Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#294101) fulton


fulton
addikt

UPS kerüljétek.

(#294102) parandroid válasza Speeedfire (#294091) üzenetére


parandroid
nagyúr

Ezek közül egyiket sem. Talán a kulacs használható.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#294103) DonThomasino válasza Hasaggymeg (#294096) üzenetére


DonThomasino
veterán

Akkor semmilyen szerviz igénye nincs?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#294104) balintbaba válasza jjeahh (#294087) üzenetére


balintbaba
tag

Alapból én sem tennék, de kerékpárkezelésben fejlődni akarok, bunny, wheelie, ilyesmik. Na meg lejönni, felmenni olyan trailen, amin becsatolva féltem.

fattyu: XL

Többieknek is köszi. Nem tudom a taposós kerékpáros cipők milyenek, de korábban montiztam Vans Old Skoollal, Nike Janóval, de azoknak a talpa nekem túl puha volt. Lehet a Timberland bakkancsomban kéne tolnom nyáron. ;]

(#294105) Kro válasza Speeedfire (#294091) üzenetére


Kro
tag

Egy olyan teló tartóm van feleslegben. Ha érdekel írj rám. :)

(#294106) jjeahh válasza Dark Archon (#294100) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Mert már nagyon durván túlszaporodtak, amióta tilos medvére vadászni a fotelhuszár zöldembereknek hála. Aki itt lakik, tudja miről beszélek :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#294107) ReFleXx válasza Hasaggymeg (#294089) üzenetére


ReFleXx
addikt

Kar hogy nem SPD-s :(((

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#294108) ReFleXx válasza fulton (#294101) üzenetére


ReFleXx
addikt

Amazon+UPS a legjobb kombo eddig, ha nem hivom oket sose er ide olyan faszan felcimeztek.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#294109) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Hetvegen lemostam a bringat (esszel), tegnap meg semmi baja nem volt, ma meg az elso kilometer utan ugy elkezdett kattogni a kozepcsapagy felol mint egy ezer eves rozsdas tanyanike. Mondom mar nem fordulok vissza, hatha elmulik, hat nem mult el :DDD
Menetkozben kidebugoltam hogy a bal oldali hajtokart taposva jon elo csak a hang a hajtasoldalinal nincs baj.
Hazaertem, levettem a balos hajtokart es csont szaraz volt alatta a tengely vege, igy raktak ossze gyarilag (koszi canyon). Kapott egy kis zsirt, azutan kuss lett… :(((
Utolag banom hogy anno nem vittem el egy nullas szervizre, kovi bringat tuti elvinnem…

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#294110) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Episode 1 of 'N1NO BEYOND' with Nino Schurter - Never Quit

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#294111) fulton válasza ReFleXx (#294108) üzenetére


fulton
addikt

Eltunt a rendelesem. :((( *ugyfelszolgalat nulla haszon. Pedig de vártam már...
Én ma csinaltam egy nagy takaritast. Hajtás sor...2 lánc.., lekaptam a hátsó kereket is megvizsgálni belőről milyen a gumi, (oldalfala miatt) rendben van(kopkopkop).
Én még mióta megvan a cube slag vizzel nem mostam, nem is tervezem.(pont emiatt..)

[ Szerkesztve ]

(#294112) Fall-N válasza Hasaggymeg (#294060) üzenetére


Fall-N
veterán

Ritkán van. Volt itthon valamilyen olcsó Zoom stucni, A-Heades amiben bal menet volt. Meg is lepődtem, hogy lazult a csavar, nem feszült. :D De általánosságban igazad van, inkább a nagyobb tartományban kellene a két utas kulcs.

(#294113) Fall-N válasza Ringman (#294063) üzenetére


Fall-N
veterán

Alap, hogy mindent kenőanyaggal rakunk össze, így egyértelmű, hogy nem szárazon értik. Ritka kivételek vannak ahová nem célszerű rakni, de abból nem sok van. Van pár ahová szintén nem szabad, de az meg nem csavaros (például a félintegrált kormánycsapágy beütőcsésze ha alu, akkor a váz és a csésze közé nem szabad). Meg van olyan csavar ami gyárilag menetrögzítővel van ellátva (fékhez a legtöbb csavar), így azt nem fontos, mert pótolja a kenőanyagot.

