Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68551) pc360 válasza c4bB (#68549) üzenetére


pc360
addikt

Akkor te most direkt olyan toldást akarsz, ami funkció nélkül ott van, növelve a súlyt, csak mert most hülyén néz ki? :O Az utolsó mondatod második fele jó megoldásnak tűnik... Vagy ivana-é.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#68552) Sleek válasza pc360 (#68548) üzenetére


Sleek
senior tag

Minden megvan már mert van xc bringám. Tehát csak bringa kellene.
De úgy meg nem akarok venni bringát ,hogy nincs róla meg a bolti számla vagy a számla másolat.
Kopogtatott használt bringa miatt már havernál a rendőrség.
Hiába volt adásvételi...
Sok apró hirdető meg nem tud eredeti számlát vagy bolti számlamásolatot adni..

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#68553) pc360 válasza Sleek (#68552) üzenetére


pc360
addikt

Mert az aztán bazi jellemző, hogy ilyennel lebuknak emberek (mert nyilván mindegyik durrantott), ezért inkább költesz kétszer annyit egy rosszabb bringáért. Hogy is fogalmazzam...

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#68555) Sleek válasza pc360 (#68553) üzenetére


Sleek
senior tag

Ezer fős kis faluban lakom... Elég aktív felénk a két új rendőr fiú..
Napi szinten állítgatnak meg minket bringával vagy melóhelyen a mezőgazdasági gépekkel....
Amikor egy prizmába beleköt ... szerinted ?
Nem kívánok ilyen szitukat neked, sem senkinek.
Többen írták jó a btwin bringa most azt írjátok nem jó.
Ma bementem pár boltba kapásból már 350-400ezer res bringánál jártak sok helyen az eladók..
Akkor ,hogy dönthetnék?

Ha tudnám milyen a jó országúti nem kérdeznék...
Tudod mindent Te sem tudhatsz....
Vagy ,hogy is fogalmazzam....

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#68556) pc360 válasza Sleek (#68555) üzenetére


pc360
addikt

Jó, hagyjuk már a paranoia offtopikot! Tanácsot kértél, mi meg adtunk.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#68557) Stylerr


Stylerr
addikt

Urak, felismeritek, hogy ki az arcképem? :)
Most lett kész, gondoltam itt rákérdezek.

[ Szerkesztve ]

(#68558) Sleek válasza pc360 (#68556) üzenetére


Sleek
senior tag

Nézd ha nem tetszik az írás nem kell elolvasni lépj túl rajta. Majd más válaszol.Nem rossz szándékkal kérdeztem. Ha teher neked ne koptasd tényleg az ujjad. Szép napot/ estét.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#68559) Sleek válasza ivana (#68554) üzenetére


Sleek
senior tag

Köszönöm szépen :R

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#68560) atok666 válasza Stylerr (#68557) üzenetére


atok666
őstag

ps :)

Atok

(#68561) pc360 válasza Sleek (#68558) üzenetére


pc360
addikt

Nem teher, csak nem kifogás egy haver jelen esetben. Se egy nyomorék rendőr, amikor arról van szó, hogy mi az, amit hosszú éveking használni fogsz, és van egy pénz-limit is a dologban.

Én biztosan nem vennék btwint. Az csak azért létezik, hogy legyen valami decathlon sajátmárkás cucc is. Ennek tükrében a felszerelések lehet, hogy jobb ár/arány értékben vannak rajta, mint egyéb márkáknál, de a váz akkor se lesz jobb. És egy frankó, acél országúti gépnél sokkal inkább számít a váz, mint bármi egyéb, ami cserélhető. A használtak azért nagyon jók ezekből, mert egy Columbus csöves jószág örökéletű, és az akkori versenycuccok ma is megállják a helyüket.

A javasolt Facebook-csoport tetején aktuálisan van pl. egy szép Bianchi 140-ért.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#68563) ivana válasza pc360 (#68561) üzenetére


ivana
Ármester

Az túra bianchi az nem jó. Lemezpapucs :O Nem véletlen van fenn hónapok óta annyiért rohadt drága.

