Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#199451) fulton válasza fulton (#199449) üzenetére


fulton
addikt

De egyébként eskü azokkal a gumikkal, KENDA K847 jobban tudtam haladni, és kevésbé éreztem megterhelőnek a sebesség tartást. Csakhát a defekt..egyszer mentem le vele az útról füves köztes részre, be is horgonyzott valamit. Toltam hazáig.

[ Szerkesztve ]

(#199452) parandroid válasza fulton (#199449) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Aszfaltra tök fölösleges - személyes vélemény hangzott el. Egyéni körülmények tehetik indokolttá: belógó gyalogszeder, amerre gyakran jársz, sűrű mezőgazdasági forgalom, ami állandóan telehordja az utat szeméttel, rendszeresen kiszóródó ipari hulladék az útvonalon (üvegcserép, fémszilánkok, rozsdás szögek), stb. Csodát tenni amúgy a tubeless sem tud. Ha a fenti tényezők nem állnak fent, bőven elég egy defektállóbb köpeny. Persze mindjárt jön valaki, akinek a heréi is simábbra vasaltak, amióta tubelesst használ. ;]

Szerk.: Ha a sportolási jellegre akarsz rámenni, akkor bicaj-csere, ez már a súlya miatt sem fog sokat gyorsulni, akármilyen slick gumit teszel rá. Amúgy 37-nél vékonyabbra szerintem ne is menj vele.

Belső: Bármi, ami nagyjából márkás: Schwalbe, Conti, vagy a nem a legolcsóbb Decathlonos akár.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#199453) fulton válasza parandroid (#199452) üzenetére


fulton
addikt

:R Köszönöm. Akkor szerintem marad.
Mennyit befolyásol egy jó belső választása?
Ezekhez a köpenyekhez milyet ajánlanátok? (ár másodlagos)

(#199454) fulton válasza parandroid (#199452) üzenetére


fulton
addikt

Na faca :D akkor kárnak próbálok abroncson hozni km/h és gyorsulást :)
Tehát bicó csere...és itt félve kérdem :D milyen téren lenne érdemes szét nézni. Tudom az ár. Fogalmam nincs mi az amit érdemes lenne...vagy a sulyt nézzem?
A 37 nél vékonyabbra ne menjek vele - arra érted hogy komfort miatt?

[ Szerkesztve ]

(#199455) Maximum1 válasza fulton (#199437) üzenetére


Maximum1
őstag

Nekem is ugyan ez volt a problémám, azóta soha többet scwalbe, sokkal jobb márkák vannak nála.
Mióta bejöttek a gravelok, nagyon jó gumikat csinálnak 35-40mm méretben, lehet válogatni, simán használhatók trekkingre.
Én maradnék a 35mm-en.
Panaracer
Pirelli, ez pont nincs raktáron, csak mutatóba /én ezt venném/
Continental
ezek közül választanék.

(#199456) Maximum1 válasza Maximum1 (#199455) üzenetére


Maximum1
őstag

Még a pirellinek van a Cross gumija, ez 33mm, esetleg ezt még bepróbálhatod.
Garavelking SK-m van, 3 ezer km egy defekt, nagyon jó aszfalton.

(#199457) ZolkoW válasza jjeahh (#199438) üzenetére


ZolkoW
őstag

Egyszer volt olyan, hogy egy terepjárós megkérdezett, hogy hova-hova? Én meg mondtam neki, hogy hazafelé. Ez valami szeptember környékén lehetett, szürkület magasságában, aztán megállapodtunk abban, hogy jól van. Talán még mondott olyasmit, hogy nem nagyon kéne ilyenkor már az erdőben biciklizni.
Tiltó táblát asszem, soha nem láttam, de annyi út van, hogy bármikor mondhatod, hogy te nem arra jöttél be, ahol volt tábla.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#199458) Musaka válasza Hasaggymeg (#199436) üzenetére


Musaka
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget .

(#199459) parandroid válasza fulton (#199454) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"A 37 nél vékonyabbra ne menjek vele - arra érted hogy komfort miatt?"

