Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) gyuribácsi88

Hát egy 20-ast adnék érte, jó kis NAS, de ennyit szerintem nem ér, de majd a hozzáértőbbek elmondják hogy megér e ennyit, avagy sem.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#2) MaCS_70 válasza gyuribácsi88 (#1) üzenetére


MaCS_70
félisten

20e Ft környékén én eddig nem láttam kéthelyes NAS-t.
Ha tudsz ilyet, alaposan megfontolnám a vásárlást, a 38e Ft most egy kicsit sok lenne.

Köszi: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3) fogtunder válasza gyuribácsi88 (#1) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szerintem is nagyon sok érte ennyi pénz.

a felső kategóriás teljesítmény különösen mosolyogtató, mert vajon hogyan adhatunk egy NAS-nak ilyen jelzőt, ami nem bírja kihajtani a gigabit LANt?

gondolom az 1.6Ghz proci valami ARM architektúrát takar, amivel nincs is nagy baj, amíg nem akarunk softraidet számoltatni vele, ami ugye itt kiesik a két fiók miatt, vagy nem akarunk nagyon torrentezni vele, mert ezek elég durván igénybe veszik. ezzel a konkrét eszközzel nincs ugyan tapasztalatom, de sejtésem szerint ami üresen ilyen sebességet produkál, az enyhén töredezett adatokkal, pár száz torrent kapcsolattal és mellette video streaminggel már érezhető sebesség csökkenést okoz. ha nem így van, majd a szerző helyesbít.

a szolgáltatások listájával nincs baj, de nekem ez nem érne meg többet 25-nél, nagyon max 30-nál. mondjuk még mindig okosan a Synology és Qnap cuccok alá árazták, és ha mondjuk 4 lemezes lenne, akkor simán vállalható lenne, így sok.

(#2) MaCS_70

D-Link DNS-320

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#4) Anonymus23 válasza fogtunder (#3) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nos. A "felsőkategóriás" jelzőt nem én írtam bele, ezt konkrétan a jelen weblap szerkesztői biggyesztették oda. :) Ami mondjuk amúgy igaz, ha arra gondolunk, hogy a ZyXEL esetében jelenleg ez a "csúcsmodell" a NAS-ok között. Mindenesetre az idézőjel mindenképpen kell, hogy érthető, és JÓL érthető legyen a kifejezés.

A sebességre nem lehet panasz (több 100, akár 500 torrent felett) is olyan max 5-10% körül alakul a proci használat, persze függően a leech/seed sebességtől is, de igen ritkán van 100% körül, bár igaz, nem is szoktam nézegetni, csendben teszi a dolgát. Töredezettség és vinyó sebesség persze bejátszhat, de ez nem feltétlenül a NAS tulajdonságának tudható be.
Amiért én cseréltem, mivel korrekt áron túl tudtam adni a régin, másrészt nekem fontos volt, hogy a hálózati sebesség jobb legyen, mint a 310-esen, nem beszélve a 210-esről, és ez teljes mértékben be is jött.

Az áráról annyit, hogy ez most a kezdő ár, szerintem olyan 25-27 e Ft körül fog a végén lenni, az viszont már korrekt ár érte szerintem.

;) - The Power of the Light Side

(#5) MaCS_70 válasza fogtunder (#3) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!!!! :R

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6) fogtunder válasza Anonymus23 (#4) üzenetére


fogtunder
nagyúr

tudom, hogy a felső kategóriás jelző a Zyxel marketing részlegének az agylövése, de attól még vicces :)

jó, hogy alacsony a torrent terhelése, viszont alapvetően nem a torrentek száma meghatározó, hanem az egyszerre nyitott kapcsolatok száma. lehet 500 torrented 50-re maximalizált kapcsolattal is, nagy valószínűséggel nem aktív az összes torrented egyszerre és 500nál jóval kevesebb kapcsolatod van. hosszú távon úgyis az a lényeg, hogy a video streaming ne akadozzon, ha azzal nincs baj letöltés mellett, akkor a legtöbb esetben elég lesz.

