Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68501) deicide válasza Napfénysüti (#68500) üzenetére


deicide
veterán

Uhh, nem gondoltam, hogy ilyen jó a kerék. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#68502) TayRol válasza Napfénysüti (#68500) üzenetére


TayRol
veterán

hohó, tényleg. ma el is megyek megnézem. :)

(#68503) Napfénysüti válasza deicide (#68501) üzenetére

Campagnolo... És abból is egy csúcs szett, ha nézel profi versenyeket akkor ők is mennek ilyennel. :K

Més que un club!

(#68504) zoli03 válasza TayRol (#68498) üzenetére


zoli03
őstag

The Uprising 1-et néztem. Geometria fent van az oldalukon, sok teszt van már Rose biciklikről, 6 év vázgarancia van rá (a vázon kívül meg ugyanaz, mint a többi bicikli), ha esés vagy baleset miatt sérül a váz, 6 éven belül féláron vehetsz tőlük. Az egyik legnormálisabb cég/webshop, amit ismerek.

(#68505) Zola007


Zola007
veterán

Trelock hajtogatós lakatja van valakinek?

Ezek szerint tényleg nem viszik el a bringát, ha U-lakattal van lezárva :((( (Debrecen, nem az enyém)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#68506) Laox válasza Zola007 (#68505) üzenetére


Laox
aktív tag

Rosszul zárta le. A hátsó kereket és a vázat együtt kell hozzázárni a dologhoz, ezt én egy drága, erős U lakattal oldom meg, az első kereket pedig egy olcsóbb U lakattal hozzázárom a vázhoz. Így még senki sem próbálkozott. :)

(#68507) JackFeryll válasza deicide (#68499) üzenetére


JackFeryll
őstag

Jó kérdés. Szerintem lutri. Gondolom a huszonhetedik tulaj és semmiről sem tudod hogy eredeti-e.
"Jó esetben" csak lopott.
Lehet én vagyok nagyon cinikus és pesszimista, nem a hirdetőt támadom.

(#68508) deicide válasza JackFeryll (#68507) üzenetére


deicide
veterán

Tehát ha valaki mondjuk 2013 óta nem mondott le róla és megtalálják nálam, akkor elveszik és én max az eladót polgári perelhetem, hogy adja vissza a vételárat? Van esetleg valami speciális adásvételi szerződés, amiben az ezzel kapcsolatos felelősséget ki lehet kötni?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#68509) Zola007 válasza Laox (#68506) üzenetére


Zola007
veterán

Igen, tudom, de akkor is gáz, hogy lakótelep közepén a nyílt utcán így lefosztják

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#68510) Laox válasza JackFeryll (#68507) üzenetére


Laox
aktív tag

Egy 5000 fontos egyedi bringa azért valósan adhat okot a gyanakodásra. A keresés 2013-as és azóta már a rendőrség honlapján sincs fent, gondolom beletörődött szerencsétlen tulaj, hogy már sosem látja. Pedig elég szép esélye van, hogy ez az.

[ Szerkesztve ]

(#68511) maximilian4 válasza Zola007 (#68509) üzenetére


maximilian4
addikt

Én már semmin sem lepődök meg ebben az országban. Mikor a vonaton nekem jön késsel a cigánygyerek... Rendet kéne már rakni az országban és nem pénzelni ezeket a férgeket. Állam sem jön rá, hogy az évtizedek óta az integrációba költött milliárdok útja egy feneketlen kútba vezet. Ezekkel nem lehet csinálni semmit. Persze van egy-két kivétel, mert nekem is van nagyon normális ismerősöm, de a többségük reménytelen.

(#68508) deicide

Tanulmányaim során tisztán emlékszem h "Aki kereskedelmi forgalomban harmadik személytől, jóhiszeműen és ellenérték fejében a dolgot megvásárolja , az tulajdonjogot szerez. Akkor is tulajdonjogot szerez ha nem tulajdonostól szerezte és a jóhiszeműség azt jelenti h nem tudtad és kellő körültekintés mellett sem kellett tudnod h a kerékpár lopott. Tehát sztem a felelősség úgy alakul, hogy a volt tulajnak az eladóval szemben van igénye. De az is lehet h veled szemben van igénye és utána neked meg az eladóval szemben lesz, bár ezt kétlem.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#68512) imyourfriend válasza deicide (#68508) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ezt nem venném meg semmiképpen sem, nem véletlen kerül majd 700ezerbe az a kerékszett és 580-ért árulja a bringát? Érdekes.. egy levelet lehet hogy megérdemel az eset a külföldi rendőrségnek ha már az illetőt nem lehet elérni, nincs megadva elérhetősége.