Viszont az a Coppi 10-es velocevel 230-ért elég jó cucc.

[ Szerkesztve ]

(#68564) pc360 válasza ivana (#68563) üzenetére


pc360
addikt

Áhá..

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#68565) Stylerr válasza atok666 (#68560) üzenetére


Stylerr
addikt

Igen. Örülök, hogy felismerhető. :)

(#68566) c4bB válasza ivana (#68550) üzenetére


c4bB
csendes tag

van 31.6-os nyeregcsövem,azzal jól is néz ki,de az nem ilyen tudományosan csillapítós.

pc360:
az a funkciója,hogy ne nézzen ki hülyén.mennyi lehet egy ilyen alucső...200 gramm?ennyit nekem megér az esztétika,egy 11 kilós sárvédős,sztenderes,lámpás,kulacsos,váztáskás trekking bringánál engem pont nem érdekel + 200g.

(#68567) ivana válasza c4bB (#68566) üzenetére


ivana
Ármester

Egy nyeregcső ne csillapítson. ;) Ha ennyire csillapítás kell akkor rugós brooks...

(#68568) Sleek válasza pc360 (#68561) üzenetére


Sleek
senior tag

Köszönöm neked is a segítséget :R :)

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#68569) TayRol


TayRol
veterán

Ma egy bringát volt időm megnézni, egy Wilier 503X Pro-t. 1299 ojró az ára mindenhol, idehaza 400e ft. Semmi extra a felszereltsége, de a váz és a geo az nagyon rendben volt.

(#68570) dokee78 válasza TayRol (#68569) üzenetére


dokee78
félisten

Nagyon sokat vívódsz. :U
Igaz nem kevés pénzről van szó.

Más:
Remélem érthetően fogalmazom mire akarok kilyukadni:
Tekerek egy 26-os montit x erővel és a sebességem 24 km/h átlagban.
Ha 29-esen mennék,mennyivel lenne több az átlagom,ha ugyanaz az erőkifejtésem?

Tegnap láttam először menet közben közelemben egy 29-est és brutál nagy.

(#68571) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Nekem lenne egy olyan javaslatom, hogy ezentúl csak olyan győzködjön embereket használt bicikli megvételéről (nem arra gondolok, hogy felhívni az illető figyelmét, hogy használtan lehet olcsóbb, hanem amikor az illető sokadszor írja, hogy inkább újat szeretne, ennek ellenére is jön a "de a használt..."), aki vállalja, hogy az illetővel elmegy megnézni 2-3-4 biciklit és segít megvenni neki. Mert aki idejön kérdezni, az jó eséllyel nem ért annyira a biciklikhez, tehát jó eséllyel bele fog nyúlni vételnél, és akkor majd ugyanattól - aki rábeszélte a használtra - fogja megkapni, hogy "de szart vettél".

(#68572) pc360 válasza dokee78 (#68570) üzenetére


pc360
addikt

[ szubjektív vélemény a montis próbálkozásaim alapján ] A gumin sokkal több múlik, mint a kerék-méreten. Az országúti a könnyebb súly és a kisebb légellenállás mellett nyilván azért sokkal gyorsabb, mert kisebb a surlódási felület a vékonyka kerék miatt. Ha ugyanolyan anyagú, mintázatú, szélességű külsőkről van szó, ugyanazon a gépen, csak különböző kerék-méretekkel, abból még nem következik feltétlen km/h különbség.

Amivel nyerhetsz: slick, vékonyabb gumi. A montikra még felmennek ilyen 1.75 szélességű dolgok, a kisebb már nem, mert túlságosan nagy terhelést kap a felni oldalfal, és a küllők is sokkal hamarabb kirázódnak a helyükről - hacsak nem törnek.

