Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Notepad++

Hozzászólások

(#1) it_service


it_service
csendes tag

Nagyon jó, én is ezt használom.

(#2) UnA


UnA
Korrektor

Amit nagyon szeretek:
- tud kijelölést oszlop szinten is, ALT+egér, vagy ALT+SHIFT+nyilak, stb. esetén
- van benne regexp alapú keresés / csere

(#3) buherton válasza UnA (#2) üzenetére


buherton
őstag
LOGOUT blog

Az oszlopos kijelölés eszméletlenül hasznos :K .

Nagyon sok hasznos billentyű parancs van, amit rendszerint használok pl:
crtl + d -> sor duplázás
crtl + k -> kommentezés (programnak megfelelő komment, batch -> rem, perl -> #, C -> // stb.. )
shift + crtl +k -> komment kiszedés
tab -> alap
shift + tab -> tabokat szedi ki.

A style xml-ek könnyen érthetőek és notepad++-al könnyedén módosíthatók :DDD .

Viszont csak 1 szálon dolgozik, ami néha szűk keresztmetszet lehet.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#4) lapa


lapa
veterán

és tud többsoros cserét, ami szintén elég gyakran hasznos.

(#5) punk17


punk17
aktív tag

Nagyon jó program, a Visual Studio után a kedvenc eszközöm :D Csak kár, hogy linuxra nincs :O

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#6) Easimer


Easimer
csendes tag

Én ezt a programot annyira szeretem hogy a .txt fájlokat áttársítottam a Notepad++-ra. Még azis hasznos benne hogy azok az enterek vagy új sor kezdések amiket a sima Jegyzettömb üres négyzeteknek mutat, a Notepad++-ban sima enterek :D

(#7) syl5


syl5
őstag

Legjobb!

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#8) lapa válasza punk17 (#5) üzenetére


lapa
veterán

wine alatt simán megy.

(#9) Zzenit


Zzenit
tag

Van logoutos maszk is vagy ennek nem sok értelme van?

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

(#10) punk17 válasza lapa (#8) üzenetére


punk17
aktív tag

Hmm még nem próbáltam, de akkor lehet ráveszem magam, a gedit ehhez képest fapados az emacs meg túl hardcore :DDD

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#11) csepelball


csepelball
tag

Jó kis cucc.Már mindent ezzel nyitok meg ami szöveges :)

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

(#12) proci985


proci985
MODERÁTOR

php/html/jqueryre tökéletes. lightweight, tud különböző színbeállításokat, van egy csomó hotkey, kiemelés, portable, felosztható munkaterület (több file egy ablakban, ablakkihúzás, bár ezt a modernebb IDEk szokták tudni).

egyébként izé, magyarul? ennyire szereted magad szivatni?:) (indok: ha bármi beállítás nincs meg, akkor lehetetlen kigooglezni. meg egyébként is, kódot csak angolul).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13) netpeti98 válasza proci985 (#12) üzenetére


netpeti98
addikt

Mostanában inkább angolul szoktam használni a programokat, csak hát úgy voltam vele hogy amíg a cikket írom legyen magyar, egyrészt a képek miatt, másik nem mindent értek még meg angolul benne. ;)

Üdv netpeti98

(#14) sing1ep1ayer válasza punk17 (#5) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Nyílt forráskódú progi, szóval biztos fut wine alól a portable verzió.

(#15) joecontra


joecontra
addikt

Jó kis program, szeretem. :)
Én is a portable verziót használom.

Üdv,
J

(#16) gold007


gold007
tag

Nagyon jó progi. Főleg HTML szerkesztésnél volt nagyon-nagyon hasznos, hogy a különböző parancsokat különböző színekkel jelzi, sokkal átláthatóbb.

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#17) proci985 válasza netpeti98 (#13) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

jól teszed:). egyébként meg nem is kell mindent érteni. viszont az ember egyszer megtanulja, aztán fix a terminológia, ami a magyarról nem igazán mondható el.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18) csibe1


csibe1
addikt

Nagyon jó program,már nem is tudom hol találtam.
A portable verziót használom belőle egy ideje.
Jó dolog a több fül megnyitása egyidőben,és hogy onnan lehet folytatni
újramegnyitás után, mint ahol előzőleg abbahagytam.
Ez jött be a leginkább ha cfg-t kell szerkeszteni pl.: CoD2 - CoD4. :D

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#19) Sanchez638


Sanchez638
addikt

"Futtatás: itt tudjuk kódunkat egy kiválasztott programmal futtatni (például: HTML kód futtatása Firefoxszal, Charme-mal, Internet Explorer-rel)." Chrome nem?:)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#20) Rhino666


Rhino666
őstag

Simán jobb fejlesztőkörnyezet mint a Dev-C++... :R

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#21) sptkyle


sptkyle
senior tag

BlueFish-t használok, és meg vagyok vele elégedve. Esetleg van tapasztalata valakinek mindkettővel? Érdemes lenne ennek ellenére váltani Notepadra?