Az egész rendszer súlya miatt. Csak maga a bicó 17+ kg... Egy jó CX MTB manapság megáll 14 kg alatt, egy jó minőségű trekking 12 körül, ha nem zavar a koskormány, akkor egy sportos gravel akár 10 kg alá is benézhet. Bármelyikkel jobban járnál.

Arra a Csepelre én max új gumit vennék, azt is csak akkor, ha muszáj. Az egy nagyon alap felszereltségű bicikli, konkrétan annál lejjebb már csak az innen-onnan kínai szemétből összerakott áruházi kacatok vannak, szóval fejlesztésre sem érdemes költeni szerintem. :(

Használtban érdemes gondolkodni, de előbb ki kéne találni, hogy milyen vonalon szeretnél elindulni: gravel, cross trekking? :F Kicsit nézelődj a kínálatban, hogy lásd, mik vannak, melyik geo, forma szimpatikus, aztán segítünk továbbgondolni. Decathlon kínálatát kezdésnek nyugodtan böngészheted, nekik elég sokféle modelljük van, és belépő árszinten a minőség is rendben van többnyire. Aztán ha megvan, hogy melyik műfaj, akkor kereshetünk konkrét ajánlatokat is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#199460) jjeahh válasza ZolkoW (#199457) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezek szerint nem kell annyira tartanom ettől, mármint ha nem szabad arra menni, akkor valszeg úgyis van kirakva tábla vagy valaki figyelmeztet. Gondolom ha reggel 9 és délután 3 között megjárom, nem lesz probléma.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#199461) ivana válasza jjeahh (#199438) üzenetére


ivana
Ármester

Amíg turista úton mész itt nem nagyon lehet gond. Nagyon max. ott áll valaki és visszafordít mert vadászat van.

(#199462) Somatom válasza ivana (#199461) üzenetére


Somatom
veterán

Vagy, kedvesen mutatja, hogy merre haladjon tovább. Attól függ, hogy épp mire vadásznak. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#199463) Mezga Aladár válasza parandroid (#199452) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Persze mindjárt jön valaki, akinek a heréi is simábbra vasaltak, amióta tubelesst használ. ;]

Te használsz tubeless abroncsot?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#199464) fulton válasza parandroid (#199459) üzenetére


fulton
addikt

:R

(#199465) Atti777 válasza jjeahh (#199419) üzenetére


Atti777
senior tag

Mióta említetted, hogy jössz Mo-ra, már a medvék is kezdenek átjárni :DDD
[link]
[link]

Путин, иди нахуй!

(#199466) jjeahh válasza Atti777 (#199465) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Áh, egy medve még nem gáz, attól még szerintem nyugodtan lehet tekerni. Felénk egy hét alatt két embert öltek meg és rengeteget sebesítettek meg súlyosan. Újabban meg a farkasok is bejárnak a városba és amint kimozdulok a természetbe, vannak ott még veszélyesebb dolgok, a több száz pásztorkutya. Idén szinte senki nem mer már erdőre menni. Remélem nem lesz az a szeptemberi esküvő lefújva, mert nagyon ég a hátsóm már, hogy tekerjek egy jót a Vértesben stressz és halálfélelem nélkül.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#199467) fulton


fulton
addikt

Több helyen használjátok, a "felütni" szót. Keréknél. Ezt mire értitek, mi az hogy felütni? mi történik oylankor pontosan ?

(#199468) parandroid válasza Mezga Aladár (#199463) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem. Tiszta ráncosak is a heréim. :P

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#199469) ivana válasza fulton (#199467) üzenetére


ivana
Ármester

Belsős rendszereknél alacsony nyomáson játszik az ún. felütéses defekt ilyenkor becsípődik a belső és kilyukad az felniperem éles szélétől. Tubeless rendszereknél meg az autónál szokásos módon a felni perem sérülése játszik ilyenkor.

