különítménynek portyázni ott egyet a bringái között. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#199390) Ablakos


Ablakos
őstag

Igs50e komputerbe be kell állítani a kerék méretet. Kérdésem, hogy mit számolhat ebből, hiszen gps alapján mér sebességet, távolságot?

(#199391) planbmokus válasza Toobee (#199387) üzenetére


planbmokus
senior tag

Még a végén miattad töri össze magát szegény. Fekete mágia meg minden előkerül ilyenkor... ;]

Komolyan:
Nem is azért mondom, nem szabad önbíráskodni.
De az extrém szakágak a mai napig kicsit "undergroundba" tartoznak, ergo mindenki ismer mindenkit, nem szokták szó nélkül hagyni az ilyesmit. Egy-két beszólás, aztán vagy eltűnik és a mezőny nem hall többet felőle, vagy összekapja magát és a "második esély" jogán túllépnek rajta. Nyomást gyakorolni lehet, önbíráskodni nem szabad!

/ új fejlemény, hogy nincsnek fent a Commencal official parnerek közt? :U


#199385 Hasaggymeg: 1000%-osan egyetértek.

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#199392) Toobee válasza Csokicsibesz (#199388) üzenetére


Toobee
veterán

Díjbekérő alapján fizettem. Köszönöm szépen, ez tűnik kezdésnek a legkisebb energiaigényűnek :R

#199391planbmokus:
Ezt sajnos nem tudom, de nem hiszem, hogy tegnap óta levették volna őket. Akkor vettem fel a gyártóval a kapcsolatot, ők ezt írták:
Good afternoon David,

Firstly thank you for contacting us.
I have taken steps to contact T-bike and make him aware of this. It is true that there are several delays due to postponements of stock.

I hope to receive a reply from them soon.
Have a nice day,
GIULIA
COMMENCAL STORE
www.commencal-store.com | www.commencalusa.com
facebook.com/commencal | instagram.com/commencalbikes

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#199393) maximilian4 válasza Toobee (#199387) üzenetére


maximilian4
addikt

Én azért ott hagytam a véleményem, ha nem probléma. Ha már egy embert megakadályoz abban hogy velük üzleteljen, már nyertünk vele. Ennél csak rosszabbat érdemelnek ezek a szarháziak.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#199394) Somatom válasza Toobee (#199387) üzenetére


Somatom
veterán

Ez most komoly? Engem megdöbbentett. Ha nem tudna enni adni a családjának, azt valahol érteném. De, versenyekre járatja a fiát? Annak a költségeit ki fizeti? Tudom, hogy Te is nagy örömmel bringázol. Mi jogosítja fel arra, hogy ezt az örömet elvegye tőled a fia öröméért? Oda kéne állnia a fia elé és vázolni a helyzetet. Az korrektebb lenne, mint ilyen helyzetbe hozni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#199395) xy.zsolt válasza Ablakos (#199390) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ha speed szenzort használsz csak akkor fontos a kerék kerülete.....ezért kell megadni.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#199396) Toobee


Toobee
veterán

Köszi srácok, sokat jelent, hogy ennyien írtatok és nagyon hasznos tanácsokat kaptam privátban is :R

https://barbieripnk.hu/

(#199397) Ablakos válasza xy.zsolt (#199395) üzenetére


Ablakos
őstag

Jah. Tehát egyhelyben edzés miatt lehet relevanciája. Értem.

(#199398) szimpláncsak válasza Ablakos (#199397) üzenetére


szimpláncsak
tag

Nem feltétlenül. Pillanatnyi sebességnél sokszor jól jön a speed szenzor. Haverom bryton 15-je szurdokvölgyekben képes elég nagy hülyeségeket kiírni.

(#199399) szimpláncsak válasza Toobee (#199396) üzenetére


szimpláncsak
tag

Én miskolciként nem is tudtam erről a boltról. Most néztem, hogy pár bicajos ismerősöm kedveli is. Durva. Még szerencse, hogy kaptál rendes díjbekérőt. Kicsit MLM szagú a történet. Csak nem tudom minek akar valaki bringaboltot, ha nincs rá elég tőkéje.

(#199400) planbmokus válasza szimpláncsak (#199398) üzenetére


planbmokus
senior tag

A 410T-m is. A HR/CAD szenzor mellé vettem speed szenzort is, beállítottam elsődlegesre, azóta nincs gond.
3% lejtő 1,5km hosszan: volt amikor 12km/h-t írt, pár pillanattal később pedig 79-et. Valós sebességem 45-55 közt volt ugyanott speed szenzorral mérve.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.