a legnagyobb bajom az, hogy most gyorsan összeraktam egy gépet:

cooler master elite 130
tetszőleges mini-itx lap integrált procival (monjduk celeron 1037U)
2gb RAM

ez volt 42 ezer, ingyenes NAS oprendszerből meg rengeteg van. sokkal nem fogyaszt többet, viszont sokszor többet bír el, mint a Zyxel, akár lehet egyben a HTPC is. persze tudom, hogy sokan konyhakész megoldásra vágynak, de én inkább építenék bármikor.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#7) Mezga Aladár válasza fogtunder (#6) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Kezdődik, az én jobbat rakok össze. Csináld azt, de ne szóld le, amit kézközelből nem ismersz.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#8) Anonymus23 válasza fogtunder (#6) üzenetére


Anonymus23
veterán

Persze, van még ezer megoldás, amit mindenki magának választhat, ez csak egy a sok közül, maga a cikk apropója a 325v2, de a lényeg, a TM és ennek a kooperációja.
Számomra a legegyszerűbb távvezérlés és a gyors működés volt a lényeg.
A leírás is elsősorban a 325v2 és a TM leírásából született.

;) - The Power of the Light Side

(#9) Sanya


Sanya
nagyúr

elég fapados ez a felsőkategóriás nas egy synology 214-hez képest.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10) Balinov válasza Sanya (#9) üzenetére


Balinov
félisten

na ja, Qnap/Synology mellett ez eleg alap, nekem a v1 NSA325 van, de alapveto dolgokra (TM,FFP, dlna) boven kiszolgal egy gb-es lan-on, 120/20-as upc mellett. csak azok nem annyiba vannak.

Nekem 2x1TB van benne RAID1-ben, meg ugy 6-700db-os film/sorozat/dokugyujtemennyel.

cikkirotol kerdeznem: ezen is Twonky a gyari DLNA csomag? Probaltal mar mast (miniDLNA, Plex,stb) felrakni?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11) Anonymus23 válasza Balinov (#10) üzenetére


Anonymus23
veterán

Twonky ezen is az alap. Ahogy eddig tapasztaltam, túl sokat nem keccsoltak a ZyXEl programozói, hogy a nagyobb cuccokhoz sokkal többet adjanak, mindegyik NSA ugyanazzal a programcsomaggal jön ki szinte.

A PLEX, vagy MiniDLNA telepítése elvileg ugyanaz, mint az összes többi NSAXXX-n, de nekem egyelőre nincs rajta, mert ritkán használom erre.

;) - The Power of the Light Side

(#12) fogtunder válasza Mezga Aladár (#7) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem a cuccal van bajom, ahogy írtam, hanem az árával.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#13) Dr.FantastiK válasza Sanya (#9) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

de a kezdoknek megteszi !

egy ido utan ugyis eszreveszik hogy merre van ennel jobb. :D

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#14) haxiboy


haxiboy
veterán

Engem az érdekelne igazán hogy egy ilyen dedikált nason megoldható lenne-e az hogyha én a gépen elindítok egy torrent file-t akkor automatikusan a nas húzza le és/vagy a webes interface-n keresztül elindítani a kívánt torrentet, és el lehetne indítani/megállítani, de minden felhasználó csak a saját torrentjeihez (és persze fájljaihoz) férne csak hozzá. Esetleg priorítást állítani neki? (alul írom miért)

Nekem ez azért lenne fontos mert itthon mindenki eszeveszettül tölt, torrentezik még akkor is ha nem fontos amit le szeretne tölteni. Ezt egy az egyben kikapcsolnám, és csak a NAS tudna kimenni torrentezni a netre. Be lenne állítva hogy mondjuk hajnali 2-től 6 ig mennek a torrentek utána mindent automatikusan megállít, kivéve azokat amelyeknek külön engedélyezve van hogy letöltsenek (priorítás).
A lakásban található X (X>1) személy, és nem szeretnénk hogy egymás letöltött filejaiba belepiszkáljon más, esetleg piszkálják egymást mert épp az egyikünk Kelemen Anna videókat töltöget netről. Illetve az sem lenne rossz hogy egy quotát szabni hogy márpedig Kis Józska nem tölti tele a 2TB-s videót 4k-s lótenyésztő videókkal :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#15) kmarci25 válasza Sanya (#9) üzenetére


kmarci25
veterán

Synology 214: 42 ezertől indul
Zyxel NSA325 v2: 30 ezertől indul

Akkor miről is beszélünk? :U

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#16) Sanya válasza kmarci25 (#15) üzenetére


