Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88351) eeXaa válasza Hasaggymeg (#88350) üzenetére


eeXaa
addikt

...jahh.. viszem holnap...

(#88352) Strezi válasza jilian (#88339) üzenetére


Strezi
őstag

Sok típus van, ami csak kívülről szines, tükrös. Ha rajtad van, belülről sima szürkés árnyalata van.
Lehet passzintani a színt felszereléshez vagy ízléshez.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#88353) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Gondolkozom ezen a bringa vásárláson, kéne egy normál hajtású monti is a pedelec mellé, ez a Zesty jó lenne, de sokallom az árat, és nem túl rugalmas a srác.
Ez nekem olcsóbb lenne, és új: Trailster 10 Ugyan úgy karbon váz, 150/150-es út.
Megnéztem a készletet, van belőle legyártva.
Lehet berendelek ma egy ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#88354) trialboj válasza eeXaa (#88345) üzenetére


trialboj
őstag

Mikor nyikorog? milyen állásban van a pedál/kar. Döntsd meg picit a bringát és taposd az egyik pedált lefele, érzel mozgást, hallasz pattogást?

Az ilyen hibákkal az a fő gond, hogy ha nem tudod pontosan körülírni, és nem elég tapasztalt a szervizes, akkor csak a rutin tisztítást végzi el ami lehet nem segít a hibán.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#88355) eeXaa válasza trialboj (#88354) üzenetére


eeXaa
addikt

..egyértelműen akkor amikor 12 ből nyomom lefele.. tehát erőhatás alatt.. amúgy nincs semmi szkatlan oldalmozgás lötyögés vagy ilyesmi... aszongya a szervizes a telefonban hogy lehet a hátsó kerék nagyon enyhe (hub)lötyögése is okozhatja a problémát... ami esetemben fennáll..

(#88356) trialboj


trialboj
őstag

Ilyen nálam is előfordult, de ott a kerék nem volt meghúzva rendesen. Szóval azt tudtam orvosolni egyszerűen. A régebbi menetes hátsó agyal szerelt bringámon viszont van kis kotyogás hátul a tengelyből, és nem hallatszik semmi hiába kínzom.

Ha jól van zsírozva akkor szerintem attól nem indokolt a recsegő hang. Több ötletem nincs, de elhiszem hogy zavaró, én azzal is szenvedtem egy hetet mire a középtengely kotyogást megtaláltam, már szinte meg volt rendelve az új pedál.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#88357) zack válasza jilian (#88339) üzenetére


zack
nagyúr

Nekem Oakley Montoya Splice Limited Edition van, Ice Iridium lencsével (kék).
Lényegében minden napszakban jó, nagyon jó a szűrése, felhős, napos időben is, de késő délután is használható. Autóban, amíg motoroztam motoron, és bringázásnál is használom. Vannak kifejezetten bringás szemüvegek, polarizált lencsével is. Én Oakley-n kívül nem vennék mást, de nyilván más márkával is mindenki így van ezzel, aki elégedett a saját választásával.

Montoya Splice:

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#88358) 6030D válasza Runner_fxr (#88353) üzenetére


6030D
Ármester

Kinézetre a Lapierre jobb, de én nem merném bevállalni azt az elektromos tagot. (mondjuk nekem egy fully karbantartása is sok lenne). 75-ös kormány... :Y Az az MGN viszont már csecse, csak bírd etetni a sast. :)

