Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#95651) Telda válasza adamgreen (#95646) üzenetére


Telda
addikt

Én ezt már tényleg nem értem. A domination mód most marad vagy nem?

(#95652) jozefgucci1 válasza magyargyerek (#95649) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Igaz egy hete nem játszottam ,de nekem szerencsére már nagyon régen nem volt ilyen szériám sőt.Nem árt az embernek tisztában lennie vele milyen játékos és úgy neki indulni az adott tanknak .Adott tankot manipulálnának így ez szerintem kizárt . A 10 csatából mennyiben sebezted le a hp-d ?

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#95653) magyargyerek válasza LK (#95650) üzenetére


magyargyerek
tag

oké vannak napok hogy más tankkal is szopóág van. De egy másik nap meg nincs szívás hanem egész jó nyerési széria van. Az egész játék alatt megfigyeltem amikor stock a tank mintha direkt azon tart a játék hogy vedd elő a bakkártyát és told fel a free xp-vel és vegyél aranyat. Ez taktika nem pedig más. A játék készítőinek ez az alattomos húzása. És a másik amit megfigyeltem hogy stock állapotban direkt sokszor vagyok felül. Na ja berak felsőnek és velem szembe meg berak egy Tigert amivel azért nem vagyok "partyba" a Challengerrel.

(#95654) zsolthee válasza magyargyerek (#95649) üzenetére


zsolthee
senior tag

Megnyugtatlak: Tegnap 15-20 csatát mentem zsinórban a Cent7-tel és abból jó ha 2-t nyertem. Egy volt olyan, hogy mind2 csapat küzdött rendesen. A többiben vagy mi daráltunk le mindenkit vagy minket zúztak porrá. Folyton 15-2 meg hasonlók.Ez van.
Mondjuk pont aznap lett fullos a tank. Ennek ellenére azt mondom, nincs manipuláció. Hajamra kenhettem a tudásom, sebzek amennyit csak tudok és kész. Elismerem, ilyenkor jól jön az XVM mert ha látom, hogy a piroskák mennek hős halált halni, akkor inkább egyből visszavonulok.

[ Szerkesztve ]

(#95655) adamgreen válasza magyargyerek (#95649) üzenetére


adamgreen
senior tag

Roppant egyszerü példa erre az egészre amikor nekem meglett anno a t28HTC csak olyan meccset akptam vele de még most is ahol a másik oldalon is van egy t28htc.

Átérzem a problémádat nekem is volt ilyen , kitartás ennyi . :)

(#95656) magyargyerek válasza zsolthee (#95654) üzenetére


magyargyerek
tag

hála az égnek azért más járművemmel nem csinálja a játék ezt a szívatást most. Csak éppen a Challengert kéne húznom...ami így kinszenvedés. Apropó ha más tankkal is csinálná abba is hagynám a gamet,mert megunná az ember és nem lenne játékosuk. Ma 6 vereségnél tartok ezzel a járművel. T34-et és T26e4-et elsőre beadta leduplázni. Tehát járműtípus alapján szopat a játék.

(#95657) LK válasza magyargyerek (#95653) üzenetére


LK
addikt

Így van,de ezt nem látod át egyből,kezdő játékosként,hanem csak idővel. Akkor kezdi felháborítani az embert amikor elkezdi érezni a bőrén az igazságtalanság szelét. Ezért aztán amíg jönnek a friss(új,kezdő) játékosok, ez nem fog változni. (Amúgy elismerték,hogy az MM-el valami gond van.)

