Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  PDF topik

Hozzászólások

(#1) Gambitman


Gambitman
csendes tag

Az volna a problémám, hogy pár szerencsétlen tanár az előadás diáit kék háttérszínnel és fehér betűkkel, pdf formátumba pakolta fel a netre. Ezt ugyebár elég festékigényes kinyomtatni még feketefehér üzemmódban is. Hogyan és mivel lehetne átformázni normális színekre.

(#2) moonman válasza Gambitman (#1) üzenetére


moonman
titán



[Szerkesztve]

(#3) moonman válasza Gambitman (#1) üzenetére


moonman
titán

Kijelöl - másol - Word - beilleszt :)

Vagy SolidconverterPDF Bővebben: link

(#4) micro


micro
addikt

Vagy Adobe Acrobat-tal. Nem az Acrobat Reader-rel!

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#5) Gambitman válasza moonman (#3) üzenetére


Gambitman
csendes tag

Ok megoldódott ez a solid converter nagyon jó kis progi :DD
Beillesztős módszer azért nem volt jó mert tele volt ábrákkal a jegyzet.

(#6) Informer


Informer
csendes tag

A PDF Transformer is jó a célhoz, s az még magyarul is tud.
link: http://www.win.hu/fine.htm

(#7) mahatma


mahatma
aktív tag

adott egy pdf fájlom, amin ott vírit az ocsmány ''MINTA'' háttér. Hogyan tudnám ezt kiszedni belőle?

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#8) Bhoeurh


Bhoeurh
tag

Sziasztok!

Ki kellene töltenem egy jelentkezési lapot, ami pdf-ben van... hogy tudnám kitölteni?

A segítséget előre is köszi,
Attila

Dell Axim X51V vadi új 99.900 Ft! Technikai info: aximshop@freemail.hu, www.aximshop.cjb.hu Megrendelés: 06-20/561-4931

(#9) Agostino válasza Bhoeurh (#8) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Az ilyen lap nem nyomtatásra lett szánva kifejezetten, hogy aztán tollal kitöltsd?

Mellesleg pl Photoshop megnyita neked, azzal már írhatsz bele ha akarsz, de ha visszaolvasol, láthatsz egyéb más tippeket is.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#10) Bhoeurh válasza Agostino (#9) üzenetére


Bhoeurh
tag

Köszi, emailben kell visszaküldeni:)
Photoshop nincs a gépemen, most töltöm az egyik fenti progit, de az is csak .doc-ba rakja át. Adobe Readeren belül nem lehet valahogy hozzányúlni?

Dell Axim X51V vadi új 99.900 Ft! Technikai info: aximshop@freemail.hu, www.aximshop.cjb.hu Megrendelés: 06-20/561-4931

(#11) amargo


amargo
addikt

Halee! Kérdésem volna Acrobat 7 pro-ban kellene egy táblázat szerű kép lenne (ez szinte mind1 is) Hogy tudom szerkeszteni? Kitörölni akár szöveget.. de a legfontosabb insertálni? Bert be insertálok egy szöveget.. de azt valamiért csak a már meglévő szöveg mellé hajlandó.. és kisem tudom rá nyomtattni.. csak egy ilyen buborék ablakba tudom írni.. Tudom olvasgatom a helpet. Most azt is teszem

[link]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12) L3zl13 válasza amargo (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

1. Miért linkelted be a saját hozzászólásod? :F
2. Ha kép akkor persze, hogy nem tudod szerkeszteni. :F

Aki hülye, haljon meg!

(#13) amargo válasza L3zl13 (#12) üzenetére


amargo
addikt

Elsőnek azt gondoltam, hogy nem copyizom be csak a linket.. aztán már kimaradt az életemből a link törlése..

Ööö PDF documentum, ha jól tudom ez egy vector grafikus dokumentum, amit akár nevezhetünk képnek is, de annál azért kicsit több.