(#88355) eeaa: nyereg/nyeregcső nem lehet?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#88359) BlacKSouL válasza jilian (#88339) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A környezetben általában jelen lévő nagyon széles spektrumú fényt a szem összetettként kezeli, ám bizonyos helyzetekben a színezéssel úgy lehet módosítani a szembe jutó fény hullámhosszát, hogy az a szemben lévő csapok leginkább intenzitásérzékeny sávjába vagy afelé tolja el a bejutó fényt.
Ez úgy jelentkezik, hogy pl. egy narancsos árnyalatú lencse a felhős, ködös szürke időben élénkebbé teszi a környezetet, és kontúrosabb lesz tőle a világ, nem olyan egybefüggő szürke. És világosabbnak érzékeli a szem. Viszont ugyanezt a szemüveget nyáron napsütésben kék éggel, vagy akár vízpart közelében feltéve tiszta Marsbéli tájat dob az ember elé, és mintha kétszeresére nőne a napsütés ereje. Ilyen viszonyokhoz pont az ellenkezője kell, kicsit szürkíteni, eltolni a kevésbé érzékelhető tartományba, vagy széthúzni. Polárszűrő alkalmazásával is csökken a szórt, visszavert fények intenzitása. Értelemszerűen erős fényben a lencse sötétítése segít a fény intenzitását is csökkenteni, míg szürke felhős, sötét időben erre nincs szükség.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#88360) eeXaa válasza 6030D (#88358) üzenetére


eeXaa
addikt

Angol név?

(#88361) 6030D válasza eeXaa (#88360) üzenetére


6030D
Ármester

seat/seatpost :F

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#88362) eeXaa válasza 6030D (#88361) üzenetére


eeXaa
addikt

...azt csak hallanâm gondolom hogy onnan jön.. vagy annyira csalóka lenne?

(#88363) CaNNa3IS válasza Runner_fxr (#88353) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Mennyi egy ilyen trailster 10 jó áron ?

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#88364) Runner_fxr válasza 6030D (#88358) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nyilván a Lapierre egy más kategória. :) Viszont ahhoz csak adásvételi van, nem ismerem a származását.
800-ra tartja, aminél olcsóbban jutok a Bergamont-hoz.
Az Ei shock egyébként kikapcsolható, nem szükséges használni.

Szerintem pofásan néz ki az a sárga, MGM alatt gondolsz? Ezt is néztem, de ebből csak L-es méret van, és nekem M-es kell.
Nekem jobban tetszik a sárga.

CaNNa3IS: Közvetlenül a gyárból rendelve, áfa mentesen, kb 50%-al olcsóbb mint a kisker ár.

[ Szerkesztve ]

(#88365) 6030D válasza eeXaa (#88362) üzenetére


6030D
Ármester

Nem, mert elviszi a váz a hangot. Ha koszos a nyeregcső, vagy a nyeregpálca, akkor nyikoroghat. Vedd ki a nyeregcsövet a vázból, és tekerj állva. Ha akkor is hallod, akkor kizárható. Ha nem akkor meg kell takarítani minden érintkező felületet, és (karbon)zsírral összerakni.

(#88364) Runner_fxr: igen, arra gondoltam.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#88366) jjeahh válasza Hasaggymeg (#88346) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na, csak annyit kéne tudjon, hogy ne rezonáljon, könnyen induljon meg és legalább olyan puhán mozogjon mint a rugós Tora.

Teasüti: Amúgy milyen kormányod, stucnid és markolatod van?
Minden gyári saját márkás (Ideal).
Szerintem mielött ilyen költségekbe vered magad, előtte cseréljetek kormányt és markolatot - vagy telót - a cimbivel és lehet meglepődnél!
Én is gondoltam erre, de a haver nagyon félti a montiját, meg gariban van, nem akarja megbontani... szal szó sem lehet arról, hogy ideadja pl. a telóját :D
Pl egy szivacs markolat okozhat meglepetést. Enyémen az van és nem értem miféle rezonanciáról beszélsz.
Amikor pattogtatom az első kereket úgy, hogy a kormányt nem engedem el, amikor a kerék a levegőben van szemmel láthatóan minden pattogtatás után egy ideig a teló alja reszket... ezt érzem terepen is, berázza a kormányt és amúgy enyhén az egész vázat, tehát minden csak nem merev. Fura módon a gagyibb vékonyabb suntour merevebb... Amikor lockolva van akkor elég merev a Tora is.. Szerintem ezen egy markolat nem segít és amúgy a jelenlegi egész kényelmes.
Fejcsapágy hézagja megfelelő?
Nem tudom, laikusként még nem mertem szétszedni :D
Villa kotyogás mekkora? A keréktengely elég feszes?
Nem kotyog semmi, a keréktengely feszes :K
Stucni csavarok feszesek, előírt nyomaték megvan?
Ma meghúztam mindegyiket (bár eddig is feszesek voltak), nyomaték nem tudom... nincs nyomatékkulcsom... vagy mi :B. Érdemes lenne venni?
Jah és kesztyűt használsz?
:K
Guminyomás?
Na ezt nem tudom, viszonylag keményre van fújva, de tegnap megjött a Presta - Shrader átalakító és hétvégén felfújom kényelmesebbre, hátha :R