Sanya
nagyúr

az alcímről:

Egy ZyXEL NSA325v2 "felsőkategóriás" NAS első napjai a szolgálatban, ismerkedése és házassága a Transmissionnel.

vagy ez a ZyXEL kínálatában ez a csúcstermék? Mert ez a mondat valahogy nem jött át.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#17) Anonymus23 válasza Sanya (#16) üzenetére


Anonymus23
veterán

Te sem olvasod a hozzászólásokat:

Nos. A "felsőkategóriás" jelzőt nem én írtam bele, ezt konkrétan a jelen weblap szerkesztői biggyesztették oda. :) Ami mondjuk amúgy igaz, ha arra gondolunk, hogy a ZyXEL esetében jelenleg ez a "csúcsmodell" a NAS-ok között. Mindenesetre az idézőjel mindenképpen kell, hogy érthető, és JÓL érthető legyen a kifejezés.

;) - The Power of the Light Side

(#18) Magnat válasza kmarci25 (#15) üzenetére


Magnat
veterán

Amit linkeltél és 42k, az egy 214se, 800mhz-s procival és 256mB rammal... a 214 kb a dupláját tudja és annyiba is kerül.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#19) Anonymus23 válasza Magnat (#18) üzenetére


Anonymus23
veterán

Itt egy jó kis teszt, egy halom NAS-al.
Ezek alapján a nyers teljesítményt össze lehet hasonlítani, a többi szolgáltatás meg felhasználófüggő, hogy neki az érték-e avagy sem.

Ha már DS214, Az első érték a 325 a második a 214-esé, MB/sec
1 disk write: 61,6 - 96,4
1 disk read: 92,7 - 95,4
Average throughput: 77 - 92,8
HD video Playback: 77 - 92,8
2x HD playback: 93,5 - 92
4x HD playback: 96,3 - 92,5
HD Video record: 81,4 - 116,2
HD playback and record: 75,5 - 86,7
Content creation: 9 - 11,3
Office productivity: 47,4 - 49
File copy to NAS 1 disk: 84,2 - 123,5
File copy form NAS 1 disk: 79 - 77,4
Dir copy to NAS 1 disk: 12,1 - 19,4
Dir copy from NAS 1 disk: 22,6 - 18,5
Photo album 1 disk: 11,8 - 12,1

Ha csak a nyers számokat néznénk (és nem foglalkozunk a szolgáltatásokkal, telepíthető programokkal, kinek mi a fontos stb.) akkor az tűnne ki, hogy átlagosan 17%-al jobb a 214-es.
DS214 legolcsóbb helyen most ~81 eFt, 325 v2 ~30 eFt.
Maradjunk annyiban, hogy nem egy ligában fociznak ár szempontjából... Akinek a 325v2 alternatíva, annak szóba sem jöhet egy DS214, vagy fordítva..

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#20) Balinov válasza haxiboy (#14) üzenetére


Balinov
félisten

Igen, meg. En is igy csinalom. Ceges laptopon belottem a Transmission Remote GUI-t, beallitottam neki az NSA325-on futo TM klienset. Ha pl. sorozatos trackerrol letoltom a napi adagot, akkor a .torrent file-t a gepre mentem, de mivel a TMGUI van hozzarendelve a NAS-ra kuldom a letoltesi feladatot. Routercsere elott (azota lusta voltam beloni) my-ip.biz-es/dydns-es megoldassal kulso halorol is ment. Akar meg telefonrol is mobilneten.

Igaz, amit irsz, piroritaskezeles, stb. abban abszolute nem vagyok biztos.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#21) Sanya válasza Anonymus23 (#17) üzenetére


Sanya
nagyúr

miért gondolod, hogy ezt a megjegyzést neked szántam? :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#22) Sanya válasza Anonymus23 (#19) üzenetére


Sanya
nagyúr

itt nem az a lényeg. a beállíthatóság, hogy működik, a kiváló support, etc. tényleg jó a synology, és bivaly is.nálam egyértelműen bevált. A tyxel sem rossz, ha arra használod, amit tud.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#23) FefeeX válasza MaCS_70 (#2) üzenetére


