Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106101) 6030D válasza IMIIKE1998 (#106095) üzenetére


6030D
Ármester

És ennél akarsz kicsivel nagyobbat?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#106102) zoli03 válasza Katsu (#106100) üzenetére


zoli03
őstag

Szerintem ilyen láncfeszítőre gondolhatsz, de ezzel inkább arra való, hogy a láncfeszességet könnyen beállítsd. Ha meghúzod a kerékanyát normálisan (és a papucs se zsíros/olajos) nem mehetne el a kerék.

(#106103) pittlaren


pittlaren
csendes tag

Már vagy egy hónapja megvan, eddig csak kóstolgattuk egymást, most két nap alatt belevertem vagy 150 km-t, szerintem kezdünk összeszokni:

[kép]

Milyen név az, hogy Azim? Cornwalli vagy ír? Mór...

(#106104) rushty válasza tacto (#106092) üzenetére


rushty
senior tag

Villara

Revolut meghívó pü-ben

(#106105) Hasaggymeg válasza tacto (#106092) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem nehéz úgy kormányozni? Sosem értettem ezeket a kormánytáskákat,igaz mi régebben ott lányokat hordtunk,de az erősen rontotta a kormányzást. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#106106) sanzi89


sanzi89
addikt

A hétvégi hajtómű szerelésnél döntöttem el, hogy veszek végre egy nyomatékkulcsot bringához. Olyat keresek, amivel az összes bringán előforduló csavar nyomatékra húzható. Kérdés, hogy ez milyen nyomaték tartomány jelent, és le lehet-e fedni egy szerszámmal? Például a XLC [TO-S40] NYOMATÉKKULCS 3/8" FEJJEL 6-30Nm kulccsal megoldhatóak a feladatok? Fordul elő kisebb nyomatékra húzandó csavar a bringán? Pl a kormánybefogó csavarjaira 5NM van írva, de gondolom 6NM-től semmi bajuk nem lesz, főleg, hogy eddig össze-vissza, érzésre lett húzva. Váltóhoz esetleg?

Illetve egészen más. Az egyik bringámban a hátsó agy fogaskoszorú, racsnis része megadta magát. A legegyszerűbb Shimano, és van már benne kilométer, így nem is csodálom. Az agyat ki akarom cserélni Deore szintű Shimanora, csak nem tudom mi volna a jó megoldás. Kérdéseim:
- Jelenleg V fékkel használom a bringát, ezen nem is tervezek változtatni. De ha esetleg mégis meggondolom magam - nem valószínű -, vagy esetleg el akarom adni a bringát - valószínűbb -, akkor nagy előny lenne, ha tárcsafék fogadására alkalmas agyat használnék. Van-e esetleg bármi negatív hatása, ha tárcsafékes agyat használok V fékhez?
- Ha tárcsás agyat választok, akkor Centerlock vagy csavaros? Nekem ránézésre a Centerlock szimpatikusabb. Mit ajánlott venni?
- A régi küllőanyákat biztos kukáznám, pár már rozsdás is belőle, és új küllőket is kapna. Kérdés mi legyen a felnivel. V fékkel volt használva, és úgy tűnik, hogy van még a felnin kopó réteg, a kopásjelző rész még jó mélyen ül. Igazából semmi bajom nincs a felnivel, csak ha pár év múlva azért kell újra átfűzni a kereket, mert elkopott a felni fék felülete, akkor morcos leszek, hogy miért nem vettem új felnit is.
- De ha már veszek új felnit is, kb. vehetnék komplett kereket, és nem kellene a helyi bringaszervizzel bénázni. Mindent megcsinálok a bringán, egyedül a kerék fűzést bízom másra, de ha egybe kereket vennék, ez a gond is eltűnne.

Szóval, kinek mi a véleménye?

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#106107) Véreshurka válasza Katsu (#106100) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Gyorszáras, vagy csavaros?