ááááá! "sokszor vagyok felül" na,ott a könnyített MM :DDD ,csak ugye nem mindegy ki van a túloldalon

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#95658) #84221696 válasza LK (#95657) üzenetére


#84221696
törölt tag

Amikor a T29-el vagyok legfelül, na, akkor kezdek fosni! Ha berak t8-9-be, ott tudom hol a helyem. :)

(#95659) Tuco Ramirez válasza Angel1981 (#95647) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Azért remélem, nem esnek át a ló túlodalára... A T10-es medek magas penje most is kompenzálva van a kis alfával. Egy -10-es nerf még belefér, több már újra borítaná a balanszot. A heavyket amúgy sem a magas normál lőszer pen szívatja leginkább, hanem a gold spam (meg az artyk, de most azokat hagyjuk). Szerintem inkább egyes gold lőszerek irreálisan magas penjét kéne levinni, az (talán) visszafogná a gold spamet. :U

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#95660) jozefgucci1 válasza #84221696 (#95658) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Igen is tipikusan a kezdők ismérve , hogy top tierként nem tudnak mit kezdeni magukkal vagy a másik véglet amikor felbátorodva elhullanak a csata első percében . Ha te vagy a top és főleg T29-el akkor sem szabad előre rohanni és megfontoltan kell megválasztani az oldalt is .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#95661) h1mpi válasza #84221696 (#95658) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ha KV4-el toptier vagyok és van 3 arty, akkor az lesz a nap legrosszabb köre. KV4-el tegnap és ma 1-2X voltam városi pályán a többi 90% Sand River (már kezdem megszokni KV4-el) és Malinovka+3 arty.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#95662) Emu válasza h1mpi (#95661) üzenetére


Emu
őstag

Én tegnap KV4-el akartam HT küldit csinálni, illetve LTTB-vel spotolósat. Gondolhatod, hogy LTTB-vel folyamatosan városi pályán voltam T10-be, KV4-el meg Sand-Malinovka-Prokhorovka hármason...kicsit idegesítő volt.

[ Szerkesztve ]

(#95663) Angel1981 válasza Tuco Ramirez (#95659) üzenetére


Angel1981
veterán

"A T10-es medek magas penje most is kompenzálva van a kis alfával." :F

A legtöbbnek 390 - igazából alig marad el a heavyk átlag alfájától.
Én med játékosként mondom, hogy levinném 350-re, RoF buff mellett.

(#95664) zsolthee válasza Angel1981 (#95663) üzenetére


zsolthee
senior tag

Ezt a véleményt én is osztom. Vártam a X-es ágyút a Cent 7/1-en, de a 10mp-es reload lekanyarította a számat. Feláldoznám a 390-es alfát kisebbre ha 6-7 mp alatt betöltene.
Nem baj, most már kezdem megszokni vele a játék stílust.
Egyébként BIA+Venti mennyivel csökkenteni a lövedék betöltését.
Most rammer+optic+vert.stab van fent. Azon gondolkozom, hogy ha a 3. skill is felugrik 100%-ra, akkor újraosztom úgy, hogy legyen BIA. Megéri?

(#95665) ktg3 válasza Angel1981 (#95663) üzenetére


ktg3
őstag

Ugyanott lennél.

Pont az a gáz sztem, hogy a medeknek brutál DPM-je van. És ehhez párosil a rohadt nagy pen. Úgy pedig simán realizálják a magas DPM-et.

Ha nerfelni akarják ezt, akkor nem elég csak kicsit vágni a pen értékeken hanem a rof-ot is meg kell egy kicsit nyirbálni (vagy bármilyen soft statot ami a realizálható dpm-et jelentősen csökkenti a "papírformához" képest).

mod.: Ha belegondltok, akkor a T10-es HT-k átlag dpm-je ilyen 2200-2400 körül van (van ahol több, van ahol kevesebb). Tény, hogy a HT-nek valamivel több HP-ja van, de az pont kompenzálja a nagyobb dpm-et, ha egymással szembe állnak. Eléggé vicces, hogy szemtől szembe kb. egál egy T10-es med és egy HT. Mind a 2 simán belövi a másikat. Ennek nem így kéne lennie, mert így HT-vel játszani nem sok értelme van, ha a csatában mindenki T10. Ha vannak kisebb tier-ből is tagok, akkor a HT használhatja a páncélját, cserébe a med sokkal sokoldalúbb és 1-1 ben elvileg le kéne tudnia gyűrni még egy T10-es HT-t is.