FefeeX
veterán

NSA-320
Alig tud kevesebbet (1.2-es proc), és 22ért vihető...
Azért a Dlinket oda-vissza veri, munkahelyi tapasztalat, itt nálunk mindenki mást vásárolt, hogy összehasonlítsuk :) (minőségre messze a Synology a legjobb, legalábbis a Zyxel és Dlink mellett)

(#24) FefeeX válasza Sanya (#22) üzenetére


FefeeX
veterán

Azért sokan megtévednek ennél a dolognál. A Synology sok supportot ad szoftverek és támogatás terén. A zyxelben meg mindent össze lehet legózni (tényleg mindent) kb 20-25 perc alatt. Nem lesz mondjuk fasza iOS/Android/WP8 programod minden dologra, de használható lesz minden ugyanúgy.

A mindennapi használat során szerintem a 30-40 Mbps feletti másolás csak felesleges pénzkidobás. Van egy valag USB3 pendrive-om, amikről/amikre alig másolok, megérte plusz pénzt fizetni érte? Jól néz ki meg minden, meg havonta egyszer 2-3 giga másolásnál megspórolok pár másodpercet... NAS esetében ugyanez. Arra használod amire való? Akkor nem másolgatsz napi szinten, ergo észre sem veszed a sebességkorlátot (mert mindent játszik NASról)

Ami miatt mégis szóba jöhet, a sok pénzű, de hozzá nem értő felhasználó, akinek ideje sincs, jobban jár a Synology-val. Plusz az anyagminőség. Plusz a hang. Megéri? Van akinek meg, van akinek nem.

(#25) kmarci25 válasza Sanya (#22) üzenetére


kmarci25
veterán

A tyxel sem rossz, ha arra használod, amit tud.

Ezt akartam írni én is, ezek szerint nem ment át az üzenet. Az egyik (Synology) jóval drágább, mint a másik (Zyxel), és jóval többet tud és azt is szebb kivitelben (amennyire én tudom). Ennek megfelelően a két NAS-tól nem ugyanazt várom el nyilván.

Szerk.: FefeeX +1 :K

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#26) LLKobe


LLKobe
veterán

Nem rossz, de annyiért szerintem drága, és eléggé be van korlátozva a felhasználási köre. Én pár hónapja raktam össze torrentezni egy ITX gépet, benne egy dual core atom procival, 1 giga rammal, meg egy vinyóval.
teljesen frankó cucc, minimális a helyigénye, bármire lehet használni.

Egyedül a táp ventijével nem vagyok elégedett, nekem hangos, ebbe vagy ventit fogok cserélni, vagy veszek egy pico tápot.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#27) Mezga Aladár válasza FefeeX (#24) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"A mindennapi használat során szerintem a 30-40 Mbps feletti másolás csak felesleges pénzkidobás"

Ez nálad igaz, másnál nem.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#28) Tonyk válasza kmarci25 (#25) üzenetére


Tonyk
veterán

"jóval többet tud"

Kérdés, hogy a vásárló ki akarja-e használni ezt a többlet(?) tudást?!

És mi az a jóval több? Olvasom ezt tőletek rendszeresen, de konkrétan a jóval többet még nem láttam sehol "materializálva". :)

Én pl. próbálom mindenből megvenni a jobbat, ha lehetőségem van rá, de tényleg nem értem ezt a hatalmas Syonology mániát (ami ettől még persze lehet valós!).
Nekem ezt kezd kicsit Android vs. Apple effektre hasonlítani: Akinek nem Synologyja van az nem menő? Eddig mindent megoldható volt vele (NSA320), amit akartam, és egyelőre nem értem miért kellett volna nekem kiadom 23e helyett 80-90-et egy Synologyra 214-re.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#29) FefeeX válasza Tonyk (#28) üzenetére


FefeeX
veterán

"mi az a jóval több"

- jóval magasabb másolási sebesség (vs. 320)
- mókolás nélküli normális torrent
- mókolás nélküli FTP szerver (egyszerűbb, analfabéta által is használható)
- mindenre igaz benne, hogy egyszerűbb beállítás (egyébként ez az Apple-re is igaz az Androiddal szemben)
- minőségibb anyaghasználat --> halkabb venti
- minden funkcióhoz külön app, WP8ra is!!! (ez azért fontos mert másnál elég ritka a támogatása a platformnak)

