Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44901) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#44899) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

My Wife and Kids sorozat egy része.

A magyar címét nem tudom, viszont ezen a Euro Training-en, mikor először megláttam, nagyot röhögtem :)

Terry Crews mindenhol nagyon hülye :D (ebben a sorozatban, Expendables, Old Spice reklámok...)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#44902) Attici


Attici
őstag

Tektro R539 fékkel van valakinek tapasztalata?
Jó vagy , inkább érdemes Shimano R450-est esetleg R600-ast venni?

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#44903) K Norbi


K Norbi
addikt

Ezt a takarítást milyen időközönként kell megcsinálni? [link] illetve a kerékcsapágyak újrazsírozását?

[ Szerkesztve ]

(#44904) parkr válasza Attici (#44902) üzenetére


parkr
őstag

ha esetleg érdekelne ennyiért fekete Tektro R540, tudok neked adni egy új OEM szettet

(#44905) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Esetleg 19,5-ös Kellys Majestic nem érdekel valakit?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#44906) zoli03 válasza K Norbi (#44903) üzenetére


zoli03
őstag

A kazettát tudtommal nem szokták gyakran szétszedni. A normálisak elég jól vannak tömítve, nemigen jut bele a mocsok. Én maximum évente egyszer szedném szét, vagy annyiszor se, ha nem használod durva körülmények között.
A kerékcsapágyat gyakrabban, de attól függ, hogy hol, hogyan, mennyit használod. Ha csak városban és szárazon, akkor szerintem elég évi egyszer. Ha terepen, vízben, sárban, akkor akár évente többször is, de mindenképp érdemes többször ránézni, még ha nem is zsírzod újra. De ez még függ attól is, hogy milyen zsírral kened, milyen agyad van.

(#44907) andrisbandi válasza Biznisz Elek (#44887) üzenetére


andrisbandi
őstag

Munkatársamék múlhéten vettek a Bergusonnál bringát, Bözskével.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#44908) Normi™ válasza K Norbi (#44903) üzenetére


Normi™
őstag

Ne told neki a nagynyomásút mint én mikor kezdtem bringázni és akkor nem kell szétszedni :DDD

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#44909) K Norbi


K Norbi
addikt

(#44906) zoli03 (#44908) Normi01
Köszönöm! :D

(#44910) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Régi montiban szétporladt a csapágy a "hagyományos" négyszögtengelyes középcsapiban. Elmentem bringaboltba, beszereztem egy monoblokkot. A monoblokk csészéket az istennek nem tudom betekerni, egyik oldalon se. Kitakarítottam a meneteket, zsírt is kentem rájuk. A régieket kézzel rá tudom tekerni, a monoblokkét meg esélytelen. Az lehetséges, hogy különbözik menetemelkedése a régi és az új csészéknek?
van esetleg ötletetek?

(#44911) batagy válasza jackbacsi87 (#44910) üzenetére


batagy
őstag

Sziasztok!

Felnőtt férfi 28"-as trekking vázméret meghatározásához van valami megbízható módszer?

A neten található egy csomó táblázat, de mind mást ír. Van olyan táblázat is, ahol a coll és a cm-ben írt vázméret nem is egyezik (pl). Tudtomal 1 coll = 2.54 cm.

A kinézett modellből 48, 52 és 56 cm vázméretű érhető el. A magasságom 180 cm, cipővel 182 cm.
Ha ráülök a trekkingre, mit kell nézni? A nyereg magassága gondolom állítható. Esetleg a felső vázcső magasságát kell nézni, hogy az ülepem alatt pár centivel fusson?

Bocs a primitív kérdések miatt.

SZERK: Bocs, nem jackbacsi87-nak akartam válaszolni, csak véletlen odakattintottam.

[ Szerkesztve ]

(#44912) K Norbi válasza batagy (#44911) üzenetére


K Norbi
addikt

Helló mérd le a belső lábad hosszát is [link] Így kell számolnira katt, kövesd a leírást. amiket találtam én is a neten ez a leghasználhatóbb.
Én 174Cm vagyok a belső lábhosszam 77Cm és 48Cm az az 19" a vázam! de még ez is kicsit nagy! nekem még egy 18" is bőven elég lenne.