Nekem nem olyan természetes, hogy egy ''képet'' (PDFet) nem lehet szerkeszteni.
Csak, hoyg tisztán lássunk, van egy PDF-em abban van dokumentum. Amit betudhatunk egy képnek is, de akár egy táblázatnak is. Itt a táblázatba kellen adatott bevinni.. de eddig reménytelenűl nem sikerült.. Tehát a kérdésem, hogyan lehet PDF-be szöveget felvinni, ha már van egy létező PDF-em (editálni), ami eddig kiderült számomra, hogy ez nem is olyan egyszerű művelet. Természetesen itt csak is Acrobatra gondolok. De most keztem más alternatívákat is nézni.

amargo

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#14) L3zl13 válasza amargo (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Azt PDF-en belül asszem lehet sok különböző ''objektum'' pl ugye lehet képeket is beszúrni.
A táblázat nem tudom milyen formátumból jött, az írásodból arra gondoltam, hogy egy táblát ábrázoló képről van szó. Ez esetben természetes szerintem, hogy nem tudod úgy szerkeszteni, mint egy szöveget.

Ha nem erről van szó, akkor passz, annyira nem ismerem az acrobatot.

Aki hülye, haljon meg!

(#15) amargo válasza L3zl13 (#14) üzenetére


amargo
addikt

Tegnap nem hagyott nyugodni és megtaláltam a FineReader -t, és megoldotta a problémámat!

Egy olyan PDFet kellet szerkesztenem, ami táblázat szerü volt és voltak benne szöveg mezők. Pár érdekességel megfűszerezve. Igazándiból evvel a programmal tudtam eddig a legjobban megoldani. Bár itt is kicsit tököltem, mire rájöttem, hogy beolvasásnál az egészet bekell olvasnom, hogy megmaradjon a háttér (táblázat szerű valami.. mert ha rábiztam szana széjjel csúszott..) és utána kijelőltem a beviteli mezőket.
És igazad van, ezért nem tudtam szövegkként szerkeszteni.

Köszönöm a segítséget!

amargo

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#16) fufi


fufi
tag

Hello

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet megoldani egy pdf file-ba való jegyzetelést?
Tehát van egy pdf dokumentum, és én szeretnék bele kicsi commenteket tenni (akár rajz, akár szöveg formájában.... mindegy)
Van olyan program amivel ezt meg lehet oldani?

A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv: Fufi

Semmi sem biztos, csak a lehet.... De bármi lehet!

(#17) Dexter68 válasza fufi (#16) üzenetére


Dexter68
addikt

A Reader nem biztos, hogy tuggya, de az Acrobat Pro-ban van ilyen lehetőség. És ott van egy comment & markup gomb.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#18) fufi válasza Dexter68 (#17) üzenetére


fufi
tag

igenigen. Az acrobattal lehet ilyet csinálni. Nagyon köszönöm az ötletet.

Ezzel a progival csak az erőforrásigénye a baj. Nincs valami primitív, egyszerű kis reader progi, aminek van ilyen commentező funkciója is?
köszi

Semmi sem biztos, csak a lehet.... De bármi lehet!

(#19) koob


koob
senior tag

A fejlécet hogy lehet eltávolítani? :B
7.0 pro

(#27) koob


koob
senior tag

2 oldalnyi pdf-et szeretnék 1 A4-es oldalra bepaszírozni.
Itt a nyomorék nyomtatási menüben nincs ilyen, ami pl. a word-ben van.
Hol is van ez? Nagyon bonyolult........

(#28) koob válasza koob (#27) üzenetére


koob
senior tag

a page scalinget legalább úgy néz ki feloldottam :W

a header - fejléc eltűntetésére megoldás? :F

[Szerkesztve]

(#29) Eeneke


Eeneke
csendes tag

Segítségeteket kérem:
Adott egy pdf dokumentum és ebből kellene komplett oldalakat (egyesével) eltávolítanom.
Ehhez keresnék egy ingyenes programot.
Előre is köszönöm!