[ Szerkesztve ]

(#294114) Lacerta válasza zsocy (#294077) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Van az a bicska, hidd el. :DDD

(#294115) ZolkoW


ZolkoW
őstag

térdeset nem kaptok, nem stresszelem a nagyérdeműt, de ma 4 PR-om is lett egysebivel :)
pedig kifelejtettem, hogy a tapadási súrlódás mindig nagyobb (ugye?) a csúszásinál, szóval lehetne akár, elméletben, hogy a csúszási nulla, de mégsem lazul ki a csavar, nade emmá hüJeség, kérem!

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#294116) Ringman válasza mauimagic (#294018) üzenetére


Ringman
nagyúr

közben a túrabiciklit én is átalakítom koskományosra, az egyenes kormány (bár ez egy kicsit hátrahajlik) nem annyira kényelmes, jobb a vállszélességű fogáspont.

ez is szarul fog kinézni persze a vastag stucnival, de ez van itthon (kormány + stucni + ahead-átalakítós nyak)

(#294117) balintbaba válasza ReFleXx (#294109) üzenetére


balintbaba
tag

Azért annak a kicsi zsírnak nem tulajdonítanék olyan túl nagy jelentőséget. Ha rendben van a csapágy, csapágyfészek és a hajtókar tengely, akkor kenés nélkül is alig van súrlódás. Lehet, hogy nem is azért szűnt meg a kattogás mert bezsíroztad, hanem amiatt, mert kivetted, letörölgetted a dolgokat, addig pedig kiszáradt minden. Egyébként sajnos bármikor visszajöhet a kattogás, ennek lelke van. ;]

Tanulság: nem kell mosni a biciglit. :DDD

(#294118) dom1n0


dom1n0
senior tag

Planet X bicot rendelt mar valaki esetleg innen a forumrol?
Ado, Vam hogy nezett ki?
Illetve minosegileg meguti a tobbi “nagy” gyarto szintjet?

(#294119) ReFleXx válasza fulton (#294111) üzenetére


ReFleXx
addikt

Nem kapott tobb vizet / nagyobb viznyomast mint amikor egy eso kap el, szal ennyit lazan birnia kell. Illetve kellene, ha korrektul ossze lenne rakva.
De akkor ezek szerint te sem vitted nullas szervizre, pedig az egy joval dragabb bringa.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#294120) mauimagic válasza Ringman (#294116) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Hasonló gépet néztem ki én is, remélem holnap lesz időm elhozni.
Jól gondolom, hogy ha régi LX a hajtás, akkor a fvk upgrade miatt kell szereznem egy országúti első váltót, mivel a montissal nem kompatibilis? :F

ez is szarul fog kinézni persze a vastag stucnival
Találtam alin diós retro stucnit levehető "előlappal". Azt rendelek majd szerintem, csak előbb a bringa kéne :U

[ Szerkesztve ]

(#294121) Ringman válasza mauimagic (#294120) üzenetére


Ringman
nagyúr

ezeket a régebbi dolgokat passzolom, talán a 10 sebi ultegra-korabeli váltók voltak még kompatibilisek?

szerencsére a fejlesztgetések miatt leesett már egy 1x10-re elég szett, ezen gyárilag egy 2x6 suntour szett volt, alin vettem kerékagyat és átfűzettem az eredeti felnit, még a küllők is passzoltak (éppenhogy) hozzá, így már csak a villa + váz + cantifék az eredeti, meg a csomagtartó. a hajtókar valami egzotikus stronglight volt, 122-es (?) bcd-vel, azt is le kellett cserélni.

Találtam alin diós retro stucnit levehető "előlappal". Azt rendelek majd szerintem, csak előbb a bringa kéne

linket dobhatsz azért :)

majd valamikor jövő héten rakom össze, a hátsó fvk-t kell még felraknom.

sokat van szidva a canti, de egyenes kormányos tiagra fékkarral lehetett úgy blokkolni, hogy majdnem fejre álltam.

[ Szerkesztve ]

(#294122) ReFleXx válasza balintbaba (#294117) üzenetére


ReFleXx
addikt

Csapagyhoz nem nyultam, csak a balos hajtokart szedtem le, a tengely vegerol letoroltem a port, zsiroztam , hajtokar vissza, kupak vissza, majd a ket csavarral rogzitettem. Azota csendben van, kivancsi leszek meddig.
Elso bringa mosasom 2400km utan, eddig csak vizes mikroszalassal toroltem, de most a kazettat is lekellett szednem, azt elmostam, valtot is lemostam, majd kivancsi vagyok meddig birja.
Amugy megneztem par hajtokar szerelos videot elotte es mindenhol zsiroztak a tengely veget.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#294123) Mezga Aladár válasza mauimagic (#294120) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ahed átalakító + ritchey stucni + ritchey kormány.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#294124) dom1n0 válasza dom1n0 (#294118) üzenetére


dom1n0
senior tag

Kozben Afa, Vam ugyben latom hozzacsapja a weboldal, igy csak a minoseg lenne a kerdeses inkabb :)

(#294125) fulton válasza ReFleXx (#294119) üzenetére


fulton
addikt

Én? Dehogynem. Kötelező volt a cube első szerviz a gari miatt.
Ez honnan jött hogy azt gondoltad nem vittem?