Én pl. azért vagyok ugyanolyan gyors a futófelületes, ballanosabb külsőmmel (Scwalbe Hurricane 2.0), mint az 1.4-es Contival a 26-os kerekemen, mert egyszerűen könnyebben tobagördül az úthibákon, és kényelmesebb úgy tartani a sebességet. Hasonló előny írható a nagyobb keréknek is: simábban gurul át dolgokon, és ez járhat sebességbéli előnnyel is, főleg úgy, ha az is kap valami vékonyabb, simább külsőt (ami a 26-nál csak limitáltan működik jól, mert az a kis méret és a közvetlenség miatt szétrázza a beled).

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#68573) dokee78 válasza pc360 (#68572) üzenetére


dokee78
félisten

De most tételezzük fel van 2 db MTB '26 és '29.
Terepgumi mindkettőn,gondolom azonos erőkifejtéssel gyorsabb lesz egy 29er.

(#68574) pc360 válasza dokee78 (#68573) üzenetére


pc360
addikt

Nem. Azt mondom, hogy a 29-es azért tud gyorsabb lenni, mert azon kényelmesebb egy vékonyabb külső. A terepgumi és a gyorsaság viszont kerékmérettől függetlenül is egymást kizáró fogalmak. Azzal soha nem leszel gyors, max erős. Terepgumival olyan erő kell a 25 km/órához, mint egy normális, aszfaltos külsővel a 35-höz... Személy szerint soha többet nem akarom átélni azt a kiszolgáltatottságot, amit egy terepkülső ad aszfalton. De bizonyára fordítva is így van ez...

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#68575) fpeter07 válasza dokee78 (#68570) üzenetére


fpeter07
veterán

Itt nem a sebességdifferenciáról van szó, hanem inkább arról, hogy teljesen más érzés két különböző kerékmérettel menni. 29er traktor feeling, felfelé jól tapad, lefelé elmegy bárhol. Össztelós 29errel nem kell nézned az utat olyan szépen simít. És ez azért egy sokórás maratonon nagy előny. A kiskerék viszont nekem jobban bejött. "Pénztárcabarát" (bár már 300k-be van a bringa minimum :Y ) és kis fürge. És nagyon jól meg lehet tanulni vele bringázni, mert nem mindegy hova rakod a kereket.

(#68576) TayRol válasza dokee78 (#68570) üzenetére


TayRol
veterán

Lassan szűkül a kör, de nem akarok ennyi pénzt elhamarkodottan ellocsolni.

(#68577) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Kiváló árazás: [link] máshol meg [link] alig drágább az egész szett, a magyar gazdaság jól teljesít.. [link] de a 156ezer forintos ár is vicces, bár én már nem idegeskedem a magyar boltosok árain.. meg kell élni de legalább 100%-os haszonnal. :DDD

(#68578) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Sziasztok!

Ebayen vásárolható km órát használ valaki? Testbikeon a lenti kettőről nem találtam véleményt.
Sunding SD 563
Sunding

Üdv: Balázs

(#68579) dokee78 válasza b4zsi- (#68578) üzenetére


dokee78
félisten

Sigma BC 8.12 nem tetszik?
Magyar garancia 7 funkció.

Más:
Köszi a kerék méret kérdésre a választ.
De vagy én nem értem,dede lehet rosszul fogalmaztam akkor.
Máshogy teszem fel.
Két futópadon a 2 kerékméretű MTB.
Mindkettőt egy gép hajtja.
Pedál fordulat azonos.
A 29er futó padján nagyon lesz a sebesség.
Akár 5 km/óra is lehet a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#68580) rétisün válasza dokee78 (#68579) üzenetére


rétisün
veterán

annyival lesz nagyobb a sebesség, amennyivel egy 29es bringa egy kerékfordulatra többet tesz meg, mint a 26os, feltéve ha ugyanaz a kerékfordulat a 2 bringán. (a pedálfordulatot ne keverjük bele, mert akkor tételezzünk fel az azonos áttételt is, ami ugye azonos kerékfordulatot feltételez azonos pedálfordulat esetén. ha más az áttétel, akkor meg kár összehasonlítgatni a kettőt)

a kerékátmérők alapján számolva olyan 11%-al lesz gyorsabb a 29es.

ha jól okoskodok/számolok.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#68581) pc360 válasza rétisün (#68580) üzenetére


pc360
addikt

És legalább 11%-al több energiát is igényel (+ a növekvő léégellenállás mmiatt több is). Tehát a teóriád lehet jó, de a bringás maga nem lesz ettől gyorsabb.