''Nincs igazság. Csak én vagyok'' - Halál

(#30) lúzer válasza Eeneke (#29) üzenetére


lúzer
veterán

pdfcreator

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#31) Eeneke válasza lúzer (#30) üzenetére


Eeneke
csendes tag

Köszi, de ezzel is csak létrehoznom sikerült .pdf dokumentumot, szerkesztenem nem. Elnéztem volna valahol?
Valami Adobe Acrobat féle kellene, csak ami egyszerű és fizetős.
Tényleg csak annyit kell tennem, hogy egyes oldalakat eltávolítok a dokumentumból. Beleírnom vagy egyéb nem.

Köszönöm!

''Nincs igazság. Csak én vagyok'' - Halál

(#32) Brutforsz válasza Eeneke (#31) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Ajánlom figyelmedbe a Pdftk nevű alkalmazást - ingyenes, GPL licensz. Parancssoros, de szerintem ez nem hátrány a problémád megoldása szempontjából.

Csak egyszer használtam, amikor szét akartam szedni egy pdf dokumentumot, ezért mélyebben nem merültem el benne, de szerintem számodra a cat parancs lesz a nyerő a megfelelő kapcsolókkal (lásd dokumentáció).

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#33) lúzer válasza Eeneke (#31) üzenetére


lúzer
veterán

erre gondoltam, igaz ez doc, itt meg tudom adni az oldalakat, ami nem kell kihagyom
igaz, régi reader más, újat nem tudom

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#34) Eeneke


Eeneke
csendes tag

Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget!

Végül is sikerült megoldani a problémát. Megtaláltam a tökéletes eszköz a Foxit Pdf Editor 1.3-as progiban (kint van már ebből a 2.0-ás is). Ezzel szabadon alakíthatom a pdf fájlokat, de mivel ingyenesen csak a korlátozott verziót lehet használni, a módosított oldalakra elhelyez egy jelet. Ez szerencsére azt nem érinti, hogy ha egész oldalakat vágsz ki (értelemszerűen így nem helyez el semmit). Egyszerű és átlátható a kezelésre, arra az egy műveletre tökéletes, amire használom, mondjuk gyorsbillentyű nincs külön.
A winpdf, a pdfcreator meg még sok ezernyi, amit a neten találtam, sajnos csak nyomtatásnál hoz létre pdf dokumentumot, de szerkeszteni nem engedi. Személy szerint én a Primopdf 3.1-et használok.

''Nincs igazság. Csak én vagyok'' - Halál

(#35) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Több PDF-ben való vektoros képet lehet valahogy egy PDF-be beletenni, a képeket egymáshoz rendezni a PDF-en belül?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#36) Davey7


Davey7
senior tag

Feltettem a nitro pdf professional-t,de kellene egy kis segítség!

Nem tudom,hogy kell azt megcsinálni,hogy külön részekre bontom...hogy kellene kivágni majd egy új doksiba mondjuk beilleszteni,ha a 100oldalból nekem mondjuk 20 kell csak.

Meg vmiért nem konvertál redesen se word-be se rich textbe...az ékezetekkel és a képletekkel baj van :((( Valakinek vmi megoldás? Vagy másik program?

(#37) efi99 válasza Davey7 (#36) üzenetére


efi99
senior tag

Az oldalakkal én ezzel szoktam variálni:
[link]

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#38) Davey7 válasza efi99 (#37) üzenetére


Davey7
senior tag

Letöltöttem a 2.5-öst...eléggé kis egyszerű program.
De,az options-nél beállítottam,hogy a nagy dokumentumokból melyeket "vágja"(split) ki,de az egész doksit feldarabolja és oldalanként külön vannak...

Nekem az kellene,hogy a 100 oldalas dokumentumból mondjuk kivegyek 10oldalt és azt használjam.