[ Szerkesztve ]

(#95666) Angel1981 válasza ktg3 (#95665) üzenetére


Angel1981
veterán

Az átütés nerffel mindenképpen egyetértek, ezt attól függetlenül mondom.

A kisebb alfa, és nagyobb RoF kicsit más játékstílust követelne - pont olyat, amire egy med hivatott.

Az orosz medek pl. ilyenek; 320-as alfa cirka 6 seces reload mellett - más stílust is kell velük foganatosítani, mint a többivel, igazából T10-ben csak ezeket lehet "igazi" medeknek nevezni - Cromwell feeling rulez! ;)

[ Szerkesztve ]

(#95667) ktg3 válasza Angel1981 (#95666) üzenetére


ktg3
őstag

Sztem rendben van, hogy a medek alfájának is van szórása. Mármint jó ötlet, hogy némelyik med akár egy HT csúzlit is kap, némelyiken pedig kis prüntyögő van. Ez növeli a játék változatosságát. Tuti lehet jól balanszálni mindegyik alfához a rof-ot és a soft statokat, hogy ne legyen lényegesen jobb a használhatósága egyiknek a másik felett. Nyilván megvan mind a kettőnek az előnye és a hátránya is. Mindenki kedvére választhat, hogy melyik fekszik neki jobban és melyik hátrányokkal küzd meg könnyebben.
Ugyanígy a HT-k alfájának is elég nagy a szórása (most nem feltéten T10-re gondolok).

(#95668) Tuco Ramirez válasza ktg3 (#95665) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Ez erős sarkítás szerintem. 1v1-ben tényleg számít a DPM, de ilyen helyzetek jellemzően a csata vége felé vannak inkább. A magas DPM-et csak úgy lehet realizálni, ha sokat vagy kint a fedezékből. Akkor pedig sok találatot nyelsz be te is. Ilyenkor pedig igencsak sokat számít a medek alacsonyabb HP-ja és gyengébb páncélja.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#95669) ktg3 válasza Tuco Ramirez (#95668) üzenetére


ktg3
őstag

Azért írtam az 1v1-et példának. Ha egy med ráront egy HT-ra, akkor az igen nehezen fog tudni minden reloadnál egyből sebzést okozni. Ugye vagy nem talál néha közelről ha össze vissza mozog, vagy közbeautózza és nem tudja egyből lőni tárazás után, míg a med kb. ott lövi be a HT-t ahol akarja.
Persze ha lerakjuk a 2 tankot egy sík terepre 400m-re egymástól, akkor a HT előnyben lesz, de ez azért nem éppen életszerű 1v1-ben. Peek-a-boo-ban nyilván jobb a HT a nagyobb alfa miatt, de egy értelmes med driver nem fog leállni a sarokra adok-kapokra. Ha feltétlenül rá kell mennie, akkor kb. a két dpm érvényesül közelről, sőt a fenti miatt sztem még a med előnyben is lesz.

mod.: Persze sokat fog számítani, hogy konkrétan melyik medben ül az ember, mert egy centit vagy egy e50m-et a nagyságuk (és viszonylagos "lassúságuk") miatt jóval könnyebben kezel egy HT, mint egy alacsony, kicsi, kemény tornyú orosz assault medet.