[ Szerkesztve ]

(#294126) ZolkoW válasza dom1n0 (#294124) üzenetére


ZolkoW
őstag

régen volt egy Inbred vázam, most egy London Road SL-t hajtok, egyikkel sem volt baj a maguk szintjén, de én még brexit előtt rendeltem őket. Minőségre rendben voltak, azóta ezek helyett jöttek újak, azokat nem ismerem :) Hello Dave-et, meg ilyeneket látok néha aprón otthon is. (régen több fantáziát láttam bennük, de lehet hogy csak öregszem. a zokni- és mezválasztékuk viszont siralmasan megcsappant)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#294127) mauimagic válasza Mezga Aladár (#294123) üzenetére


mauimagic
aktív tag

A linkelt stucni+kormány árát szánom a komplett bringára, de amúgy szép :D

(#294128) mauimagic válasza Ringman (#294121) üzenetére


mauimagic
aktív tag

(#294129) Hasaggymeg válasza DonThomasino (#294103) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azt azért nem mondtam, azt is szét kell szedni, pucolni, kenni időnként, esetleg cserélni benne tömítéseket stb...van leírás a honlapon.

fulton...az un. nullás szerviz nem összetévesztendő azzal amit a legtöbb bolt garanciális szerviznek csúfol ahol pl. 300km/3 hónap után visszaviszed kényszerből a gari miatt és ahol általában kábé semmit sem csinálnak. A nullás szerviznél atomjaira szedik a bringát és lecsekkolják, pótolják, javítják az esetleges gyári hiányosságokat, jó pénzért, ugyebár. :U ...amúgy én sem csináltattam soha, csak hallottam róla. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#294130) ReFleXx válasza fulton (#294125) üzenetére


ReFleXx
addikt

Hat hogy ennyire ovod a viztol :DD
Egyebkent meg a nullas szerviz alatt azt ertettem amit Hasaggymeg irt.

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#294131) fulton válasza Hasaggymeg (#294129) üzenetére


fulton
addikt

Értem, ezt nem tudtam. Nekem egy első kötelező szerviz volt előírva(cube) a garanciához, sikerült megallapodni h elég legyen a legközelebbi cube hivatalos eladói boltba vinni és ott intézni. Am semmihez nem engedtem h nyuljanak. Közöltem h csak a pecsét miatt hoztam el, h mindent rendbe raktam a bringán..stb.., így csak nézegették, beszélgettünk. Nem is kértek csak egy jelentéktelen összeget a számla miatt. Mondták h látjàk egyben van a gép.

[ Szerkesztve ]

(#294132) Ringman válasza mauimagic (#294128) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi!

(#294133) Fall-N válasza Hasaggymeg (#294129) üzenetére


Fall-N
veterán

Ezért jó ha az ember ért hozzá. Ha vennék valaha egyben biciklit, akkor az lenne az első, hogy szétszedném a vázig, majd mindent újra. Ha valami gyenge minőségű, akkor azt cserélném is közben (például bowdenezés).

Gyakorlatilag ugyanazt csináltam én is a váz átépítésnél, így biztosan tudom, hogy rendesen megcsináltam.

Van pár videó a YouTubeon, hogyha rendel az ember biciklit ls elvileg 97-99 %-osan be van állítva, akkor is előfordul, hogy mégsincs az normálisan összerakva.

Pont múltkor néztem a Bringás Percek csatornán, hogy vett a barátnője egy alap Cube-ot és a dobozból kivéve ő rakta össze. Az első váltó nem volt jól beállítva, a hátsó féket légteleníteni kellett (Clarks Clout). Ezek voltak csak a fő hibák.

Más: Az előbb jelentkezett egy csaló a Marketplace-n a Nakamura váz miatt. Bizalomgerjesztő Lakatosné Teréz néven. Berakta a kamu GLS képet és ki akarta húzni belőlem az adataim. Ment is a tiltás rögtön.

