Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44951) Napfénysüti válasza Attici (#44938) üzenetére

Ezt most hirtelen nem tudom mire gondolsz a nevet illetően. :B

Més que un club!

(#44952) Zola007 válasza D.Orion (#44948) üzenetére


Zola007
veterán

2005ös évjáratú Kellys Madman

Sajnos itt Debreceben nem sok mindent kapni, így rendelős lesz, nem tudom rápróbálni

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#44953) ivana válasza razzorr (#44950) üzenetére


ivana
Ármester

Általában azt tapasztalom, hogy a bunkó tahók olyan szétrohadt suzikival járnak aminél egy tisztességes bringa többet ér.

(#44954) Because válasza ivana (#44953) üzenetére


Because
őstag

jah hát a bmw-és, mercis meg csak szimplán üt, így nem mondhatjuk, hogy bunkó :DD

(#44955) Attici válasza Napfénysüti (#44951) üzenetére


Attici
őstag

Azt írtad, hogy a tied nem Tektro, hanem át van matricázva.
De milyen névre van átmatricázva? Saccon? Csepel?

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#44956) Napfénysüti válasza Attici (#44955) üzenetére

Jaa így már értem. :K
Concept CEX-re van (ez a Focus saját márkája).

Més que un club!

(#44957) -=RelakS=- válasza gergo5991 (#44949) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"náluk a másik oldalt van a kormány, lehet ez zavar be nekik, nem érzékelik annyira jól a helyzetet hogy mennyire tudnak közel menni, gondolom én."

Már megbocsáss, de ez nettó marhaság.
Ők jobb kormányos autóra lettek kitanítva, amivel a bal oldalon közlekednek, és a bringás a bal oldalon lesz.
Mi bal kormányos autóra lettünk kitanítva, amivel a jobb oldalon közlekedünk, és a bringás a jobb oldalon lesz.

Pont olyan messze lesz a bringás, pont ugyanúgy kitakarja az autó, csak a másik oldalon, minden más teljesen azonos.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#44958) Attici válasza Napfénysüti (#44956) üzenetére


Attici
őstag

Azzal még nem találkoztam. :N

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#44959) Client válasza gergo5991 (#44949) üzenetére


Client
tag

Most már tisztában vagyok vele, hogy anyagilag jobban megéri egy alapból jobb felszereltségű bringát venni.
Amikor vettem, úgy voltam vele, hogy minél többet variálok, mielőtt megveszem, tuti annál drágább bringát fogok venni, és nem akartam az elején nagyon sok pénzt költeni vagy sokat várni, mire összekaparom a lóvét. Legyen egy viszonylag jó alap, amit már most tudok használni, aztán ahogy az anyagiak engedik, lehet fejleszteni a menet közben kialakuló igényeimnek megfelelően.

Ex - WaterLo

(#44960) gergo5991 válasza -=RelakS=- (#44957) üzenetére


gergo5991
őstag

igazad van, picit bezavart ez hogy ők fordítva is használják a sávokat

(#44961) Napfénysüti válasza Attici (#44958) üzenetére

Ezt gyárilag csak Focus bringán láthatod így. Gondolom nagy menyniségben bevásárolnak a Tektrótól és rányomják szimplán a saját matricájukat. Én nem is tudtam hogy ez Tektro fék lenne, itt fejtette meg nekem valaki. :K

Ugyanez van a hajtásomnál is: FSA Gossamer de nem FSA felirat hanem Focus virít rajta. :D

Més que un club!

(#44962) D.Orion válasza gergo5991 (#44949) üzenetére


D.Orion
veterán

Nem jól gondolod, gondold át még egyszer. ;)

(#44950) razzorr: A videóban látható autók egytől egyik alsó-közép kategóriás már majdnem roncsok. Majdnem semmi köze nincs az emberi viselkedésnek az autó értékéhez. Ez nettó emberi gyári természet, aki tahó paraszt az az is marad, mindegy, hogy a szupermarketben tolja a bevásárlókocsit vagy éppen autót vezet. Nem kell túl misztifikálni.