Ugyanazzal az energia-bevitellel nem gyorsabb. És akkor mindegy a pedál- és kerékfordulat.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#68582) 6030D válasza rétisün (#68580) üzenetére


6030D
Ármester

Hát kellene hozzá pontosan, hogy mennyi a külső átmérője az adott gumiknak, mert a 29" is 28-as felni, ugye. A 26 meg 26.
De a lényeg, hogy azonos áttételnél azonos pedálfordulattal a nagyobb külső átmérőjű kerék nagyobb utat tesz meg ugyanannyi idő alatt, tehát gyorsabb.

Megindítani nehezebb a nagyobbat, ezért találták ki a kisebb tányérokat a 27,5/29-hez. De ha eléri a pedálfordulatot, akkor gyorsabb.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#68583) Krisz79 válasza 6030D (#68582) üzenetére


Krisz79
őstag

Jut eszembe, bringám beadtam a Dz-be. (pici váltó korigálás, fék rápillantás, illetve a hátsó kerekembe került 8as.)
Különben azt mondta Ottó,hogy rendben van a vas.
A Tiéd volt?

Ez a sebesség dilemma Nálam is felmerült.
De Én "csak" 27,5"-ig gondolkodom.
Illetve,hogy eladnám a jelenlegi 26" Focus-om.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#68584) flash-


flash-
veterán

egy kérdés:

Cross trekking kerékpárral 1 óra tekerés alatt 25km/h átlagsebességet tudom tartani.
a súlyom 90kg
pár hónapja kezdtem tekerni, és eddig olyan 400km-ert tekertem.
(nem tudom ez mennyire jó eredmény)

kérdés:
ha fogynék 20 kilót az arányaiban mennyit javítana az átlagsebességemen?(csak úgy nagyjából,kb,ra)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#68585) concret_hp


concret_hp
addikt

shimano 105 5600as fékem van, az első fék nem nyíilik vissza mindig teljesen, miután fékeztem.
itt egy kép róla: valaki meg tudja mondani, hogy min állítsak, hogy teljesen szétnyíljon fékezés után? :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#68586) imyourfriend válasza concret_hp (#68585) üzenetére


imyourfriend
őstag

Attól függ, ha van mikor visszanyílik akkor a bowdennel lesz a gond szerintem. Fújj be némi wd40-et a fékbowden házába, ha nem változik a helyzet akkor házastul cseréld ki az első fékbowdent és a forgáspontokat fújd át wd40-el. Az első féknél nagyon kevés a bowden hossza, így ha prímán meg van csinálva akkor majdhogynem harapnia kell a féknek és mindig vissza kell állnia alaphelyzetbe ez fontos. videó

[ Szerkesztve ]

(#68587) atok666 válasza flash- (#68584) üzenetére


atok666
őstag

Sik terepen minimalisat.

Atok

(#68588) Jester01


Jester01
veterán

VelenceBike kölcsönzésről tud valaki valamit? A weboldal kritikán aluli, csak csilli-villi de semmi információ nincs (vagy nem találom...)