@sanzi89: 1-el szerintem nem, kell egy olyan ami kis nyomatékokat tud, meg egy ami nagyokat. Nekem pl ilyen van: kicsi, nagy

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#106108) rushty válasza Hasaggymeg (#106105) üzenetére


rushty
senior tag

mindn megszokható seperc alatt, a Bubiknál ráadásul fixen van
De legkényelmesebb ha nincs ott semmi súly, nemhogy 70 kilós emberek. :Y

Revolut meghívó pü-ben

(#106109) tacto válasza Hasaggymeg (#106105) üzenetére


tacto
aktív tag

Hat, en se vagyok mar annyira mai gyerek :N
Ezek picik. En is szkeptikus voltam korabban, de most mar nagyon hasznosnak gondolom. Es pont foaldingnal, meg meg gravel/turagepnel, nem felhasznalasidegenek :) Meg totos cucc / belelt taska is ok nehanapjan.
Amugy talaltam egy opciot, hatha bevalik: adapter

(#106110) cobranco


cobranco
csendes tag

Meglehetős késéssel ugyan,de fogadjátok szeretettel a tavalyi Francia-Alpokban tett kerékpártúránkról készült filmes dokumentáció első részének premierjét:

Tengeri-Alpok ostroma 1.rész: "Bemelegítő hadművelet" 2017./Italy-France/ FullHD 1080p

Útvonal:
Vinadio (900 m)-Sambuco-Pietraporzio-Berzicia-Argentera-Lago Di Maddalena- Colle della Maddalena (1.991 m) (francia nevén col de Lars) –Larche-Meyronnes-La Condamine Chatelard- Jausiers (1.220 m) – Barcelonette (1.134 m)

Képes útibeszámoló:
[link]

Fotoalbum:
[link]

Térkép:
[link]

Kellemes ünnepeket!

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/

(#106111) IMIIKE1998 válasza 6030D (#106101) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Hát nem feltétlen. Ez 19"-es váz, ami nekem kicsit nagy szerintem.

(#106112) DUB Inc.


DUB Inc.
aktív tag

Az olcsóbb BMC bringákról mi a véleményetek?

(#106113) parkr válasza DUB Inc. (#106112) üzenetére


parkr
őstag

szerintem ugyanaz mint a drágákról. jó,de máshol olcsóbban kapsz hasonlót :)

amúgy ha vennék még egy bringát, akkor BMC lenne

(#106114) r.levente75 válasza cobranco (#106110) üzenetére


r.levente75
addikt

Köszönöm. Grat csodálatos minden szempontból... :C

(#106115) belsodavid


belsodavid
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valami egyszerű bringás applikációt androidra? Nem kell semmi extra, csak mente el az alap adatokat és az útvonalat. Van ilyen? :)

(#106116) Misi1980 válasza belsodavid (#106115) üzenetére


Misi1980
senior tag

BikeComputer.

(#106117) szabacsik válasza belsodavid (#106115) üzenetére


szabacsik
őstag

Strava

/\____/\

(#106118) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Napi karika, Hargitafürdő:

Erdőben verettük 50 kilóméterecskét úgy 1000m szintel... köves volt nagyon az út és rázott rendesen, lefele a végén már a fél vesémet odaadtam volna egy ösztelós enduro-ért :DDD .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#106119) ShiTmano válasza pc360 (#106098) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

+1. Én sem bízom annyira a Kálcium tablettában. Tejet meg iszom eleget, meg a mákban is van elég sok. A zselatint nyomatom inkább, szerintem az jobb a porcoknak.

(#106099) Zsolt74 Akkor szép távot mentetek. Jó meleg is volt hozzá. ;]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#106120) Sicilian válasza pittlaren (#106103) üzenetére


Sicilian
addikt

Jó kis képecske !

nothing is true everything is permitted..

(#106121) StLui válasza Hasaggymeg (#106105) üzenetére


StLui
veterán

Plusz hátul a két oldaltáska :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#106122) Katsu válasza Véreshurka (#106107) üzenetére


Katsu
aktív tag

Szia,
Csavaros.

zoli03: Köszönöm. Utána nézek. Mert ez nem pontosan olyan, amit láttam.