Hasaggymeg: Igen, ez volt a gond, mármint ezért szuszogott :R , bár a szuszogást leszámítva nem változott semmi, pedig totál elfordítottam a pöcköt másik oldalra koppanásig :F

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#88367) CaNNa3IS válasza Runner_fxr (#88364) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

wow az cool.

jjeahh : Milyen haver az ilyen ? :DDD

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#88368) eeXaa válasza 6030D (#88365) üzenetére


eeXaa
addikt

Ok.. köszi a tanácsot..

(#88369) Runner_fxr válasza CaNNa3IS (#88367) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Csak sajnos a magyar nagykerek sokszor éhesek, és mire eljut a kereskedőhöz, ott már nem sok hasznon szokott maradni. Ezért jó az ha olyan terméket árul egy bolt, aminek kizárólagos forgalmazója, ez esetben kikerüli a nagykert, több a haszna.

(#88370) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Na le is rendeltem a Trailster 10-est. Remélem kiküldik, mert szoktak olyat csinálni, hogy csak minimum 5 bringát engednek ki a gyárból, de vannak még alkatrészek is mellette.

[ Szerkesztve ]

(#88371) andrisbandi válasza Runner_fxr (#88364) üzenetére


andrisbandi
őstag

"Nyilván a Lapierre egy más kategória. :) Viszont ahhoz csak adásvételi van, nem ismerem a származását."
- Elmentél megnézni?

Mert újként túl nagynak tűnik az engedmény ahhoz, h tisztán jutott hozzá.
Én nem merném "csak adásvételivel" megvenni.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#88372) Runner_fxr válasza andrisbandi (#88371) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Odáig nem jutottunk el, hogy megnézzem, csak telefonon beszéltünk.
Le lehet kérdezni a magyar hatóságoknál, de az nem dobja ki azt ha külföldről lopták.
Persze nem jelenti azt, hogy biztos lopott, de én is félek ettől, hogy 800 kilót kiteszek és írunk róla egy papír fecnit.

Gondolkoztam még ezen is: [link]

(#88373) Foose


Foose
addikt

Sziasztrok! Tavaly nyáron vettem egy használt bringát,semmi extra,melóba járok vele. Városban járok vele,szóval sok az aszfalt,de a kátyú is,és van hogy rosszabb minőségű az úttest. Most Continental doublefighter 2 van rajta,(1.9-es) ez,nekem pont jó,de nem defektvédelmes. Valami ilyet keresek most rá,de defektvédelmest,mert sok helyen van acélhulladék a melóba vezető úton(iparvárosban járok,autógyártás a fő terület,ergo karosszéria,és ebből adódó hulladék) ezért a hátsóba már vettem slime-os belsőt. Mit javasoltok ami nem túl drága? Az elsőbe is akartam slime-os belsőt,de a két külső már repedezett,cserélni kellene. Merev váz,se teleszkóp,se semmi. 26-os kerékméret.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#88374) ro_bert17 válasza geotigris9 (#88232) üzenetére


ro_bert17
őstag

Arra gondoltam, hogy az a módszer lesz a szimpatikus megoldás, ahol nem fel lógatom a kampóra, hanem csak beakasztom, és a bringa a hátsó keréken támaszkodik a súlyával a földön.
Majd kiderül hogy sikerül. Természetesen a falhoz kitalálok valamit.