(#199470) fulton válasza ivana (#199469) üzenetére


fulton
addikt

Most már értem :) Köszi

[ Szerkesztve ]

(#199471) planbmokus válasza fulton (#199467) üzenetére


planbmokus
senior tag

Snakebite, kigyóharapás néven is fut, mert kettő, szimmetrikus lyuk lesz általában:

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#199472) fulton válasza parandroid (#199459) üzenetére


fulton
addikt

A vonal leginkább falvak közötti tekerés, úton, keveset erdős úton. (itt sik útra gondolok) Nem terepviszonyokra.
Fontos lenne a csomagtartó, sárvédő azért rajta. Tehát valami fitness, vagy trekking a befutó. /Én ahogy nézem ezek mind 16-.18 kg közt vannak felszerelve, de akkor lehet rossz helyen kutakodom :D /

A lényeg hogy kényelmesebb haladási tempót (és itt a sebességre értem) , és gyorsulást szeretnék elérni.
Új bicikli érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#199473) parandroid válasza fulton (#199472) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Egy jó minőségű alu cross trekkinggel, vagy egy fitness bike-kal műanyag sárvédőkkel, meg egy jó csomagtartóval (biztos, hogy ez kell?) 12-14 kg közé (ár függvényében, nyilván) le lehet menni szerintem. Az elég sokat számít azért.

Példaként nézzünk egy Cube SL Road-ot, ami 10-12 kg között szór sallangok nélkül, kb a 850-1600 eurós sávban: [link]. Egy szett jó sárvédő fél kiló lehet, a csomagtartó meg nyilván teherbírástól függ, de 2-nél nem hiszem, hogy több. Ehhez kell még két jó lámpa, prizma helyett egy reflektív csíkos gumi (a Conti Contact Speed pl), egy csengő, és lehet is 30 fölött döngetni.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#199474) Beri válasza fulton (#199454) üzenetére


Beri
addikt

[link]
Bármivel lehet gyorsan menni, csak láb kell hozzá :DDD
Nyilván egy városi biciklivel olyan sietni, mint vízilóval keringőzni, de ne gondold, hogy ha veszel egy Dogmát, akkor instant +10km/h átlag.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#199475) fulton válasza parandroid (#199473) üzenetére


fulton
addikt

:R ijj jó áruk van.
----
#199474 Beri: Na jó de, én ugye sokat használtam a a Kenda 847 et és az bizony jobban gurult, érezhetően, még így emlékezetből is.Legalább olyan gördülés jó lenne :) defektvédelemmel együtt.
Nézem ezt a Marathon Supreme -t 32 méretben, talán ez hozná. 450g kb

(#199476) Maximum1 válasza fulton (#199475) üzenetére


Maximum1
őstag

A supreme egy puha gumi, nem fog jól gurulni, olyan mint a kojak, volt min2ő, túl jó a tapadása ezért gyorsan lassul is ha nem tekered.
Felesleges a grammokkal játszani egy 12+ kilós bringán, vegyél jó gumit legfeljebb nem viszel kulacsot ;]

(#199477) jjeahh válasza Maximum1 (#199476) üzenetére


jjeahh
nagyúr

12.4kg, de én minden plusz grammot megfontolnék rajta ;]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#199478) Maximum1 válasza jjeahh (#199477) üzenetére


Maximum1
őstag

20km-en belül több mint egy kilót fogysz ezen a vason, annyira nem kell zsidózni :DDD

(#199479) fulton válasza Maximum1 (#199476) üzenetére


fulton
addikt

Nah :D nagyon jó. egyelőre csak külső abroncson gondolkodom, mikor megláttam milyen áron adják a kerékpárokat könnyű kg ban :D
Valahogy vissza kéne kapni azt a kis rugalmasságát a bicónak.
Pedig teszteken azt írták ennek nagyon jó a gördülése, és ellenállása...
még jobb mint a Marathon mondial evolution-nak.
Országútit meg azért nem nagyon akarnék venni, mert annak defektállósága kb fele ezekének. (ha jól tájékozódtam).

