Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#183597) kchryss válasza Bobyjack (#183566) üzenetére


kchryss
addikt

Délután megnéztem pár ismertebb streamer-t, hogy állnak rankedben. Azóta sok esetben változtak a számok, de délután ez volt a helyzet:

skill4ltu: [stat] [nemzet/osztály grafikon]
71 csata, 60% wr, 94% stráfszerzési hatékonyság(sh)
Ruszki szerveren tolta főleg, mivel ott csak pár 10-es tankja van így azokkal játszott csak (T100LT. TVP). Ahhoz képest, hogy nem jó a tankállománya nagyon jól teljesít. Kb csatánként hoz 1 stráfot.

QuickyBaby: [stat] [grafikon]
69 csata, 54% wr, 74% sh
Grafikon alapján túl sokat lightozik, szokás szerint nem megy neki olyan jól a ranked, mint a random. Nem tudom itt goldozik-e, lehet azért lightozik, mert nem aakrja spammelni a prém lőszert, de a lightok szerintem nem jók stráfszerzéshez. Nem néztem az adásait, nem tudom mi az igazság.

SirFoch: [stat] [grafikon]
62 csata, 53% wr, 94% sh
Progetto-val és a francia heavy-vel tolta. Belenéztem kicsit az adásba és szinte teljesen prém lőszer nélkül játszik itt is. Ehhez mérten zseniális ez a teljesítmény. Majdnem hozza a csatánkénti 1 stráf átlagot a nem túl magas wr mellett is.

Dakillzor: [stat] [grafikon]
184 csata, 47% wr, 107% sh
Nem titkoltan arra hajt, hogy az első 100 között legyen akik végigmennek az összes létrán. Ők kapnak egy külön jelvényt is és teljesítménytől függetlenül bekerülnek az arany ligába.
3k átlagsebzés mellett nem tudom hogy sikerült 47% wr-et összehoznia, de biztos ki van bukva a fogyatékos csapatok miatt. Őt például nagyon szopatja az mm a sok hülyével mégis parádés hatékonysággal szerzi a stráfokat. Nagyrészt heavy-kkel megy mint szinte az összes top klános unikum. (Chieftain, Obj260/277/279)

Chessgenie: [stat] [grafikon]
163 csata, 53% wr, 101% sh
Ő is az első 100-ra hajt. Szinte csak ruszki tankokkal, főleg heavy, néha med.

marty_vole: [stat] [grafikon]
92 csata, 61% wr, 113% sh
Na ő jó mákos mm-et kapott, ennek megfelelően jól is halad. Főleg svéd és ruszki med-ekkel megy.

mouzAkrobat: [stat] [grafikon]
99 csata, 45% wr, 81% sh
Őt is szívatja az mm, de nem is játszik olyan jól. Főleg ruszki medekkel néha ruszki heavy-kkel megy.

Yzne: [stat] [grafikon]
87 csata, 61% wr, 147% sh
Na ő gyűjti stráfokat rendesen. Jó mm, de ki is használja és jól is játszik. Főleg gyors heavy-kkel megy.

PaPaPawian: [stat] [grafikon]
160 csata, 50% wr, 117% sh
Ő is az első 100-ra hajt. Jól is halad, jól is játszik. Érdekes, hogy nagyrészt BC-tel tolja, néha vált chieftain-re.

Scheff: [stat] [grafikon]
69 csata, 62% wr, 114% sh
Főleg angol heavy, ruszki light

Ismertebb ruszki játékosok:
LebWa: [stat] [grafikon]
34 csata, 59% wr, 62% sh
Ilyen wr mellett nem tudom hogy jött neki össze ilyen alacsony stráfszerzés. Átlagsebzése is pocsék magához képest. Lehet bevodkázva játszott. :)

Straik: [stat] [grafikon]
75 csata, 52% wr, 97% sh
Full heavy, főleg chieftain.

TR1SS: [stat] [grafikon]
63 csata, 57% wr, 103% sh
Főleg ruszki med-ek.

Near_You: [stat] [grafikon]
144 csata, 49% wr, 87% sh
Ő az aki a múltkor egy nap alatt teljesítette valamelyik maratont. Most szopatja az mm rendesen és úgy néz ki nem is tudja annyira kompenzálni, pedig piszok jó játékos. Majdnem full heavy.

stanlox: [stat] [grafikon]
63 csata, 63% wr, 103% sh
Szinte full heavy.

Jól elfáradtam mire ezt lepötyögtem, de azért illik a végére valami összegzést/tanulságot írnom.
Az látszik, hogy a nagyon jó játékosok kb 1 stráfot hoznak átlagban csatánként függetlenül a wr-jüktől.
Az is tisztán látszik, hogy egyértelműen gyors heavy meta van. Chieftain, Obj260 a legtöbbet használt tankok, illetve az Obj430u is gyors heavy-nek tekinthető.

Személyes tapasztalatom is az, hogy vaklóban gyors heavy meta van jelenleg. Ráadásul a rush-olósabb fajtából. Nagyon sok a gyors, egyoldalú csata, ahol jobban működik a falkázás, fókusz az az oldal gyorsan ledarálja a másikat. A rövid csaták miatt a lassú tankok nagy hátrányban vannak, ezért nem jó jelenleg a Maus sem. Light-okat alig látni ugyanis a beígért új xp rendszer nem ér semmit és hiába spotolnak szinte mindig hátul kullognak az xp sorban. A rövid csaták miatt szerencsére kevés az arty is, nálam csatánként kb 1 van ami elviselhető.
Chieftain-re és az Obj430U-ra ráférne egy sebesség nerf. Mind a kettőt 40 km/h-ban korlátozni kéne és akkor jól lennének balanszolva. Ha pozícióba ér akkor a Super Conq jobb tank mint a Chieftain, jobb az ágyúja, jobb a páncélja, de a Chieftain gyorsabb, ezért ilyen népszerű most. Nagyon fontos, hogy ki ér legelőször a jó pozíciókba, ezért használják a leggyorsabb tankokat az adott típuson belül akkor is ha esetleg az ágyúja vagy páncélja nem olyan jó mint a másik variánsé.

Délután még írok a ranked-ről, mert eszembe jutott még pár dolog, de most nem fejtem ki jobban. :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.