Köszönöm nektek, hogy próbáltok segíteni.

(#106123) hegyimorc


hegyimorc
senior tag

Egy kis Bakony

Aki a Bakonyerdő Maratonra készül, az ne lepődjön meg ha a Kőris-hegyre vezető úton - Lipka-út - friss zúzalékkövekkel találkozik. Mostanában szórhatták ki. Nem vészes, de még kicsit laza.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#106124) dabgergo


dabgergo
őstag

Országútival aki Balatonkört megy (nem versenyen), ott is a főúton megy ahol le van tiltva a bringa?
Van más megoldás?

(#106125) Tottinho


Tottinho
csendes tag

Új sisak vásárlása előtt vagyok.
A keretem rá, max. 15.000 Ft.
Ezt a Decathlonos Aerofit 900-ast néztem ki ebben az árkategóriában.
Valaki használ/használt ilyet? Ha igen, mi a véleménye/tapasztalata róla? Megvan vele elégedve? :)

Illetve ha tudtok jöhetnek ebben az árkategóriában még ajánlások.

Azért ezt a fekete-neon színűt néztem mert menne szemüvegemhez is. Vagy inkább fehér színűt érdemes, a feketében jóval melegem lesz?

(#106126) IMIIKE1998 válasza IMIIKE1998 (#106111) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Lehet nem néz ki 19"-nek, de tuti az, csak a 26-os kerekek miatt kisebbnek tűnik. Ezért szerintem túl hosszú a reach, ennél kisebb kell szerintem. Az 565 mm-es tt hossznál viszont lerúgtam a kereket, így mindenképpen 470-485 mm körüli felsőcsőhossz kellene, na meg 18-asnál semmiképpen sem nagyobb váz, bár szerintem vagy 17 vagy 17.5, mert 77 körüli átlépővel ezek jöhetnek számításba.

[ Szerkesztve ]

(#106127) DUB Inc. válasza parkr (#106113) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Tehát olcsóbban hasonlót tudsz, de mégis BMC-t vennél...? :)

Boncolgassuk kicsit ezt a témát. Melyek lennének azok a hasonlóan jók és olcsóbbak? Gravelt, vagy outit szeretnék venni, de olyan nagy a kínálat, hogy nehéz választani...

[ Szerkesztve ]

(#106128) ro_bert17 válasza Tottinho (#106125) üzenetére


ro_bert17
őstag

Én tavaly szezon végén kerestem első sisakot. Nem akartam túl sokat költeni rá, mert előtte sosem használtam, és nem akartam 20-30 ezreket kiadni arra, ha esetleg nem is szeretem használni.
Ez volt az egyik legolcsóbb ami küllemre számomra tetszetősnek tűnt. Azóta sportoláshoz eddig mindig használtam. Nekem fekete van, és szerintem tökéletesen szellőzik.
Más sisakot csak ott a dechathlonban próbáltam vásárlás közben. Ez kényelmesnek tűnt, bár lehet nem is tudom milyen a kényelmes. Ami fura, hogy dechatlon leírása szerint kb. 1 cm-re kellene lennie a csatnak a fül alatt. Nekem vagy 2-3 cm, pedig a méretemet vettem, M-eset (58cm). Viszont az áll alatt ezt meglehet igazítani (nem tudom mennyi a jelentősége ennek).

(#106129) trialboj válasza ShiTmano (#106119) üzenetére


trialboj
őstag

A zselatint mekkora mennyiségben és formában fogyasztod.

Nekem mind1 mit kell szedjek csak ne fájjon a térdem, az orvos azt mondta hogy okés a kálcium is csak ne vigyem túlzásba.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#106130) parkr válasza DUB Inc. (#106127) üzenetére


parkr
őstag

persze, mert pl. a team machine nagyon bejön :)
más márkáknál hasonló vagy jobb felszereltséget találhatsz akár olcsóbban is.
a BMC nekem mindig kicsit felárasnak tűnt a neve miatt.