[ Szerkesztve ]

(#199480) Maximum1 válasza fulton (#199479) üzenetére


Maximum1
őstag

Ja most látom mid van, valahogy elsiklottam felette, hát szerintem először nézd meg mit lehet róla lefűrészelni. :DDD
Viccet félretéve, ahogy előttem is írták, sokat ne várj egy jobb gumitól, max a bringa súlya miatt fog jobban menni, de akkor meg a fék lesz kevés ;]
Bringa csere vagy veszel 32panát, slime belsővel, alig lesz defekted és lehet még érezni is fogod az előnyeit.
Panát kintről sem kapsz ennyiért, itthon más gyártók drótperemest adnak ennyiért , most ingyen szállítás is van náluk hétfőn.

[ Szerkesztve ]

(#199481) fulton válasza Maximum1 (#199480) üzenetére


fulton
addikt

Most akkor nem igazán értem, nem az a jobb "abroncs" gördülés gyorsítás stb szempontból aminek a gördülési ellenállása minél kisebb adott nyomáson?
Mert pl ennek a panának 24-28 ra teszik értékét. Míg egy supreme 15-16. A mostani kerekem pedig 24-26 ra kb. :F

(#199482) jjeahh válasza fulton (#199481) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezt a wattra érted? Hogy lehet ilyen magas? A Nobby Nic-nek 22.4 watt, nem hiszem még az is jobban gurul, mint ezek a kis virslik :DD . De amúgy szerintem ne éld bele ennyire magad, a bringa és az erőnlét sokkal többet számít, mint két látszólag hasonló méretű és mintázatú gumi között a különbség. Én arra figyelnék, hogy legyen minőségi gumi, ne valami legolcsóbb CST és kész. Ha nem vagy elégedett az átlagsebességeddel, akkor rá kell edzeni, esetleg ha van keret rá, egy sportosabb bringát venni, pl. egy cx-et, gravelt, fitnesst, outit. Én most cseréltem le az egyik legkisebb gördülési ellenállású mtb gumit középsz*r Maxxis szettre és nem igazán csökkent az átlagsebességem, pedig lehet vagy 5-10 watt és 60 gramm különbség :D . Mondjuk ebben benne van az is, hogy a régi gumik poros terepen csúsztak, a Maxxisokkal picit jobban merem ereszteni.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#199483) Maximum1 válasza fulton (#199481) üzenetére


Maximum1
őstag

Szerintem ezek a számok akkor mérvadóak ha két azonos minőségű gumit hasonlítasz össze.
A supreme az drótperemes és nincs oldalfal védelme és legalább 10 éves technológiát használ.
A pana hajtogatós és van oldalfalvédelme a tpi-je is legalább a duplája, ezzel simán mehetsz erdei utakra, a suprémel nem.
Nekem min2ö volt/van és fasorban sincs a supreme aszfalton, könnyed erdei útról meg ne is álmodj a suprémmel.

[ Szerkesztve ]

(#199484) Hasaggymeg válasza jjeahh (#199466) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez az egy egyértelmű előny van itt terepezni, hogy sem kutya sem más emberre veszélyes vad nincs igazán, így ha rádsötétedik az erdőben akkor is biztonságos... sőt, a téli meneteim zömének nagyrészét korom sötét erdőben tolom le.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#199485) XZoli


XZoli
aktív tag

Nekem jövő héten lesznek meg az új gumik hátra Schwalbe Racing Ralph SS TL-Easy Addix HS490 Evo, előre Schwalbe Rocket Ron LiteSkin Addix HS438 Evo :DDD nagy váltás lesz a mostani Maxxis Aggressor és Minion DHF után

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#199486) jjeahh válasza XZoli (#199485) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Lehet, hogy nagyon nehéz lesz megszokni a gyors gumikat a traktorok után, de gondolom sokkal könnyebbek lesznek és sárban, vizes terepen, meg felfelé talán jobbak... ha máshol nem is :D .

