Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68751) anorche1 válasza bandus (#68716) üzenetére


anorche1
őstag

Én ma adtam le a nevezést :)

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#68752) -=RelakS=- válasza imyourfriend (#68750) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

15-20 kilométert tekersz kenés nélküli lánccal? :F

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#68753) concret_hp válasza Expendable (#68705) üzenetére


concret_hp
addikt

az van, hogy van egy shimanos campa zonda kerékszettem ami elég jól menne egy full campa szettes bicóhoz :D szóval azt kéne megcsinálni, hogy a két kerékszett rotorját átcserélem, ez így akkor sima ügy elvileg?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#68754) fpeter07 válasza Runner_fxr (#68684) üzenetére


fpeter07
veterán

Király köszi! Majd bejárom egyszer, ha vonatozni támad kedvem.

(#68755) concret_hp válasza Szakbarbár (#68709) üzenetére


concret_hp
addikt

veszel 9est és 1et nem raksz rá?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#68756) imyourfriend válasza -=RelakS=- (#68752) üzenetére


imyourfriend
őstag

Mikor át van pucolva akkor lényegében lánczsír nélkül futok vele, valami kenés biztos van rajta mert nem kopik a lánc de ez már bevált recept. ennyit róla :)

(#68757) Halkow.


Halkow.
senior tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni venni akarok egy Warrior komplett felni kerékszetett MTB-hez 26“ és 1,75 szélességű ehhez milyen szélességű felniszalag kell?

(#68758) bunddog válasza Halkow. (#68757) üzenetére


bunddog
tag

1.75 a külső rajta, de 99% hogy 22 mm-es felniszalag fog kelleni.

(#68759) concret_hp válasza bandus (#68745) üzenetére


concret_hp
addikt

37. TOUR DE HONGRIE
2. szakasz, Keszthely–Siófok (165 km):
1. Ahmed Amine Galdoune (marokkói, Delio Gallina Colosio) 3:54:36

(holnap lesz rendes sík szakasz az alföldön)

tavalyi tour 2. szakasz: 5 July 2015 — Utrecht to Zeeland, 166 km (103 mi)
1 André Greipel (GER) Lotto–Soudal 3h 29' 03"

ez olyan 47. valami :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#68760) bandus válasza concret_hp (#68759) üzenetére


bandus
veterán

42 vs 47,7, az nice. Pedig milyen laza tekeresnek tunik a tvbol. Mint ha en 25-tel nyomnam :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#68761) bandus


bandus
veterán

Sajnos ipadrol nem mukodik jol a tour oldala, van valami osszesito ahol latni lehet melyik csapat milyen bringakkal tolja?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#68762) concret_hp válasza bandus (#68761) üzenetére


concret_hp
addikt

"tour team bikes 2016" 1. találat :F

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#68763) Laox válasza krisz4b70 (#68738) üzenetére


Laox
aktív tag

Most megéri az angol Amazonon nézelődni, annyira lent van a font, hogy pl. az általad belinkelt 7600 forintos zár ott 4900, ez főleg drágábbaknál éri meg, az itthon 40000 forintos legjobb Kryptonite onnan kb. 22 ezer, ha jól emlékszem, mert most pluszban akciós is. Én rendeltem is egyet. De sok egyéb bicajos cucc van, ami most nagyon olcsó.

(#68764) bandus válasza concret_hp (#68762) üzenetére


bandus
veterán

es mukodik, sry :) lusta voltam.

naggyon komoly gepek, sagane kulonosen tetszik, de persze barmelyik johetne :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#68765) atok666 válasza bandus (#68761) üzenetére


atok666
őstag

Itt is csemegezhetsz, ha esetleg nem ismerned.

Atok

(#68766) TayRol válasza Laox (#68763) üzenetére


TayRol
veterán

Szállítanak minden gond nélkül kishazánkba is?

(#68767) Expendable válasza concret_hp (#68753) üzenetére


Expendable
aktív tag

Hát a fene se tudja így látatlanban, csak arra figyelj, hogy campa rotorból is van vagy alsó hangon 3 féle.
Küldök pü-t.

(#68768) ígyvanferi válasza concret_hp (#68759) üzenetére


ígyvanferi
addikt

De bánom, hogy csak délután érek haza Ceglédre, így pont lemaradok a mezőnyről.

(#68769) Laox válasza TayRol (#68766) üzenetére


Laox
aktív tag

Oldalt az eladóknál ki kell jelölni az Amazont, ők biztosan. Mondjuk a szállítás 6-7 font, szóval kis összegeknél nem sokkal olcsóbb.