(#68513) Normi™ válasza maximilian4 (#68511) üzenetére


Normi™
őstag

Baj van itt már nagyon sok magyarral is,sajnálattal tapasztalom nap mint nap,persze ezzel nem védeni akarom az általad említett népcsoportot mert tök igazad van.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#68514) maximilian4 válasza Normi™ (#68513) üzenetére


maximilian4
addikt

Sok magyarral is van baj az biztos. De ha Járásbíróságra kell mennem tárgyalásra büntetőügyben, akkor cigányokkal van teli az egész. Felsőbb fokon is hasonló a helyzet sztem (vagyis valószínűleg, mert fellebezés esetén kerül oda az ügy) :D

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#68515) Cathfaern válasza maximilian4 (#68511) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Persze, ha deicide megveszi úgy, hogy nem merül fel benne, hogy esetleg lopott a bicikli (ami ugye már rögtön nem áll meg, mivel itt a topicban felmerült, hogy lehet lopott), akkor nincs felelőssége a lopás ügyében. Ettől a biciklit még elveszik tőle (mert az adásvételi szerződés érvénytelen lesz, hiszen egy olyan ember kötötte meg, akinek nem tulajdonolta a biciklit), és igen, perelheti az eladót, hogy adja vissza a pénzét.

(#68516) deicide válasza maximilian4 (#68511) üzenetére


deicide
veterán

Így már nekem is cinkes, mert a tudat zavar, hogy lopott lehet, még erősen gondolkodom...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#68517) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Őőő... ez azért jó, mert? :F

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#68518) maximilian4 válasza deicide (#68516) üzenetére


maximilian4
addikt

Hát ha egy jó kis polgári perben kiderülne h megfordult a fejedben h lopott volt, akkor a jóhíszeműség vélelme megdőlt. Így ott maradsz bringa nélkül és a pénz visszaszerzésére sem lesz igényed. Most a bírósági gyakorlatot egyáltalán nem ismerem ilyen ügyekben, tehát az h a piaci árnál lényegesen alacsonyabb ár esetén neked okkal kéne feltételezni azt, hogy lopott-e vagy sem...fogalmam sincs. :(

(#68515) Cathfaern

Ez nem ilyen egyszerű. Egyébként előbb írtam le az esetet,hogy melyik az a kivétel, amikor nem tulajdonostól is tulajdonjokot tudunk szerezni (nem csak szerintem, hanem a törvény szerint is).

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#68519) Cathfaern válasza maximilian4 (#68518) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"kereskedelmi forgalomban"
Ez nem azt jelenti, hogy pl. boltban és nem magányszemélytől?

De ha ez tényleg ilyen egyszerű lenne ahogy írod, akkor ha ellopnak tőlem valamilyen nagy értékű műtárgyat, ami jellegéből adódóan megismételhetetlen (tehát hiába kártalanítanak pénzben, nem tudok venni egy másikat), akkor buktam és ez van? Ezt nehezen tudom elképzelni...

Szóval értem a konkrét idézetet, de szerintem ez ennél bonyolultabb kell, hogy legyen.

(#68520) maximilian4 válasza Cathfaern (#68519) üzenetére


maximilian4
addikt

Bonyolultabb is. Ez a szabály azért van, mert enélkül a gazdaság elég bizonytalan lenne. A függő tulajdonjogi helyzet ingó dolgoknál bagyon megnehezítené a szerzést és eladást, mellesleg sok helyzetben szinte lehetetlen bizonyítani h ki volt az eredeti tulajdonos, az első szerző. Ha ellopnak tőled valamilyen dolgot és ez kiderül, akkor te érvényesítheted az igényedet valamelyik féllel szemben, ez egyértelmű volt eddig is. De ha nem derül ki, akkor kell hogy a dolognak legyen egy tulajdonosa. A gazdasági forgalom bizonytalanságát igyekszik kiküszöbölni. Ezek elég elvont dolgok. A lényeg, hogy ha kiderül h a lopott dolog a tiéd volt, akkor nem maradhatsz követelés nélkül. Ez a szabály nem azért van hogy neked keresztbe tegyen, hanem a gazdaság miatt.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#68521) JackFeryll válasza deicide (#68508) üzenetére


JackFeryll
őstag

Nem ismerem pontosan a menetét ennek, de én úgy tudom akármi van elveszik és visszakerül a jogos tulajdonoshoz.

(#68517) -=RelakS=- Valamivel kisebb az ellenállása elvileg. Hogy ez hány wattot jelent... Ez a tuning utolsó lépcsője.

