Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68451) ivana válasza dokee78 (#68450) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem különösebb baja nem kellene legyen tőle, mondjuk nekem sose se teleszkópom, se hideg miatt álló bringám nincs.

(#68452) Pttypang válasza dokee78 (#68450) üzenetére


Pttypang
veterán

Barmit lehet ugy tarolni, csak az outi altalaban nem olyan koszos, meg az en montimat se tennem ki a falra, mert minden kor utan le kene mosnom a kerekeit akkor..

Everybody lies.

(#68453) Runner_fxr válasza Pttypang (#68446) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

29"-nél rengeteget számít a vázgeometria. Ezt így nem lehet kijelenteni, hogy a 29" technikás pályán hátrányos. Attól függ melyik típusról beszélünk. 29"-el nyertek már Enduro versenyt is. :)
Egyébként a 26" már a múlt, így érdemesebb inkább a 27,5"-el hasonlítani. Igen én is sokszor leírtam, hogy mi az előnye és mi a hátránya a nagyobb keréknek, de azt is leírtam, hogy merev vázban kb csak előnye lesz a 29"-nek a kisebb kerékkel szemben. Ahol egyáltalán felmerülhetnek gondok a kanyarodást illetően, az a 140mm és felette lévő fully gépek világa. Ott lehetséges olyan tempó, ahol ez számít.

(#68454) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok!

kicsit más téma, de ma sokkot kaptam a vasúton. Fehérvárról Agárdra mentem dolgozni és vittem a kerékpárt.

Agárdra, oda-vissza fizettem a kerékpárra 570 Ft-ot! 40km-re! Magamnak meg 620at! Ez egy vicc. Mindig is ilyen drága volt ez?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#68455) dokee78 válasza Pttypang (#68452) üzenetére


dokee78
félisten

Csak télre tenném fel amíg nem használom.
Erkély fedett és ott lenne nem a szobában.
Csak ne legyen baja a telónak,hogy sokáig függesztett állapotban van.

(#68456) Hasaggymeg válasza TayRol (#68432) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem pont úgy van túlárazva mint a KTM-ek. Megfizettetik a nevet Itt van pl. ez,ahol többet kapsz kevesebbért.Vagy ez.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#68457) TayRol válasza Hasaggymeg (#68456) üzenetére


TayRol
veterán

A Cube-ok annyira nem jönnek be, a Radonok annál inkább, főleg hogy az összes 2000 euró alatti bringa a Canyon-nal csak hónapok múlva lesz elérhető...

Ja, meg még kettő: Willier 503 (ezen nagyon gondolkozom) illetve Orbea M50 Alma (ez utóbbi van fent egy 400e-ért).

[ Szerkesztve ]

(#68458) atok666 válasza TayRol (#68457) üzenetére


atok666
őstag

Vegyel mar valamit.... :DDD

Atok

(#68459) TayRol válasza atok666 (#68458) üzenetére


TayRol
veterán

Jó lenne, csak semmi idom nincs meló után bárhova is elmenni, így csak a nyálam csorgatom. :) Asszony meg lassan megöl, hogy nem tudunk sehova se menni cangaval, mert nekem nincs. :)

(#68460) Jester01 válasza cellpeti (#68454) üzenetére


Jester01
veterán

470 nem 570, de ja.

Az a peched, hogy a kerékpár díj 50km-ig fix 235Ft, no meg, hogy az oda-vissza jegyet nem adják ki 40 kilométeresként, és így ezt duplán fizeted.

Pesten meg 350 egy vonaljegy és azzal nem mész 50km-t szóval nem is olyan drága.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#68461) Hasaggymeg válasza TayRol (#68457) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Le kell szűkíteni a kört egy pár bringára és azokat leírással,fotóval és árral belinkelni ide,hogy értékelje aki tudja és akarja...még mielőtt atok666 elveszíti türelmét,ugyebár. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#68462) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Akit esetlegesen érdekel, váltógörgők: [link] sekutyám semacskám, láttam 6 pénzért adnak valami adok veszek topicban f*szbukon egy ilyet de inkább innen szereztem be töredéke áron. :)

(#68463) Runner_fxr válasza TayRol (#68459) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az országúti sincs már meg?

(#68464) ígyvanferi válasza ivana (#68443) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ezért adod el az agyváltóst?

(#68465) TayRol válasza Runner_fxr (#68463) üzenetére


TayRol
veterán

Nincs.

(#68466) parkr válasza dokee78 (#68455) üzenetére


parkr
őstag

akaszd fel fordítva, legfeljebb elfordítod a kormányt hogy kevesebb helyet foglaljon

(#68467) Pttypang válasza dokee78 (#68455) üzenetére


Pttypang
veterán

Kitenned a minuszokba az erkelyre? Kukazni szeretned egy tel utan? :)

Everybody lies.

(#68468) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

erre senkinek semmi 5lete? :F

(#68469) Laox válasza GeneraL_XTX (#68468) üzenetére


Laox
aktív tag

Nem igazán értek hozzá, de azt tudom, hogy a tárcsaféknél a fékpofákat két rugószerű fémdarab löki vissza, lehet, hogy nálad azok "elfáradtak". Szerintem filléres dolog megjavítani.