(#68770) Stylerr


Stylerr
addikt

Nincs rovárháló a sisakomban. Ezt lehet utólag belerakni? Illetve honnan tudok venni hozzá? L-es méretű a sisakom.

(#68771) concret_hp


concret_hp
addikt

valami jó országúti vázat miért lehetetlen venni (nem a qrvadrága szintre gondolok :D), de van normális kerekem, egy 105 groupset kijön 110K körül, csak 1 váz kéne + kormány és megvagyok, de csak ilyen 200K+ vázakat látok :( bezzeg ha 165 vagy 200 centi lennék mennyi lenne :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#68772) parkr válasza concret_hp (#68771) üzenetére


parkr
őstag

ezeket nem nézted? két legolcsóbb nem tűnik rossznak

[ Szerkesztve ]

(#68773) Syd69 válasza Laox (#68737) üzenetére


Syd69
aktív tag

Pár fekvő ill. planking csodákat tett nálam

Alma

(#68774) Napfénysüti válasza concret_hp (#68759) üzenetére

Szombat-vasárnap pont ott teekrtem ahol tegnap a TdH mezőnye is elhaaldt, tök jó volt TV-ben nézni.
Mondjuk az egyik strava szegmensen ahol eddig 13. volt most visszacsúsztam hirtelen a 26. helyre de én még annak is örülök hogy olyan ember előzött meg például mint Dan Craven. :R

Más: sportszemüveg. Bringázáshoz polarizált lencse ad valami pluszt asimához képest? Megéri szerintetek egyszer belefektetni egy drágább de minőségibb szemüvegbe?
Lehet most tudnék intézni egész jó kedvezményt Rudy Projectre és szemezek egy típussal már egy ideje de fogalmam sincs hogy annyi pénzt álodzzak-e rá.
Esetleg használ valaki valamilyen Rudy típust?

Més que un club!

(#68775) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#68684) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ennek már tényleg durva az első "tányérja". Nem is hasonlít bringáéra,motorokon van ilyen...söralátét. :U

(#68774) Napfénysüti ...ha már szemüveg akkor gondolkozz el a (variomat vagy fene tudja még hány fantázianeven futó) fényre sötétedő lencséjűn.Hihetetlenül kényelmes,ha nem kell cserélni a lencsét és jól látsz árnyékban is,nem beszélve arról ha közben még szürkülődik,esetleg sötétedik is. :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#68776) Roni2011


Roni2011
csendes tag

Sziasztok. Vettem egy pár schwalbe racing ralph evo 26x2.1 kevláros gumit. A problémám az lenne hogy valamiért nem illeszkedik felfújás után rendesen a Mevic CrossRide felnikre. Egy csomó helyen kilóg az a szürkés kevlár réteg és emiatt kóvályog a gumi mintha 8-as lenne a kerékben. Van valami trükkje ezeknek a gumik felrakásának?

(#68777) Cathfaern válasza Laox (#68737) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nekem is ez volt vele a gondom, mondjuk sokat segített, ha menet közben kicsit lenyújtottam a vállam. Azóta eladtam az outit (más okokból), de így utólag két dologra tudok gondolni:
a) Lehet szűkebb kormány kellett volna
b) Lehet, hogy mivel "rugdostam a hasamat" ösztönösen máshogy tartottam magam, mint ami természetes / ideális lenne, viszont ezt meg a vállam nem bírta
Én nagyjából 1 évig próbálkoztam outival, de ~20 km után mindig elkezdett fájni a vállam, amit nyújtással ki lehetett tolni olyan 60 km-ig, de utána garantált pihenő volt. Stucnit próbáltam cserélni rövidebbre (gyanakodtam arra is, hogy túl nagy volt a váz), de igazából semmit se segített (sőt, lehet még rontott is valamennyit) Ez alatt nyilván nagyon sok beállítást kipróbáltam (nyeregmagasság, fordított stucni, ugye stucnicsere, stb.), egyik se igazán volt megoldás, ezért gondolok utólag az előbb említett két pontra.