A Zyxel mókolással, meg egyedi tuninggal a másolási sebességen és a minőségi felépítésen kívül minden mást tud hozni, csak ez hozzáértést, időt meg stressztűrést követel (szerencsére manapság egyre kevésbé, sokkal egyszerűbb lett a mókolás idővel, és sokkal rövidebb időbe is telik)

Persze megint csak előjön az, hogy a Zyxel azért mindent egybevéve sem lesz Synology, ahogy az Android sem lesz iOS, ne próbáljuk már meg bebizonyítani, hogy ugyanolyan jó az. Mert valakinek megéri megvenni a jobbat, másnak meg nem. Különbözőek vagyunk, el kell fogadni.

Mezga Aladár: ez általában igaz, max Nálad nem. Másolómestereknek, lemez sokszorosítóknak, videóvágóknak előfordulhat, hogy nem elég. Azonban elég elenyésző szerintem azon tulajok száma, akik napi szinten 100+ gigákat mozgatnak meg...

[ Szerkesztve ]

(#30) Magnat válasza FefeeX (#29) üzenetére


Magnat
veterán

Tényleg ne, az én véleményem szerint az Android sokkal jobb az Ios-nél :) /flame off

1ébként: Synologym van és nagyon tetszik, de ha vkinek a NAS kimerül abban, h kis fogyasztás mellett legyen egy torrentre és filemegosztásra alkalmas eszköze, arra tökéletes lehet a Zyxel.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#31) Tonyk válasza FefeeX (#29) üzenetére


Tonyk
veterán

"jóval magasabb másolási sebesség (vs. 320)"

Nincs vita. De más proci is van benne. Marwell Kirkwood <-> Marwell Armada XP. Almát a körtével. (80-85MB/sec nálam megvan)

"mókolás nélküli normális torrent "

:F Transmission gyári csomagból elérhető 1db kattintással. (A következő tudom az lesz, jaaa, hát transmission... pfffff...:) )

"mókolás nélküli FTP szerver (egyszerűbb, analfabéta által is használható)"

Ez is van gyárilag előtelepítve.

"mindenre igaz benne, hogy egyszerűbb beállítás"

Tényleg nem értem mi a bonyolultabb egy Zyxel beállításában!? :F

"minőségibb anyaghasználat --> halkabb venti"

OK, mondjuk pici pénzért ha zavar, simán cserélhető a venti, de ok.

"minden funkcióhoz külön app, WP8ra is!!! (ez azért fontos mert másnál elég ritka a támogatása a platformnak)"

Mi az, amit nem tudok a pl telefonról/gépről böngészőből konfigolni és külön app kell hozzá?

"Synology, ahogy az Android sem lesz iOS, ne próbáljuk már meg bebizonyítan"

Húú, ez túlmutat ezen, de ne hasonlítsunk már össze egy adott eszközre tervezett, optimalizált oprendszert egy olyannal, amit mondjuk 1000 eszközön el kell fusson. Nem számít, de nekem pl. 100x jobban kézreáll egy android, de ez amiatt mert: "Különbözőek vagyunk, el kell fogadni.

Köszönöm a választ, de ettől függetlenül még mindig nem látom értelmét a + 55-60E-es különbségnek. :)

(#30) Magnat

"Synologym van és nagyon tetszik, de ha vkinek a NAS kimerül abban, h kis fogyasztás mellett legyen egy torrentre és filemegosztásra alkalmas eszköze, arra tökéletes lehet a Zyxel."

Engem érdekelne, de tényleg! hogy, mint Synology tulajdonos mi az amire még használod a NAS-od? (torrent, ftp, sql szerver, dlna, fájlszerver, http szerver, syslog szerver, php, backup szerver, itunes, dropbox, timemachine, youtube, flicker, pyload, nfs, owncloud, polcast, emule (réteg dolog: squeezecenter, wordpress))?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#32) FefeeX válasza Tonyk (#31) üzenetére


FefeeX
veterán

"80-85MB/sec nálam megvan"
nem tudom, hogy csinálod, mert én PCre másolásnál 44-nél többet még nem értem el a 320-al (WD RED 2TB van benne, Cat5e kábelen, Gbit hálókártya a gépben, TP-Link 3600as routeren. (1043-al sem ment többet)
Remélem nem kevered a megabit/seccel :)

"Transmission gyári csomagból elérhető 1db kattintással"
Most már. Nem volt ez mindig így, nem is a legfrissebb, és a beállítások változtatásához még mindig FFP kell. Egyébként ehhez nem kell véletlen módosítani a telepítő pool-t? :) Tehát ez is mókolás és nem gyári megoldás? :) Van benne torrent, a gyári 20 torrentes, webről el nem érhetős stbstb.