Más. Dechatlonban láttam "mtb" alsónadrágot, szimpatikus betéttel 4000-ért. Nincs bringás nadrágom, de arra gondoltam hogy a városban, kisebb túrára vennék fel ilyet a ruhám alá. Használja valaki így?

(#88375) Tothgera30 válasza jjeahh (#88338) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Már több alkalommal átbeszéltük, ha normális teleszkópot akarsz, azt meg kell fizetni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#88376) Strezi válasza Runner_fxr (#88370) üzenetére


Strezi
őstag

:C Izgalmas napok jönnek akkor ;)
Én már két hónapja nem is mentem talán az elektromossal ... feleségemet akarom ráültetni, de a legkisebb gyerek még szívja a vérét, nem könnyű elszabadulni pár órára :(((

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#88377) geotigris9 válasza 6030D (#88344) üzenetére


geotigris9
tag

A Naszály az szürke zóna be kell valljam egy kezemen meg tudom számolni hányszor jártam arra. De tervbe van teljes bejárása cangával teljesen töviről hegyire. :)
Majd mérek egy pontos szintidőt a Csóványosról ha arra járok. :D

FOSS Azt én is írtam nem éri meg túl drága, de szívesen kipróbálnám ha négykézláb áron hozzá lehetne jutni.

(#88372) Runner_fxr

Ha lopott is az biztos nem a környékről van ha EUN belül is akkor a másik végéről.

Tegnap előtt kicsit terepeztem outival mondanom sem kell eddig tartott, hogy nem mozdult el a kormány. :o
Lehet elkövetem rajta azt a barbárságot, hogy árfúróm egy helyen a stucnit és a kormányt és megfogatom egy csavarral utána próbáljon elmozdulni. Ugye most teszteltem extra erős csvarrögzíttővel. (Egy csavaros neve nincs stucni, de nem akarok költeni egy új stucnira ami megfogná a kormányt rendesen. Nem éri meg az egész cangán ...)

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#88378) CaNNa3IS válasza geotigris9 (#88377) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Nem éri meg ?

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#88379) Strezi


Strezi
őstag

Pár kedvcsináló a hétvégi tekeréshez ;)
Vértes TT / Maraton illetve az Alpinbike-os túra is jónak igérkezik :K




Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#88380) WunderKinder válasza ro_bert17 (#88374) üzenetére


WunderKinder
tag

Próbáltam, a betét egész kényelmes, kimondottan széles hátul. De rajtam egyfolytában elmozdult, főleg oldalra, de néha le is csúszott, pedig a méret stimmelt.

(#88381) geotigris9 válasza CaNNa3IS (#88378) üzenetére


geotigris9
tag

nem

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#88382) geotigris9 válasza pc360 (#88337) üzenetére


geotigris9
tag

Jah ...
(Néha jó lenne "tudatlannak" lenni ... ugyanis amit nem ismersz az nem hiányzik az nem hiányozhat.)
Lehetne egy két örök hósapkás hegy itt a Börzsönyben nem bánnám. /Persze nem úgy, hogy a jégkorszak beköszönt./

(#88381) geotigris9 Mondjuk a kormányt amit sajnálom szétb@rmolni az egy egész jó darab, de végette nem veszek új stucnit.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#88383) Runner_fxr válasza Strezi (#88376) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Csak remélem kiengedik a gyárból, mert elvileg az a szabály, hogy 5-öt legalább rendelni kell, de volt már rá példa, hogy egy is eljött.