Tottinho (#106125) nem melegszik jobban mert a sisak EPS anyagja szigetel annyit hogy ne érezd

[ Szerkesztve ]

(#106131) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Jó estét!
Belépő szintű mtbk-ből milyen márkákat érdemes venni, illetve melyeket jobb elkerülni? Pl.: Cube, KTM, Kellys, Cross...?

(#106132) ShiTmano válasza trialboj (#106129) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Reggelente szoktam 1 (fehérjeporos)adagolókanállal enni. Összekeverem tejjel, 1 adagolókanál kazeinnel, kókuszreszelékkel, gabonapehellyel. Grammokat nem tudok mondani.

Szerk: most nézem, az én adagolókanalam 50ml-es.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#106133) DUB Inc. válasza parkr (#106130) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Konkrét példa?

(#106134) Hasaggymeg válasza Tottinho (#106125) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Olyan van,ajánlom.Könnyű,passzentos,szellőzése majd +30C ben kiderül,de eddig jó.Már meg is védett 1x. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#106135) StLui


StLui
veterán

Csak nekem van olyan érzésem mintha Imikét néha valaki resetelné, és újraindulna?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#106136) r.levente75 válasza StLui (#106135) üzenetére


r.levente75
addikt

Mire gondolsz?

(#106137) StLui válasza r.levente75 (#106136) üzenetére


StLui
veterán

Hát most éppen az utolsó kérdése kapcsán jutott ez eszembe, de akkor ez ezek szerint nem egyértelmű :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#106138) Tottinho válasza Hasaggymeg (#106134) üzenetére


Tottinho
csendes tag

Remek, akkor nem is keresgélek tovább, a jövő héten megyek próbálni és venni. Az a neon-fekete nagyon megtetszett, egy ilyen szemüveget vettem még blackfriday-on, pont illik is hozzá színben :)

Köszi a válaszokat parkr, ro_bert17, Hasaggymeg! :R

[ Szerkesztve ]

(#106139) emiki6 válasza pc360 (#106098) üzenetére


emiki6
veterán

Nagy +1 :K
Kalciumhiánya senkinek nem lesz, aki átlagosan táplálkozik. Magnézium, K2, D és hasonlók már annál inkább. + a Ca-Mg tabletták is viccesek, a Ca gátolja az Mg felszívódását... :))
Itt egy jó cikk a (multi)vitaminokról, (súlyemelő szemszögből, tudományosan): link (mit ne szedjünk, mit szedhetünk és a lényeg, hogy mit együnk!)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#106140) r.levente75 válasza StLui (#106137) üzenetére


r.levente75
addikt

Ja, hogy megint drótszamarat keres?

(#106141) IMIIKE1998 válasza StLui (#106135) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Olyan érdekelne, hogy melyek azok, amiknek nem olyan jó a geo-juk. Például sokan panaszkodtak itt a topicban a Kellys modelljeire.

(#106142) c4bB válasza StLui (#106135) üzenetére


c4bB
csendes tag

nem csak neked :)

(#106143) jjeahh válasza trialboj (#106129) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Most, hogy említed, úgy tűnik az enyém kikészült a tegnapi tekerés miatt... ezek szerint nem bírja a térdem a túl hosszú meredek mászásokat terepen. Másképp, amióta szedem a kálciumot, azóta nekem sincs gondom vele, csak félek én is a mellékhatásaitól hosszú távon.
A csaj imád terepezni, de sajnos elég önfejű főnök típus, így ha a bringája miatt úgy dönt, hogy többé nem terepezik, akkor annak lőttek... az elején már említettem neki, hogy ez a bringa lehet nem lesz jó terepre és már ettől is besértődött :D .
Vonatozás: nem tudod, hogy mit kell nézni, melyikre engedik fel? Mert a mersul trenurilor oldalán annyit ír, hogy arra szabad felvinni, amelyik mellett bicikli piktogram van, oszt hiába meresztettem a szememet, egyik mellett sincs... :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#106144) trialboj válasza jjeahh (#106143) üzenetére


trialboj
őstag

Mellékhatásokról én eddig nem tudtam :)) most hogy ijesztgetnek vele kipróbálom ezt a zselatin dolgot.