Ma arra kanyarodtam de zárva voltak én meg nem értettem. Legalább azt megmondta utóbb a weboldal, hogy csak péntek-vasárnap vannak 20 óráig amúgy csak 17-ig.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#68589) pc360 válasza Jester01 (#68588) üzenetére


pc360
addikt

telefon

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#68590) Tendd válasza dokee78 (#68579) üzenetére


Tendd
tag

Nem lesz különbség sebességben. A futópadra tett 26-os és 29-es montin is ugyanannyi energiádba fog kerülni hogy pl. 20km/h-val menj, azonos pedálfordulat mellett. A különbség csak az áttételekben lesz, a 26"nál 2/6-ban, a 29"-nél 2/5-ben lesz a váltók állása, de ezt érezni nem fogod (ezt csak példaként írtam).
Ha viszont az áttételeket azonosra állítod, mondjuk 2/6 mindkét mtb-nál, akkor a 29-es gyorsabb lesz, mivel nagyobb a kereke. Ahány %-kal nagyobb a gumiköpeny kerülete, annyival leszel gyorsabb, tehát nem fix érték. Nagyobb sebességnél, nagyobb is lesz a sebességkülönbség.

flash- Ez jó érték, ha vegyesen kaptad a szelet, vagy szélcsend volt, de mehet még feljebb :).

(#68591) flash- válasza Tendd (#68590) üzenetére


flash-
veterán

Tendd: köszi! még nagyon az elején járok a bringázásnak, akkor azért gondolom annak ellenére hogy cross kerékpárom van, ennél még fog feljebb menni a dolog!:) különben milyen otthoni szobai gyakorlattal lehet a legjobban rásegíteni a bringás erőre?guggolás,kitörés,egyéb?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#68592) LordAxwell válasza TayRol (#68569) üzenetére


LordAxwell
senior tag

De ez nem is fully?! Eddig nem azt néztél?

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#68593) Hasaggymeg válasza TayRol (#68569) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jó az az ár,talán a fék lóg ki egy kicsit az összképből.

(#68592) LordAxwell ...hol van az már? ;]

(#68584) flash-...ha az súlyfölösleg és azt bringázással adnád le akkor akár nagyon sokat is nőhet az átlagsebességed,hisz edzel miközben javul a teljesítményed és csökken a cipelendő súly,ergo emelkedik a watt/kg. Valami 6,5 körül már esélyes leszel megnyerni a Tour de France-ot is. ;)

#68570) dokee78...a kezdeti placebo effektus után,aszfalton majdnem semmivel. :N

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#68594) TayRol válasza LordAxwell (#68592) üzenetére


TayRol
veterán

Kicsit csapongok, ezért sincs még választottam. Nem tudom, kell-e nekem a fully. Canyon-ból kb 3 bringa is szóba jöhet, de egyik sincs szeptemberig raktáron.

(#68593) Hasaggymeg : igen, egy deore jobb lenne.

(#68595) Hasaggymeg válasza TayRol (#68594) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Lassan lehull az első hó és akkor már a fatbike-al is nő majd az opciók palettája. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#68596) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#68595) üzenetére

Arra legalább teleszkóp se kell. :DDD

Més que un club!

(#68597) TayRol válasza Hasaggymeg (#68595) üzenetére


TayRol
veterán

Köszi.:D Nyáron a többiek mellett meg majd futok.:)

Amúgy ez az egy van, ami most kivétel nélkül tetszik és van is a méretemben, de a forint/euronak köszönhetően kiesett a keretemből.

[ Szerkesztve ]

(#68598) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Mi a helyzet a Canyon Nerve-vel amit az elején kinéztél? Azt mindenki ajánlotta!

De akkor most inkább azt döntsd el, hogy idén szezonra kell bicikli, vagy ráér jövőre!
Én is ilyen helyzetben voltam tavaly, aztán végül lett belőle egy mondraker. 2. próbálkozásra, de nem bántam meg. :D

[ Szerkesztve ]

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#68599) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Végleg eljött a mechanikai doppingolás korszaka.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#68600) TayRol válasza LordAxwell (#68598) üzenetére


TayRol
veterán

Nem tudom, hogy kell-e fully. Ha annál tenném le a voksom, akkor egy használt Ghost mellett ő volna a másik választott - és nincs más alternatíva. Könnyű dolgom lenne. De lehet, hogy nincs rá szükségem.

Azon én is gondolkoztam, hogy idénre kell-e canga, mert gondolom holt szezonban vannak nagyobb akciók.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.