(#44952) Zola007: Akkor más lehetőség nem marad, mint a méregetés. Szerintem jó lesz rá. Youtube-on keress róla videót, biztos van.

[ Szerkesztve ]

(#44963) -=RelakS=- válasza gergo5991 (#44960) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

hehe, akkor mit szólnál ahhoz, ha Angliában tanulnál meg rossz oldalon vezetni, majd hirtelen Japánban kéne a rossz oldalon vezetned :D

A csapda?

Angliában fogták, és balról átrakták jobbra az összes kezelőszervet, szóval index marad bal, ablaktörlő jobb oldalon.
Japánban a bal oldali kezelőszerveket tükrözték a jobb oldalra, tehát jobb oldalon van az index, bal oldalon van az ablaktörlő :DDD

Egységesen megtervezett világ, én így szeretlek :C

Legalábbis úgy emlékszem, így vannak elrendezve.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#44964) gergo5991 válasza -=RelakS=- (#44963) üzenetére


gergo5991
őstag

ezt gondolom erről :D

(#44965) -=RelakS=- válasza gergo5991 (#44964) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A kapcsolatot nem egészen értem, de tuti fájt a figurának :Y :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#44966) alok


alok
csendes tag

Sziasztok!

Ki, milyen zselés kesztyűt használ, illetve tudnátok-e ajánlani, trekking bringához?

Köszönet előre is! :R

(#44967) razzorr válasza D.Orion (#44962) üzenetére


razzorr
őstag

Pont most néztem ki melóban a hátsó parkolóba és mindenki szépen parkol, de valahogy a 20millás bömbi áll az egész telep közepén keresztben, úgyhogy köze nincs a parkoló felfestéshez.
Mondjuk ez a drágább kocsi-parasztabb sofőr elmélet országonként és régióként eltérő lehet.

(#44968) evilskati


evilskati
aktív tag

Sziasztok, használ valaki esetleg Selle SMP TRK nyerget?

(#44969) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Használt országúti bringánál milyen rendszert érdemes venni ? Gondolok arra, hogy használtan olcsó, de ha cserélni kell valamit lehet aránytalanul nagy költség lesz a bicikli (használt) árához képest.

Példa: Dura Ace 7700-as szettel szerelt bringa 200 körül.
Nem vagyok nagyon otthon az árakban illetve hogy osztályon belül melyik modell (évjárat) milyen.
Amiről hallottam és állítólag nem rosszak: Shimano 105/Ultegra/Dura Ace, Campagnolo Veloce

más:
Az EcoBike-ról most nagyobb távlatban és a válaszok után mi a vélemény: kerülendő, vagy semmi probléma velük ?

[ Szerkesztve ]

(#44970) Zola007 válasza JackFeryll (#44969) üzenetére


Zola007
veterán

Tiagra szerintem ár-érték arányban most a legjobb
jó minőség, de nem extrém drága, ha valami kopik, törik, lopik, elhagyik

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#44971) Hasaggymeg válasza Client (#44943) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mivel látom ugyanaz a fogkiosztás a régi meg újan,nem az a fontos,hogy pontosan hányas rendszerre való,hanem,hogy megmaradjon a jelenlegi láncvonalad.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#44972) concret_hp válasza JackFeryll (#44969) üzenetére


concret_hp
addikt

gyártási évtől is nagyban függ, ami 10 éve dura ace volt, az ma az új 105-ultegra szint 7700as dura ace szett az bizony nem mai csirke, így valszeg túl van árazva, me'hogy duraace.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#44973) D.Orion válasza JackFeryll (#44969) üzenetére


D.Orion
veterán

Tessék ezen a linken találsz egy szép összegfoglaló táblázatot. Így könnyedén be tudod azonosítani az adott szettek korát.