Érzem magamban az erőt mostanában, kedvet kaptam a normál hajtáshoz.
Mondjuk az én pedelec-em azért más kategória mint a tiéd. :) Viszont ami kicsit zavaró benne így bő fél év használat után, az a hosszú láncvilla. Nem rossz, de van egy kis hátránya azért egy könnyebb, rövidebb láncvillás montihoz képest, amikor technikás a lefelé. Érezhetően lomhább a kanyarokban.
Többször voltam mostanában tekerni, és gyakorlatilag egy csomó helyen rásegítés nélkül mentem, meg max eco-ban, az akku kapacitás nagy része megmaradt mire hazaértem, úgy gondolom menne ez még normál hajtással is, egy 12,5 kilós géppel. :)
Mindkettőt nem akarom megtartani, egyiknek mennie kell, felváltva megyek majd velük, hamar el fog dőlni melyik marad és melyik megy. :)

Egyébként, neked mekkora az első tányér? Azt nézem, hogy 32-es van a Trailster-en, és 11-46-os sor. Lehet jobb lenne egy 30-as előre, vagy egy dupla tányéros hajtás.

geotigris9: Biztos nem a környékről van, már rég elvette volna tőle a rendőrség, ilyen bicóbol nem sok szaladgálhat idehaza. Ettől függetlenül, nem szívesen fizetek 800 ezret úgy, hogy nem vagyok biztos a származásban.

[ Szerkesztve ]

(#88384) geotigris9 válasza Runner_fxr (#88383) üzenetére


geotigris9
tag

Azért fogja az ember és kidobja a számláját mindenét egy csiliomilóforintos bringának és nem őrzi meg [???]
Nem olyan életszerű szerintem. Ha meg tényleg lopott és esetleg valahogyan kiszúrják nálad akkor elkobozzák nem de bár? /Bár a kiszúrás sem olyan nagyon életszerű./
Aztán cseszerintheted az árát ha utána be akarnád vasalni valahogy az eladódtól ... nem?
Ha tiszta lenne mint a patyolat meg lenne minden dokumentum hozzá az első vevőtől visszamenőleg szerintem. :U
Túl sok a kérdőjel itt hiába lenne jó canga. Bár elméletileg tiszta is lehet, de az a kevésbé valószínű így. :o

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#88385) ro_bert17 válasza WunderKinder (#88380) üzenetére


ro_bert17
őstag

Hogy mozdult el? A nadrág miatt, amit ráveszel?

(#88386) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#88372) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Végre lenne egy rendes telód is. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#88387) Hasaggymeg válasza Strezi (#88379) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jól megerősödtél a végére! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#88388) ivana


ivana
Ármester

[link] Érdekes, szerintem szokásos magyar baromság a probléma, minek ezt műszakira vinni, elvileg rendelkeznie kell a szállítónak műbizonylattal, ami igazolja, hogy megfelel az Európai normáknak. Fizettessék ki a gyártási költséget, azt kész. :U

(#88389) jjeahh válasza Tothgera30 (#88375) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én meg itt kifejtettem szépen, hogy a sz*rabb XCT vékonyabb becsúszókkal nem rezonál ennyire. Valahogy nehezen hiszem el, hogy a méregdrága Fox telók alatt semmi nem hozza a Tora TK mozgását egy gagyi XCT merevségével kombinálva :U . De persze én nagyon kezdő vagyok még a témában, simán lehet, hogy tévedek... vagy csak az én Torámmal van gond.

Strezi: fasza :)) :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#88390) WunderKinder válasza ro_bert17 (#88385) üzenetére


WunderKinder
tag

Szerintem nem, egy sima rövidnadrággal próbáltam. Lehet, hogy a hozzávaló Btwin rövidnadrággal jó lenne, mert azzal össze lehet gombolni. Mondjuk nekem a sima betétes biciklis nadrágok sem jönnek be csak a kantárosok. (Biztos mert nagy a belem. :D )

(#88391) andrisbandi válasza ivana (#88388) üzenetére


andrisbandi
őstag

Megszólat itt is olyan kolléga, aki autópályán ment vonóhorgon bringát cipelő után, akinek semennyi nem látszott a lámpáiból. Éppen csak megúszták a balesetet, mert hirtelen fékezett, ami a takart pilácsok miatt fáziskéséssel látszódott...