[ Szerkesztve ]

(#95670) Tuco Ramirez válasza ktg3 (#95669) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

A megoldás: ne mászkálj egyedül nehéz tankkal, főleg ne nyílt terepen. Ha van társ melletted, vagy TD biztosítás mögötted, akkor egyetlen med sem fog rádrontani, mert tuti a rövidebbet húzza.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#95671) rudii


rudii
tag

Csúzli! :D Metal bírod? Mert ma a rock zene kedvelői örülhetnek az adás alatt. ;) Sajnos a headbanghez még picit növeszteni kell a hajamat. :D
[Live Stream]

(#95673) h1mpi válasza Djuree (#95672) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Pontosan ezt a monológot szoktam naponta 10x elmondani magamban :DDD

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#95674) mcwolf79 válasza Djuree (#95672) üzenetére


mcwolf79
veterán

Hát én ma mentem párat arty-val (leginkább a 8-as német löveggel), de nem tapasztaltam, hogy annyira pontos lenne. Olyan szépen szór a célkörön belül, hogy néha a fejemet verném a falba. Beszűkült célkörnél a szélrózsa minden irányába hord, sokszor sebzés nélküli láncolást eredményezve.

Mondjuk amikor betalál, és odacsap 1xxx sebzést... Az kárpótol ezekért.
Bár sajna előbbiből van több. Dehát ez ezzel jár.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#95675) sebijani1982 válasza Djuree (#95672) üzenetére


sebijani1982
senior tag

Akkor ugye az FV-183 -akat és a JGPz E100-akat is törli a WG? Illetve az "OP" kerek tornyos ruszki medeket, ja meg a T1 Cunnikat is....

Bocs Djuree de mindig van ilyen.

Nem hiszem el, hogy veled még nem volt olyan, hogy 3-4 arty lőtt rád egymás után és maximum csak a láncod vitte le. Én ilyenkor szoktam jót röhögni, hogy 20-30 s-ig szerencsétlen a felhő átvonulást nézheti a meteorológiai műholdjáról. Csak ugye az ilyet nem posztolja az ember, mert ez "természetes".

Más:
VK Aladár-ra van valakinek ötlete, hogy hogyan kell használni? Próbálom második vonalból csipegetni az ellenfeleket, de néha azt veszem csak észre, hogy hirtelen első vonalas vagyok. (Többieket, ugye felmorzsolták.) Van olyan taktika vele, amivel 1-2 tankot le lehet gyűrni? Mert a medek leforognak nagy százalékban, a 200 pen pedig face to face nem feltétlenül nyerő a többi VIII-as heavy-hez. Illetve tudom User error, de nekem nagyon hektikusan sikerül "pattintani" vele. Hiába forgatom csak a vak szerencse segít, hogy pattintsak...

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#95676) wwenigma válasza Djuree (#95672) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Miert nem artyzol? Unalmas ezt hallgatni...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#95677) PR0JECTNR56 válasza wwenigma (#95676) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Az arty probléma ennél sokkal összetettebb és a legtöbb játékos nem arra vágyik, hogy a pálya sarkából 40 másodpercenként lenyomja a bal egérgombot egyszer.

(#95678) Djuree válasza PR0JECTNR56 (#95677) üzenetére


Djuree
félisten

de mégis ezt csinálják. de miért nem tudom. mazochisták tán? nem értem....nem hogy vmi tankkal mennének ahol esetleg egy kis agymunka is kijut. bár ezeknek gondolom nem sok agyuk lehet. click...40 sec...click...40 sec...click. XD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#95679) mcwolf79 válasza Djuree (#95678) üzenetére


mcwolf79
veterán

Látszik hogy nem sokat arty-ztál.
Lásd. előző hsz-em.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#95680) Stirlitz válasza Djuree (#95678) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Ennyire azért nem fekete-fehér a történet.

(#95681) h1mpi válasza Stirlitz (#95680) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ez így van, de akkor is a legszemetebb "tank" a játékban. És tudod mi fáj? Mindig akkor szed ki, amikor van egy kis játék, tánc, móka erre bumm... :K

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#95682) #43783936 válasza Djuree (#95678) üzenetére


#43783936
törölt tag

Azért oda is kell agy, mert elég szűk az oldalsávjuk, és ha megmozdul egyszet a láncosbudi, egyből akkora célzóköte lesz, mint a Himmelsdorfi vár.
Nem úgy megy, hogy csak úgy követi az ember az ellen mozgását.....
Ha elkapnak, akkor az részben az én hibám, és részben az ő szerencséjük.