[ Szerkesztve ]

(#68522) 6030D válasza JackFeryll (#68521) üzenetére


6030D
Ármester

A leírás szerint 2,4 W-ot. :U

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#68523) szatocs válasza TayRol (#68476) üzenetére


szatocs
őstag

Rákérdeztem a hivatalos szervizre:
"​Kedves xyz!
Az óráinkra nemzetközi garancia érvényes, így számla ellenében tudjuk a garanciális javítást Magyarországon is elvégezni.
Üdvözlettel,
xyz
POLAR Szakszerviz Vezető"

A kérdés már csak az, hogy milyen számlát adnak a bike-discount-on. :)

=== Szatocs ===

(#68524) 6030D válasza Krisz79 (#68482) üzenetére


6030D
Ármester

Érdemes. Ha megnézed a típusát, nagy valószínűséggel találsz róla videót vagy leírást, hogy kell.
Én Öcsémét akarom majd szétszedni, az ha jól tudom egy XCM V2, de nem egy nagy dolog, csak megfelelő sorrendben kell szétcsavarozgatni. Belül mindent "koszos zsírtalanítani", majd új zsírral kenni és összerakni.
A szimmering lehet még elöregedve benne, akkor cserélni kell azt is.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#68525) dejaris


dejaris
addikt

Atultem en is ket kerekre, bar meg szoknom kell ezt a belvarosi oruletet

(#68526) Napfénysüti válasza dejaris (#68525) üzenetére

Szép gép de nem túl nagy ez a váz neked?
Ránézésre kb 60-as méret. Milyen magas vagy?

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#68527) Zola007 válasza Cathfaern (#68519) üzenetére


Zola007
veterán

adásvételi szerződés már szerintem annak számít.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#68528) ivana


ivana
Ármester

Nincs valakinek egy óra nélkül maradt vezetékes érzékelő, mágnes párosa? Van egy plusz cateye órám és bevetném cadence meternek :))

(#68529) anorche1 válasza t1 (#68477) üzenetére


anorche1
őstag

Én megyek :)

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#68530) dejaris válasza Napfénysüti (#68526) üzenetére


dejaris
addikt

183 centi vagyok. Mit kell lemernem, hogy tudjam mekkora a vaz? Ez ilyen hirtelen felindulasbol lett havertol, de megtetszett ezzel a kozlekedes.

(#68531) Cathfaern válasza dejaris (#68530) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igazából első körben az a kérdés, hogy kényelmes-e tekerni rajta, illetve mennyire hosszú távon közlekedsz vele. Mert ha kényelmes, akkor jó a váz :) (meg ha nem közlekedsz pár km-nél nagyobb távokat, akkor is mindegy)
Amúgy magasság, lábhosszúság, átlépési magasság, karhosszúság függvénye (de magassággal +-1 méretre be lehet lőni)

(#68532) concret_hp válasza Napfénysüti (#68470) üzenetére


concret_hp
addikt

ha ott voltál egy 20 percet, akkor láthattál :D jó kis hangulat volt ahhoz képest, hogy 1000 fős falu :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#68533) ígyvanferi válasza dejaris (#68530) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Gondolom azért kérdezte, mert teljesen lent van a nyereg. Ha annak a magassága így a jó, akkor esélyes, hogy nagy neked a váz.

(#68534) 6030D


6030D
Ármester

A múltkor írtam (meg másnál is előjött), hogy fejre fordítás után beesik a hidrós fék.
Most visszajött a bringa a szervízből, azt mondták megfelelő benne a folyadék mennyisége, de kopottak voltak a betétek, ezért a munkahenger beljebb kerül és amikor a felfordul, akkor a munkahengertől eljön az olaj, és azt kell visszapumpálni. (nem így mondta, de valami hasonló) Viszont ha nem levegős, akkor nem értem, mi vándorol hova.

Minden esetre a betétek tényleg kopottak voltak, és most rendesen harap a fék.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#68535) szatocs válasza szatocs (#68523) üzenetére


szatocs
őstag

Aki rendelt már bike-discount-tól: Gariztatáshoz megfelelő számlát adnak vagy csak valami tessék-lássék nyomtatott papírt?

=== Szatocs ===

(#68536) Napfénysüti válasza concret_hp (#68532) üzenetére

Nincs rólad kép? Megvártam a végét. :K

Més que un club!

(#68537) concret_hp válasza Napfénysüti (#68536) üzenetére


concret_hp
addikt

biztos van valahol valakinél :DDD , sárga castelli felső fehér sisak :D

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#68538) balintka válasza szatocs (#68535) üzenetére


balintka
addikt

Rendes számlát adnak.

(#68539) dejaris válasza Cathfaern (#68531) üzenetére


dejaris
addikt

Jol meg vagyok, at tudok lepni nagyjabol rajta, egy huzamban 10km-nel tobbet nem kell mennem. Ma mar tekertem 30-at.

Igyvanferi: meg nem volt belove, csak a szalitas miatt volt lent.