Még próbálkozom vele...

(#39) Brutforsz válasza Davey7 (#38) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Néhány hozzászólással feljebb ajánlottam a Pdftk programot. Ezt a parancssoros alkalmazást a Te esetedben a következőképpen lehetne használni (pl. a 11-21. oldalig szeretnéd kivágni az oldalakat):

pdftk eredeti.pdf cat 11-21 output új.pdf

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#40) efi99 válasza Davey7 (#38) üzenetére


efi99
senior tag

Most nem tudom lecsekkolni, hogy hogyan van a darabolás, de arra emlékszem, hogy a szétdarabolt 1 oldalakat, amik kellenek, egybe tudod tenni vele egésszé és akkor végül is megoldva.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#41) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Hali!
Lenne egy étlapom, amit módosítanom kéne. PDF-ben van. Akármilyen editorral nyitottam meg eddig, nem jártam sikerrel. Különböző szövegblokkokat ki lehet jelöni, lehet őket mozgatni, törölni, de nekem szavakat, illetve sorokat kéne kitörölnöm és beírnom. Próbáltam Word-be konvertálni, ott is csak ennyi sikerült.. plz help, fontos lenne! Thx!

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#42) Balinov válasza Motion_Blur (#41) üzenetére


Balinov
félisten

Foxit PDF Editort is nezted?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#43) Motion_Blur válasza Balinov (#42) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Igen, azzal sikerült a képelemeket átszerkesztenem, a szövegrész viszont még hátravan és gőzöm sincs, mit csináljak.. :(

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#44) #65675776 válasza Motion_Blur (#43) üzenetére


#65675776
törölt tag

Esetleg CorelDraw X4. Abban teljesen át is szerkesztheted.

Kb ugyan ez igaz az Adobe Illustrator-ra is. Ez viszont egyszerre csak egy oldalon tud dolgozni és azt menteni, szóval ha több oldalas, akkor csak óvatosan ments.

Illetve Acrobat Standard vagy Professional.

Mindegyik szép nagy (a Corel foglalja a legkisebb helyet) és fizetős. (CDR X4 diákverzió mondjuk 24k körül beszerezhető, de kereskedelmi tevékenységre nem használható.) A próbaverzió mindegyikből ingyen letölthető. Ha nem akarod a rendszered összeganézni velük, akkor rakd fel virtuális gépre.

Persze ha kellően idiótán van szerkesztve eredetileg, esetleg a font-ok le lettek renderelve körvonalakra, akkor nem tudsz vele mit csinálni, újra kell írnod.

[ Szerkesztve ]

(#45) Motion_Blur válasza #65675776 (#44) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszi a választ! Egyoldalas a dokumentum, viszont A3-as méretben is bazi sok karakterrel van megáldva.. Corel-el próbálkozom thx!

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#46)



addikt

Milyen prf editor progit tudnátok ajánlani?
Kicsi, okos, reklámmentes. Nem bánom ha beépül az offica.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#47) Motion_Blur válasza (#46) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ha kicsi kell: Foxit PDF Editor
Ha jó kell: Adobe Illustrator

Nekem a foxit tett egy logo-t a pdfre, de azt bármivel ki tudod szedni (én az Illustratorral vettem le).

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#48) válasza Motion_Blur (#47) üzenetére



addikt

Ezek ingyenesek?
Gondolom az Adobe nem. :F

szerk: lol, látom linket is adtál:D
láma kérdés, de ezek creatorok is egyben ugye?

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#49) #65675776 válasza (#48) üzenetére


#65675776
törölt tag

Máskülönben nem sok értelme lenne a szerkesztésnek ha csak más formátumba tudod menteni...

(#50) válasza #65675776 (#49) üzenetére



addikt

Mondtam, hogy láma kérdés...
Azt már meg sem kérdezem, hogy egyben readerek-e is. :D

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  PDF topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.