Az FTP szervere alapbeállításon elég szar, persze be lehet állítani, csak más egy hozzáértőnek meg egy nem hozzáértőnek (ezt nem képesek felfogni sokan a pH-n)
Mint ahogy van egy óriási biztonsági hibája. Felajánlja, hogy más root felhasználót hozz létre jelszóval, viszont nem figyelmeztet, hogy az alapértelmezett megmarad (nekem így nullázták le 2TB adatomat)

"pici pénzért ha zavar, simán cserélhető a venti"
Ezzel meg sosem volt vita, pici pénzért ez, mókolással az; szinte mindent tud amit a másik, csak nem alapból. Ezért a másik drágább. Ha más rágja meg helyetted a kaját, az mindig drágább, mintha Te csinálod, ráadásul garivesztéssel. Nem az a lényeg, hogy neked megéri, azt senki nem fogja bebizonyítani, mert nem, nekem sem éri meg, de el tudom képzelni, hogy másnak megéri. Mert van olyan. A szomszédhoz napi szinten járok át gépet mókolni, mert neki sem éri meg normális alkatrészeket venni, normálisan megcsinálni, stb, itt a barom szomszéd akit csak napokig baszogat és a végén úgyis megcsinálom neki...

(#33) Tonyk válasza FefeeX (#32) üzenetére


Tonyk
veterán

"nem tudom, hogy csinálod, mert én PCre másolásnál 44-nél többet még nem értem el a 320-al (WD RED 2TB van benne, Cat5e kábelen, Gbit hálókártya a gépben, TP-Link 3600as routeren. (1043-al sem ment többet)"

Elég régen mértem már ezt (talán az elején amikor vettem), + itt volt alatta egy kis torrent forgalom:

Ebből megint flame lesz, de mondjuk én ott kezdem, hogy nem engedek TP-Link eszközt sem a lakásomba, sem a munkahelyre. :)

"Most már. ... nem is a legfrissebb"

De! 2.82

"és a beállítások változtatásához még mindig FFP kell."

Attól függ mihez. Transgui is megold ezt-azt.

"Egyébként ehhez nem kell véletlen módosítani a telepítő pool-t? :)"

Nem.

"Tehát ez is mókolás és nem gyári megoldás? :)"

lsd. fent.

"Van benne torrent, a gyári 20 torrentes, webről el nem érhetős stbstb."

Ott a gyári programcsomagok között felkínált TM. ;)

" ráadásul garivesztéssel"

Jójó, persze lehet ezt ragozni, Bár, ha te megmondod egy szabvány csatlakozóról, hogy le lett húzva és másik lett rádugva... :) Ki az az elmebeteg, aki nem a gyári ventit teszi vissza ha gariztatja?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#34) Tonyk válasza FefeeX (#32) üzenetére


Tonyk
veterán

sorry, dupla, csak ezt a linket akartam belegyógyítani a 2.82-es tm-hez: [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#35) Balinov


Balinov
félisten

TM-hez a pontossag kedveert. Csak a 4.50-es FW-tol kerult bele, az azelotti P2P letolto mas gyari csomag volt, hasznalhato, de mas, kisse limitaltabb a TM-hez. Utolso 2 FW mar a TM-et tartalmazza v1-es NSA325-nel.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#36) Tonyk válasza Balinov (#35) üzenetére


Tonyk
veterán

"az azelotti P2P letolto mas gyari csomag volt"

Nem csak volt, az is, mert azóta is benne van, hogy a fene enné meg (egyébként libtorrent alapú).

"Utolso 2 FW mar a TM-et tartalmazza v1-es NSA325-nel."