+1 kérdés: Csak én nem találok hasonló fejlesztőeszközt Androidra??

[ Szerkesztve ]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#22) buherton válasza Rhino666 (#20) üzenetére


buherton
őstag
LOGOUT blog

Nem akarlak megbántani de a Dev-C++ egy rakás bug halom. Ahhoz hogy használni tudd egyáltalán, úgy kell kezdeni, hogy a megjegyzésből ki kell venni a billentyű parancsokat, és asszem a makenek kell beállítani -g kapcsolót. A Matlabos Simulinkkel vetekszik vele.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#23) scope2007


scope2007
addikt

régóta használom... nagyon profi kis program

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#24) Rhino666 válasza buherton (#22) üzenetére


Rhino666
őstag

Ezzel miért bántanál meg? :F Szerintem is az...

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#25) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Nagyon jó program! Előtte sima notepaddel toltam azt a keveset, amit csináltam php-ben, css-ben, de ezzel álom! Mellé Firefox alá egy Firedebug és csók. :)
Elraktam kedvencekbe, majd átolvasom, hasznos lesz. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26) UnA


UnA
Korrektor

Ezenkívül nem csak kód írásnál, de szöveges (sőt bináris!) adatállományok esetén is nagyon hasznos:
- hosszú sorok tördelését nagyon profin végzi
- XML-hez rengeteg funkció: formázás, tördelés, 1-line, stb
- hexadecimális szerkesztést támogatja
- a vezérlőkaraktereket is meg tudja mutatni
- és természetesen multiplatform / multikulti :) sorvégjel, kódlapok

Nem tudom, hogy a Windows Notepad mikor lesz képes végre rendesen kezelni a nem DOS típusú end-of-line karaktereket...

(#27) UnA válasza UnA (#26) üzenetére


UnA
Korrektor

Javítás: az XML-es spéci funkciókat az XMLTools plugin telepítésével lehet elérni, csak már olyan régóta dolgozok vele, hogy már fel sem tűnt, hogy nem az alapcsomag része... :)

(#28) Tamás9x


Tamás9x
őstag

UPP naponta használom nagyon jó kis program, :K

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#29) Yodafon


Yodafon
senior tag

Az igazi programozó sima notepadban programozik ;)

I'm gangsta!

(#30) Jim Tonic válasza Yodafon (#29) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Persze. Te pl. programozó vagy?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#31) DraXoN válasza Yodafon (#29) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Azért a színezés általi áttekinthetőbb kód sose rossz :))

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#32) sysys


sysys
csendes tag

Én csak jegyzetelésre használom. Szöveg cserékre tényleg nagyon jó.
Fejlesztéshez már karcsú.

[ Szerkesztve ]

(#33) Иван


Иван
őstag

Derekas program, mikor volt programozó tripem én is ezt használtam. Hasznos kiegészítő. :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#34) sonar válasza punk17 (#5) üzenetére


sonar
addikt

wine-nal tudod használni linuxon ;)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#35) jlazlo


jlazlo
csendes tag

Ez mind szép és jó, de ki védi meg a felhasználót attól, hogy a cikkben is jelenlévő hibákat ne kövesse el?

Írok egy vastagon szedett figyelmeztetést a cikk harmadik oldalán, ami rálóg az előző bekezdésre, ezáltal elvész a figyelmeztető jellege, agyoncsapva vele a lényeget! Legalább egy üres sort tett volna a Figyelem! elé, akkor már formailag is, kinézésileg is rendben lenne a dolog, de így???

A belinkelt képek innentől -a harmadik oldaltól- ráfolynak az előtte lévő sorokra, értem én, hogy szorosan kapcsolódik a szöveghez a képi mondanivaló, na de ennyire???

A program valóban egy jól használható darab, már a kezdetektől hasznos dolgokat adott a felhasználónak az oprendszerbe beépített Notepad puritánságának kiváltására.

[ Szerkesztve ]

(#36) Tirpitz1 válasza jlazlo (#35) üzenetére


Tirpitz1
csendes tag

Jó program, rég óta használom. Főleg SQL scriptek-ben tudom hasznát venni amikor valamit át kell írni pl tömegesen egyes dolgokat vagy cserélni, configok-at szerkeszteni stb... :K

[ Szerkesztve ]

(#37) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi!

Azt belehet állítani , ha bezárom a progit , akkor automatikusan zárjon be minden megnyitott ablakot ?

3njoy the Lif3

(#38) maxinteger


maxinteger
csendes tag

Nagyon jó kis tool, viszont nagy hátránya, hogy nincs Linuxra.