Mondjuk ettől függetlenül az tényleg furán hangzik, hogy valakinek 1-2 óra után már "minden baja van" az outin, úgy hogy amúgy is szokott tekerni. De az tény, hogy trekking mindig is kényelmesebb volt, illetve magyar utakra (bár nyilván ez területfüggő, de a környékemen biztosan) kell a legalább 28-as gumi szerintem :U

(#68778) 6030D válasza Napfénysüti (#68774) üzenetére


6030D
Ármester

Én a szemüveggel úgy vagyok, hogy inkább legyen olcsóbb, mert eléggé fogyó termék tud lenni. Nektek outin lehet, hogy nem, de MTB-n van, hogy leveszem mászásnál, berakom a zsebembe, aztán amikor esetleg emelni kell a bicót, vagy csak ki akarom venni a zsebemből a szemcsit, akkor reccs. 3 szemüveget (volt benne Rudy is) törtem így el, mondjuk mindegyik ez a csak felül keretes volt. Gondolkodtam, hogy veszek cserélhető lencséset, de pont ez miatt nem veszek, mert ha eltörik a keret, akkor kuka a lencse is. Jelenleg egy 3000 Ft-os szemüvegem van, teljesen meg vagyok vele elégedve.

Cathfaern: ... magyar utakra ... úgy érted 2,8-as gumit, nem? ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#68779) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#68775) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Mindegyiken ilyen, minimális eltérések vannak csak. Belső áttételezes van benne. Kikapcsolva olyan mintha egy 40-es tányér lenne elöl.

(#68780) anorche1 válasza Cathfaern (#68777) üzenetére


anorche1
őstag

A b pontot kizarnam, az en 182cm/70kg -os oútis alkatommal is terhelem a vállam. Fél óra után már érzem, és olyan 4-5 orán át bírom tartani fejben akaratból.
Jöv héten csinálok egy balatonkört, ha a fél utat ellengedett kézzel, felegyenesedve is kell megtennem, akkor is megcsinálom.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#68781) pardeee válasza bandus (#68716) üzenetére


pardeee
csendes tag

én is ott leszek :)

„ride hard & earn the downhill”

(#68782) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#68775) üzenetére

Mindenképp fotokromatikus lencséjűt vennék. ImpactX2-es lencséket néztem Rudynál (9-74% tartományú). :K

Més que un club!

(#68783) concret_hp válasza parkr (#68772) üzenetére


concret_hp
addikt

eddig nem láttam, de valahogy ez sem az igazi, jó fél kilóval nehezebbek az átlagosan jó vázaknál, úgy meg semmi értelme cserélnem

vagy fullba vagy sehogy :D

(#68784) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Na, megvan az első emelkedő amit országútival nem tudtam végigtekerni. Az utolsó 5 méteren tolni kellett.

[link] Trekkinggel már egyszer felmentem nagynehezen, azt hittem outival is menni fog.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#68785) bandus válasza Napfénysüti (#68774) üzenetére


bandus
veterán

ha bringás szemüveg, akkor az oakley verhetetlen :K és nem sokkal drágább, minr a rudy project. én egy ilyet vettem most, kifejezetten outihoz lett fejlesztve a lencse [link]
tényleg csak szuperlativuszokban tudok róla nyilatkozni. oroszlány-velence útvonalon nagyon sok az erdős, árnyékos rész és egyszerűen tökéletesen látsz a fényviszonyok változása ellenére, nem kell ez a sötétedős buzulás aminek amúgy is véges a sebessége :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#68786) -=RelakS=- válasza bandus (#68785) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

És ilyenekből van olyan kiszerelés is, amit dioptriás szemüveggel is lehet viselni?
Sajnos úgy tűnik, a kontaktlencse nem játszik :O

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#68787) Laox válasza Szakbarbár (#68784) üzenetére


Laox
aktív tag

Na ezért kell hegyvidékre MTB. :)

(#68788) bandus válasza -=RelakS=- (#68786) üzenetére


bandus
veterán

az oakley-nál meg tudod rendelni az egyes napszemüvegeket dioptriás lencsével, bár horror áron. viszont ha érdekel jóárasítva keresd a fórumról gaborcsut ;)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#68789) TayRol válasza bandus (#68785) üzenetére


TayRol
veterán

vettem egy lencsét a Racing Jacketembe. :) ez meg remélem bevált.

(#68790) rétisün válasza Szakbarbár (#68784) üzenetére


rétisün
veterán

én tavalyelőtt a 20%-oson se bírtam feltekerni, 42/28-al :K

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#68791) Halkow. válasza bunddog (#68758) üzenetére


Halkow.
senior tag

:R

Másik tervezem, hogy egy országutit kerékpárt veszek, újonnan szeretném a használtakban nem nagyon bízom és nem is volt még ilyen típusú bringám.