(#68470) Napfénysüti

Két rövid videó amit ígértem.
1. Nágocsi fordító az Extrememan 113 triatlonról. Vices volt mert én csak nézőnek mentem de áttereltek a frissítőpontos fordítón. :D
Nágocs - fordító

2. Tab - Kodály utca. Finom kis 200m-es emelkedő több helyen 20%-os sőt a legmeredekebb részén 25,4%-os résszel.
Tab - Kodály utcai fal

Més que un club!

(#68471) t1 válasza Napfénysüti (#68470) üzenetére


t1
addikt

;]
Ide : [link] jön valaki a topicból?

(#68472) Sleek válasza GeneraL_XTX (#68381) üzenetére


Sleek
senior tag

Megfeszül a dugattyú a házban pl.
Kevés az olaj . Hidegben kicsit sűrűbb még az olaj az által jobban működik. Ezek csak távgyógyítások. Tehát nem biztos ez a gond.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#68473) Napfénysüti válasza t1 (#68471) üzenetére

Gondolkodom rajta. Te indulsz?

Més que un club!

(#68474) szatocs


szatocs
őstag

Sziasztok!
Egyre inkább gondolkodok egy ilyen órán. Itthon 60 körül van, bike-discount-on meg 47 kb. Ha gariztatni akarnám, itthon vajon tudnám?

=== Szatocs ===

(#68475) dokee78 válasza parkr (#68466) üzenetére


dokee78
félisten

Nincs kinn hideg zárt erkély fedett,télen is nyitva az ajtó!

(#68476) TayRol válasza Hasaggymeg (#68461) üzenetére


TayRol
veterán

Azon vagyok.:D Csak túl nagy a kísértés, sokat kipróbálnék.

(#68474) szatocs: nekem nem rég óta van ilyenem, ajánlom, de hogy a magyar Polar hogy viszonyul a kinti garipapírhoz, jó kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#68477) t1 válasza Napfénysüti (#68473) üzenetére


t1
addikt

Igen, most neveztem be, bár nem outival de fitnessel ott leszek, remélem sikerül egy 30 körüli átlagot hozni.

(#68478) trialboj


trialboj
őstag

Üdv,

Egyik ismerősöm szeretne belekóstolni a road bike világába, és széjjelnézett a neten mit adnak az alsóbb kategóriákban. ELég régi gépek, de van sok ami jó állapotúnak tűnik, viszont nem tudjuk, hogy ez kicsit hosszabb távon mekkora hátrány?
Pl a fék ha nem fog jól, akkor lehet rá jobbat venni, vagy túl régi a felfogatás típusa és nem fog passzolni? A vázon lévő váltónak van valami jelentős hátránya? Egyéb dolog amire esetleg figyelni kellene?

Nincs rá sok pénze, és többnyire Monti huszár, szóval nem szeretne komolyabb összeget beleölni 70k az abszolút plafon, de inkább 50ket mondanék elfogadhatónak. Amit találtunk pl ez 30k.

Kösz a segítséget

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#68479) ivana válasza ígyvanferi (#68464) üzenetére


ivana
Ármester

Többek között, mióta estem vele azóta nem bízok benne, illetve nagyon alacsonyan van a középcsapágya ami szintén fura nekem. Egy új vázzal jó lenne, de most nincs kedvem ezzel szórakozni, ha nem megy el akkor az egyik csepel megkapja az agyváltót...

(#68480) TayRol


TayRol
veterán

Deore hajtómű és átdobó elfogadható ebben az árban? Maga a gép nagyon tetszik. Ellenben gyors záras...

Szerk: Óbazz, ez női canga? :F :DDD

[ Szerkesztve ]

(#68481) alex89


alex89
senior tag

Sziasztok!

Gugli nem volt a barátom, szóval engedjetek meg egy amatőr kérdést... :B

Van egy trekking bringám, aszfalton használom ezért a kopott 35 széles gumikról a jobb "suhanás" reményében váltottam simább profilú 28-as szélességre, a belső azonban maradt a régi. Lehet-e abból problémám, ha a régi belsőt használom ami nem kizárt, hogy mondjuk 32-47 szélességhez ajánlott?

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#68482) Krisz79


Krisz79
őstag

Santour rugós első villám van. Kérdésem,hogy ezt szokták-e karbantartani ha igen,miként?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#68483) Cathfaern válasza alex89 (#68481) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Sokáig használtam én is így, problémám nem volt belőle. Ha nem rug a kerék (egyenletesen eloszlott benne a belső), akkor szerintem nem fog gondot okozni.

(#68484) cashback válasza GeneraL_XTX (#68381) üzenetére


cashback
őstag

Szia.

Nekem egy Hayes Trail csinálta ugyan ezt. Félévente szerviz (1500/alkalom) - a karban lévő dugattyú száradt ki állandóan.

Én inkább féket cseréltem. :B

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#68485) dokee78 válasza TayRol (#68480) üzenetére


dokee78
félisten

(#68486) TayRol válasza dokee78 (#68485) üzenetére


TayRol
veterán

Olvastam, nagyon jó, de már sok lenne. 450 a max. keret.