[ Szerkesztve ]

(#44913) andrisbandi


andrisbandi
őstag

Kis segítség kellene; mennyiért lehet eladni egy használt "CATEYE ASTRALE 8" kilométerórát? Az új árához képest az 5.000 Ft az kb félár. Reális?

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#44914) VIPowER válasza jackbacsi87 (#44910) üzenetére


VIPowER
senior tag

Vinned kellett volna a régit a boltba ahol vetted. Egyébként miért nem vettél bele ugyanolyat mint a régi ha még kapható? [link]

(#44915) inifini


inifini
tag

Hátha van valakinek tapasztalata: polar v650 vagy garmin edge 500 (510) érdemesebb vásárolni? A polar akcióban 230€, így most olcsóbb mind2-nél.

(#44916) Napfénysüti válasza inifini (#44915) üzenetére

Polar hol akciós? Csak maga a készülék vagy a kiegészítőivel együtt ennyi?

Pont jövő héten terveznék rendelni Garming Edge 510-es bundle csomagot (nekem kellenek a kiegészítő érzékelők). Nézegettem korábban a V650-et is de azt mire megveszek hozzá mindent ami kell már bőven 300 euro felett lenne árban és ez is már a lélektani határ nálam.

Més que un club!

(#44917) inifini válasza Napfénysüti (#44916) üzenetére


inifini
tag

Bike-discount.de a mellkaspánttal együtt 230€, és nem mindegy a 300€ 510-hez képest. Bár ehhez még nincs csapásszám mérő. Tudásilag, megbízhatóságra van különbség? A polarba is lehet előre útvonalat tervezni?

(#44918) Napfénysüti válasza inifini (#44917) üzenetére

Pont tőlük akarom rendelni a Garmint.
Megbízhatóságra szerintem nincs eltérés azért a polar se épp egy névtelen kis kezdő márka. Egyébként jó cucc az a V650 csak nekem kellene pedálfordulat mérő is. Meg ez bluetoothos nem ANT+-os amihez a legtöbb szenzor van.
Garmin csomag ami pluszt ad még 70 euróért: pedálfordulat mérő (egyben a sebességgel), 2 féle tartó (1 stucnis meg 1 aero előrenyúlós), csuklópánt (futáshoz is tudod használni).

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#44919) Hasaggymeg válasza K Norbi (#44912) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nagy is lehet,hisz 77cm belső lábhosszhoz ~17,5" váz kellene. Nyerget előre csúsztatni,stucnit rövidre cserélni és úgy talán jó...bár utóbbitól "ideges" lesz a bringa eleje.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#44920) K Norbi válasza Hasaggymeg (#44919) üzenetére


K Norbi
addikt

Az a baj hogy annyira megtetszett a bringa hogy nem tudtam lemondani róla. kisebb méretbe meg esélyem sem volt venni, mert kifutott 2014 es modell és mindenhol 19" vázzal érhető csak el. :( az idei Kellys Corss modellek olyan egyhangúak. matt fekete, piros.

[ Szerkesztve ]

(#44921) fjudors válasza Zola007 (#44884) üzenetére


fjudors
aktív tag

-befogod satuba a szerszámot, és a vázat erőkarral lehajtod róla
-ha fém csésze, ráhegeszteni egy csövet és erőkarral kihajtani
-kireszelni a csészét, gyémánt tűreszelővel finoman nútokat reszelni bele, figyelve a menetre, ha meggyengült, megroppan

meg lehet próbálni ráhúzni picit, utána oldani, illetve feltámasztva megütni a csészét, hogy meglazuljon. mint amikor a csavarfejet megütjük kalapáccsal, és utána hajtjuk ki

(#44922) fpeter07 válasza bandus (#44851) üzenetére


fpeter07
veterán

Ugyan egy olyan palyan nekem is hasonloan belennenek gyulladva.