Itt egy kép, én tavaly ezzel mentem váradról élesdre. 5.5 a jeggy és 5 a bringa pótdíj. Viszont ez nem jelenti azt hogy mindig olyan vonat lesz ahol van bringa tároló. Ez 1 rövid szakasz, kevesen voltak, szóval 1 teljes vagont kaptunk 3 bringásként, de ha itt sokan lettek volna, szuper kényelmetlen utazás jön össze, mert a bringa eldőlhet, ha nincs helyed ledönteni a földre.

Illetve az is érdekes, hogy nem mindig akkor mennek a vonatok mikor ezen az oldalon megjelenik : ))))))))))) Én kimentem 1 héttel előre megkérdezni és megnézni a vontatot amivel megyünk, és akkor mondták hogy közel sem akkor van az érkezés indulás mint az oldalon, szóval kicsit melós összehozni 1 ilyen túrát.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#106145) Yahhher válasza IMIIKE1998 (#106141) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.

Melyik kellysre panaszkodnak a geo-ja miatt?

Üdv B.

(#106146) jjeahh válasza trialboj (#106144) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hogy én mennyire utálom a CFR-t... A Magyarországi vonatozás a Romániaihoz képest egy megváltás, komolyan, ég és föld :DDD . Túl kevés a járat és az is késik vagy csak úgy megszűntetik, ha szervezetlenül felülsz a vonatra nem biztos, hogy haza is jutsz valaha :D és gyakran b*romira roncsok a vonatok, ráadásul szemetesek-büdösek is... a sínek sem olyanok, mint Mo.-n, ráznak a vonatok mint a franc. Aztán a kivilágítatlan hajléktalanszállónak használt állomásokról ne is beszéljünk, sokszor azt sem tudod hol vagy éppen, mert a vonatban sem írja :U . Szal van ami nagyon frankó itthon, de a vonatozás pont nem az, ki nem állhatom.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#106147) Yahhher válasza jjeahh (#106146) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Most végülis a magyar vasútról veszélsz?
☺️

Üdv B.

(#106148) jjeahh válasza Yahhher (#106147) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem, trialboj-al nem Mo.-n lakunk.

Szerintem csak néhány Kellys-nek fura a geoja, pár modellnél játszadoznak pl. az effektív felsőcső hosszal meg kormányszélességgel, gondolom így próbálják lefedni a szélsőséges méreteket, mert ugy-e náluk tudtommal csak S, M és L van. Pl. nézd meg a Spider geoját meg a Gate geoját, mondjuk S méretben 40mm különbség van hosszban + a kormányszélesség mizéria. Persze ha körültekintően vásárolsz és számolsz ezzel, akkor valszeg ebből nem lesz gondod... annyi, hogy ha neked úgy általánosan mondjuk az M-es vázak jók, Kellys fronton lehet, hogy kicsik vagy éppen nagyon lesznek...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#106149) jjeahh válasza jjeahh (#106148) üzenetére


jjeahh
nagyúr

No nem fért bele, közben észrevettem, hogy a Spiderből pont van XL (?) is, de rövidebb az effektív felsőcső hossza, mint az M-es Gate-nek :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#106150) Hasaggymeg válasza StLui (#106135) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

+1

rlevente75...keveset látogatod a fórumot. :D

jjeahh...az olyan csajra a világ jobbik felén úgy mondják bossy. :DDD ...te meg ne légy papucs,székely barátom,tedd fel a sisakot,helyezkedj menekülő pozicíóba és mondd meg neki sz@rt vettél babám! ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.