Épp úgy, mint a 310,320,325 és a 325v2 esetében is. Tartalmazáson a lényeg, nem a fw sorszámán.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#37) Balinov válasza Tonyk (#36) üzenetére


Balinov
félisten

mindegy, csak meg akartam vedeni a TM meg az NSA sorozat munderjat.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#38) FefeeX válasza Tonyk (#33) üzenetére


FefeeX
veterán

Érted a lényeget, mégis folyamatosan kukacoskodsz.
Pedig a TP-Link esetén pont a dolog másik felén állsz. Tehát még azt sem lehet mondani, hogy nem ismered a problémát a másik oldalról, egyszerűen csak vitázni szeretnél.

Le van írva a szövegben is (témaindító cikk, visszakerestem), hogy pl annak a szerkesztője nem érte el gyárilag, csak a mókolós frissítéssel. Örülök, hogy neked nem kellett, de az, hogy valami jól működik, sosem a pozitív, sokkal inkább a negatív oldalon dől el, tehát elég adott esetben 1 ellenvélemény is, hogy nem megy -- Lásd TP-Link, százezreknek megy, Neked meg lehet hogy nem, adott esetben nem hiszem, hogy sokat érdekel a másik százezer, akinél megy; Android dettó - hozzáértésem miatt inkább a szarokkal találkozom, mivel azt hozzák, hogy csináljam meg, és azért el kell mondanom, hogy érdekesmód nem 1 és nem is 2 van ilyen

A Windows amit kiír, az nem igazán megbízható információ másolásnál, ezt Te is tudhatod, minimum egy TC de inkább muCommander képet szeretnék, ha már bizonyítanánk valamit.

Emellett pár hónapja, mikor újrahúztam a torrentet valami blőd automata beszarás miatt (amit persze nem csinál olyan amin gyárilag rajta van, és totál nem érdekel, hogy Nálad nem volt még vele probléma, mivel nálam meg igen, és nem is vagyok egyedül ezzel a fórum szerint), akkor már elérhető volt a legfrissebb (2.80 vagy 2.81), de a Zyxelre akkor épp a 2.77 volt listából telepíthető. Most épp lehet, hogy nem. Ettől még így volt, és lehet, hogy így is lesz. Mióta is van már kinn a legfrissebb? Mennyi a lag?

Tényleg az van, hogy kicsit úgy jön le, direkt vitázni akarsz, mert tisztában vagy a problémákkal, mégis folyamatosan le próbálod tagadni őket, úgy alakítod a mondatokat. Nem baj ez csak semmi értelme.
Ez a bajom az Androidhuszárokkal is, de majdnem minden törzsszurkolóval minden helyen. Hazudnak, ferdítenek, hogy úgy jöjjön le, amit vettek az a tökéletes cucc, és náluk az is tökéletesen megy, ami még a gyártónál sem.

[ Szerkesztve ]

(#39) Tonyk válasza FefeeX (#38) üzenetére


Tonyk
veterán

"Érted a lényeget, mégis folyamatosan kukacoskodsz."

:F Nem értem a "kukacoskodást", tényleg!

"egyszerűen csak vitázni szeretnél."

Nyugi már! Nincs neked üldözési mániád? Beszélgetünk! Ennyi. Írtál valamiről, én meg írtam az ellenkezőjét tapasztaltból. Jelenleg ebbe kötsz bele. És még én kukacoskodom :)

"Lásd TP-Link, százezreknek megy, Neked meg lehet hogy nem, adott esetben nem hiszem, hogy sokat érdekel a másik százezer,"

Informatikus vagyok mellette rendszergazda is pár helyen, nem egy, nem két termékről vontam/tuk le már kollégákkal ezt a következtetést. De igen, van akinek jó, van akinek nem. Ennyi.

"A Windows amit kiír, az nem igazán megbízható információ másolásnál, ezt Te is tudhatod, minimum egy TC "

A TC az pont nem annyira mérvadó, de mondjuk sokkal inkább, mint egy JAVA-s fájlkezelő a muCommander. :D

De tessék, itt a TC, frissen ropogósan.

És itt egy Linux alól is.

"Mióta is van már kinn a legfrissebb?"