Úgy féléve már a Sublime text 2-t [link] használom.
- Majdnem annyit tud mint a Notepad++
- letisztult
- gyors
- bővíthető
- multiplatform

Sajnos shareware, tehát időnként szól, hogy légy szíves vedd meg, de ahogy a Total commander-nél ennél sincs idő vagy funkció limit

(#39) UnA válasza maxinteger (#38) üzenetére


UnA
Korrektor

Linuxon elég profi az ingyenes Komodo-Edit, próbáld ki egyszer.

(#40) UnA válasza Sn00k (#37) üzenetére


UnA
Korrektor

Szerintem ettől függ: Settings / Preferences / MISC / Remember current session for next lunch

(#41) premete


premete
veterán

Én is ezt használom, xml fordításokhoz nagyon jó.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#42) ceia


ceia
őstag

Én eddig idegenkedtem tőle a túl sok funkció, bonyolultság miatt. Csak jegyzeteket szoktam írni, pl. webcímeket, meg hogyan telepítettem, vagy oldottam meg valamit (legközelebb jól jön, mert ki emlékszik már mindenre..) De az oszlopos kijelölés tetszik, meg a fülek, szóval ki fogom próbálni. A notepadben szeretem az egyszerűségét, és hogy olyan gyorsan előugrik. Második megoldásnak azért mindenképpen jó lehet!

        it's more fun to compute

(#43) disy68 válasza maxinteger (#38) üzenetére


disy68
aktív tag

Total Commander-nek a licence-ében benne van, hogy egy hónapig használható ingyenesen, utána kéretik megvenni, csak nem tiltják le a program használatát utána se. Egyszer megnéztem, mikor volt egy cikk, hogy a pupák gépét lefoglalták az illegális total commandere miatt.

Jó kis program valóban, bár azért kódkiegészítés nélkül nem az igazi kódolni (van-e hozzá plugin?).

[ Szerkesztve ]

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#44) orbano válasza buherton (#3) üzenetére


orbano
félisten

ezt sosem értettem mondjuk :) nekem legalábbis az elmúlt 6 évben nem hiányzott. persze lehet csak mert jól hozzászoktam a findandreplacehez :D

amúgy vicces, mert pont tegnap használtam először ezt a progit gyakorlaton...

A vér nem válik VAZZE!™

(#45) netpeti98 válasza disy68 (#43) üzenetére


netpeti98
addikt

Rémlik mintha láttam volna benne ilyesmit, most meg nem találtam már meg. :(

(#19) sanchezsa: Javítva! :R

(#29) Yodafon: Én akkor akadtam erre a programra mikor lekezdtem gyakorolni a HTML-t és a CSS-t, először sima Notepaddal próbálkoztam, kész volt a weboldal, de egy idő után a sima Notepadban egy rémálom volt, itt sokkal áttekinthetőbb a sorszámok és a kódszínezés miatt.

(#35) jlazlo:
Neked is köszönöm az észrevételeket, igyekszem javítani a cikket! :K

Üdv netpeti98

(#46) buherton válasza orbano (#44) üzenetére


buherton
őstag
LOGOUT blog

Én is a dev-cpp-t am azt használom jobb híján. Codeblocks nem tetszik, és lusta gyerekként hozzá szoktam az IDE-khez. Viszont mostanában kezdek átállni a cli + notepad++ kombóhoz, mert nagyon jó ez a progi.

Kandós vagy?

(#24) Rhino666: Ilyenkor óvatosabban szoktam fogalmazni

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#47) YB


YB
csendes tag

Évekig magam is Npp-t használtam, mígnem 1.5 évvel ezelőtt rátaláltam a Sublime Text 2-re.
Gyors, könnyen kezelhető, bővíthető, és sok-sok hasznos újítást tartalmaz.
Kedvencem, amit máshol még nem láttam: multiple selection (multi cursor), vagyis lehetőség van több kurzor használtára, akár ugyanazon szavakat kijelölve (video), akár a megnyitott file bármely pontjain, természetesen korlátlan mennyiségben.
További funkciók bemutatásához tudom ajánlani ezt a videót. Letölteni a hivatalos oldaláról tudjátok.

(#48) Iga007 válasza ceia (#42) üzenetére


Iga007
tag

Én jegyzetelésre a Tombo nevű kis progit használom (PocketPC-s időktől kezdve).
Maradtam a 1.17-es változatnál, bár létezik Beta állapotú sokkal frissebb változat is belőle.
Szerintem nézd meg: [link]
Nagyon pici és nagyon gyors.

[ Szerkesztve ]

(#49) orbano válasza buherton (#46) üzenetére


orbano
félisten

én már 99%-ban visual studio 2010-et használok :D szerencsére nem kell webfejlesztenem :) progmatos vagyok amúgy. vagy proginf vagy mi a túró most a neve :DDD

A vér nem válik VAZZE!™

(#50) lujó55 válasza it_service (#1) üzenetére


lujó55
őstag

+1 :R

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Notepad++
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.