Sajnos országúti kerékpárokhoz csak annyira értem ami itt a fórumban elhangzott/szóba került.

(#44974) #48525824 válasza razzorr (#44933) üzenetére


#48525824
törölt tag

lecentizésre ezt tudom mutatni, de napi 4-5 videót tudnék felrakni ahol necces a helyzet, de kinek van arra ideje.

[link]

(#44975) gergo5991 válasza #48525824 (#44974) üzenetére


gergo5991
őstag

engem egy éve, igaz gyalog voltam, dombon felfele mentem át az átjárón mikor egy subaru impreza miliméterezett ki padlógázon.. trikót majd levitte rólam..

Biciklivel ha megyek általában nagyon rendesek a sofőrök, vagy meg se előznek ha csapatom lefel dombnak, amúgy meg szépen kikerülnek, szembejövő autósok ilyenkor belassitanak, jobban félrehúzódnak, hogy aki engem előz legyen helye.

[ Szerkesztve ]

(#44976) #48525824 válasza gergo5991 (#44975) üzenetére


#48525824
törölt tag

itt pesten simán bejön veled szembe a sávodba, úgy előz, teherautó is. egynek már sikerült így behajtani a tükrét. én miatta biztos nem fogok az árokba szaladni.

(#44977) Attici válasza Napfénysüti (#44961) üzenetére


Attici
őstag

Ez milyen szín? Eloxált barna? Titán?
Nagyon jól néz ki a fotón! :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#44978) Napfénysüti válasza Attici (#44977) üzenetére

Érdekes mert a fele fekete a fele meg ezüst. :)

Més que un club!

(#44979) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Szerintetek a bringám megért 228339FT-ot?
Nemrég a teljes biciklit szétkaptuk édesapával és minden tökéletes állapotban van kívül belül, csak a fékpofákat kell cserélni.
Az illető akitől vettük annak megvoltak a papírjai is a bringára illetve mi is iratunk vele adás-vételi szerződést.
A vázszám nincs kireszelve :))
Képek itt: [link]

(#44980) Zola007 válasza Mr. Erikszon (#44979) üzenetére


Zola007
veterán

azt nem tudom, de nagyon szép!

Van köztetek aki profi agyváltó témában?
Vagy legalább Shimano Nexus/Alfine témában?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#44981) concret_hp válasza Mr. Erikszon (#44979) üzenetére


concret_hp
addikt

szép kerek szám, hogyan jött ki? :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#44982) Mr. Erikszon válasza concret_hp (#44981) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Nem Magyarországon élek... :DDD
Át kellet alakítsam Ft-ra :))

(#44983) D.Orion válasza Mr. Erikszon (#44979) üzenetére


D.Orion
veterán

Kerékpárt még meg kell tanulnod fényképezni, hogy ha az alkatrészek bemutatása a cél. ;)
Egyébként teljes XT rendszerek? Hajtás/váltók/fékek? Gondolom 29er, a Reba meg 100mm-es.
Milyen gép ez pontosan? 201? Cube Reaction .??..

Szerk.: Ne merd keresztbe váltani még egyszer ezt a gépet. :)

[ Szerkesztve ]

(#44984) zoli03 válasza Zola007 (#44980) üzenetére


zoli03
őstag

Egyik haveromnak 8-as Nexus van, már jópárszor szétszedte, szervizelte, másik haverom Inter 7-esében is ő szokott cserélni kenőanyagot. Van valami konkrét kérdésed?