(#44923) Attici válasza parkr (#44904) üzenetére


Attici
őstag

Köszi, de csak fémszínű esetleg fehér érdekelne, ha lenne.
Az igazi kérdés, hogy milyen? Túl olcsónak tűnik.
Azt hallottam a Tektrokról, hogy kicsi a fékerő, és a csavarok hamar rozsdásodnak.
Inkább költök többet, csak jó legyen!

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#44924) batagy válasza K Norbi (#44912) üzenetére


batagy
őstag

Igen, kösz.

Ezt a számolót én is megtaláltam tegnap, de nekem úgy tűnt, túl kicsit számol.
Tegnap 75-76 cm-t mértem belső lábhossznak, de ezt illetve a 180cm magasságot beírva 44cm-es vázméretet ad ki, ami 17"-es vázméret lenne.

De a belső lábhosszt nem rendesen mértem, szóval azt újramérem majd.

(#44925) Zola007 válasza fjudors (#44921) üzenetére


Zola007
veterán

Pár órányi petróleum-fürdő után rápróbáltam este, végül megadta magát franciakulccsal egy 60 centis csővel megtoldva.
Az az érdekes, hogy belül tök fényes volt, semmi nyoma víznek és berohadásnak.

Még a gyári volt a csésze mert a bringa színére volt fújva.
Úgy nézem zsír nélkül rakták össze a gyárban és jól ráhúztak, aztán a nyers fém ennyire megfeszült egymáson.

Az a baj, hogy itt a panel hatodikon nincs semmi szerszámom
Ha a szülői házban merül fel a gond, akkor beteszem satuba a csészét és lecsavarom róla a vázat :)
Egyébként engem ez a barkácsolás, szerelés lehetőségének hiánya nagyon zavar mióta városba, lakásba költöztem.
Állandóan mennék valamit molyolni, szerelni, de itt nem lehet semmit :(

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#44926) Napfénysüti válasza Attici (#44923) üzenetére

Nekem mint kiderült Tektro R540 van átmatriicázva. Gyári fékpofákkal valóban nem volt meggyőző a tartós fékerő (lejtőzéskor) viszont most hogy kerültek bele minőségi fékbetétek elég sokat javult a dolog.

Més que un club!

(#44927) Because


Because
őstag

találtam jó kis vidit: [link]

nálunk hogy látjátok a helyzetet?

[ Szerkesztve ]

(#44928) Attici válasza Napfénysüti (#44926) üzenetére


Attici
őstag

Neked milyen éven van?És tényleg rohadós?
Kinézetre pedig szép.
Erősen gondolkozom az BR-R600-as fékeken. Arról csak jókat hallottam, és retrósabb is.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#44929) ivana válasza Zola007 (#44925) üzenetére


ivana
Ármester

Nem acél csésze aluváz? Az szokott random berohadni, nem szeretik egymást :)

(#44930) jackbacsi87 válasza VIPowER (#44914) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

A régi már nem nagyon kapható. Tengelyt vittem magammal, az alapján kértem. A csészék maradtak otthon, arra nem gondoltam, hogy abból is ennyi fajta van.

[ Szerkesztve ]

(#44931) ivana válasza jackbacsi87 (#44930) üzenetére


ivana
Ármester

Kb. esélyesen két fajta van, angol és olasz. Ha csak úgy beestél akkor szerintem angolt kaptál, mert a legtöbb bringában az van. Olaszod biztos nincs mert abba beesik az angol csésze. Eléggé megkented zsírral? Megfelelő erőkart használsz?

(#44932) Napfénysüti válasza Attici (#44928) üzenetére

Tavaly szeptemberben vettem a bringát, rohadásnak semmi nyoma de remélem még nem is lesz egy darabig.
De a SwissStop betét az kellett neki mint egy falat kenyér.

Més que un club!