Az volt a tipp, h az ilyen balesetveszélyes bringaszállító eszközöket akarják kiszűrni.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#88392) Vasinger! válasza jjeahh (#88338) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szerintem csak nincs jól beállítva az a teleszkóp.

Tekerd kicsit fürgébbre, tehát nyúl irányba és úgy nézzed meg, hogy mennyire rezonál. Levegő se mindegy, hogy mennyi van benne, lődd be rendesen a SAG-et a súlyodhoz megfelelően.

Fontos megjegyezni, hogy ha ezek után is úgy érzed, hogy rossz, akkor egy szerelőnek is jó lenne ha átnézné, hogy minden rendben van-e vele.

Szerintem Tora és Recon között nem igazán van hatalmas különbség, ami miatt váltanod kéne. A merevséget biztosító becsúszó mindkettő 32 mm vastag, egyedül az átütőtengely az ami még számíthat, de Recon Silverből inkább gyors zárasat látni főleg.

[ Szerkesztve ]

(#88393) -=RelakS=- válasza andrisbandi (#88391) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ezt mindenki érti, de mi teteje van annak, hogy ha van egy bringaszállítód, azt minden autóval le kell vizsgáztattatnod.

Nem tudom, hogy lehet-e pl utánfutót bérelni, de azt össze kell vizsgáztatni az autóval? Ha nem, akkor a bringaszállítót miért kell?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#88394) andrisbandi válasza -=RelakS=- (#88393) üzenetére


andrisbandi
őstag

Ó, nagyon is, h értelek!

Kb 15 éve vettem egy nagyon drága, vonóhorgos-minden-lámpás bringaszállítót.
Mivel nincs, és nem is tudtam szerezni hozzá műbizonylatot, úgy nézett ki idáig, h kukáznom kel...

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#88395) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!
XLC BS-V09 ilyen fékpofát használ valaki? Mik a tapasztalatok?

(#88396) gergo5991


gergo5991
őstag

mai nap egy ujabb példa, hogy minden bmw-s egy elvetemült állat, főleg ha nők vezetik. Történet: főutról jövök le, oldalról jön egy bmw elsőbségadási tábla előtte, csatlakozósávon végig se megy egyből a zárt vonalról hajt fel a főútra, már előtte vagyok, teljes gázzal rámhajt majd ránt eggyet a kormányon satufék, és elhajt a picsába. De már kb 50 méterrel előtte látta hogy megyek az uton és akkor is padlógázzal rámjön a mellékutrol.

(#88397) mert_csokis


mert_csokis
senior tag

Sziasztok!

Tegnap megérkezett az új bicajom. Ugye a szállíthatóság miatt az ülés és a pedálok le voltak szerelve, kormány elforgatva, illetve az első kerék kiszedve.
Nagyon amatőr kérdésem van, de egyszerűen nem látom át, hogy tudom a kereket visszarakni. Oké, hogy gyorszáras, de nem tud a villa felfeküdni a kerékre. Nincs elég helye. Próbáltam erről valami tutorial videót keresni, de nem találtam.
Azért emiatt szervízbe nem vinném, egy első kerék visszarakása elég alap dolog kellene, hogy legyen. Azt gondolom.

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#88398) nismoka válasza mert_csokis (#88397) üzenetére


nismoka
addikt

[KATT]
[KATT]
[KATT]

[ Szerkesztve ]

(#88399) CyB0RG válasza mert_csokis (#88397) üzenetére


CyB0RG
csendes tag

Szia!

A tengelyen az anyát tekerd ki annyira, hogy a villaszárak a helyükre menjenek. Utánna vissza tudod tekerni és meg tudod szorítani.
Nem kell agyontépni a gyorszárat, én úgy szoktam hogy az anyát annyira tekerem be, hogy a gyorszár kb félúton szoruljon meg. Utánna már csak teljesen zárt állásba kell fordítani.

(#88400) Hasaggymeg válasza Vasinger! (#88392) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem az nem levegős.

Gergő...sztereotípia,sztem itt is van béemvés

csokis...kilazítottad eléggé a gyorsszárat?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.