(#44985) ivana válasza Zola007 (#44980) üzenetére


ivana
Ármester

Valamilyen szinten értek az agyváltókhoz, de inkább a régi darabokat kedvelem és a nem shimanokat :)

(#44983) D.Orion Szerintem nem váltotta keresztbe. Mondjuk az igaz, hogy hajtás oldalról kellene fotózni a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#44986) Mr. Erikszon válasza D.Orion (#44983) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Ez egy 2012 -es cube reaction race, állítólag 2013-as kiadás.
26-os a bringa.
Itt egy vidi: [link]
A kerékagy és a felni nem xt-a többi minden xt rajta.
Az dt swiss radium ma 2.0.
A reba 100mm -es de át lehetne alakítani 120-ra,de nem akarom mivel kevésbé kényelmes,hegymászásra nem alkalmas.Mert ugye itt nálunk Erdélyben nagyon kemény hegyek vannak amiket meg kell döngetni.
Pontosan ezért nem is vettem full suspensiont,mert versenyezni is szeretnék vele,meg full suspension-t ilyen árban csak trail biciklit kaptam volna ami nehéz és kevésbé alkalmas mászásra.
Az xt spd-t és a jagwire kábelt utólag tettük rá.

(#44987) Mr. Erikszon válasza D.Orion (#44983) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Nem szoktam keresztbe váltani!
Gondolod hogy akinek ilyen gépe van az keresztbe vált? ,ez felér egy személyes sértéssel. :DDD ;]
Amúgy rendesen karbantartom ezt a gépet láncot hosszabb túrák után leszedem megtakarítom megmosom az egész bringát a rebaról letörlöm a mocskot, a fékkarokból eltávolítom a sarat...stb
Úgy néz ki jövőhéten neki állunk édesapámmal megszervizelni a reba-t, ---Lasali--- fórumtárs sokat segített. :DD

(#44988) Zola007 válasza zoli03 (#44984) üzenetére


Zola007
veterán

erre gondoltam, hogy mik vele a tapasztalatok
mennyire szervizigényes?
mennyire ördöglakat szintű cucc? (nem én akarom szerelni, csak hogy kire lehet rábízni)
ha fűzetek egy Nexus 8-al egy hátsó kereket, akkor valamilyen turpisságra kell-e ügyelni?
Neki milyen fogaskerékkel van hátul és milyen hajtóművel elől?

Egy ilyen lenne az áldozat: [link]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#44989) zoli03 válasza Zola007 (#44988) üzenetére


zoli03
őstag

Holnap rákérdezek, aztán megírom.

(#44990) Tothgera30 válasza Mr. Erikszon (#44986) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Jó kis bringa, szerintem megérte, sokat bukni sem fogsz rajta, ha esetleg eladásra bocsátod. Ha jól látom ez még a HPA kivitel, ergo alu vázas, Reba-t meg ne bántsd, így örök élet.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#44991) vendingo


vendingo
veterán

Még mindig nem vettem bringát, talán majd jövő héten tudok menni érte.
LTD Pro VS. LTD Race? Szerintetek mennyire féljek a későbbiekben a Race manitou telójától? Reba-hoz képest milyen a manitou marvel ts air? Sokkal jobb?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#44992) bandus


bandus
veterán

Mennyire szivas ez a nyeregpozicio beallitas... Vagy csak en vagyok bena es meglatszik, hogy evek ota sose szereltem semmit :) de sehogy se akar vizszintes lenni. jutubon sem talalok erre jo videot, hogyan ne lejtsen az eleje...

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#44993) Solad válasza bandus (#44992) üzenetére


Solad
őstag

Ne is mondd, a nyereggel en is mindig szivok. Most fogytam egy csomot, es eddig hasznalt nyergem egyre kevesbe kenyelmes. Ideje lesz felmeretni a pics@mat hogy milyen kell :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#44994) Acef


Acef
addikt

bandus #44992#
Túlságosan sokat változik ha állítod? (Nekem is ez volt. Hiába csak egy "fogat" állítottam, sokat változott, nem volt kényelmes)
Tegyél a nyeregpálca alá valami 1-2 mm vastag hézagolót (fém, papír, ...). Pl. előre lejt, akkor a bilincs eleje és a nyeregpálca közé.