Hasaggymeg: irigyellek is titeket emiatt. Itt van ez a sok szép táj és gyakorlatilag szinte egyáltalán nem tudok már egy normálisat terepezni. Néha találok egy rövid útvonalat, amit egyedül is be merek vállalni, de ennyi. Nagyobb bandával bevállalnám a komolyabb terepezéseket, de sehogysem lehet kicsalni az embereket.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#199487) XZoli válasza jjeahh (#199486) üzenetére


XZoli
aktív tag

csak szárazon közlekedek, nem szeretek dagonyázni :DDD

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#199488) w.miki


w.miki
veterán

Sport követéshez ajánlanátok néhány jó alkalmazást?
Biciklizés után szeretnénk tudni, mennyit mentünk, esetleg azt is, hogy merre.
Tárolja is el az adatokat, és lehessen nyomon követni.
Mik ajánlottak ehhez? Ha lehet ingyenes appok.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#199489) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Láttátok vasalt tökű Berki új járgányát?
Elfogadnám még így, hátsó csillapítás nélkül is. Főlet a T type-ot

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#199490) sopruk válasza w.miki (#199488) üzenetére


sopruk
aktív tag

Ajánlásra ezt kezdtem el használni, szerintem tudja amit szeretnél...
Caynax sports tracker

[ Szerkesztve ]

(#199491) Ringman válasza -=RelakS=- (#199489) üzenetére


Ringman
nagyúr

ezzel vajon mennyi ideig tud szabályosan közlekedni? :)

(#199492) parkr válasza -=RelakS=- (#199489) üzenetére


parkr
őstag

"A Bors kiderítette, Berki bringája egy fiatal, használt autó árával vetekszik."

manapság mit jelent a fiatal? 18 alatti?? :F

(#199493) Angelina87 válasza -=RelakS=- (#199489) üzenetére


Angelina87
tag

Hali,
Nem irigység Breki felé, de nekem ez már az ultramodern kategória, nem is kellene :)
Mondjuk nekem még a sima régi patkófékes vázak tetszenek, lehet itt kezdődik a probléma, hogy ragaszkodom a régi szép geometriához... (hozzáteszem, nekem szép...) szubjektív :)

" A világon vendég vagyok."

(#199494) jjeahh válasza w.miki (#199488) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Strava a legnépszerűbb. Ha pulzust is mérnél, akkor Wahoo app, ami szinkronizál Strava-ra.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#199495) Somatom válasza Ringman (#199491) üzenetére


Somatom
veterán

Ha összefutunk, kiderül. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#199496) Đusty válasza w.miki (#199488) üzenetére


Đusty
addikt

[sports-tracker] , caynax sport tracker

[ Szerkesztve ]

(#199497) -=RelakS=- válasza jjeahh (#199494) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Strava pulzus mérésével mi a gond?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#199498) parandroid válasza Angelina87 (#199493) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kétmillióért azért elég jó bicajokat lehet venni, de én speciel bármilyen kétmilliós bringán szarul érezném magam, mert pontosan tudom, hogy nem vagyok olyan jó, hogy ilyet hajtsak. Na nem mintha ez a bringa konkrétan a sportról szólna. Amúgy le a kalappal előtte, alapvetően továbbra is egy rongyrázós sznob, de még mindig jobban jött ki a jogsielvételből így, mint az emrichárd. Ha arra jó lesz a példája, hogy az anticelebek ezentúl nem jogsi nélkül száguldoznak tovább bekokózva, hanem ebike-on villognak, már előrébb vagyunk.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#199499) zsocy válasza -=RelakS=- (#199497) üzenetére


zsocy
őstag

Volt nemrég egy időszak amikor nem lehetett szenzort csatlakoztatni direktben Stravához, csak külső appból ment a szinkron. Egy ideje visszatették supportot, megint megy minden.
W. Miki, Én is a Stravát ajánlom, mindent tud ami neked kell.

(#199500) w.miki válasza zsocy (#199499) üzenetére


w.miki
veterán

csak úgy tudom fizetős app lett a Strava

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.