(#68540) szatocs válasza balintka (#68538) üzenetére


szatocs
őstag

Köszi!

=== Szatocs ===

(#68541) Sleek


Sleek
senior tag

Sziasztok szép napot.
Voltam ma pár bringa boltban Budapesten.
Több bringát megnéztem
220-250ezer ft körül voltak clraris szettel..
Úgy néz ki a btwin bringa lesz tényleg a befutó.
Merida ride 100 tetszik nagyon . De 250ezer ft t nem akarok adni érte :(

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#68542) Runner_fxr válasza Sleek (#68541) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ilyen árkategóriában szerintem már nem jó választás egy decathlonos bringa, de ahogy érzed. A lényeg mégiscsak a váz, ebben meg a decás gépek nem annyira jeleskednek. Itt leginkább a geometriára és merevségre gondolok, nyilván nem fog eltörni, legalább is nem valószínű, de irányíthatóság, hajtáshatékonyság már kérdéseket vet fel.

[ Szerkesztve ]

(#68543) ivana válasza Sleek (#68541) üzenetére


ivana
Ármester

Ennyiből biztos, hogy újat akarsz venni? Ennyiért olyan használtat veszel, hogy zenél :) A btwinből erre gondolsz? Mert ezt inkább ne.

(#68544) ivana válasza ivana (#68543) üzenetére


ivana
Ármester

Vagy az 540-re? Az sokkal jobb de a váz ott se túl jó (elcsapnák a hegesztő inast ilyen varratokkal...) Az is vicces, hogy az 520 súlya 9kg-nek van írva, az 540-é 9,5-nek :DDD

(#68545) Sleek válasza ivana (#68543) üzenetére


Sleek
senior tag

Igen erre . :)
Amúgy láttam én már 500ezer ft s bringán ronda hegesztést.
Igaz nekem nincs hegesztő vizsgám ami minősített(csak alap) de faternak igen.
Viszont a szakmám miatt napi szinten látok, és dolgozok hegesztővel.

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#68546) Sleek válasza Runner_fxr (#68542) üzenetére


Sleek
senior tag

Kezdő és hobby tekergőnek mit ajánlanál ?

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#68547) ivana válasza Sleek (#68545) üzenetére


ivana
Ármester

Ez elég sok sebből vérzik :( Kerékszett valami saját márkás, a váz se geóra nem az igazi, se merevségre (múltkor megnéztem egy ilyet a dekában). A fékek benyúlása nem tudom milyen de nem rendes rövid az tuti. A gumik is elég gagyik.

Illetve a sora fékváltók nem rejtett bowdenesek, és talán a legkevésbé tartósak a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#68548) pc360 válasza Sleek (#68546) üzenetére


pc360
addikt

Mi az istenért költenél erre a kifogásolható izére ennyit kezdésnek? 120-ból tudsz venni fasza, használt országútit hasonló kategóriában, és akkor marad pénzed kilométerórára, pedálra, cipőre, lámpákra, kulacstartóra, szemüvegre, kesztyűkre, mezre. Ott leszel a 220-nál, csak lesz is mivel tekerni a gépet. És akkor mondjuk egy Bianchival feszítesz, nem egy ilyen kényszermárkával.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#68549) c4bB


c4bB
csendes tag

sziasztok.
ilyet használok,feladatát ellátja,de nekem jobban tetszene,ha az egész nyeregcső 31.6-os lenne.
csak pár milliméter,de optikailag mégis indokolatlanul vékonynak látszik a 27.2-es cső a 31.6-os vázzal.
legalább 350mm hosszú,27.2-es belső és 31.6-os külső átmérőjű alucső kéne ami végigérné az eredeti csövet.
ráhúznám és fémragasztóval rögzítve létrejönne az áhított kinézet.
létezik a piacon erre megoldás?
ha nem,akkor esztergáltatok,de gondoltam hátha csak én nem tudok jól google-t használni,itt meg akadnak hozzáértők,boltosok akik lehet,hogy hallottak már ilyen eszement ötletet. :)
Ez a nyeregcsövem tehát az nem opció,hogy cseréljem 31.6-osra,fogalmam sincs hogyan van ebben rögzítve a cső,menetes-e vagy túlfedéssel/ragasztással,de inkább nem szedném szét,annyira nem volt olcsó,hogy kockáztassam a tönkretételét.

(#68550) ivana válasza pc360 (#68548) üzenetére


ivana
Ármester

Ja olyan 150-ért bianchi van 10-es campával ami azért elég más szint mint ez a btwin. A btwin olyan mint lada granta, sokkal jobban megéri a használt ennyiért.

(#68549) c4bB Veszel egy 31.6-os karbon nyereg csövet, ezt meg rásózod valami szerencsétlenre... ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.