[ Szerkesztve ]

(#294134) fulton válasza ReFleXx (#294130) üzenetére


fulton
addikt

Nekem mar tul sok tapasztalatom van a viz okozta innen onnan jövő hangokról csepelröl. Mindig tisztán tartom a bringáim, szeretem ha patika. Siman megoldható slagolás nelkul -de én csak szárazban tekerek és úton. Cube is volt már h 1 - 2 alkalommal nedves aszfalt felverte a cseregcsöre, onnan némi csep!!! befolyt a vázba. X idő és bukkanókon kattant valami. Karbonnál egy áldás honnan jön. Így szisztematikusan, eselyestöl haladva,..kezdtem nyeregcső ki ..ecetera. es megoldotta. Szóval nagyon nincs hozzá kedvem szedegetni szét a bringát a jövőben mert itt meg ott ...ilyen dolgok miatt.

( egyébként csepelnél anno volt aki kinevetett purhab megoldás miatt de elárulom azóta meg se nyekkent)

[ Szerkesztve ]

(#294135) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Köszi srácok :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#294136) Fall-N válasza fulton (#294134) üzenetére


Fall-N
veterán

Ezt sosem értettem. A régi vázammal tekertem már felhőszakadásban (elkapott útközben), amikor 5-10 cm víz hömpölygött az úton, semmi nyekergés nem volt másnap. Retek annál több, akkor vittem én is lemosni a mosóba, mert azt kézzel nem tudtam volna leszedni róla egyszerűen. Mondjuk másnap rögtön tisztítottam, majd újra zsíroztam a nyeregcsövet. Mással nem volt gond utána sem. Igaz ez nem outi váz.

Az új vázzal is néma teljesen a bicikli. Egyedül ha gyorsabban tekerek a váltó görgőinek van hangja (Deore), de nem zavaró a hang.

[ Szerkesztve ]

(#294137) fulton válasza Fall-N (#294136) üzenetére


fulton
addikt

Orulj neki. ez van. cube is(csepel mellett) erzekeny nekem rá.

(#294138) ReFleXx válasza Fall-N (#294133) üzenetére


ReFleXx
addikt

Nekem eddig 2 dolog volt ami kibukott hogy hanyagul szereltek.
-valto tartful nem volt beallitva, beallithatatlan volt a valto
-masik meg ez a szarazon osszerakott hajtokar

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#294139) dom1n0 válasza ZolkoW (#294126) üzenetére


dom1n0
senior tag

Koszonom!
Graveleket nezegetem, osszel szeretnek venni majd, igazabol elso blikkre marha jo aron adnak, viszont ha ra megy Afa, Vam, akkor mar azonos felszereltsegben koval dragabb mint egy Orbea, vagy Cube.

(#294140) Fall-N válasza ReFleXx (#294138) üzenetére


Fall-N
veterán

Ezért is nálam mindig egy plusz érv volt, hogy ne vegyek egyben biciklit. :D Ezért szeretek legózni, "dream build" módra.

Asszony is épített bicikit kapott tőlem születésnapjára, nem gyári bicikit. Mondjuk azt nem terveztem előre, hogy a váz festése is rám várt, ha már a városban lévő egyetlen szinterező nem ért rá.

De azért dúrva, hogy így kiadnak bicikliket. Azért egy ferde váltótartó fül nem kis hiba. A hajtókarról se spórolják már ki a zsírt.

[ Szerkesztve ]

(#294141) Fall-N válasza fulton (#294137) üzenetére


Fall-N
veterán

Valószínűleg egy MTB vagy egy trekking váz azért masszívabb. Egy országúti már csak az alacsony tömeg miatt is sokkal érzékenyebb. Az alkatrészekre is ugyanez igaz általában, bár nem mindenre. Egy hajtómű ott is erősnek kell, hogy legyen.

(#294142) Speedy007 válasza Fall-N (#294133) üzenetére


Speedy007
őstag

Én már úgy szűröm a csalókat hogy megnézem a profiljukat mivel általában 2 éve legalább nem használt profilokkal próbálkoznak meg elolvasom a nevüket így egyből gyanús ha pl. mint nálad is Lakatosné ír egy olyan dolog miatt amihez a nők többsége hozzá se szagol.