(#44933) razzorr válasza Because (#44927) üzenetére


razzorr
őstag

Mostanság tervezem egyébként egy classic outit venni és egy komolyabb életbiztosítást is kötni. Nem vicc, éppen a videón látottak miatt is,amit napi szinten megélek,amíg megélek.
Valahogy ilyenkor nem tekintik a kerékpárost járműnek amikor oldaltávolságot kellene tartani. Szomorú a helyzet itthon is, csak azt nem értem,hogy a világban az autós fajta bárhol is vezessen, miért érzi azt,hogy le kell centizni egy biciklist,pláne ha totál üres a másik sáv?! 😠 Túl sok az agyhalott az utakon. Ha az ilyet beérem mondjuk egy lámpánál,meg szoktam tőle kérdezni,hogy a gyereke mellett is így menne el.

(#44934) D.Orion válasza Because (#44927) üzenetére


D.Orion
veterán

Nálunk ennyire nem súlyos a helyzet. Persze nagy kérdés az ilyen összevágott videóknál, hogy ezt egy hét/egy hónap vagy egy év alatt gyűjtötte össze. Továbbá nem ismerjük az Új-Zéland -i kreszt sem. Nem tudni, hogy náluk hol mehet a kerékpáros ill. hol nem. Az látszik a videón, hogy akadnak bunkó parasztok és idióták ott is.

(#44933) razzorr: Az ilyen ember nem attól lesz buta, hogy autóba ül. Ő a való életben is ekkora tahó, jármű nélkül is.

(#44911) batagy: Összefoglalót átlapoztad?

(#44935) Hasaggymeg: Nem is értem, hogy miért nem állt át anno mindenki a jobb oldali közeledésre. :F Miért maradtak a brittek és velük együtt a volt gyarmataik is a bal oldali közlekedésen.

[ Szerkesztve ]

(#44935) Hasaggymeg válasza batagy (#44924) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az a belső lábhossz nagyon kevés.Addig kell feltolni a mércét amíg már kényelmetlen,majd úgy kell lemérni.Nejem 163 és belső lábhossza 77...pedig nem egy hosszú lábú amazon ő sem! :U

(#44934) D.Orion...nem elég,hogy a rossz oldalon közlekedik,lehet,hogy még tiltott szakaszokon is. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#44936) Napfénysüti válasza razzorr (#44933) üzenetére

Biztosítás nagyon nem butaság, faterom abban utazik ő is szokta mondani hogy az emebrek csak utólag jönnek rá milyen jó lett volna ha lett volna. De ugye itt sincs ha...
Nekem tavaly egy ujjtöréses műtétre 400k-t fizettek, kvázi kijött belőle a bringám. :D

Més que un club!

(#44937) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#44936) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Akkor az én térdműtétemre mennyit kaptam volna?! :Y

(#44934) D.Orion... Mi betyárkodunk,ők meg a közlekedésbe unortodoxak. ;)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#44938) Attici válasza Napfénysüti (#44932) üzenetére


Attici
őstag

Elírtam :B
Neked milyen néven van?
Az tetszik ebben a Tektroban, hogy párban olcsóbb, mint a Shimanoból 1db.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#44939) jackbacsi87 válasza ivana (#44931) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Menetirány tuti jó, angol, azt ellenőriztem. Rozsdaoldó+fogkefe, majd bezsíroztam. kb fél cm hiányzik a teljes betekeréshez, ami teljesen esélytelen hogy összejöjjön. Előtte is nehezen ment, onnan viszont csak izomból tudnám ráhúzni. Valószínű meglátogatom a vázzal a bringaboltot.... :O

(#44940) D.Orion válasza Hasaggymeg (#44937) üzenetére


D.Orion
veterán

A srác helyében én már biztos kilógattam volna egy 40cm-es vékony drótot a kormányról. Még a 2mm-es saválló drótot se venni észre menet közben. Szépen merőlegesen sorjásan elvágni, aztán had karcolja a túl közel elhaladókat. ;]

[ Szerkesztve ]

(#44941) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Üdv emberek :)
Előre szeretném leszögezni hogy iszonyat dilettáns vagyok bringa téren, szal kéretik így kezelni. :D

Elgondolkoztam azon hogy kellene vásárolnom valami komolyabb (a 'Trashco'-s 20e forintoshoz képest értve) bicajt.
Amiket nézegettem és tetszenek is, a következők:

Scwinn Csepel Traction
Nopeus S750

Igen, tudom hogy ez 2 különböző felhasználási területre készített bringa.. :)
Tény hogy elsősorban aszfalton használnám, de néha kis terep is szóba kerülhet. (de a fő szempont a sima út, ezért is linkeltem az elsőt)

Vélemények? Esetleg hasonló árkategóriában (vagy akár olcsóbban és jobb) ajánlat szívesen fogadnám. :R
Igazából olyan ~ 100k lenne a lélektani határ.

Köszi.

(#44942) BoC1ka válasza Maxtreme (#44941) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Most azt gondolod, hogy kis terep de ha belekóstolsz rájössz az a tuti :) Ugyanígy voltam kb ugyanennyiért (kicsit kevesebbért) Én használtat vettem mondjuk.

YNWA

(#44943) Client


Client
tag

Sziasztok, új vagyok a bringás terepen, ezért fordulok hozzátok. Nemrég vettem egy Cube Curve biciklit, aminek ugye a felszereltsége elég alapszintű. Úgy gondoltam, hogy szép lassan fejlesztgetem, elsőnek a hajtóművet gondoltam cserélni egy Aliviora, de azt írják, hogy ez 9 sebességes rendszerhez való. Kérdésem, hogy ezt ennek ellenére be lehet illeszteni a mostani 8 sebességes rendszerbe, vagy mindenképpen váltani kellene 9 seb.-re?

Másik kérdés - ezt a csapágyat néztem hozzá - honnan tudom, hogy a biciklihez ez a hajtás illeszkedik-e méretben?

Ex - WaterLo

(#44944) Zola007 válasza ivana (#44929) üzenetére


Zola007
veterán

acél csésze acél váz

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#44945) Zola007


Zola007
veterán

Tudnátok ajánlani 26" MTB-re (elöl teló) sárvédőt?
3 kritériumnak kellene megfelelnie
- minél hosszabbad védjen, főleg láb tájékon és hátul alul
- könnyen szerelhető
- nem lötyög-recseg-nyeklik

Ami néztem az az SKS Velo 65 Mountain típus, ismeri valaki?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#44946) syberia válasza Maxtreme (#44941) üzenetére


syberia
veterán

Nekem ilyesmi gépem van, erdei úton is gyakran megyek vele, 10% akció van most a linkelt gépre :K

szerk: vagyis levásárolható az árának 10% kiegészítőkre :))

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#44947) Maxtreme válasza BoC1ka (#44942) üzenetére


Maxtreme
addikt

Lehetséges. :)
Úgyhogy akkor marad Nopeus ha nem ajánlatok valami jobbat jobb áron. :)

(#44948) D.Orion válasza Zola007 (#44945) üzenetére


D.Orion
veterán

Több SKS sárvédőt is szereltem már fel barátoknak/haveroknak. Eddig egyikkel se volt semmi probléma. Egyébként nagyon sokat számít, hogy pontosan milyen gépre akarod felszerelni.

(#44949) gergo5991 válasza Because (#44927) üzenetére


gergo5991
őstag

náluk a másik oldalt van a kormány, lehet ez zavar be nekik, nem érzékelik annyira jól a helyzetet hogy mennyire tudnak közel menni, gondolom én.

Client: ha nemrég vetted a paripát, és máris feljleszteni szeretnéd, nem érte volna meg jobban eggyel felsőbb szintüt venni, amin már jobb allkatérszek vannak? és még a munka részét is megspóroltad volna

[ Szerkesztve ]

(#44950) razzorr válasza D.Orion (#44934) üzenetére


razzorr
őstag

Az ilyen ember attól lesz buta tahó,mert a méregdrága autója mintegy péniszhosszabbítás kielégíti és feljogosítva érzi magát,hogy neki mindent szabad.
Sajnos jól mondja a régi közhely: "minél drágább az autó,annál bunkóbb a vezetője" persze lehetnek kivételek is :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.