Melkesleg fuss bele egyszer három T95-be t9-es csatában, és rájössz, hogy milyen hasznosak az artyk.

Engem nem zavarnak, csak akkor ha háromnál több van oldalanként.
Az is igaz, hogy a 4-5 lightos csapatleosztást ugyanannyra utálom.

[ Szerkesztve ]

(#95683) wwenigma válasza Djuree (#95678) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Kikerem magamnak hogy lehulyézed az arty playereket... :U

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#95684) Stigma.HC válasza #43783936 (#95682) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Én hónapok óta próbálok belefutni hármas T95 platoonba de nem sikerül soha :DDD

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#95685) csaba17


csaba17
senior tag

FMS58V86BA
asszem 1 nap prém kód. ha már volt akkor sorry, én az előbb aktiváltam.

(#95686) LK válasza csaba17 (#95685) üzenetére


LK
addikt

Kösszentyű,még működik!!!

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#95687) Phobion válasza csaba17 (#95685) üzenetére


Phobion
őstag

köszi szépen! :R

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#95688) Rellind válasza csaba17 (#95685) üzenetére


Rellind
senior tag

nekem már invalid...

[ Szerkesztve ]

(#95689) Szepi1979 válasza csaba17 (#95685) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Már nem él.

“ nem kell mindig nyerni “

(#95690) Tarill


Tarill
őstag

sziasztok! ha van egy invite kódom azzal hogy tudok meghívni egy haverom? hol kell megadni a kódot, reg közbe vagy utána? és mit kell elérnie ahhoz hogy én megkapjam a bónuszokat? :)

(#95691) jagada


jagada
őstag

A T-44-et melyik löveggel érdemes használni?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#95692) Stigma.HC válasza jagada (#95691) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Én a százassal használnám :) Ránézve a 122-es adataira sírva futnék ki a lakásból.

2 nap alatt másfélszer annyi xp-t farmoltam a panther2-vel mint az előző másfél évben a T-34-2 csodamasinával. Csak kicsit gyűlölöm azt a tankot :DDD

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#95693) Djuree válasza jagada (#95691) üzenetére


Djuree
félisten

nem egyértelmű? akkor inkább ne medezz mert nem tudod mire valók. :U

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#95694) Djuree válasza csaba17 (#95685) üzenetére


Djuree
félisten

invalid. eu serveren ezek miért nem jók? :W

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#95695) jr1994 válasza Stigma.HC (#95692) üzenetére


jr1994
addikt

Fúj, ne is mond. Alapíthatnánk T-34-2 hater klubbot, már ketten vagyunk :D
Djuree pihenj ;)
Tesóm aktiválta nemrég, én a saját accomra feleslegesnek tartottam mert most úgyse játszok.

[ Szerkesztve ]

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#95696) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Orosz (szovjet) med ágon T54 után mi legyen, T-62 vagy Obj. 140?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#95697) Djuree válasza Dirtyz (#95696) üzenetére


Djuree
félisten

kb. egykutya. wotinfon olvass tesztet. de sztem obj jobb picit.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#95698) sith7 válasza Dirtyz (#95696) üzenetére


sith7
nagyúr

obj140

(#95699) Tuco Ramirez válasza Dirtyz (#95696) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Megvan mindkettő, nincs nagy különbség köztük.

T-62A: jobb ágyú soft statok, keményebb és gyorsabban forduló torony.

Object 140: gyorsabb, jobb negatív ágyúkitéríthetőség, de könnyebben sérülő modulok, illetve nekem gyakrabban gyullad mint a T-62A.

De igazából ezek a különbségek alig észrevehetőek játék közben. Mindkettő kiváló közepes tank, egyikkel sem lősz mellé. ;)

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#95700) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Oké, köszi mindenkinek ;)

Védd a fákat, egyél hódot!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.