(#294143) ZolkoW válasza dom1n0 (#294139) üzenetére


ZolkoW
őstag

amikor már ki volt nézve a váz, volt, hogy rohadt jó akcióban adták a komplett bringát, csak nem volt annyi pénzem se, hogy lecsapjak rá, fizunapra meg vége lett az akciónak :C . persze a pénzügyileg tudatosaknak... túl kevés biciklijük van? A lényeg, hogy érdemes feliratkozni hírlevélre, hátha addig lesz valami jó.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#294144) Speedy007 válasza Fall-N (#294136) üzenetére


Speedy007
őstag

Én nálam az a bosszantó helyzet van hogy kényelmes a kerékpárom de ha vontatok vagy súlyt cipelek a kerékpárral akkor fáj nekem az a pont ahol a nyak találkozik a vállal. Emiatt a KLS CRX 70 stucnit 20°-ról 30°-ra állítottam azóta hol a stucni ropog alkalmanként vagy a markolat ami csavaros zögzítésű. Jó időben mikor meleg van "csúszik" a váltó 9-s fokozatban (összes többiben nincsen ilyen sőt állványon tekerve se jön elő illetve hűvösebb időben se) 10-s fokozatban érzem a láncot hogy dolgozik a talpamom keresztül kb. ahhoz hasonló mint mikor a lánc is tropa meg a kazetta is.

(#294145) Hasaggymeg válasza Fall-N (#294133) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Így könnyen beszélsz és egy pár100ezres alsóbb kategóriás bringánál talán érthető is lenne, de megnéznélek egy 1-2 millás egyben levő, kifogástalannak látszó kerékpárt hogyan lenne "gyomrod" otthon szétrámolni. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#294146) Fall-N válasza Hasaggymeg (#294145) üzenetére


Fall-N
veterán

Szerintem egy bizonyos összeg fölött az összeszerelés is jobb valószínűleg, bár lehet hogy tévedek. :F Ha nem akkor elég gáz.

(#294147) fulton válasza Fall-N (#294146) üzenetére


fulton
addikt

:( lehet én vagyok nagyon maximalista nem tudom masok hogy... de a saját esetem(cube) alapján nem tudom alátámasztani azt hogy jobb lenne millió feletti gépeknél az átadás minősége. De mondhatom azt, mind olyan jellegű hiba volt ami az összeszerelő/átadó bolt rovására írható.
gondoltam h lesznek vele teendők, nem ért váratlanul".

Talán inkább boltra válogatja - annak szerelőjére.

[ Szerkesztve ]

(#294148) stickermajom


stickermajom
addikt

Én nem álltam neki legózni, simán vettem egy összerakott dízelmozdonyt. :DDD

2022-es Commencal Meta SX. Srác '22 végén vette, de annyira nem jó cross country-ra (wtf? :F ), ezért vett most egy új Santa Cruz Bronsont. :D Gyakorlatilag olyan mintha vadonat új lenne, 1-1 kavicsnyomot találtam csak. Egyszer járt vele parkban, ahhoz rakta fel az új Maxxisokat, elöl Assegai DD 3C MaxxGrip, hátul DHR II DD 3C MaxxTerra. Elég nagy bringa geek, magának szervizelte, fénylik mint a Salamon töke.

És azzal a lendülettel meg is szivattam magam, mert ez bizony nem passzol az egy hónapos bringatartóba. :D Egy Yakima Highspeed van fenn és pont így mint a képen felül rá a fék kukaca:

Megtrógerkedtem, feljebb raktam a féket és félig rögzítettem csak, de ez nem lesz megoldás minden egyes bringás napon. Hirtelen jobb nem jutott eszembe, várt még rám egy 3 órás út hazafelé.

Aztán asszony hívott, hogy otthon bazi nagy vihar van, szóval éjszaka az erdő szélén inkább leszedtem a tetőről és bekerült az autóba. Természetesen ezután egy csepp eső sem esett a 3 óra alatt.

Még jó hogy most vettem egy liter Stans tejet, mert ő Mucoffot használt. Gondolom ne keverjem, mi?

(#294149) Hasaggymeg válasza stickermajom (#294148) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Fú, faxa vas, gratulálok hozzá! :C...a tejeket meg ugye nem ajánlják keverni mert bár biztos jó részét gond nélkül lehetne, de mi van ha mégsem passzolnak? :F
Ami a tartót illeti legfeljebb fogod és fúrsz oda a tartóba egy bő (25-30mm) lyukat, ami még a merevséget sem kompromittálja, de különös odafigyelés nélkül is "fogadja" már azt a kis csicset.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#294150) Ringman válasza Ringman (#294132) üzenetére


Ringman
nagyúr

Igy all most, a lancot meg elszabtam szerintem, mintha rovid lenne:
Jobb hatter nem volt most

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.