[ Szerkesztve ]

(#44995) Maximum1 válasza Zola007 (#44988) üzenetére


Maximum1
őstag

Alfine 8 szettem van HG-53 lánccal.
Nincs egy éves1900km és semmi bajom nem volt vele, 45/20 a fog szám, volt 45/18 is, de az emberes volt.
Pestimrén van a szerviz, őket tudom ajánlani, értenek hozzá.

(#44996) Zola007 válasza Maximum1 (#44995) üzenetére


Zola007
veterán

Sajnos én debreceni vagyok, de köszi azért
Elméletileg ugyanaz az áttételi arány az új Nexus 8-nak mint az Alfineodnak, 0,53 - 1,62 közötti lépcsők
45/18-at elhiszem hogy kemény volt :K, úgy számolom az 1,33 és 4,05 áttétel a vége, ami már 80-as pedálfordulattal bő 40 km/h. Városban nem jellemző :D

Én 42/20-ra vagy 42/22 gondoltam, annak 1,0-1,1 körül van alja, tehát elég könnyű az induláshoz, de a teteje még mindig 3,1-3,4 körüli áttétel, amivel azért még a 30-at lehet hozni egy 80-as pedálfordulattal

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#44997) Maximum1 válasza Zola007 (#44996) üzenetére


Maximum1
őstag

Én most cseréltem gumit, eddig 622/37 volt, most kapott 622/28-at sokkal gyorsabb lett, a fokozatok csúsztak 1-et.
Eddig 5.-dik fokozatban jártam, most az új gumival 6.-ban megyek, így emelkedőn is kaptam +egy sebit.
Tehát számolja a gumi mérettel is.
Amúgy a 4. sebesség ezeken az alap, tehát akkor indulsz az áttételeden, ez a 45/20 pont jó nekem.
Az SS gépemen 46/18 van, az már combosabb de barátibb mint amikor 46/16 volt, álltam a pedálon de csak nem indult :DDD
Nem tudom milyen vázad van, de a feszítő elég sokat lefog, könnyebb lenne nélküle, volt ez a feszítőm is, ez borzasztó volt. Mostani egy fokkal jobb, de azért érezni tekerésnél.

[ Szerkesztve ]

(#44998) batagy válasza Hasaggymeg (#44935) üzenetére


batagy
őstag

Ok, kösz!

Újramértem a belső lábhosszt korrekt módszerrel, és így 82 cm-t kaptam. A magasság 180 cm.
Ezen számoló 53cm -es (21") vázméretet javasol trekkingre.

A topik összefoglalót valóban nem olvastam korábban, az 57 cm-t javasol, de inkább outira vonatkozik, ahogy értettem. Ha a testbike-os számolóval outi-ra íratom ki, az is 56 cm-t ír, szóval stimmel.

Jó , tehát akkor 21"-es az ajánlott számomra. Egyik boltban is ezt a méretet javasolták, ránézésre.
Ha ráülök kipróbálni, mire kell figyelni a vázméret csekkolásánál?

(#44999) Runner_fxr válasza vendingo (#44991) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én azt mondom, hogy ne a teló döntsön. Azt vedd amelyik összességében jobban tetszik, illetve jobb alkatrészekkel van szerelve. Persze egy kerékpárnak fontos eleme a villa, de jelen esetben mindkét villa kiválóan fog működni. A Manitou szervizháttere nem valami jó Magyarországon, ha nincs megbízható szervizes ismerősöd, aki bevállalja a karbantartását, vagy te magad nem tudod megcsinálni, akkor is ott a lehetőséged, hogy eladd a villát. Biztos lesz aki lecsap rá, mivel jó villa. Szerintem kb egy szinten lehet a reba-val.

[ Szerkesztve ]

(#45000) Attici válasza Napfénysüti (#44978) üzenetére


Attici
őstag

Az tényleg érdekes, de a fotón nem úgy néz ki.
Kár, hogy nem olyan színű mint a fotón, az aztán tényleg különleges lenne! :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.