Ebike-on néztem, előbb az olcsóbb 150k-s Rock Machine-t aztán a RaceRide 300-at 220k-ért, itt feltünt, hogy Tiagra cuccokat adnak amíg a merida stb. Sora, claris-t ad ennyiért.
Igaz gondolom a váz és a többi is számit. Nekem csak annyi, hogy gyorsan tudjak menni, túrázni ilyenek, és tartós is legyen.

Szóval ti mit ajánlanátok ennyiért?

[ Szerkesztve ]

(#68792) bandus válasza TayRol (#68789) üzenetére


bandus
veterán

ne viccelj, ha nem félteném annyira ebben aludnék :D gondolkodom, hogy kéne más színben is :D vagy ugyanez a lencse csak jawbone/rj-vel.

szerk:
nem utaztál ma nyugatra az m1-en? láttam egy mondeot olyasmi bringával a tetején, mint ami neked van :)

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#68793) Napfénysüti válasza bandus (#68785) üzenetére

Őszinte leszek: az Oakley szemüvegek nagyon nem tetszenek. :B
Ezzel szemezek: Rudy Project Tralyx

Múltkor találtam egy tesztet ahol több nagy márka nem épp olcsó modellje szerepelt de egyedül ez kapott 10 pontot (a 2. mondjuk épp egy Oakley lett) meg elég jókat olvastam róla több heylen is. A lencse törésre konkrétan élettartam garanciát vállalnak ez elég szimpatikus.

Més que un club!

(#68794) Hasaggymeg válasza bandus (#68785) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A sötétedős buzulás akkor lesz világos heterózás mikor rád sötétedik és amint leveszed a 200 dolláros csodát,hogy láss is valamit még a szemed is kiverik a bogarak. ;]

(#68788) bandus...az ára csak egyik a bajok közül,mert sem akármilyen dioptriát nem tudnak elkészíteni sem megszokni nem könnyű,hogy csak a közepén látsz jól,a szélei torzítanak a dioptria miatt.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#68795) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#68794) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A szemüvegem sokáig fényre sötétedős volt, de a legutóbbiba már nem ilyen lencsét kértem (meg szerintem az eggyel előzőbe sem már)
miért?
1: nyáron hazaérek, bemegyek a lakásba, és lámpát gyújtok, mert nem látok...
2: kocsiban pont semmit nem ér, mert a szélvédő kiszűri az uv-t, a nyüves meg arra reagálva sötétedne :D

Pedig jó dolog, csak elég nagy a tehetetlensége :(

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#68796) VIPowER válasza Roni2011 (#68776) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ez talán segít majd : [link]

(#68797) Laox


Laox
aktív tag

Így nagyon közel a bicajvásárláshoz nálam is felmerült a költségkímélés ötlete, arra gondoltam, hogy vennék mondjuk egy ILYEN jó felszereltségű nagykerekű merevseggűt és vennék hozzá mondjuk egy ILYEN teleszkópos nyeregcsövet. A nagy kerék és a nyeregcső szerintem már elég komfortot adna az erdőben is. Van valakinek tapasztalata ezzel?

(#68798) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#68794) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A sötétedős lencsével nem tudom mi a baj? Miért kéne este levenni? Nem értem.

bandud: Én meg ezt az oakley buzulást nem értem. Irreálisan drága. Uvex-nél már gombnyomásra sötétedőst is lehet kapni egy komolyabb oakley árán.

[ Szerkesztve ]

(#68799) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#68795) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem ilyen van. Tudom nem szép és elég nagy batár,de rá kell tennem valahogy a dioptriásra.Autóban értelemszerűen nem jó,hisz a szélvédő szűri az UV-t melyre ezek reagálnak (itt nem is autós szemüvegről beszéltünk),de azt macerának találni,hogy nem reagál elég gyorsan a fényviszonyokra,mikor így is kábé 40x gyorsabb és kényelmesebb mint lencsét cserélni,tárolni,vagy levenni a szemüveged és zsebedben összetörni,én túlzásnak tartom.Nekem az nagy könnyebbség,hogy ha tervezek egy egész napos,vagy akár délutános bringázást,akkor kis túlzással otthon felteszem és majd csak otthon le is veszem.

Runner_fxr...Lassan eljön a Te időd is! ;]
(#68798) Runner_fxr...hámenemazonnalleszéjjellátó! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#68800) TayRol válasza bandus (#68792) üzenetére


TayRol
veterán

Nekem most RJ-vel lett.

Nem, de 30 perc múlva indulok Debrecenbe. Bringa nélkül. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.