[ Szerkesztve ]

(#68487) ivana válasza alex89 (#68481) üzenetére


ivana
Ármester

Nem, probléma max. 32-esben 23-as belső lehet a többi kb. teljesen kompatibilis.

(#68488) pardeee válasza t1 (#68471) üzenetére


pardeee
csendes tag

én megyek :)

„ride hard & earn the downhill”

(#68489) GeneraL_XTX válasza cashback (#68484) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Es mit csináltak vele a szervízben? Dugattyú csere?

4 éve van meg a bicaj, ez az első alkalom h csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#68490) cashback válasza GeneraL_XTX (#68489) üzenetére


cashback
őstag

Bevittem... 2nap és hoztam vissza. Így elment a legutóbb fél évet, mikor újra kezdte.
Pontosan mit csináltak azt nem tudom... gondolom szétszedték a kart, kitakarították, olajozták.
Most egy dobozban várja az új gazdáját a szett. ;]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#68491) vendingo válasza TayRol (#68486) üzenetére


vendingo
veterán

Mondanám, hogy nézzel cube-ot, de gyalázat az idei összeállításuk. Tavaly olcsóbban jobbak voltak. Továbbra is azt tanácsolom, hogy külföldről vegyél, mert 50-70 ezerrel olcsóbban megkapod, mint itthon.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#68492) GeneraL_XTX válasza cashback (#68490) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Koszonom! Mert kozben elvittem egy szervizbe ott olyan 12-15k-t akartak rolam lehuzni.... :(((

(#68493) TayRol válasza vendingo (#68491) üzenetére


TayRol
veterán

Amúgy sem vennék Cube-ot, nem szimpi. Amit ajánlottatok osztrák boltot, azt néztem, de a méretemben és a pénztárcámnak megfelelően nincs most extra jó ajánlatuk.

(#68494) cashback válasza GeneraL_XTX (#68492) üzenetére


cashback
őstag

Az mondjuk nagyon durva szerintem. Annyiért már lehet kapni egy másikat használtan (külön hátsót biztos, de a szettet sem zárnám ki).

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#68495) Runner_fxr válasza GeneraL_XTX (#68381) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Talán nem a megfelelő olajat töltötték a fékbe. Jobb esetben csak nagyobb a sűrűsége, rosszabb esetben egyáltalán nem belevaló.

[ Szerkesztve ]

(#68496) GeneraL_XTX válasza Runner_fxr (#68495) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Legutóbb olyan 2 éve vittem el teljes olajcserére. Mondjuk nem sokkal utána kezdődtek a problémák azthiszem tavaly nyáron is csinálta már.

De az első fékem az mai napig tökéletes es abban is ugyanakkor es ugyanott volt fékolaj cserélve. Ma elviszem egy másik szervizbe ajánlatot kérni.

(#68497) zoli03 válasza dokee78 (#68485) üzenetére


zoli03
őstag

Ez kegyetlenül túl van árazva.

TayRol: a Rose biciklijeit nem nézted? A legtöbbet még konfigurálni is lehet. Én tegnap nézegettem, egy merev 29"-es full SLX (csak a hajtómű Deore, minden más SLX, a fék is), elöl átütős Reba, hátul is átütős váz, kb 1100 EUR+szállítás.

(#68498) TayRol válasza zoli03 (#68497) üzenetére


TayRol
veterán

de. néztem, ám nem ismerem a minőségüket, sem a vázgeo-t, hogy milyen. amit te mondasz olyan árban ellenben nem találtam, csak drágábban.:)

(#68499) deicide válasza Hasaggymeg (#68461) üzenetére


deicide
veterán

Akkor én élnék a lehetőséggel, több szem többet lát alapon, mivel én abszolút nem értek hozzá. Ő lenne a kiszemelt, a kérdés, hogy képek alapján érdemes-e megnézni élőben? Bringás haverok azt mondták, hogy a kerékszett új korában drágább volt, mint amennyiért a hirdető árulja, viszont cserébe a váz nagy valószínűséggel kínai. Azon kívül, hogy kínai, rejt ez veszélyeket, vagy használható, csak nem érdemes érte sok pénzt adni? Azaz próbáljak-e alkudni, vagy korrekt az ár?
A méret tökéletes, pont annyi a középcsapágy-nyereg távolság, amennyi a mostani outin is és azért az integrált nyeregcső ellenére is van benne pár cm játék, ha kellene. Illetve a stucniról ránézésre látható, hogy állítható-e fel vagy le?

Köszi előre is.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#68500) Napfénysüti válasza deicide (#68499) üzenetére

Az tuti hogy a Campa Bora Ultra újan többe van mint amennyibe most az egész gépet hirdetik. Kis túlzássala fél akrom odaadnám egy ilyen kerékért. :B
Ennél jobban így hirtelen max a Lightweight Meilenstein Obermayer kerékszett kéne de az laza 5000 euró. :D

TayRol: Rose teljesen jó minőség. Hasonló mint a Canyon vagy a Radon de nekik már van Pesten valami bemutatótermük is. :K

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.