Azt hiszem talán 3-4 hét volt a csúszás. Ettől függetlenül én mondjuk FFP-s tm-et használok, mert igen, ott pár nap alatt van frissebb. A jelenlegi gyári azért van telepítve, mert egy kollégának alakítottam át gyári telepítőt és tesztként ezt tettem fel.

"mégis folyamatosan le próbálod tagadni őket"

Tisztelettel kérlek, idézd ahol tagadtam. Nem kötözködés, ahogy állítod, csak a tények végett kérlek.

Peace!

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#40) Mezga Aladár válasza FefeeX (#29) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"ez általában igaz, max Nálad nem. Másolómestereknek, lemez sokszorosítóknak, videóvágóknak előfordulhat, hogy nem elég. Azonban elég elenyésző szerintem azon tulajok száma, akik napi szinten 100+ gigákat mozgatnak meg..."

Vagy egyszerre több kliens kapcsolódik. Olyankor nagyon nem mindegy hogy mit tud a holmi. És Én szerintem az átlagos user-ek, nem vásárolnak nast, hanem azok, akik valóban ki szeretnék egy eszköz tudását használni.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#41) Magnat válasza Mezga Aladár (#40) üzenetére


Magnat
veterán

Egyet értek, ráadásul s 78MB nagyon is tisztességges sebesség... akinek nagy kraft kell, az meg 2-4 nic-est vesz és trönköl.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#42) Magnat válasza Mezga Aladár (#40) üzenetére


Magnat
veterán

Több kliensnél sztem még kisebb lesz a difi...ott már komolyabb raid meg brutálisabb diszkek plusz scsii a megoldás sztem

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#43) EFT válasza FefeeX (#38) üzenetére


EFT
tag

Nekem van TP-Linkem és NSA325-öm is.
Azért vettem meg, mert nem voltam hajlandó 80eFt-ot fizetni egy NAS-ért.
Ez 35eFt-ból megvolt és bőven kiszolgálja az igényeimet.
Aki tud rá / akar áldozni 80eFt-ot vegyen Synologyt és örüljön neki.
Kihasználni nem biztos, hogy ki fogja.

(#44) biosphere2 válasza Anonymus23 (#11) üzenetére


biosphere2
csendes tag

Twonky serverrel kapcsolatban kérdezném, aki használja.
-mkv fájlokat simán streameli (egy régebbi twonky verziót haszánltam egy Mybook live-on és az nem tudta)?
-ha egy könyvtár tartalma megváltozik (torrent letöltés kerül bele) automatikusan frissíti a media könyvtárban rögtön vagy be lehet állítani hogy milyen időnkét frissítse vagy manuállisan kell?

Köszönöm a választ.

(#45) Anonymus23 válasza biosphere2 (#44) üzenetére


Anonymus23
veterán

Simán, 10809-s videók mennek rajta, de hát furcsa is lenne, amikor simán 90 MB/sec olvas.
Automatikusan frissíti a tartalmat, most leszedett cuccos tallózható.

;) - The Power of the Light Side

(#46) Anonymus23 válasza biosphere2 (#44) üzenetére


Anonymus23
veterán

Bocs dupla..., vacakol a netem.
Persze 1080p-s videó akart lenni.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#47) Balinov válasza Anonymus23 (#45) üzenetére


Balinov
félisten

meg tudom erositen, 3D/1080p-t jatszottam le par napja GB-es lanon keresztul egy LG 3d SmartTV-vel.

Twonky-val kapcsolatban viszont egy erdekes dolgot vettem a napokban eszre. Friss letoltes-t ha nezem, 2014/marcius mappaban nem listazza, de ha playlist/recently added-et nezem, akkor meg igen.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#48) Magnat válasza Balinov (#47) üzenetére


Magnat
veterán

Tényleg furcsa lenne ha nem tudná... egy 1.5 órás 50 gigás BD image is csak 9MB/sec, azaz 72Mb/sec... szóval elvileg még egy 100Mb-es hálózaton is átfér.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#49) melan


melan
senior tag

A cikkben említett "megerőszakolós" módszer a plex telepítésével is működne?

(#50) Anonymus23 válasza melan (#49) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ha lenne olyan programcsomag, ami erre felrakható, és a programcsomag listába bele lehet tenni, akkor igen.
Mondjuk én ilyen csomagról nem tudok,de ha találsz, szólj.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.